fbpx

Choinki sztuczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.19

 

Nie masz możliwości ustawienia w domu żywego, bożonarodzeniowego drzewka? W takim razie zastanów się nad zakupem sztucznej choinki, która może wyglądać równie pięknie i naturalnie. Polecanym przez konsumentów modelem jest Świerk Kaukaski 180 cm. Materiał wykonania produktu to folia PVC. Drzewko swoim wyglądem przypomina świerk kaukaski i jest na tyle wysokie, że idealnie pasuje do salonu lub innego pomieszczenia o dużym metrażu. Choinka ma 3-częściową konstrukcję, jej rozkładanie i składanie nie zajmuje dużo czasu, więc nawet w pojedynkę sobie z tym poradzisz. Poza tym model stoi na prawdziwym pniu ozdobionym jutowym materiałem, nie ma więc niestabilnego, mało eleganckiego stojaka. Dużą popularnością cieszy się też choinka Sosna Diamentowa 220 cm, która została ozdobiona połyskującymi drobinkami, sztucznym śniegiem oraz prawdziwymi szyszkami. Nie musisz zawieszać na gałązkach bombek, aby drzewko pięknie się prezentowało. Produkt jest wykonany z folii PVC i wygląda, jak prawdziwa sosna diamentowa, którą niedawno przywieziono z lasu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką choinkę sztuczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Trudno jest sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia bez choinki.  Sklepowe wystawy, ulice i skwery, już od początku grudnia, udekorowane są kolorowymi drzewkami i girlandami. Pomimo faktu, że ozdoba jest symbolem świąt katolickich, dekoruje się nią domy, szkoły i sklepy na całym świecie, niezależnie od tego, jaką religię wyznaje się w danym regionie.

Konsumenci coraz częściej decydują się na zakup sztucznych choinek. Ich decyzja motywowana jest różnymi zaletami. Przede wszystkim model jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Plastikowe igły nie opadają, dlatego znacznie łatwiej jest utrzymać czystość wokół drzewka. Poza tym, jeśli w naszym domu przebywają dzieci lub zwierzęta, drobne igiełki mogą wbić się w ich ciało. Dodatkowo, stabilna struktura sprawia, że choinka idealnie prezentuje się przez cały okres świąt – od grudnia, aż do lutego. Konsumenci kierują się również oszczędnością cennego czasu. Rozłożenie drzewka wyposażonego w stałą dekorację zajmie nam mniej niż 5 min. Zanim jednak dokonamy wyboru, jakie drzewko zagości w naszym salonie, musimy odpowiedzieć na kilka istotnych pytań. W niniejszym poradniku pomożemy Wam zdecydować, jaką sztuczną choinkę wybrać, aby w pełni cieszyć się tradycyjnymi świętami.

Współczesna technologia pozwoliła opracować modele sztucznych choinek na tyle dokładnie, że czasami trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy dany produkt jest prawdziwą rośliną czy jedynie jej imitacją. Nawet zapach nie stanowi już problemu, ponieważ sklepowe półki wypełnione są aerozolami i żelami spełniającymi to zadanie. Sztuczne drzewka nie gubią igieł, są łatwe w montażu i nie wymagają od nas podlewania. Dzięki tym zaletom produkt z każdym rokiem odnotowuje coraz wyższy popyt. W związku z tym producenci udoskonalają swój asortyment zachęcając klientów do zakupu.

Materiał – jaka sztuczna choinka jest najlepsza?

Pierwszą kwestią, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest materiał. Możemy wybrać drzewko wykonane z folii (PCV), żyłki, polietylenu (PE) lub hybrydy powyższych opcji.

Choinki foliowe charakteryzują się prostotą w montażu, ponieważ składają się z jednego lub kilku elementów. Gałązki zwykle przymocowane są na hakach, natomiast tipsy (wypustki) na stałe doczepione omotkami. Często spotyka się jednoczęściowe produkty. Ich konstrukcja zbudowana jest ze sztywnych drutów, które możemy dowolnie wyginać. Niewątpliwą zaletą takich choinek jest ich cena. Najprostsze modele kupimy już za kilkanaście złotych, a wartość bardziej rozbudowanych nie powinna przekroczyć 100 zł. Niestety, drzewka z PCV potrzebują dużo czasu, aby wszystkie igiełki wyprostowały się i ułożyły. Ponadto, z biegiem lat tworzywo sztuczne sztywnieje, przez co cieniutkie końcówki łamią się i odpadają.

Nieco starszą technologią jest produkcja choinek ze specjalnej żyłki. Jej konstrukcja jest bardzo podobna do drzewek z folii PCV. Wyróżnia się natomiast długimi i sztywnymi igłami. Takie zastosowanie dosyć wiernie imituje tradycyjną sosnę. Rozłożyste końcówki sprawiają, że gałązki wydają się być bardzo gęste i puszyste, dzięki czemu prześwity między poszczególnymi warstwami są niezauważalne. Pomimo stosunkowo wysokiej ceny, choinki są o wiele mniej trwałe niż te wykonane z folii. Żyłka trwale się odkształca, dlatego musimy być bardzo ostrożni podczas demontażu. Jeśli chcemy, aby nasze drzewko było bogato ozdobione, ten model może nie spełnić naszych oczekiwań. Długie igły wykluczają zastosowanie większej liczby tipsów.  

Nowością ostatnich lat są choinki polietylenowe. Materiał ten jest wyjątkowo miękki i bardzo przyjemny w dotyku. Elastyczna budowa sprawia, że igły są odporne na odkształcenia, złamania, zmiany temperatury czy wilgoć. Dzięki temu jednoelementowe drzewka są łatwe w przechowywaniu i bardzo trwałe. Gałązki charakteryzują się dużą ilością tipsów, co w znacznym stopniu wpływa na jego realny wygląd. W sklepach znajdziemy produkty imitujące zarówno sosny, jak i jodły. Bogactwo wypustek wymaga jednak od nas cierpliwości przy układaniu poszczególnych warstw choinki, które niestety często tworzą prześwity. Jednym z większych minusów modelu jest jego cena. Polietylen jest wyjątkowo drogi, dlatego produkty wykonane w 100% z tego materiału kosztują od 500 zł nawet do kilku tysięcy.

Najbardziej zaawansowaną technologią w produkcji choinek jest zastosowanie hybryd wielu tworzyw. Wyróżniamy kilka połączeń, jednak niewątpliwie największym uznaniem cieszą się drzewka PE/PCV. Zakończenia gałązek wykonane są z polietylenowego materiału, natomiast wnętrze stanowią tipsy foliowe. Takie zastosowanie wyklucza pojawienie się prześwitów, przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnej w dotyku zewnętrznej warstwy. Dodatkowym zabiegiem często stosowanym przez producentów jest wyposażenie drzewka w dwa odcienie zieleni. Jaśniejsze tipsy PE imitują naturalne, świeże odrosty rośliny. Gałązki montowane są zazwyczaj na specjalnych zawiasach, dzięki czemu dekoracja jest stabilna i symetryczna. Koszt choinki jest znacznie niższy niż w przypadku produktów polietylenowych. Cena przeciętnego drzewka nie powinna przekroczyć 700 zł.  

 

Rozmiar

Przed zakupem choinki zastanówmy się nad miejscem, w którym chcemy ją postawić. Dokładny pomiar powierzchni ułatwi nam wybór odpowiedniego drzewka. Sztuczne choinki produkowane są w różnych rozmiarach. Ich wysokość waha się od kilkunastu centymetrów do kilku metrów. Istnieją modele, które posiadają opcję skracania bądź wydłużania, jednak zakres manipulacji zwykle jest niewielki. Warto również przemyśleć, na jaką maksymalną rozpiętość możemy sobie pozwolić. Drzewko jest ozdobą, która zagości w naszym pokoju na kilka tygodni. Zbyt długie i wystające gałązki nie tylko zmniejszają powierzchnię użytkową, ale również mogą przeszkadzać w wykonywaniu codziennych czynności.

Pamiętajmy również o przechowywaniu choinki. Duże ozdoby, nawet po demontażu, nie zmieszczą się w małe pudełko. W ciągu roku dobrze zabezpieczone drzewko powinno być zmagazynowane w bezpiecznym i suchym pomieszczeniu, dlatego uwzględnijmy ten fakt zanim dokonamy zakupu.

 

Design

Nowoczesne choinki zachwycają swą różnorodnością i designem. Bożonarodzeniowe drzewka produkowane są w licznych kolorach, wielkościach, a nawet kształtach. Wyboru należy dokonać według swojego gustu, mając na uwadze pomieszczenie, w którym zamierzamy ulokować ozdobę.

Do najbardziej popularnych kolorów zaliczamy zielony w różnych odcieniach i oraz biały. Modnym wariantem są modele „ombre”, w których barwy przechodzą stopniowo od ciemniejszych po bardzo jasne. Różnorodna kolorystyka gęstego i puszystego drzewka jest piękną dekoracją, którą możemy podkreślić światełkami i kilkoma bombkami.

Wielkość i kształt naszej choinki dostosujmy przede wszystkim do pokoju. Rozłożyste i bujne drzewka świetnie wkomponują się w wystrój przestronnego salonu. Jeśli jednak nasz pokój jest niewielki, warto kupić węższą choinkę. Pamiętajmy, że wystające gałązki mogą łatwo zahaczyć się o ubranie lub torebkę, dlatego też choinka nie powinna znajdować się w miejscach przechodnich.

 

Stojak

Kolejnym ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest stojak. Sztuczne choinki zwykle wyposażone są w odpowiednią dla swoich rozmiarów podstawę. Detal wykonany jest z plastiku, metalu lub drewna. Niewątpliwie, tworzywo sztuczne jest najmniej odporne na złamania, dlatego, jeśli ta część nie jest na stałe przymocowana do choinki, warto zaopatrzyć się w dodatkową bazę. W supermarkecie bez problemu dokupimy metalowe stojaki przykręcane do pnia zaciskowymi śrubami.

Innym, często stosowanym rozwiązaniem jest ustawienie ozdoby w donicy wypełnionej np. ziemią. Oprócz walorów estetycznych, choinka staje się bardziej stabilna i odporna na wstrząsy.

Atesty

Choinka co roku gromadzi wokół siebie nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci. Rozstawione pod nią prezenty wabią nasze pociechy, które niejednokrotnie dotykają jej gałązek. Warto przed zakupem upewnić się, czy produkt posiada atesty, które gwarantują nam bezpieczeństwo dla zdrowia. Sprowadzane, nieprzebadane drzewka mogą zawierać w swoim składzie szkodliwe substancje, które po zetknięciu z delikatną skóra dziecka mogą powodować poważne choroby.

 

Sztuczne choinki w dobrych cenach

Przekrój cen sztucznych choinek jest bardzo szeroki. Ich wartość uzależniona jest przede wszystkim od materiału i dodatkowych ozdób. Bardzo atrakcyjnym wariantem jest zakup produktu przez Internet, niestety nie możemy być pewni, jak zamówiona choinka będzie prezentować się w rzeczywistości. Dlatego dobrze jest dokonać zakupu odpowiednio wcześniej, tak by w razie niezadowolenia wymienić lub zwrócić towar.

Jeśli jesteś zwolennikiem stacjonarnych sklepów, odwiedź kilka z nich i porównaj ceny. Nie warto jednak przesadnie oszczędzać. Pamiętaj, że drzewko będzie towarzyszyć Ci przez kilka lat, dlatego jakość wyrobu powinna być dla Ciebie istotna.

 

 

Najlepsze choinki sztuczne w 2019 roku

 

Chociaż wydawałoby się, że żywa choinka to nieodzowny element świąt, sztuczne drzewko niejednokrotnie bywa najlepszym rozwiązaniem. Jego głównym atutem są nieopadające igły. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą poczuć magię świąt już na początku grudnia. Przyda się też dla tych, którzy pragną przedłużyć ten okres do lutego, a do tego nie lubią ciągłego odkurzania pod drzewkiem. Dlatego przedstawiamy ranking choinek sztucznych.

 

Nasze zalecenia

 

Świerk Kaukaski 180 cm

 

Drzewko Świerk Kaukaski 180 cm zostało wykonane z dobrej gatunkowo folii PVC w naturalnym, zielonym odcieniu. Wygląda ono, jak prawdziwy świerk kaukaski, jego wysokość wynosi 180 cm. To, co wyróżnia choinkę to brak stojaka. Zamiast niego otrzymujemy pień otoczony jutową tkaniną.

Produkt elegancko wygląda, możemy ustawić go w salonie, jadalni lub innym pomieszczeniu w domu. Choinka stoi stabilnie i nie kołysze się na boki, więc nie ma ryzyka, że przypadkowo się przewróci (co mogłoby spowodować stłuczenie wiszących na niej bombek). Konstrukcja drzewka składa się z trzech części. Choinkę możemy w łatwy sposób złożyć i rozłożyć.

Według konsumentów choinka Świerk Kaukaski 180 cm jest godna uwagi, ponieważ została dopracowana pod kątem najmniejszych detali i jedynie brak charakterystycznego zapachu zdradza, że jest sztuczna. Drzewko ma solidne gałązki, które nie uginają się pod ciężarem ozdób, a to zapobiega ich odkształceniu. Poza tym produkt jest na tyle trwały, że na pewno posłuży nam przez kilka lat.

Choinka Świerk Kaukaski 180 cm została wykonana z folii PVC. Wysokość drzewka to 180 cm (120 cm + 60 cm podstawa). Produkt swoim wyglądem przypomina świerk kaukaski.

Zalety
Gęste igły:

Igły na gałązkach są gęste, dlatego niewidoczne są metalowe druty stanowiące główną część konstrukcji.

Prawdziwy pień:

Produkt nie stoi na zwykłym stojaku, tylko prawdziwym pniu. Aby drzewko bardziej elegancko wyglądało, jego podstawę pokryto jutową tkaniną w jasnym kolorze.

Łatwe rozkładanie:

Choinka składa się z trzech części, jej rozkładanie zajmuje tylko kilka minut, możemy z tym poradzić sobie samodzielnie.

Naturalny wygląd:

Produkt naturalnie wygląda, dlatego początkowo trudno go odróżnić od prawdziwego świerku.

Lekkość:

Mimo że drzewko jest wysokie, a jego podstawą jest pień, nie waży zbyt dużo, więc w razie konieczności możemy je bez trudu przesunąć w inne miejsce.

Wady
Źle przymocowane igły:

Według niektórych konsumentów igły nie zostały dobrze przymocowane do gałązek, w efekcie czego osypują się na podłogę.

 

 

 

 

Sosna Diamentowa 220 cm  

 

Osobom szukającym oryginalnie wyglądającego drzewka świątecznego polecamy model Sosna Diamentowa 220 cm. Został on ozdobiony szyszkami, połyskującymi diamencikami i sztucznym śniegiem. Choinka wygląda, jak sosna diamentowa, jej wysokość to 220 cm. Materiał wykonania produktu to folia PVC.

Jedną z największych zalet produktu jest to, że wygląda naturalnie, zarówno z daleka, jak i z bliska. Gałązki zostały wzmocnione metalowym drutem, który nie ugina się, nawet jeśli powiesimy ciężkie i duże ozdoby. Szyszki wykorzystane do ozdobienia choinki są prawdziwe, a nie sztuczne. Produkt nie wymaga dekorowania go bombkami i łańcuchami. Bez dodatkowych ozdób także efektownie się prezentuje.

Konsumenci uważają, że model idealnie pasuje do minimalistycznie urządzonych wnętrz. Za sprawą choinki pomieszczenie zyskuje bardziej przytulny klimat, możemy też poczuć niepowtarzalną, zimową aurę. Drzewko jest wysokie, dlatego doskonale sprawdza się w pokojach o dużym metrażu. Przedstawiony produkt łatwo się rozkłada i składa, nie potrzebujemy do tego pomocy innych domowników.

Drzewko Sosna Diamentowa 220 cm ma szerokość ok. 135 cm, jego wysokość to 220 cm. Produkt wykonano z folii PVC. Choinka wygląda, jak prawdziwa sosna diamentowa.

Zalety
Nie wymaga ozdabiania:

Produkt prezentuje się na tyle efektownie, że nie musimy zawieszać na nim bombek. Choinkę udekorowano prawdziwymi szyszkami, połyskującymi drobinkami i sztucznym śniegiem.

Metalowy rdzeń gałązek:

Gałązki drzewka opierają się na solidnym, metalowym rdzeniu wykazującym odporność na uginanie się pod ciężarem ozdób.

Szybki montaż:

Montaż i późniejszy demontaż choinki jest wyjątkowo prosty. Szybko poradzimy sobie z tą czynnością w pojedynkę.

Wytrzymałość:

Biorąc pod uwagę materiał wykonania możemy mieć pewność, że produkt zbyt szybko się nie zniszczy.

Wady
Niestabilny stojak:

Stojak, na którym oparta jest konstrukcja drzewka jest stosunkowo mały i według wielu osób mało stabilny. Choinka lekko kołysze się na boki, dlatego musimy uważać, aby przez przypadek się nie przewróciła. To mogłoby skończyć się potłuczeniem zawieszonych na niej bombek.

 

 

 

 

JODŁA + stojak 100 cm

 

Choinka JODŁA + stojak 100 cm idealnie nadaje się do wnętrz o niewielkim metrażu. Wysokość drzewka wynosi 100 cm, a jej szerokość w dolnej części to ok. 60 cm. Wynika więc z tego, że produkt nie zajmuje dużo miejsca w pokoju i z pewnością nie będzie nam przeszkadzać.

Prezentowane drzewko ma w komplecie elegancko wyglądający stojak zapewniający mu stabilność. To, co wyróżnia choinkę to duża gęstość igiełek świetnie zakrywająca solidną, metalową konstrukcję. Produkt odbija światło emitowane przez lampki choinkowe, co sprawia, że wnętrze jest przytulne i możemy poczuć świąteczną atmosferę.

Wielu konsumentów doceniło choinkę przede wszystkim za naturalny wygląd i wytrzymałość. Igły są dobrze przytwierdzone do gałązek, więc nie osypują się i nie musimy ich sprzątać z podłogi. Opisany wyżej produkt ma kompaktowe wymiary i łatwo się go składa. Drzewko jest zapakowane w kartonowe pudełko, które możemy później schować do szafy lub wynieść je do schowka.

Model JODŁA + stojak 100 cm ma szerokość ok. 60 cm (w dolnej części). Wysokość drzewka to 100 cm. W komplecie otrzymujemy praktyczny stojak.

Zalety
Niewielkie wymiary:

Produkt wyróżnia się przede wszystkim niewielkimi wymiarami, dlatego możemy go bez obaw ustawić w niezbyt dużym pokoju. Choinka na pewno nie ograniczy wolnej przestrzeni.

Gęsta korona:

Drzewko ma gęstą koronę, co jest spowodowane zastosowaniem kilku warstw igieł. To sprawia, że choinka naturalnie wygląda i nie widać metalowych drutów, z których wykonano gałązki.

Puszystość:

Na całej długości gałęzi igły mają taką samą szerokość, a to powoduje, że produkt jest puszysty i wygląda znacznie lepiej niż niektóre żywe drzewka z lasu.

Wady
Nieładny stojak:

Pojawiają się opinie, że stojak nieładnie wygląda. Aby nie wpłynął on negatywnie na wystrój pomieszczenia warto go zakryć ozdobnym materiałem.

Brak światełek:

Konsumenci narzekają na to, że produkt nie został wyposażony w światełka i inne, ozdobne elementy. Z tego powodu konieczne jest samodzielne udekorowanie drzewka.

 

 

 

 

Markslojd Borken 703384

 

Markslojd Borken 703384 to dobra i tania choinka sztuczna, która zmieści się w każdym domu. Jest to ozdoba o wymiarach: szerokość – 26 cm, długość – 45 cm i głębokość – 9 cm. Produkt ten można umieścić na stole, bądź w innym, wybranym przez nas miejscu.

Na choince zamontowane zostały efektowne światełka LED-owe. Ich moc wynosi 0,84 W. Dzięki nim dekoracja wygląda ciekawie. Produkt ten ma biały kolor, więc będzie dobrze wyglądał w każdym pomieszczeniu bez względu na to, czy urządziliśmy go w stylu klasycznym, nowoczesnym czy vintage. Na choince znajdują się małe ozdoby wykonane z tego samego materiału, co produkt. Znajdziemy tam m.in. gwiazdki czy aniołki.

Wiele osób poleca Markslojd Borken 703384. Choć nie jest to standardowa choinka z gałązkami stanowi świetne uzupełnienie pomieszczenia w okresie świątecznym. Zawieszone na ozdobie światełka skupiają uwagę gości i nadają wnętrzu odpowiedni klimat.

Markslojd Borken 703384 to choinka sztuczna o następujących wymiarach: szerokość – 26 cm, głębokość – 9 cm i wysokość – 45 cm. Jest to ozdoba, którą można położyć na stole lub szafce.

Zalety
Kompaktowe wymiary:

Produkt nie zajmuje dużo miejsca, dlatego jest szczególnie polecany do małych mieszkań. Wielu konsumentów wykorzystuje tę ozdobę, jako dekorację sypialni czy kuchni.

Ciekawy wygląd:

Na uwagę zasługuje atrakcyjny design choinki. Z uwagi na to, że ma ona biały kolor, a zamiast gałązek posiada ozdoby, takie jak aniołki czy gwiazdki przyciąga uwagę gości.  

Wady
Jakość wykonania:

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że po pewnym czasie zamontowane na choince ozdoby odpadają. Przez to produkt nie prezentuje się tak dobrze, jak na początku.

Kolor:

Część konsumentów zauważyła, że po pewnym czasie biały kolor odbarwia się na żółto. Dlatego też trzeba uważać podczas czyszczenia ozdoby.

 

 

 

 

Jak odnowić sztuczną choinkę?

 

Jeśli Twój świąteczny budżet jest ograniczony, nie musisz tracić czasu na zastanawianie się, jaka sztuczna choinka jest polecana przez konsumentów i wydawać pieniędzy na zakup nowego produktu. Możesz z powodzeniem odświeżyć starą choinkę, tak aby zyskała ona nowy, a tym samym bardziej atrakcyjny wygląd. Jak to zrobić?

 

 

Czy co roku trzeba kupować nową choinkę?

W okresie przedświątecznym panuje tzw. szał zakupowy. Ludzie kupują coraz to więcej ozdób i różnego rodzaju akcesoriów i wymyślają nowe ozdoby do swojego domu. Oczywiście, jeśli zachowany jest przy tym odpowiedni rozsądek, nie ma w tym nic złego. Nie musisz się jednak martwić, jeśli w tym roku nie masz zbyt dużego budżetu na świąteczne dekoracje. Nie jest powiedziane, że choinkę, która zwykle jest stosunkowo dużą inwestycją, należy kupować co roku. Jeśli mamy w swoim domu model sztuczny, możemy wykorzystywać go przez wiele lat. Ważne jest tylko to, aby odpowiednio dbać o zakupiony produkt. Wtedy na długo zachowa on swój atrakcyjny wygląd.

 

Jak czyścić sztuczną choinkę?

Jeśli chcemy, aby nasza sztuczna choinka wyglądała atrakcyjnie i zwracała na siebie uwagę, musimy przede wszystkim zadbać o jej czystość. Jeśli zakupiliśmy produkt dopiero co i jest on świeżo rozpakowany, nie musimy tracić czasu na jego pielęgnację. Jeśli jednak przynieśliśmy choinkę ze strychu czy garażu, trzeba koniecznie ją wyczyścić. Jak to zrobić? Istnieje wiele sposób. Niektórych konsumenci wkładają ozdobę pod prysznice i lekko spryskują ją wodą. Jest to wygodny sposób, ale ma pewne wady. Wiele zależy od wielkości naszej choinki. Jeśli jest ona bardzo duża i ciężka, umieszczenie ją w kabinie prysznicowej czy wannie może okazać się trudne. Trzeba mieć też na uwadze, że tego typu czynność może spowodować, że z gałązek zaczną opadać igły. Wpłynie to negatywnie na ogólny wygląd naszej ozdoby. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze szczotki z miękkim włosiem. Trzeba zanurzyć ją w wodzie, a następnie delikatnie przecierać nią poszczególne gałązki. Jest to bardziej czasochłonne, ale zmniejsza ryzyko zniszczenia produktu.

 

 

Łatwy sposób na odnowienie sztucznej choinki

Możemy być pewni, że stara choinka już po czyszczeniu zyska bardziej przyjemny wygląd. Jeśli jednak zależy nam na większych zmianach, możemy np. pomalować gałązki sprayem. Najbardziej popularny jest kolor biały czy srebrny, który przywodzi na myśl śnieżny puch. Jeśli chcemy zmienić wygląd naszej dotychczasowej sztucznej choinki, pomocne w tym okażą się różnego rodzaju ozdoby. Temu zagadnieniu poświęciliśmy osobny akapit.

 

Ozdoby DIY czy kupowane – co lepiej wybrać?

W okresie świątecznym w sklepach można znaleźć wiele ozdób na ten okres. Produkty tego typu są dostępne w wielu kolorach, dlatego możesz ubrać swoją choinkę, jak tylko sobie zamarzysz. Możesz zdecydować się na zakup ozdób w jednej barwie, jak również wybrać kolorowe bombki i łańcuch. Dużą rolę odgrywają także światełka. Jeśli masz zdolności manualne, możesz samodzielnie wykonać dekoracje. Musisz jednak pamiętać, że zwykle zajmuje to dużo czasu. Tego typu aktywność to dobry sposób na spędzenie aktywnie czasu wspólnie ze swoimi dziećmi. Na blogach i różnych kanałach na Youtube można znaleźć wiele ciekawych tutoriali na wykonanie własnych ozdób świątecznych na choinkę.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Viktorio Choinka Sztuczna Świerk Kłujący Gęsty 220 Cm

 

Chcesz kupić choinkę, ale nie wiesz, na jaki produkt się zdecydować? Jeśli tak, polecamy Twojej uwadze model Viktorio Choinka Sztuczna Świerk Kłujący Gęsty 220 Cm. Jak sama nazwa wskazuje, jest to długa, 220 cm ozdoba. Przez to będzie się dobrze prezentowała w dużych salonach czy jadalniach. Zarówno szerokość, jak i głębokość produktu wynosi 115 cm.

Prezentowana choinka ma certyfikat, który gwarantuje, że jest ona niepalna i nie wydziela toksyn. Dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie i nie musimy się martwić o swoje zdrowie. W zestawie otrzymujemy wygodne opakowanie, które pozwala przechowywać choinkę, bez obaw o jej uszkodzenie.

Opinie o choinkach sztucznych tego producenta są bardzo dobre. Również model Viktorio Choinka Sztuczna Świerk Kłujący Gęsty 220 Cm cieszy się sporym uznaniem konsumentów. Według nich ozdoba ta jest solidnie wykonana, więc nie musimy się martwić o to, że będziemy szybko musieli kupować nową choinkę. Co istotne, produkt jest stosunkowo lekki, więc jego przenoszenie nie stanowi problemu.

Viktorio Choinka Sztuczna Świerk Kłujący Gęsty 220 Cm to produkt stylizowany na żywą choinkę. Dokładne wymiary modelu to: wysokość – 220 cm, szerokość – 115 cm i głębokość – 115 cm. Jego waga wynosi 7,5 kg.

Zalety
Certyfikat:

Produkt posiada certyfikat potwierdzający, że choinka jest niepalna i nie wydziela toksyn. Dzięki temu mamy zapewniony odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Nie musimy obawiać się, że model zapali się, jeśli umieszczone na nim światełka się zepsują.

Mocne gałązki:

Jak zapewnia producent, gałązki został zrobione z mocnego drutu, co sprawia, że uginają się one pod wpływem ciężaru świątecznym ozdób. Dzięki temu choinka prezentuje się niezwykle efektownie.

Wygląd:

Choinka ma gęsto rozstawione gałązki, dlatego prezentuje się efektownie i zwraca na siebie uwagę domowników i gości.

Lekka:

Prezentowana choinka jest stosunkowo lekka, więc jej przenoszenie nie będzie problematyczne.

Opakowanie:

Do zestawu dołączone zostało solidne opakowanie na produkt. W efekcie przechowywanie jest proste, a my nie musimy się martwić, w co zapakujemy choinkę, kiedy skończą się święta.

Wady
Igliwie:

Część osób uważa, że choinka gubi igliwie. Przez to musimy częściej odkurzać pomieszczenie, w którym znajduje się ozdoba. Dla niektórych osób jest to duże utrudnienie.

 

 

Philippi Christmas Arbre P234007

 

Osoby, które chcą kupić małej wielkości choinkę powinny zapoznać się z dokładnym opisem modelu Philippi Christmas Arbre P234007. Produkt ten ma długość równą 30 cm, dlatego będzie odpowiedni do postawienia na stole, bądź parapecie. Najczęściej na zakup tej ozdoby decydują się osoby, które nie mają miejsca, żeby postawić dużą choinkę.

Na uwagę zasługuje piękny design dekoracji. Ma ona biały kolor, więc dobrze prezentuje się w każdym wnętrzu. Można obok niej ustawić świeczki, co nada pomieszczeniu przytulny charakter. Do produkcji tego modelu wykorzystano dobrą gatunkowo stal szlachetną, która wykazuje odporność na odkształcenia i innego rodzaju zniszczenia. Przez to choinka przez długi czas wygląda, jak nowa.

W Internecie można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy na temat Philippi Christmas Arbre P234007. Dowodzą one tego, że jest to produkt, w który warto zainwestować. Dla konsumentów dużą zaletą jest możliwość zakupu dekoracji także w kolorze miedzianym.

Philippi Christmas Arbre P234007 to sztuczna choinka w kolorze białym. Ma ona niewielkie rozmiary, dlatego będzie odpowiednia, jako ozdoba na stół czy komodę. Produkt został zrobiony ze stali szlachetnej.

Zalety
Ciekawy design:

Model ten jest w kolorze białym. Jak zapewniają konsumenci, taka choinka prezentuje się niezwykle efektownie i przyciąga uwagę odwiedzających nas gości.

Dobra do małych mieszkań:

Nie każdy może sobie pozwolić na ubranie dużej choinki w swoim mieszkaniu, dlatego Philippi Christmas Arbre P234007 to świetna propozycja. Ozdoba nie zajmuje dużo miejsca.

Dostępne kolory:

Warto podkreślić, że model ten dostępny jest także w kolorze miedzianym. Konsumenci są z tego zadowoleni, ponieważ łatwiej dostosować produkt do wnętrza pomieszczenia, w którym chcemy go postawić.

Solidne wykonanie:

Choinka została zrobiona z dobrej gatunkowo stali szlachetnej. Wykazuje dużą odporność na zniszczenia i nie odkształca się, dzięki czemu będzie nam służyć, jako ozdoba świątecznego stołu przez długi czas.

Wady
Rozmiar:

Niektóre osoby uważają, że choinka powinna być większa. Wtedy można by było umieścić ją na podłodze.

 

 

Xmas Living Glass WYS.60cm

 

Sztuczna choinka w kolorze zielonym Xmas Living Glass to nasza trzecia propozycja. Drzewko ma wysokość 60 cm i średnicę 32 cm. Zajmuje ono niewiele miejsca.

Jest wyposażone w 20 światełek LED, a więc nie musisz dokupować dodatkowych lampek. Stopień ochrony lampek IP wynosi 20. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla każdego domu czy też biura.

Opinie o choinkach sztucznych tego producenta są bardzo pochlebne.

Osoby, które zdecydował się na zakup tego produktu wysoko oceniły jego niewielki rozmiar oraz fakt, że ma zintegrowane lampki LED.

Xmas Living Glass WYS.60cm to bardzo dobra choinka sztuczna do 100 zł. Wysokość produktu jest równa 60 cm. Do zestawu dołączone jest efektowne oświetlenie.

Zalety
Jakość wykonania:

Umieszczane w Internecie opinie na temat tej choinki wskazują, że jest ona solidnie wykonana, więc warto w nią zainwestować. Możemy mieć pewność, że będzie ona dobrze się prezentować przez długi czas.

Cena:

Wiele osób wypowiada się pozytywnie na temat ceny modelu. Koszt zakupu produktu nie jest zbyt wysoki, dlatego sporo konsumentów wybiera właśnie tę ozdobę.

Średnia wielkość:

Choinka nie zbyt duża, więc będzie odpowiednia także do mieszkań o małym metrażu.

Oświetlenie:

W komplecie otrzymujemy piękne światełka. Jeśli lubimy proste ozdoby, możemy nie dekorować dodatkowo choinki i pozostawić na niej jedynie oświetlenie. Jak twierdzą konsumenci, taka dekoracja wygląda niezwykle elegancko.

Wady
Przechowywanie:

Konsumenci podkreślają, że trzeba uważać podczas pakowania i przechowywania ozdoby. Stosunkowo łatwo można uszkodzić gałązki.

 

 

Choinka Sztuczna Soltis 105X105X155 Cm

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez choinki Sztuczna Soltis 105X105X155 Cm. Model ten ma długość równą 155 cm, zaś jego szerokość wynosi 105 cm. Jak podają konsumenci ozdoba wygląda bardzo atrakcyjnie. Zwraca uwagę domowników i odwiedzających gości i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne.

Waga choinki to 9,5 kg. Została ona zrobiona z materiałów, takich jak PCV i PE. Tworzywa te są solidne, więc produkt zachowuje swój nienaganny wygląd przez długi czas. Osoby, które zdecydowały się zakupić ten model potwierdzają, że jest to ozdoba, która uświetni każde świąteczne przyjęcie. W komplecie otrzymujemy metalowy stojak, który utrzymuje całą konstrukcję i chroni przed upadkiem ozdoby na podłogę.  

Jeśli chcesz kupić elegancko wyglądającą, gęstą choinkę sztuczną prezentowany produkt będzie dla Ciebie idealny. Choć jego cena jest stosunkowo wysoka (ponad 500 zł), warto zainwestować w ten model. Pozytywne opinie konsumentów potwierdzają jego solidność.

Choinka Sztuczna Soltis 105X105X155 Cm to produkt, którego wysokość wynosi 155 cm. Ta sztuczna choinka waży 9,5 kg. Do zestawu został dołączony metalowy stojak.

Zalety
Gęstość:

Gałązki są niezwykle gęste, przez co choinka wygląda gustownie i okazale. Będzie dobrze prezentować się w eleganckim salonie. Gałązki są niezwykle mocne, więc nie uginają się pod ciężarem bombek i innych ozdób choinkowych.

Metalowy stojak:

Do kompletu producent dołączył metalowy stojak, który jest niezwykle mocny i utrzymuje choinkę w stabilnej pozycji. Nie musimy się obawiać, że ta przechyli się na bok lub upadnie na podłogę.

Możliwość modelowania:

Użytkownik może dowolnie modelować gałązki, co pozwala nadać produktowi odpowiedni kształt.

Wady
Cena:

Produkt kosztuje ponad 500 zł. Jest to jedna z najdroższych propozycji w tym zestawieniu.

 

 

Polamp 225cm Golden Dreams

 

Na czwartym miejscu naszego zestawienia znalazła się wyjątkowa choinka z dekoracjami. Jest to idealna propozycja dla osób, które lubią praktyczne rozwiązania. Jeśli ubieranie choinki nie jest dla dzieci atrakcją i co roku szukasz sposobu, aby zlecić to komuś innemu – ta choinka to rozwiązanie dla Ciebie.

Nie tylko zapomnisz o opsypujących się igłach, ale i o mozolnym układaniu łańcuchów. Drzewo z 200 dekoracjami Polamp Golden Dreams jest gotowe do ustawienia w dowolnym miejscu.

Nie musisz kupować bombek, lampek, ani łańcuchów. Model ten jest pięknie przystrojone, a więc od razu po zakupieniu ozdobi Twoje wnętrze. Model ten ma wysokość 225 cm.

Osoby, które zdecydowały się na to drzewko, doceniły jego piękny design.

 

 

Sosna Kaukaska 150 cm

 

Wiele osób uważa, że sosna kaukaska to jedno z najpiękniejszych drzewek, jakie można ustawić w domu. Niestety, jak każda naturalna roślina, pod wpływem ciepła zaczyna gubić igły. Dlatego chcemy Ci zaproponować piękną, sztuczną choinkę Sosna Kaukaska o wysokości 150 centymetrów.

Ma atrakcyjny, symetryczny kształt i bardzo gęste igliwie. Gałązki choinki są podcięte na półokrągło. Produkt został wykonany z wysokiej jakości tworzywa.

Do zestawu dołączono bardzo stabilną podstawę w postaci czteroramiennego stojaka. Osoby, które wybrały ten model, wysoko oceniają jego wykonanie, gęstość igieł, a przede wszystkim piękną symetrię.

 

 

Świerk Kaukaski

 

Pięknie wymodelowane gałązki to największa zaleta naszej kolejnej propozycji – choinki Świerk Kaukaski. Jest to produkt wykonany z najwyższej jakości folii PCV. Obcięte na okrągło końcówki gałązek pięknie się prezentują. Dodatkowo drzewko ma gęsto osadzone igły i krótkie, dzięki czemu wygląda jak żywa roślina.

Gałązki są zamontowane w taki sposób by znajdujący się w głębi drut był niewidoczny. W zestawie znajduje się również stojak z tworzywa sztucznego, na którym można ustawić choinkę.

Produkt ten dostępny jest w różnych wysokościach: 300 cm, 250 cm, 220 cm, 180 cm, 160 cm i 120 m, a więc bez problemu wybierzesz ten odpowiedni do Twoich wnętrz.

Drzewko zostało docenione za atrakcyjny wygląd i intensywny kolor, który nie blaknie z upływem lat.

 

 

Ogrodsfera Sosna 200 cm Gęsta

 

Gęsta choinka imitująca sosnę o wysokości 200 cm to nasza ostatnia propozycja. Została ona wykonana z najwyższej klasy, 3-warstwowej foli PCV włoskiej produkcji. Folia PCV ma wszelkie wymagane atesty oraz gwarancję, że kolor nie wyblaknie.

Dzięki temu jest bardzo solidna i stanowi inwestycję na długie lata. Producent zapewnia też o tym, że igły drzewka nie będą wypadać. Co więcej, jest to produkt polski. Drzewko składa się z wielu koron, z czego każda ma kilka gałęzi. Odrosty choinki można dowolnie modyfikować.

Pień tego modelu wykonano z 6-kątnego kształtownika. Cechuje się on dużą wytrzymałością oraz stabilnością, nawet gdy zawiesimy sporą ilość dekoracji. W zestawie znajduje się również stojak.

Konsumenci wysoko ocenili solidne wykonanie drzewka, a przede wszystkim jego piękną, intensywną kolorystykę.

 

 

Art-Trans Świerk Tajga PE

 

Nasze zestawienie otwiera choinka Art-Trans Świerk Tajga PE. Drzewko dostępne jest w dwóch wysokościach 2,5 m i 2,2 m. Do tego w zestawie znajduje się metalowy stojak. Gałązki PE są solidnie przytwierdzone do pnia za pomocą niewidocznego drutu.

Igły drzewka są piękne i gęste, dzięki czemu całość cudownie się prezentuje. Atrakcyjna, intensywna zieleń nie blaknie, a więc choinka będzie nam służyć przez wiele sezonów.

Dzięki temu, że drzewko ma wiele, małych gałązek powiesisz na nim całe mnóstwo świątecznych ozdób. Produkt jest odporny na temperaturę emitowaną przez lampki choinkowe, ale jest łatwopalny.

Ta najlepsza choinka sztuczna to piękna propozycja dla każdego domu czy firmy. Konsumenci wysoko ocenili precyzyjne wykonanie tego produktu i jego atrakcyjny wygląd.

 

 

Art-Trans Sosna Biała

 

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazła się choinka Art-Trans Sosna Biała. Produkt dostępny jest w kilku różnych wysokościach: 120 cm, 160 cm, 180 cm, 220 cm, 250 cm i 300 cm. Dzięki temu bez problemu znajdziesz drzewko idealnie pasujące do wnętrza Twojego domu.

Model ten został wykonany z najwyższej jakości folii PCV. Cechą charakterystyczną tego produktu są półokrągłe końcówki gałązek.

Jeśli szukasz niekonwencjonalnej, bardzo nowoczesnej propozycji, która odmieni Twoje wnętrze, ten model przypadnie Ci do gustu. W przeciwieństwie do klasycznych drzewek, dostepna jest w kolorze białym.

Ta dobra i tania choinka sztuczna zyskała uznanie wielu konsumentów. Ceniona jest za solidne wykonanie, ale przede wszystkim bardzo atrakcyjny wygląd.

 

 

 

Inne popularne artykuly napisane przez naszych kolegów:

 

Perfumy damskie

Najlepsze lokówki do włosów

Mikser planetarny

Parowary ranking

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4.67 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status