Depilacja laserowa – opinie klientek

Ostatnio aktualizowane: 25.10.20

 

Wiele z nas kobiet, boryka się wciąż, z niechcianym owłosieniem nóg, bikini czy nawet występującego na twarzy. Stosując najróżniejsze metody próbujemy się pozbyć tych, wciąż odrastających włosków. Dlatego dzisiejszy artykuł poświęcimy najbardziej skutecznej, jak dotąd, metodzie – czyli laserowej depilacji, często przez specjalistów określanych mianem epilacji. 

Poznać temat

Jeśli nigdy nie korzystałaś z depilowania owłosienia laserem, dobrze jest się zapoznać z tematem. Każda z nas chętnie pozna opinie o epilacji przekazane przez panie, które już spróbowały takiego zabiegu. Celowość i potrzeba przeprowadzenia usuwania owłosienia to jedna sprawa, a druga to na zabieg jakim laserem się zdecydować. Metoda taka niesie za sobą nieco zagrożeń i ma wiele przeciwskazań, dlatego poznaj je zanim zdecydujesz się na laserowe usuwanie owłosienia.

Opinie innych klientek są tym bardziej ważne, bo na rynku obecnie funkcjonuje wiele rodzajów laserów i trudno laikowi zdecydować, który z nich rzeczywiście będzie najskuteczniejszy. Tym bardziej, że na stronie www każdego z gabinetów, który taki zabieg oferuje, właśnie posiadane przez ten gabinet urządzenie jest najbardziej skuteczne, bezpieczne i na długo oferuje skutek usunięcia owłosienia.

Dlatego warto przeczytać nie tylko opis z jednego gabinetu, ale porównać go z innymi podobnymi placówkami, a także zaglądnąć na strony kobiece i poszukać co na ten temat mają do powiedzenia inne panie. Uczmy się na błędach innych, nie róbmy własnych. Tym bardziej, że zabieg laserowego usuwania włosów wymaga sporego nakładu finansów. 

 

Rodzaje laserów

Pierwszym laserem, jaki zrewolucjonizował rynek depilacji był model IPL’e. Jednak, jak to z nowościami bywa, laser ten nie do końca był skuteczny. Najczęściej zadziałał na włosy w taki sposób, że ich aktywność uśpił na kilka miesięcy, a po tym czasie z niemal taką samą siłą odrastały. Następnym urządzeniem jakie się pojawiło było sPTF (sPTF + II), nieco skuteczniejsze urządzenie od swojego poprzednika.

Pozwala ono na dobranie zakresu długości fal, co z kolei dedykuje zabieg do określonego kolorytu skóry. Urządzenia tej generacji są nadal używane w gabinetach kosmetycznych. Urządzenie zwane laserem, choć to nim tak do końca nie jest, to eLight IPL+RF. Działanie tego modelu polega na połączeniu działania wysokiej częstotliwości prądu zmiennego i energii światła IPL. Niszczenie włosków polega na tym, że najpierw ich cebulki zostają podgrzane przez impuls światła, a następnie niszczone przez dotarcie do nich prądu. Z kolei lasery diodowe, wysyłające wiązkę światła o długości 808 – 810 nm zamieniają energię świetlną na cieplną i tym sposobem trwale usuwają owłosienie.

W tej klasie najpopularniejszym modelem jest LightSheer. Kolejne sprzęty używane na rynku to lasery aleksandrytowe, które emitują 755 nm o działaniu bardziej selektywnym, oraz laser Laser neodymowo-yagowy (Nd-Yag) z długością fali 1040 nm, która sprawia, że model ten jest bardziej uniwersalny i służy nie tylko do depilacji, ale na przykład tez do usuwania naczynek. 

 

Długość fali lasera i przeznaczenie

W zależności od długości emitowanej fali przez laser, ma on inne przeznaczenie. Początki stosowania laserów to modele praktycznie już wyeliminowane z użycia. Były to lasery arganowe o wiązce 4 nm. Obecnie używane modele zaczynają się od długości wiązki 532 nm (laser neodymowo-yagowy), kolejne 585 nm (laser barwnikowy) i służą one do usuwania przebarwień i zmian naczyniowych.

Długość wiązki 694 nm (laser rubinowy) pozwala już nie tylko na usunięcie przebarwień, ale także depilację, jednak zakres stosowania takich modeli jest niewielki. Kolejne, o wiązce 755 nm, to lasery aleksandrytowe służące do depilacji, podobnie jak te o wiązce 810 nm (laser diodowy). Kolejne wiązki o wartościach 1064 nm, 2940 nm i 10600 nm reprezentowane przez lasery neodymowo-yagowy, erbowo-yagowy i CO2 służą do innych niż depilacja zabiegów. 

Zabieg – efekty uboczne

Jak każdy zabieg, również depilacja laserem może spowodować efekty uboczne. Przede wszystkim przed zbiegiem należy się skonsultować z kosmetyczką, aby dowiedzieć się jak się do zabiegu przygotować, aby przebiegał on sprawnie i efektów ubocznych pojawiło się jak najmniej, lub nawet wcale. Najczęściej pojawiającym się efektem jest rumień lub/i uczucie pieczenia skóry po zabiegu. Rumień powinien w krótkim czasie sam ustąpić, a uczucie pieczenia, gdy się pojawi, można złagodzić kompresem. Bardzo niepokojącym objawem, świadczącym w większości wypadków o źle przeprowadzonym zabiegu, będzie pojawienie się pęcherzy na skórze. W takim wypadku trzeba zastosować kompresy chłodzące i maści gojące, a w skrajnych wypadkach zgłościć się o poradę do lekarza. Niektóre zabiegi, u pewnej grupy pacjentów mogą wywoływać uczulenie na światło. W takim przypadku należy zabieg przerwać, a pacjent powinien przyjąć leki antyhistaminowe. 

Mając na uwadze, że laserowe usuwanie włosów jest zabiegiem, który ingeruje w strukturę naszej skóry i może przynieść nieoczekiwane skutki uboczne, w każdym przypadku należy zabieg dokładnie omówić z kosmetyczką, dowiedzieć się o jego przebiegu, czasie trwania, spodziewanych efektów i skutków ubocznych, a także dokładnie przeanalizować przeciwskazania do zabiegu. W przypadku ich wystąpienia, należy od zamiaru przeprowadzenia zabiegu – odstąpić. 

 

 

Mamy WIĘCEJ! Sprawdź artykuły poniżej:

Depilator laserowy

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status