Kominki elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.12.17

Jaki kominek elektryczny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kominek, to taki element wyposażenia, który całkowicie zmienia charakter wnętrza. Dodaje mu ciepłego charakteru, wszyscy chętnie się wokół niego gromadzą, by wspólnie spędzać czas. Jednak nie wszystkie wnętrza dysponują możliwością zbudowania kominka tradycyjnego, opalanego drewnem, lub choćby takiego, w którym paliwem jest gaz. Gdy bardzo pragniemy mieć w domu kominek, a warunki nam to uniemożliwiają, możemy sięgnąć do współczesnego rozwiązania i kupić model elektryczny.

Dzisiejsze kominki elektryczne doskonale imitują swoje prawdziwe pierwowzory, również dają ciepło i nastrój. Jaki jest najlepszy kominek elektrycznyto jest temat naszego poradnika. Postaramy się opisać funkcje kominka elektrycznego, oraz wskazać, na jakie cechy należy zwracać uwagę przy zakupie, aby był on udany, a kominek służył długie lata.

Trochę historii

Pomyliłby się ten, kto twierdziłby, że kominki elektryczne to wynalazek współczesny. Pierwsze kominki elektryczne pojawiły się w Wielkiej Brytanii w roku 1892. Jednak wówczas miały one małą wartość energetyczną i wynalazek nie rozpowszechnił się. Dopiero po odkryciu przez amerykańskiego metalurga Alberta Marsha stopu niklu i chromu, czyli Nichromu, możliwym stało się rozgrzanie kominków do wysokich temperatur.

Pierwszy kominek, który spełniał rolę dostarczania ciepła skonstruowano w 1912 roku. Od tego czasu technologia ta przeszła prawdziwą rewolucję i dzisiejsze kominki elektryczne w niczym nie przypominają tych sprzed 100 lat.

 

Funkcja kominka w Twoim domu

Decydując się na zakup kominka, przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie, jaką on ma pełnić funkcję w moim domu. Czy ma to być wyłącznie funkcja estetyczna, czy też grzewcza, a może obie funkcje powinien łączyć? Kominek z funkcją ozdobną to po prostu rodzaj mebla, który ma się podobać i tyle. Gdy chcemy rozszerzyć funkcjonalność kominka elektrycznego o funkcję grzewczą, trzeba mieć przede wszystkim świadomość, że nie jest to urządzenie, które może służyć, jako podstawowe ogrzewanie pomieszczenia.

Kominek z funkcją grzewczą jest zaopatrzony w wentylatory, lub grzałki o mocy od 1 do 2 kW i może pełnić doskonale funkcję ogrzewania dodatkowego. W ofercie różnych sklepów, bez problemu znajdziesz kominki elektryczne w dobrych cenach, które będą spełniały funkcje, jakie są Tobie potrzebne, a także w rozmiarach potrzebnych do Twojego wnętrza.

 

Wygoda i bezpieczeństwo

Kominek elektryczny, to przede wszystkim wygoda użytkowania. Kominki takie nie wydzielają spalin, nie ma w nich pozostałości po spalaniu drewna – czyli popiołu i sadzy, nie wymagają więc podłączenia do komina, szybu wentylacyjnego, czy też ciągłego sprzątania wokół. Nie ma też konieczności gromadzenia i przechowywania opału, co znacznie ogranicza ilość zajmowanego przez nie miejsca, a także są mniej pracochłonne w użyciu. Dodatkowo, gdy nie mamy otwartego ognia w pomieszczeniu, minimalizujemy ryzyko pożaru.

 

Efekt 3D płomieni i oszczędność

Nowoczesne kominki elektryczne dają pokaz trójwymiarowych płomieni, do złudzenia imitujących prawdziwe płomienie, a równocześnie są urządzeniami oszczędnymi energetycznie. Efekt 3D uzyskano dzięki wykorzystaniu ultradźwięków do tworzenia mgły wodnej, która podświetlona w odpowiedni sposób diodami LED doskonale imituje naturalne płomienie. Dodatkowo realizmu dodaje obraz żarzących się polan drewna lub brykietu. Palenisko też sprawia wrażenie przestrzennego, dzięki czemu wygląda bardziej naturalnie i praktycznie trudno je odróżnić od tradycyjnego, opalanego drewnem. Niektóre kominki elektryczne wyposażone są także w syntezator dźwięku imitujący dźwięk palących się polan.

W zależności od ustawień i rodzaju kominka, urządzenia takie zużywa energię równą pracy kilku żarówek. Kominki takie rozprowadzają ciepło za pomocą termowentylatora, który pobiera moc od 1,5 kW do 2 kW. Przy czym oddzielnie tu działa funkcja grzania i oświetlenia. Zatem możemy mieć w kominku duże „płomienie” a kominek nastawiony na minimalne grzanie. Przy czym modele najbardziej energooszczędne, bez funkcji grzania mogą generować koszty na poziomie 10 złotych miesięcznie. Gdy kupimy kominek, który posiada obie funkcje: grzania i oświetlenia, to koszty, jak podają producenci, to około 25 groszy  do 1 złotych na godzinę. Oczywiście koszty te zależą również od ustawień, jakie wybierzemy w naszym kominku.

 

Rodzaje kominków eklektycznych – obudowa

Obecnie, każdy klient poszukujący wystroju do swojego mieszkania nie będzie miał problemu z tym, jaki kominek elektryczny wybrać. Na rynku jest tak duże bogactwo modeli i wzorów, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są na przykład kominki ścienne. Mogą to być również wersje panoramiczne, do zawieszenia na ścianie, ale także modele stojące z obudowami w różnych stylach.

Dostępne są również kominki elektryczne narożne. Mogą być jako wkłady kominowe, przeznaczone do zabudowy, lub wolnostojące. Te wolnostojące przyjmują obecnie najróżniejsze kształty. Można kupić nawet takie przypominające piece kominkowe typu „koza”. Ostatnio na rynku pojawiły się również meble z wbudowanymi kominkami elektrycznymi. Na przykład szafka pod telewizor, która ma zainstalowany otwarty kominek elektryczny.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się kominki o klasycznym wykończeniu. Na przykład takie z obudową fornirowaną naturalnym drewnem lub z panelem imitującym marmur. Najważniejsza jest tu dbałość o szczegóły, precyzja wykonania i naturalne surowce.

 

Sterowanie

„Rozpalanie” kominka elektrycznego nie sprawia żadnych trudności. Po prostu wkładamy wtyczkę do gniazdka elektrycznego i uruchamiamy pilotem zdalnego sterowania. Pilotem możemy regulować temperaturę grzania, ustawiając termostat na właściwej pozycji, albo za pomocą przełącznika mocy grzejnej, który posiada dwa ustawienia. Za pomocą pilota regulujemy również wysokość i intensywność płomieni. Niektóre kominki mają również funkcję oczyszczania powietrza z alergenów, tę opcję również uruchamiamy za pomocą pilota.

 

Cechy, które powodują, że kominek elektryczny jest atrakcyjny

Zastanawiając się, co powoduje nieustające powodzenie kominków elektrycznych, zauważyliśmy, że klienci wybierają ten rodzaj kominka z wielu względów. Pierwszym i naczelnym motorem zakupu takiego kominka jest jego elegancki wygląd, a także wysoka funkcjonalność, która stanowi dobrą alternatywę dla kominków tradycyjnych. Bogate wzornictwo i szeroka gama kolorystyczna powoduje, że każdy z nas może dobrać taki kominek do swojego wnętrza, dzięki czemu wybrany model nie tylko będzie współgrał z otoczeniem, ale też stanowił zauważalny jego element. Nie bez znaczenia jest również nadzwyczaj łatwy montaż urządzenia, wystarczy znaleźć dla niego miejsce, podłączyć do gniazdka i urządzenie działa, a jego sterowanie jest prostsze od sterowania telewizorem.

Na pewno, w ostatnich czasach, funkcja płomienia 3D, spowodowała, że kominki elektryczne zyskały więcej fanów i wiernych użytkowników, bowiem teraz płomień elektryczny nie różni się od naturalnego, z kominka tradycyjnego. Ale wciąż jest to płomień elektryczny, zatem jest on bezpieczny w użytkowaniu i jego używanie nie grozi pożarem. Z tego powodu jest to też dobra opcja dla rodzin mających małe dzieci. Dodatkowo, jakość obecnych kominków elektrycznych gwarantuje ich długą eksploatację, pozbawioną potrzeby konserwacji i czyszczenia, jak ma to miejsce w przypadku kominków tradycyjnych.

 

 

Najlepsze kominki elektryczne w 2017 roku

 

Wieczór spędzony przy kominku to świetny sposób na relaks. Wydawałoby się, że na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, czy też starych kamienic. Tak naprawdę w każdym miejscu możemy cieszyć się ciepłem, jakie emituje. Dzięki kominkom elektrycznym nie musimy obawiać się o poparzenie w czasie obsługi, czy gromadzenie zapasów drewna na zimę. Dlatego prezentujemy zestawienie zawierające najlepsze modele dostępne na polskim rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Dimplex Synergy DIM-00306

 

1-dimplex-synergy-dim-00306Dimpelx Synergy DIM-00306 to najlepszy kominek elektryczny w naszym zestawieniu. Jest to jeden z modeli linii kominków naściennych, wyróżniający się wyjątkowym stylem, który pasuje to różnych wnętrz. Kominek przeznaczony jest do eksponowania na ścianie lub do wbudowania we wnękę.

Efekt płomieni jest bardzo realistyczny, w zasadzie odnosimy wrażenie, że pali się prawdziwe drewno. Potwierdzają to również pozytywne opinie użytkowników tego produktu. Jest to nowoczesne urządzenie z termowentylatorem o mocy 1,2 kW, który umożliwia nam regulację temperatury.

Co ciekawe, efekt płomieni jest możliwy do uzyskania niezależnie od funkcji grzania, a więc nawet latem możemy zachwycać się skrzącym w kominku drewnem. Urządzenie jest bardzo wygodne w obsłudze – ma przewód zasilający i jest wyposażone w pilota zdalnego sterowania.

Warto też dodać, że model z 2017 roku jest wyposażony w diody LED, które zastąpiły tradycyjne oświetlenie. Moc grzewcza wynosi 1200 W, a pobór energii przez efekt optyczny płomieni 300 W. Wymiary kominka to 494 mm x 1277 mm x 178 mm.

 

 

 

 

Dimplex Bach 2

 

3-dimplex-bach-2Bach 2 to drugi w naszym zestawieniu kominek od firmy Dimplex. Jest to nowoczesny model elektryczny przeznaczony do montażu na ścianie. Urządzenie zapewnia nam zaskakujący efekt płonących polan, przez co płomienie wglądają bardzo naturalnie.

Znajdziemy tutaj również termowentylator o mocy 2 kW działający niezależnie od efektu płomienia. Warto też zauważyć, że efekt płomieni można osiągnąć niezależnie od funkcji grzania, co sprawia, że urządzenie jest bardziej funkcjonalne.Dwupozycyjny przełącznik mocy oraz termostat zapewniają wygodne przełączanie grzania.

Co istotne, wszystkie te funkcje można uruchomić za pomocą pilota zdalnego sterowania, a więc bez wstawania z kanapy. Przemyślana konstrukcja, umożliwiająca zabudowanie kominka we wnęce ściennej, została doceniona przez wielu konsumentów.

Ramę urządzenia wykończono w kolorze ciemnego antracytu, dzięki czemu daje piękny rezultat i z łatwością dopasujemy kominek do różnych wnętrz. Wymiary modelu to 628 mm wysokości, 720 mm szerokości oraz 190 mm głębokości. Ten dobry i tani kominek elektryczny daje świetny efekt dekoracyjny oraz grzewczy.

 

 

 

 

Dimplex Mozart Optiflame

 

2-dimplex-mozart-optiflameDimplex Mozart Optiflame o wymiarach 857 mm x 920 mm x 375 mm to niezwykle efektowny kominek elektryczny z wolnostojącą obudową i efektem płonących polan Optiflame. Wbudowany termowentylator o mocy 2 kW, zapewnia poprawną pracę urządzenia i zabezpiecza przed przegrzaniem.

Ważne jest również to, że efekt płomieni można uzyskać bez włączonego trybu grzania. W efekcie piękny rezultat możemy podziwiać w każdej porze roku, również latem. Natomiast zimą i jesienią, wygodna regulacja temperatury pozwala na zmianę mocy grzewczej, dzięki czemu dostosujemy poziom grzania do naszych potrzeb. Urządzenie ma przyciski sterujące ukryte za osłoną, dzięki czemu obsługa jest bardzo prosta.

Obudowa pokryta jest czarnym lakierem fortepianowym, dlatego też świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. W zestawie nie zabrakło również pilota zdalnego sterowania, który ułatwia użytkowanie produktu. Użytkownicy docenili sprzęt za możliwość włączenia efektu płomieni niezależnie od funkcji grzani. Poza tym zauważono, że urządzenia ma mocną konstrukcję i nie jest zbyt energochłonne. Nie zabrakło też wysokich ocen designu.

 

 

 

 

Dimplex Moorfi Opti-Myst 3D

 

4-dimplex-moorfi-opti-must-3dModel Dimplex Moorfi Opti-Myst 3D o wymiarach 920 mm x 870 mm x 315 mm daje świetny, trójwymiarowy efekt płomienia i dymu, dzięki czemu imitacja żarzących się drewien jest bardziej efektowna. Kominek nie musi pozostawać niespełnionym marzeniem. Nawet gdy masz mieszkanie w bloku, możesz w końcu cieszyć się z pięknego efektu, jakie daje palące się drewno.

Opatentowana technologia wykorzystująca ultradźwięki wytwarza parę wodną, a ta podświetlona daje piękny efekt. Natomiast rewolucyjna technologia Opti-Myst pozwala na uzyskanie trójwymiarowych języków ognia. Elegancka obudowa ma świetną, nowoczesną stylistykę i jest wykończona w kolorze czarnym lub orzech. Dzięki temu świetnie sprawdza się w różnych wnętrzach.

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest też pilot zdalnego sterowania, dzięki któremu w łatwy sposób uruchomimy kominek bez konieczności wstawania z kanapy.

Efekt płomieni może być uruchomiony niezależnie od funkcji grzewczej. Dzięki temu kominek może spełniać jedynie rolę dekoracyjną. Warto również wspomnieć, że opinie o kominkach elektrycznych Dimplex są niezwykle pozytywne. Ich użytkownicy docenili świetną konstrukcję, ciekawy design i doskonały efekt płomieni, a także atrakcyjną cenę.

 

 

 

 

Dimplex Verona

 

5-dimplex-veronaNasz ranking kominków elektrycznych zamyka bardzo klasyczny, stylowy model Dimplex Verona z obudową fornirowaną drewnem. Kolor orzechowy i panel imitujący jasny marmur sprawia, że urządzenie świetnie komponuje się w klasycznie wykończonych wnętrzach. Dzięki temu nadaje unikalny charakter tradycyjnie urządzonym pomieszczeniom.

Jest to szczególnie interesująca propozycja, która sprawdzi się w salonie. Palenisko płonące Polana daje świetny efekt, potrafiący zaskoczyć nawet zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Produkt ma termowentylator, termostat i pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny i wygodny w obsłudze. Bez wstawania z kanapy uruchomimy kominek i będziemy cieszyć się pięknym widokiem.

Efekt płomieni jest niezależny od trybu grzania. Pobór energii przez efekt optyczny wynosi 120 W. Wymiary kominka to 1016 mm wysokości, 1041 mm szerokości i 337 mm głębokości. Jest to największa i najbardziej tradycyjnie wyglądająca propozycja w naszym zestawieniu. Świetnie sprawdza się nie tylko jak urządzenie grzewcze, ale również element dekoracyjny. Dzięki temu kominek ten zyskał wiele pozytywnych ocen.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...