fbpx

Masażery do stóp ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.10.19

 

Osoby, które mają bóle stóp, wiedzą jak ważny jest dobry masażer. Dlatego przeprowadziliśmy analizę najczęściej kupowanych masażerów i dowiedzieliśmy się, że najchętniej klienci w roku 2019 kupowali masażer MPM MMS-01. Jest to numer jeden roku 2019. Numer dwa to Beurer FB 50, model również często wybierany przez klientów. Największe zalety masażera MPM MMS-01, to ulga dla zmęczonych stóp po całodziennej pracy. Urządzenie, aby przynosić te ulgę, zostało wyposażone w 4 rolki do masażu. Dno naczynia ma drobne wypustki, do akupresury stóp. Model ma również funkcje wibracji i podtrzymywania temperatury wody. Użytkownik ma do wyboru trzy rodzaje masażu. Pierwszy korzysta z promieniowania podczerwonego, które stymuluje krążenie krwi, z włączoną funkcją wibracji. Drugi rodzaj podtrzymuje temperaturę wody, a funkcja wibracji wytwarza „bąbelki” delikatnie masujące stopy. A trzeci rodzaj to funkcja podtrzymywania temperatury wody wraz z włączonym promieniowaniem podczerwonym pobudzającym krążenie. Wygodne naczynie, w którym masujemy nogi ma pojemność 3,5 litra, jest wyposażone w nakładkę chroniącą przed wylewaniem wody, oraz stabilne, gumowe nóżki antypoślizgo

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki masażer do stóp kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jesteśmy coraz bardziej zajęci. Spędzamy dużo czasu w pracy, i coraz mniej mamy go na chwile relaksu. A ten też jest na wagę złota, gdyż nasze życie jest coraz bardziej stresujące. Szukamy więc sposobów na wypoczynek, gdzie w prosty sposób możemy zregenerować nasz umysł i ciało. Niestety nie wszystkich stać na regularne wizyty w SPA i masaże wykonywane przez profesjonalnych masażystów. Niektórzy mają problem z wygospodarowaniu czasu, by poddać się regenerującym zabiegom. Dlatego też powstały specjalne urządzenia, które pomogą nam się zrelaksować w domowym zaciszu. Do jednego z nich zaliczamy masażer do stóp. Za pomocą tego sprzętu możemy wprawić nasze ciało w stan odprężenia.

Nie od dzisiaj wiadomo, jak dobroczynny dla naszego ciała jest masaż stóp. Masaż taki nie tylko wzmacnia mięśnie i usuwa blokady naczyń krwionośnych. Pozwala on również zredukować ból i usunąć napięcie mięśni. A uciskając odpowiednie punkty na stopach możemy wpłynąć pozytywnie na pracę poszczególnych narządów i części ciała. Niektórzy uważają, że odpowiedni masaż stóp może poprawić funkcjonowanie układu nerwowego czy pokarmowego. A czy ty już wiesz, jaki masażer do stóp wybrać dla siebie?

 

 

Rodzaje masażerów do stóp

Najbardziej popularnym rodzajem masażera do stóp jest masażer wodny. Modele tego typu łączą w sobie kojące działanie wody i masaż mechaniczny za pomocą specjalnych wałków. Użytkując tego typu sprzęt podczas jednego zabiegu relaksujemy nasze ciało i mięśnie. Dodatkowo dbamy o nasze stopy. Dzięki moczeniu ich w wodzie możemy pozbyć się stwardniałego naskórka. Choć przeznaczone one są do pracy z wodą, to niektóre tego typu urządzenia możemy używać również na sucho. Masażery te posiadają posiadają różnego rodzaju funkcje i różne typy masażu.

Możemy więc ich pracę dostosować do naszych potrzeb. Często możemy też spotkać masażery do stóp na sucho. Specjalne, wbudowane wypustki poruszając się masują nasze obolałe stopy. I tutaj mamy możliwość wyboru jednego z kilku trybów pracy. Zaletą tego typu masażera jest to, że jego uruchomienie nie wymaga dużo pracy. Wystarczy znaleźć najbliższy kontakt elektryczny i możemy już korzystać z leczniczego masażu. Modele te są również bardziej kompaktowe w przeciwieństwie do masażerów wodnych.   

Kolejny typ masażera to drewniany masażer do stóp. Jest to najbardziej tradycyjny model masażera. Wymaga on również więcej pracy od jego użytkownika. Ten rodzaj urządzenia składa się z obracających się rolek, które podczas poruszania na nich naszych stóp, są wprawiane w ruch. Ponieważ sprzęt ten jest małych rozmiarów możesz go z łatwością zabrać ze sobą w podróż, czy do pracy. Z kolei dzięki wykonaniu go z drewna możesz go również używać np. pod prysznicem potęgując jego działanie masujące ciepłą wodą.

Rzadziej spotykanym jest masażer do stóp z podczerwienią. Jest on wyposażony w lampę emitującą podczerwień. Światło to wnika w tkanki i w ten sposób, rozgrzewając je, działa na nie leczniczo. Działają one przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz regenerująco. Tak więc masaż nie jest wykonywany metodą tradycyjną, gdzie nacisk powoduje uwolnienie od bólu.

 

Funkcje masażerów do stóp

Największą różnorodność funkcji i rodzajów masażu znajdziemy w wodnych masażerach do stóp. Po pierwsze często znajdziemy funkcję podgrzewania wody. Dzięki niej nie będziemy musieli wymieniać wody w urządzeniu, co 10 minut, bo pozostanie ona ciepła przez cały czas trwania zabiegu czy zabierze on 15 minut czy godzinę. Często też znajdziemy w modelach tego typu masaże bąbelkowe, reflektoryczne, relaksacyjne oraz wibracyjne. Pomimo tego, że urządzenia te są przeznaczone do wykonywania masażu z użyciem wody, niektóre masażery wodne mają możliwość masowania „na sucho”, czyli bez wykorzystania wody. W przypadku wodnych modeli warto również sprawdzić czy producent dołącza do sprzętu elementy pozwalające nam zadbać również o skórę na stopach, np. pumeks.

Osoby, które mają problemy z grzybicą stóp powinny wybrać model posiadający generator ozonu, który ma właściwości bakteriobójcze. Pomaga też w eliminacji nieprzyjemnego zapachu stóp. Znajdziemy też w sprzedaży takie modele, które oferują po wykonanym zabiegu masażu suszenie stóp oraz paznokci.

Natomiast masażery do stóp na sucho dają możliwość użytkownikowi regulowania prędkości ruchu głowic masujących. Niektóre modele mają dodatkowo wbudowaną funkcję podczerwieni, czy masażu specjalistycznego, jak masaż shiatsu.

 

 

Jaki jest najlepszy masażer do stóp?

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu naszego krótkiego przewodnika będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki jest najlepszy masażer do stóp. Pamiętaj, by zastanowić się, czego tak naprawdę od tego urządzenia oczekujesz. Nie warto kupować tego sprzętu, jeśli tylko będzie leżał w szafie i nigdy nie będzie używany. Masażery wodne oferują zazwyczaj więcej funkcji, są one jednak dużo większe od masażerów pracujących na sucho. Również przeprowadzenie zabiegu wymaga więcej przygotowań, gdyż musimy urządzenie wypełnić wodą. Pamiętajmy jednak, że podczas używania na nasze stopy działa nie tylko masaż, lecz również dobroczynna, ciepła woda, która dodatkowo rozluźnia spięte mięśnie.

Czy poszukujemy większego modelu oferującego wachlarz różnorodnych masaży, czy sprzętu małego, który z łatwością zabierzemy ze sobą w podróż lub do pracy. Bez problemu znajdziemy masażery do stóp w dobrych cenach, które całkowicie spełnią nasze oczekiwania.

 

 

Najlepsze masażery do stóp w 2019 roku

 

Twoje nogi są ciągle zmęczone, opuchnięte i wychłodzone. Zastanawiasz się jaki masażer do stóp wybrać? Oto najlepsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

MPM MMS-01

 

1.MPM MMS-01Pierwsze polecane przez nas urządzenie to masażer polskiej firmy MPM. Jeśli lubicie wspierać rodzimy przemysł, masażer MPM będzie świetnym wyborem. To bardzo dobre urządzenie, które można zakupić w korzystnej cenie. Urządzenie zostało wyposażone w moc równą 70 W.  Jest to wystarczająca moc by urządzenie skutecznie masowało nasze zmęczone stopy.

Produkt w swojej ofercie ma masaż bąbelkowy, reflektoryczny, relaksacyjny oraz wibracyjny. Urządzenie zostało wyposażone w bardzo praktyczną funkcję podtrzymywania temperatury wody. Dzięki temu możemy jeszcze dłużej cieszyć się ciepłym i przyjemnym masażem.

Masażer posiada w komplecie 4  rolki służące do masowania stóp oraz 3 końcówki, które będziemy mogli wymienić na wypadek ich zużycia (szczotka, pumeks, kolce). Ten tani i dobry masażer do stóp posiada bardzo dobre opinie. Użytkownicy podkreślają dobrą relację ceny do jakości.

Urządzenie świetnie spełnia swoją rolą i sprawia, że nasze nogi są zrelaksowane i wypoczęte. Masażer jest bardzo wygodny w użytkowaniu, woda która się w nim znajduje podczas masażu nie wylewa się.

Jeśli narzekasz na ciągłe zmęczenie nóg, dobrym rozwiązaniem będzie zakup specjalnego masażera do stóp. Obecnie na polskim rynku jest wiele urządzeń tego typu. Pierwszym z nich to MPM MMS-01. Według konsumentów jest to najlepszy masażer do stóp w 2019 roku.

Zalety
Funkcjonalność:

Masażer ma kilka opcji masażu, co czyni go niezwykle funkcjonalnym urządzeniem. Każda z nich dostosowana jest do innego rodzaju bólu. Produkt zapewnia m.in.: masaż bąbelkowy, reflektoryczny, relaksacyjny oraz wibracyjny.

Wyposażenie:

W zestawie znajdziemy 4 rolki służące do masowania stóp oraz 3 końcówki, które można wymienić na wypadek ich zużycia. Są to: szczotka, pumeks oraz kolce.

Temperatura wody:

W czasie długich masaży woda może stracić swoją temperaturę, co zdecydowanie zmniejsza komfort zabiegu. Z tego powodu prezentowane urządzenie posiada funkcję dłuższego utrzymania ciepła wody.

Cena:

Choć nie jest to najtańsza propozycja w naszym rankingu, produkt jest relatywnie tani. Co ważne, stosunek jakości wykonania do ceny jest bardzo dobry.

Moc:

Urządzenie wyposażone jest w moc równą 70 W.  Jest to w zupełności wystarczające, aby skutecznie masowało zmęczone stopy.

Wady
Wykonanie:

Sprzęt w dużej mierze wykonany jest z plastiku, przez co konsumenci nie najlepiej oceniają jego design.

 

 

 

 

Beurer FB 50

 

2.Beurer FB 50Kolejna propozycja to masażer niemieckiej firmy Baurer. Jest to urządzenie, którego cena nie należy do tych najniższych, jednakże w zamian producent oferuje wiele ciekawych funkcji i technologii. Elektroniczny wyświetlacz pozwala nam na kontrolowanie procesu masowania.

Masażer został wyposażony w imponującą moc 390 W. Do dyspozycji mamy m.in. masaż wibracyjny i bąbelkowy. Ponadto masaż magnetyczny wzmocni odżywianie komórek. Masażer dysponuje funkcją podgrzewania temperatury wody (a nie tylko podtrzymywanie temperatury, jak to ma miejsce w większości urządzeń). Do wyboru mamy 5 ustawień od 35 do 48 stopni Celsjusza.

Technologia podczerwieni sprawia, że masaż jest jeszcze bardziej skuteczny i kojący. Urządzenie jest bardzo praktyczne i bezpieczne w obsłudze. Specjalnie osłonki chronią przed wydostawaniem się wody na zewnątrz. Antypoślizgowe gumowe nakładki na nóżki dbają o nasze bezpieczeństwo i minimalizują ryzyko poślizgnięcia się.

Według wielu opinii jest to najlepszy masażer do stóp. Użytkownicy są zadowoleni z działania sprzętu. Stopy są wyraźnie wypoczęte i wypielęgnowane.

Kolejnym urządzeniem w naszym zestawieniu jest masażer niemieckiej firmy Beurer – model FB 50. Jest to bardzo dobry sprzęt, choć stosunkowo drogi.

Zalety
Moc:

Urządzenie posiada dużą moc, która wynosi 390 W, dzięki czemu efektywność masażu jest znacznie większa.

Funkcjonalność:

W urządzeniu do dyspozycji użytkownika są dwie opcje: masaż wibracyjny i bąbelkowy. W zależności od własnych upodobań, można je w prosty sposób ustawić. Co więcej, masaż magnetyczny wzmocni odżywianie komórek.

Temperatura:

W urządzeniu mamy możliwość 5 ustawień temperatury, od 35 st. C do 48 st. C. Ponadto, masażer dysponuje funkcją długiego podtrzymania temperatury wody. Dodatkową opcją jest możliwość podgrzewania, gdy do urządzenia nalejemy zimną wodę (wpływa to jednak na koszty eksploatacji).

Bezpieczeństwo:

Specjalne osłonki w urządzeniu, chronią przed zalaniem napędu. Dzięki temu, ryzyko awarii czy spięcia elektrycznego, jest znikome.

Wady
Cena:

Jest to jedno z najdroższych urządzeń w naszym zestawieniu. Należy jednak podkreślić, że w zamian za wysoką cenę, dostajemy ciekawe funkcje oraz nowe technologie.

 

 

 

 

Terraillon Aqua Spa +

 

Urządzenie Terraillon Aqua Spa+ można wykorzystywać na wiele sposobów. Masażer sprzyja odprężeniu po męczącym dniu, może też wspomóc rehabilitację po doznanym urazie stopy. Sprzęt ma do wyboru kilka rodzajów masażu: wibracyjny, bąbelkowy, reflektoryczny oraz relaksacyjny. Wyposażono go w funkcję podtrzymywania temperatury wody.

Moc masażera wynosi 90 W. Obudowa modelu jest w biało-beżowym kolorze i estetycznie się prezentuje. Ponadto wykazuje odporność na uszkodzenia mechaniczne i łatwo się ją czyści. Sprzęt ma opcję podczerwieni, która stymuluje mikrokrążenie krwi. W razie potrzeby można zdemontować znajdujące się na dnie rolki masujące, aby tylko wymoczyć stopy w ciepłej wodzie.

Model Terraillon Aqua Spa+ przypadł do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Panowie twierdzą, że sprzęt jest przydatny, gdyż może znacząco przyspieszać powrót do zdrowia po bolesnej kontuzji. Obsługa urządzenia nie jest kłopotliwa. W recenzjach na temat masażera można też przeczytać, że jest lekki, a to ułatwia wylewanie wody po skończonym masażu.
Masażer Terraillon Aqua Spa+ ma moc 90 W. Ma on 4 rodzaje masażu, czyli: reflektoryczny, wibracyjny, bąbelkowy i relaksacyjny.

Zalety
Efektywne działanie:

Z pomocą urządzenia można szybko się zrelaksować i zapomnieć o problemach bądź stresujących sytuacjach. Masaż jest odpowiednio intensywny i pomaga w odprężeniu stóp.

Pomaga w rehabilitacji:

Sprzęt jest polecany osobom, które po doznaniu bolesnych kontuzji muszą przechodzić rehabilitację. Regularny masaż sprawia, że ból po urazie mija znacznie szybciej.

Możliwość demontażu rolek masujących:

Na dnie masażera znajdują się dwie duże rolki masujące. Jeśli uznamy, że za bardzo nam przeszkadzają, możemy je zdemontować. Wtedy możliwe jest wygodne położenie stóp na dnie i ich wymoczenie bez masowania.

Wady
Woda zbyt szybko stygnie:

Co prawda urządzenie zostało wyposażone w funkcję podtrzymywania temperatury wody, ale niektóre osoby twierdzą, że nie działa zbyt efektywnie. Stosunkowo szybko możemy zacząć odczuwać nieprzyjemny chłód, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na masaż bąbelkowy.

 

 

 

 

Hi-Tech Medical KT-588

 

3.Cardio-Test KT-588Następny godny uwagi sprzęt polskiego producenta Hi-Tech Medical, który od kilku lat produkuje sprzęt medyczny. Ich wszystkie produkty są zgodnie z wymogami Dyrektywy Unii Europejskiej. Regularne używanie urządzenia usprawnia krążenie krwi w stopach.

W następstwie podnosi się temperatura skóry. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które posiadają wiecznie zimne stopy. Masażer został wyposażony w specjalne punkty stymulujące, które  skutecznie pobudzają i jednocześnie relaksują nasze stopy.

Co więcej intensywność masażu możemy z łatwością dopasować do naszych potrzeb i preferencji poprzez kontrolowanie nacisku stóp na powierzchnię masażera. Urządzenie wykonuje masaż bąbelkowy oraz wibracyjny. Zostało wyposażone w ważną funkcję podtrzymywania temperatury.

Masażery do stóp tej firmy mają dobre opinie. Mimo niewysokiej ceny, urządzenia bardzo dobrze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Głośność pracy nie jest zbyt wysoka i nie zaburza chwil relaksu. Urządzenie ma ładny wygląd, który będzie ozdobą naszej łazienki. To świetny pomysł na prezent dla dziadka lub babci.

Następnym produktem jest sprzęt znanego polskiego producenta, który jest liderem na rynku ekwipunku medycznego. Ten dobry masażer do 100 złotych marki Hi-Tech Medical, model KT-588 to bardzo ciekawa propozycja.

Zalety
Jakość:

Prezentowany sprzęt cechuje się najwyższą jakością. Jak niemal wszystkie produkty firmy Hi-Tech Medical, jest zgodny z wymogami Dyrektywy Unii Europejskiej.

Cena:

Jest to jeden z najtańszych produktów zarówno w naszym zestawieniu, jak i na polskim rynku.

Efektywność:

Urządzenie to, cechuje się dobrymi efektami pracy. Bardzo dobrze sprawdza się u osób z problemem zimnych stóp. Jego punkty stymulujące skutecznie pobudzają, a także relaksują zmęczone stopy.

Wady
Głośność pracy:

Nie jest to niestety ciche urządzenie, co w pewnym stopniu zmniejsza komfort jego użytkowania.

Wygląd:

Masażer ma bardzo tradycyjny wygląd, przez co gorzej prezentuje się na tle nowoczesnych urządzeń.

 

 

 

 

Beurer FM 60

 

4.Beurer FM 60Masażer firmy Beurer to bardzo solidny produkt, wykonany z najwyższej jakości materiałów. Niemiecka precyzja wykonania gwarantuje wytrzymałość sprzętu. Masażer ma za zadanie pobudzić krążenie krwi.  Urządzenie zostało wyposażone w 18 głowic masujących shiatsu.

Masaż shiatsu polega na umiejętnym wywoływaniu nacisku na ciało, czego skutkiem jest wytwarzanie i stymulowanie przepływu energii w ciele. Regularne użytkowanie urządzenia zmniejszy obrzęk stóp, sprawi, że staną się lżejsze i bardziej wypoczęte.

Co więcej, produkt został wyposażony w technologię podczerwieni, która ma za zadanie stymulować mikro krążenie krwi. Urządzenie ma funkcję regulacji prędkości masażu. Mamy do dyspozycji dwie szybkości. Sprzęt obsługuje się bardzo łatwo – za pośrednictwem naszej stopy. Warto podkreślić, że masażer łatwo dopasować do postury.

Został on wyposażony w regulację konta pochylenia  za pośrednictwem regulacji wysokości nóżek. Masażer firmy Baurer posiada dobre recenzje. To dobry wybór, jeśli mamy obolałe zmęczone stopy. Urządzenie usuwa napięcie, relaksuje a także poprawia krążenie krwi stóp.

Kolejnym produktem jest masażer do stóp firmy Beurer – model FM 60. To solidny sprzęt, wykonany z materiałów najwyższej jakości.

Zalety
Głowice masujące shiatsu:

Urządzenie zostało wyposażone w 18 głowic masujących shiatsu. Warto dodać, że masaż shiatsu polega na umiejętnym wywoływaniu nacisku na ciało, czego skutkiem jest wytworzenie stymulacji przepływu energii w ciele.

Efektywność:

Regularne użytkowanie sprzętu, gwarantuje zmniejszenie obrzęku stóp. Dzięki temu będą one wypoczęte i mniej podatne na zmęczenie. Co więcej, poczujemy się lżejsi i sprzęt ten pomoże nam zlikwidować dolegliwość zimnych stóp czy częstych skurczów.

Łatwe użycie:

Masażer jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze. Bez większego problemu będzie można zaznajomić się z obsługą sprzętu i ustawić odpowiedni dla siebie system pracy.

Wady
Cena:

Ze względu na jakość użytych materiałów, cena produktu jest dość wysoka.

Krótka długość kabla:

Urządzenie posiada dość krótki kabel, przez co jego mobilność jest ograniczona.

 

 

 

 

Optimum HZ 1014

 

5.Optimum HZ 1014Ostatnia nasza propozycja to bardzo ciekawe urządzenie marki Optimum. Masażer do stóp posiada moc 90 W. Jest to produkt bardzo przyjemny w obsłudze. Powierzchnia oparcia stóp jest ogrzewana. Została wyposażona w ponad 400 wypustek, które podnoszą skuteczność masażu relaksacyjnego.

Masażer dysponuje aż 70 dyszami, które są gwarancją przyjemnego masażu bąbelkowego. Urządzenie jest także praktyczne w użytkowaniu. Posiada specjalną nakładkę, która skutecznie chroni naszą podłogę przed ewentualnym wylaniem się wody.

To także zwiększa nasze bezpieczeństwo, gdyż nie musimy obawiać się, że nieopatrznie poślizgniemy się na rozlanej na podłodze wodzie. Masażer potrafi wykonać masaż suchy, wodny oraz bąbelkowy. Regularne masaże mogą wyraźnie poprawić krążenie krwi w stopach, a także całych nogach. Ciekawą funkcją jest system suszenia stóp oraz paznokci.

Masażer firmy Optimum jest oceniany pozytywnie. Długość kabla jest wystarczająca, a sam sprzęt niezbyt wielki. Wysoko oceniana jest także funkcja aromaterapii, która może skutecznie poprawić nam nastrój oraz dostarczyć pozytywnych doznań podczas masażu.

Ostatnim produktem w naszym zestawieniu jest masażer do stóp firmy Optimum. Jest to niezwykle przyjemny w obsłudze sprzęt w atrakcyjnej cenie.

Zalety
Cena:

Jest to jeden z tańszych produktów w naszym rankingu. Naturalnie, mimo niskiej ceny, jakość wykonania oraz funkcjonalność urządzenie są na najwyższym poziomie.

Efektywność:

Urządzenie wyposażone jest w ponad 400 wypustek, które podnoszą skuteczność masażu relaksacyjnego. Ponadto, dysponuje ono aż 70 dyszami, które są gwarancją przyjemnego masażu bąbelkowego. Sprawia to, że urządzenie jest niezwykle efektywne. Nie tylko poprawia krążenie krwi w stopach, ale i w całych nogach. Co więcej, szybko przynosi ulgę i likwiduje przewlekłe bóle dolnych kończyn.

Suszenie paznokci:

Sprzęt ten posiada bardzo ciekawą funkcję, jaką jest system suszenia stóp oraz paznokci. Jest to bardzo przydatne w przypadku świeżego pedicure.

Wady
Długość kabla:

Kabel znajdujący się w zestawie ma dość ograniczona długość, przez co mniejsza mobilność urządzenia.

Głośna praca:

Prezentowany masażer jest dość głośnym urządzeniem, co zmniejsza komfort pracy.

 

 

 

 

Jak używać masażera do stóp?

 

Osoby narzekające na zmęczenie lub ból stóp z pewnością szybko dostrzegą atuty masażera. Wspomniane urządzenie pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu i zapomnieć o stresujących sytuacjach. Niemniej jednak niektórzy konsumenci mają problem z obsługą takiego sprzętu. Zebraliśmy więc wskazówki o tym, jaki masażer do stóp jest polecany przez użytkowników i w jaki sposób należy go używać.

 

 

Jak prawidłowo obsługuje się masażer do stóp?

Masażer do stóp to bardzo łatwe w obsłudze urządzenie, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z jego użytkowaniem (nawet osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z podobnymi sprzętami). Większość dostępnych na rynku masażerów może wykonywać masaż zarówno na sucho, jak i na mokro, czyli w wodzie. Jeżeli interesuje nas pierwsza opcja, wystarczy włożyć stopy do środka urządzenia i przyłożyć je do masujących przystawek. Po uruchomieniu sprzętu odczujemy przyjemne wibracje, które pomagają w pozbyciu się uciążliwego bólu nóg. Taki masaż wibracyjny pozwala ponadto zneutralizować napięcie mięśni oraz poprawia krążenie krwi.

Zabieg z wykorzystaniem wody według wielu osób jest wyjątkowo przyjemny, a dodatkowo potrafi ukoić nerwy. Do masażu możemy wykorzystać ulubioną sól czy płyn do kąpieli stóp. Przed włączeniem sprzętu należy napełnić zbiornik odpowiednią ilością wody (nie powinna przekraczać wyraźnie zaznaczonego wskaźnika „max”), a następnie włożyć do środka stopy. Potem wystarczy wybrać właściwy tryb pracy (zwykle jest ich kilka np. masaż + bąbelki czy masaż + utrzymywanie temperatury wody) i się zrelaksować.

 

Jakie kosmetyki możemy zastosować do masażu na mokro?

Jak już zostało wspomniane, do zbiornika masażera wypełnionego wodą możemy zastosować swój ulubiony kosmetyk do kąpieli stóp, np. sól o przyjemnym zapachu, która wykazuje właściwości nawilżające czy antygrzybiczne. Ważne jest, aby wybrany produkt nie pienił się (przeważnie jest to zaznaczone również w instrukcji obsługi urządzenia). Należy o tym pamiętać, gdyż zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków może doprowadzić do awarii sprzętu.

 

Ile powinien trwać masaż stóp?

Masaż stóp wykonywany przy użyciu masażera powinien trwać ok. 10 minut. To w zupełności wystarcza, aby nogi wypoczęły. W razie konieczności możemy też nieco wydłużyć czas trwania zabiegu, ale nie powinno to być więcej niż 20 minut, głównie z uwagi na zwiększone ryzyko przegrzania urządzenia. Jeżeli zależy nam na dłuższym masażu, najlepiej po upływie 20 minut wyłączyć na chwilę sprzęt, poczekać aż ostygnie, a następnie ponownie go włączyć.

 

 

Jak wygląda konserwacja masażera do stóp?

Po skończonym masażu należy wylać wodę ze zbiornika poprzez przeznaczony w tym celu otwór. Po każdym użyciu urządzenie trzeba dokładnie wyczyścić przy pomocy ściereczki zamoczonej w wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu. W ten sposób pozbędziemy się resztek soli lub innego kosmetyku wykorzystanego do masażu. Pamiętajmy, aby nie stosować do mycia masażera silnych chemicznie środków, gdyż możemy uszkodzić obudowę. Po umyciu zbiornika należy go wypłukać i wytrzeć do sucha.

 

Jak bezpiecznie używać masażera do stóp?

Używając masażera do stóp, należy pamiętać o tym, że w momencie wlewania wody do zbiornika urządzenie nie powinno być podłączone do gniazdka. Sprzęt należy obsługiwać suchymi dłońmi, a sam masaż można wykonywać tylko w pozycji siedzącej (nie wolno stawać na urządzeniu). Musimy także pilnować, aby otwory znajdujące się w podstawie produktu nie były zakryte przez miękkie materiały na podłożu. Jeżeli będziemy przestrzegać wymienionych zasad, użytkowanie masażera będzie całkowicie bezpieczne i komfortowe.

 

 

Czy podobal Ci sie nasz artykul? Ponizej znajdziesz nowo dodane artykuly:

 

Depilatory laserowe

Masazer do twarzy

Jaki masażer antycellulitowy kupić?

Mata masująca

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (51 votes, average: 4.53 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status