Ranking 5 najlepszych grilli elektrycznych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Grill elektryczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Uwielbiasz grillowane potrawy? Nie musisz rezygnować z ich jedzenia, nawet jeśli pogoda nie sprzyja rozpaleniu grilla na zewnątrz. Zastanów się nad zakupem sprzętu elektrycznego, który umożliwia przygotowanie pysznego posiłku bez dużej ilości dymu. Za najlepsze urządzenie uznaje się Tefal GC 305012 UC 600. Model ma bardzo dużą moc (2000 W), w efekcie czego szybko się nagrzewa. Płyty grzewcze pokryto nieprzywierającą powłoką, więc nie musisz obawiać się przypalenia potrawy. Co więcej, grill nie jest trudny w obsłudze, możesz sam regulować temperaturę smażenia przy pomocy pokrętła. Z uwagi na nienagrzewający się uchwyt ryzyko poparzenia dłoni jest zmniejszone do minimum. Zwróć uwagę także na urządzenie Tefal Optigrill+ GC712D o mocy 2000 W, którego powierzchnia grillowania wynosi 600 cm2. To sprzęt z innowacyjną technologią dobierającą temperaturę i czas smażenia do grubości oraz ilości położonych na płycie składników. Ma on również wskaźnik wysmażenia potrawy i 6 programów automatycznych. Grill jest łatwy w obsłudze, utrzymanie go w czystości również nie sprawia żadnego problemu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki grill elektryczny kupić?

 

Pogoda na dworze jest fatalna, a Ty marzysz o szaszłykach z grilla, pieczonej kiełbasie, warzywach, rybie czy karkówce? Nie musisz z tego rezygnować lub z braku innych opcji, wsadzać mięso do piekarnika. Nawet taki z funkcją grilla nie umożliwi Ci przyrządzenia potrawy, która miałaby podobny smak do tych grillowych, a już na pewno nie osiągnie struktury kratki. Zamiast tego warto zainwestować w grill elektryczny. Ułatwi Ci przygotowywanie najróżniejszych, pysznych potraw. Jednak jaki sprzęt jest najlepszy? W tym poradniku podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę w czasie zakupu i jaki grill elektryczny wybrać, aby czerpać satysfakcję z grillowania, nie męczyć się z myciem rusztu i nie zjadać teflonu.

 

 

Rodzaje urządzeń

Zanim zdecydujesz się na zakup grilla pamiętaj, że wyróżnia się dwa główne rodzaje tego typu sprzętu. Są to modele z rusztem lub płytą. Urządzenia z rusztem są duże i bardziej przypominają tradycyjne grille. Pozwalają nam przygotować wiele pysznych dań jednocześnie. Mają jednak sporą wadę – ruszt jest umieszczony bezpośrednio nad grzałką. W takim wypadku tłuszcz i woda z przygotowanych potraw skapują bezpośrednio na grzałkę, co potem utrudnia jej czyszczenie. Natomiast model z płytą, najczęściej teflonową jest łatwiejszy w utrzymaniu czystości i mniej awaryjny, bo tłuszcz spływa do rynienek.

Z drugiej zaś strony taki typ grilla jest bardziej podatny na uszkodzenia i musisz unikać używania metalowych szczypców, by nie porysowały urządzenia. Na rynku dostępne są też modele typu raclette. To urządzenia wielofunkcyjne, które składają się nie tylko z grilla, ale także minipatelni oraz innych płyt, które pozwalają przygotować najróżniejsze potrawy, jak roztopienie sera czy usmażenia jajek sadzonych.

 

Wielkość – jaki grill elektryczny jest najlepszy?

Jeśli chodzi o wielkość tego typu urządzeń mamy podział na dwa różne typy. Przede wszystkim grille stołowe – kompaktowe, które zmieszczą się w kuchennej szafce. Modele stołowe dostępne są w wersji z grzaniem dolnym i górnym (przypominają gofrownicę) oraz w wersji bez przykrycia. Zaletą pierwszego typu jest szybsze przygotowywanie potraw. Niestety takie sprzęty nie są zbyt duże, a więc przy większej imprezie będą mało funkcjonalne. Alternatywą są grille stojące, które przypominają sprzęty tradycyjne na węgiel. Takie urządzenia są odpowiednie do ustawienia na tarasie lub balkonie. Grille elektryczne w wersji stojącej dostępne są wyłącznie z rusztem.

 

Moc

Dużą rolę odgrywa moc grilla. Im jest ona wyższa, tym szybciej nagrzewa się dany sprzęt, a tym samym osiągamy lepsze efekty. Moc urządzenia zależy od jego wielkości. Modele stołowe mogą mieć moc od 500 W do 2000 W, a stojące nawet większą niż 2000 W. Warto wybierać grill z regulacją mocy pracy. W efekcie dopasujesz pracę urządzenia do własnych potrzeb. Warto też zauważyć, że dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko przypalenia przygotowanych potraw.

 

System obsługi

Większość modeli ma praktyczny włącznik i wyłącznik oraz system regulacji pracy. Na rynku znajdziemy też modele starszej generacji, które wyłącza się dopiero, gdy wyjmiemy wtyczkę z gniazda. Nie jest to jednak zbyt praktyczne rozwiązanie. Warto wybrać taki model, który przy włączniku ma kontrolkę pracy. Zawsze będziesz wiedzieć, czy grill jest podłączony czy odłączony od zasilania.

 

Systemy zabezpieczenia

Jak każdy sprzęt elektryczny, taki grill musi mieć odpowiednie zabezpieczenia. Po pierwsze powinien być to system zapobiegający zbytniemu nagrzaniu urządzenia. Kolejna kwestia to kontrolka pracy. Informuje nas o tym, że urządzenie jest podłączone do prądu.

Łatwość czyszczenia

Przygotowywanie mięs i warzyw nawet na patelni wiąże się to z późniejszym sprzątaniem. Nie ma urządzeń, które same by się czyściły. W przypadku grilli, zwłaszcza takich z rusztem, czyszczenie jest o tyle trudne, że powierzchnia czyszczona jest nierówna.

Tłuszcz osadza się z każdej strony. Natomiast w modelach płytowych czyszczenie zakamarków bez uszkodzenia struktury płytki też bywa dość skomplikowane. Chcąc uniknąć wielu godzin spędzanych na myciu grilla, warto przyjrzeć się temu, jak można go czyścić. Warto wiedzieć, że są na rynku modele z demontowanymi elementami, które można bez obaw myć w zmywarce.

 

Modele kompaktowe wielofunkcyjne

W sklepach dostępne są grille elektryczne z wymiennymi płytkami. Taki sprzęt może nam też służyć jako gofrownica lub toster. Niestety urządzenia tego typu cechuje niska moc ( zwykle ok. 800 W), co znacznie wydłuża przygotowanie potraw. Dodatkowe wyposażenie

Zaawansowane grille sprzedawane są w zestawie z różnymi akcesoriami – specjalnymi szczypcami, różnymi tackami i innymi elementami przydatnymi podczas grillowania. Modele stojące mogą być dodatkowo wyposażone w półkę, na której można ustawić tackę ze smażonymi daniami. Kolejnym, bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem będą kółka ułatwiające przenoszenie sprzętu.

 

Grille elektryczne w dobrych cenach

Cena grilli elektrycznych waha się od 30 zł za sprzęty podstawowe do nawet 900 zł. Wiele zależy od wielkości. Najdroższe są urządzenia stojące z dodatkowym wyposażeniem. Najlepiej wybierać modele sprawdzonych marek, które cechują się niską awaryjnością.

 

 

5 najlepszych grilli elektrycznych. Opinie w 2020 roku

 

Przychodzi zima, szaro i mokro za oknem i nachodzi nas tęsknota za letnimi smakami. Trudno zimą rozpalić grilla w ogródku…, kto z nas chciałby biesiadować przy takiej aurze? Dlatego rozwiązaniem mogą być grille do wykorzystania w warunkach domowych przez cały rok. Zatem jaki grill elektryczny polecacie? Postanowiliśmy przyglądnąć się kilku z nich.

 

1. Grill Elektryczny Tefal GC3050 2000W

 

1.Tefal GC 305012 UC 600Kolejnym grillem, jaki postanowiliśmy opisać jest Tefal GC 305012 UC 600. Ten grill może pracować w dwóch trybach: jako standardowy grill elektryczny, albo dwustronny grill mięsny. Zamknięcie pokrywy pozwala zachować aromat przygotowywanych dań.

Nawet zamknięty grill ma dużą powierzchnię, bo mieści dwa duże kotlety z piersi kurczaka. Regulowany termostat pozwala na przygotowywane różnych potraw, takich jak opiekanie mięs, ryb, sera czy warzyw, a nawet kanapek. Umieszczone na zewnątrz lampki kontrolne zasygnalizują nam, kiedy urządzenie rozgrzało się do temperatury roboczej.  Urządzenie posiada zdejmowalne płyty grilla, które można myć w zmywarce.

Pod płytami znajdziemy tackę na ociekający podczas obróbki tłuszcz, dzięki temu nasze potrawy będą smaczniejsze i zdrowsze. A jakie ten grill elektryczny zbiera opinie? Użytkownicy podkreślają ładne i trwałe wykonanie, dużą powierzchnię grzania.

Dla wielu konsumentów przydatna okazała się funkcja równoczesnego grillowania mięsa z dwóch stron, przyśpiesza przygotowanie potrawy, a także zapewnia równomierne grillowanie z obu stron. Również przystępna cena produktu była wskazywana, jako jego zaleta.

Urządzenie Tefal GC 305012 UC 600 ma moc 2000 W. Wyposażono go w płytę o wymiarach: 20 cm x 30 cm. Grill ma 3-stopniową regulację temperatury.

Zalety
Dwie pozycje pracy:

Cechą wyróżniającą sprzęt są dwie pozycje pracy. Możemy używać go jako grilla mięsnego oraz elektrycznego.

Duża powierzchnia grillowa:

Z uwagi na dużą powierzchnię grillową (600 cm2) możemy szybko przygotować pyszną potrawę dla całej rodziny.

Łatwa obsługa:

Obsługa grilla nie jest trudna. Aby ustawić odpowiednią temperaturę wystarczy przekręcić pokrętło. Na obudowie jest lampka informująca o pracy sprzętu i nagrzaniu do wybranej temperatury.

Możliwość mycia w zmywarce:

Po skończonym posiłku możemy zdemontować płyty grzewcze i umyć je w zmywarce, nie przyczyni się to do ich zniszczenia.

Nienagrzewający się uchwyt:

Uchwyt pokrywy został wykonany z materiału, który się nie nagrzewa. Z tego względu możemy bezpiecznie otwierać i zamykać urządzenie bez ryzyka poparzenia dłoni.

Wady
Konieczność używania drewnianych akcesoriów:

Nieprzywierająca powłoka, którą pokryto płyty grzewcze jest delikatna, dlatego do przewracania potraw powinniśmy używać tylko drewnianych akcesoriów.

 

 

 

 

2. Grill Elektryczny Tefal Optigrill+ GC712D

 

Optigrill+ GC712D to urządzenie wyróżniające się stylowym designem, a także zastosowaniem nowoczesnych technologii, takich jak Automatic Sensor Cooking. Grill wykrywa ilość ułożonych na płycie produktów spożywczych i sprawdza ich grubość, a potem ustawia optymalną temperaturę oraz czas smażenia. Ponadto ma on 6 programów automatycznych: Panini, kiełbasa, czerwone mięso, burgery, kurczak i ryby.

Moc urządzenia wynosi 2000 W, a powierzchnia grillowania jest równa 600 cm2. Sprzęt ma wskaźnik poziomu wysmażenia, w efekcie czego możemy precyzyjniej kontrolować proces smażenia potraw. Czyszczenie grilla nie jest kłopotliwe, gdyż aluminiowe płyty pokryto nieprzywierającą powłoką. W dodatku można je myć w zmywarce, podobnie jak tackę na tłuszcz.

Według konsumentów sprzęt jest łatwy w obsłudze i pozwala na wysmażenie jedzenia tak mocno, jak chcemy. Istotną zaletą grilla jest możliwość samodzielnego dobierania temperatury grillowania (tryb manualny). Ma on też przydatną funkcję rozmrażania.

Sprzęt Optirill+ GC712D ma moc 2000 W. Materiałem wykonania płyt do grillowania jest aluminium, pokryto je dodatkowo powłoką nieprzywierającą. Powierzchnia robocza urządzenia to 600 cm2.

Zalety
Automatyczny dobór temperatury:

Grill automatycznie dopasowuje temperaturę i czas smażenia składników, zależnie od ich ilości oraz grubości. W razie potrzeby możemy skorzystać z trybu manualnego.

Łatwe mycie:

Mycie urządzenia po użyciu nie jest trudne, ponieważ aluminiowe płyty można zdemontować i włożyć do zmywarki. To samo dotyczy tacki na tłuszcz.

Wskaźnik poziomu wysmażenia:

Na obudowie znajduje się specjalny wskaźnik informujący o stopniu wysmażenia potrawy. Na każdym etapie słychać sygnał dźwiękowy.

Programy automatyczne:

przęt ma 6 programów automatycznych pozwalających na szybkie przygotowanie go do pracy. Są to: Panini, czerwone mięso, kiełbasa, ryby, burgery i kurczak.

Wady
Zajmuje dużo miejsca:

Pojawiają się opinie, że przechowywanie urządzenia nie jest wygodne z uwagi na jego duże wymiary. Narzekają na to głównie posiadacze mniejszych kuchni.

 

 

 

 

3. Grill stołowy elektryczny Sencor SBG 106BK

 

Polecanym przez użytkowników grillem elektrycznym jest Sencor SBG 106BK. Ma on dużą tackę (47 cm x 31 cm), a co istotne, jest ona podzielona na dwie części. Strona karbowana będzie dobra do przygotowania mięs czy ryb, natomiast na części gładkiej można ustawić ulubione warzywa, tortille czy inne przysmaki. Sprzęt waży niewiele ponad 3 kg.

Moc urządzenia jest równa 2300 W. Temperaturę pracy grilla elektrycznego można regulować w zakresie od 100 st. C do 220 st. C, dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie ustawień do rodzaju przygotowywanego dania. Sprzęt ma także funkcję Keep Warm pozwalającą utrzymać stałą temperaturę jedzenia (ok. 60 st. C).

Model zdobywa dobre opinie konsumentów, którym podoba się nie tylko estetyczne wykonanie urządzenia, ale także prosta obsługa i zabezpieczenie przed przegrzaniem. Trzeba wspomnieć też o antypoślizgowych nóżkach, które pozwalają utrzymać sprzęt w stabilnej pozycji. Produkt jest lekki i nie zajmuje zbyt dużo miejsca, co ułatwia jego przechowywanie.

Sencor SBG 106BK to grill elektryczny o mocy równej 2300 W. Powierzchnia grillująca ma wymiary: 47 cm x 31 cm.

Zalety
Regulacja temperatury:

W zestawie znajduje się precyzyjnie działający termostat z kontrolkami. Umożliwia on idealne dopasowanie temperatury w zależności o rodzaju przygotowywanej przez nas potrawy (od 100 st. C. do 220 st. C). Dzięki funkcji Keep Warm możemy utrzymać temperaturę dania na poziomie 60 st. C.

Podwójna powierzchnia:

Grill elektryczny ma podwójną powierzchnię grillowania. Część karbowana będzie odpowiednia do smażenia ryb i mięsa, a płaska przyda się do grillowania warzyw.

Przeznaczenie:

Urządzenie nie wytwarza dymu, więc można swobodnie korzystać z niego na balkonie czy tarasie. W chłodne dni istnieje możliwość przygotowywania pokarmu w domu.

Wady
Czyszczenie:

Użytkownicy potwierdzają, że utrzymanie grilla w czystości nie jest proste. Po każdym użyciu należy pamiętać, aby dokładnie go wyczyścić. Nie czekajmy z tym zbyt długo, bo ewentualne resztki jedzenia mogą przywrzeć do powierzchni.

 

 

 

 

4. Bosch TFB 3302 V grill elektryczny

 

Grill stołowy Bosch TFB 3302V ma moc 1800 W i szybko się nagrzewa (o czym informuje umieszczona na obudowie lampka kontrolna). Sprzęt ma wymiary: wysokość – 12 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 32,5 cm. Powierzchnia grzewcza urządzenia to: 31 cm x 22 cm. Ciekawe jest to, że możemy swobodnie regulować wysokość górnej płyty.

Powierzchnię grzewczą urządzenia pokryto nieprzywierającą powłoką zapobiegającą przypalaniu potraw. Na jej powierzchni są rowki odprowadzające nadmiaru tłuszczu. Na obudowie modelu są wskazówki dotyczące czasu i temperatury smażenia potraw, takich jak ryby czy poszczególne rodzaje mięsa. To może nam pomóc w przygotowaniu pożywnego i smacznego posiłku.

Z opinii konsumentów wynika, że sprzęt oferowany przez markę Bosch jest łatwy w obsłudze. Daje on możliwość przyrządzania dań na trzy sposoby – grillowanie otwarte, zamknięte i z wykorzystaniem funkcji piekarnika. Płyty grzewcze są wyjmowane, dlatego możemy je zdemontować i szybko umyć (lub włożyć do zmywarki).

Bosch TFB 3302V to grill o mocy 1800 W, który ma 2 płyty grzewcze o wymiarach: 31 cm x 22 cm.  Urządzenie waży ok. 4 kg.

Zalety
Wyjmowane płyty grzewcze:

Płyty grzewcze można bez trudu wyjąć z obudowy sprzętu i umyć w zmywarce. Pokryto je trwałą, nieprzywierającą powłoką.

Trzy sposoby grillowania:

Urządzenie pozwala na przyrządzenie potraw na 3 różne sposoby, czyli: grillowanie zamknięte, grillowanie otwarte (z podniesioną pokrywą) oraz “pieczenie” za pomocą tzw. funkcji piekarnika. To daje nam możliwość przygotowania różnego rodzaju posiłków, nie tylko mięs.

Odprowadzanie nadmiaru tłuszczu:

Na powierzchni płyt znajdują się kanaliki ułatwiające odprowadzanie nadmiaru tłuszczu powstającego podczas smażenia.

Wady
Zajmuje dużo miejsca na blacie:

Przeprowadzony test grilli elektrycznych pokazał, że nie jest to najmniejszy z dostępnych na rynku sprzętów. Urządzenie zajmuje stosunkowo dużo miejsca na blacie kuchennym.

Nie ma podstawki na tłuszcz:

Zanim wypróbujemy działanie grilla, musimy zaopatrzyć się w podstawkę na tłuszcz. Inaczej będzie on spływał prosto na blat.

 

 

 

 

5. Grill elektryczny Russell Hobbs 21000-56 Fiesta

 

5.Russell Hobbs 21000-56 FiestaRussell Hobbs 21000-56 Fiesta, to prawdziwy król wśród grilli. Jeśli przyjmowanie przyjaciół i wspólne przygotowywanie posiłków to twój żywioł, to ten grill jest dla Ciebie. Urządzenie posiada jeden wspólny grill do przyrządzania dania głównego, którym będzie np. mięso lub ryba.

Poniżej i powyżej głównego rusztu są umieszczone małe patelenki, na których każdy z uczestników przyjęcia komponuje dla siebie własne danie. Nazwa raclette pochodzi od sera przyrządzanego przez szwajcarskich pasterzy właśnie na małych patelenkach.

Ale uczestnicy przyjęcia mogą rozwinąć swoje kulinarne fantazje i przygotować na patelenkach to, co im podsunie wyobraźnia i poczucie smaku. Równocześnie może przy tym grillu biesiadować osiem osób. Znajdziemy tu właśnie osiem łopatek typu raclette, metalową płytę do grillowania z powierzchnia do smażenia naleśników, oraz kamienną płytę do pizzy.

Użytkownicy podkreślają wyjątkowy smak potraw przygotowywanych na tym grillu, a także wiele radości, jakie to urządzenie daje, gdy przyjaciele gromadzą się przy nim do wspólnego biesiadowania. Również wygląd sprzętu zyskał uznanie konsumentów.

Sprzęt Russell Hobbs 21000-56 Fiesta o mocy 1200 W ma w zestawie płytę kamienną, płytę do grillowania i 8 mini-patelni. Wymiary grilla to ok.: 34,5 cm x 46,8 cm x 15,8 cm.

Zalety
Przydatny w każdej kuchni:

Sprzęt bez wątpienia przyda się w każdej kuchni. Umożliwia on przygotowanie wielu różnych potraw i przekąsek dla całej rodziny – nie tylko grillowanego mięsa, ale i naleśników, topionego sera itp.

Termoizolacyjne uchwyty:

Nawet po ustawieniu maksymalnej temperatury nie ma ryzyka, że uchwyty sprzętu się nagrzeją. Zostały one wykonane z termoizolacyjnego materiału, dlatego przez cały czas pozostają chłodne.

Wady
Kłopotliwy montaż płyt:

Wiele osób narzeka, że choć grill jest praktyczny i łatwy w obsłudze to samo montowanie wybranej płyty nie jest już tak proste. Jej włożenie wymaga użycia dużej siły.

Mało poręczne patelnie:

Mini-patelnie służące do przygotowywania topionego sera mają niewielkie uchwyty, przez co nie są zbyt poręczne.

 

 

 

 

Jak grillować na grillu elektrycznym?

 

Latem dużo osób spędza miło czas w gronie rodziny i znajomych przy grillu. Dzięki naszemu poradnikowi wiesz, jak znaleźć możliwie najlepsze urządzenie elektryczne. W tej części artykuły podpowiemy Ci, jak dokładnie używać takiego urządzenia oraz co najlepiej na nim grillować.

 

 

Obsługa grilla elektrycznego

Tym, co różni pracę modelu elektrycznego od klasycznego jest panel sterowania dający nam możliwość uprzedniego ustawienia temperatury oraz to, że nie potrzebujemy węgla, brykietu itp. A jak poprawnie korzystać z grilla? Pierwszym krokiem jest podłączenie go do prądu i wybranie odpowiedniej temperatury pracy. Następnie czekamy aż rożen lub płyta nagrzeją się. O gotowości do użycia poinformuje Cię dioda świetlna. Kolejnym krokiem jest umieszczenie na urządzeniu dań. Jak w przypadku klasycznego grilla, nie ma potrzeby używania tłuszczu, bo potrawy nie przykleją się do powłoki. Właściciele małych, przenośnych sprzętów mogą przykryć swój model pokrywką. Dzięki temu mięso lub warzywa szybciej staną się miękkie.

Powodem, dla którego tak wiele osób poleca grille elektryczne jest to, że cały tłuszcz, jaki wytapia się z potraw, spływa niewielkimi rynienkami do specjalnego pojemnika. Dlatego, gdy skończysz przygotowywanie obiadu wyczyszczenie sprzętu zajmie Ci tylko kilka minut.

 

Dopasowanie mocy i temperatury

Mimo licznych zalet urządzenia na grillu elektrycznym też może dojść do spalenia przygotowywanego posiłku. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim należy odpowiednio ustawić moc i temperaturę grzania tak, by mięso lub warzywa nie uległy przypaleniu. Każdy taki sprzęt wyposażony jest w panel sterowania, na którym ustawiamy intensywność pracy. Jeśli zastanawiasz się, jaki grill elektryczny jest polecany przez konsumentów i specjalistów, to sprawdź, ile ma poziomów grzania. Profesjonaliści preferują urządzenia o dużej mocy. W zależności od sprzętu, do wyboru mogą być 3, 5 lub nawet 7 temperatur pracy. Im większą moc wybierzesz, tym więcej ciepła zostanie wygenerowane przez urządzenie, a tym samym danie będzie szybciej gotowe. Należy zachować ostrożność, bo chwila nieuwagi doprowadzi do przypalenia potrawy.

Ważne jest dopasowanie temperatury grzania do potrawy. Najmniejszej mocy użyj podczas grillowania warzyw, a średniej do ryb, które mają delikatne mięso. Najbardziej intensywny tryb pracy polecany jest, gdy przygotowujesz duże kawałki mięsa.

 

Dbanie o grill elektryczny

Naturalnie, po każdym użyciu należy wyczyścić urządzenie. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, by zadbać o swój grill elektryczny, jest używanie odpowiednich przyrządów podczas grillowania. Wiele urządzeń wykonanych jest z teflonu, który łatwo porysować ostrym narzędziem. Dlatego podczas nakładania, jak i zdejmowania potraw polecamy używanie drewnianych, plastikowych lub silikonowych łopatek.

 

 

Co grillować na grillu elektrycznym?

Na grillu elektrycznym możemy przyrządzić dobrze wysmażone mięso, grzyby, warzywa czy pieczywo. Co więcej, sprzęty elektryczne stanowią ciekawą alternatywą dla smażenia dań na głębokim tłuszczu. Potrawy przygotowane na grillu elektrycznym są znacznie bardziej soczyste. Warto pamiętać też, że grillowane dania zachowują więcej składników odżywczych. Właściciele modeli z płytą grzejną mogą przygotowywać również topione sery.

 

Zdrowe grillowanie

Powszechnie wiadomo, że potrawy z grilla są mniej kaloryczne od tych smażonych na patelni lub pieczonych w piekarniku. Wynika to z tego, że grilując nie używamy tłuszczu, bo następuje jego naturalne wytopienie się z dania. Warto o tym pamiętać przygotowując mięso lub warzywa przed obróbką. Grill to również dobry sposób na przyrządzenie dań wegetariańskich – kawałków tofu lub „kotletów” z czerwonej fasoli.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Grill elektryczny Severin PG8521 2300W

 

Ten grill, mimo, że nie nadaje się do kuchni, postanowiliśmy umieścić w naszym rankingu. Jest on również elektryczny, ale ma nieco większe rozmiary i cenę. Możemy go użyć np. na balkonie lub tarasie. Posiada on dużą emaliowaną powierzchnię grillową, co umożliwia nam przygotowanie posiłku dla większej ilości osób. Zatem jeśli jesteś osobą lubiącą organizować przyjęcia u siebie w domu, może się okazać, że to urządzenie jest dla Ciebie.

Dla wciągniętych w zabawę gospodarzy przyjęcia producent przewidział wyłącznik bezpieczeństwa. Po zdjęciu produktów z powłoki grzewczej – grill automatycznie się wyłączy. Tak jak większość tego typu urządzeń znajdziemy tu lampkę sygnalizującą o gotowości grilla do pracy.

Urządzenie posiada również funkcję ograniczenia wydzielania dymu i zapachów, zatem nasza zabawa oszczędzi zmysły naszych sąsiadów. Po udanym przyjęciu, grill nie sprawi swojemu właścicielowi kłopotów przy myciu. Wszystkie elementy są wyjmowalne i łatwe do utrzymania w czystości.

Konsumenci zwracali uwagę właśnie na łatwość wyjmowania elementów do mycia. Także przydatny dla użytkowników okazał się dodatkowy blat roboczy, użyteczny do odkładania narzędzi czy nabierania potraw na talerze. Z cała pewnością według konsumentów jest to dobry grill elektryczny ogrodowy.

Grill Severin PG 2792 wyposażono w płytę o wymiarach: 41 cm x 26 cm. Jego moc wynosi 2500 W. Urządzenie ma płynną regulację temperatury.

Zalety
Możliwość używania na zewnątrz:

Ponieważ podczas grillowania nie powstaje dym sprzętu można bez obaw używać w domu. Co ciekawe, w zestawie znajdziemy solidny stojak o wysokości 73 cm, który daje nam możliwość stabilnego ustawienia grilla także na zewnątrz, np. na balkonie lub tarasie.

Mikrowyłącznik bezpieczeństwa:

Nie należy się martwić, że na skutek długotrwałej pracy urządzenie się przegrzeje i ulegnie awarii. Wyposażono je w mikrowyłącznik bezpieczeństwa. Po zdjęciu jedzenia z płyty sprzęt automatycznie się wyłącza.

Wytrzymałość:

Grill jest solidny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego obudowa została wykonana z emaliowanej stali, która nie jest podatna na przetarcia i zarysowania. Urządzenie elegancko wygląda przez długi czas.

Wady
Brakuje pokrywy:

Sprzęt nie został wyposażony w pokrywę, ma jedynie zdejmowaną osłonę przed wiatrem. Przez to podczas smażenia tłuszcz może pryskać na boki.

 

 

Grill elektryczny Zelmer ZGE0990B 40Z011

 

Jako pierwszy postanowiliśmy przedstawić grill Zelmer 40Z011. Wielu użytkowników określa go, jako najlepszy grill elektryczny. Moc znamionowa 1500 W zapewnia wystarczającą temperaturę roboczą. Cena niewygórowana, przy zapewnieniu wielu użytecznych funkcji. Przede wszystkim grill nie wytwarza dymu podczas pracy, co w warunkach domowych jest bardzo ważne.

To, że w zestawie znajdziemy przykrywkę ze szkła hartowanego, też jest sprawa niebagatelną, bo podczas grillowania nie będziemy mieli całej kuchni opryskanej tłuszczem. Do obróbki termicznej można wybrać jedną z pięciu temperatur podgrzewania.

Dzięki temu możemy grillować różne produkty nie tylko mięso, ale też kiełbaski czy ser, lub delikatną rybę. A nienagrzewający się uchwyt pozwoli nam bez problemu posługiwać się urządzeniem. Powłoka płyty, wykonana z materiałów zapobiegających przywieraniu obrabianej żywności stanowi plus tego urządzenia. Dodatkowo zapewnia to wysoki komfort użytkowania.

Konsumenci podkreślają łatwość czyszczenia, szybkość nagrzewania się, oraz dużą powierzchnię na grillowane jedzenie. Produkt jest również estetycznie i solidnie wykonany, co jest ważnym elementem dla nie jednej pani lub pana domu.

Model Zelmer 40Z011 to dobry grill elektryczny do 200 zł, który ma 5-stopniową regulację temperatury. Moc sprzętu wynosi 1500 W. Wymiary płyty grillującej to: 40 cm x 30 cm.

Zalety
Nieprzywierająca powłoka:

Płyta grzewcza urządzenia jest pokryta nieprzywierającą powłoką. To zmniejsza ryzyko przywierania do niej potraw podczas smażenia z niewielką ilością tłuszczu. Ułatwia to także czyszczenie płyty.

Praktyczna pokrywa:

W komplecie znajdziemy praktyczną pokrywę umożliwiającą przykrycie smażonego dania. Jest ona wykonana z solidnego szkła hartowanego i ma nienagrzewający się uchwyt.

Umożliwia grillowanie bez dymu:

Sprzęt jest świetną alternatywą dla zwykłego grilla. Z jego pomocą można przyrządzić pyszne i soczyste mięsa czy warzywa. Ważne jest to, że podczas przyrządzania posiłku nie wydziela się dym.

Wyjmowana tacka na tłuszcz:

Umycie tacki, do której ścieka tłuszcz z potraw jest łatwe, gdyż można ją z bez problemu wyjąć.

Wady
Nie można myć w zmywarce:

Osoby, które przyzwyczaiły się do mycia wszystkich naczyń w zmywarce narzekają, że urządzenie w całości należy czyścić ręcznie przy pomocy gąbki lub ściereczki.

 

 

Phlips HD6305 /20

 

Grill Phlips HD6305 /20 jest to  urządzenie o niewielkich rozmiarach i mocy 2000 W. Regulowany termostat od 70 do 230 stopni Celsjusza pozwala dobrać temperaturę do grillowanej potrawy. Grillować możemy w dwóch pozycjach – w pozycji poziomej i nachylonej.

Przy zamkniętej pokrywie grilla łatwiej uzyskać wysoką temperaturę i tym samym szybko przygotować mięso i zachować jego soczystość. Natomiast przy otwartej pokrywie możemy przygotować potrawy dla większej ilości osób opiekając je jak na tradycyjnym grillu ogrodowym.

Urządzenie posiada kontrolkę informującą nas o nagrzaniu i gotowości do pracy. Konsumentom podobały się niewielkie rozmiary grilla, jak również to, że można go przechowywać w pozycji pionowej.  Także dodatkowo wskazana przez użytkowników możliwość schowania kabla w urządzeniu, powinna szczególnie przypaść do gustu posiadaczom małych mieszkań.

Kolejnym plusem dla konsumentów okazało się łatwe mycie urządzenia po użyciu, oraz atrakcyjny design. Ze względu na swoje rozmiary grill możemy zabrać ze sobą na kemping albo na przyjęcie do znajomych.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aminka
Aminka
6 months ago

najlepszy dla mnie jest grill z clatronic – fajny, nieduży i bardzo szybko się grilluje 🙂

DMCA.com Protection Status