Najlepsza kuchenka indukcyjna dwupalnikowa

Ostatnio aktualizowane: 17.08.18

 

Jaką kuchenkę indukcyjną dwupalnikową wybrać?

 

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni jest znajdująca się w niej kuchenka, która umożliwia nam przygotowanie ulubionych potraw. Jeśli akurat zastanawiasz się nad kupnem takiego sprzętu, zapewne zdążyłeś zauważyć, jak wiele jest różnych modeli. My w naszym poradniku skupimy się na specjalnym rodzaju kuchenek – indukcyjnych. Postaramy się podpowiedzieć Ci, na co zwrócić uwagę oraz jak kupić możliwie najlepszy sprzęt. Dodatkowo, na końcu artykułu zamieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znajdziesz trzy najlepsze kuchenki indukcyjne dwupalnikowe.

Pierwszą rzeczą, na którą bezwzględnie musisz zwrócić uwagę jest to, czy interesujący Cię sprzęt jest kompatybilny z mocą Twojego licznika. Niestety, w tym przypadku konieczny może być kontakt z profesjonalnym elektrykiem. Jego zadaniem będzie porównanie, czy istnieje różnica między wymogami płyty, a wydajnością zasilana. Jeśli okaże się, że kuchenka potrzebuje dwa razy więcej mocy, niż może zaoferować Twoja sieć, połączenie nie będzie możliwe.

Zwróć również uwagę na sposób zmieniania temperatury. W niektórych modelach mamy tradycyjne pokrętła, które działają skokowo, zaś w innych umieszczono elektroniczny system dobierania temperatury. Wybór między tymi dwoma modelami powinien być podyktowany Twoim komfortem.

Warto również rozważyć zakup produktu, który posiada kilka przydatnych funkcji, które ułatwią Ci gotowanie. Pierwszą z nich jest funkcja timera. Dzięki niej będziesz w stanie zaprogramować dokładny czas przygotowania potrawy, a po jego upływie w kuchni rozlegnie się sygnał dźwiękowy. Innym, ciekawym dodatkiem jest funkcja Stop & Go. Pozwoli Ci ona przerwać gotowanie, a po chwili je kontynuować. Ten tryb został wprowadzony z myślą o osobach, które nagle muszą odebrać telefon czy otworzyć drzwi listonoszowi. Za sprawą tego przycisku nie musisz obawiać się o przypalenie gotowanego obiadu. Następną, ciekawą funkcją jest opcja przyśpieszenia gotowania. W zależności od modelu nazywa się ona Booster, Power lub Power Booster. Ten tryb pracy pozwala na szybsze przygotowanie niektórych potraw.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo pracy, warto zainwestować w kuchenkę, która posiada funkcję Auto Stop. Jest ona aktywowana zaraz po tym, gdy na płytę wykipi danie z garnka lub zrobisz sobie dłuższą przerwę w gotowaniu. Opisywany tryb pracy sprawi, że urządzenie samoczynnie wyłączy się.  W przypadku wylania się potrawy, pozwoli to zminimalizować szkody.

 

 

Kuchenki indukcyjne dwupalnikowe – Ranking

 

 

Sencor SCP 5404GY

 

Model SCP 5404GY marki Sencor to bardzo praktyczna i wydajna kuchenka indukcyjna z dwoma polami grzewczymi. Płyta została wykonana z najwyższej jakości ceramiki. Dzięki temu nagrzewany jest tylko obszar bezpośrednio pod garnkiem, a nie cała powierzchnia. Znacznie zmniejsza to ryzyko poparzenia.

Ta bardzo elegancka płyta indukcyjna dwupalnikowa w dobrej cenie posiada dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem LED. Takie rozwiązanie zwiększa komfort korzystania z urządzenia. Co więcej, dużo prościej będzie Ci wybrać temperaturę. Jej zakres w tym modelu waha się od 60 st. C do 240 st. C, w skokach co 20 st. C.

Małe pole grzewcze (średnia – 14,5 cm) może pracować w zakresie od 200 W do 1300 W, zaś duże (średnica – 16,7 cm) – 200 W – 1600 W. Warto dodać, że prezentowany produkt automatycznie wykrywa wielkość naczynia na polu, i tylko ta powierzchnia jest podgrzewana. Ciekawym i bardzo przydatnym dodatkiem jest opcja timera, czyli uruchomienie opóźnionego włączenia się płyty. Zakres tej funkcji waha się między 1 minutą a 180 minutami.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło kuchenkę za opcję automatycznego wyłączenia po 2 h bezczynności, co gwarantuje większe bezpieczeństwo.

 

 

 

 

Amica PI3510U

 

Model PI3510U znanej marki Amica to bardzo oszczędna i bezpieczna płyta indukcyjna, która posiada dwa palniki. Duża zaletą sprzętu jest to, że dobrze wpasuje się zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Warto dodać, że urządzenie posiada funkcję automatycznego wykrywania garnków na płycie. Sprawia to, że podgrzewana jest tylko przestrzeń bezpośrednio pod naczyniem, a nie cała powierzchnia kuchenki.

Ta najlepsza płyta indukcyjna dwupalnikowa w 2018 roku posiada specjalną funkcję podtrzymywania ciepła na jednym z pól. Dzięki temu, gdy reszta Twojej rodziny wróci do domu, obiad wciąż będzie ciepły. Kolejnym udogodnieniem jest bardzo wydajna opcja Booster, która pozwala na szybkie ustawienie maksymalnej mocy pola. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Wymiary tego modelu to: szerokość – 30 cm, wysokość – 5,5 cm i głębokość 52 cm. Moc przełączeniowa tego sprzętu wynosi 3,7 kW. Sterowanie płytą odbywa się poprzez panel elektroniczno – dotykowy, czyli sensoryczny, który znajduje się na kuchence.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Użytkownicy w swoich recenzjach podkreślili, że największą zaletą sprzętu jest jego system zabezpieczeń, który uniemożliwia dzieciom przypadkowe włączenie palnika.

 

 

 

 

Akpo PIA3082502

 

Kuchenka indukcyjna Akpo PIA3082502 jest jednym z najczęściej wybieranych sprzętów na rynku. Spowodowane jest to jej dużą wydajnością, co zdecydowanie skraca czas gotowania oraz jest rozwiązaniem ekonomicznym.

Produkt ten został wykonany z czarnego, ceramicznego szkła. W urządzeniu ogrzewana jest jedynie przestrzeń pod garnkami, a nie cała powierzchnia płyty. Sprawia to, że ryzyko poparzenia jest znacznie niższe. Co więcej, takie rozwiązanie zwiększa energooszczędność kuchenki, bowiem prąd nie jest marnowany na ogrzanie nieużywanych miejsc.

Oba pola grzewcze zostały wyposażone w funkcję Booster, czyli zwiększenie mocy do maksimum. Opcja ta pozwoli Ci skrócić czas przygotowania obiadu. Warto dodać, że prezentowany produkt posiada również opcję timer, która pozwala na dokładne zaplanowanie czasu gotowania. O jego minięciu poinformuje Cię sygnał dźwiękowy.

Zmienianie temperatury odbywa się za pomocą dotykowego panelu sterowania, który umieszczono na płycie. Znajdziesz na nim również informacje o resztkowym cieple, które pozostało na kuchence. Rodzice zapewne ucieszą się z informacji, że prezentowany produkt posiada opcję blokady panelu, co uchroni dzieci przed przypadkowym włączeniem kuchenki.

Opinie konsumentów o modelu Akpo PIA3082502 są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło eleganckie wykonanie sprzętu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...