Telefony komórkowe z klapką ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeśli poszukujesz telefonu z klapką dobrze trafiłeś, bo właśnie świeżo sprawdziliśmy, jakie z nich są najlepsze i powodują zadowolenie swoich użytkowników. Przeglądnęliśmy wiele modeli dostępnych na rynku, a także opinii na ich temat. Na tej podstawie wyodrębniliśmy model Emporia FlipBasic F220. Jest to telefon o niskiej wadze 89 gram i zawiera wszystkie najbardziej potrzebne funkcje. Użytkownik zmieści tu do 200 kontaktów w książce telefonicznej, odbierze wiadomości SMS, posłuży się kalkulatorem, kalendarzem i budzikiem. Kolorowy ekran o wielkości 2,2 cali pozwala na czytelne wyświetlenie kontaktów i wiadomości. Telefon został wyposażony również w przycisk alarmowy, gdzie można zapisać do 5 numerów. Po naciśnięciu przycisku telefon automatycznie będzie wybierał kolejno zapisane numery alarmowe. W stanie zamkniętym chronimy ekran i klawiaturę przed uszkodzeniem, ale nadal mamy podgląd do funkcji telefonu za pomocą trzech diod LED sygnalizujących wiadomości SMS, nieodebrane połączenie i niski stan baterii. Drugim z polecanych przez nas modeli to MyPhone Tango. Przed decyzją o zakupie zapoznaj się również z jego parametrami.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki telefon komórkowy z klapką kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wydawałoby się, że na naszym rynku telefonów komórkowych królują wyłącznie smartfony, jako urządzenia, za pomocą których tak samo dobrze jest wykonać połączenie telefoniczne, jak wejść do Internetu, czy przechować potrzebne dane. Jednak nie jest to prawdą. Nadal na rynku telefonów komórkowych możemy znaleźć inne modele, na przykład te z klapką. Okazało się bowiem, że zalety prostych aparatów telefonicznych docenia wielu użytkowników.

W przewodniku tym chcemy znaleźć najlepszy telefon komórkowy z klapką, taki który spełni oczekiwania użytkowników, dla których telefon to narzędzie do wykonywania połączeń głosowych, a nie mały komputer. Okazało się, że producenci tego typu telefonów znaleźli swoich odbiorców w najstarszej grupie konsumentów. Modele z klapką obecnie są głównie adresowane do seniorów i zostały tak wyposażone, aby tej grupie wiekowej odpowiadały.

 

 

Jaki jest najlepszy telefon komórkowy z klapką?

Najlepszy telefon dla seniora nie musi zawierać wielu skomplikowanych funkcji, musi natomiast być przyjazny dla starszego człowieka. Dlatego producenci skupili się na prostocie użytkowania, dużych, wyraźnych klawiszach i nadzwyczaj intuicyjnej obsłudze. Jest duża grupa osób, która oczekuje od telefonu wyłącznie funkcji podstawowych. Zatem też możemy na rynku spotkać takie telefony. Ich zaletą jest bardzo łatwe odbieranie i kończenie rozmowy telefonicznej poprzez ruchy klapką. Przy jej otwieraniu łączy się rozmowa przychodząca, a wraz z jej zamknięciem rozmowa się rozłącza. Jest to ważne zwłaszcza dla osób niedowidzących. Inne, podstawowe funkcje, w jakie producenci wyposażają swoje telefony to możliwość wysyłania wiadomości SMS, budzik, kalendarz czy kalkulator.

 

Jaki telefon komórkowy z klapką wybrać

Jednak nie każdy starszy użytkownik telefonu ma kłopoty z obsługą urządzeń elektronicznych. Zatem telefony z dużymi klawiszami mogą również być zaopatrzone w wiele funkcji. Częstym urozmaiceniem telefonu z klapką jest zastosowanie w nim dwóch wyświetlaczy. Jeden znajduje się wewnątrz aparatu i służy do wybierania numeru i innych czynności wykonywanych na telefonie, a drugi, mniejszy ekran, jest umieszczony na zewnętrznej stronie klapki. Taki ekran ma za zadanie informować o połączeniu przychodzącym i wyświetlać informacje o nim, informuje on również często o stanie baterii, nadejściu wiadomości SMS, jest zaopatrzony w zegar, itp.

Wewnętrzne wyświetlacze w telefonach z klapką są zwykle wielkości 2,2 – 2,4 cala, są kolorowe o różnej ilości wyświetlanych kolorów, w zależności od modelu. Nawigacja w takich modelach jest za pomocą joysticka umieszczonego na górze klawiatury cyfrowej. Za pomocą tej właśnie nawigacji użytkownik zarządza wszystkimi funkcjami aparatu. A funkcje te mogą być niemal równie zaawansowane, co w smartfonach.

Najczęściej spotykane możliwości telefonu z klapką to obecność aparatu fotograficznego, możliwość łączenie z Internetem, odbierania e-maili, komunikacji na portalach społecznościowych, a także takie funkcje, jak kalendarz, budzik, radio, odtwarzacz mp3, czytnik kart pamięci czy obszerna książka telefoniczna. Wiele z modeli też ma możliwość obsługi dwóch kart SIM. Zatem osoba, która lubi technologię, używając telefonu o dużych klawiszach, przeznaczonych dla osób starszych będzie mogła wejść do zaawansowanych funkcji telefonu (za pomocą tych samych dużych klawiszy). Tym samym będzie mogła aktywnie uczestniczyć w komunikacji na portalach społecznościowych, czy przesyłać i odbierać zdjęcia.

Telefony takie, choć dedykowane seniorom, nie definiują więc, że każdy z seniorów musi być niezaznajomiony z techniką. A to, jaki telefon wybierzesz dla siebie będąc seniorem zależy od Twoich preferencji. Gdy nie umiesz czy nie chcesz zaawansowanych funkcji, możesz kupić aparat z funkcją niemal wyłącznie rozmów telefonicznych. Gdy potrzebujesz zaawansowanych funkcji, również znajdziesz taki telefon z klapką.

Ważną funkcją, która może stanowić o zdrowiu lub nawet życiu starszej osoby, jest istnienie przycisku alarmowego. Część telefonów z klapką jest wyposażonych w taką opcję. Przycisk ten pozwala na wprowadzenie od jednego do kilku numerów telefonów, które za sprawą jego przyciśnięcia, są łączone z telefonem użytkownika. Dzięki temu starsza osoba, która zasłabnie, za pomocą jednego przycisku może połączyć się z bliskimi, aby wezwać ich na pomoc.

 

 

Telefony komórkowe z klapką w dobrych cenach

Najtańsze i najprostsze telefony z klapką dostaniemy już za cenę w okolicach 100 PLN. Będą to modele o małej ilości funkcji, które służą głownie do telefonowania. Wśród nich można znaleźć modele o bardzo przyjemnym designie i ładnej kolorystyce. W miarę przybywania funkcji telefonu, również rośnie jego cena. Model dobrze już wyposażony, z obsługą kart pamięci czy aparatem fotograficznym, a także funkcją Bluetooth i dostępem do Internetu dostaniemy za kwotę około dwukrotnie wyższą.  Wśród tej kategorii telefonów możemy znaleźć modele od około 200 PLN do nawet ponad 400 PLN. Różnią się one głownie marką i jakością wykonania.

 

 

Najlepsze telefony komórkowe z klapką w 2021 roku

 

Poniżej przedstawiamy ranking wybranych modeli z klapką. Warto się z nim zapoznać, aby uniknąć rozczarowania po zakupie telefonu, który nie będzie spełniał do końca Twoich oczekiwań. Zapraszamy do lektury.

 

Nasze zalecenia

 

Emporia FlipBasic F220 

 

Czarny zgrabny telefon Emporia FlipBasic F220 o wewnętrznej pamięci 16 MB ma wymiary wysokość: 96 mm, szerokość 49 mm i głębokość 17 mm. Bateria Li-ion 1020 mAH starcza tu na 3,6 godzin rozmów. Telefon został wyposażony w kolorowy ekran o wielkości 2,2 cala, dzięki czemu wyświetlane informacje są dobrze czytelne. Urządzenie jest przeznaczone dla osób, które pragną używać je głównie do telefonowania.

Mamy tu dużą klawiaturę z wyraźnie oddzielonymi od siebie przyciskami, które ułatwiają pisanie SMS-a. Telefon pomieści do 200 kontaktów, oraz pięć w przycisku alarmowym, po którego przyciśnięciu aparat automatycznie wybierze po kolei każdy z numerów aż uzyska połączenie. Osobom starszym może to pomóc w poczuciu bezpieczeństwa, że w razie zasłabnięcia bliscy zostaną zaalarmowani.

Gdy telefon zostanie złożony, chronione są jego przyciski oraz ekran przed przypadkowym użyciem, a także uszkodzeniem. W tym kształcie telefon za pomocą diod LED informuje swojego właściciela o nadejściu SMS-a, nieodebranego połączenia, czy słabej baterii. Użytkownicy tego modelu chwalą jego prostotę obsługi oraz dużą, czytelną klawiaturę.

Telefon komórkowy z klapką Emporia FlipBasic F220 ma przekątną ekranu 2,2 cali. Model waży 89 g i ma baterię o pojemności 1020 mAh.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Po przeciwnej stronie od ekranu znajduje się przycisk telefonu alarmowego. Można przypisać do niego 5 numerów z książki telefonicznej. Jeśli będziesz potrzebował pilnie skontaktować się z bliskimi, musisz tylko nacisnąć ten guzik.

Przyciski:

Znajdujące się na klawiaturze przyciski są odpowiednio duże i wypukłe, więc pisanie wiadomości tekstowych nie sprawia żadnego kłopotu. Jest to szczególnie ważny atut dla osób starszych.

Diody LED:

Model wyposażono w 3 diody LED, które znajdują się na klapie. Nawet jeśli jest ona zamknięta, użytkownik zostaje informowany o nowych wiadomościach SMS, nieodebranych telefonach czy słabej baterii.

Obudowa:

Komórkę zrobiono z dobrej jakości tworzyw, więc na obudowie nie ma śladów po uszkodzeniach mechanicznych.

Wytrzymały ekran:

Telefon wyposażono w wytrzymały ekran. Dzięki solidnie zrobionej klapie na wyświetlaczu nie pojawiają się zarysowania.

Wady
Odbieranie połączeń:

Minusem jest to, że aby odebrać połączenie, nie wystarczy tylko podnieść klapkę - trzeba dodatkowo wcisnąć zieloną słuchawkę.

 

 

 

 

myPhone Tango

 

Model myPhone Tango został przez producenta zadedykowany starszym osobom, dlatego został wyposażony w przycisk SOS. Pozwala on na wysłanie wiadomości lub nawiązania połączenia z wcześniej zaprogramowanym numerem. Aparat ten posiada wiele rozmaitych funkcji i udogodnień. Jedną z nich jest możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Dodatkowe dane możesz przechować w niezależnym slocie karty pamięci microSD.

Karta może mieć pojemność do 32 GB. Aparat cyfrowy o czułości 2 MPx poradzi sobie z wykonaniem zdjęć, a funkcja Bluetooth pozwoli na ich przesłanie znajomym. W razie potrzeby użyjesz też kalendarza, kalkulatora, odtwarzacza mp3 czy radia. Wymiary telefonu to wysokość 105,4 mm, szerokość 52,7 mm, a grubość to 19,5 mm. Natomiast waga to zaledwie 108 g.

Użytkownicy polecają ten model seniorom, jako dobry i tani telefon komórkowy z klapką, który charakteryzują duże, wygodne przyciski i czytelny interfejs. Chwalą też estetykę wykonania telefonu, oraz to, że bateria wytrzymuje, przy średnim natężeniu rozmów, do 2 tygodni na jednym ładowaniu.

MyPhone Tango to bardzo dobry telefon komórkowy z klapką do 200 zł. Przekątna ekranu wynosi 2,4 cali. Telefon ma dostęp do sieci 3G.

Zalety
Wbudowany aparat:

Prezentowany telefon komórkowy ma wbudowany aparat 2 Mpix. Użytkownik może wykonywać zdjęcia, kiedy tylko ma pod ręką swoją komórkę.

Przycisk funkcyjny SOS:

Model ma funkcję SOS pozwalającą na szybkie skontaktowanie się z osobą, której numer zostanie ustawiony w telefonie. Wszystko odbywa się za pomocą jednego kliknięcia.

Dostęp do sieci 3G:

Komórka ma dostęp do sieci 3G, co oznacza możliwość łączenia się z Internetem. Telefon można używać nie tylko do rozmowy z bliskimi osobami, ale także gier online czy sprawdzania wiadomości.

Dodatkowe funkcje:

Model ma funkcję odtwarzacza MP3, budzika, kalendarza i radia FM. Korzystanie z komórki dostarcza rozrywki.

Wady
Słaba bateria:

Jeśli potrzebujesz telefonu, którego nie trzeba będzie często ładować, ten model może nie przypaść Ci do gustu. Wymaga on częstego podłączania do źródła zasilania.

 

 

 

 

Alcatel 20.51

 

Nasz ranking telefonów komórkowych z klapką kontynuujemy srebrnym modelem Alcatel 20.51 o prostej i intuicyjnej obsłudze. Klapka tu pełni funkcję odbierającą i kończącą połączenie, poprzez jej rozłożenie lub zamknięcie. Kolorowy wyświetlacz o wielkości 2,4 cale i rozdzielczości 320 x 240 pikseli wyświetla wyraźną, dużą czcionkę, a cały aparat ma wymiary 105,7 x 52,5 x 17,25 mm.

Producent wyposażył swój produkt również w pamięć RAM 8MB,  aparat fotograficzny 2 MPx, Bluetooth i możliwość łączenia z Internetem. Mamy tu również czytnik kart pamięci, który może obsłużyć karty do wielkości 32 GB. Bateria Li-Ion o pojemności 750 mAh pozwala na 2400 min rozmów i 200 godzin czuwania aparatu po pełnym jego naładowaniu.

Klapka doskonale zabezpiecza klawiaturę przed przypadkowym użyciem, a także chroni ekran przed zarysowaniami. Telefon, ze względu na duże, wygodne przyciski jest dedykowany osobom starszym. I tak też w swoich opiniach definiują go użytkownicy, dodając, że jego obsługa jest prosta, a ustawienie zarówno głośności rozmowy, jak i dzwonka proste w regulacji.

Telefon komórkowy z klapką Alcatel 20.51 ma aparat o rozdzielczości 2 Mpix. Przekątna ekranu wynosi 2,4 cali. Model waży 96 g.

Zalety
Łatwe odbieranie połączeń:

Aby rozpocząć lub zakończyć połączenie, nie trzeba wciskać żadnych przycisków. Wystarczy jeśli otworzymy lub zamkniemy klapę. Zwiększa to wygodę użytkowania Alcatel 20.51.

Czytelny wyświetlacz:

Komórka ma wyraźny wyświetlacz, więc odczytanie wiadomości tekstowej czy wybranie określonych ustawień telefonu nie jest trudnym zadaniem nawet dla seniorów mających problemy ze wzrokiem.

Czytnik kart:

Model ma wbudowany czytnik kart, który pozwala rozszerzyć pamięć. W rezultacie w telefonie można przechowywać więcej plików tj. muzykę czy zdjęcia. Dodatkowo karta pamięci nie jest droga.

Wady
Dzwonki:

W pamięci urządzenia jest kilka dzwonków, jednak nie są one przyjemne dla ucha. Użytkownik nie ma możliwości wybrania swojego sygnału odebranej wiadomości tekstowej.

 

 

 

 

Maxcom MM822BB 

 

Maxcom MM822BB, to jeden z bardziej zaawansowanych technologicznie telefonów z klapką. Kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 2,2 cale i rozdzielczości 176 x 220 wyświetla 65 tysięcy kolorów. Mamy tu zainstalowaną kartę pamięci o pojemności 16 GB. Telefon może nawiązać transmisję danych GPRS, skorzystać z technologii Bluetooth, albo zostać uruchomiony w trybie głośnomówiącym.

Dołączony aparat o rozdzielczości 0.3 MPix pozwala również na nagrywanie i odtwarzanie filmów. Natomiast odtwarzacz audio pracuje w dwóch formatach AMR i WAV. Dodatkowo model ten pokazuje aktualną godzinę, a także obsługuje wiadomości SMS i MMS, a jego książka telefoniczna pomieści 300 kontaktów. Wymiary tego modelu mają wysokość 97 mm, szerokość 49,5 mm oraz głębokość 17 mm.

A akumulator Litowo – Jonowy o pojemności 80 mAh pozwala na 4 godziny rozmów. Opinie o telefonach komórkowych z klapką Maxcom MM822BB przekazują, że jego dużą zaletą jest operowanie klapką przy rozpoczynaniu i kończeniu połączenia, bez użycia jakiegokolwiek przycisku. A podstawka do ładowania rozwiązuje problem trafienia małą wtyczką do gniazda ładowania w telefonie.

Maxcom MM822BB to telefon komórkowy z klapką ma przekątną ekranu równą 2,2 cali. Model ma wbudowany aparat o rozdzielczości 0,3 Mpix.

Zalety
Jakość rozmów:

Telefon komórkowy zapewnia dobrą jakość rozmów - nie ma szumów ani zakłóceń, więc wszystko słyszymy prawidłowo.

Bateria:

Model ma wytrzymałą baterię, która przy normalnym użytkowaniu wytrzymuje nawet do kilku dni. Dzięki temu nie trzeba mieć zawsze pod ręką ładowarki.

Funkcja SOS:

Komórka ma funkcję SOS. Polega ona na tym, że określona osoba (zależnie od ustawionego numeru) zostanie poinformowana, że potrzebujemy pomocy, kiedy naciśniemy określony przycisk.

Wady
Menu:

W recenzjach niektórych użytkowników można przeczytać, że telefon ma skomplikowane menu, dlatego osoba starsza może mieć problem z jego swobodną obsługą.

Jakość zdjęć:

Choć model wyposażono w aparat, jest on słabej jakości. Wykonane z jego użyciem zdjęcia są niewyraźne.

 

 

 

 

myPhone Hammer BOW+ 

 

Szukasz wytrzymałego telefonu komórkowego z klapką? Polecamy Ci model myPhone Hammer BOW+. Do jego produkcji wykorzystano wytrzymałe materiały. Obudowa ma klasę szczelności IP68. Komórka jest polecana szczególnie dla pracowników fizycznych.

Telefon komórkowy ma przekątną ekranu równą 2,4 cali, a pamięć wewnętrzna wynosi 64 MB. Wbudowany aparat ma rozdzielczość 2 Mpix. Model ma dwa wyświetlacze. Jeden znajduje się na klapie. Wyświetlane są na nim informacje na temat daty, godziny, stanu baterii czy nieodebranych połączeń. Telefon może obsługiwać jednocześnie 2 karty SIM. Urządzenie ma kompaktowe wymiary i duże, czytelne przyciski.

Spora grupa osób, które kupiły myPhone Hammer BOW+, jest zadowolona z podjętej decyzji. Komórka ma intuicyjne menu. Można ją ładować na dwa sposoby – przy pomocy zwykłego kabla bądź specjalnej stacji. Model jest wytrzymały, płynnie działa i mieści się nawet w niedużej kieszeni.

Telefon komórkowy z klapką myPhone Hammer BOW+ ma przekątną ekranu równą 2,4 cali. Pamięć wewnętrzna modelu to 64 MB.

Zalety
Stacja ładująca:

Do kompletu dołączono stację ładującą. W efekcie nie musimy pamiętać o podpinaniu kabla - wystarczy, jeśli odłożymy telefon w odpowiednie miejsca. Zestaw zawiera także standardowy adapter do ładowania w tradycyjny sposób.

Możliwość pracy w każdych warunkach:

Komórka jest przystosowana do pracy w ciężkich warunkach. Model ma klasę szczelności IP68, co oznacza, że jest odporny na deszcz, pył, błoto i wstrząsy.

Wady
Głośność dzwonka:

Sygnał przychodzącego połączenia jest głośny, nawet jeśli wybierzemy najcichszy tryb.

Wielkość czcionki:

Niektórzy wskazują, że czcionka w telefonie jest nieco mała, a przez to odczytanie wiadomości czasami bywa trudne.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Samsung GT-E2530

 

O bardzo lekkiej konstrukcji i minimalistycznym wzornictwie możemy mówić przy aparacie Samsung GT-E2530. Dzięki tym cechom jest to bardzo elegancki model, a jednocześnie funkcjonalny. Delikatny, zewnętrzny ekran LCD wyświetla aktualną godzinę i rozświetla się w momencie używania aparatu, aby następnie wyłączyć się i uśpić.

Użytkownik znajdzie na ekranie głównym odsyłacze do takich aplikacji, jak Facebook i Twitter skąd można wejść do tych aplikacji. Model ten został wyposażony również w technologię Bluetooth pozwalającą na komunikację z urządzeniami w pobliżu. Natomiast port USB 2.0 pozwoli na przenoszenie danych na przykład do komputera.

Model ten potrafi również obsłużyć kartę pamięci do 8 GB, nagrywać filmy w maksymalnej rozdzielczości 128×96 MPix, a także posiada szereg alarmów i przypomnień. Wymiary zewnętrzne togo aparatu to 94,4 x 47,2 x 17,4 mm, a waga wynosi 86 g. Warto jeszcze dodać, że książka telefoniczna pomieści 1000 wpisów. Według użytkowników, jest to mały i zgrabny telefon przystosowany do kobiecej dłoni. Ma dużą żywotność baterii i czytelny ekran.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir