Ranking 5 najlepszych trymerów do brody w 2020

Ostatnio aktualizowane: 17.09.20

 

Maszynka do brody – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Który trymer do brody jest najchętniej kupowany przez mężczyzn i cieszy się obecnie największą popularnością? Przeprowadzona przez nas analiza komentarzy konsumentów pokazała, że jest to model Philips OneBlade QP2520/20. Sprzęt umożliwia precyzyjne przycinanie, golenie i modelowanie zarostu, niezależnie od długości. Urządzenie dopasowuje się do kształtu twarzy i jest poręczne, co zapewnia komfort użytkowania. Produkt jest zasilany akumulatorem, który gwarantuje do 45 minut pracy (czas ładowania baterii wynosi 8 godzin). Trymer ma w zestawie trzy wymienne nasadki pozwalające na przycięcie zarostu na długość 1 mm, 3 mm i 5 mm. Co ważne, to model wodoodporny, który pozwala na golenie na sucho lub na mokro, także przy użyciu pianki. Na drugim miejscu jest trymer Philips Multigroom Series 5000 9w1, z 9 różnymi nasadkami w zestawie (w tym do przycinania włosków w nosie). Sprzęt ten również jest zasilany akumulatorowo. Po naładowaniu baterii może on pracować przez 80 minut bez przerwy. Ważne jest to, że urządzenie jest przystosowane do mycia pod bieżącą wodą oraz używania pod prysznicem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki trymer do brody kupić?

 

Statystyki dowodzą, że mężczyzna marnuje średnio od pięciu do sześciu miesięcy swojego życia na golenie twarzy i przecinanie brody. Nic więc dziwnego, że szukamy najprostszych i najbardziej komfortowych metod golenia. Oczywiście wiele osób nie zważając na nowe technologie wciąż używa tradycyjnych golarek, a nawet żyletek, czy brzytwy. Natomiast samą brodę podcina nożyczkami. Warto jednak przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniom, które zapewniają komfort i przyspieszają codzienne golenie. Musimy też zauważyć, że wybierając trymer możesz zapomnieć o używaniu kosmetyków do golenia. Bardzo często powodują one powstanie reakcji alergicznych i rezygnacja z nich jest wskazana.

Trymer to również wygodne rozwiązanie, gdy żyjesz w biegu. Zwykłą golarką nie przytniesz brody. Co innego, jeśli masz specjalny trymer służący do tego zabiegu. Codzienną czynność strzyżenia wykonasz nawet podczas prowadzenia samochodu. Chociaż mogłoby się wydawać, że golenie zwykłymi golarkami jest bardziej oszczędne, gdyż trymery są stosunkowo drogie. Jednokrotna inwestycja będzie nam służyć przez długi czas – w przeciwieństwie do jednorazowych nożyków, a nawet tych z wymiennymi ostrzami.

1-philips-qt4015-16

 

Ponieważ moda na brodę nie przeminęła, a w zasadzie odżywa na nowo, warto o nią zadbać. Ważne jest bowiem nie tyle posiadanie bujnego owłosienia na twarzy, co jego odpowiednie przycięcie. W krajach, gdzie kultura noszenia brody jest bardzo rozbudowana, istnieją specjalne zakłady strzyżące. W Polsce, w niektórych zakładach fryzjerskich też oferuje się taki zabieg, ale warto samodzielnie nauczyć się strzyżenia, bo to pozwoli nam oszczędzić czas i pieniądze.

Pojawia się jednak pytanie, jaki trymer do brody wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, ważna jest moc, ostrza, a może inne, dodatkowe funkcje? Ten poradnik zawiera cenne informacje na temat zakupu trymera, dzięki którym bliżej poznasz to urządzenie i świadomie znajdziesz najlepszy sprzęt, spełniający Twoje oczekiwania.

 

Trymer nie tylko do brody

Trymer służy nie tylko strzyżenia brody, wąsów, ale umożliwia także pozbycie się zbędnego owłosienia w nosie i uszach. To proste urządzenie pozwoli nam na łatwe dobranie odpowiedniej długości zarostu, bez konieczności jego całkowitego zgolenia. W końcu Twoja fryzura będzie wyglądać atrakcyjnie. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie dla mężczyzn, którzy systematycznie podcinają fryzury na brodzie.

 

Zwróć uwagę na rodzaj trymera

Trymer to jak już wspominano urządzenie, które nie tylko goli brodę, ale też pozwoli wygolić zbędne owłosienie w nosie, czy w uszach. Dlatego przymierzając się do zakupu takiego sprzętu należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Na rynku dostępne są modele uniwersalne, ale ogromna część służy wyłącznie do golenia danych części ciała. Przede wszystkim znajdziemy trymery do stylizacji zarostu, które pozwalają nam na precyzyjne skracanie brody.

Mamy też trymery do ciała, które są wyposażone w specjalną głowicę oraz nasadkę grzebieniową. Ostatni rodzaj to trymer do owłosienia nosa i uszu wyposażony w obrotowe ostrze. Jednak wiele urządzeń ma różne nasadki i może nam posłużyć do kilku zabiegów pielęgnacyjnych.  Zakup urządzenia typu All-in-One to bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające nam zaoszczędzić pieniądze, jak również miejsce na przechowywanie dodatkowej maszynki.

 

Regulacja strzyżenia zarostu

Kupując trymer bardzo ważnym parametrem jest regulacja długości zarostu. Dla jednych mężczyzn celem jest podgolenie długiej brody, dla innych maksymalne jej skrócenie, ale nie całkowite zgolenie. Ważna jest więc funkcja umożliwiająca dostosowanie sprzętu do naszych potrzeb. Zwykle dostępne są urządzenia z możliwością wyboru długości zarostu za pomocą pokrętła lub nasadek. Warto szukać trymera, który ma blokadę długości, dzięki czemu przypadkowo nie zetniemy zbyt dużej ilości zarostu.

 

Nowoczesne technologie

Coraz więcej urządzeń ma wyświetlacz, umożliwiający ustawienie długości trymera, co do 1 mm. Takie rozwiązanie pozwoli nam dostosować pracę urządzenia do naszych własnych potrzeb. Jest to szczególnie przydatne dla mężczyzn, którzy cenią sobie proste, funkcjonalne rozwiązanie, pomagające w szybkim pozbyciu się brody lub jej skróceniu.

 

Ostrza to podstawa

W przypadku trymerów, czy innych golarek podstawowym elementem urządzenia są ostrza. Należy szukać modeli z ostrzami, które nie wymagają naoliwiania. Bardzo popularne są też te z funkcją samo oliwienia. Na rynku dostępne są również sprzęty z ostrzami, które ostrzą się automatycznie. Dobrze jeśli ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej lub tytanu. Zapewnia to nam trwałość danego modelu. Poza tym warto zwrócić uwagę na urządzenia z możliwością wymiany ostrzy, co dodatkowo przedłuży eksploatację sprzętu.

 

Dodatkowe akcesoria

Wybierając trymer warto zwrócić uwagę na to, czy w zestawie są dodatkowe nasadki, a także to, czy urządzenie może spełniać inną rolę. Im bardziej funkcjonalny sprzęt, tym lepiej. Czasem jeden może nam zastąpić kilka innych urządzeń, jakie mamy w łazience – trymer do golenia nosa, uszu. Ponadto, ciekawym dodatkiem jest pojemnik, do którego wpadają przycięte włosy.

To rozwiązanie pozwoli nam zapomnieć o rozrzuconych wszędzie włoskach i przy okazji samo strzyżenie będziemy mogli wykonać na przykład w czasie jazdy samochodem. Warto też zwrócić uwagę, czy w zestawie nie znajduje się dodatkowe etui na trymer. Umożliwi to swobodne przewożenie urządzenia i dodatkowo zabezpieczy je przed uszkodzeniem.

 

2-braun-cruzer5-beard

 

Zasilanie – zwróć na to uwagę

Wśród trymerów wyróżnia się te zasilane sieciowo, akumulatorowo lub sieciowo-akumulatorowo. Jeśli stawiasz na wygodę, modele z ostatnim typem zasilania powinny Cię najbardziej zainteresować. Z jednej strony możemy używać trymera bezpośrednio przed lustrem w łazience, gdy jest podłączony do sieci, z drugiej strony możemy je wykorzystać w dowolnym miejscu bez dostępu do gniazdka.

 

Obudowa – musi być solidna

Kolejna kwestia to trwała obudowa – urządzenie tego typu musi być solidne. Warto też sprawdzić, czy ma antypoślizgową rękojeść. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że golenie często ma miejsce w łazience. Mokra dłoń w połączeniu ze śliskim materiałem może skończyć się upadkiem naszego trymera. Dobra obudowa nie wystarczy, jeśli spadnie z dużej wysokość. Wystarczy po prostu kupić model z antypoślizgową, ergonomiczną rękojeścią.

 

Jaki trymer do brody jest najlepszy?

Nie ma producenta, który jest najlepszy, ale na rynku dostępnych jest wiele ciekawych propozycji od znanych firm, które stawiają na najwyższą jakość. Wybierając trymer zwykle zwracamy uwagę na cenę, warto szukać promocji i oszczędność, ale trzeba też pamiętać, że nie wszystkie modele w rzeczywistości są warte uwagi.

Kierując się powyższymi poradami, jakie przygotowaliśmy, z całą pewnością znajdziesz niezawodne trymery do brody w dobrych cenach. Oczywiście trzeba poszukać, warto też przeczytać kilka opinii i rankingów zawierających porównania najlepszych modeli trymerów, aby podjąć dobrą decyzję, której nie będziemy żałować.

 

 

5 najlepszych trymerów do brody. Opinie w 2020 roku

 

Zastanawiasz się jaki trymer do brody wybrać? Nie jest to łatwy wybór zważywszy na fakt, że sklepy oferują szeroką gamę tych urządzeń. Jeśli nie chcesz by Twoje pieniądze zostały wyrzucone w błoto, polecamy lekturę naszego artykułu, który opisuje najlepsze modele dostępne na rynku.

 

1. Philips OneBlade QP2520/20 golarka do brody

 

Urządzenie Philips OneBlade QP2520/20 pozwala na wygodne i precyzyjne przycinanie zarostu. Jest to możliwe za sprawą trzech dołączonych do zestawu nasadek o różnych długościach strzyżenia (1 mm, 3 mm i 5 mm). Trymer wyposażono w dwustronne ostrze pozwalające na modelowanie brody i nadawanie jej odpowiedniego kształtu.

Sprzęt zapewnia komfortowe golenie, ponieważ idealnie dopasowuje się do kształtu twarzy. Produkt nie powoduje podrażnień ani zaczerwienienia skóry, ryzyko skaleczenia także jest zmniejszone do minimum. Trymer jest wodoodporny, dlatego możemy stylizować zarost na sucho lub mokro, w zależności od indywidualnych preferencji. Urządzenie może działać bezprzewodowo do 45 minut (po 8-godzinnym ładowaniu akumulatora).

Produkt jest łatwy w czyszczeniu, co potwierdza wielu konsumentów. Aby pozbyć się włosków z ostrzy, wystarczy umyć głowicę sprzętu pod bieżącą wodą. Model Philips OneBlade QP2520/20 jest także chwalony za wytrzymałość i solidność. Ostrza są odporne na rdzę i nie tępią się zbyt szybko, nawet jeśli golimy się kilka razy w tygodniu.

Trymer Philips OneBlade QP2520/20 ma akumulator zapewniający 45 minut ciągłej pracy. W zestawie otrzymujemy 3 nasadki pozwalające przyciąć zarost na długość: 1 mm, 3 mm i 5 mm. Czas ładowania sprzętu wynosi 8 godzin.

Zalety
Wygodny uchwyt:

Uchwyt urządzenia pokryto gumą, co zapobiega wyślizgiwaniu się trymera z dłoni.

Dwa tryby pracy:

Sprzęt pozwala na golenie zarówno na sucho, jak i mokro. Ponadto możemy czyścić produkt pod bieżącą wodą bez ryzyka uszkodzenia go.

Dwustronne ostrze:

Dwustronne ostrze umożliwia precyzyjne, niezwykle komfortowe przycinanie zarostu w dowolnym kierunku.

Brak podrażnienia skóry:

Maszynka do brody dopasowuje się do kształtu twarzy. Nie ma ryzyka, że przypadkowo się skaleczymy lub podrażnimy skórę twarzy, dlatego dla wielu konsumentów jest to znacznie lepszy wybór niż zwykła maszynka do golenia.

Łatwa wymiana ostrzy:

Aby utrzymać efektywność działania sprzętu, co kilka miesięcy powinniśmy wymieniać ostrza. Nie jest to zbyt trudna czynność.

Wady
Brak pojemnika na ścięte włoski:

Model nie ma pojemnika na przycięty zarost, dlatego po goleniu trzeba dokładnie posprzątać w łazience.

 

 

 

 

2. Trymer wielofunkcyjny Philips Series 5000 MG5720/15

 

Dbającym o swój zarost Panom polecamy Philips Multigroom Series 5000 9w1 – praktyczny trymer, który można wykorzystać na kilka różnych sposobów. W zestawie znajdziemy wymienne końcówki: regulowaną do brody, do przycinania włosków w nosie, do modelowania, dwie do zarostu (1 i 2 mm) oraz trzy do włosów (9, 12 i 16 mm).

Sprzęt jest wodoodporny, można go używać pod prysznicem, a także myć pod bieżącą wodą. Z uwagi na gumowany uchwyt nie musimy się obawiać, że trymer nagle wyślizgnie się z dłoni. Jest on zasilany akumulatorowo, po naładowaniu może działać przez 80 minut bez przerwy.

Panowie, którzy kupili i wypróbowali prezentowany trymer wyszczególnili jego kilka istotnych zalet. Są to: poręczność, cicha praca, solidne ostrza oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Urządzenie precyzyjnie przycina włoski, na co wpływa zastosowanie technologii DualCut. Sprzęt przyda się każdemu mężczyźnie, któremu zależy na tym, aby jego zarost prezentował się jak najlepiej.

Urządzenie Philips Multigroom Series 5000 9w1 jest zasilane akumulatorowo. Czas ładowania baterii wynosi 16 godzin, po upływie tego czasu trymer może działać przez 80 minut.

Zalety
Wymienne końcówki:

Z pomocą sprzętu można przyciąć i wymodelować zarost, a także pozbyć się włosków z nosa. W komplecie jest kilka wymiennych końcówek.

Mycie pod bieżącą wodą:

Trymer można umyć pod bieżącą wodą, więc utrzymanie go w czystości nie jest trudne. Jest on przystosowany do używania pod prysznicem.

Technologia DualCut:

Model jest wyposażony w technologię DualCut, która zapewnia precyzyjne przycinanie włosków, również bez końcówki.

Gumowany uchwyt:

Uchwyt pokryto gumą, co zmniejsza do minimum ryzyko, że urządzenie niespodziewanie wyślizgnie się z dłoni i upadnie na podłogę.

Wady
Mało poręczne etui:

Do trymera dołączono etui, jednak niektórzy Panowie twierdzą, że jest ono mało poręczne i wytrzymałe. Poza tym czasami zacina się przy otwieraniu, co utrudnia szybkie wyjęcie sprzętu ze środka.

 

 

 

 

3. Braun Series 5 BT5070 maszynka do brody

 

Produkt Braun BT5070 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie. Trymer wyposażono w specjalnie zaprojektowane ostrza, które nie tępią się, a tym samym nie podrażniają skóry przez szarpanie włosków. Sprzęt ma także system podwójnych baterii. Naładowany akumulator umożliwia ciągłą pracę do 40 minut, czas jego ładowania wynosi 60 minut.

Urządzenie ma dobrze wyprofilowany uchwyt pokryty gumową powłoką, co zwiększa komfort użytkowania i ułatwia manewrowanie sprzętem. Trymer można myć pod wodą, dlatego bez trudu pozbędziemy się zalegających w ostrzach włosków. Zakres długości strzyżenia w tym przypadku mieści się w przedziale od 1 mm do 20 mm. Prezentowany model ma w zestawie kosmetyczkę do przechowywania.

Z opinii konsumentów możemy wywnioskować, że najważniejszymi atutami sprzętu są: kompaktowe wymiary (5,7 cm x 15,5 cm x 22,2 cm), funkcja szybkiego ładowania oraz lampka LED informująca o niskim poziomie naładowania baterii. Produkt przyda się każdemu mężczyźnie, który dba o swój zarost. Urządzenie jest lekkie i świetnie leży w dłoni (waży ok. 390 g).

Trymer do brody Braun BT5070 ma sieciowo-akumulatorowe zasilanie, a czas pracy baterii wynosi 40 minut. Sprzęt ma wymiary: 5,7 cm x 15,5 cm x 22,2 cm. Ładowanie akumulatora trwa 60 minut.

Zalety
Precyzyjne przycinanie włosków:

Z pomocą urządzenia możemy precyzyjnie przyciąć swój zarost na długość od 1 mm do 20 mm. W zestawie otrzymujemy dwa zdejmowane grzebienie z podziałką.

Możliwość czyszczenia na mokro:

Jeśli mamy problem z pozbyciem się włosków z ostrzy przy użyciu dołączonej do kompletu szczotki, możemy bez obaw umyć głowicę pod bieżącą wodą. Konsumenci uznają to za duże ułatwienie.

Krótki czas ładowania:

Akumulator jest naładowany po upływie 60 minut od podłączenia do ładowarki. Co więcej, sprzęt ma opcję szybkiego ładowania (trwającą 5 minut), która umożliwia dokończenie stylizacji zarostu.

Wady
Golenie zajmuje dużo czasu:

Panowie mający długą i gęstą brodę uważają, że golenie zajmuje im zbyt dużo czasu. Wszystko przez to, że sprzęt nie przycina wszystkich włosków za jednym pociągnięciem.

 

 

 

 

4. Remington Beard MB4045 trymetr do brody

 

Remington MB4045 to model z akumulatorowo-sieciowym zasilaniem, który idealnie nadaje się do przycinania nawet bardzo długiej brody. Sprzęt został wyposażony w tytanowe ostrza, które są wyjątkowo solidne. Trymer do brody można myć pod bieżącą wodą. Czas ładowania akumulatora to 240 minut. Do wyboru mamy kilka długości strzyżenia, od 1,5 mm do 35 mm.

Sprzęt ma w zestawie 3 wymienne grzebienie, szczotkę z włosia dzika oraz nożyczki. Produkt pozwala na precyzyjną stylizację brody, jak również bokobrodów czy wąsów. To doskonały pomysł na prezent dla mężczyzny, który dużą wagę przywiązuje do wyglądu swojego zarostu. Urządzenie jest poręczne i lekkie.

Według konsumentów trymer jest bardzo łatwy w obsłudze, a do tego funkcjonalny. Ostrza urządzenia nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Czas pracy w pełni naładowanego akumulatora wynosi 120 minut, co oznacza, że z pewnością uda nam się wymodelować zarost tak, jak chcemy i to bez pośpiechu. Produkt ma elegancką, czarno-brązową obudowę, która nie jest podatna na zarysowania.

Remington MB4045 to urządzenie z akumulatorem zapewniającym do 120 minut działania. Produkt pozwala przyciąć zarost na długość od 1,5 mm do 35 mm. W zestawie otrzymujemy szczotkę z włosia dzika, 3 wymienne grzebienie oraz nożyczki.

Zalety
Idealny do długiej brody:

Z uwagi na szeroki zakres długości strzyżenia sprzęt doskonale nadaje się do stylizacji bardzo długiej brody. Dla ułatwienia, przed sięgnięciem po trymer możemy nieco skrócić włoski przy pomocy nożyczek.

Wydajny akumulator:

Długi czas pracy akumulatora daje nam pewność, że precyzyjnie przystrzyżemy zarost. Nie musimy się przy tym nadmiernie spieszyć.

Tytanowe ostrza:

Ostrza urządzenia pokryto tytanową powłoką, w efekcie czego są odporne na uszkodzenia i nie tępią się za szybko.

Wady
Zbyt głośno pracuje:

Trymer do brody nie pracuje zbyt cicho, dlatego wydawane przez niego dźwięki po pewnym czasie mogą nas drażnić i irytować.

Niewygodne nożyczki:

Konsumenci uważają, że dołączone do kompletu nożyczki nie są zbyt komfortowe w użytkowaniu, ponieważ źle leżą w dłoni.

 

 

 

 

5. Maszynka trymer włosy broda Babyliss E837E 10w1

 

3.Babyliss e837Następny proponowany trymer do brody to urządzenie francuskiej marki Babyliss. Jest to sprzęt dobrej jakości. To wielofunkcyjny zestaw, który pomoże uporać się z zarostem w każdym miejscu naszego ciała. W zestawie producent umieścił aż 10 różnych elementów.

Do pielęgnacji włosów i brody posłużą  dwie końcówki o długości 2-14  cm i 3-15 cm. Dodatkowo mamy do dyspozycji jedną nakładkę precyzyjną, którą  możemy uregulować wybierając spośród  dostępnych 6 ustawień. Pozwala ona na dokładne modelowanie krótkiego zarostu, uzyskując długość od 0,5 do 3 mm.

Co więcej trymer został wyposażony w specjalną głowicę golącą do ciała. Bez problemu pozbędziemy się włosów z ucha czy nosa. Nakładka grzebieniowa  o długości 3 mm pozwoli sprawnie i dokładnie ogolić wszystkie partie naszego ciała.

Co więcej, wyjątkowe ostrze o długości 7 mm pozwoli dokładnie nadać pożądany kształt konturom oraz tworzyć fantazyjne wzorki. Wodoodporna obudowa sprawia, że będziemy mogli korzystać z urządzenia nawet w trakcie kąpieli. Opinie o tym trymerze są pochlebne. Podkreśla się, że akumulator jest bardzo wydajny i starcza na ok. 40 min pracy. Urządzenie jest małe i  bardzo poręczne.

Następny proponowany przez nas trymer do brody to propozycja francuskiej marki Babyliss, model e837. Ten wysokiej jakości sprzęt goli nie tylko zarost na brodzie, ale też w innych miejscach na naszym ciele.

Zalety
Końcówki:

Zestaw zawiera 10 różnych elementów. Znajdziesz tutaj m.in. dwie końcówki o długości 2 cm - 14  cm i 3 cm - 15 cm. Dodatkowo w komplecie mamy jedną nakładkę precyzyjną, z 6 ustawieniami, a także głowicę golącą do ciała. Inny element to nakładka grzebieniowa  o długości 3 mm.

Ostrze:

Model ten posiada solidne ostrze o długości 7 mm, które pozwoli Ci uzyskać pożądany kształt i wykonać fantazyjne wzorki.

Wodoodporna obudowa:

Dzięki temu, że urządzenie posiada wodoodporną obudowę, możemy go używać także w trakcie kąpieli lub pod prysznicem.

Wady
Podrażniające ostrze:

Osoby z bardziej wrażliwą skórą narzekają na ostrze, które podrażnia skórę.

Moc:

Urządzenie nie ma zbyt dużej mocy, a więc trzeba liczyć się z tym, że golenie potrwa nieco dłużej.

 

 

 

 

Jak używać trymer do brody?

 

Jeszcze do niedawna mężczyźni dbający o swój zarost korzystali głównie z golarek. Obecnie jednak na popularności zyskują trymery, które pozwalają na precyzyjne strzyżenie brody i wąsów do odpowiedniej długości. Jak używa się takiego sprzętu? Przygotowany przez nas podpowiada, jak można wykorzystać trymer.

 

 

Czym jest trymer do brody?

Trymer do brody to urządzenie przypominające tradycyjną golarkę. Sprzęt ten jest jednak wyposażony w kilka dodatkowych, wyjątkowo praktycznych funkcji, a dodatkowo ma nieco węższe ostrza. Co więcej, trymer umożliwia swobodną regulację długości strzyżenia, w efekcie czego możliwe jest tylko delikatne przycięcie, a nie całkowite zgolenie zarostu.

Często tego typu produkty pozwalają na łatwe pozbycie się owłosienia z okolicy uszu, nosa, a także okolicy pomiędzy brwiami. Wszystko zależy od tego, jak skonstruowane jest urządzenie i czy do zestawu zostały dołączone odpowiednie nasadki.

 

Jak znaleźć idealny trymer?

Zastanawiasz się, jaki trymer do brody jest polecany przez konsumentów? Okazuje się, że na funkcjonalność i zadowolenie z użytkowania sprzętu wpływa m.in. sposób zasilania. Wiele osób przekonuje, że praktyczne są przede wszystkim modele wyposażone w mocny akumulator. Ponieważ takiego produktu nie trzeba podłączać do prądu, możemy z jego pomocą ogolić się w dowolnym miejscu, również z dala od domu. Niemniej jednak akumulator wymaga regularnego ładowania, a to po pewnym czasie może stać się uciążliwe. Jeżeli chcemy być przygotowani na każdą okoliczność, dobrym wyborem jest trymer z zasilaniem sieciowo-akumulatorowym. Kiedy rozładuje się bateria, a my nie dokończyliśmy stylizacji zarostu, możemy bez przeszkód podłączyć sprzęt do gniazdka.

Uważa się, że dobry trymer to taki, który ma kilka lub nawet kilkanaście ustawień strzyżenia brody (zmienianych przy pomocy specjalnego suwaka lub wymiennych końcówek). Daje to nam możliwość skrócenia zarostu do idealnej długości. Szukając odpowiedniego sprzętu zwróćmy uwagę także na moc (minimum to ok. 100 W) oraz wagę. Urządzenie powinno być lekkie i dobrze leżeć w dłoni.

 

Jak przyciąć brodę trymerem?

Przycinanie zarostu przy pomocy trymera nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dla ułatwienia możemy najpierw umyć brodę, dokładnie ją wysuszyć, a następnie wyczesać. Dzięki temu włosy staną się miękkie i bardziej podatne na stylizację. Zaleca się, aby początkowo wybrać najwyższe ustawienie długości strzyżenia i stopniowo je zmniejszać. W ten sposób na pewno nie przytniemy brody zbyt krótko.

Chcąc podkreślić krawędzie zarostu na policzkach i szyi najlepiej ustawić najkrótszą długość strzyżenia. Po skończonej stylizacji warto jeszcze raz wyczesać brodę i wmasować w nią odrobinę specjalnego balsamu lub olejku. W ten sposób odżywimy włosy i odpowiednio je ułożymy.

 

 

Korzyści płynące z zakupu trymera

Trymer do brody ma wiele zalet, a jedną z najistotniejszych jest możliwość wyjątkowo precyzyjnego przystrzyżenia zarostu, w tym także wąsów i bokobrodów. Z uwagi na szerokość ostrza możemy też zaznaczyć wyraźnie linię brody i np. optycznie wysmuklić twarz.

Nowoczesne trymery wyposażone są w odporne na korozję ostrza, które nie wymagają specjalistycznej konserwacji. Poza tym niektóre urządzenia umożliwiają strzyżenie włosów zarówno na sucho, jak i na mokro, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Często zdarza się, że trymer jest znacznie lżejszy niż zwykła golarka, a to powoduje, że konieczność częstej stylizacji brody staje się mniej uciążliwa.

 

 

FAQ

 

P1: Trymer do brody – co to jest?

Trymer do brody to stosunkowo niewielkie urządzenia pozwalające zadbać o odpowiedni wygląd zarostu. Z jego pomocą można przystrzyc nie tylko brodę, ale też wąsy i nadać im odpowiedni kształt. Niektóre z dostępnych na rynku urządzeń pozwalają także na usuwanie zbędnego owłosienia z nosa czy uszu (konieczność wymiany końcówki). Trymer do brody, w odróżnieniu od zwykłej maszynki pozwala przyciąć, a nie całkowicie usunąć włoski. Ponadto ma on węższe ostrza, tak aby zagwarantować bardziej precyzyjną pracę. Urządzenie tego typu pozwala na regulację długości strzyżenia. Zależnie od modelu ustawienia można zmienić poprzez naciśnięcie odpowiedniego przycisku albo wymianę nasadki. 

P2: Trymer do brody – jak działa?

Trymer do brody ma głowicę, na której umieszcza się specjalne nasadki umożliwiające przycięcie zarostu. Zazwyczaj urządzenie jest podłączane do prądu za pomocą kabla zasilającego. Ważne jest to, aby miał on odpowiednią długość, aby korzystanie z trymera było wygodne i nic nie ograniczało naszych ruchów. Sprzęt może być też zasilany akumulatorowo, co według wielu użytkowników jest nieco wygodniejszym rozwiązaniem. Najbardziej uniwersalne są jedna trymery akumulatorowo-sieciowe. Urządzenie zaczyna działać po włączeniu odpowiedniego przycisku. Użytkownik ma z reguły możliwość regulacji długości cięcia i dostosowania ustawień do efektu, jaki chce uzyskać.

 

P3: Ile kosztuje trymer do brody?

Czy zakup trymera do brody to duży wydatek? Konsumenci zastanawiają się nad tą kwestią przed podjęciem decyzji o zakupie urządzenia. Dobra wiadomość jest taka, że nawet wysokiej jakości sprzęt zazwyczaj nie ma wygórowanej ceny i pozostaje w zakresie możliwości finansowych niemal każdego konsumenta. Model z regulacją długości strzyżenia, dobrze wyprofilowaną rączką i solidną obudową można kupić już za ok. 100 zł. Jeśli w zestawie są dodatkowe akcesoria, cena produktu może być nieco wyższa. Koszty zakupu zależą też od możliwości zastosowania. Jeśli trymer jest przeznaczony nie tylko do brody, ale też np. przycinania włosków w uszach, może więcej kosztować.

 

P4: Trymer do brody – gdzie kupić?

Znalezienie odpowiedniego sprzętu nie powinno być trudne, bo produkty tego typu są dostępne w wielu sklepach. Popularne modele można kupić nawet w supermarkecie podczas zakupów spożywczych. Niemniej jednak w takich miejscach wybór urządzeń może być ograniczony. Dużo różnych modeli powinniśmy znaleźć w sklepie AGD. Jeśli chcemy mieć więcej czasu na podjęcie decyzji zakupowej, możemy zdecydować się na zakupy przez Internet. Wybierając tę opcję nie trzeba chodzić do różnych sklepów, wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową, znaleźć wyszukiwarkę produktów, wybrać stosowne filtry i zobaczyć, jakie modele odpowiadają naszym potrzebom. Od razu będziemy mogli porównać ceny poszczególnych produktów w różnych miejscach i na tej podstawie podjąć najkorzystniejszą decyzję.

P5: Trymer do brody – jak używać?

Korzystanie z trymera do brody nie jest niczym trudnym. Należy podłączyć sprzęt do źródła zasilania (jeśli wymaga tego dany model), wybrać odpowiednie ustawienia, a następnie nacisnąć przycisk uruchamiający pracę głowicy. Przed rozpoczęciem stylizacji zarostu warto dokładnie umyć brodę, przeczesać ją, a następnie wysuszyć. To, jak mocno wygolimy włosy zależy od naszych preferencji. Możemy jedynie podciąć brodę, albo nadać jej nieco inny kształt. Przed pierwszym użyciem warto przeczytać instrukcję obsługi, w której zazwyczaj umieszczone są cenne wskazówki, dzięki którym stylizacja zarostu przebiega łatwiej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat


Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Golarka Philips Beardtrimmer Series 3000 QT4015/16

 

1.Philips QT4015-16Pierwszą pozycję w naszym ranking zajmuje trymer sprawdzonej marki Philips. Urządzenie to ma wiele zalet. Jest niezwykle precyzyjne i skuteczne.

Pozwala przystrzyc zarost nawet do długości 0,5 mm.  Niezwykle ostre ostrza gwarantują dokładność strzyżenia. Są pokryte tytanem dlatego zachowają ostrość na długo. Co więcej, są bardzo bezpieczne dla skóry i nie powodują podrażnień. Dzieje się tak za sprawą zaokrąglonych końcówek, które łagodnie traktują naszą skórę.

Urządzenie jest bardzo łatwe i wygodne w użyciu. Aby zmienić ustawienia długości  należy przekręcić kółko i wybrać poziom który nas interesuje. Dostępny zakres to 0,5 mm do 10 mm. Bez problemu przystrzyżemy brodę do długości kilkudniowego zarostu, lub też pozostawimy ją w dłuższej długości.

Trymer został wyposażony w użyteczny wskaźnik, który poinformuje nas o niskim poziomie naładowania (kolor pomarańczowy) lub da nam znać, że ładowanie urządzenia się zakończyło (kolor zielony). Według wielu opinii jest to najlepszy trymer do brody. Model ten jest bardzo popularny i cieszy się dobrymi recenzjami. Podkreśla się dobrą jakość sprzętu i jego cichą pracę. Za duży atut uznaje się długą pracę akumulatora.

Kiedyś gładka, wygolona twarz, a teraz broda – trendy się zmieniają i jeśli lubisz iść z duchem czasu, z całą pewnością przymierzasz się do zapuszczenia zarostu. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak włosy, wymaga on od nas pewnej uwagi i regularnej pielęgnacji. Do tego posłuży nam trymer. Urządzenie tego typu ma wiele opcji pracy, a do tego bardzo często jest wyposażone w różne końcówki. Za najlepszy trymer do brody w 2020 roku uznaliśmy model Philips QT4015/16. Cieszy się on wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów.

Zalety
Ostrza:

Model ten jest wyposażony w ostrza pokryte tytanem. Zapewniają one precyzję cięcia. Poza tym zachowują swoje właściwości przez długi czas. Co istotne materiał, z jakiego zostały wykonane jest bezpieczny dla skóry – nie podrażnia jej.

Prosta regulacja:

Urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu i posiada praktyczny system zmiany ustawień w zakresie od 0,5 mm do 10 mm. Dzięki temu bez problemu przystrzyżemy brodę do długości kilkudniowego zarostu lub tylko lekko ją wymodelujemy.

Wskaźnik ładowania:

Trymer do brody jest wyposażony we wskaźnik, który informuje nas o niskim poziomie naładowania, a także o tym, że ładowanie zostało zakończone.

Długa praca na baterii:

Model ten posiada dobrą baterię, która po naładowaniu będzie nam służyć przez wiele tygodni (dużo zależy od tego jak często będziemy go używać).

Wady
Cena:

Produkt cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników, aczkolwiek niektórzy uważają, że jest dość drogi.

 

 

Maszynka do brody Remington Contour MB4030

 

4.Remington Contour MB4030Inny model godny uwagi to urządzenie marki Remington.  Jest to sprzęt, który pozwoli na precyzyjne przystrzyżenie naszego zarostu.  Został wyposażony w bardzo skuteczne ostrza pokryte powłoką Advanced Ceramic.

Ostrza dysponują bardzo dokładnymi mikroząbkami. Co więcej, są samoostrzące. Maszynka do brody posiada regulację długości strzyżenia. Zakres cięcia daje szerokie pole do manewru. Do dyspozycji mamy bowiem przedział od 1,5 mm do 18 mm. Długość zmienia się niezwykle łatwo za pomocą specjalnego pokrętła.

Jeśli komuś zależy na jeszcze bardziej precyzyjnym cięciu  –  także będzie  zadowolony. Do zestawu został dołączony specjalny grzebień do zarostu, który pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne strzyżenie (od 0,5 do 5,5 mm).

Ponadto jest możliwość korzystania z wysuwanego trymera, który pozwala na precyzyjne modelowanie linii brody. Trymer do brody może być zasilany sieciowo lub za pomocą akumulatora.  Jest on bardzo wydajny i starcza na ok 40 min ciągłego strzyżenia. Recenzje tego urządzenia są pozytywne. Dobrze trzyma się w ręku dzięki antypoślizgowej powłoce. Bardzo łatwo się go czyści.

Inny model godny uwagi to dobry trymer do 100 zł – Remington Contour MB4030. Jest to niezawodny sprzęt, który pozwoli na precyzyjne przystrzyżenie zarostu na różnej długości.

Zalety
Ostrza:

W urządzeniu zastosowano skuteczne ostrza pokryte powłoką Advanced Ceramic. Mają one mikroząbki zapewniające dokładne strzyżenie, a poza tym posiadają system samoostrzący.

Regulacja:

Trymer do brody jest wyposażony w regulację długości strzyżenia w zakresie od 1,5 mm do 18 mm, co umożliwia dobranie parametrów pracy do własnych potrzeb.

Wysuwany trymer:

Urządzenie ma wbudowany, wysuwany trymer, który ułatwia modelowanie linii brody.

Wady
Obudowa:

Wadą produktu jest dość ruchoma obudowa, zwłaszcza w okolicach grzebienia, która wpływa na precyzję pracy.

Czas pracy:

Pomimo tego, że producent zapewnia o tym, że na naładowanej baterii sprzęt działa przez 40 min, urządzenie traci moc szybciej, a więc wymaga częstszego ładowania.

 

 

Maszynka do brody Braun Series 7

 

Braun series 7Ostatni w naszym rankingu jest trymer do brody Braun. Nie oznacza to bynajmniej, że jest kiepskiej jakości. Wręcz przeciwnie. To urządzenie wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów.

Jest niezwykle skuteczne i wydajne. Zostało wyposażone w system podwójnych baterii dzięki czemu praca na jednym ładowaniu jest bardzo długa. Można powiedzieć, że jest to urządzenie wielofunkcyjne gdyż oprócz strzyżenia brody, pozwoli także skrócić nasze włosy. Trymer dysponuje aż 12 ustawieniami długości.

W konsekwencji z łatwością uzyskamy długość jaka nas interesuje. Urządzenie zostało wyposażone w system Slide&Style. Dzięki jego obecności możemy modelować brodę zwykłymi pociągnięciami, nawet jeśli używamy nasadki.

Aby ułatwić nam korzystanie z urządzenia producent wyposażył urządzenie w kontrolkę LED, która poinformuje nas o niskim stanie akumulatora oraz wówczas gdy ładowanie urządzenia dobiegnie końca. Jest to bardzo dobry trymer do brody Braun. Opinie to potwierdzają. Urządzenie jest bardzo wytrzymałe i niezawodne. Bardzo dokładnie goli zarost.

Ostatni trymer w naszym rankingu to model Series 7 znanej marki Braun.

Zalety
Baterie:

Nie da się ukryć, że system podwójnych baterii to największa zaleta tego modelu. W efekcie urządzenie działa na naładowanym akumulatorze przez długi czas.

Ustawienia długości:

Maszynka do brody ma 12 różnych ustawień długości, a więc bez problemu dostosujesz go do własnych potrzeb.

System Slide&Style:

Jest szczególnie przydatnym rozwiązaniem w salonie fryzjerskim, gdyż umożliwia precyzyjne modelowanie brody.

Wady
Stosunek jakości do ceny:

Urządzenie jest wyposażone w różne nowe technologie, ale jednocześnie jest bardzo drogie. Za cenę, jaką oferuje producent, kupimy dwa równie dobre sprzęty.

System obsługi:

W urządzeniu zastosowano różne zaawansowane opcje i nie da się ukryć, że stanowi ciekawą propozycję dla profesjonalisty. Jednak dla osoby niedoświadczonej użytkowanie tego sprzętu może być trudne.

 

 

Maszynka do brody Braun CruZer5 Beard

 

2.Braun CruZer5 BeardKolejny warty uwagi trymer do brody to urządzenie niemieckiej marki Braun. Jest to trymer, który umożliwi pielęgnację kilkudniowego zarostu lub brody o pełnej długości. Model ten został wyposażony w nasadkę do zarostu.  Trymer umożliwia regulację ustawień długości.

Do wyboru mamy aż sześć różnych konfiguracji w zakresie od 1 m do 1mm.   Warto zaznaczyć, że długość możemy uregulować bez obowiązku zdejmowania nasadki. To niezwykle ułatwia i przyspiesza obsługę urządzenie. Co więcej, model ten dysponuje  podwójnym systemem baterii, który gwarantuje trymerowi dużą moc.

W konsekwencji urządzenie to upora się nawet z najtwardszym zarostem i włosami na głowie. Czas pracy akumulatora starcza na ok. 40 minut ciągłego strzyżenia. Urządzenie jest wodoodporne i całkowicie bezpieczne nawet w kontakcie z wodą.

Można je myć. Obudowa jest szczelna i zapobiega przedostawaniu się kurzu do środka. Ostrza zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Ten trymer do brody ma dobre opinie. Podkreśla się, że urządzenie jest bardzo komfortowe w użytkowaniu. Łatwo się nim modeluje brodę oraz kilkudniowy zarost.

Braun Cruzer 5 to kolejny niezawodny trymer, który pozwala przyciąć zarost oraz włosy na różnych długościach. Jeśli szukasz precyzyjnego sprzętu, jest to model, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Zalety
Regulacja:

Model ten pozwala przyciąć zarost i włosy na 12 różnych długościach. Zakres opcji strzyżenia waha się od 1 mm do 20 mm. Poza tym urządzenie ma dwie nasadki - jedna służy do przycinania włosów, a druga do przycinania brody.

Precyzja modelowania:

Jeśli szukasz urządzenia, który pozwoli Ci kreować różne fryzury na brodzie, jest to model, na który warto zwrócić uwagę.

Akumulator:

Maszynka do brody ma wbudowany akumulator. Godzina ładowania pozwala na 40 minut bezprzewodowego golenia. Poza tym ma funkcję szybkiego, zaledwie 5-minutowego ładowania, które wystarcza na jedno bezprzewodowe golenie.

Wytrzymała obudowa:

Jest to solidnie wykonany sprzęt, który sprawdzi się nie tylko do pielęgnacji w domowym zaciszu, ale też w salonie fryzjerskim. Wytrzymuje nawet duże obciążenie, a plastik, z którego został wykonany jest wysoce odporny na uszkodzenia.

Wady
Wolny silnik:

Urządzenie ma wolny silnik, a więc golenie trwa dość długo, co dla wielu osób jest dużą wadą.

 

Jaki trymer do brody i nosa wybrać?

 

Wielu mężczyzn nie może poradzić sobie z prawidłowym przycinaniem brody oraz włosów w nosie. Niektóre sprzęty są bardzo nieprecyzyjne, i nie możemy jej dokładnie przystrzyc przez co broda nie wygląda zbyt estetycznie. Chcesz mieć najlepszy trymer do brody i nosa w 2020 roku? Wystarczy, że przeczytasz nasz poradnik i zastosujesz się do umieszczonych w nim wskazówek. Masz również okazję zapoznać się z opisami najchętniej wybieranych sprzętów tego typu.

 

 

W dobrym trymerze najważniejszym elementem są ostrza. Dokładnie sprawdź, z czego są zrobione. Najlepiej, aby to była stal nierdzewna, ponieważ nie podlega korozji i jest bardzo ostra. Warto również dodać, że stal jest łatwa do oczyszczania z włosków. Aby nie trzeba było stale ostrzyć noży, można wybrać model samoostrzący się. W tym wypadku ostrza pocierają się o siebie podczas pracy i dlatego nigdy nie są tępe.

Wielu mężczyzn przyznaje, że najlepsze trymery do brody i nosa są dobrze wyprofilowane. Dlaczego jest to tak ważne? Zbyt ciężki sprzęt, źle układający się w dłoni, może nie pozwolić na łatwe operowanie, co może skutkować tym, że po goleniu włoski na brodzie wyglądają mniej estetycznie, a podcinanie włosków w nosie jest mniej komfortowe. Dobre trymery są lekkie (ważą nie więcej niż 0,5 kg) oraz są stworzone w taki sposób, że dobrze leżą w dłoni.

Trymery mogą być zasilane sieciowo, co jest zazwyczaj doceniane przez konsumentów. Jest to rezultat tego, że moc sprzętu nigdy nie słabnie i możemy korzystać z trymera przez bardzo długi czas bez ustanku (w zależności od mocy). Minusem takiego rozwiązania może być jednak to, że potrzebny jest stały dostęp do prądu. Na rynku znajdziemy też sprzęty akumulatorowe. Wybierz taki model, kiedy chcesz korzystać z trymera w miejscach bez gniazdka, lub kiedy wolisz mieć zupełną swobodę ruchów. Musisz jednak pamiętać o regularnym ładowaniu trymera oraz o tym, że masz ograniczony czas pracy. Jeżeli chcesz korzystać z obu opcji, to wybierz urządzenie akumulatorowo-sieciowe.

 

Trymery do brody i nosa – ranking

 

Philips Multigroom 9w1 MG5720/15 

 

Philips Multigroom 9w1 MG5720/15 to trymer, który w komplecie ma aż 9 nasadek. Dlatego można podciąć brodę na taką długość, jaka jest dla danej osoby najlepsza. Warto podkreślić, że można używać samego trymera bez żadnych nasadek, tylko trzeba pamiętać, że włoski zostaną zupełnie ścięte. Ostrza stworzone w technologii DualCut są bardzo precyzyjne, a oprócz tego ocierają się o siebie podczas podcinania i tym samym się ostrzą. Są one wykonane ze stali.

W wyposażeniu znajdziesz nasadkę odpowiednią do usuwania włosków z nosa. Czas pracy maszynki wynosi maksymalnie 80 minut (po pełnym naładowaniu). Używając opisywanego trymera, masz pewność, że broda będzie idealnie podcięta. Proces podcinania jest ułatwiony dzięki antypoślizgowemu uchwytowi oraz temu, że sprzęt jest niewielki.

Nie przejmuj się czyszczeniem produktu, jest on wodoodporny, więc nie ma przeciwwskazań, aby włożyć go pod strumień bieżącej wody. Aby trymer nie zniszczył się podczas transportu lub przechowywania, producent do kompletu dołączył etui. Użytkownikom bardzo podoba się duża ilość nasadek oraz możliwość precyzyjnego cięcia.

 

 

 

Adler AD 2907 

 

Adler AD 2907 to trymer, z którego pomocą możesz usunąć włoski z brody, nosa, brwi oraz z wąsa. Umożliwiają to aż 4 różne nakładki, a każda z nich jest stworzona w taki sposób, że podcinanie jest łatwe i precyzyjne. Wymiana poszczególnych nasadek nie jest trudna i zajmuje nie więcej niż kilka sekund.

W komplecie znajduje się szczoteczka do usuwania włosków z trymera podczas cięcia. Dodatkowo na główce sprzętu jest zamontowana nakładka ochronna, która nie dopuszcza do tego, aby trymer się zakurzył lub zniszczył. Każdy element ma swoje miejsce na podkładce, więc z pewnością żadnego nie zgubisz. Produkt jest zasilany bateriami.

Sprzęt może być czyszczony pod bieżącą wodą. Jego waga wynosi 50 g, więc trzymanie trymera w rękach nie jest uciążliwe nawet przez dłuższy czas. Mężczyznom najbardziej podoba się to, że urządzenie jest łatwe w utrzymaniu w czystości, a oprócz tego jest poręczne i można korzystać z niego codziennie.

 

 

 

Micro Touch MT-688

 

Micro Touch MT-688 to niewielki trymer, który można używać w domu i w podróży. Jest on przeznaczony do usuwania nadmiaru włosów w uszach, w nosie, na brodzie oraz na brwiach. Specjalna nakładka umożliwia delikatne podcinanie włosów na głowie. Produkt jest zasilany bateriami.

Ostrza trymera zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Wystarczy je opłukać pod bieżącą wodą, aby pozbyć się wszystkich włosków. Ten trymer do brody i nosa w dobrej cenie ma specjalny uchwyt otoczony gumą. Podczas podcinania ręka nie ślizga się, więc możemy dotrzeć precyzyjnie w każde miejsce. Wiele osób chwali właśnie możliwość dokładnego usuwania włosków.

Zaletą sprzętu jest to, że ma on specjalną lampkę LED. Oświetla ona miejsce, z którego właśnie usuwamy włoski i dzięki temu dokładnie widzimy, czy jeszcze jakieś zostały. Sprzęt nie jest głośny i podczas użytkowania nie przeszkadza innym.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

 

Masazery do twarzy

Depilator laserowy

Szczoteczki soniczne do zebow ranking

Jakie perfumy męskie kupić?

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
James
James
2 years ago

U mnie najlepiej sprawdził się trymer od Panasonica. Precyzja golenia bardzo duza, trymer jest bardzo poręczny. Jestem naprawdę zadowolony z jego użytkowania. Jest też trwały i estetyczny.

najlepszerankingi.pl
Admin
2 years ago
Reply to  James

Dziekujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status