Kominki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Sprzętem, który nie tylko pozwoli zapełnić przestrzeń w mieszkaniu, ale również nada mu ciekawego charakteru jest kominek. Zdaniem wielu konsumentów, obecnie najlepszym modelem jest Dimplex Synergy DIM-00306. Jest to nowoczesny produkt elektryczny dedykowany do montażu na ścianie. Ponieważ urządzenie zostało wykonane w nowoczesnym stylu, będzie się dobrze prezentowało w wielu wnętrzach. Sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze, gdyż konsumenci przy zakupie otrzymują dobrze opisanego pilota. Na uwagę zasługuje również to, że duża wydajność grzewcza sprawia, że urządzenie sprawdzi się w wielu typach pokoi. Równocześnie kominek jest w pełni bezpieczny. Producent dołożył bowiem wszelkich starań, by liczne zabezpieczenia zapobiegły ewentualnej awarii. Blask, jaki rozchodzi się z urządzenia jest bardzo duży, ale nie podrażnia oczu. Światło rozprzestrzenia się równomiernie po całym pokoju. Jeśli jednak, cena modelu jest dla Ciebie zbyt wysoka, to polecamy zainwestowanie w Dimplex Bach 2. Jest to urządzenie, które wzbogacono o wizualny efekt płonących polan.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki kominek elektryczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kominek, to taki element wyposażenia, który całkowicie zmienia charakter wnętrza. Dodaje mu ciepłego charakteru, wszyscy chętnie się wokół niego gromadzą, by wspólnie spędzać czas. Jednak nie wszystkie wnętrza dysponują możliwością zbudowania kominka tradycyjnego, opalanego drewnem, lub choćby takiego, w którym paliwem jest gaz. Gdy bardzo pragniemy mieć w domu kominek, a warunki nam to uniemożliwiają, możemy sięgnąć do współczesnego rozwiązania i kupić model elektryczny.

Dzisiejsze kominki elektryczne doskonale imitują swoje prawdziwe pierwowzory, również dają ciepło i nastrój. Jaki jest najlepszy kominek elektrycznyto jest temat naszego poradnika. Postaramy się opisać funkcje kominka elektrycznego, oraz wskazać, na jakie cechy należy zwracać uwagę przy zakupie, aby był on udany, a kominek służył długie lata.

Trochę historii

Pomyliłby się ten, kto twierdziłby, że kominki elektryczne to wynalazek współczesny. Pierwsze kominki elektryczne pojawiły się w Wielkiej Brytanii w roku 1892. Jednak wówczas miały one małą wartość energetyczną i wynalazek nie rozpowszechnił się. Dopiero po odkryciu przez amerykańskiego metalurga Alberta Marsha stopu niklu i chromu, czyli Nichromu, możliwym stało się rozgrzanie kominków do wysokich temperatur.

Pierwszy kominek, który spełniał rolę dostarczania ciepła skonstruowano w 1912 roku. Od tego czasu technologia ta przeszła prawdziwą rewolucję i dzisiejsze kominki elektryczne w niczym nie przypominają tych sprzed 100 lat.

 

Funkcja kominka w Twoim domu

Decydując się na zakup kominka, przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, jaką on ma pełnić funkcję w moim domu. Czy ma to być wyłącznie funkcja estetyczna, czy też grzewcza, a może obie funkcje powinien łączyć? Kominek z funkcją ozdobną to po prostu rodzaj mebla, który ma się podobać i tyle. Gdy chcemy rozszerzyć funkcjonalność kominka elektrycznego o funkcję grzewczą, trzeba mieć przede wszystkim świadomość, że nie jest to urządzenie, które może służyć, jako podstawowe ogrzewanie pomieszczenia.

Kominek z funkcją grzewczą jest zaopatrzony w wentylatory, lub grzałki o mocy od 1 do 2 kW i może pełnić doskonale funkcję ogrzewania dodatkowego. W ofercie różnych sklepów, bez problemu znajdziesz kominki elektryczne w dobrych cenach, które będą spełniały funkcje, jakie są Tobie potrzebne, a także w rozmiarach potrzebnych do Twojego wnętrza.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

Kominek elektryczny, to przede wszystkim wygoda użytkowania. Kominki takie nie wydzielają spalin, nie ma w nich pozostałości po spalaniu drewna – czyli popiołu i sadzy, nie wymagają więc podłączenia do komina, szybu wentylacyjnego, czy też ciągłego sprzątania wokół. Nie ma też konieczności gromadzenia i przechowywania opału, co znacznie ogranicza ilość zajmowanego przez nie miejsca, a także są mniej pracochłonne w użyciu. Dodatkowo, gdy nie mamy otwartego ognia w pomieszczeniu, minimalizujemy ryzyko pożaru.

 

Efekt 3D płomieni i oszczędność

Nowoczesne kominki elektryczne dają pokaz trójwymiarowych płomieni, do złudzenia imitujących prawdziwe płomienie, a równocześnie są urządzeniami oszczędnymi energetycznie. Efekt 3D uzyskano dzięki wykorzystaniu ultradźwięków do tworzenia mgły wodnej, która podświetlona w odpowiedni sposób diodami LED doskonale imituje naturalne płomienie. Dodatkowo realizmu dodaje obraz żarzących się polan drewna lub brykietu. Palenisko też sprawia wrażenie przestrzennego, dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie i praktycznie trudno je odróżnić od tradycyjnego, opalanego drewnem. Niektóre kominki elektryczne wyposażone są także w syntezator dźwięku imitujący dźwięk palących się polan.

W zależności od ustawień i rodzaju kominka, urządzenia takie zużywa energię równą pracy kilku żarówek. Kominki takie rozprowadzają ciepło za pomocą termowentylatora, który pobiera moc od 1,5 kW do 2 kW. Przy czym oddzielnie tu działa funkcja grzania i oświetlenia. Zatem możemy mieć w kominku duże „płomienie” a kominek nastawiony na minimalne grzanie. Przy czym modele najbardziej energooszczędne, bez funkcji grzania mogą generować koszty na poziomie 10 złotych miesięcznie. Gdy kupimy kominek, który posiada obie funkcje: grzania i oświetlenia, to koszty, jak podają producenci, to około 25 groszy  do 1 złotych na godzinę. Oczywiście koszty te zależą również od ustawień, jakie wybierzemy w naszym kominku.

 

Rodzaje kominków eklektycznych – obudowa

Obecnie, każdy klient poszukujący wystroju do swojego mieszkania nie będzie miał problemu z tym, jaki kominek elektryczny wybrać. Na rynku jest tak duże bogactwo modeli i wzorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są na przykład kominki ścienne. Mogą to być również wersje panoramiczne, do zawieszenia na ścianie, ale także modele stojące z obudowami w różnych stylach.

Dostępne są również kominki elektryczne narożne. Mogą być jako wkłady kominowe, przeznaczone do zabudowy, lub wolnostojące. Te wolnostojące przyjmują obecnie najróżniejsze kształty. Można kupić nawet takie przypominające piece kominkowe typu „koza”. Ostatnio na rynku pojawiły się również meble z wbudowanymi kominkami elektrycznymi. Na przykład szafka pod telewizor, która ma zainstalowany otwarty kominek elektryczny.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się kominki o klasycznym wykończeniu. Na przykład takie z obudową fornirowaną naturalnym drewnem lub z panelem imitującym marmur. Najważniejsza jest tu dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i naturalne surowce.

 

Sterowanie

„Rozpalanie” kominka elektrycznego nie sprawia żadnych trudności. Po prostu wkładamy wtyczkę do gniazdka elektrycznego i uruchamiamy pilotem zdalnego sterowania. Pilotem możemy regulować temperaturę grzania, ustawiając termostat na właściwej pozycji, albo za pomocą przełącznika mocy grzejnej, który posiada dwa ustawienia. Za pomocą pilota regulujemy również wysokość i intensywność płomieni. Niektóre kominki mają również funkcję oczyszczania powietrza z alergenów, tę opcję również uruchamiamy za pomocą pilota.

 

Cechy, które powodują, że kominek elektryczny jest atrakcyjny

Zastanawiając się, co powoduje nieustające powodzenie kominków elektrycznych, zauważyliśmy, że klienci wybierają ten rodzaj kominka z wielu względów. Pierwszym i naczelnym motorem zakupu takiego kominka jest jego elegancki wygląd, a także wysoka funkcjonalność, która stanowi dobrą alternatywę dla kominków tradycyjnych. Bogate wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna powoduje, że każdy z nas może dobrać taki kominek do swojego wnętrza, dzięki czemu wybrany model nie tylko będzie współgrał z otoczeniem, ale też stanowił zauważalny jego element. Nie bez znaczenia jest również nadzwyczaj łatwy montaż urządzenia, wystarczy znaleźć dla niego miejsce, podłączyć do gniazdka i urządzenie działa, a jego sterowanie jest prostsze od sterowania telewizorem.

Na pewno, w ostatnich czasach, funkcja płomienia 3D, spowodowała, że kominki elektryczne zyskały więcej fanów i wiernych użytkowników, bowiem teraz płomień elektryczny nie różni się od naturalnego, z kominka tradycyjnego. Ale wciąż jest to płomień elektryczny, zatem jest on bezpieczny w użytkowaniu i jego używanie nie grozi pożarem. Z tego powodu jest to też dobra opcja dla rodzin mających małe dzieci. Dodatkowo, jakość obecnych kominków elektrycznych gwarantuje ich długą eksploatację, pozbawioną potrzeby konserwacji i czyszczenia, jak ma to miejsce w przypadku kominków tradycyjnych.

 

 

Najlepsze kominki elektryczne w 2021 roku

 

Wieczór spędzony przy kominku to świetny sposób na relaks. Wydawałoby się, że na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, czy też starych kamienic. Tak naprawdę w każdym miejscu możemy cieszyć się ciepłem, jakie emituje. Dzięki kominkom elektrycznym nie musimy obawiać się o poparzenie w czasie obsługi, czy gromadzenie zapasów drewna na zimę. Dlatego prezentujemy zestawienie zawierające najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Dimplex Synergy DIM-00306

 

1-dimplex-synergy-dim-00306Dimpelx Synergy DIM-00306 to najlepszy kominek elektryczny w naszym zestawieniu. Jest to jeden z modeli linii kominków naściennych, wyróżniający się wyjątkowym stylem, który pasuje to różnych wnętrz. Kominek przeznaczony jest do eksponowania na ścianie lub do wbudowania we wnękę.

Efekt płomieni jest bardzo realistyczny, w zasadzie odnosimy wrażenie, że pali się prawdziwe drewno. Potwierdzają to również pozytywne opinie użytkowników tego produktu. Jest to nowoczesne urządzenie z termowentylatorem o mocy 1,2 kW, który umożliwia nam regulację temperatury.

Co ciekawe, efekt płomieni jest możliwy do uzyskania niezależnie od funkcji grzania, a więc nawet latem możemy zachwycać się skrzącym w kominku drewnem. Urządzenie jest bardzo wygodne w obsłudze – ma przewód zasilający i jest wyposażone w pilota zdalnego sterowania.

Warto też dodać, że model z 2021 roku jest wyposażony w diody LED, które zastąpiły tradycyjne oświetlenie. Moc grzewcza wynosi 1200 W, a pobór energii przez efekt optyczny płomieni 300 W. Wymiary kominka to 494 mm x 1277 mm x 178 mm.

Kominek Dimplex Synergy DIM-00306 to nowoczesny model elektryczny o mocy grzewczej 1,2 kW. Wydajność pracy modelu równa jest 12 m2. Wymiary sprzętu wynoszą: wysokość – 49,4 cm, szerokość – 127,7 cm i głębokość – 40 cm.

Zalety
Obsługa:

Ponieważ produkt nie wymaga odprowadzania spalin, ani podłączenia do systemu wentylacji, jego obsługa jest bardzo prosta. Włączanie, wyłączanie i regulowanie mocy odbywa się przy pomocy dołączonego do zestawu pilota. Ponieważ system obsługi jest bardzo intuicyjny, każdy konsument będzie w stanie ustawić odpowiednie dla siebie natężanie płomieni.

Wytrzymałość:

Sprzęt został wykonany z bardzo mocnych i stabilnych materiałów, które dobrze izolują. W konsekwencji, kominek jest w pełni bezpieczny dla użytkowników.

Wygląd:

Duże wrażenie na konsumentach robi wizualizacja płomieni w kominku (efekt Opti Flame). Dzięki temu użytkownik może poczuć się, jak w prawdziwej, zimowej chatce. Doświadczenia wizualne to jedna z największych zalet prezentowanego modelu. Z kolei dzięki modułowi dźwiękowemu w naszej sypialni rozlegną się odgłosy paleniska.

Design:

Prezentowany kominek bardzo dobrze prezentuje się w nowoczesnym wnętrzu ze względu na swoje stonowane kolory. Dominującą barwą jest czerń, która na pewno będzie współgrać z jasnymi barwami na ścianach.

Wady
Cena:

Choć jest to bardzo elegancki i nowoczesny sprzęt, który na pewno będzie się dobrze prezentował w wielu typach wnętrz, jego cena jest zbyt wygórowana. Kwota 1750 zł jest według wielu osób zdecydowanie za wysoka.

 

 

 

 

Dimplex Bach 2

 

3-dimplex-bach-2Bach 2 to drugi w naszym zestawieniu kominek od firmy Dimplex. Jest to nowoczesny model elektryczny przeznaczony do montażu na ścianie. Urządzenie zapewnia nam zaskakujący efekt płonących polan, przez co płomienie wglądają bardzo naturalnie.

Znajdziemy tutaj również termowentylator o mocy 2 kW działający niezależnie od efektu płomienia. Warto też zauważyć, że efekt płomieni można osiągnąć niezależnie od funkcji grzania, co sprawia, że urządzenie jest bardziej funkcjonalne.Dwupozycyjny przełącznik mocy oraz termostat zapewniają wygodne przełączanie grzania.

Co istotne, wszystkie te funkcje można uruchomić za pomocą pilota zdalnego sterowania, a więc bez wstawania z kanapy. Przemyślana konstrukcja, umożliwiająca zabudowanie kominka we wnęce ściennej, została doceniona przez wielu konsumentów.

Ramę urządzenia wykończono w kolorze ciemnego antracytu, dzięki czemu daje piękny rezultat i z łatwością dopasujemy kominek do różnych wnętrz. Wymiary modelu to 628 mm wysokości, 720 mm szerokości oraz 190 mm głębokości. Ten dobry i tani kominek elektryczny daje świetny efekt dekoracyjny oraz grzewczy.

Model Dimplex Bach 2 to kominek elektryczny dedykowany do montażu ściennego. Sprzęt posiada wbudowany termowentylator o mocy 2kW. Wymiary urządzenia to: wysokość – 62,8 cm, szerokość – 72 cm i głębokość – 19 cm.

Zalety
Montaż:

Prezentowany kominek jest nie tylko łatwy w sprzątaniu (nie wymaga usuwania sadzy), ale również w montażu. Wystarczy, że model zostanie zawieszony na szafie, a następnie podłączony do prądu. Już po chwili będziemy mogli cieszyć się widokiem płomieni.

Obsługa:

Użytkowanie urządzenia jest intuicyjne. Do tego prezentowany kominek nie wymaga od nas magazynowania opału. Aby uruchomić pracę sprzętu wystarczy wybrać jeden z przycisków na pilocie, który służy również do regulowania wielkości sztucznego płomienia.

Efekt Opti Flame:

Urządzenie posiada optyczny efekt imitujący płonące polana. Sprawia to, że zamiast, jak w sypialni, poczujesz się, jak w chatce w środku lasu lub przy ognisku. Taki efekt wizualny zdecydowanie podnosi wartość estetyczną całego produktu.

Cena:

Prezentowany model to dobry kominek elektryczny do 800 zł, który cechuje się również dużą mocą i wydajną pracą. Czynniki te sprawiają, że jest to jeden z najlepszych produktów w takim przedziale cenowym.

Wady
Wydajność:

Urządzenie dedykowane jest raczej do mniejszych pomieszczeń, których powierzchnia wynosi około 10 m2. Jeśli jednak masz duży pokój, radzimy zamontować kominek blisko kanapy czy łóżka.

 

 

 

 

Dimplex Mozart Optiflame

 

2-dimplex-mozart-optiflameDimplex Mozart Optiflame o wymiarach 857 mm x 920 mm x 375 mm to niezwykle efektowny kominek elektryczny z wolnostojącą obudową i efektem płonących polan Optiflame. Wbudowany termowentylator o mocy 2 kW, zapewnia poprawną pracę urządzenia i zabezpiecza przed przegrzaniem.

Ważne jest również to, że efekt płomieni można uzyskać bez włączonego trybu grzania. W efekcie piękny rezultat możemy podziwiać w każdej porze roku, również latem. Natomiast zimą i jesienią, wygodna regulacja temperatury pozwala na zmianę mocy grzewczej, dzięki czemu dostosujemy poziom grzania do naszych potrzeb. Urządzenie ma przyciski sterujące ukryte za osłoną, dzięki czemu obsługa jest bardzo prosta.

Obudowa pokryta jest czarnym lakierem fortepianowym, dlatego też świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. W zestawie nie zabrakło również pilota zdalnego sterowania, który ułatwia użytkowanie produktu. Użytkownicy docenili sprzęt za możliwość włączenia efektu płomieni niezależnie od funkcji grzani. Poza tym zauważono, że urządzenia ma mocną konstrukcję i nie jest zbyt energochłonne. Nie zabrakło też wysokich ocen designu.

Elegancki kominek Dimplex Mozart Optiflame to stojący model elektryczny o mocy 2 kW. Wymiary modelu wynoszą: wysokość – 85,7 cm, szerokość – 92 cm i głębokość – 37,5 cm.

Zalety
Montaż:

Ponieważ jest to produkt wolnostojący, konsumenci mogą go umieścić w dowolnym miejscu w pokoju.

Sterowanie:

Model odznacza się bardzo prostą i intuicyjną obsługą. W celu włączenia, bądź wyłączenia pracy sprzętu, wystarczy wybrać jeden z przycisków ulokowanych za ruchomą osłoną. Z kolei regulacja temperatury odbywa się poprzez zwiększenie mocy grzewczej.

Opti Flame:

Urządzenie wyposażone jest w bardzo ciekawy efekt płonących polan. Sprawi to, że domownicy poczują się tak, jakby ich kominek był tradycyjnym modelem opalanym drewnem. W konsekwencji, w Twoim

Design:

Sprzęt swoim wyglądem przypomina kominek z poprzedniej epoki, który można spotkać w bogato zdobionych zamkach czy hotelach. Za sprawą eleganckiego designu, produkt dobrze sprawdzi się w niemal każdym rodzaju wnętrz.

Wady
Cena:

Koszty zakupu prezentowanego modelu dochodzą do 1300 zł.

 

 

 

 

Dimplex Moorfi Opti-Myst 3D

 

4-dimplex-moorfi-opti-must-3dModel Dimplex Moorfi Opti-Myst 3D o wymiarach 920 mm x 870 mm x 315 mm daje świetny, trójwymiarowy efekt płomienia i dymu, dzięki czemu imitacja żarzących się drewien jest bardziej efektowna. Kominek nie musi pozostawać niespełnionym marzeniem. Nawet gdy masz mieszkanie w bloku, możesz w końcu cieszyć się z pięknego efektu, jakie daje palące się drewno.

Opatentowana technologia wykorzystująca ultradźwięki wytwarza parę wodną, a ta podświetlona daje piękny efekt. Natomiast rewolucyjna technologia Opti-Myst pozwala na uzyskanie trójwymiarowych języków ognia. Elegancka obudowa ma świetną, nowoczesną stylistykę i jest wykończona w kolorze czarnym lub orzech. Dzięki temu świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest też pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu w łatwy sposób uruchomimy kominek bez konieczności wstawania z kanapy.

Efekt płomieni może być uruchomiony niezależnie od funkcji grzewczej. Dzięki temu kominek może spełniać jedynie rolę dekoracyjną. Warto również wspomnieć, że opinie o kominkach elektrycznych Dimplex są niezwykle pozytywne. Ich użytkownicy docenili świetną konstrukcję, ciekawy design i doskonały efekt płomieni, a także atrakcyjną cenę.

Elegancki model Dimplex Moorfi Opti-Myst 3D to bardzo dobry kominek elektryczny zasilany kasetą typu 400, z kolei pobór energii wynosi 215 W. Wymiary sprzętu to: wysokość – 92 cm, szerokość – 87 cm i głębokość – 31,5 cm.

Zalety
Obsługa:

Kominek jest bardzo łatwy w użytkowaniu, gdyż przy zakupie konsument otrzymuje wygodnego pilota, którym włącza się i wyłącza całe urządzenie. Dodatkowo możemy kontrolować wielkość płomienia i emisję dymu.

Design:

Sprzęt ma elegancką obudowę, która stanowi połączenie klasycznego, wolnostojącego kominka z nowoczesną stylizacją w kolorze czarnym.

3D Opti Myst:

Jest to efekt trójwymiarowego płomienia, który został połączony z dymem. Stanowi to bardzo dobrą iluzję, która dobrze imituje prawdziwy ogień. W przeciwieństwie jednak do niego, nie mamy do czynienia z zapachem spalenizny. Kominek wykorzystuje ultradźwięk do wytwarzania mgły wodnej, która następnie zostaje podświetlona, co potęguje efekt płomienia. W zestawie otrzymasz również emulator odgłosów paleniska, który pozwoli Ci poczuć się, jak w chatce w lesie lub przy ognisku.

Wady
Cena:

Choć prezentowany model cechuje się eleganckim designem, proponowana cena - 2400 zł - jest dość wysoka.

 

 

 

 

Dimplex Verona

 

5-dimplex-veronaNasz ranking kominków elektrycznych zamyka bardzo klasyczny, stylowy model Dimplex Verona z obudową fornirowaną drewnem. Kolor orzechowy i panel imitujący jasny marmur sprawia, że urządzenie świetnie komponuje się w klasycznie wykończonych wnętrzach. Dzięki temu nadaje unikalny charakter tradycyjnie urządzonym pomieszczeniom.

Jest to szczególnie interesująca propozycja, która sprawdzi się w salonie. Palenisko płonące Polana daje świetny efekt, potrafiący zaskoczyć nawet zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Produkt ma termowentylator, termostat i pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny i wygodny w obsłudze. Bez wstawania z kanapy uruchomimy kominek i będziemy cieszyć się pięknym widokiem.

Efekt płomieni jest niezależny od trybu grzania. Pobór energii przez efekt optyczny wynosi 120 W. Wymiary kominka to 1016 mm wysokości, 1041 mm szerokości i 337 mm głębokości. Jest to największa i najbardziej tradycyjnie wyglądająca propozycja w naszym zestawieniu. Świetnie sprawdza się nie tylko jak urządzenie grzewcze, ale również element dekoracyjny. Dzięki temu kominek ten zyskał wiele pozytywnych ocen.

Elegancki i bardzo stylowy kominek elektryczny Dimplex Verona to model przeznaczony do montażu w narożniku pomieszczenia. Moc grzewcza tego urządzenia wynosi 1,6 kW, a jego wymiary to: wysokość – 101,6 cm, szerokość – 104,1 cm i głębokość – 33,7 cm.

Zalety
Palenisko:

Producent dołożył wszelkich starań, aby palenisko było jak najbardziej realistyczne. Przez szybę obserwować możemy efekt płonących polan, co od razu przywodzi na myśl chatkę w środku lasu. Efekt płomieni obecny jest niezależnie od trybu grzania.

Design:

Prezentowany model to ciekawe połączenie klasycznego stylu z nowoczesnością. Obudowa została zrobiona z wysokiej jakości drewna orzechowego, a do tego wzbogacono ją panelami, które imitują jasny marmur. Dzięki temu urządzenie przypomina klasyczne kominki, które znajdziemy w zamkach czy hotelach.

Wady
Montaż:

Ponieważ jest to kominek narożnikowy, mamy ograniczoną liczbę miejsc, gdzie możemy go ulokować w pomieszczeniu. W konsekwencji, wiele osób może być zmuszonych do przemeblowania swojego wnętrza.

Cena:

Koszt zakupu prezentowanego modelu wynosi aż 1600 zł, co biorąc pod uwagę funkcjonalność sprzętu dla wielu konsumentów nie jest zbyt atrakcyjną ceną.

 

 

 

 

Jak obudować kominek elektryczny?

 

Wiele osób pyta,  jaki kominek elektryczny jest polecany. Jednak jego zakup to dopiero początek. Po zaopatrzeniu się w kominek elektryczny musimy go dobrze zabudować. Zabudowany sprzęt lepiej się prezentuje i mamy również okazję dopasować go do ogólnej stylistyki pomieszczenia, w którym go zamontowaliśmy. Poniżej podajemy kilka przykładów obudowy kominka oraz prawidłowej metody montażu.

 

 

Przed rozpoczęciem obudowy

Na samym początku musimy mieć dobry projekt. Bez tego obudowa może być niemożliwa lub może być wadliwa i uniemożliwi korzystanie z kominka. Następnie powinniśmy dobrze zabezpieczyć ściany. Powinny być one również odpowiednio zaizolowane termicznie. Po zbudowaniu stelażu z profili stalowych możemy przejść do układania na nich materiału, którym będziemy obudowywać kominek.

 

Czym obudować kominek elektryczny?

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest cegła klinkierowa. Prezentuje się bardzo elegancko, lecz równocześnie nowocześnie. Cegła klinkierowa jest wytrzymałym materiałem, który nie niszczy się pod wpływem różnych czynników. Jest też dostępna w wielu kolorach. Najbardziej popularne są czernie oraz czerwienie. Wielu konsumentów decyduje się na płyty GK. Ich zaletą jest możliwość łatwego docięcia kształtu, jaki potrzebujemy. Duża gama kolorów pozwala wybrać taki odcień, który będzie najlepiej pasował do danego pomieszczenia. Tradycyjna cegła jest coraz rzadziej wybierana. Ma ona jednak ważną zaletę – długo oddaje ciepło. Wiele osób skłania się również do obudowywania kominków drewnem. Do tego celu potrzebne nam jednak będzie więcej zdolności lub dobry profesjonalista.

 

Jak rozpocząć obudowywanie kominka elektrycznego?

Po zbudowaniu stelażu możemy przejść do układania na nich wybranego przez nas materiału. Pamiętaj jednak, aby od środka zabezpieczyć obudowę płytą z wełny mineralnej. Szczególnie, przy układaniu obudowy,  skupmy się na stykach oraz wkrętach. Powinny być one dobrze umocnione, aby w przyszłości obudowa się nie rozpadła. Jeżeli już ułożymy wszystkie części danego materiału, to możemy zabrać się do szpachlowania.. Na wierzch możesz jeszcze położyć warstwę tynku cienkowarstwowego.

 

 

Wykończenie

Wykańczanie to proces, który wiele osób pomija. Jest on jednak bardzo ważną częścią obudowy kominka. Przed szpachlowaniem pamiętaj, aby na narożniki nałożyć specjalne, aluminiowe końcówki. Koniecznie poczekaj do momentu, kiedy warstwa szpachli wyschnie. Dopiero wtedy możesz kontynuować pracę. Aby uzyskać elegancki efekt, ostatnią warstwę należy delikatnie przeszlifować. Wybierz najmniejsze obroty na szlifierce, aby nie uszkodzić prawie gotowej obudowy. Po przeszlifowaniu będziemy mieli zupełnie gładką obudowę. Na końcu możemy ją tak zostawić lub pomalować na wybrany kolor. Jeżeli chcemy, to możemy również obłożyć kominek mniejszymi kamieniami.

 

Design obudowy kominka elektrycznego: jaki jest najlepszy?

Jeżeli chodzi o kominki elektryczne, to mamy o wiele więcej swobody w zabudowywaniu ich, niż wersjach tradycyjnych. Ostatnio popularne zrobiły się asymetryczne obudowy, które bardzo dobrze sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach. Wiele osób wybiera różne rozmiary obudowy, a także decydują się na kilka różnych kolorów. Inne osoby wybierają bardziej tradycyjne prostokątne lub kwadratowe obudowy. Lubią też przyozdabiać ją małymi dekoracjami na przykład liśćmi. Nadaje to pomieszczeniu charakteru oraz zapewnia poczucie domowego bezpieczeństwa.

Niektórzy producenci przygotowali również specjalne obudowy kominkowe. Najczęściej składają się one z kilku modułów, które możemy złożyć. Z pewnością zaletą zakupu gotowych produktów jest fakt, że nie musimy ich robić samodzielnie. Zaopatrz się w takie, jeżeli nie znasz się za bardzo na majsterkowaniu. Wielu producentów daje nam możliwość zmiany pozycji modułów, więc każdego dnia nasz kominek może wyglądać inaczej.

 

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Piece na pellet ranking

Latarnie ogrodowe ranking

Grzejnik na podczerwień opinie

Grzejniki panelowe

Jak dobrać matę grzewczą

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir