fbpx

Suszarki do ubrań ranking

Ostatnio aktualizowane: 16.09.19

 

Bosch WTG86400PL to jedna z tych suszarek do ubrań, która zebrała bardzo wiele pozytywnych komentarzy. Sprzęt ma sterowanie elektroniczne i bardzo delikatne przyciski, które reagują od razu po naciśnięciu. Z kolei duży wyświetlacz wyraźnie pokazuje czas pozostały do wysuszenia. Urządzenie ma specjalnie zaprojektowaną obudowę, która zapobiega niepotrzebnym wibracjom. Właśnie dlatego suszarka nie generuje hałaśliwych dźwięków. Urządzenie ma wiele ciekawych programów do suszenia ubrań. Znajdziemy wśród nich nawet takie do ubrań wykonanych z bardzo delikatnego materiału. Prezentowane urządzenie jest dobre dla alergików. Jeżeli ten model nie do końca Cię zainteresował, to możesz Beko DS7433RX. To suszarka z 7 kg wsadem, która została wyposażona w kilka przydatnych rozwiązań. Są to m.in. wskaźniki pełnego zbiornika na wodę oraz konieczności wyczyszczenia filtra. Ponadto model ma blokadę przed dziećmi. Do wyboru jest kilkanaście programów pracy, takich jak: bawełna, koszule, jeans i syntetyki. Sprzęt zapobiega powstawaniu zagnieceń na ubraniach.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką suszarkę do ubrań kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każdy z nas musi prać ubrania – bieliznę, swetry, spodnie, bluzki, a także pościel, czy ręczniki. Pralki nam to oczywiście ułatwiają i to nie podlega żadnej dyskusji. Trzeba jednak pamiętać, że każde ubranie trzeba wysuszyć, a to już jest bardziej rozbudowany temat, któremu poświęcimy ten oto poradnik.

W okresie letnim, gdy mamy balkon, taras lub podwórko, suszenie nie sprawia nam żadnego problemu. Natomiast zimą najczęściej korzystamy z grzejników. Najtrudniej jest wiosną i jesienią, gdy w mieszkaniu temperatura utrzymuje się na poziomie 21-22 st. C, na dworze jest już chłodno, a do tego wilgotno. W domu z dobrą wentylacją suszenie nie stanowi wtedy większego problemu, ale trwa zdecydowanie dłużej. Natomiast w mieszkaniach z gorszym system wentylacji pojawiają się spore problemy. Ubrania schną zbyt długo i niestety często po wysuszeniu brzydko pachną. Dlatego też warto zastanowić się nad zakupem elektrycznej suszarki do ubrań. Nie jest ona tak popularna jak pralki, ale coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję, która ułatwi życie. Nie chodzi tutaj tylko o brak wilgoci w domu, ale też oszczędność miejsca i czasu. Dlatego w tym poradniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie – jaką suszarkę do ubrań wybrać.

 

 

Rodzaje suszarek

W ofercie producentów znajdziemy modele kondensacyjne i wywiewowe. Pierwszy typ zbiera wodę do specjalnego pojemnika, który ma wbudowany system opróżniania podłączony do kanalizacji lub może być opróżniany ręcznie. Zaawansowane modele tego typu mają wbudowaną pompę ciepła, która pozwala na pracę przy mniejszej temperaturze, a tym samym jest bardziej energooszczędna. Natomiast sprzęty wywiewowe to takie, gdzie mamy do czynienia z odprowadzaniem pary, a więc urządzenie musi być podłączone do instalacji wentylacyjnej. Jeśli więc zależy Ci na czymś prostym w instalacji i w obsłudze, wybierz suszarkę kondensacyjną z funkcją automatycznego opróżniania zbiornika. W przypadku modeli z ręcznie opróżnianym pojemnikiem nie możesz zapomnieć o jego pojemności. Większość modeli ma zbiornik o pojemności od 4 l do 5 l.

 

Wolnostojąca czy do zabudowy?

Nie jest to aż tak znacząca kwestia, ale jeśli chcesz zadbać o estetykę wnętrz, wybierz model do zabudowy. Musisz jednak pamiętać, że ilość takich modeli jest mniejsza. Poza tym są one ładowane wyłącznie od frontu. Dlatego zdecydowanie popularniejsze są sprzęty wolnostojące, które mogą być też ładowane od góry.

 

Wymiary

Miejsce to nasze największe ograniczenie w domu, czy w mieszkaniu. Dlatego przed zakupem należy sprawdzić, jaką faktycznie powierzchnię może zajmować taka maszyna. Tutaj musisz wiedzieć, że suszarki mogą mieć szerokość od 59 cm do 65 cm i głębokość od 44 cm do nawet 80 cm.

 

Ładowana od góry czy od frontu

Znasz już rodzaje suszarek, ale wciąż nie wiesz, czy lepsza będzie ładowana od góry czy od frontu? Najczęściej decyzję podejmuje za nas powierzchnia mieszkania. Modele ładowane od góry są mniejsze i bardziej ustawne. Nie musisz planować ich ustawienia w taki sposób, aby mieć dostęp do wrzutu z przodu. Z drugiej zaś strony mają one zdecydowanie mniejszą pojemność. Wiele osób traktuje suszarkę i pralkę, jako dodatkową półkę na kosmetyki w łazience lub środki czystości w pralni. Wybierając model ładowany od góry, rezygnujesz z tego rozwiązania. Warto jednak zauważyć, że pokrywa takiego sprzętu umieszczona jest wysoko, a więc dziecko nie ma dostępu do wnętrza pralki. Poza tym nie musisz schylać się do drzwiczek, aby załadować ubrania.

 

Ładowność bębna – wiele zależy od Twoich potrzeb

Podobnie, jak w przypadku zwykłej pralki, wybór ładowności zależy od ilości domowników, czy też prania, jakie wykonujesz. Na rynku dostępne są suszarki kompaktowe o ładownością wynoszącą 3-4 kg. Jeśli masz większe potrzeby – szukaj większych sprzętów. Z drugiej strony, jeśli chcesz suszyć mniejsze ilości prania, lepiej wybrać model, w którym nie ma określonego minimum wsadu. Zdecydowana większość sprzętów posiada takie właśnie ograniczenie, dlatego warto to zweryfikować.

 

Liczba programów – postaw na komfort pracy

Każdy model ma inne parametry i funkcje. Wiadomo, że im więcej ich posiada, tym bardziej funkcjonalny będzie. Zwykłe, bardzo proste urządzenia mają funkcję suszenia kompletnego i skróconego (nieusuwane są zagniecenia). Warto jednak sprawdzić, czy interesujący nas sprzęt ma też opcję suszenia nazwaną odświeżaniem, podczas której możesz odświeżyć ubrania bez konieczności prania. Ważne jest również to, czy dana suszarka obsługuje różne tkaniny i czy możesz regulować temperaturę suszenia. Kolejna kwestia to funkcja opóźnionego startu, która jest bardzo wygodna, gdy suszenie wstawiamy przed wyjściem do pracy. Wysoce ocenianym rozwiązaniem jest auto suszenie.

W takim wypadku maszyna sama dobiera system pracy, aby zapewnić jak najlepsze efekty suszenia. Wiele osób decyduje się na suszarkę ze względu na to, że ubrania w niej suszone nie wymagają tak intensywnego prasowania jak te, które roztrzepujemy ręcznie. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy dany sprzęt ma dodatkowy system redukcji zagnieceń.

 

Dodatkowe wyposażenie też jest ważne

Bardzo przydatną, dodatkową funkcją, niedostępną w klasycznych sprzętach jest ważenie wsadu. Dzięki niej suszarka sama dostosowuje czas trwania suszenia do wagi ubrań. Kolejne ciekawe rozwiązanie to elektroniczny wyświetlacz, który umożliwia kontrolowanie ustawień, na przykład suszenia czy temperatury. Poza tym wyświetla pozostały czas do zakończenia pracy. Dobrze, jeśli sprzęt ma filtr usuwający zanieczyszczenia, pyłki, czy paprochy. Dzięki temu będzie bardziej wydajny.

 

 

Klasa efektywności energetycznej – to ważne dla Twojego portfela

Znalazłeś suszarki do ubrań w dobrych cenach i zastanawiasz się, który model wybrać. Poznałeś już zasady wyboru solidnego urządzenia, ale nadal nie jesteś pewny, czy warto zdecydować się na dany model? Nie zapomnij o tym, że każde AGD ma określoną klasę energetyczną (od A do G; te z oznaczeniem A to urządzenia najbardziej energooszczędne). W przypadku suszarek kondensacyjnych mamy zwykle do czynienia z klasą energetyczną B i C, rzadziej A, natomiast modele wywiewowe zwykle mają klasę C, a nawet D.

 

Jaka suszarka do ubrań jest najlepsza?

Najlepiej wybierać sprawdzone modele znanych producent, które cieszą się pozytywnymi ocenami konsumentów. Bardzo często urządzenia dostępne w dużej promocji to stare modele z najbardziej podstawowymi funkcjami o niezbyt energooszczędnej klasie energetycznej. Dlatego czasem lepiej jest zainwestować w nieco droższy sprzęt.

 

Pralko-suszarka to też jakieś rozwiązanie

Pozostając w temacie suszenia i prania musimy wspomnieć o urządzeniach nazywanych pralko-suszarkami. Jest to rozwiązanie 2w1, które stanowi idealną propozycję do niewielkiej łazienki. Musimy jednak zauważyć, że takie sprzęty nie są tak samo wydajne jak sama suszarka. Nawet, jeśli ładowność pralki wynosi 5 kg, nie oznacza to, że jednocześnie wysuszy ona tyle samo ubrań. Zwykle ładowność urządzenia, jako suszarka jest mniejsza o połowę. Poza tym takie sprzęty bywają dość drogie i w efekcie okazuje się, że lepiej jest zainwestować w dwie osobne maszyny, niż jedną z zaawansowanymi rozwiązaniami.

 

 

Najlepsze suszarki do ubrań w 2019 ranking

 

Suszarka do ubrań nie wydaje się być artykułem pierwszej potrzeby, jednak opinia ta ulega zmianie, gdy rodzina liczy np. 6 osób. Zwłaszcza miejskie mieszkania nie mają dogodnych miejsc na suszenie prania, co przy licznej rodzinie daje się we znaki. W takim wypadku warto pomyśleć o zakupie suszarki do ubrań. Przeczytaj nasz ranking suszarek do ubrań i zdecyduj, która będzie dobra dla Twojej rodziny.

 

Nasze zalecenia

 

Bosch WTG86400PL

 

Bosch WTG86400PL to urządzenie, z którego pomocą szybko wysuszysz swoje ubrania. Na początku warto powiedzieć, że obsługa tej maszyny jest bardzo łatwa. Jest ona wyposażona w duży wyświetlacz, na którym widać wszystkie, wybierane opcje. Mamy możliwość opóźnienia rozpoczęcia suszenia nawet do 24 godzin, co jest bardzo przydatne.

Suszarka ma 15 programów. Każdy z nich został stworzony do innego rodzaju ubrań. Bez problemu wysuszymy bardzo delikatne tkaniny, wełnę, puch, ubrania sportowe oraz wiele innych. Urządzenie ma także funkcję ochrony przed zagnieceniami. Sprzęt pokazuje czas suszenia, a także ma zabezpieczenie przed otworzeniem przez dzieci. Wsad suszarki wynosi 8 kg.

Obudowa prezentowanego sprzętu ma specjalne wcięcia, które sprawiają, że urządzenie aż tak nie hałasuje. Mamy więc możliwość suszenia ubrań o każdej porze. Po zakończeniu prania dostajemy sygnał dźwiękowy, który informuje nas o tym, że suszenie się zakończyło. Użytkownicy najczęściej chwalą dużą liczbę użytecznych programów. Często wspominają również o tym, że suszarka jest przyjazna dla alergików.

Bosch WTG86400PL to suszarka o wysokości – 85 cm, szerokości – 60 cm i głębokości – 63 cm. Pojemność bębna tego sprzętu wynosi 8 kg. Moc produktu to 2800 W.

Zalety
Programy:

Suszarka jest wyposażona w 15 różnych programów. Po wybraniu odpowiedniego z nich suszenie bardzo delikatnych tkanin oraz różnych materiałów nie sprawi, że się one zniszczą. Suszarka jest bezpieczna nawet dla bawełny.

Głośność:

Dźwięki, jakie emituje prezentowana suszarka utrzymują się na poziomie około 60 dB (w zależności od wybranego programu). W porównaniu do innych urządzeń tego typu jest to niski poziom hałasu.

Wsad:

Pojemność bębna maszyny wynosi 8 kg. Jednorazowo możemy włożyć do jej wnętrza dużą ilość ubrań oraz szybko je wysuszyć.

Wyświetlacz:

Wszystkie funkcje oraz ustawienia są wyświetlane na ekranie wyświetlacza LCD. Są one przedstawione w przejrzysty sposób, a odczytanie, ile czasu pozostało do końca suszenia nie jest problemem nawet dla osób z wadą wzroku.

Funkcje:

Suszarka jest wyposażona w ciekawe funkcje, które ułatwiają użytkowanie. Jedną z nich jest możliwość opóźnienia suszenia oraz zabezpieczenie przed dziećmi.

Wady
Czyszczenie:

Wymiennik ciepła jest elementem, na którym bardzo często osiada pył. Konieczne jest częste czyszczenie wspomnianej części, aby nie dopuścić do zabrudzenia ubrań.

 

 

 

 

Beko DS7433RX 

 

Urządzenie Beko DS7433RX ma 7 kg wsad i 16 programów pracy do wyboru, w tym: bawełna, wełna, jeans, syntetyki, koszule i codzienne. Bęben sprzętu obraca się w obie strony, a to zapewnia jednolite suszenie odzieży oraz zapobiega powstawaniu wielu zagnieceń. Suszarka ma szerokie, 38 cm drzwi, w efekcie czego możemy swobodnie włożyć do środka nawet duże koce czy ręczniki.

Prezentowany model ma wymiary: wysokość – 84,6 cm, szerokość – 59,5 cm oraz głębokość – 54 cm. Suszarka została wyposażona w elektroniczny wyświetlacz, dlatego jej obsługa nie jest skomplikowana. Istotne jest to, że urządzenie ma blokadę przed dziećmi, a także wskaźniki – konieczności wymiany filtra i opróżnienia zbiornika na wodę.

Jak wynika z opinii opublikowanych na temat sprzętu Beko, działa on efektywnie i stosunkowo szybko suszy ubrania. Urządzenie ma przydatną funkcję opóźnienia startu. Wiele osób doceniło suszarkę również za to, że ma automatyczny czujnik odpowiadający za dobór optymalnej temperatury pracy w zależności od stopnia wilgotności ubrań.

Beko DS7433RX to sprzęt w klasie energetycznej A++ z 7 kg wsadem. Suszarka ma wymiary: 84,6 cm x 59,5 cm x 54 cm. Generuje ona hałas na poziomie 65 dB.

Zalety
Praktyczne wskaźniki:

Nie musimy wciąż zastanawiać się, kiedy należy opróżnić pojemnik na wodę czy oczyścić filtr urządzenia. Informują nas o tym praktyczne wskaźniki.

Blokada przed dziećmi:

Model jest polecany w szczególności do domów zamieszkiwanych przez małe dzieci. Po włączeniu specjalnej blokady rodzicielskiej nie ma ryzyka, że maluchy samodzielnie uruchomią sprzęt.

16 programów pracy:

Suszarka ma 16 różnych programów pracy, więc sposób jej działania możemy dopasować do rodzaju ubrań włożonych do bębna. Są to m.in.: jeans, koszule, bawełna, codzienne i wełna.

Ochrona przed zagnieceniami:

To urządzenie z systemem zapobiegającym powstawaniu zbyt dużej ilości zagnieceń na odzieży. Jej prasowanie po wysuszeniu nie powinno zająć zbyt dużo czasu.

Wady
Jest za głośna:

Wiele osób narzeka, że suszarka jest za głośna i generowany przez nią hałas przeszkadza domownikom.

 

 

 

 

Electrolux EW8H458BP PerfectCare

 

Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare jest dobrym wyborem dla większych rodzin. Wszystko ze względu na to, że jej wielkość załadunku to 8 kg. Sprzęt ma kilka programów pracy, w tym: bawełna, suszenie ekstra, suszenie do szafy oraz syntetyki. Urządzenie wyposażono w elektroniczny wyświetlacz i duże pokrętło, więc jego obsługa nie jest trudna.

Sprzęt wyróżnia się zastosowaniem systemu GentleCare, za sprawą którego suszy ubrania w prawie o 50% niższej temperaturze niż inne modele kondensacyjne. Z tego względu możliwe jest zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Suszarka ma wymiary: wysokość – 85 cm, szerokość – 60 cm i głębokość – 60 cm.

Jedną z częściej podkreślanych zalet urządzenia jest możliwość zaprogramowania czasu startu suszenia. Osoby aktywne fizycznie doceniły sprzęt za to, że daje możliwość bezpiecznego wysuszenia odzieży sportowej bez ryzyka uszkodzenia wodoodpornej membrany. Za dodatkowy atut modelu uznaje się wydajny system filtracji EcoFlow, który sprawia, że utrzymanie suszarki w czystości jest wyjątkowo proste.

Suszarka Electrolux EW8H458BP PerfectCare ma wymiary: 85 cm x 60 cm x 60 cm. To model w klasie A++, którego maksymalny załadunek wynosi 8 kg. Poziom hałasu sprzętu to 66 dB.

Zalety
System SensiCare:

Suszarka ma system SensiCare, który rozpoznaje poziom wilgotności ubrań i na tej podstawie dostosowuje odpowiedni czas suszenia. To sprawia, że odzież nie jest narażona na przesuszenie i tym samym zniszczenie.

Suszenie sportowych ubrań:

Urządzenie umożliwia bezpieczne wysuszenie sportowych ubrań z wodoodporną membraną. Pozwala na to program Outdoor. Po jego włączeniu temperatura przez cały czas jest utrzymywana na tym samym poziomie.

Elegancki design:

Suszarka elegancko prezentuje się w łazience. Ma ona białą obudowę i kompaktowe wymiary. Na uwagę zasługuje też wyświetlacz LCD oraz duże pokrętło. Sprzęt na pewno nie wpłynie negatywnie na wystrój pomieszczenia.

Wady
Zbyt długi czas pracy:

Niecierpliwi użytkownicy uważają, że urządzenie pracuje zbyt długo po ustawieniu niektórych programów. Może to być nawet ponad 240 minut.

 

 

 

 

Samsung AirWash DV90M6200CW

 

Samsung AirWash DV90M6200CW to suszarka wyposażona w bardzo dobry filtr. Skutecznie zbiera wszystkie zanieczyszczenia oraz włókna. Nie musimy również sprawdzać, czy jest on czysty. O czyszczeniu przypomni specjalny alarm, który kontroluje poziom czystości filtra. Na obudowie znajdziemy wskaźnik poziomu wody, dzięki któremu wiemy, kiedy wyjąć ubrania z suszarki.

Prezentowane urządzenie ma kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest z pewnością szybkie suszenie. Po jego wybraniu ubrania są suche już po 35 minutach. Z kolei funkcja Air Wash wykorzystuje ciepłe powietrze, które oprócz osuszania sprawia, że ubrania ładnie pachną i nie są niszczone przez środki chemiczne.

System Smart Check, w który jest wyposażona suszarka szybko sprawdza, czy maszyna nie ma usterki, a jeżeli tak, to jak można ją naprawić. Bęben urządzenia jest oświetlany, więc możemy kontrolować suszenie podczas jego trwania. Pojemność wsadu wynosi 9 kg. Osoby, które zaopatrzyły się w tę suszarkę chwalą dużą ilość programów, a także kompaktowe wymiary.

Samsung AirWash DV90M6200CW to suszarka o wymiarach 60 cm x 85 cm x 65 cm. Wsad tego urządzenia to 9 kg.

Zalety
Bęben:

Pojemność bębna wynosi aż 9 kg. Właśnie dlatego jednorazowo możemy włożyć do niego dużą ilość ubrań.

Funkcje:

Suszarka jest wyposażona w kilka ciekawych funkcji. W tym między innymi: szybkie suszenie, suszenie ciepłym powietrzem czy szukanie usterek.

Filtr:

Filtr umieszczony w środku maszyny bardzo dobrze zbiera wszystkie zanieczyszczenia i inne drobne elementy. Co więcej, można go łatwo wyczyścić.

Wady
Głośność:

Według wielu osób urządzenie jest stosunkowo hałaśliwe. Nie polecamy użytkowania go w porach, kiedy domownicy odpoczywają.

Delikatność:

Osoby korzystające z suszarki uważają, że nie nadaje się ona do suszenia bardzo delikatnych tkanin. Dla bezpieczeństwa nie umieszczajmy ich w bębnie.

 

 

 

 

Siemens WT45W560PL

 

2.Siemens WT45W560PLNajlepsza suszarka do ubrań powinna być w pełni zautomatyzowana i nie sprawiać swojemu właścicielowi problemów w użytkowaniu. Takim urządzeniem wydaje się być Siemens WT45W560PL.  Jest to suszarka wyposażona w szereg sensorów nazwanych iSensoric, które sprawują kontrolę na procesem suszenia. iSensoric automatycznie dostosowuje parametry suszenia i zarządza nim do momentu skończenia suszenia i wyłączenia urządzenia.

Jeden z elementów tej technologii, autodrySensor, dzięki różnej przewodności elektrycznej suchej i mokrej odzieży, wykrywa, kiedy pranie jest już suche i kończy proces suszenia. Zastosowana technologia wymiennika ciepła, pozwala suszyć ubrania w temperaturze nieprzekraczającej 55 stopni, bezpiecznej dla delikatnych tkanin. Dodatkowo suszarka nie nagrzewa się z zewnątrz, co podnosi komfort jej użytkowania.

Również pompa ciepła samoczynnie się oczyszcza, dbając w ten sposób o oszczędność energii. Z kolei funkcja autothermSensor dba o utrzymanie stałej temperatury w bębnie suszarki. A airflowSensor to specjalny filtr z czujnikiem umieszczony pod drzwiczkami, w którym zbierają się wszelkiego rodzaju kłaczki, kurze, nitki i tym podobne.

Gdy filtr zapełni się, suszarka na wyświetlaczu pokaże komunikat o potrzebie oczyszczenia filtra. Również i ten model można ustawić w wieżę wspólnie z pralką. A dla konsumentów atrakcyjna okazała się klasa energetyczna A++ oraz to, że suszarka podczas suszenia dba o ubrania i odświeża ich wygląd. Dodatkowo konsumenci chwalą łatwość obsługi i dobrą jakość urządzenia.

Drugim produktem w naszym rankingu jest suszarka do ubrań Siemens WT45W560PL.

Zalety
Klasa energetyczna:

Urządzenie jest bardzo wydajne i ekologiczne, dzięki temu, że posiada klasę energetyczną A++. To znacznie zmniejsza zużycie prądu. Jest to szczególnie istotne przy częstej eksploatacji sprzętu.

ISendoric:

Sprzęt wyposażony jest w szereg sensorów nazwanych iSensoric, które sprawują kontrolę na procesem suszenia i automatycznie dostosowują odpowiednie parametry pracy. Co więcej, zarządzają nimi do momentu zakończenia działania urządzenia.

AutothermSensor:

Suszarka posiada funkcję autothermSensor, która dba o utrzymanie stałej temperatury w bębnie suszarki. Dzięki temu udogodnieniu, tkaniny nie ulegają zniszczeniu, a samo suszenie jest bardziej efektywne.

AirflowSensor:

Produkt został wyposażony w specjalny filtr, którego czujnik umieszczony został pod drzwiczkami. Właśnie tam zbierają się wszelkiego rodzaju kłaczki, kurze i nitki. To sprawia, że po skończonym suszeniu ubrania nie wymagają dodatkowego oczyszczania.

Wady
Czas suszenia:

Na niektórych programach urządzenie pracuje wyjątkowo długo, nawet 120 minut. To znacznie wydłuża czas oczekiwania na zakończenie pracy urządzenia.

 

 

 

 

Czy warto kupić pralko-suszarkę?

 

Suszenie wypranych ubrań często jest kłopotliwe, zwłaszcza w przypadku osób, które nie mają balkonu, ani ogrodu. Rozłożona w domu suszarka zajmuje dużo miejsca i może przeszkadzać domownikom. Warto więc zastanowić się nad zakupem pralko-suszarki, czyli urządzenia, z pomocą którego możemy nie tylko wyprać, ale także wysuszyć ubrania, bieliznę i pościel. Komu przyda się taki sprzęt? Jakie są zalety tego typu produktów?

 

 

Jak działa pralko-suszarka?

Pralko-suszarka to doskonałe rozwiązanie dla osób mieszkających w bloku. Z uwagi na to, że sprzęt umożliwia szybkie wysuszenie wilgotnych ubrań nie musimy ich rozwieszać na grzejnikach czy sznurkach w łazience. Wspomniany produkt pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w pomieszczeniu, gdyż nie musimy kupować osobno pralki i suszarki.

Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wiele nowoczesnych technologii, w efekcie czego samodzielnie ważą wsad i dostosowują ilość wody i proszku do prania, a także prędkość wirowania. Obecnie największą popularnością cieszą się modele kondensacyjne, które skraplają powstającą podczas suszenia parę wodną do specjalnego pojemnika. Zgromadzoną w nim wodę zwykle należy samodzielnie wylać, choć niektóre sprzęty automatycznie odprowadzają ją do kanalizacji. Równie komfortowe w użytkowaniu są pralko-suszarki z pompą ciepła, które nie pobierają dużo prądu i suszą ubrania w ekonomiczny sposób. Niemniej jednak urządzenia te dużo kosztują i nie wszystkich konsumentów stać na taki wydatek.

 

Zalety pralko-suszarek

Jedna z najważniejszych zalet pralko-suszarek to praktyczność. Możliwość wysuszenia ubrań bez konieczności ich rozwieszania to duża oszczędność czasu oraz miejsca, zwłaszcza zimą. Kiedy temperatura powietrza spada poniżej 0 st. C, wysuszenie ubrań na zewnątrz staje się niemożliwe. Z tego powodu nawet osoby posiadające duży ogród lub taras są zmuszone do rozwieszania prania w domu. Pralko-suszarka pozwala nam tego uniknąć.

Dzięki opisywanemu sprzętowi możemy założyć swoją ulubioną bluzkę czy spodnie zaraz po praniu. Posiadacze pralko-suszarek przekonują również, że ubrania są czyste, pachnące i nie elektryzują się.

 

Najważniejsze zasady użytkowania pralko-suszarki

Obsługa pralko-suszarki nie jest zbyt trudna, ale jeśli chcemy uniknąć awarii urządzenia oraz uszkodzenia ubrań, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, niewskazane jest suszenie tkanin wyjątkowo delikatnych, takich jak: koronka, jedwab i wełna. Przed włożeniem ubrań do bębna sprawdźmy, czy zapięliśmy wszystkie zatrzaski i zamki błyskawiczne. Wszystkie tasiemki i paski powinny być mocno związane.

Miejmy na uwadze, że w przypadku suszenia załadunek jest zazwyczaj dwa razy mniejszy w porównaniu do prania. Z tego względu nie możemy pozostawić w bębnie wszystkich wilgotnych ubrań (musimy je podzielić na kilka mniejszych części).

 

 

Jaka pralko-suszarka jest polecana przez konsumentów?

Kupując pralko-suszarkę należy zwrócić uwagę m.in. na zużycie energii elektrycznej i wody. Konsumenci polecają w szczególności urządzenia w klasie energetycznej od A do A+++, ponieważ nie pobierają zbyt dużo prądu, a tym samym nie mają znaczącego wpływu na wysokość rachunków. Pralko-suszarki zużywają nieco więcej wody niż tradycyjne pralki. Zwykle jest to od 110 l do 150 l na jeden cykl.

Sprawdźmy również liczbę programów suszenia pozwalających na dostosowanie pracy sprzętu do stopnia delikatności tkanin. Upewnijmy się też, że urządzenie pozwala na regulację temperatury i ilości obrotów. To rozwieje nasze wątpliwości, czy dany model na pewno spełnia wszystkie oczekiwania.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Beko DPY 8506 GXB1

 

4.BEKO DPY 8506 GXB1Suszarka Beko DPY 8506 GXB1 posiada 16 programów suszenia. Wśród nich na uwagę zasługuje program mini, zapewniający wysuszenie 1 kilograma odzieży w 30 minut. Program do suszenia koszul, powoduje łatwiejsze ich prasowanie po suszeniu. A program do delikatnych tkanin, poprzez obniżenie ilości obrotów bębna i temperatury suszenia dba, aby delikatne tkaniny nie uległy zniszczeniu.

Model ten, jako jeden z niewielu ma możliwość obrotu bębna w dwóch kierunkach. Zapewnia to równomierne suszenie i mniejsze zagniecenia. Gdy suszenie dobiegnie końca rozlegnie się dźwięk, zawiadamiający o zakończeniu procesu. Pojemność suszarki wynosi 8 kg prania. A duże szklane drzwi podczas pracy są podświetlane.

Ponadto znajdziemy tu także opóźnienie startu do 24 godzin, oraz wiele wskaźników informujących użytkownika o potrzebie wymiany filtra, o przepełnieniu zbiornika na wodę, o przebiegu aktualnego programu i wiele innych. Dodatkowo suszarka posiada zabezpieczenie przed włączeniem jej przez dzieci.

Producent wyposażył ten produkt również w automatyczny czujnik suszenia, który wykrywa stopień wilgotności odzieży i dopasowuje do niej długość i temperaturę suszenia. Opinie użytkowników o tych suszarkach do ubrań przekazują, że model ten ma niskie zużycie prądu. Jako zaletę klienci również wymieniają możliwość odświeżenia ubrań, jaką im daje ta suszarka przy użyciu właściwego programu.

Jednym z ostatnich urządzeń w naszym zestawieniu jest suszarka do ubrań znanej na rynku firmy BEKO – model DPY 8506 GXB1.

Zalety
Program MINI:

Choć urządzenie posiada wiele programów suszenia, na szczególną uwagę zasługuje jeden z nich. Jest to bardzo praktyczny program MINI, który pozwala wysuszyć 1 kilogram ubrań w 30 min.

Efektywność:

Dzięki 16 programom oraz obracającemu się w dwie strony bębnowi, efekty suszenia są równomierne i bardzo dobre. Model ten ma specjalny program tylko dla delikatnych eleganckich koszul, który zagwarantuje pełną ochronę materiału. Co więcej, tkaniny po wyjęciu z urządzenia nie są pogniecione i od razu nadają się do codziennego użytku.

Cena:

Jest to dość tanie urządzenie o cenie nieprzekraczającej 3000 zł.

Wady
Głośna praca:

Głośność pracy prezentowanej suszarki do ubrań wynosi 65 dB, co może być dla niektórych użytkowników zbyt głośne.

Wielkość urządzenia:

Ze względu na swoją dużą pojemność (8kg), suszarka posiada dość duże gabaryty.

 

 

Electrolux EDH3686GDE

 

3.Electrolux EDH3686GDEKolejny produkt, Electrolux EDH3686GDE, ma możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, co może być użyteczne dla wielu odbiorców. Pojemność tego modelu jest również duża, bo jednorazowo możemy załadować 8 kg ubrań do suszenia. Do uzyskania najlepszego efektu suszenia producent zastosował tu zmienne obroty bębna.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wysuszone ubrania mają mniejszą ilość zagnieceń. Ten model suszarki uzyskał srebrny certyfikat Woolmark za delikatny sposób suszenia wełny. Funkcja OptiSense monitoruje czas i stan suszenia i zarządza nim. Gdy ubrania wyschną suszarka zostanie wyłączona. Natomiast System EcoFlow to system filtrujący.

Dzięki niemu użytkownik ma tylko jeden filtr do oczyszczania, a system EcoFlow dba o utrzymanie odpowiedniego przepływu powietrza w bębnie i niskiego zużycia energii. Z użytecznych funkcji znajdziemy tu również opóźniony start, zatem urządzenie się uruchomi dokładnie wtedy, kiedy zaplanujesz.

Duże, solidne szklane drzwi uatrakcyjniają wygląd suszarki i pozwalają na podgląd stanu suszenia. Osoby, które zakupiły tę suszarkę doceniają jej atrakcyjny wygląd i przejrzyste menu. Klienci również oceniają pozytywnie efektywność suszenia i dużą pojemność urządzenia.

Kolejnym urządzeniem w naszym rankingu jest dobra suszarka do 3000 zł. Jest produkt marki Elextrolux – model EDH3686GDE

Zalety
Zmienne obroty bębna:

Firma Elextrolux zastosowała w tym urządzeniu opcję zmiennych obrotów bębna. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po wysuszeniu ilość zagnieceń na ubraniach jest dużo mniejsza.

Pojemność:

Bęben urządzenia jest niezwykle pojemny, może zmieścić nawet 8 kg ubrań.

Prosta obsługa:

Mimo dużej ilości funkcji, urządzenie ma bardzo przejrzyste menu. Z tego powodu, wybór odpowiedniego programu jest niezwykle prosty.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych produktów w naszym rankingu. Naturalnie, wciąż charakteryzuje się on dobrą jakością.

Wady
Głośność pracy:

Ze względu na dużą moc urządzenia, w czasie suszenie generowany jest dość duży hałas.

Siatka filtrujące:

Urządzenie posiada jedynie prostą siatkę filtrującą kłaki i nici z ubrań. Przez to, że nie są one dokładniej wyłapywane, awaryjność sprzętu jest nieco większa.

 

 

Bosch WTY87782PL

 

1.Bosch WTY87782PLBosch WTY87782PL, to suszarka kondensacyjna, w której ubrania maja dużo miejsca na swobodny ruch podczas suszenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu para zebrana przez ciepłe powietrze łatwo przepływa przez bęben by następnie skroplić się w specjalnym zbiorniku.

Firma Bosch zapewnia, że klasa energetyczna A++ zużywa nawet o 60% mniej energii niż inne modele o klasie A. Dzieje się tak między innymi dzięki zamontowanej pompie ciepła, która utrzymuje bezpieczną temperaturę suszenia i redukuje zużycie energii. W modelu tym został również zamontowany samoczyszczący się wymiennik ciepła. Wpływa to również na oszczędność prądu, bo zatkany wymiennik nadmiernie zużywa energię.

W tym wypadku suszarka pamięta za Ciebie o czyszczeniu wymiennika. Producent również zadbał o gładką powierzchnię bębna stosując technologię SiftDry, dzięki temu ubrania obracają się wewnątrz nienarażone na uszkodzenia. Szczególnie delikatne tkaniny, jak na przykład swetry, można włożyć do specjalnego kosza do suszenia wełny.

Wówczas wełna nie jest narażona na deformację w trakcie suszenia. W przypadku, gdy myślisz o zakupie suszarki, ale nie masz na nią miejsca, pewnie zainteresuje Cię wiadomość, że ten model można, za pomocą specjalnego łącznika, postawić na pralce tworząc jedną spójną całość. Osoby, które ten produkt kupiły oceniają, że jest to urządzenie na miarę 21 wieku. Mierzy wilgotność załadunku, skraca czas programu, gdy pranie jest suche, używa także chłodniejszego powietrza do suszenia, dzięki temu ubrania się nie zbiegają.

Jeśli posiadasz dużą rodzinę lub po prostu nie masz w domu miejsca na prawidłowe wysuszenie prania, dobrym pomysłem jest zakup suszarki do ubrań. Urządzenie to pomoże zaoszczędzić sporo czasu najlepsza suszarka do ubrań w 2019 roku to WTY87782PL model firmy Bosch, doceniony przez wielu konsumentów

Zalety
Klasa energetyczna:

Prezentowany produkt ma klasę energetyczną A++.  Charakteryzuje się więc 60% mniejszym zużyciem energii nawet niż inne modele. Ma to również związek z zamontowaną pompą ciepła, która utrzymuje bezpieczną temperaturę suszenia i redukuje zużycie energii. Wpływa to na oszczędność prądu i zmniejszenie kosztów.

Technologia SiftDry:

Wewnątrz urządzenia znajduje się bęben o gładkiej powierzchni, dzięki temu ubrania nie są narażone na uszkodzenia. Jest to bardzo istotne w przypadku delikatnych tkanin, takich jak na przykład swetry. W prezentowanej suszarce można je włożyć do specjalnego kosza do suszenia wełny i wówczas nie jest ona narażona na deformację w trakcie suszenia.

Mierzenie wilgotności załadunku:

Suszarka do ubrań wyposażona jest w opcję pomiaru wilgotności załadunku. Gdy pranie jest już nieco wysuszone, użyte jest chłodniejsze powietrze by nie zniszczyć znajdujących się wewnątrz ubrań.

Cicha praca:

Urządzenie charakteryzuje się niskim poziomem emisji hałasu, dzięki czemu nie przeszkadza domownikom.

Wady
Cena:

Jest to stosunkowo drogie urządzenie, które może przerosnąć możliwości finansowe niektórych konsumentów.

 

 

AEG T76280AC

 

5.AEG T76280ACAEG T76280AC, to produkt najtańszy z opisywanych. Czy można określić, że ten model to dobra i tania suszarka do ubrań? Kupić tę suszarkę możemy już za ok. 1500 zł. Więc, w porównaniu z innymi modelami, wypada nadzwyczaj dobrze.

Wśród technologii zastosowanych w tym produkcie znajdziemy opóźniony start, funkcję łatwego prasowania, czy wskaźnik stanu zbiornika czy filtra. Sterowanie odbywa się elektronicznie z przedniego panelu sterowania wyposażonego w wyświetlacz LCD.

Wybór programów suszenia też jest bogaty i zawiera między innymi program do suszenia syntetyków, kołder, albo materiałów typu jeans. Program Extra-Quick Mixed wysuszy 2 kilogramowy załadunek w zaledwie 35 minut. Natomiast użyta technologia Silent dba o ciche działanie suszarki, nieprzekraczające 64 dB.

Do tego modelu możemy jednorazowo załadować 8 kg bielizny, a funkcja Protex Plus, niezależnie od ilości załadowanego prania, zadba o to, aby zostało ono równomiernie rozłożone w bębnie podczas suszenia. Funkcja ta również umożliwia przepływ powietrza w taki sposób, aby ubrania były jak najmniej splątane i pogniecione.

Dla użytkowników ważnym czynnikiem z powodu, którego zakupili ten model jest niska cena. Kolejnym atutem było to, że kierunek otwierania drzwiczek tej suszarki można zmieniać, a ponadto produkt ten znakomicie spełnia swoją podstawową rolę, czyli suszy ubrania szybko i bez nadmiernych zagnieceń.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest bardzo dobra suszarka do ubrań poniżej 2000 zł. Jest to model T76280AC marki AEG.

Zalety
Liczne programy:

Prezentowany model wyposażony jest w kilka specjalnych programów do suszenia syntetyków, kołder albo materiałów typu jeans. Co więcej, opcja Extra-Quick Mixed umożliwia nam wysuszenie nawet 2 kilogramów ubrań w jedyne 35 minut. Natomiast przy użyciu funkcji Silent, praca urządzenia będzie stosunkowo cicha.

Efektywność:

Po zakończeniu pracy odzież jest zawsze wysuszona i pozbawiona zagnieceń, co znacznie zmniejsza ilość prasowania

Cena:

Największym atutem tego produktu jest jego cena. Jest on bowiem jednym z najtańszych modeli w tej klasie, jaki znajdziemy na polskim rynku.

Wady
Klasa energetyczna:

Urządzenie posiada klasę energetyczną B, co czyni je mnie energooszczędnym.

Design:

Suszarka ma bardzo tradycyjny wygląd, zatem będzie się gorzej prezentowała z nowoczesnych wnętrzach.

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (73 votes, average: 4.41 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status