Mopy Parowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.11.17

 

Tradycyjne mopy powoli odchodzą do lamusa, a to dzięki nowej generacji mopów parowych. Specjalnie dla Ciebie zweryfikowaliśmy ofertę producentów tego sprzętu i możemy przekazać, że obecnie najchętniej kupowany jest mop Black & Decker FSMH1621R. Jest to bardzo rozbudowany model, w którego zestawie znajdziemy aż 10 różnych końcówek. Z tym sprzętem wyczyścimy nie tylko podłogę, lecz również odzież, łazienkę czy grill lub okna. W związku z możliwością wszechstronnego wykorzystania urządzenia producent umożliwia podłączenie specjalnej rączki, dzięki której nie musimy podnosić całego mopa. Para zabija bakterie i drobnoustroje, więc jest to idealna metoda do dezynfekcji domu, gdy mieszka w nim alergik. Z łatwością pozbędziemy się roztoczy.  Wysoka moc – 1600 W – oraz szybka gotowość do pracy (mop jest gotowy w przeciągu 15 sekund od momentu jego włączenia) to kolejne zalety tego modelu. A całe urządzenie jest dosyć lekkie i waży niecałe 5 kg. Jeśli jednak Twój budżet nie pozwala Ci na zakup Black & Decker FSMH1621R to przyglądnij się modelowi Vileda 146574. Model ten również oferuje interesujące rozwiązania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki mop parowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tradycyjne mopy to w dzisiejszych czasach już przeżytek. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze podłogi są nieskazitelnie czyste to powinniśmy zainwestować w nowoczesny mop parowy. Wszystkie mopy parowe w dobrych cenach, te z podstawowymi funkcjami, jak i te bardziej zaawansowane mają jedną wspólną cechę: usuwają 99,9% bakterii i zarazków z naszego domu bez użycia środków czyszczących.

Tradycyjny mop nigdy nie osiągnie takiego wyniku. Sprzątanie z pomocą mopa parowego jest szczególnie polecane osobom z alergiami, gdyż urządzenie skutecznie usuwa kurz i roztocza. Dzięki różnorodności dostępnych mopów na rynku możemy znaleźć modele na każdą kieszeń, o różnych funkcjach i gabarytach. By pomóc odnaleźć się w gąszczu dostępnych sprzętów postanowiliśmy opisać kilka najważniejszych funkcji, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru mopa parowego.   

1-black-decker-fsmh1621r

Wielkość pojemnika i łatwość jego napełniania

Jest to bardzo ważny parametr mopa parowego. Wielkość zbiornika na wodę wpływa na komfort użytkowania sprzętu. Zazwyczaj urządzenia takie są kompaktowe. Oznacza to, że cały jego ciężar utrzymujemy podczas pracy. Jeśli zatem wbudowany pojemnik całkowicie zapełnimy wodą to początkowe ruchy mopem mogą sprawiać nam trudność.

Dopiero po pewnym czasie i zużyciu części wody będziemy komfortowo operować sprzętem. Z drugiej strony, jeśli nasze mieszkanie jest duże, lub większość naszych podłóg to podłogi twarde, czyli panele drewniane, terakota czy glazura to mały pojemnik będzie utrudniał sprzątanie. Co chwila będziemy musieli przerywać sprzątanie, by ponownie wypełnić zbiornik wodą. Na rynku możemy znaleźć modele z pojemnikami o wielkości od 0,3 litra do aż 0,7 litra. Można przyjąć, że zbiornik o wielkości 0,4 litra pozwoli na 15 minut pracy. Oczywiście przy bardzo intensywnej produkcji pary czas ten ulegnie skróceniu.

Drugą sprawą jest łatwość napełniania pojemnika. Jeśli okaże się niezbędne jego napełnianie podczas sprzątania ważne jest, by nie trzeba było rozmontowywać całej maszyny. Dlatego, warto dopytać się o ten szczegół, jeśli producent nie podaje tej informacji na swojej stronie internetowej. Przy sprzątaniu mopem parowym zazwyczaj korzystamy z wody z kranu.

Powinniśmy więc sprawdzić czy woda w naszej kanalizacji jest twarda, czy miękka. Twarda woda będzie powodować odkładanie się kamienia, nie tylko w samym zbiorniku, lecz również w trudnych do dotarcia przewodach urządzenia. W takim przypadku powinniśmy się zdecydować na używanie tylko i wyłącznie wody destylowanej, lub poszukać modelu z systemem filtracji, który wyeliminuje problem kamienia.

 

Czas nagrzewania

Czas nagrzewania to inaczej czas, który urządzenie potrzebuje do przygotowania się do pracy od momentu włączenia. Przeważnie mopy parowe są gotowe do pracy po 30 sekundach od ich włączenia. Możemy jednak znaleźć modele, które potrzebują aż 60 sekund, lub takie, którym wystarczy tylko 15 sekund. Im mniej czasu urządzenie potrzebuje na nagrzanie, tym mniej prądu zużyjemy eksploatując je. Dodatkowo taki sprzęt oszczędza nam czas, który zamiast czekać aż będziemy mogły zacząć sprzątać, będziemy mogły spożytkować na sprzątanie.

Ciekawą opcją są modele, które posiadają wbudowany system powiadamiania o gotowości do pracy. Możemy np. spotkać mopy, w których zbiornik na wodę zmienia kolor po osiągnięciu optymalnej do sprzątania temperatury. Takie rozwiązania oszczędzą nam stania z zegarkiem w ręku i odliczaniem czasu do momentu, gdy urządzenie gotowe jest do pracy.

 

Kształt mopa i regulacja pary

Podczas sprzątania mopem parowym, tak samo ważne jest by móc dotrzeć do każdego zakamarka, jak w przypadku odkurzacza czy mopa tradycyjnego. Gdy zastanawiamy się, jaki jest najlepszy mop parowy, jawi nam się urządzenie lekkie, łatwe w manewrowaniu, oraz takie, które dosięgnie najdalszy kawałek podłogi. Przed zakupem powinniśmy upewnić się, że wybrany przez nas model pozwoli na łatwe przemieszczanie go wśród mebli bez konieczności ich przestawiania.

Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na głowicę mopa. Często możemy spotkać głowice o trójkątnym kształcie, które pozwalają na łatwe sprzątnięcie kątów. Równie często znajdziemy zakończenia prostokątne. Ważne jest, by końcówka była elastyczna i pozwoliła na wsunięcie jej pod kanapę, czy szafkę.

Oprócz kształtu głowicy, dla niektórych użytkowników może być ważna możliwość regulacji pary. Niektóre modele mają wbudowaną automatyczną regulację pary w zależności od czyszczonej powierzchni, czy funkcję uderzenia pary. Funkcja ta powoduje wypuszczenie większej ilości pary. Możemy ją zastosować przy większym zabrudzeniu, lub podczas usuwania starych plam, które zazwyczaj bardzo trudno jest wyeliminować. Większość urządzeń pozwala użytkownikowi samodzielnie dostosować wypuszczaną parę do podłoża, czy usuwanych zanieczyszczeń.  

2-vileda-146574

Dodatkowe elementy poszerzają zakres działania

Zazwyczaj producenci mopów parowych dołączają do urządzenia dodatkowe ściereczki z microfibry. Ściereczki te zakłada się na głowicę i podczas sprzątania zbiera się na nich brud z podłogi. Możemy jednak znaleźć modele, gdzie oferuje się cały szereg dodatkowych elementów, które nie tylko ułatwiają pracę, lecz pozwalają na wykorzystanie urządzenia do różnych zadań. Znajdziemy więc na rynku mopy parowe z nakładką do czyszczenia dywanów. Modele takie pozwalają zdezynfekować domowe dywany, które zazwyczaj są siedliskiem bakterii, bez konieczności ich prania. Są urządzenia, które w zestawie oferują końcówki do szyb, do piekarników i grilla a także do czyszczenia łazienek. Zalecamy sprawdzić dokładnie listę dodatkowych elementów, gdyż ich ilość różni się znacznie w zależności od producenta i modelu mopa.  

Bez dwóch zdań mop parowy to urządzenie wielofunkcyjne. Decydując się na zakup podstawowego modelu możemy wykorzystać go do sprzątania wszystkich podłóg twardych. Jeśli producent dołączy do mopa końcówkę dywanową, to oprócz dezynfekcji dywanów będziemy mogli użyć ten model do odświeżenia domowej tapicerki. Dokupując, czy znajdując w zestawie końcówkę do czyszczenia fug będziemy mogli mop wykorzystać do uciążliwych prac łazienkowych. Pod wpływem gorącej pary, nawet największy brud łatwo odejdzie.

Lista prac, które tym urządzeniem możemy wykonać jest długa. Jednak cena mopa z rozbudowaną ilością dodatkowych elementów będzie wyższa od podstawowego modelu. Dlatego zastanawiając się, jaki mop parowy wybrać, powinniśmy pomyśleć, jakie elementy będą dla nas niezbędne. Ewentualnie warto sprawdzić, czy producent oferuje możliwość zakupu wybranych końcówek. Taka opcja może być przydatna w momencie, gdy będziemy chcieli rozszerzyć zakres działania naszego mopa parowego.   

 

Długość kabla

W przeciwieństwie do odkurzaczy, mopy parowe zazwyczaj nie mają możliwości automatycznego zwijania kabla. Wiąże się to z małymi rozmiarami sprzętu, oraz chęcią stworzenia poręcznego urządzenia. O ile długi kabel przydatny jest do sprzątania dużych powierzchni, to przy małych powierzchniach może okazać się on kłopotliwy. Niemożność schowania przewodu powoduje, że podczas prac porządkowych będzie nam „dyndał” przy boku rączki. Na rynku możemy znaleźć modele z przewodami od 6 do 9 metrów. Tak więc, komfortowo sprzątniemy małe mieszkanie bez konieczności przełączania sprzętu.  

 

 

Najlepsze mopy parowe w 2017 roku

 

Mając różnego rodzaje alergie bardzo ważne jest by utrzymać odpowiednią higienę w domu. W takich przypadkach sprawdzają się mopy parowe, które dzięki wysokiej temperaturze usuwają 99.9% bakterii i zarazków bez użycia środków chemicznych. Przeczytaj więc nasz ranking mopów parowych by dowiedzieć się co jest dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Black & Decker FSMH1621R

 

1.Black & Decker FSMH1621RRozpoczniemy urządzeniem Black & Decker FSMH1621R. Jest to mop parowy 10 w 1 o mocy 1600 W. To, co czyni ten mop wielofunkcyjnym nie jest sam generator pary, lecz duża liczba dołączonych końcówek.

W skład zestawu wchodzi aż 10 różnych końcówek. Są to m.in.: 2 nakładki, stopa dywanowa, regulowana dysza strumieniowa, gumowa wycieraczka do szyb, szczotka do czyszczenia odzieży, szczoteczka do czyszczenia łazienek, szczotka do czyszczenia piekarników i grillów.

Kupując ten mop jesteśmy w stanie wyczyścić podłogi zarówno drewniane jak i pokryte dywanem. Możemy również wyczyścić meble tapicerowane, a nawet urządzenia sanitarne oraz terakotę. Zdecydowanym ułatwieniem w sprzątaniu jest możliwość odłączenia elementu tworzącego parę.

Tworzy się w ten sposób ręczny mop parowy. Urządzenie jest wyposażone w pojemnik na wodę o wielkości 0,35 litra. Mop jest gotowy do użycia po 15 sekundach od jego włączenia, poinformuje nas o tym światło wewnątrz pojemnika na wodę.  Konsumenci są zadowoleni z łatwości obsługi urządzenia, oraz jego efektywności. Znaleźliśmy też opinie mówiące o tym, że mop nie zostawia żadnych zacieków.

Para wytwarzana pod dużym ciśnieniem doskonale czyści zanieczyszczenia, odświeża różne materiały, i co istotne usuwa bakterie, pleśnie i wszelkie alergeny. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się mopy parowe. Wśród nich znalazł się Black & Decker FSMH1621R. Jest to najlepszy mop parowy w 2017 roku. To doskonałe urządzenie typu All in One o mocy 1660 W sprawdzi się w każdym domu.

 

Zalety

Końcówki: Zestaw zawiera najróżniejsze końcówki do pielęgnacji nie tylko podłóg czy mebli, ale i ubrań: 2 nakładki, stopę dywanową, gumową wycieraczkę do szyb, szczotkę do czyszczenia odzieży i do czyszczenia łazienek, a także szczotkę do czyszczenia piekarników i grillów.

Szybkie nagrzewanie: Urządzenie jest gotowe do użycia po 15 sekundach od jego włączenia, co znacznie przyspiesza pracę

Kontrolka pracy: Nie musisz sprawdzać, czy woda w zbiorniku osiągnęła odpowiednią temperaturę. O tym fakcie poinformuje Cię światło wewnątrz pojemnika na wodę. 

Wydajność: Model ten uznawany jest za bardzo wydajny sprzęt. Wytwarza dużą ilość pary, która dokładnie czyści zabrudzone powierzchnie. Jednocześnie nie cieknie z niego woda, a więc zacieki stają się przeszłością.

 

Wady

Zbiornik: Użytkownicy tego sprzętu podkreślają, że model ten ma stosunkowo niewielki zbiornik, a więc przy sprzątaniu bardzo dużych powierzchni wymaga częstego uzupełniania.

 

 

 

 

Vileda 146574

 

2.Vileda 146574Następną propozycją mopa parowego jest Vileda 146574. Model ten ma moc 1550 W. Korzystając z tego urządzenia będziemy mogli wyczyścić wszystkiego rodzaju podłogi: drewniane, z terakoty lub paneli podłogowych.

Mop wyposażony jest w pojemnik na wodę o pojemności 0,4 litra i jest gotowy do pracy po 15 sekundach od jego włączenia. O gotowości do pracy zostaniemy również poinformowani poprzez zapalenie się kontrolki. W zestawie wraz z mopem otrzymamy wkład czyszczący 3D wykonany z mikrofibry.

Dodatkowo nakładka jest zbudowana z dwóch warstw materiału, co powoduje, że zawsze ma optymalną wilgotność. Czyszczenie za pomocą tego urządzenia powinno być bardzo łatwe, gdyż oprócz jego małej wagi jest on bardzo zwrotny.

Przegub zamontowany w tym modelu jest w stanie obrócić się o 180 stopni. Użytkownicy wskazują, że mop jest bardzo szybko gotowy do pracy. Z zadowoleniem spotyka się również wykonywana praca przez to urządzenie. Zwłaszcza fakt, że po czyszczeniu podłoga nie pozostaje mokra. Znalazły się też opinie o ładnym wyglądzie.

Następną propozycją jest Vileda 146574 o mocy 1550 W. Jest to niezawodny sprzęt do czyszczenia różnych typów podłóg. Zapewnia efektywną i szybką pracę. Należy tutaj podkreślić, że jest to produkt znanej marki specjalizującej się w produkcji urządzeń do czyszczenia podłóg.

 

Zalety

Szybkie nagrzewanie: 0,4 litrowy pojemnik na wodę szybko się nagrzewa i w efekcie mop jest gotowy do pracy po 15 sekundach od jego włączenia.

Końcówki: W zestawie znajduje się wkład czyszczący 3D wykonany z mikrofibry, a także nakładka składająca się z dwóch warstw materiału.

Regulowany przegub: Urządzenie ma wmontowany przegub, który można obrócić o 180 stopni, co znacznie ułatwia nam pracę i pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca.

Jakość wykonania: Model ten jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, a więc stanowi inwestycję na długie lata. Sprzęt ten jest wysoce odporny na uszkodzenia.

 

Wady

Waga: W swoich opiniach konsumenci podkreślają, że urządzenie jest dość ciężkie. Jest to szczególnym utrudnieniem, zwłaszcza gdy mamy dużą powierzchnię do posprzątania i pracę wykonujemy przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut.

 

 

 

 

Bissell Vac & Steam 1132N

 

4.Bissell Vac & Steam 1132NJeśli szukasz nie tylko mopa, lecz również odkurzacza, to model Bissell Vac & Steam 1132N może być dla Ciebie. Urządzenie to, to połączenie mopa i odkurzacza, czyli tzw. 2 w 1.

Moc tego modelu wynosi 1350 – 1600 W. Natomiast pojemność zbiornika na wodę ma wielkość 0.4 litra, a odkurzacza 0.95 litra. Wbudowany odkurzacz ma zastosowaną technologię cyklonową. Odkurzacze cyklonowe są odkurzaczami bezworkowymi. Zasysany brud w komorze cyklonowej wiruje i opada na dno.

Uważa się, że odkurzacze cyklonowe są lepsze dla alergików od tradycyjnych, workowych odkurzaczy. Natomiast nakładka, która transformuje odkurzacz w mopa parowego wykorzystuje technologię Microban. Technologia ta ma za zadanie eliminacje bakterii, które powodują nieprzyjemne zapachy.

Ciekawą jest możliwość odkurzania i używania mopa parowego jednocześnie. Osobom posiadającym duże mieszkania taka opcja z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Producent do zestawu dołącza również dyski zapachowe, które, gdy używane podczas czyszczenia pozostawią ładny zapach w domu. A jakie znaleźliśmy opinie o tym mopie parowym? To, co w szczególności przypada użytkownikom do gustu to małe rozmiary urządzenia. Dodatkowo podkreślają oni również solidne wykonanie i prostą obsługę.

Bissell Vac & Steam 1132N to funkcjonalny sprzęt typu 2w1. Jest to odkurzacz i mop o mocy zmiennej 1350 W – 1600 W.

 

Zalety

Technologia cyklonowa: Odkurzacz jest bezworkowy – zasysany brud akumulowany jest w komorze cyklonowej, gdzie wiruje i następnie opada na dno. Takie rozwiązanie jest doskonałe dla alergików, gdyż kurz nie wydostaje się na zewnątrz.

Technologia Microban: Nakładka transformująca odkurzacz w mop parowy wykorzystuje technologię Microban. Dzięki niej eliminujemy nie tylko bakterie, ale też nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu.

Używaj mopa i odkurzacza jednocześnie.: Obu urządzeń możesz używać oddzielnie, ale też jednocześnie. Przyspiesza to sprzątanie dużych powierzchni.

 

Wady

Waga: Chociaż urządzenie jest z pozoru niewielkie, niestety jest dość ciężkie, co przy dłuższych porządkach może być uciążliwe.

Tylko do płaskich, otwartych powierzchni: Sprzęt ten jest wydajny, ale niestety według konsumentów ciężko radzi sobie z zakamarkami. Jeśli więc masz zastawione mieszkanie, dużo schodów i ciasnych przestrzeni, to nie najlepsze rozwiązanie.

 

 

 

 

Russell Hobbs 2180-56

 

3.Russell Hobbs 21180-56Kolejne urządzenie, które chcieliśmy przedstawić to Russell Hobbs 2180-56. Mop o mocy 1500 W i pojemności zbiornika na wodę 0,3 litra. Pojemnik został wyposażony w funkcję anti-calc. Nie tylko jest to najlepszy mop parowy do paneli. Model ten nadaje się do każdego typu podłóg, również dywanów.

Dołączone do zestawu 2 ściereczki z mikrofibry bardzo dobrze myją czyszczone powierzchnie. Dodatkowo po skończonym sprzątaniu możemy je wyprać w pralce. Umieszczając ruchomą głowicę producent chciał zapewnić użytkownikowi możliwość bezproblemowego dotarcia do każdego zakamarka.

Mop parowy jest gotowy do działania po 30 sekundach od jego uruchomienia. Nie musimy jednak siedzieć z zegarkiem i odmierzać czasu, gdy urządzenie jest gotowe do pracy, poinformuje nas o tym wskaźnik gotowości pary.

Mop posiada również bardzo długi kabel zasilający, który bez przełączania pozwoli na sprzątnięcie dużej powierzchni. Klientom zdecydowanie podoba się
łatwa obsługa urządzenia oraz łatwość czyszczenia z jego pomocą. Wskazują oni również, że jest on dobrej jakości.

Kolejne urządzenie to Russell Hobbs 2180-56 o mocy 1500 W. Sprzęt ten nadaje się do mycia podłóg drewnianych, płytek, paneli, a nawet dywanów. W efekcie, ceniony jest za funkcjonalność.

 

Zalety

Ściereczki z mikrofibry: Do zestawu z mopem dołączono 2 ściereczki z mikrofibry, które bardzo dobrze myją czyszczone powierzchnie. Poza tym są funkcjonalne, gdyż można je prać w pralce.

Szybkie nagrzewanie i lampka kontrolna: Urządzenie jest gotowe do pracy po 30 sekundach od uruchomienia. Nie musimy jednak stać z zegarkiem w ręku, gdyż model ten ma kontrolkę informującą nas o gotowości do pracy.

Długi kabel: Sprzęt ten ma długi kabel, a więc wyczyścisz dużą powierzchnię, bez konieczności przełączania urządzenia do innego gniazdka.

 

Wady

Waga: Urządzenie waży ponad 3 kg, a więc przy dużej ilości sprzątania, jego użytkowanie nie jest zbyt wygodne.

Zbiornik: Posiada zaledwie 0,3 l zbiornik. W efekcie należy go regularnie napełniać, co przy sprzątaniu dużych powierzchni znacznie wydłuża czas pracy.

 

 

 

 

Camry CR7004

 

5.Camry CR7004Ostatnią naszą propozycją będzie mop parowy 3w1 Camry CR7004. Urządzenie ma moc 1500 W. Producent zaopatrzył ten model w trójkątną głowicę, której kształt ma pozwolić na dotarcie do każdego zakamarka. Dodatkowo w zestawie znajdziemy aż 11 akcesoriów, które pozwolą nam na czyszczenie różnych powierzchni, oraz dotarcie do trudnych miejsc.

W tym modelu zastosowano również funkcje mopa ręcznego. Oznacza to, że możemy odłączyć generator pary od podstawy używanej do czyszczenia podłóg. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wykorzystać urządzenie to wyczyszczenia blatów kuchennych, luster, kafelków, czy okien. Dla osób posiadających twardą wodę w domu ważną będzie informacja o wymiennym filtrze antywapiennym.

Dlatego nie musimy się martwić, że model się zepsuje, jeśli nie będziemy używać do czyszczenia wody destylowanej. Według konsumentów jest to dobry i tani mop parowy. Użytkownicy doceniają jakość generatora pary. Ilość generowanej przez niego pary jest wystarczająca by dokładnie wyczyścić powierzchnie, bez nadmiernego ich moczenia. Są to bardzo ważne cechy dla naszych użytkowników.

Mop parowy 3w1 Camry CR7004 to ostatni produkt, który chcemy zaprezentować Urządzenie ma moc 1500 W.

 

Zalety

Akcesoria: W zestawie znajdziesz aż 11 akcesoriów, które pozwolą Ci na czyszczenie różnych powierzchni. Nie tylko podłóg, ale też blatów w kuchni, luster czy okien.

Filtr antywapienny: Dzięki temu, że urządzenie posiada filtr antywapienny, nie musisz obawiać się o awarie spowodowane osiadaniem kamienia. Poza tym możesz używać zwykłej wody z kranu, a nie destylowanej.

Cena: Jest to dobry mop parowy do 200 zł, przez co cieszy się sporą popularnością.

 

Wady

Waga: Model ten jest dość ciężki co znacznie utrudnia pracę, zwłaszcza jeśli chcemy sprzątnąć trudno dostępne miejsca.

Nagrzewanie: Dużym problemem tego urządzenia jest zbyt mocne nagrzewanie się. Oczywiście dokładniej czyści bardzo zabrudzone powierzchnie, ale niestety w czasie pracy z korpusu kapie woda.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 4.43 out of 5)
Loading...