fbpx

Poduszki ortopedyczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.09.19

 

Poduszki ortopedyczne są doskonałym lekiem na bóle głowy i kręgosłupa spowodowane nieprawidłowym ułożeniem ciała podczas snu. Jednak nie musisz czekać aż dolegliwości bólowe wystąpią u Ciebie. Dobrze jest też wybierając model dla siebie wybrać naprawdę dobrą poduszkę wykonaną z wysokiej jakości materiałów. Taką poduszką jest z pewnością Sissel Deluxe. Jest to model najczęściej kupowany przez klientów, którzy poszukują dobrego produktu. Poduszka ta zyskuje też najwięcej pozytywnych komentarzy dotyczących jej jakości i oddziaływania na organizm. Śmiało, zatem możemy ją określić jako najlepszą poduszkę ortopedyczną roku 2019. Sissel Deluxe jest szersza od klasycznej wersji o 16 cm i posiada dodatkową wkładkę, za pomocą której można zwiększyć wysokość poduszki. Pianka visco-elastic, którą poduszka jest wypełniona, jest nie tylko trwała, ale też ma właściwości zapamiętywania kształtu osoby śpiącej. Forma i kształt tej poduszki pozwala śpiącemu na uzyskanie podpory dla naturalnej krzywizny kręgosłupa. Takie ułożenie kręgów sprzyja rozluźnieniu mięśni i odpowiedniemu odpoczynkowi. Drugim modelem, który zauważyli klienci, jako spełniający wymagania prawidłowego ułożenia kręgosłupa podczas snu jest Qmed MDH. Model ten dodatkowo jest w przystępnej cenie.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką poduszkę ortopedyczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Poduszka ortopedyczna to sprzęt, o którym zaczynamy myśleć, gdy coś niedobrego dzieje się z naszym kręgosłupem. Rano wstajemy obolali, w ciągu dnia ból nie przechodzi i znów przychodzi noc, która zamiast wytchnienia przynosi cierpienie. Dlatego tak ważnym jest, aby dobrze dobrać do swoich potrzeb właściwą poduszkę ortopedyczną. Dobrze dobrana przyniesie ulgę w bólu, źle dobrana tylko spowoduje natężenie cierpienia. W dzisiejszym poradniku spróbujemy podpowiedzieć, jaką poduszkę ortopedyczną wybrać.

1-sissel-deluxe

Poduszki udające poduszki ortopedyczne

Na rynku mamy wielu producentów, produkujących wiele rodzajów poduszek, które przypominają poduszki ortopedyczne, ale nimi nie są. Przykładem takim mogą być poduszki o nazwie „zdrowotne”. Gdy spotkasz się z takim terminem zapoznaj się z informacjami, z jakiego tworzywa poduszka jest wykonana oraz na jakie partie ciała i w jaki sposób oddziałuje.

Podobnym terminem są poduszki „rehabilitacyjne”, które w nazwie wskazują działanie lecznicze, ale nie koniecznie takie muszą mieć. Analogicznie jak przy poduszkach „zdrowotnych” zapoznaj się ze sposobem wykonania i przeznaczeniem takiej poduszki.

Każdy z producentów może swojemu produktowi nadać dowolną handlową nazwę, ważne jest jednak, aby osoba rzeczywiście mająca dolegliwości, na które panaceum może okazać się poduszka ortopedyczna, była świadoma tego, co kupuje.

 

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Istnieje wiele różnych poduszek, w zależności od miejsca, na które poduszka ma oddziaływać. Najpopularniejsze są te, które łagodzą bóle karku, szyi i barku. Są to, tak zwane, poduszki konturowe. Nazwa pochodzi od kształtu poduszki, który dopasowuje się do konturu głowy, szyi i ramion osoby śpiącej.

W kształcie półksiężyca jest poduszka, która przynosi ulgę w bólach lędźwiowych i pomaga utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia. Model taki może być też stosowany pod kolana w celu uniesienia nóg, jak i w obrębie szyi dla relaksu.

Kolejny kształt to poduszka klinowa, w postaci klepsydry, do umieszczenia między nogami. Poduszka unosi dolną część ciała i pozwala utrzymać prostą pozycję przy spaniu na boku. Modele takie mogą również służyć do rozdzielenia nóg podczas snu, aby zwiększyć przez nie przepływ krwi.

Są również długie, zakrzywione poduszki, do spania na boku. Poduszki takie dają wsparcie dla głowy, szyi, ramion, pleców, dolnej części pleców, nóg i kolan.

Poduszka klinowa, o kształcie trójkąta, do stosowania w pozycji pionowej lub poziomej pozwala na zminimalizowanie objawów refluksu.

I na koniec, poduszka turystyczna, która może być stosowana w czasie podróży w pozycji siedzącej. Ma ona kształt podkowy i ma za zadanie utrzymywać kark w odpowiedniej pozycji.

 

Wypełnienie poduszki ortopedycznej

Wypełnienie dobrej poduszki ortopedycznej, to w zasadzie dwa materiały: pianka poliuretanowa i pianka termoplastyczna. Pianka poliuretanowa jest polecana dla profilaktyki kręgosłupa. Jest to materiał, który zachowuje sprężystość, nie ulega odkształceniom i może być stosowany przy nadmiernej potliwości pacjenta. Drugi materiał – pianka termoplastyczna (visco – elastic) reaguje na temperaturę ciała, dopasowuje się do pozycji podczas snu i zapewnia równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Jest to nieco droższy materiał wypełnieniowy od pianki poliuretanowej.

Gdy zdecydujesz się na zakup konkretnego modelu, sprawdź, czy producent, na którego poduszkę się zdecydowałeś jest firmą, która zajmuje się produkcją poduszek ortopedycznych, czy jest to jego poboczna działalność. Często się niestety zdarza, że do wnętrza są wkładane tańsze podróbki materiałów. Dlatego dobrze jest kupować poduszkę firmy, która gwarantuje jakość.

2-qmed-mdh

Budowa ciała i wybór odpowiedniej poduszki

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest najlepsza poduszka ortopedyczna, dobrze jest się skonsultować z fizjoterapeutą, bowiem w zależności od budowy naszego ciała jeden rodzaj poduszki będzie dla nas odpowiedni, a drugi już nie. Poduszki są produkowane w różnych rozmiarach i dobierając model dla siebie należy poznać budowę anatomiczną swojego ciała. Na przykład dobierając poduszkę zapobiegającą bólom karku i ramion istotnym dla nas będzie szerokość barków. Przy szerokich barkach i masywnej budowie ciała poduszka powinna być o dużym rozmiarze, na przykład o wysokości 13 – 15 cm. Dla osób drobnych, o wąskiej budowie ciała wystarcza poduszka o wysokości 10 -11 cm. Niektórzy producenci produkują poduszki ortopedyczne w dobrych cenach o regulowanej wysokości. Modele takie mają wkładkę, którą w razie potrzeby się wkłada lub wyjmuje z poszewki, zmieniając tym samym wysokość poduszki.

Również sposób spędzania nocy i nawyki, w jakich najczęściej układamy ciało będzie miało znaczenie przy wyborze poduszki, na której ułożymy głowę. Jeśli zwykle śpisz na boku, to przydatna będzie poduszka sztywniejsza, która dobrze będzie wspierać szyję. Śpiąc na brzuchu potrzebujemy nieco cieńszej, miękkiej poduszki, która zimniejszy napięcie mięśni karku. Natomiast poduszkę o średniej twardości powinni wybrać wszyscy ci, którzy śpią na plecach.

 

Podsumowanie

Zatem, aby dobrze wybrać poduszkę ortopedyczną musimy określić swoje wymiary, do dobrania odpowiedniej rozmiarowo poduszki. Powinniśmy również wybrać model, w zależności od tego, na jakie partie ciała chcemy poduszką oddziaływać. Gdy znajdziemy odpowiedni model i wielkość, sprawdźmy, z czego poduszka jest wykonana. Najlepiej, aby to była pianka poliuretanowa, lub pianka termoplastyczna. Wśród tych ostatnich dobrze jest wybrać model „z pamięcią”. Znaczy to, że poduszka zapamiętuje kształt, jaki zostawiła na niej śpiąca osoba. I w końcu sprawdźmy, czy producent wybranego do zakupu modelu, to firma, która specjalizuje się w produkcji takich poduszek.

 

 

Najlepsze poduszki ortopedyczne w 2019 roku

 

Masz problemy z kręgosłupem i zastanawiasz się jak dobrać  poduszkę ortopedyczną? A może po prostu chcesz zwiększyć komfort swojego snu? Poniżej znajdziecie zestawienie sprawdzonych poduszek, które są polecane przez osoby, które już je zakupiły.

 

Nasze zalecenia

 

Sissel Deluxe

 

1. Sissel DeluxePierwsza propozycja to poduszka szwedzkiej firmy Sissej. Marka  od ponad dwudziestu pięciu lat zajmuje się tworzeniem produktów medycznych  związanych ze sferą fitness, wellness. Opisywany model to poduszka z najwyższej półki. Jest to produkt, który zadowoli najbardziej wymagające osoby. Poduszka została specjalnie wyprofilowana i zaprojektowana tak być dać wsparcie naszej szyi.

Sen na poduszce to pełen komfort i gwarancja wypoczynku. Innowacyjne rozwiązanie pozwala na regulację wysokości poduszki.  Dzięki temu można indywidualnie przystosować ją do naszej postury, szerokości ramion a także stopnia twardości materaca. Materiał z którego została wyprodukowana to pianka visco- elastic. Ta pianka z pamięcią idealnie dopasowuje się do naszej budowy ciała.

Poduszka jest bardzo wygodna. Dzieję się tak także za sprawą jej szerokości. Duży rozmiar podnosi komfort wypoczynku. Poduszka oceniana jest bardzo wysoko. Na podstawie opinii można stwierdzić, że jest to najlepsza poduszka ortopedyczna do spania. Podkreśla się, że jest trwała i znacząco podnosi komfort snu.

Niekwestionowaną marką w produkcji poduszek ortopedycznych jest marka Sissel. Nic też dziwnego, że poduszka Sissel Deluxe została przez klientów okrzyknięta najlepszą poduszką ortopedyczną w 2019 roku. Sprawdźmy, dlaczego?

Zalety
Materiał wykonania:

Wykonana jest z pianki visco-elastic z pamięcią i zapewnia najlepszą pozycję dla podczas snu. Ponadto pianka visco-elastic (Memory Foam) nie zawiera szkodliwych fluoro-węglowodorów i jest znacznie delikatniejsza od zwykłej pianki.

Stopień twardości poduszki:

Twardość poduszki została tak dobrana, aby odpowiadała najbardziej wymagającym klientom, którym zależy zarówno na zdrowym śnie, jak i na komforcie spania. W zetknięciu z powierzchnią ciała poduszka staje się miękka i miła, gdyż reaguje na jego ciepłotę.

Wymiary:

Poduszka, jako jedna z niewielu z poduszek ortopedycznych, ma spore wymiary wynoszące 63 cm szerokości, 33 cm długości, oraz 11 cm wysokości. Przy czym wysokość można zwiększyć dołączoną wkładką do wymiaru 13 cm.

Poszewka satynowa:

Producent do każdego modelu dołącza luksusową satynową poszewkę, którą można prać w pralce do 40°C.

Gwarancja:

Producent również daje 5-cio letnią gwarancję na utrzymanie kształtu przez poduszkę. Obejmuje ona również wszelkie wady ukryte wynikające z winy producenta.

Wady
Wysoka cena:

Jak każdy luksus i ta poduszka nie jest tania. Aby prawidłowo zadbać o swój kręgosłup i zyskać poduszkę, na której można się dobrze wyspać trzeba zainwestować ok. 350 zł.

 

 

 

 

Qmed MDH

 

2.Qmed MDH (na kręgosłup szyjny)Następny godny polecenia model to poduszka firmy Qmed. Jest to solidna poduszka rehabilitacyjna, która wspiera nasz kręgosłup szyjny. Dużym atutem tego produktu jest jego niewygórowana cena. Model ten jest starannie wyprofilowany ze specjalnym wgłębieniem na szyję. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej jest nam obrać komfortową i naturalną pozycję podczas snu.

Poduszka pozwala nam na spanie zarówno na plecach jak i na boku. Produkt został stworzony ze specjalnej pianki, która rozładowuje napięcie naszych mięśni. Dodatkowo specjalnie wyprofilowany kształt powoduje, że głowa jest zawsze w poprawnej pozycji i ma zagwarantowane wygodne podparcie. Poduszka idealnie odciąża szyjny odcinek podczas gdy śpimy. Jest to produkt skierowany w szczególności dla osób które mają problem z kręgosłupem.

Poduszka pomaga także szybciej zasnąć dlatego wskazana jest dla osób z bezsennością. Minimalizuje także chrapanie. Ta poduszka ortopedyczna ma dobre opinie. Klienci zaznaczają, że została wykonana z porządnych materiałów. Poduszka jest bardzo wygodna oraz elastyczna.

Drugi model, jaki chcieliśmy przedstawić to Qmed MDH, jest to dobra poduszka ortopedyczna do 100 zł. Zapewnia ona dobre ułożenie głowy i prawidłowe podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Zalety
Odpowiedni profil:

Poduszka posiada specjalny, wyprofilowany kształt, który zapewnia optymalne ułożenie głowy i odciążenie szyjnego odcinka kręgosłupa.

Budowa:

Kształt poduszki umożliwia sen zarówno na plecach, jak i na boku. Profil anatomiczny jest ukształtowany tak, aby w naturalnym wgłębieniu ułożyć głowę i szyję podczas snu, przybierając tym samym najbardziej naturalną i zdrową pozycję.

Pianka pamiętająca kształty:

Tworzywo, z jakiego jest wykonana poduszka to miękka pianka o gęstości - 55 kg/m3. Pianka ta zapamiętuje kształty pozostawione na poduszce, co sprawia, że lepiej podpiera kręgi szyjne.

Poszewki:

Do poduszki producent dołącza dwie poszewki pasujące wymiarem do jej kształtu. Dzięki temu użytkownik kupując poduszkę, może ją zacząć używać od pierwszego dnia po zakupie.

Atrakcyjna cena:

Poduszka dobrej jakości z efektem „pamięci” za kwotę do 100 złotych to atrakcyjna oferta. Podkreślają to użytkownicy w swoich komentarzach.

Wady
Wymiary:

Wymiary poduszki mają 52 x 32 x 11,5 cm z „wyższej” strony i 9,5 cm z niższej strony. Niestety model ten nie posiada żadnej, dodatkowej wkładki do zmiany wysokości poduszki.

 

 

 

 

Valde B4 Vila

 

3.Valde B4 Vila (z pamięcią)Kolejna opisywana poduszka została wyprodukowana przez firmę Valde. Jest to bardzo nowoczesna propozycja. Jej innowacyjny wygląd i kształt powodują, że produkt ma właściwości rehabilitacyjne. Charakterystyczne wycięcia pod szyję dbają o szyjny odcinek kręgosłupa. Produkt  polecany jest dla osób, które cierpią na zesztywnienie szyi i barków. Poduszka świetnie sprawdzi się u osób, które wiele razy podczas nocy zmieniają pozycję snu.

Specjalny otwór wentylacyjny zapobiega nadmiernemu poceniu.  Producent wypuścił na model poduszki o dwóch wysokościach pianki (z pamięcią) oraz trzech stopniach twardości. Wybór twardości zależy od wagi oraz wzrostu. Zazwyczaj klienci wybierają średnią twardość. Poduszka zbiera dość wysokie noty. Jest to tania i dobra poduszka ortopedyczna do spania. Produkt znacząco podnosi komfort snu.

Osoby z problemami z kręgosłupem szyjnym chwalą ten wybór. Spanie na tym modelu znacząco obniża ryzyko bolącej szyi. Sen jest bardziej komfortowy oraz efektywny. Budzenie się w nocy z powodów bolącego kręgosłupa odejdzie w zapomnienie.

Kolejny model, poduszka Valde B4 Vila, wykonany z najwyższej jakości pianki Viscoelastic z funkcją Memory. Producent poleca serię poduszek B4 w wersji Large i Medium, o trzech stopniach twardości: miękkiej, średniej oraz twardej. My skupimy się na wersji Large.

Zalety
Specjalny kształt:

Poduszka posiada specjalne wycięcia pod szyję, starannie dobrane wyprofilowanie pod głowę, oraz otwór wentylacyjny, który zapobiega poceniu się głowy. Jeśli nie tolerujesz ucisków w pobliżu szyi, to ten model jest dla Ciebie.

Dla kogo ten model?:

Producent skupił się na tęższych i wysokich użytkownikach, o szerszych ramionach, aby dla nich stworzyć komfortowy model poduszki do spania. Jednak może on być również z powodzeniem wykorzystywany przez drobniejsze osoby.

Bogata kolorystyka:

Poduszki te występują w bogatej wersji kolorystycznej. Jest dostępnych aż 13 różnorodnych kolorów.

Pozycja spania:

Poduszka Vila B4 umożliwia spanie w różnych pozycjach zmienianych w trakcie snu, i niezależnie od pozycji przynosi ulgę w stanach zesztywnienia barków i szyi, a także wspomaga rehabilitację odcinka szyjnego kręgosłupa.

Gwarancja:

Producent udziela na swój produkt trzyletniej gwarancji.

Wady
Wybór twardości:

Spotkaliśmy się z opinią, że poduszka o twardości średniej jest zbyt miękka i zachowuje się jak model o największym stopniu miękkości.

Trzeba się przyzwyczaić:

Do stosowania poduszki trzeba się przyzwyczaić 2 – 3 tygodnie. Na początku spanie wydaje się niewygodne i można spędzić kilka bezsennych nocy.

 

 

 

 

Babymatex Smart

 

4.Babymatex SmartKolejna poduszka jest skierowana dla niemowląt. Idealnie sprawdzi się do użytkowania w kołysce, wózku oraz łóżeczku. Została wykona z pianki termoelstycznej, która idealnie dostosowuje się do kształtu ciała po wpływem ciepła. Poduszka odpręża mięśnie i sprawia, że maluszek śpi zdrowo i komfortowo. Model ten zapamiętuje kształt główki niemowlaka i idealnie się do niej dopasowuje.

Poduszka zapewnia także dobrą wentylację, dzięki czemu główka dziecka nie poci się. W ten sposób zmniejsza się ryzyko złapania przeziębienia czy infekcji. Odpowiednie wyprofilowanie poduszki zapewnia dziecku bezpieczną pozycję podczas snu, która minimalizuje ryzyko zadławienia. Co więcej, ułatwia mu oddychanie. Poduszka jest przeznaczona dla dzieci od pierwszego dnia narodzin aż do dwóch lat.

Jest to więc produkt, który posłuży na długo. Cena produktu jest bardzo korzystna i niewygórowana. Opinie o tym produkcie są bardzo dobre. Poduszka oceniana jest jako dobry zakup, który posłuży na długo.

Babymatex Smart to poduszka przeznaczona dla dzieci od 0 do lat 2, o rozmiarze 60 x 36 cm.

Zalety
Wypełnienie:

Wypełnienie pianką termoplastyczną powoduje, że poduszka dopasowuje się do kształtu główki dziecka.

Kształt:

Model ten zapewnia swoim kształtem bezpieczną pozycję dla dziecka, zapobiegając równocześnie zadławieniu podczas ulewania.

Wentylacyjny system kanalików:

Wentylacyjny system kanalików i otworów pozwala na swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu dziecko nie będzie się pocić ani odparzać skóry.

Poszewka w zestawie:

Wraz z poduszką klient otrzymuje poszewkę zamykaną na zamek o przyjemnym dotyku i składzie: dzianina żakardowa 33% bawełna, 33% PES i 34% PA.

Wady
Brak zapasowej poszewki:

Niestety producent dołącza jedną poszewkę do produktu, a kształt poduszki utrudnia znalezienie innej, pasującej rozmiarowo.

Cena:

Część klientów podnosi kwestię wysokiej ceny, nieadekwatnej do rozmiaru poduszki.

 

 

 

 

Sissel Soflt Plus

 

5.Sissel Soflt Plus (szwedzka)Ostatnia nasza propozycja to poduszka szwedzkiej firmy Sissel. Jak już wspominaliśmy firma ta produkuje poduszki najwyższej jakości. Ich kształt jest efektem długotrwałych badań mających na celu zapewnienie najlepszej pozycji do snu.  Cena poduszki nie należy do najniższych, jednakże precyzja wykonania oraz pięcioletnia gwarancja nam to wynagradzają. Jest to anatomiczna poduszka, która dba o nasz kręgosłup podczas gdy my śpimy.

Idealnie wyprofilowany kształt pozawala na odprężenie mięśni oraz prawidłowe podparcie szyi. Poduszkę można idealnie dopasować do naszej postury. Regulowana wysokość jest gwarantem perfekcyjnego dopasowania. Poduszka świetnie dopasowuje się do konkretnej budowy ciała, a następnie wraca do pierwotnego kształtu. Produkt zbiera świetne recenzje. Podkreśla się, że poduszka warta jest swojej  ceny.

Idealnie sprawdza się u osób, które mają problem z kręgosłupem szyjnym lub też u osób, które chcą stosować ją profilaktycznie. Poduszka jest niezwykle trwała i wytrzymała. Posłuży na długie lata, dlatego warto zainwestować w nią większe pieniądze.

Drugi prezentowany produkt firmy Sissel to Soflt Plus. Podobnie jak pierwsza opisywana poduszka jest ona wysokiej jakości i spełnia wymagania poduszki ortopedycznej.

Zalety
Naturalne krzywizny:

Kształt poduszki pozwala na ułożenie ciała w trakcie snu z zachowaniem naturalnych krzywizn, co sprawia, że ustaje nacisk na kręgi szyjne, a mięśnie stają się rozluźnione.

Wykonanie i rozmiar:

Poduszka jest wypełniona wytrzymałą pianką visco-elastic, która dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej. Dodatkowo ma wkładkę, która powoli podnieść wysokość poduszki z 11 cm do 14 cm.

Dołączona poszewka:

Producent dołącza do poduszki welurową poszewkę, którą można prać w pralce w temperaturze 40°C.

Wady
Wysoka cena:

Duża część potencjalnych użytkowników rezygnuje z zakupu z powodu wysokiej ceny tej poduszki. Aby stać się jej właścicielem trzeba się przygotować na wydatek blisko 300 złotych.  

Twardość:

W modelu tym nie ma możliwości wyboru twardości, w zależności od wymagań ortopedycznych.

 

 

 

 

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

 

Wiele osób zastanawia się, jaka poduszka ortopedyczna jest polecana przez lekarzy oraz w jaki sposób należy na niej spać. Okazuje się, że taki produkt może znacząco wpłynąć na komfort snu i pomóc w pozbyciu się uciążliwych dolegliwości bólowych kręgosłupa oraz szyi. Poniżej zebraliśmy kilka wskazówek dotyczących prawidłowego użytkowania poduszki ortopedycznej. Zachęcamy Cię do zapoznania się z nimi.

 

 

Jak położyć się na poduszce ortopedycznej?

Poduszka ortopedyczna, często określana również mianem medycznej lub profilowanej, to skuteczny sposób na spokojny sen bez bólu pleców po przebudzeniu. Tego typu produkty są odpowiednie zarówno dla osób śpiących w pozycji na wznak, jak też na boku i na brzuchu. Kiedy uda nam się znaleźć odpowiednią poduszkę ortopedyczną, dostosowaną do naszego wzrostu i pozycji snu, powinniśmy przede wszystkim pozbyć się tej starej, ponieważ jeśli to ona jest źródłem dolegliwości bólowych, z pewnością nam się już nie przyda.

Model medyczny ma na powierzchni specjalne wgłębienie, w którym należy ułożyć głowę. Początkowo możemy czuć dyskomfort, jednak już po kilku minutach na pewno przyzwyczaimy się do nowego kształtu poduszki. Odpowiednie ułożenie głowy to jednak nie wszystko. Osoby zasypiające na boku powinny dodatkowo lekko zgiąć kolana. Przyjęcie takiej pozycji pozwala na rozluźnienie lędźwiowej części kręgosłupa oraz znajdujących się przy niej mięśni. Użytkownikom śpiącym na plecach zaleca się, aby ręce trzymali luźno po bokach. To znacząco zmniejsza ucisk na kręgi lędźwiowe. Należy unikać wkładania dłoni pod poduszkę, ponieważ daje to tylko pozorne uczucie wygody (w rzeczywistości pozycja ta zwiększa dolegliwości bólowe).

 

W jaki sposób utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa?

Utrzymanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w czasie snu pozwala na uniknięcie dokuczliwego bólu pleców. Osoby śpiące na niewłaściwej poduszce często skarżą się, że to właśnie ona jest głównym powodem wszystkich nieprzyjemnych dolegliwości pojawiających się po przebudzeniu. Warto jednak pamiętać, że kluczowe jest też ułożenie ciała w taki sposób, aby kręgosłup w żadnym punkcie nie był nadmiernie uciskany. Tylko wtedy możemy liczyć na spokojny i niczym niezakłócony sen. Sposób wyprofilowania poduszki medycznej wymusza na nas położenie się w nieco innej pozycji niż zwykle – głowa leży wyżej, a kark jest odpowiednio podparty. W większości przypadków po zastosowaniu poduszki ortopedycznej nie mamy możliwości ułożenia się w nieprawidłowy sposób, dlatego już po kilku lub kilkunastu dniach możemy spodziewać się znacznej poprawy samopoczucia i zdrowia.

 

O tym muszą pamiętać użytkownicy poduszki ortopedycznej

Osoby, które śpią na poduszce ortopedycznej, powinny pamiętać o tym, aby nie odwracać produktu tak, aby jego dolna część znalazła się na górze. Wówczas z pewnością nie położymy się w wygodnej dla siebie pozycji i szybko odczujemy dyskomfort. Nie powinniśmy też pożyczać swojej poduszki innym domownikom, ponieważ tego typu produktu muszą być idealnie dopasowane do twardości materaca, naszego wzrostu i wagi.

 

 

Gdy po zastosowaniu poduszki ortopedycznej wciąż pojawia się ból

Niektórzy użytkownicy skarżą się, że po zakupie poduszki ortopedycznej ból kręgosłupa nie zniknął. Jedną z najczęstszych przyczyn jest nieodpowiednie dopasowanie produktu do indywidualnych potrzeb. Poza tym niektóre osoby potrzebują mniej, a inne nieco więcej czasu, aby przyzwyczaić się do nowej poduszki. Spróbujmy więc na kilka dni wstrzymać się przed wizytą u lekarza. Jeśli mimo to dolegliwości bólowe nadal są silne, można zasięgnąć rady u specjalisty, np. fizjoterapeuty. On rozwieje nasze wątpliwości, czy kupiliśmy właściwy produkt i w razie potrzeby wskaże lepszy dla nas model.

 

 

 

Czy podobał Ci się nasz artykuł? Poniżej znajdziesz nowo dodane artykuły

Stelaż do łóżka

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (58 votes, average: 4.47 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status