Ranking 5 najlepszych walizek na kółkach w 2021

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Walizka na Kółkach – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jeśli stoisz przed wyborem walizki, to dobrze trafiłeś. Właśnie sprawdziliśmy prowadząc badania, która z walizek jest najlepszą walizką roku 2021. Dobrym wyborem będzie walizka Wittchen GROOVE Line 77. Jest pojemna, mieści aż 96 l, wykonano ją z wytrzymałego materiału, który chroni zawartość bagażu. Walizka zasuwana jest na zamek zabezpieczony szyfrem. Cztery łożyskowane kółka na spodzie bagażu ułatwiają przemieszczanie się po lotnisku czy chodniku, a możliwość obracania ich w kilku kierunkach pozwala ciągnąć ją za sobą, pchać lub prowadzić obok siebie. Jeśli walizka firmy Wittchen nie przypadła Ci do gustu to polecamy zapoznać się z modelem Genewa Exclusive 808 A. To wykonana z ABS walizka o pojemności 65 l, która ma dwie komory i dwie kieszenie. Wygodnie się ją prowadzi za sprawą czterech kauczukowych kółek. Torba jest lekka, pojemna i do tego solidna. Zabezpieczono ją zamkiem szyfrowym, a ciąg cyfr ustalamy sami, co zwiększa bezpieczeństwo bagażu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką walizkę na kółkach kupić?

 

Ponieważ coraz częściej podróżujemy, czy to pociągiem, czy samolotem, powinniśmy podróżować z głową. A to oznacza dobranie odpowiedniej walizki podróżnej. Jeśli najczęstszym naszym środkiem lokomocji jest samochód, to wybór odpowiedniego kufra nie jest aż tak istotny, ponieważ to nie my skazani jesteśmy na dźwiganie jego ciężaru. Jeśli jednak podróżujemy pociągiem, to sami walizkę będziemy musieli do tego pociągu dowieść, a potem przetransportować do miejsca docelowego. Natomiast, jeśli często latamy to musimy się upewnić, że nasz bagaż spełnia wszystkie wymagania linii lotniczych. Ważne też jest dobrać taką walizkę, która nie rozleci się w luku bagażowym gubiąc wszystkie nasze rzeczy.

Czasy, gdy cały nasz dobytek musieliśmy dźwigać na naszych plecach dawno już minął. Teraz mamy do dyspozycji wygodne walizki, których również nie musimy przemieszczać dużym wysiłkiem, a to dzięki specjalnie zainstalowanym kółkom ułatwiającym transport. Tylko, jaką walizkę na kółkach wybrać? Dla laika wybór może wydawać się prosty. Jednak już sama liczba kółek to kwestia, w której musimy podjąć decyzję. Musimy również zastanowić się nad materiałem, z jakiego bagaż jest wykonany. Jakie inne sprawy powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru nowej walizki?

 

1-wittchen-56-3-613-30

 

Dwa czy cztery kółka

Początkowo na rynku były dostępne tylko walizki z dwoma kółkami. Pozwalały one w łatwy sposób przemieścić pakunek, jednak osoba z taką walizką nadal musi utrzymać część jej ciężaru, ponieważ bagaż, by móc go za sobą pociągnąć, musi być w skośnej pozycji. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się walizki z czterema kółkami. Taka konstrukcja jest bardziej stabilna, nie wymaga też od użytkownika brania na siebie ciężaru swojego pakunku. Taki bagaż wystarczy tylko lekko popchnąć, by wprawić go w ruch.

Ponieważ kółka to bardzo ważny, konstrukcyjny element walizki powinniśmy się upewnić przed zakupem, że został on wykonany z odpowiednich materiałów. Kółka plastikowe spowodują, że walizka nie będzie trwała, nie będzie ona też w stanie przenieść bagażu o dużej wadze. Tak wykonany element z łatwością się połamie. Najbardziej trwałe są kółka wykonane z kauczuku. Ponadto powinny one znajdować się na łożyskach. Ważne też jest by były obrotnowe. Łatwiej będzie nam lawirować z walizką wśród tłumów.

Na pewno cztery kółka będą bardziej pomocne w większych bagażach, których ciężar jest znaczny. Jeśli szukamy podręcznej, małej walizki to dwa kółka powinny być wystarczające.

 

Materiał wykonania

Obecnie możemy spotkać się z walizkami wykonanymi z ABS, poliwęglanu poliestru czy nylonu. Możemy też spotkać się z podziałem pod względem twardości bagażu. I tak, na rynku znajdziemy obecnie popularne twarde walizki. Tego typu modele wykonane są z ABS, poliwęglanu, polipropylenu czy włókna szklanego. Ponieważ pod naciskiem nie zmieniają one kształtu, to nie musimy obawiać się, że zawartość zostanie stłamszona podczas transportu. Są one zazwyczaj bardzo odporne na pęknięcia i uszkodzenia. Doskonale też chronią nasz pakunek przed wilgocią.  

Do materiałów półtwardych zaliczamy materiał EVA, czyli polietylen-co-octan winylu oraz włókna poliestrowe wzmacniane pianką. Walizki wykonane z tego tworzywa zachowują pewną elastyczność. Możemy więc być w stanie wepchnąć jeszcze jedną bluzkę, na którą tak naprawdę nie ma już miejsca. Są przy tym wodoodporne oraz wytrzymałe.

Ostatnia kategoria to walizki miękkie. Zazwyczaj wykonane są one z nylonu lub włókien poliestrowych. Takie wykonanie chroni zawartość przed wilgocią, jednak wszystkie turbulencje, które walizka będzie przechodzić w podróży odbiją się na jej zawartości. Plusem tego typu rozwiązań jest możliwość zapakowania tych elastycznych modeli do granic możliwości. Ponieważ materiał jest elastyczny, dopasuje się do przewożonych rzeczy.

 

Zabezpieczenie walizki

Jak podróżujemy to chcemy, żeby nasz dobytek tą podróż przeszedł cało. Często podróżując samolotem mamy obawy, czy oddawana przez nas walizka do luku bagażowego wróci z całą zawartością, czy w domu okaże się, że „coś zgubiliśmy”. By uspokoić podróżnych producenci umieszczają różnego rodzaju zabezpieczenia w swoich walizkach. Walizki na kółkach w dobrych cenach posiadają różnego rodzaju zabezpieczenia. Możemy spotkać bagaże z dołączoną kłódką i kluczykiem.

Znajdziemy też bardziej rozwinięte formy zabezpieczeń, np. zamki szyfrowe. Jeśli mamy do pokonania duże odległości, a w szczególności do Stanów Zjednoczonych, to warto zakupić bagaż z systemem TSA. Jest to specjalny system, który pozwala osobie z tzw. master key na otworzenie walizki bez jej uszkodzenia. Celnicy sprawdzający pakunki podróżnych posiadają tego typu klucze.    

 

Wyposażenie

Jeśli lubimy ład i porządek, to powinniśmy dokładnie przyjrzeć się wnętrzom walizek. Nie jesteśmy już skazani na bagaże jednokomorowe, gdzie, nawet, jeśli wszystko elegancko spakujemy, będzie pomieszane i wymięte. Bardzo często w ofercie producentów znajdują się walizki z szeregiem kieszonek, które pozwolą nam na posegregowanie zawartości. Znajdziemy więc modele z różnymi kieszonkami, szelkami przytrzymującymi ubrania czy dodatkowymi przegrodami. Są też takie bagaże, gdzie przewidziano specjalne miejsce dla laptopa, telefonu czy naszych dokumentów. Takie dodatki spowodują, że po przebytej, nawet pełnej turbulencji, po podróży nasz dobytek będzie wyglądał jak świeżo spakowany.

 

2-puccini-abs-02

 

Która, to moja walizka?

Ten aspekt może wydawać się mało ważny, jednak często zdarza się, że osoby podróżujące samolotem mają problemy z rozpoznaniem swojej walizki na karuzeli. By rozpoznać nasz pakunek w morzu innych, podobnie wyglądających zawiązujemy różnego rodzaju wstążeczki. Co się staje jednak, gdy podczas transportu wstążeczka odpadnie, lub inny współpasażer jej nie zauważy i zabierze walizkę przekonany, że to jego bagaż?

Dlatego staraj się wybierać takie modele, które odróżniają się od innych dostępnych w sprzedaży. Czy to inny niż standardowy kolor, lub może trochę inny kształt. Warto o tym pomyśleć przed zakupem bagażu, by później nie zastanawiać się gorączkowo na lotnisku, która z tak samo wyglądających walizek jest nasza.

 

Jaka jest najlepsza walizka na kółkach?

Na pewno taka, która posłuży nam wiele lat. Nie ma jednak jednej, najlepszej walizki w sprzedaży. To, która będzie najlepsza dla nas będą determinować nasze potrzeby. Przed zakupem powinniśmy zastanowić się nad środkiem lokomocji, z którego będziemy korzystać. Najmniej wymagająca jest podróż samochodem, gdzie bezpiecznie przewozimy nasz dobytek w bagażniku.

Najbardziej skomplikowanie przedstawia się sprawa, gdy zamierzamy podróżować samolotem. Po pierwsze musimy zastanowić się, czy bagaż będziemy nadawać, czy wnosić na pokład. Większość linii lotniczych jest bardzo rygorystyczna, jeśli chodzi o wymiary pakunków, które możemy wziąć ze sobą. Dlatego w takim przypadku naszym priorytetem powinien być rozmiar walizki. Jeśli szukamy bagażu do nadania to nie musimy się tak przejmować jego rozmiarami. Tutaj jednak ważna jest waga samej walizki. Każdy przewoźnik ma swoje reguły dotyczące dozwolonej wagi przewożonego przez nas dobytku w luku bagażowym. Kupując za ciężką walizkę możemy łatwo stracić cenne kilogramy. Pamiętajmy, że duża walizka może ważyć nawet do 10 kilogramów.   

 

 

5 najlepszych walizek na kółkach. Opinie w 2021 roku

 

Kupując walizkę często zwracamy uwagę tylko na jej ładny wygląd. Powinna być ona jednak przede wszystkim  funkcjonalna i wytrzymała. Jaka walizka na kółkach jest najlepsza? Poniżej przygotowaliśmy zestawienie tych, które według recenzji są warte zakupu.

 

1. Walizka Duża Wittchen GROOVE Line 77 cm 56-3A-313-11

 

Wygodna i elegancka walizka Wittchen GROOVE Line 77 cm dobrze sprawdzi się na długie wyjazdy i weekendowe wycieczki. Wykonano ją z wytrzymałego tworzywa ABS, które chroni zawartość bagażu. Do walizki możesz spakować ubrania i urządzenia przenośne, bez obaw, że ulegną zniszczeniu w luku bagażowym. Na spodzie bagażu znajdują się cztery kółka umieszczone na łożyskach, co sprawia, że są trwałe. Umożliwiają swobodne poruszanie walizką we wszystkich kierunkach, dzięki czemu nie trzeba ciągnąć jej za sobą.

Dla większej wygody do walizki Wittchen dołączono teleskopowy uchwyt oraz dwie gumowe rączki z boku bagażu. Dzięki temu produkt można łatwo podnieść. Szyfrowany zamek zabezpiecza zawartość walizki przed kradzieżą. W środku znajdują się specjalne pasy, które zapobiegają przemieszczaniu się zapakowanych przedmiotów. Oprócz głównej komory we wnętrzu walizki jest dodatkowa kieszeń, zasuwana na zamek.

Z zakupu walizki Wittchen zadowolone są zarówno osoby, które podróżują regularnie, jak i konsumenci, którzy wybierają się na krótkie wycieczki. Bagaż jest wytrzymały i pojemny, łożyskowane kółka zapewniają wygodę podczas przemieszczania się.                                        

Walizka duża Wittchen GROOVE Line 77 cm 56-3A-313-11 jest bardzo pojemna. Jej wymiary to: Wysokość – 77 cm, szerokość – 52 cm i głębokość – 29 cm. Dostępna jest w siedmiu wariantach kolorystycznych.

Zalety
Wytrzymały materiał:

Walizkę wykonano z tworzywa ABS, które nie odkształca się nawet pod dużym obciążeniem. Dzięki temu zawartość bagażu jest chroniona przed zniszczeniem.

Łożyskowane kółka:

Umieszczenie kółek w łożyskach sprawia, że nie są one podatne na uszkodzenia i mogą poruszać się w kilku kierunkach. W efekcie zwiększa się komfort przemieszczania się z walizką.

Szyfrowany zamek:

Zapięcie walizki, zabezpieczone szyfrem zapewnia dobrą ochronę zapakowanych przedmiotów. Osoba postronna nie dostanie się do wnętrza bagażu, można więc spakować do niego również sprzęty elektroniczne.

Teleskopowy uchwyt:

Wysuwana rączka ułatwia przemieszczanie się z walizką po lotnisku, dworcu, czy chodniku. Dla większego komfortu z boku dołączono dwa gumowe uchwyty do podnoszenia bagażu.

Elastyczne pasy:

Wewnątrz walizki znajdują się dwa elastyczne pasy, które utrzymują zawartość na miejscu. Dzięki temu można swobodnie przewozić eleganckie ubrania, bez ryzyka, że się pomną.

Wady
Brak mniejszych przegródek:

W walizce znajduje się tylko jedna zasuwana kieszeń i główna komora. Nie ma dodatkowych przegródek, do których można spakować dokumenty, potrzebne w czasie podróży.

 

 

 

 

2. Średnia Walizka Genewa Exclusive 808 A 

 

Przedstawiamy Genewa Exclusive 808 A, czyli średniej wielkości walizkę o pojemności 65 l. Można ją zabrać na dłuższy wyjazd, bo w środku z pewnością zmieszczą się wszystkie rzeczy, których potrzebujemy. Model jest wykonany z ABS i wykazuje odporność na wgniecenia. Jego wymiary zewnętrzne to: wysokość – 67 cm, szerokość – 45 cm i głębokość – 26 cm.

Wewnątrz walizki są dwie komory, a włożone do środka przedmioty nie będą się ciągle przesuwać dzięki pasom stabilizującym. W jej podstawie znajdują się cztery kauczukowe kółka, a prowadzenie bagażu umożliwia rączka na wysuwanym stelażu. Torba jest zabezpieczona zamkiem szyfrowym.

Jak podkreślają konsumenci w swoich recenzjach, opisywany model bardzo ładnie się prezentuje. Jest on dostępny w różnych kolorach do wyboru, m.in. żółtym, niebieskim, czerwonym, różowym, złotym i czarnym. Walizka jest lekka, ale też niepodatna na uszkodzenia mechaniczne, dlatego można z nią często podróżować.

Genewa Exclusive 808 A to walizka o wymiarach: 67 cm x 45 cm x 26 cm, której pojemność wynosi 65 l. Ma ona 2 komory oraz 2 kieszenie.

Zalety
Kauczukowe kółka:

W podstawie torby są cztery kółka wykonane z kauczuku. Wykazują one odporność na ścieranie, w dodatku nie generują dużego hałasu podczas prowadzenia bagażu.

Ciekawe wersje kolorystyczne:

Wielu osobom podoba się to, że walizka jest dostępna w wielu wersjach kolorystycznych (m.in. złotej, czarnej, żółtej i niebieskiej).

Zamek szyfrowy:

Model jest zabezpieczony zamkiem szyfrowym. Po ustaleniu własnego szyfru zyskujemy pewność, że osoby niepożądane nie będą miały dostępu do zawartości walizki.

Odporność na wgniecenia:

Materiałem wykonania modelu jest ABS, czyli specjalne tworzywo sztuczne. Jest ono lekkie, a jednocześnie niepodatne na wgniecenia, co zwiększa bezpieczeństwo przewożonych rzeczy.

Wady
Zacinająca się rączka:

Rączka często się zacina, więc jej wysuwanie nie jest w pełni komfortowe. Szarpiąc ją możemy przez nieuwagę zniszczyć stelaż.

 

 

 

 

3. Małe Walizka, Mocna, Kabinowa, 50x40x20 Ryanair XS

 

Mała, mocna walizka kabinowa 50x40x20 Ryanair XS jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych: Granatowej, grafitowej, lazurowej, szampańskiej i czerwonej. Wymiary zewnętrzne produktu to: 51 cm x 35 cm x 20 cm, a wewnętrzne: 47 cm x 32 cm x 19 cm. Po wysunięciu rączki walizka mierzy 101 cm. Uchwyt ma funkcję blokady w dwóch miejscach. 

U podstawy znajdują się cztery kółka z kauczuku, które płynnie się obracają. Prowadzenie walizki nawet po nieco nierównej powierzchni jest komfortowe. Zamek szyfrowy daje możliwość zablokowania suwaków i dobrego zabezpieczenia znajdujących się w środku przedmiotów. Pojemność walizki wynosi 28 l, a jej waga to 2,8 kg.

Prezentowana walizka ma przystępną cenę, dlatego jest chętnie wybierana przez kupujących. Doceniają oni to, że jej wnętrze zostało starannie wykonane. Podszewka w środku komór nie jest podatna na przetarcia. Dzięki pasom zabezpieczającym łatwiej uporządkować ubrania.

Mała mocna walizka kabinowa Ryanair XS ma wymiary: 51 cm x 35 cm x 20 cm. Produkt jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych.

Zalety
Wysokiej jakości kółka:

U podstawy walizki zamontowano 4 obrotowe kółka. Do ich wykonania wykorzystano wytrzymały kauczuk. Użytkownicy potwierdzają, że kółka płynnie działają.

Łatwa organizacja ubrań:

Pakowanie do tej walizki jest wygodne, bo ma ona dwie komory i przyjemną w dotyku podszewkę chroniącą ubrania. Praktycznym dodatkiem są też pasy zabezpieczające, które chronią przed przesuwaniem się ubrań.

Różne kolory do wyboru:

Produkt jest dostępny w różnych kolorach, począwszy od ciemnych, uznawanych za uniwersalne, po jaśniejsze i bardziej oryginalne.

Wady
Zarysowania na obudowie:

Część użytkowników zauważyło, że po pewnym czasie użytkowania na powierzchni walizki pojawiają się drobne zarysowania. W związku z tym produkt nie wygląda tak dobrze, jak zaraz po zakupie.

 

 

 

 

4. Walizka Podróżna Wings & Swift 60L

 

Wings & Swift 60L to walizka o pojemności 60 l, która jest dostępna w wielu ciekawych wersjach kolorystycznych (m.in. żółtej, pomarańczowej, różowej, fioletowej, granatowej i czarnej). Materiałem wykonania produktu jest ABS, czyli tworzywo wykazujące odporność na zarysowania, pęknięcia i inne uszkodzenia. Model waży ok. 3,2 kg, a jego wymiary to: wysokość – 65 cm, szerokość – 43 cm oraz głębokość – 26 cm.

Walizkę wygodnie się prowadzi, ponieważ ma w podstawie cztery kauczukowe kółka, które obracają się o 360 stopni. Na uwagę zasługuje też dwupoziomowa, teleskopowa rączka. Przedstawiony model został wyposażony w zamek szyfrowy, dlatego nie ma ryzyka, że niepowołane osoby otworzą nasz bagaż.

Zapakowane do środka przedmioty są świetnie chronione przed zniszczeniem i przemoknięciem. Konsumenci docenili walizkę za to, że jest wytrzymała i na długo zachowuje elegancki wygląd. Jest ona również pojemna i doskonale sprawdza się na wakacyjnych wyjazdach, a także w czasie podróży służbowych.

Model Wings & Swift 60L ma wymiary: 65 cm x 43 cm x 26 cm. To dobra walizka na kółkach do 100 zł o pojemności 60 l. Jej materiałem wykonania jest tworzywo ABS.

Zalety
Dwukomorowy środek:

Wewnątrz walizki znajdują się dwie komory oddzielone zamkiem błyskawicznym. To pozwala nam na posegregowanie rzeczy tak, aby do wszystkiego mieć łatwy dostęp.

Kauczukowe kółka w podstawie:

Model został wyposażony w kauczukowe, wytrzymałe kółka. Obracają się one o 360 stopni, co umożliwia szybkie omijanie wszystkich przeszkód na drodze.

Łatwe czyszczenie:

Jeżeli walizka wybrudzi się w podróży, jej wyczyszczenie nie zajmie nam dużo czasu. Wystarczy przetrzeć ją mokrą ściereczką lub gąbką nasączoną w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Wady
Niewygodna rączka boczna:

Umieszczona po boku walizki rączka jest mała i źle wyprofilowana. Z tego względu wkładanie i wyjmowanie bagażu z samochodu może być kłopotliwe.

Zacinająca się rączka:

Rączka czasami się zacina i trudno jest ją wysunąć.

 

 

 

 

5. Walizka na Kółkach Podróżna RGL 76

 

Osobom szukającym walizki odpowiedniej na długą podróż polecamy RGL 76. To model o pojemności 90 l, który został wykonany z wytrzymałego tworzywa ABS. Wewnątrz bez wątpienia zmieszczą się wszystkie rzeczy potrzebne podczas wyjazdu. Opisywany model nie jest podatny na zarysowania, wykazuje też odporność na działanie wilgoci, więc nie musimy się martwić o przemoknięcie bagażu w deszczu.

Wymiary produktu to: wysokość – 76 cm, szerokość – 51 cm i głębokość – 28 cm. Walizka ma w podstawie cztery obracające się o 360 stopni kółka, które umożliwiają łatwe ominięcie wybojów na drodze czy kałuż. Wysuwana, dwupoziomowa rączka zapobiega konieczności nadmiernego pochylania się podczas prowadzenia bagażu.

Miłośnicy dalekich podróży twierdzą, że to jedna z bardziej solidnych walizek. Jej wnętrze jest wyścielone miękkim materiałem, a specjalne pasy zabezpieczają rzeczy przed ciągłym przemieszczaniem się. Prezentowany model jest zapinany na zamek błyskawiczny, można zabezpieczyć go szyfrem, aby uniemożliwić osobom niepożądanym otworzenie naszego bagażu.

Produkt RGL 76 jest wykonany z tworzywa ABS. Jego wymiary to: 76 cm x 51 cm x 28 cm. Walizka ma pojemność 90 l.

Zalety
Ciche kółka:

Model jest wyposażony w cztery obracające się o 360 stopni kółka. Są one wykonane z kauczuku i gumy, dlatego nie hałasują.

Dwupoziomowa rączka:

Umieszczona na aluminiowym stelażu rączka jest dwupoziomowa, więc możemy dopasować jej wysokość do swojego wzrostu. To oznacza, że prowadząc swój bagaż nie musimy się mocno nad nim pochylać.

Duża pojemność:

To model w rozmiarze XXL, dlatego jest polecany na długi wyjazd wakacyjny. Do walizki można spakować wszystkie potrzebne przedmioty.

Zamek szyfrowy:

Nie ma ryzyka, że niepowołane osoby otworzą bagaż i zobaczą, co jest w środku. Takim sytuacjom zapobiega szyfrowy zamek.

Wady
Brakuje zewnętrznej kieszonki:

Walizka nie ma zewnętrznej kieszonki, w której można schować potrzebne dokumenty, portfel lub inne drobiazgi.

 

 

 

 

Jak spakować walizkę do samolotu?

 

Osoby, które czeka podróż samolotem, bardzo często zastanawiają się, jak w prawidłowy sposób zapakować walizkę, aby nie napotkać problemów na lotnisku. Ty także należysz do tej grupy? Podpowiemy Ci, jak powinien wyglądać bagaż podręczny i rejestrowany. Dowiesz się również, jaka walizka do samolotu jest polecana przez miłośników podróżowania samolotem.

 

 

Jak spakować bagaż podręczny?

W czasie lotu możemy mieć przy sobie niewielką walizkę lub plecak z najbardziej niezbędnymi rzeczami. Przed rozpoczęciem pakowania warto sprawdzić maksymalne wymiary bagażu podręcznego – mogą się znacząco różnić, w zależności od wybranego przez nas przewoźnika. Zaleca się, aby do samolotu wziąć ze sobą: biżuterię, pieniądze, dokumenty oraz najbardziej wartościowe przedmioty i sprzęty, takie jak aparat czy laptop. Jeżeli do walizki chcemy spakować ubrania, najlepiej zwinąć je w rulony i ułożyć ściśle obok siebie. W ten sposób możemy zaoszczędzić bardzo dużo miejsca. Przedmioty, które będziemy oddawać do kontroli na lotnisku, należy ułożyć na wierzchu. Dzięki temu nie będziemy musieli wypakowywać wszystkich rzeczy z bagażu, a później znowu je układać.

Pamiętajmy, że w przypadku bagażu podręcznego obowiązują ograniczenia w przewożeniu płynów. Jeśli chodzi o kosmetyki, powinny być zapakowane w butelki lub pojemniki nie większe niż 100 ml (wszystkie muszą zmieścić się do przezroczystej, plastikowej torby o pojemności 1 l). Nie dotyczy to jednak przewozu pokarmu dla niemowląt oraz niezbędnych podczas lotu leków.

 

Jak spakować bagaż rejestrowany?

Bagaż rejestrowany to taki, który jest oddawany do odprawy, a następnie trafia do luku. Dopuszczalny limit ilościowy oraz wagowy określany jest indywidualnie przez przewoźników. Jeśli chcemy przewieźć delikatne przedmioty, zaleca się, aby owinąć je papierem lub miękkim materiałem. Jednocześnie warto mieć na uwadze, że w bagażu rejestrowanym nie powinno przewozić się cennych przedmiotów, ponieważ mogą się zgubić lub ulec uszkodzeniu. W walizce przewożonej w luku bagażowym mogą znaleźć się ubrania, buty, a także kosmetyki w opakowaniach większych niż 100 ml. Niedozwolone są za to: substancje łatwopalne, chemiczne i toksyczne, alkohol powyżej 70%, jak również materiały wybuchowe.

 

Wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego

Jak już zostało wspomniane, każdy przewoźnik indywidualnie określa maksymalne wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego. W przypadku walizki, którą możemy zabrać na pokład samolotu, jej maksymalny rozmiar to:

        * 56 cm x 45 cm x 25 cm (EasyJet);

        * 55 cm x 40 cm x 23 cm (Wizzair, PLL LOT i Lufthansa).

W przypadku bagażu rejestrowanego nasza walizka nie może przekraczać wymiarów:

        * długość + szerokość + wysokość = poniżej 275 cm (EasyJet);

        * 149 cm x 119 cm x 171 cm (Wizzair);

        * długość + szerokość + wysokość = do 158 cm (PLL LOT, Lufthansa).

 

 

Najważniejsze zasady pakowania walizki do samolotu

Kiedy pakujemy walizkę do samolotu, musimy pamiętać o jej zważeniu. Unikniemy w ten sposób konieczności dokonywania opłaty za nadbagaż. Z walizki należy usunąć etykiety z lotnisk z poprzednich podróży, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, nasze bagaże mogą zostać nadane na inne lotnisko. Torby nadawane do luku bagażowego powinny być dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Można je więc zapakować w specjalne etui lub okleić folią. Chcąc uniknąć pomyłek przy odbiorze bagażu rejestrowanego, warto oznaczyć swoje walizki wstążką lub innym, charakterystycznym znakiem, który zostanie zauważony przez pasażerów. Nie możemy również zapomnieć o przyczepieniu zawieszki ze swoimi danymi teleadresowymi (można ją otrzymać podczas odprawy biletowo-bagażowej).

 

 

FAQ

 

P1: Kto wymyślił walizkę na kółkach?

Obecnie prawie każdy ma swoim domu walizkę na kółkach, jednak niewiele osób wie, kto wynalazł ten produkt. Jak w przypadku większości wynalazków, zaprojektowanie walizki wynikało z potrzeby. Pewien Amerykanin imieniem Bernard D.Sadow wracając z rodzinnej podróży do Aruby bardzo się męczył, niosąc dwie ciężkie walizki. Nagle zobaczył tragarzy, którzy wieźli pakunki na wózkach i wtedy też doznał olśnienia. Przyszło mu do głowy, że rozwiązaniem jego problemów będzie przymocowanie do walizki kółek. Pierwszy tego typu produkt Amerykanin wprowadził na rynek w roku 1970. Dwa lata później przyznano mu w Stanach Zjednoczonych stosowny patent. 

P2: Jaka walizka lepsza – na 2 czy 4 kółkach?

Na rynku dostępne są walizki z 2 i 4 kółkami, dlatego konsumenci szukają odpowiedzi na pytanie, który produkt jest lepszy. Oczywiście wszystko zależy od naszych preferencji, ale też sytuacji, w których będziemy używać walizki. Warto wybierać modele z 4 kółkami wtedy, kiedy kupujemy dużą lub średnią walizkę. Jak wiadomo, takie akcesorium jest większe, więc im podstawa jest stabilniejsza, tym lepiej. W przypadku 4 kółek istnieje mniejsze ryzyko, że bagaż się przewróci. Walizki z 2 kółkami są zazwyczaj mniejsze. Wygodnie się je niesie i ciągnie, szczególnie kiedy teren, po którym się poruszamy nie jest idealnie prosty. 

 

P3: Jak naprawić walizkę na kółkach?

Czasami zdarza się, że mimo zakupu dobrej jakości walizki na kółkach, po pewnym czasie dochodzi do jej uszkodzenia. Na początku warto sprawdzić, czy produkt nie jest jeszcze objęty gwarancją. Wtedy możemy zgłosić się do producenta, wskazać, co stało się z bagażem i zażądać jego naprawy lub wymiany. Jeśli jednak bagaż nie ma już gwarancji, musimy znaleźć inne rozwiązanie. W swoim mieście powinniśmy bez większego problemu odszukać firmę, która zajmuje się naprawą walizek i wykonuje takie prace, jak wymiana zamków, stelaży, rączek, poszewek czy kółek. Możemy też samodzielnie zdecydować się np. na zdemontowanie starych kółek i montaż nowych. To zdanie nie jest trudne.

 

P4: Ile kosztuje walizka na kółkach?

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup walizki na kółkach znanego producenta, musimy być przygotowani na wydatek rzędu kilkuset złotych. Cena produktu zależy w szczególności od jego wielkości. Zdecydowanie tańsze są modele mniej popularnych marek. Takie walizki można kupić już za kilkadziesiąt złotych, a często ich jakość wykonania nie jest gorsza. Przy zakupie bagażu nie powinniśmy się jednak sugerować wyłącznie jego ceną, ale przede wszystkim wziąć pod uwagę jego wymiary, które muszą być dostosowane do wymagań danej linii lotniczej.

P5: Ile waży walizka na kółkach?

Zazwyczaj dostępne w sklepach walizki podróżne ważą od 2 kg do 4,5 kg. Wiele zależy od ich wymiarów. Podczas kupowania produktu trzeba zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt. Jak wiadomo, licznie lotnicze mają pewne ograniczenia, co do przewozu bagażu, które obejmują nie tylko ich wymiary, ale też wagę. Warto jednak pamiętać, że w przypadku ciężkiej walizki i jej zawartości można dopłacić do biletu i bez problemu przewieźć to, co jest nam potrzebne. Im jednak bagaż jest lżejszy, tym wygodniej się go przenosi.

 

 

Inne artykuly, którymi mozesz byc zainteresowany:

Jaką obrożę przeciw kleszczom

Najlepsza golarka damska

Szczoteczki soniczne do zębów 

Jaki irygator do zębów kupić? 

Trymer do brody

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Wittchen 56-3-613-10

 

Model, który okazał się być niezwykle popularny wśród osób podróżujących, to walizka Wittchen 56-3-613-10 polskiego producenta toreb podróżnych Wittchen. Walizka ta jest częścią linii ABS S-Line i występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Jest to linia walizek dużych o wymiarach 81 cm wysokość, 54 cm szerokość i 28 cm głębokość.

Pojemność tego modelu wynosi 94 litry, a jego waga to 4,5 kg. Wykonany jest, podobnie jak Puccini ABS 02, z elastycznego tworzywa ABS, co czyni ją odporną na uszkodzenia. Wewnątrz model ten posiada komorę główną z elastycznymi pasami przytrzymującymi zawartość, drugą komorę zamykaną na suwak, a także kieszeń, również zamykaną na zamek błyskawiczny.

Wewnętrzna podszewka została wykonana z poliestru. Dla łatwiejszego manewrowania walizką, została ona wyposażona w cztery kółka, a także posiada teleskopową rączkę, którą użytkownik może ustawić na dwóch wysokościach, a następnie zablokować. 

Natomiast dla łatwiejszego przenoszenia producent wyposażył ten model w gumowe uchwyty, które dobrze pasują do dłoni. A aby zabezpieczyć zawartość przed osobami niepowołanymi walizka posiada zamek szyfrowy.

Model Wittchen 56-3-613-10 to solidna torba polskiego producenta toreb podróżnych. Produkt ma wymiary: wysokość – 81 cm, szerokość – 54 cm i głębokość – 28 cm. Jest to model o pojemności 94 l, którego waga wynosi 4,5 kg.

Zalety
Pojemność i waga:

Prezentowana walizka waży zaledwie 4,5 kg. Nie jest to dużo, zwłaszcza jeśli uwzględnimy pojemność, która przekracza 90 litrów. Jest to więc idealna propozycja na długie i dalekie podróże, w które zabieramy ze sobą spory bagaż.

Wykonanie:

Walizka została wykonana z elastycznego tworzywa ABS, dzięki temu jest wysoce odporna na uszkodzenia. Poza tym utrzymanie takiej walizki w czystości też nie sprawi Ci większego problemu.

Wnętrze:

Walizka Wittchen 56-3-613-10 ma dwie duże komory. Jedna jest zamykana na zamek, a druga ma pasek podtrzymujący ubrania. Poza tym w środku znajduje się specjalna kieszeń, która jest zamykana na zamek błyskawiczny.

Kółka:

Żeby zapewnić nam łatwiejsze manewrowanie walizką, zamontowano w niej 4 wygodne kółka. Dzięki nim model ten jest bardziej zwrotny.

Rączka i uchwyty:

Produkt ma teleskopową rączkę, którą można wysunąć i zablokować na odpowiedniej dla nas pozycji. Przy okazji uchwyty walizki są pokryte gumą, co znacznie ułatwia nam jej przenoszenie.

Wady

 

Or&Mi Srebrna

 

Or&Mi Srebrna to typowa walizeczka kabinowa do samolotu. Wykonana jest z mocnego tworzywa ABS, które potrafi wytrzymać do 250 kg nacisku. Zatem, czy masz ją w kabinie, czy też nadasz ją na bagaż nie stanie jej się nic złego w trakcie transportu. Dodatkowo, gdy tracisz walizkę z oczu, przydatnym może się okazać zamek szyfrowy, po ustawieniu którego do wnętrza może się dostać jedynie właściciel.

Wysokość bagażu kształtuje się następująco: wysokość wraz z kółkami i uchwytem to 50 cm, szerokość, również z uchwytem 35 cm oraz głębokość 19 cm. Waga jej to 2,5 kg. Użytkownik ma tu do dyspozycji 2 uchwyty ułatwiające przenoszenie walizki. Jednym z nich jest teleskopowa rączka o długości 50 cm pozwalająca na prowadzenie bagażu na kółkach.

Kółka zaś zostały wykonane z miękkiego kauczuku, więc bezgłośnie toczą się po terminalu, a metalowe łożyska w nich sprawiają, że czynność ta nie wymaga wysiłku. Dla użytkowników ważnym okazało się, że wnętrze modelu zostało podzielone na komorę główną i dwa mniejsze schowki oddzielone zapięciem na suwak, jak również ogólna jej spora pakowność wynosząca 36 litrów.

Produkt Or&Mi Srebrna spełnia wszystkie wymogi lekkiego bagażu podręcznego do samolotu. Sprawdźmy jego cechy.

Zalety
Pojemność:

Przy spełnieniu wymagań wymiarowych linii lotniczych najczęściej latających w Polsce, równocześnie bagaż posiada 36 litrów pojemności. Pozwala to na spakowanie rzeczy na tygodniowy pobyt.

Łatwy transport:

Model został wyposażony w miękkie, cicho pracujące, kauczukowe kółka, które dzięki metalowym łożyskom łatwo i lekko się toczą. Zaopatrzony również w teleskopową rączkę pozwala na wygodne przewożenie.

Dobrze zaplanowane wnętrze:

Wnętrze walizki zawiera komorę główną, a także mniejsze, oddzielone od głównej zamkiem błyskawicznym. Pozwala to na dobre rozplanowanie pakowania i łatwe dotarcie do każdego z przedmiotów.

Mocna obudowa:

Zewnętrzna warstwa walizki została wykonana z mocnego tworzywa ABS, które wytrzymuje nacisk do 250 kg. Zatem mamy pewność, że walizka nadana na bagaż nie ulegnie uszkodzeniu.

Wady
Powtarzalność wyglądu:

Produkcja walizek z tworzywa ABS o tym samym wyglądzie jest obecnie standardem wielu firm. Dlatego szukając własnego bagażu możemy pomylić go z wieloma innymi, bo wygląd jest stosunkowo mało oryginalny.

Zbyt niska rączka:

Osoby o wysokim wzroście mogą mieć trudność, aby prowadzić walizkę w pozycji wyprostowanej. Biorąc pod uwagę wysokość walizki i długość wysuwanej rączki, uchwyt mamy na wysokości 1 metra.

 

Walizka Kabinowa American Tourister Holiday Heat

 

Walizka American Tourister Holiday Heat została wykonana z poliestru. Pojemność modelu wynosi 42 l, a jego wymiary to: wysokość – 55 cm, głębokość – 20 cm i szerokość – 40 cm. W podstawie produktu znajdują się dwa kółka, na górze jest natomiast uchwyt do przenoszenia i wysuwana rączka.

Poza dużą komorą główną walizka ma też mniejsze kieszenie z przodu, do których możemy schować dokumenty czy niezbędne w czasie podróży drobiazgi. Produkt jest zabezpieczony 3-cyfrowym zamkiem szyfrowym, dlatego nie otworzy go niepożądana osoba. Poza tym opisywany model ma wewnątrz specjalne pasy zapobiegające przesuwaniu się ubrań podczas transportu, dlatego możemy uniknąć ich pogniecenia.

Produkt zdobył uznanie konsumentów, gdyż ma na tyle kompaktowe wymiary, że można go zabrać ze sobą na pokład samolotu (dotyczy to większości popularnych przewoźników). Walizkę łatwo się prowadzi, a kółka są wytrzymałe i nie pękają. Model American Tourister Holiday Heat jest nie tylko solidny, ale i elegancki, ponadto pomieści wszystko to, co jest nam potrzebne w podróży.

Model American Tourister Holiday Heat ma wymiary: 55 cm x 40 cm x 20 cm. Produkt waży 2,5 kg, a jego pojemność to 42 l. Walizka została wykonana z poliestru.

Zalety
Wysuwana rączka:

Praktyczna rączka została umieszczona na podwójnym, solidnym stelażu i możemy ją z łatwością wysunąć. Co ważne, podczas prowadzenia swojego bagażu nie musimy się zbyt mocno pochylać.

Zamek szyfrowy:

Nie należy się martwić, że w czasie podróży obce osoby otworzą naszą walizkę. Zapobiega temu umieszczony z boku zamek szyfrowy zabezpieczony 3-cyfrowym kodem, który sami ustalamy.

Pasy zabezpieczające:

W głównej komorze znajdziemy zapinane na klamrę pasy, z których pomocą możemy zabezpieczyć ubrania przed przemieszczaniem się i wygnieceniem. To pozwala nam uniknąć prasowania na wakacyjnym wyjeździe.

Wady
Szybko się brudzi:

Osoby, które często podróżują zauważyły, że produkt stosunkowo szybko się brudzi, zwłaszcza w dolnej części. Podczas opadów deszczu musimy więc omijać kałuże lub przenosić walizkę w dłoniach, co może okazać się męczące.

 

Cogio Kids Italy Zamek

 

Produkt Cogio Kids Italy Walizka podróżna z personalizacją ma wymiary: wysokość – 74 cm, szerokość – 50 cm i głębokość – 29 cm i waży 4,3 kg. Pojemność modelu to ok. 107 l. Walizka jest odpowiednia dla dzieci i młodzieży, może przydać się podczas długiego, wakacyjnego wyjazdu. Pociecha z pewnością zmieści tam wszystkie przedmioty, które są dla niej niezbędne.

Materiały wykonania modelu to ABS i poliwęglan (PC), dlatego to wyjątkowo solidna i odporna na uszkodzenia walizka. Produkt wyposażono w wysuwaną, teleskopową rączkę i 4 gumowe kółka obracające się wokół własnej osi. Z uwagi na dużą liczbę kieszeni maluch może dokładnie posegregować swoje rzeczy i szybko znaleźć to, czego potrzebuje.

Konsumenci chwalą prezentowany model za wytrzymałość i zapewnienie dziecku komfortowej podróży. Produkt ma zamek szyfrowy podnoszący bezpieczeństwo przewożonego bagażu. W komplecie są specjalne naklejki pozwalające na ozdobienie, a tym samym personalizację walizki. Rączka została pokryta od dołu miękką gumą, dlatego możemy ją pewnie chwycić.

Cogio Kids Italy Walizka podróżna z personalizacją to produkt, który waży 4,3 kg. Całkowite wymiary modelu to: 74 cm x 50 cm x 29 cm. Pojemność walizki wynosi ok. 107 l.

Zalety
Możliwość personalizacji:

Do produktu dołączono zestaw naklejek umożliwiających personalizację walizki. Dzięki temu model będzie oryginalnie się prezentować i dziecko z łatwością znajdzie swój bagaż, kiedy wysiądzie z autobusu lub samolotu.

Trwałość:

Produkt powstał z poliwęglanu i ABS, dlatego jest wyjątkowo wytrzymały i na pewno zbyt szybko się nie zniszczy, nawet jeśli pociecha będzie z nim często podróżować.

Gumowe kółka:

W podstawie modelu zamontowano cztery obracające się wokół własnej osi kółka, które powstały z gumy. To wpływa na komfort prowadzenia walizki.

Wady
Niewygodne wysuwanie rączki:

Maluchy skarżą się, że wysuwanie rączki nie jest zbyt proste. To powoduje, że czasem dzieci są zmuszone przenosić bagaż w rękach.

Hałaśliwe kółka:

Podczas prowadzenia walizki po chodniku kółka generują duży hałas, co dla niektórych użytkowników jest dużą wadą.

 

RGL 883

 

RGL 883 to model odpowiedni na dłuższy wyjazd. Pojemność walizki wynosi 97 l, a jej wymiary to: wysokość – 80 cm, szerokość – 49 cm oraz głębokość – 30 cm. Produkt waży 4,45 kg, a jego materiał wykonania to karbon. Oznacza to, że nie musimy obawiać się o uszkodzenie swojego bagażu w transporcie, ponieważ ścianki są sztywne i odporne na wgniecenia.

Walizka ma 4 obrotowe kółka z kauczuku oraz stelaż z duraluminium. Dwie rączki (jedna znajduje się z boku, a druga w górnej części) ułatwiają wkładanie i wyjmowanie produktu z bagażnika. Model ten jest dostępny w kilkunastu, ciekawych kolorach, m.in.: fioletowym, czerwonym, czarnym, zielonym i złotym.

Jak twierdzą konsumenci, do podstawowych zalet produktu RGL 883 trzeba zaliczyć: łatwe prowadzenie, lekkość i solidność. Walizka elegancko wygląda i jest wyjątkowo praktyczna. Model przyda się osobom lubiącym dalekie i długie podróże, ponieważ zmieścimy do niego ubrania, kosmetyki i inne przedmioty, bez których trudno nam jest funkcjonować.

Walizka na kółkach RGL 883 ma pojemność 97 l i waży 4,45 kg. Wymiary modelu to: 80 cm x 49 cm x 30 cm. Z kolei materiał wykonania produktu to karbon.

Zalety
Duża pojemność:

Walizka jest wyjątkowo pojemna, dlatego z łatwością spakujemy do niej rzeczy, których potrzebujemy w czasie podróży. Mogą to być ubrania, książki, jak też kosmetyki czy buty.

Efektowny design:

Do wyboru mamy kilkanaście wersji kolorystycznych modelu. Walizka efektownie połyskuje i jest odporna na uszkodzenia, więc przez długi czas elegancko się prezentuje.

Wady
Zajmuje dużo miejsca w bagażniku:

Konsumenci mający niewielkie auta uważają, że produkt zajmuje zbyt dużo miejsca w bagażniku i trudno się go wkłada, a potem wyjmuje.

Za małe kółka:

Kółka walizki są wytrzymałe, ale też małe, dlatego możemy mieć problem z prowadzeniem produktu na nierównej powierzchni lub przez wysokie krawężniki.

 

Puccini ABS 02

 

Kolejna propozycja to walizka marki Puccini w średnim rozmiarze. Idealnie nadaje się w krótką podróż a jej uniwersalny rozmiar sprawi, że zmieścimy do niej praktycznie wszystko co jest nam potrzebne.  Model ten jest bardzo popularny, podobnie jak cała linia tych walizek. Tak jak model opisywany powyżej, została wykonana z  twardego tworzywa ABS. Ta mieszanka tworzyw sztucznych sprawia, że walizka jest również bardzo odporna na zarysowania. Model ten ma bardzo wyrafinowany wygląd.

Stonowany czarny kolor sprawia, że walizka pasuje to każdego stroju i zawsze prezentuje się elegancko. Walizka posiada bardzo wygodną wysuwaną  rączkę z blokadą. Została wyposażona także w zamek na szyfr, dzięki czemu będziemy mogli być spokojni o nasze rzeczy. Wnętrze walizki kryje dwie komory, z których każda zamykana jest na suwak.

Osoby, które dokonały zakupu tego modelu są z niego zadowolone. Podkreślają, że przegrody zostały dobrze zaprojektowane, czyniąc wnętrze walizki funkcjonalnym. Dużą zaletą walizki jest jej lekkość i wygoda w przemieszczaniu.

Walizka marki Puccini model ABS 02 to średniej wielkości produkt, idealny na krótkie podróże. Model ten ma szerokość – 44 cm, wysokość – 67 cm, głębokość – 28,5 cm, a pojemność wynosi 70 l. Natomiast waga walizki to 3,6 kg.

Zalety
Waga:

Walizka waży mniej niż 4 kg. Jest lekka, a tym samym sama w sobie nie stanowi dla nas większego obciążenia. Poza tym musimy pamiętać, że w czasie lotów samolotem, każdy dodatkowy kilogram jest bardzo istotny.

Materiał:

Produkt wykonano z twardego tworzywa ABS. Jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, świetnie się prezentuje, a poza tym sama walizka jest łatwa w pielęgnacji. Wszelkie zabrudzenia łatwo wyczyścimy, używając najzwyklejszej, nawilżonej ściereczki.

Rączka:

Model ten posiada wysuwaną rączkę z blokadą. Łatwo wysuniemy ten element na odpowiednią dla nas wysokość, a potem zablokujemy, aby nie zmieniała pozycji.

Zamek:

Do walizki dołączony jest zamek szyfrowy, to dzięki niemu wnętrze naszej walizki jest lepiej chronione, a osoby niepowołane nie mogą jej otworzyć.

Wady
Podatność na zarysowania:

Niestety powłoka zewnętrzna walizki jest wysoce podatna na zarysowania.

 

Sumatra Czarny

 

Duża walizka na dwóch kółkach Sumatra to produkt wykonany z wytrzymałego i odpornego na uszkodzenia poliestru, który jest niepodatny na uszkodzenia oraz bardzo wytrzymały. Model ten ma wymiary 67 cm x 45 cm x 25,5 cm i waży 3,3 kg.

Ponieważ model ten ma funkcję powiększenia o 25%, nie musisz obawiać się, że nie zmieścisz dodatkowego bagażu. Walizka posiada pasy elastyczne służące do zabezpieczenia ubrań. Dodatkowym, ciekawym rozwiązaniem są kieszonki zamykane na suwak, który znajduje się w klapie tego modelu.

Produkt posiada teleskopową rączkę z blokadą, a więc dostosujesz jej ustawienie do swoich potrzeb. Przenoszenie bagażu ułatwią Ci mocne rączki umieszczone z boku i z przodu walizki.

Walizka ma zamknięcie na zamek błyskawiczny przygotowany pod zastosowanie kłódki lub zamka szyfrowego, w celu zabezpieczenia bagażu. Model ten ceniony jest za solidne wykonanie, atrakcyjny design oraz dużą pojemność.

Duża walizka Sumatra w kolorze czarnym to model na dwóch kółkach. Produkt ten ma wymiary 67 cm x 45 cm x 25,5 cm i waży 3,3 kg. Jest to tzw. torba miękka, wykonana z poliestru.

Zalety
Powiększenie:

Za sprawą funkcji powiększenia, wracając z wakacji bez trudu zmieścimy do wnętrza torby pamiątki. Model ten można zwiększyć o 25%.

Teleskopowa rączka:

Produkt ma praktyczną, teleskopową rączkę z blokadą. Po ustawieniu jej na odpowiedniej wysokości, możemy ją zablokować, tak żeby się nie przesuwała.

Rączki z boku:

Dodatkowym elementem ułatwiającym przenoszenie są rączki z boku torby. To praktyczne rozwiązanie, gdy musimy wrzucić nasz bagaż na półkę w pociągu lub w samolocie.

Cena:

Niewątpliwym atutem prezentowanego produktu jest jego atrakcyjna cena.

Wady
Materiał:

W przypadku materiałowych, tzw. miękkich toreb częściej dochodzi do przerwania tkaniny i kradzieży zawartości.

 

Cuties&Pals Biedronka

 

Bardzo fajny zestaw podróżny dla dzieci.  Producentem jest brytyjska firma Cuties & Pals. Ważne jest by uczyć dzieci samodzielności już od najmniejszych lat. Świetnym pomysłem jest więc zakup zestawu dedykowanego specjalnie dla niego. W komplecie znajduje się walizka na kółkach oraz plecak. Wszystko utrzymane w biedronkowej konwencji. Zestaw ten został pięknie wykonany z dbałością o nawet najmniejsze detale.

Ten wesoły komplet jest bardzo lekki, dzięki czemu nasze dziecko nie będzie nadmiernie obciążone.   Walizka jest łatwa w manewrowaniu, porusza się na transparentnych kółkach.  Wysuwany stelaż z rączką sprawi, że bez problemu dopasujemy ją do wzrostu naszej pociechy. Walizka jest bardzo wygodna w  użytkowaniu – otwiera się od góry do dołu dzięki czemu pakowanie jest bardzo komfortowe.

Wykonana jest z trwałego materiału ABS z dodatkiem poliwęglanu. Jej trwałość sprawi, że posłuży naszemu dziecku na lata. Dołączony plecak doskonale uzupełnia komplet podróżnika. Opinie potwierdzają wysoką jakość  i solidność walizki. Jedyną wadą jest dość wygórowana cena kompletu.

Zestaw podróżny dla dzieci Cuties & Pals Biedronka to produkt przygotowany z myślą o najmłodszych podróżnikach. Zachwyca dorosłych i dzieci atrakcyjnym designem oraz solidnym wykonaniem.

Zalety
Zestaw:

Nie jest to jedna walizeczka, a zestaw podróżny. Ten wesoły, biedronkowy komplecik składa się z walizeczki i plecaczka. Z takim kompletem podróżowanie na pewno stanie się dla malucha atrakcyjniejsze.

Kółka:

Walizka ma kółka, które ułatwiają pchanie bagażu. Jednocześnie nie rysują one powierzchni, a więc dziecko może bawić się walizeczką także w domu.

Lekkość:

Jak potwierdzają konsumenci jest to lekki produkt, jego przenoszenie nie sprawi dziecku większego problemu.

Wady
Pojemność:

Niestety jest to maleńka walizka i mały plecak. Dziecko zmieści tam tylko swoje najpotrzebniejsze rzeczy. Jeśli maluch chce zabrać większe zabawki, musisz pomyśleć o dodatkowej torbie.

 

Pani Torbalska OR&MI

 

Kabinówka firmy OR&MI to doskonała walizka dla osób, które często podróżują samolotami i potrzebują niewielkiej torby. Model ten ma wymiary 50 cm x 35 cm x 19 cm, a regulowana rączka teleskopowa ma 49 cm. Pojemność tego modelu to 36 l. Ze względu na wymiary spełnia normy większości linii lotniczych.

Walizka została wykonana z solidnego tworzywa sztucznego, które posiada delikatne wypustki. Za sprawą takiego rozwiązania wszelkie zarysowania są na torbie praktycznie niewidoczne. Warto podkreślić, że materiał, czyli  w tym przypadku ABS, jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymuje nacisk do 250 kg.

Model ten posiada system zabezpieczający wnętrze. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są kauczukowe kółka na metalowych łożyskach. To dzięki nim przesuwanie torby nie stanowi problemu. Poza tym  nie rysują one podłogi, a więc nawet ciągnąc torbę po podłodze w domu, nie uszkodzisz jej.

Walizka zyskała uznanie ze względu na solidne wykonanie i atrakcyjny design. Konsumenci pozytywnie ocenili też wnętrze torby, czyli elastyczne pasy mocujące bagaż, 2 schowki na całym spodzie walizki i przegrody we wnętrzu.

Walizka kabinowa OR&MI to model o wymiarach 50 cm x 35 cm x 19 cm i pojemności 36 l. Spełnia normy większości linii lotniczych dotyczące bagażu podręcznego (kabinowego). Produkt ten jest wykonany z solidnego materiału i wytrzymuje obciążenie do 250 kg. Jest to bardzo dobra walizka na kółkach do 150 zł.

Zalety
Kauczukowe kółka:

Walizka ma kauczukowe kółka. To on ułatwiają nam pchanie bagażu. Jednocześnie należy zauważyć, że nie rysują one podłogi.

Wykonanie:

Niewątpliwą zaletą produktu jest jego solidne wykonanie, odporność na nacisk oraz uszkodzenia mechaniczne. Poza tym ze względu na powierzchnię, w przypadku tego modelu nie musimy martwić się, że jakiekolwiek zarysowania będą widoczne.

Design:

Wiele osób bardzo pozytywnie oceniło design tej walizki.

Wady
Pojemność:

Konsumenci zauważają, że nie jest to zbyt pojemny model.

Waga:

Niektóre konkurencyjne firmy oferują modele o tych samych gabarytach, ale niższej wadze.

 

Trunki jeżdżąca

 

Trunki jeżdżąca to walizka na kółkach, która jest przeznaczona dla dzieci. Z jej pomocą maluch może się spakować na wakacyjny wyjazd czy weekend spędzany u babci i dziadka. Model ten ma pojemność 18 l, a jego wymiary to: 21 cm x 31 cm x 46 cm.

To, co wyróżnia produkt to przede wszystkim oryginalny design. Jest on dostępny w wielu różnych kolorach, więc pociecha na pewno znajdzie model spełniający jej oczekiwania. Walizka została wykonana z wytrzymałego plastiku, włożone do środka przedmioty są dobrze chronione przed zniszczeniem w transporcie. Może ona pełnić także funkcję kuferka na skarby lub wygodnego pojazdu do zabawy.

Rodzice docenili walizkę za solidność oraz zastosowanie kilku ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest umieszczony na pasku identyfikator, na którym można napisać, do kogo należy bagaż. W środku są pasy bezpieczeństwa zapobiegające przesuwaniu się rzeczy podczas ich przenoszenia, a także kieszonka na drobiazgi. Produkt ładnie się prezentuje.

Walizka Trunki jeżdżąca ma pojemność 18 l, a jej wymiary to: 21 cm x 31 cm x 46 cm. Produkt został wykonany z plastiku.

Zalety
Praktyczność:

To model 3w1, który z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Może on pełnić funkcję walizki, a także kuferka na zabawki i jeździka do zabawy. Produkt został wyposażony w siedzisko.

Gumowe wykończenia:

Nie ma ryzyka, że podczas pakowania bagażu dziecko przypadkowo zrobi sobie krzywdę. To model z miękkimi wykończeniami z gumy, których zadaniem jest ochrona delikatnych palców malucha.

Wady
Piszczące kółka:

Dźwięki powstające podczas ciągnięcia bagażu są dla rodziców nieprzyjemne.

Mało stabilna:

Wiele osób zauważyło, że walizka nie jest zbyt stabilna. Jeśli dziecko zacznie biec, bagaż prawdopodobnie się przewróci, co sprzyja powstawaniu zarysowań i przetarć.

 

Wittchen 56-3-613-30

 

Walizka od znanej i cieszącej się uznaniem firmy Wittchen. Jest to bardzo elegancki i estetycznie wykonany model. Walizka została zrobiona z niezwykle wytrzymałego tworzywa termoplastycznego ABS. Jest bardzo pojemna i świetnie nadaje się na dłuższą podróż. Jej wymiary to 54 x 81 x 28 cm.  Ta duża walizka  Wittchen została wyposażona w 4 obrotowe kółka, dzięki czemu z łatwością będziemy ją transportować z miejsca na miejsce.

Na płaskich i równych powierzchniach model właściwie „porusza się” sam. Bardzo łatwo się nią manewruje. Ponadto walizka ma dwa wygodne uchwyty oraz zamek szyfrowy, które zabezpieczy nasze rzeczy przed kradzieżą. W środku walizki znajdują się dwie komory. Jedna oddzielona jest materiałem zamykanym na suwak, a druga posiada pasy, które uniemożliwią naszym ubraniom przemieszczanie się  wewnątrz bagażu.

Walizka jest lekka i bardzo pojemna. Użytkownicy, którzy ją zakupili bardzo pozytywnie oceniają ten model. Na plus oceniany jest wygląd walizki, który jest bardzo przyjemny dla oka. Przede wszystkim chwalona jest jednak jej wytrzymałość.  Model jest także odporny na zarysowania.

 

David Jones BA-1002

 

Kolejna walizka to model firmy David Jones, która produkuje tanie walizki na kółkach. Jest to propozycja dla osób, które nie chcą inwestować dużej ilości pieniędzy w bagaż a jednocześnie chcą kupić walizkę, która nie rozpadnie się po pierwszym użytkowaniu. Ta mała i zwinna walizka jest stworzona na krótkie wyjazdy. Została wyposażona w 4 kółka, które sprawiają, że przemieszczanie się z nią nie sprawia problemów.

Podobnie jak walizki opisane powyżej, również i walizka David Jones została wykonana z tworzywa ABS. Dzięki temu nie będzie się łatwo rysować a bagaż, który znajduje się w środku nie pogniecie się, gdyż ściany walizki są bardzo sztywne. Walizka została zabezpieczona 3 cyfrowym zamkiem szyfrowym. W środku jedna z kieszeni została rozdzielona suwakiem, co ułatwi nam organizację pakowania.

Warto dodać, że walizka posiada wysuwany stelaż oraz dwie rączki, które umożliwią nam niesienie walizki zarówno w pionie jak i w poziomie. Wydawałoby się, że najtańsze walizki na kółkach, będą również niskiej jakości. Walizka ta cieszy się jednak dobrymi opiniami. Jakość jej oceniana jest na bardzo dobrą. Do tego jest bardzo pojemna.

 

Wittchen 56-3-491-8

 

Ostatnia propozycja to walizka Wittchen o średniej wielkości. Jest to model na czterech kółkach. W porównaniu do poprzednich walizek, ta nie jest wykonana z tworzywa ABS ale z bardzo wytrzymałych włókien poliestrowych.  Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za bardzo sztywnymi walizkami bez bocznych kieszonek.

Ten model jest ogromnie funkcjonalny, posiada przednie kieszonki zamykane na suwak. Dzięki temu, z łatwością schowamy tam gazetę, czy inne podręczne rzeczy, bez konieczności otwierania całej walizki. Kółka walizki wykonane są z bardzo trwałego tworzywa i ułatwiają manewrowanie walizką.

Walizka posiada zamek szyfrowy oraz system TSA , który pozwoli celnikowi na bezinwazyjne otwarcie walizki a jednocześnie ochroni ją bez złodziejami. Komora główna zabezpieczona jest pasami, które pozwolą zachować porządek w walizce. Waga tego modelu to 3,5 kg. Walizka cieszy się dobrymi opiniami.

Model ten jest bardzo wygodny. Został bardzo solidnie wykonany. Ma ciekawy kolor i elegancki wygląd. Bardzo dobry produkt w dobrej cenie.

 

Kemer 848/50S

 

Kolejny popularny model, to mała walizka kabinowa Kemer 848/50S. Jej wymiary: wysokość 50 cm, szerokość 35 cm i głębokość 20 cm pasują do większości wymogów stawianych przez linie lotnicze dla bagażu podręcznego. Pojemność tego modelu to 29 litrów, a waga to 2,8 kg. Walizeczka występuje wyłącznie w kolorze różowym i stanowi część kolekcji nazwanej 848.

Zewnętrzny materiał, z jakiego jest ten model wykonany to tworzywo ABS, materiał bardzo trwały i łatwy do kształtowania. Producent na swój wyrób daje aż siedmioletnią gwarancję. Wewnątrz użytkownik znajdzie komorę główną zabezpieczoną zapinanymi pasami, aby zawartość komory się nie przemieszczała.

Wnętrze jest wyposażone również w dwie kieszenie zamykane na zamek błyskawiczny, a także kieszeń z gumką. Walizka ma również cztery zwrotne kółka, dzięki którym prowadzenie jej nie nastręcza kłopotów. A prowadzenie odbywa się za pomocą teleskopowej rączki z blokadą.

Również i w tym modelu producent, w celu zabezpieczenia zawartości, pomyślał o wyposażeniu produktu w zamek szyfrowy. W związku z tym Twoje rzeczy będą osiągalne wyłącznie dla Ciebie.

 

Paso 19-201B

 

W naszym rankingu chcieliśmy Państwu przedstawić także model Paso 19-201B. Walizka również została wykonana z tworzywa ABS o kolorze stalowo-zielonym z wieloma dodatkami w kolorze jaskrawo żółtym. Połączenie tych kolorów czyni ten model unikatowy i o bardzo oryginalnym designie.

Walizka jest przedstawicielką rozmiaru średniego i ma wymiary 66 cm x 45 cm x 27 cm. Model ten ma zamek błyskawiczny i jego otoczenie w kolorze żółtym, podstawa czterech obrotowych kółek jest również w kolorze żółtym. Same kółka są koloru czarnego, ale już dodatkowa rączka do przenoszenia zarówno od góry, jak i z boku, a także nóżki z przeciwnego boku, są wykończone w kolorze żółtym.

Wewnątrz użytkownik znajdzie dużą komorę główną zabezpieczoną pasami, a także 2 kieszenie. Jedna z kieszeni jest zamykana na zamek, a druga jest wykończona gumką. Rączka do prowadzenia walizki na kółkach jest teleskopowa i składana do środka.

Można ją zablokować zarówno w pozycji złożonej, jak i rozłożonej. Ostatnim elementem, o którym chcieliśmy wspomnieć to zamek szyfrowy zabezpieczający zawartość przed intruzami.

 

Jaką walizkę na kółkach dla dzieci wybrać?

 

Do niedawna walizki kojarzyły się z wyjazdem na wakacje, jednak coraz więcej rodziców zaczęło inwestować w ładne modele, w których ich pociechy trzymają książki. Jak pokazały liczne badania, ciężkie plecaki powodują nieodwracalne zmiany w kręgosłupie malucha, które wraz z jego dojrzewaniem, tylko się pogłębiają. Zaalarmowani stanem zdrowia swoich pociech rodzice zaczęli kupować swoim malcolm niewielkie walizki. Jeśli aktualnie stoisz przed tym wyborem, zapraszamy do lektury naszego poradnika, w którym podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę dokonując wyboru. Co więcej, na końcu artykułu zamieściliśmy ranking, w którym znalazły się najlepsze walizki na kółkach dla dzieci.

Decydując się na zakup takiego produktu w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na pakowność modelu. Nie ma znaczenia czy zakupiona walizka ma służyć Twojemu dziecku do szkoły, czy w czasie rodzinnych wyjazdów, kluczowym kryterium jest pakowność. Pamiętaj jednak, że maluchy dysponują mniejszą siłą niż rodzice, zatem obdarowanie dziecka dużą walizką nie jest najrozsądniejsze, gdyż nie będzie ono w stanie samodzielnie jej przesunąć. Dlatego polecamy niewielkie modele, które są w stanie zmieścić do 10 l.

Kolejną ważną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę podczas wyboru walizki jest ilość kółek. Jeśli Twoja pociecha będzie przewoziła niewielkie ciężary, jak książki na lekcje lub ulubione zabawki – dwa kółka w pełni wystarczą. Inaczej będzie w przypadku ciężkich walizek. Jeśli wiesz, że maluch będzie musiał wozić ze sobą duże ciężary do szkoły, warto kupić mu model na 4 kółkach, który zdecydowanie łatwiej pchać.

Ostatnią rzeczą, na jaką powinieneś zwrócić uwagę jest materiał i wykonanie interesującej Cię walizki. Musisz podjąć decyzję, czy preferujesz model twardy, miękki czy może półtwardy. Pamiętaj, że zadaniem produktów takiego typu jest ochrona zawartości. Niestety sprzęty materiałowe są podatne na zalania, a w przypadku zderzenia zawartość może ulec zniszczeniu. Dlatego jeśli wiesz, że Twój malec często bywa nieuważny, radzimy zakup nieco twardszej walizki.

 

Walizki na kółkach dla dzieci – Ranking

 

Skip Hop Zoo Sowa

 

Model Skip Hop Zoo w kształcie sowy jest bardzo popularnym wyborem wśród rodziców, którzy pragną kupić swoim maluchom dobrej jakości walizkę. Dzieci często nie chcą się pakować, ale ładna naszywka w postaci zwierzęcia na pewno przypadnie im do gustu.

Ta najlepsza walizka na kółkach dla dzieci w 2021 roku posiada 4 wygodne kółka, dzięki czemu Twoja pociecha bez problemu będzie w stanie ją ciągnąć. Co więcej, model ten nadaje się do przechowywania wszystkich niezbędnych rzeczy, w bocznych kieszeniach z siatki zmieści się bidon z napojem.

Prezentowany produkt posiada wygodny, wysuwany, teleskopowy uchwyt. Jeśli jednak Twoja pociecha nie ma ochoty ciągnąć swojej walizki, może zrobić z niej wygodny plecak. Wystarczy jedynie schować uchwyt.

Model ten został wykonany z bardzo bezpiecznych materiałów, których skład chemiczny nie zagraża zdrowiu Twojej pociechy. Możesz mieć zatem pewność, że w składzie walizki nie znajduje PCV ani BPA i ftalany.

Opinie konsumentów o prezentowanej walizce są bardzo pochlebne. Dzięki kolorowemu designowi dzieci bez skrępowania mogą zabierać ten model do szkoły.

 

Cuties&Pals Pszczoła

 

Walizka z serii Cuties&Pals Pszczoła sprzedawana jest w zestawie, do którego dołączony jest również plecak. Dzięki temu Twoje dziecko będzie gotowe na każdą wyprawę. Ze względu na jasną kolorystykę, produkt ten jest przeznaczony dla małych dzieci.

Prezentowany model został wykonany z bardzo wytrzymałego poliwęglanu, co zapewnia pełen komfort noszenia. Co więcej, użycie takiego materiału zabezpiecza zawartość zarówno walizki, jak i plecaka, przed zniszczeniem w wyniku upadku.  Poza tym produkt ten jest bardzo pakowny, może on zmieścić aż 25,5 l. Dużym atutem są dodatkowe kieszonki na zewnętrznej stronie, gdzie możesz umieścić bidon z napojem. Jeśli walizka ma być używana przez Twoje dziecko w szkole, zapewne ucieszy Cię informacja, że pomieści ona format A4.

Pełną wygodę noszenia zapewniają miękkie, regulowane szelki. Zostały one wykonane z bardzo delikatnego materiału, zatem nie będą powodować odcisków na ciele malucha.

Opinie konsumentów o walizce są bardzo pochlebne. Wielu rodziców doceniło trwałą konstrukcję oraz ładny wzór, który zwraca uwagę najmłodszych.

 

Skip Hop Zoo Żyrafa

 

Model Skip Hop Zoo Żyrafa to bardzo elegancka walizka na kółkach dla dzieci w dobrej cenie. Produkt ten skierowany jest do maluchów, które lubią zabierać w podróż wszystkie swoje ulubione zabawki. Naturalnie, model ten może również służyć Twojemu maleństwu jako plecak na kółkach, gdzie będzie ono trzymać niezbędne przybory do przedszkola lub pierwszych klas podstawówki.

Dużą zaletą modelu jest jego spora pakowność oraz duża ilość kieszonek. Dzięki temu, Twoja pociecha będzie mogła schować w walizce wszystkie swoje skarby. Warto dodać, że materiały użyte do wykonania produktu są w pełni bezpieczne, zatem nie znajdziesz w składzie PCV, ftalanów ani BPA.

Model ten posiada wysuwaną rączkę oraz 4 kółka, co ułatwia ciągniecie walizki przez dziecko. Jeśli jednak maluch się zmęczy, produkt posiada specjalny pas, który dorosły będzie mógł założyć na ramię, aby prościej mu było go nieść.

Opinie rodziców o tej walizce są bardzo pochlebne. Kolorowy, ciekawy design od razu zwraca uwagę malca. Poza tym model ten jest pakowny, zatem każde dziecko zmieści w środku swoje ulubione zabawki i książki.

 

Jaką walizkę na kółkach lekką wybrać?

 

Jeżeli kochasz podróżować, to pewnie wiesz, że posiadanie dobrej i lekkiej walizki jest bardzo ważne. Podczas zakupów musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów. Między innymi są to wielkość produktu, materiał wykonania, waga czy zamknięcie. Jeżeli jeszcze nie jesteś pewien, jaką walizkę wybrać, to zapraszamy do przeczytania naszego poradnika. Wyjaśnimy w nim krótko, co jest najważniejsze wybierając dobry model. W tym artykule skupiliśmy się na lekkich walizkach na kółkach, a na końcu umieściliśmy 3 propozycje, które mogą Cię zainteresować.

Jeżeli chodzi o lekkie walizki na kółkach, to najważniejszym elementem są oczywiście kółka. Niektóre modele mają kółka wykonane z plastiku, a inne z kauczuku. Typ plastikowy nie jest zbyt trwały i szybko się niszczy. Z kolei wersja kauczukowa jest mocna, a na dodatek sprawia, że walizką łatwiej się operuje. Do wyboru mamy także ilość kółek: 2 lub 4. Ostatnio popularne są modele z 4 kółkami, ponieważ taka walizka jest bardziej stabilna, ale jeśli nie przewozisz zbyt wielu rzeczy, dwa kółka będą wystarczające. Wiele osób uważa też, że znaczenie ma nie ilość kółek, a ich skrętność.

Zgodnie z oceną osób, które często podróżują, najlepsze lekkie walizki na kółkach mają dobre zabezpieczenia. Zazwyczaj są to różnego rodzaju zamki szyfrowe albo kłódki. Takie rozwiązania chronią nas przed ewentualną kradzieżą lub po prostu przed wysypaniem się naszych rzeczy w przypadku samoczynnego otwracia zamka. Dlatego też warto sprawdzić jakość wykonania tego elementu.

Najlepsza lekka walizka na kółkach w 2021 roku wykonana jest z dobrego materiału. Jeżeli wolimy modele miękkie, które pozwolą nam na zapakowanie maksimum rzeczy, to wybierz nylon lub włókna poliestrowe. Oba materiały chronią wnętrze przed wilgocią. W przypadku trochę twardszych materiałów na uwagę zyskuje pianka EVA. Jest ona elastyczna, a poza tym wodoodporna. Osobom, które bardzo obawiają się o swoje rzeczy polecamy walizki z twardego materiału. Jest to zazwyczaj ABS. Produkty tego typu odporne są na uszkodzenia, a także chronią nasze rzeczy przed wilgocią.

Nie bez znaczenia jest dla nas również waga danego produktu. Lekka walizka nie sprawi nam problemu podczas podróżowania. Modele, którymi najłatwiej się operuje mają od 2 kg do 3 kg. Jeśli szukasz typowej kabinówki sprawdź też obostrzenia w linii lotniczej z usług której korzystasz, bo nie każdą walizkę można zabrać na pokład.

 

Walizki na kółkach lekkie – ranking

 

Wittchen V25-3S-231-13

 

Jeżeli szukasz dobrej, małej walizki na krótkie podróże, wybierz Wittchen V25-3S-231-13, produkt wykonany z poliestru. Jest to miękka walizka, więc nie pęknie pod naciskiem innych – pamiętaj, że w obsługa lotniska raczej nie przejmuje się tym, czy uszkodzi dany bagaż. Model ten ma dwa kółka wykonane z kauczuku. Są one odporne na uszkodzenia, a poza tym są skrętne, co ułatwia manewrowanie walizką.

Jeżeli chodzi o wewnętrzną część produktu, to mamy tutaj jedną komorę główną i dwie kieszenie zamykane na zamki. Możemy więc posegregować przedmioty, które zabieramy ze sobą na wyjazd. Na zewnątrz znajduje się jeszcze jedna kieszeń. Walizka jest bardzo dobrze zabezpieczona. Jej główna kieszeń ma zamek szyfrowy.

Wymiary tego modelu wynoszą 53 cm x 38 cm x 20 cm, a jego waga to jedynie 2 kg. Jest to więc lekka walizka na kółkach w dobrej cenie. Użytkownicy podkreślają, że wybrali ten produkt ze względu na kompaktowe wymiary oraz dobre zabezpieczenie.

 

Travelite Orlando

 

Travelite Orlando to idealna walizka na niezbyt dalekie podróże. Jest to kompaktowy model, który może służyć jako bagaż podręczny. Wymiary opisywanej walizki wynoszą 41 cm x 62 cm x 25 cm. Z kolei waga produktu to nieco więcej niż 3 kg. Przenoszenie walizki nie sprawi nam problemu, a pojemność 60 l pozwoli nam na zabranie najpotrzebniejszych przedmiotów.

Prezentowany model ma jedną komorę główną i dwie kieszenie boczne. Wszystkie trzy zamykane są na zamki. Walizka ma też rączkę, którą możemy schować. Model ma dwa kółka wykonane z poliuretanu. Materiał wykonania walizki to nylon – jest więc to typ miękki.

Model dostępny jest w trzech kolorach: czerwonym, czarnym oraz niebieskim. Użytkownikom szczególnie podoba się solidne wykończenie prezentowanej walizki. Oprócz tego chwalą oni kompaktowe wymiary produktu.

 

American Tourister Holiday Heat

 

American Tourister Holiday Heat to walizka wykonana z poliestru. Jest to materiał miękki, więc łatwo nam będzie maksymalnie wypełnić bagaż. Waga tego produktu to jedynie 2,5 kg. Przenoszenie lub manewrowanie walizką z pewnością nie sprawi nam problemu.

Jeżeli chodzi o wymiary modelu to wynoszą one 55 cm x 40 cm x 20 cm. Walizka jest kompaktowa i spełnia wymogi bagażu podręcznego większości kabin samolotowych. 42 l pojemności modelu pozwalają nam na zabranie ze sobą kilku najpotrzebniejszych rzeczy. Walizka ma dwa kółka wykonane z poliuretanu. Odznaczają się one odpornością na uszkodzenia oraz pęknięcia.

Użytkownicy są bardzo zadowoleni z łatwości manewrowania prezentowaną walizką. Uważają oni, że jest to bardzo wytrzymały produkt, który pozostanie z nami przez długi czas. Internauci wspominają także o solidnym wykonaniu zamków.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Nowak
Anna Nowak
10 months ago

zdecydowanie się zgadzam, walizki marki wittchen nie posiadają żadnych wad, są rewelacyjne i tanie. polecam, sama posiadam cały set z kuferkiem.

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir