Termometry elektroniczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepszym termometrem elektronicznym jest Microlife NC 150. Pewność, co do tego, że jest to dobrej jakości sprzęt zyskaliśmy po przeczytaniu wielu opinii konsumentów. Warto wspomnieć o tym, że jest to model bezdotykowy, co oznacza, że pomiar temperatury jest przeprowadzany bardzo łatwo, a dodatkowo zachowane są odpowiednie zasady higieny. To szczególnie ważne dla rodziców małych dzieci. Urządzenie zapamiętuje do 30 ostatnich pomiarów, co pozwala porównywać poszczególne wyniki bez konieczności ich zapisywania. Urządzenie ma podświetlany ekran. Prezentowane na nim informacje są czytelne. Nawet jeśli mierzymy dziecku temperaturę w nocy, nie musimy włączać światła i tym samym budzić pociechy. Czas pomiaru wynosi zaledwie 1 sekundę. Wartym uwagi jest również Vitammy Sky termometr do czoła i ucha, odpowiedni do sprawdzenia temperatury ciała, ale również otoczenia i cieczy. Produkt działa na baterie AAA i zapamiętuje 30 ostatnich pomiarów wraz z datą i godziną. Otrzymany wynik odczytamy na wyświetlaczu LCD, który zaświeci się na odpowiedni kolor i wyda odpowiedni dźwięk.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki termometr elektryczny kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Termometr elektroniczny jest przedmiotem, którego nie może zabraknąć w domowej apteczce. Dzięki niemu w kilka sekund sprawdzimy temperaturę naszego ciała. Nic więc dziwnego, że jest to urządzenie, które wciąż jest udoskonalane i ciężko śledzić wszystkie nowinki. Zaletą tego typu produktów jest nie tylko szybki pomiar, ale również to, że nie zawierają szkodliwych substancji, jak rtęć. Aby ułatwić Ci zakup stworzyliśmy ten poradnik. Dzięki niemu dowiesz się, jaki termometr elektroniczny wybrać.

Bezdotykowy, standardowy czy z sondą – jaki termometr elektroniczny jest najlepszy ?

Istnieją trzy główne rodzaje termometrów elektronicznych. Są to modele bezdotykowe, standardowe oraz z sondą. Aby wybrać odpowiedni model dla swojej rodziny musisz poznać cechy poszczególnych typów.

Termometry bezdotykowe:Mierzą temperaturę za pomocą podczerwieni. Dzięki temu możemy spodziewać się bardzo dokładnych wyników. Aby pomiar był dokładny musimy zbliżyć urządzenie na odległość kilku centymetrów. Jest to idealna opcja dla rodziców małych dzieci, ponieważ wynik dostaniemy w ciągu kilku sekund. Taki termometr może być również wykorzystywany do pomiaru temperatury np. wody. Ze względu na swoje atuty, staje się on obecnie jednym z najbardziej popularniejszych typów termometrów na rynku.

Termometry standardowe: Działają jak modele rtęciowe i ich czas pomiaru jest trochę dłuższy. Wynosi około 2-3 minuty. Możemy wybrać trzy miejsca do pomiaru – usta, pachę lub odbyt. Ostatnie miejsce poda nam najdokładniejszy wynik.

 

Z sondą

W takich urządzeniach pomiar następuje dzięki sondzie z czujnikiem. Najczęściej sondę wkłada się do ucha. Sprzęt ten jest zasilany bateryjnie, dlatego musimy pamiętać, aby mieć w zapasie dodatkowe baterie na wymianę. Poda on nam dokładny wynik w czasie od 10 s do 90 s.

 

Precyzja pomiaru

Termometr elektroniczny jest bardziej precyzyjny od rtęciowego czy alkoholowego odpowiednika. Może on pokazywać temperaturę z dokładnością do 0,1 st. C. Nic dziwnego, że jest coraz częstszym wyborem, zarówno w domach, jak i gabinetach lekarskich.

 

Higiena

Bezdotykowy termometr elektroniczny nie wymaga kontaktu z ciałem. Wystarczy, że zbliżymy go do czoła lub umieścimy sondę w uchu, nie dotykając ciała i za chwilę otrzymamy wynik. W przypadku osób starszych, u których na czole występują głębokie zmarszczki, powinniśmy spróbować zmierzyć temperaturę przy oku lub przy tętnicy szyjnej. Do tego celu, potrzebujemy gładkie, nieowłosione miejsce. Włosy mogą znacznie wpłynąć na wynik. W ten sam sposób działają zmarszczki. W odróżnieniu od termometru rtęciowego lub alkoholowego, nie musimy wkładać go pod pachę. Dlatego też, idealnie nadaje się jako sprzęt szpitalny, gdzie badanych jest bardzo wiele osób. Możesz też wybrać model standardowy, który łatwo zdezynfekujesz.

 

Czas

Decydując się na termometr elektroniczny, zaoszczędzimy czas na wykonanie pomiaru. Od chwili przystawienia go do czoła, wystarczy zaledwie kilka sekund, aby urządzenie wyświetliło nam wynik. Podobnie jest w przypadku modeli z sondą. W termometrze rtęciowym jesteśmy zmuszeni czekać kilka minut, więc w tym czasie choroba może znacznie postąpić, a mierzenie temperatury mogłoby okazać się tylko stratą czasu.

 

Wyświetlacz

Najlepiej zaopatrzyć się w model z dużym i przejrzystym wyświetlaczem. Cyferki powinny być wystarczająco duże, abyśmy nie mieli problemu z ich odczytaniem. Dobrą decyzją będzie także zaopatrzenie się w urządzenie, które posiada guziki. Dzięki temu łatwiej będzie nam kontrolować samo urządzenie i jego wyświetlacz.

 

Design

Większość termometrów elektronicznych ma prosty wygląd. Jeżeli jednak chcemy zachęcić naszego niemowlaka do pomiaru temperatury, znajdziemy też produkty kolorowe. Niektórzy producenci wpadli na pomysł, aby produkować termometry elektroniczne w kształcie smoczka. W ten sposób, dziecko nie będzie bało się nowego przyrządu, a my będziemy mogli swobodnie zmierzyć jego temperaturę.  

Dodatkowe rozwiązania

Warto wybrać model z wodoszczelną obudową. W razie przypadkowego wrzucenia go do wody, nie ulegnie on uszkodzeniu. Z kolei, mierzenie temperatury w nocy ułatwi nam produkt z podświetlanym wyświetlaczem. Dla alergików istnieje opcja nabycia termometru elektronicznego z hipoalergiczną końcówką. Nikiel zostaje zastąpiony w tym wypadku przez złoto.

 

Funkcje

Wiele termometrów elektronicznych zostało wyprodukowanych w taki sposób, aby miały także możliwość zmierzenia temperatury cieczy, takich jak mleko, czy woda. Taka opcja, przyda nam się z pewnością, kiedy mamy w domu małe dziecko. Nie mniej ważną funkcją jest pamięć pomiaru. Pozwala nam zapamiętać kilka ostatnich wyników, abyśmy mieli wgląd w przebieg choroby. Wyjątkiem są termometry owulacyjne, które zapamiętują nawet kilkadziesiąt pomiarów. Produkty tego typu mają też sygnał zakończenia mierzenia, który włączy się, gdy urządzenie skończy pomiar. Wiele urządzeń posiada również funkcję automatycznego wyłącznika, dzięki czemu zaoszczędzimy baterie.

 

Atesty

Powinniśmy zaopatrzyć się w model, który posiada wszystkie potrzebne atesty. Wówczas, możemy być pewni, że używany przez nas produkt jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Jeden z najważniejszych atestów to higieniczny PZH. Urządzenie takie, nie jest zagrożeniem dla środowiska, a co najważniejsze dla naszego zdrowia.

 

Termometry elektroniczne w dobrych cenach.

Standardowe termometry zazwyczaj kosztują około 10 zł. Chcąc kupić jednak typ bezdotykowy, musimy liczyć się z wydatkiem około od 100 zł do nawet 300 zł. Z kolei, termometr z sondą pod pachę kosztuje około 20 zł.

 

 

Najlepsze termometry elektroniczne w 2021 roku

 

Kiedy Twoje dziecko jest chore lub sam nie czujesz się najlepiej i chcesz zmierzyć sobie temperaturę, to warto zainwestować w termometr elektroniczny. Urządzenie to pozwala na szybkie i bezpieczne sprawdzenie, czy temperatura ciała jest podwyższona. W sklepach można znaleźć wiele produktów. Przy zakupie należy kierować się przeznaczeniem sprzętu, a także jego dokładnością pomiaru. Nasz ranking termometrów elektronicznych ma na celu zaprezentować Ci najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Microlife NC 150

 

Nasz ranking otwiera model Microlife NC 150. Urządzenie to sprawdza temperaturę ciała. Termometr przeznaczony jest do użytku przez osoby w każdym wieku, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ponadto można nim mierzyć temperaturę danych obiektów i otoczenia.

Konstrukcja i wykorzystane do produkcji tego termometru materiały są wysokiej jakości. Technologia wykorzystująca promienie IR pozwala na bezdotykowy pomiar temperatury. Poza tym, model ten ma ergonomiczny kształt, co zapewnia jego wygodną obsługę.

Pomiar temperatury wykonywany przez ten produkt jest bardzo precyzyjny, natomiast czas mierzenia jest krótki. Co więcej, model ten podaje również datę i godzinę. Informacje te wyświetlane są na dużym, podświetlanym ekranie.

Przy każdym włączeniu, sprzęt sam sprawdza, czy wszystkie funkcje są sprawne i czy nie ma przekłamania temperatury. Dodatkowo, urządzenie zapamiętuje 30 poprzednich pomiarów wraz z datą i godziną. Dzięki temu, użytkownik może sprawdzać, jak postępuje jego choroba.

Ten najlepszy termometr elektroniczny cieszy się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. Konsumenci twierdzą, że jest to bardzo dokładny i precyzyjny sprzęt.

Microlife NC 150 to bardzo dobry termometr elektroniczny do 100 zł. Jest to model bezdotykowy. Produkt wyposażono w podświetlany wyświetlacz.

Zalety
Pamięć wewnętrzna:

Urządzenie zapamiętuje do 30 ostatnich pomiarów. Co ważne, informacje na temat wyników są podawane wraz z datą i godziną. To pozwala lepiej kontrolować zdrowie swoich bliskich.

Testowany klinicznie:

Model był testowany klinicznie. Przeprowadzone badania potwierdziły, że sprzęt jest miarodajny, a jego użytkowanie nie zagraża naszemu zdrowiu.

Podświetlany ekran:

Na obudowie termometru umieszczono ekran. Jest on podświetlany, dzięki czemu odczytanie wyników jest proste, niezależnie od warunków oświetleniowych. W związku z tym możemy swobodnie zmierzyć dziecku temperaturę w trakcie snu i nie musimy zapalać lampki, aby odczytać wyniki.

Uniwersalność:

Przy pomocy sprzętu możemy nie tylko zmierzyć temperaturę ciała, ale także temperaturę mleka w butelce, wody do kąpieli czy otoczenia.

Czas pomiaru:

Zgodnie z zapewnieniami producenta, pomiar trwa zaledwie 1 sekundę. W efekcie możemy szybko dowiedzieć się, czy nasza pociecha jest chora i w razie potrzeby podjąć odpowiednie działania.

Wady
Czasami zawyża wyniki:

W pojedynczych recenzjach można przeczytać, że czasami sprzęt zawyża wyniki pomiarów.

 

 

 

 

Vitammy Sky Termometr do Czoła i Ucha

 

Ranking prezentuje termometr Vitammy Sky, odpowiedni do mierzenia temperatury ciała, otoczenia oraz cieczy. Pomiędzy programami nie musimy robić przerwy, ponieważ produkt bardzo szybko się przełącza. Wiarygodny wynik uzyskamy już w ciągu 1 sekundy. Termometr jest odpowiedni do sprawdzenia temperatury na czole i w uchu.

Urządzenie na podczerwień działa za pomocą baterii AAA i może zapamiętać 30 ostatnich pomiarów z dokładną datą i godziną. O ich wyniku poinformuje nas duży, czytelny wyświetlacz LCD, który zaświeci się na jeden z dwóch kolorów i wyda charakterystyczny dźwięk. Termometr jest bardzo poręczny i ma niewielkie wymiary, dlatego bez problemu możemy zabrać go w podróż. Producent do zestawu dołączył potrzebne baterie, kartę gwarancyjną i instrukcję obsługi w języku polskim.

Konsumenci wyrażają przeważnie pozytywne opinie odnośnie termometru na podczerwień. Zwracają uwagę na dużą ilość zapisanych pomiarów i wiele trybów sprawdzania temperatury. Doceniają również automatyczne wyłączanie się sprzętu i wskaźnik zużycia baterii.

Vitammy Sky termometr do czoła i ucha ma wymiary: 13,4 cm x 4,24 cm x 4,76 cm. Dokładność jednego pomiaru wynosi 0,3 stopnia Celsjusza, a jego czas to 1 sekunda.

Zalety
Szybkość pomiaru:

Termometr odznacza się dużą szybkością pomiaru. Wynik uzyskamy już w ciągu jednej sekundy.

Automatyczne wyłączanie:

Urządzenie wyłącza się automatycznie, dlatego nie zużywamy niepotrzebnie baterii.

Wielofunkcyjność:

Za pomocą termometru sprawdzimy nie tylko temperaturę ciała, ale również otoczenia i cieczy.

Wodoodporność:

W trakcie sprawdzania temperatury płynów nie musimy stosować dodatkowego zabezpieczenia, ponieważ termometr jest wodoodporny.

Obsługa:

Producent zadbał o łatwą i szybką obsługę urządzenia. Nie sprawia ona problemu nawet osobom, które wcześniej nie korzystały z urządzenia na podczerwień.

Wady
Baterie:

Użytkownicy zauważyli, iż baterie, na które działa termometr zużywają dużo energii. Wiąże się to z ich częstą wymianą.

 

 

 

 

Braun IRT 6020

 

Braun IRT 6020 to kolejny model w naszym zestawieniu. Produkt ten nadaje się do mierzenia temperatury zarówno dzieci, jak i dorosłych. Termometr przeznaczony jest do pomiaru z ucha. Kapturki na końcówkach, wsadzane do ucha są wytrzymałe i nie zużywają się zbyt szybko.

Braun IRT 6020 pozwala na szybkie mierzenie temperatury. Pomiar trwa 1 sekundę. Model ten podaje bardzo dokładne i wiarygodne wyniki. Sprzęt ten zapamiętuje ostatni pomiar. Przyrząd obsługuje się intuicyjne i łatwo. Termometr jest ergonomicznie skonstruowany, co zapewnia wygodę użytkowania.

Prezentowany produkt jest dobrej jakości. Ponadto model ten wyposażony jest w wygodny i duży wyświetlacz LCD. Wyniki mogą być pokazywane w Celsjuszach lub Fahrenheitach. Sprzęt ten zasilany jest dwiema bateriami AA. Urządzenie wyłącza się automatycznie po minucie.

Opinie o termometrach elektronicznych producenta Braun są bardzo pozytywne. Konsumenci twierdzą, że model ten jest bardzo dobrą alternatywą dla termometrów rtęciowych.

Braun IRT 6020 to termometr elektroniczny do ucha. Model sprzedawany jest w zestawie z 21 kapturkami. Produkt ma białą obudowę.

Zalety
Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa:

Na dokładność wyniku wpływa funkcja ExacTemp. Użytkownik jest informowany za pomocą sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, kiedy urządzenie jest gotowe do wykonania pomiaru. To pozwala uniknąć sytuacji, w której badanie jest przeprowadzone niepoprawnie.

Bezpieczeństwo:

Do produkcji modelu wykorzystano materiały wolne od BPA. Oznacza to, że korzystanie ze sprzętu jest w pełni bezpieczne dla zdrowia. Warto dodać, że tworzywo, z którego zrobiono produkt jest także wysoce odporne na uszkodzenia.

Obsługa:

Termometr obsługuje się za pomocą jednego przycisku, co daje pewność, że jego użytkowanie jest bardzo proste.

Wady
Brak podświetlenia ekranu:

Urządzenie nie ma podświetlanego ekranu. W związku z tym odczytanie wyników pomiarów w nocy może okazać się skomplikowane, szczególnie jeśli nie chcemy wybudzić dziecka ze snu.

 

 

 

 

Microlife MT 710

 

Spora grupa rodziców zdecydowała się kupić termometr elektroniczny Microlife MT 710. Wynika to m.in. z tego, że model bardzo ładnie się prezentuje. Obudowa przypominająca kształtem żabkę podoba się najmłodszym. Oryginalny design sprawia, że dzieci nie boją się pomiaru temperatury.

Model zapamiętuje wynik ostatniego pomiaru. W efekcie możemy porównać temperaturę sprzed kilku godzin z aktualnym wynikiem. Urządzenie poprzez sygnał dźwiękowy informuje o zakończeniu pomiaru. Przydatną funkcją jest automatyczne wyłączanie termometru. To daje pewność, że umieszczona wewnątrz Microlife MT 710 bateria nie wyczerpie się zbyt szybko. Model nie zawiera rtęci, więc jego użytkowanie jest bezpieczne. Termometr jest miękki w dotyku.

Po przeczytaniu recenzji na temat Microlife MT 710 nietrudno dojść do wniosku, że jest to solidnie wykonany produkt. Termometr ma wiele zalet. Wśród nich najczęściej wymienia się atrakcyjną cenę, jak również łatwą obsługę. Konsumenci doceniają też, że na ekranie znajduje się wskaźnik zużycia baterii.

Microlife MT 710 to termometr elektroniczny w kształcie żabki. Model jest przeznaczony dla dzieci. Zakres pomiarowy wynosi od 32 st. C. do 42,9 st. C.

Zalety
Spełnia określone prawem wymagania:

Prezentowany sprzęt spełnia wymagania zawarte w Dyrektywie Wyrobów Medycznych 93/42/EEC. Oznacza to, że pomiar temperatury jest miarodajny.

Design:

Często dzieci boją się mierzenia temperatury. Dlatego też producent zadbał o to, aby termometr wyglądał zachęcająco. Model swoim kształtem przypomina uroczą żabkę.

Wady
Czas pomiaru:

Jak wynika z opisu urządzenia, czas pomiaru wynosi 30 sekund. Rodzice wskazują, że o ile dla kilkuletniego dziecka ten czas nie jest zbyt długi, o tyle dla niemowlaka już tak.

Wymiana baterii:

Mimo zapewnień producenta, wymiana baterii nie jest łatwa.

 

 

 

 

Stalgast RT 910

 

Nasz ranking zamyka model Stalgast RT 910. Termometr ten ma sondę, która znajduje się na końcówce 1 m kabla. Można go stosować w gastronomii. Produkt ten przystosowany jest również do sprawdzania temperatury w piecu czy do ciepła wody w akwarium.

Dzięki przewodowi można zmierzyć temperaturę z daleka, nie będąc narażonym na oparzenie lub odmrożenia. Poza tym, model ten pozwala na przeprowadzenie pomiaru w określonym czasie w przyszłości.

Stalgast RT 910 mierzy temperaturę w zakresie od -50 st. C do 300 st. C, więc można z jego pomocą sprawdzać ciepłotę różnorodnych przedmiotów i otoczenia. Wyposażony został w alarm temperatury. Pomiar wykonywany tym sprzętem jest szybki i stosunkowo precyzyjny.

Model ten ma duży wyświetlacz LCD, który podaje informację o temperaturze. Prezentowany produkt zapamiętuje ostatnie pomiary. Użytkownik może wybrać jedną z dwóch skali – Celsjusza lub Fahrenheita.

Sprzęt ten zasilany jest baterią AAA (nie jest ona dołączona do zestawu). Ten dobry i tani termometr elektroniczny cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że dokładnie mierzy temperaturę i wygodnie się go obsługuje.

 

 

 

 

Termometr elektroniczny – jak używać?

 

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jaki termometr elektroniczny jest polecany przez konsumentów, przygotowaliśmy ranking. Jeśli się z nim zapoznałeś, z pewnością wiesz już, na jaki model się zdecydować. W tej części artykułu chcielibyśmy skupić się na tym, jak używać sprzętu. Jeśli będziemy dobrze posługiwali się termometrem, uzyskany w trakcie pomiaru wynik będzie miarodajny. W efekcie będziemy mogli określić, czy potrzebujemy lekarstw i czy konieczna jest wizyta u lekarza.

 

 

Jak mierzyć temperaturę termometrem elektronicznym?

To, jak należy posługiwać się termometrem, zależy przede wszystkim od modelu, jaki posiadamy. Należy jednak podkreślić, że korzystanie z urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Zwykle jego obsługa ogranicza się do użycia jednego przycisku, który znajduje się w widocznym miejscu na obudowie. Jeśli mamy w domu klasyczny termometr elektroniczny, mierzenie temperatury następuje w ten sam sposób co w przypadku użycia popularnych niegdyś termometrów rtęciowych. Urządzenie należy włożyć pod pachę i odczekać określony czas. Zwykle termometry elektroniczne mają sygnał dźwiękowy, który informuje nas o zakończeniu badania. Na niewielkim ekranie wyświetlany jest wynik. Tego typu urządzenia z pewnością spełnią oczekiwania nastolatków czy osób dorosłych. Jeśli jednak zależy nam na zachowaniu większej higieny i chcemy, aby czas mierzenia temperatury był jak najkrótszy, lepszym rozwiązaniem będzie termometr bezdotykowy. Tego typu sprzęt ustawia się zazwyczaj blisko czoła. Termometr nie styka się bezpośrednio z naszym ciałem, co jest nie tylko wygodnym rozwiązaniem, ale też pozwala na ograniczenie rozwoju bakterii. Dokładne informacje na temat zasad przeprowadzania pomiaru temperatury znajdziemy w dołączonej do produktu ulotce.

 

Jak zmierzyć temperaturę dziecku?

Pomiar temperatury u nastolatka czy osoby dorosłej jest zdecydowanie prostszy niż w przypadku małych dzieci. Jak wiadomo, maluchy często trudno przekonać do tego, aby przez dłuższy czas zachowały stabilną pozycję. Z tego też powodu pomiar zwykłym termometrem elektronicznym, który wkłada się pod pachę, często okazuje się nie najlepszym rozwiązaniem. Popularnością wśród rodziców cieszą się modele bezdotykowe. Pozwalają one na wykonanie pomiaru nawet wtedy, kiedy nasza pociecha śpi, bez konieczności jej budzenia. W ten sposób można sprawdzać temperaturę dziecka także w nocy i kontrolować, czy jego stan się nie pogarsza. Kiedy temperatura wzrasta, należy podać odpowiednie lekarstwa na obniżenie gorączki. Jeśli to nie działa, powinniśmy udać się do lekarza. Pamiętajmy, że nie można bagatelizować pierwszych, nawet niewielkich oznak choroby.

 

 

Jak dbać o termometr elektroniczny?

Termometr to ważne urządzenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Tylko sprawny sprzęt pozwoli nam na dokładne określenie temperatury. Stąd też tak ważne jest to, aby odpowiednio dbać o swój termometr. Przede wszystkim musimy pamiętać o jego bezpiecznych przechowywaniu. Sprzęt powinien znajdować się w szafce i nie może być narażony na działanie wilgoci. Urządzenie musi być także odpowiednio zabezpieczone przed dziećmi. Jeśli maluch zacznie bawić się termometrem, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ten przestanie działać. Pamiętajmy także o tym, jak bardzo ważna jest higiena. W okresie przeziębiania jesteśmy szczególnie podatni na działanie różnych bakterii. W związku z tym używany przez nas termometr powinien być odpowiednio zdezynfekowany, szczególnie jeśli ze sprzętu korzystają wszyscy domownicy.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Termometr bezdotykowy Omron

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Omron Gentle Temp 720

 

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest model Omron Gentle Temp 720. Sprzęt ten wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Pozwala on na mierzenie temperatury ciała, obiektów i otoczenia. Można go wykorzystywać do sprawdzania gorączki u dzieci i niemowląt.

Wykonywanie pomiaru jest bardzo szybkie, trwa około sekundy. Ponadto wyniki są bardzo dokładne i precyzyjne. Model ten zapamiętuje do 25 ostatnich pomiarów, więc można sprawdzać, jak zmieniły się one w czasie.

Urządzenie to wyposażone jest w duży, podświetlany ekran LCD. Wyniki pomiarów mogą być podawane w Celsjuszach lub Fahrenheitach. Ergonomiczny kształt sprawia, że model ten jest bardzo wygodny i poręczny. Dzięki technologii opartej na promieniach IR, produkt ten mierzy temperaturę bezdotykowo. Dla dokładności pomiaru, odległość od przedmiotu w trakcie użytkowania powinna wynosić od 3 cm do 5 cm.

Kiedy termometr nie jest używany, przechodzi w tryb czuwania. Pokazuje wtedy pomiar temperatury otoczenia. Użytkownicy twierdzą, że jest to funkcjonalny i bardzo łatwy w obsłudze sprzęt.     

Termometr elektroniczny Omron Gentle Temp 720 umożliwia bezdotykowy pomiar temperatury. Czas badania wynosi 1 sekundę.

Zalety
Osłona na wyświetlacz:

Urządzenie jest sprzedawane w zestawie z praktyczną osłoną na wyświetlacz. Jeśli będziemy jej używać, możemy być pewni, że na ekranie nie pojawią się zarysowania, które mogłoby utrudnić swobodne odczytanie wyniku pomiaru.

Kształt:

Termometr został dobrze wyprofilowany, tak aby utrzymanie go w dłoni nie stanowiło problemu. Jest to bardzo ważne, ponieważ poruszenie sprzętem może wpłynąć negatywnie na dokładność wyniku.

Obsługa:

Atutem jest to, że obsługa modelu nie jest skomplikowana, nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie używały bezdotykowego termometru elektronicznego.

Pamięć wewnętrzna:

Wielu konsumentów docenia to, że sprzęt ma pamięć wewnętrzną (25 ostatnich pomiarów). Opcja ta jest bardzo przydatna, ponieważ można z łatwością porównywać, jak zmienia się temperatura ciała chorego np. w zależności od pory dnia.

Wady
Bateria:

Zdaniem Internautów dołączona do zestawu bateria mogłoby być nieco bardziej wydajna.

 

 

Novamed Thermoflsh LX-26

 

Następnie przedstawiamy model Novamed ThermoFlash LX-26. Prezentowany termometr idealnie nadaje się dla niemowlaków i małych dzieci. Produkt ten sprawdzi się również do pomiaru osób dorosłych, jak i otoczenia. Z jego pomocą można mierzyć temperaturę bezdotykowo. Dzieje się tak, za sprawą technologii podczerwieni IR. Pomiar można wykonać w odległości do 8 cm, jednakże najdokładniejszy otrzyma się przy 5 cm.

Wyniki podawane są na dużym, podświetlanym ekranie LCD. Ponadto użytkownik może sprawdzić ostatnie 32 pomiary. Wyniki otrzymywane przy wykorzystaniu tego termometru są bardzo dokładne i precyzyjne. Dodatkowo, czas uzyskania temperatury jest krótki, równy 1 s.

Dużą zaletą tego produktu jest jego niewielki rozmiar i poręczność. Dlatego też można go użyć w każdej chwili. Oprócz tego, obsługa tego modelu jest bardzo prosta. Sprzęt ten sam się wyłącza, dzięki temu bateria się nie wyczerpuje.

Użytkownicy twierdzą, że produkt ten jest bardzo precyzyjny, trzeba jednak przestrzegać zasad podanych w instrukcji.

Elektroniczny termometr bezdotykowy Visiomed ThermoFlash LX-26 wykonuje pomiar w 1 sekundę. Model jest zasilany bateriami.

Zalety
Uniwersalność:

Przy pomocy sprzętu możemy nie tylko zmierzyć temperaturę ciała. Termometr wykorzystuje się także do badania temperatury pokarmu w butelce, wody do kąpieli dla maluszka czy pomieszczenia.

Automatyczne wyłączanie:

Model automatycznie wyłącza się po 5 sekundach bezczynności. To pozwala oszczędzić baterie.

Ekran LCD:

Termometr ma podświetlany ekran LCD, dzięki czemu odczytanie wyniku pomiaru jest łatwe, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy.

Wady
Obudowa:

Z uwagi na to, że obudowę zrobiono z nie najlepszych gatunkowo tworzyw jest ona podatna na zarysowania.

Dokładność pomiaru:

Pewna grupa konsumentów uważa, że dokładność pomiarów nie jest bardzo dobra. Czasami wyniki otrzymane przy użyciu Visiomed ThermoFlash LX-26 różnią się od tych z innych modeli.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
11 months ago

Ja polecam bezdotykowe na podczerwień. Mam taki marki Diagnostic, wcześniej miałam tradycyjne i elektroniczne, ten jest najwygodniejszy i najdokładniejszy.

Zespół NR
Admin
11 months ago
Reply to  Olga

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir