Poręcze dla niepełnosprawnych ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Bemeta Help 30110208 to obecnie najlepsza poręcz dla osób niepełnosprawnych. Jest to wysokiej jakości model, wykonany ze stali nierdzewnej, którą pokryto specjalną powłoką o wysokim połysku. Dzięki temu sprzęt nie tylko dobrze wygląda, ale również nie jest podatny na korozję. Sprawia to, że osoby niepełnosprawne mogą z niej bez przeszkód korzystać, bez strachu o uszczerbek na zdrowiu. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty, dlatego wielu właścicieli restauracji, hoteli czy pubów zdecydowało się na jego zamontowanie w lokalu. Dużym atutem jest trwałe wykonanie, które jest w stanie utrzymać nawet duży ciężar, dzięki czemu osoby o niemal każdej masie ciała będą w stanie komfortowo siadać i schodzić z toalety. Alternatywą jest produkt o nazwie Gorgiel L-600. Jest to kolejna, elegancka poręcz, która pomoże osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z ubikacji. Produkt wykonano z wytrzymałego materiału o gładkiej powierzchni, co zapewnia komfortowe użytkowanie. Grubość rurki została specjalnie dopasowana tak, by zapewnić pewny chwyt.

 

 

Jaką poręcz dla niepełnosprawnych kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Inwalidzi oraz osoby o ograniczonej zdolności ruchowej potrzebują, aby pomieszczenia, z których korzystają były dostosowane do pewnych standardów. Absolutnym minimum, jest wyposażenie łazienek w specjalne poręcze ułatwiające zmianę pozycji w wannie lub wyprostowanie ciała z pozycji siedzącej do stojącej. W tym celu, w miejscach użytku publicznego oraz prywatnych mieszkaniach montuje się kilka uchwytów niezbędnych dla osób o pewnych dysfunkcjach fizycznych. Asortyment tego typu produktów jest bardzo szeroki. Z tego względu, wielu konsumentów zastanawia się, jaką poręcz dla niepełnosprawnych wybrać, aby okazała się funkcjonalnym i bezpiecznym udogodnieniem.  W niniejszym artykule sprawdzimy, czym należy się sugerować, aby nasz zakup spełnił wszystkie nasze oczekiwania.

 

 

Rodzaj – jaka poręcz dla niepełnosprawnych jest najlepsza?

W dzisiejszych czasach producenci dokładają wszelkich starań, aby wyprodukować takie poręcze, które maksymalnie poprawią zdolność ruchową niepełnosprawnych. Z tego powodu, w asortymencie sklepu z produktami sanitarnymi znajdziemy szereg różnych modeli, przeznaczonych dla osób z konkretnymi dolegliwościami.

Do najbardziej popularnych zaliczymy uchwyty montowane przy sedesie. Najprostszy z nich przykręcony jest do ściany i służy pacjentowi do wsparcia się podczas prostowania ciała. Podstawową zaletą tego typu mechanizmu jest to, że w każdej chwili możemy podnieść go do góry, tak, aby nie przeszkadzał np. w myciu podłogi. Decydując się na zakup poręczy uchylnej zwróć uwagę na jej długość. Według konsumentów najbardziej praktyczne są uchwyty 80 centymetrowe.

Innym rozwiązaniem stosowanym przy toaletach jest montaż rurki wygiętej w kształt litery L. Jeden koniec przymocowuje się do ściany, a drugi do podłogi. Tego typu wsparcie będzie dobrą opcją dla osób otyłych, które dość mocno naciskają podporę. W przypadku uchylnego elementu, opisywanego wcześniej, istnieje ryzyko, że po pewnym czasie może się on poluzować.

Najbardziej stabilną podporą przy sedesie jest poręcz złożona z dwóch elementów w kształcie litery L i jednego elementu łączącego dwa pozostałe na wysokości spłuczki. Ten rodzaj zabezpieczenia przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ułatwia bowiem oddawanie moczu w pozycji stojącej, ponieważ z każdej strony pacjent ma element, którego może się trzymać. Bardzo podobny układ, lecz znacznie pomniejszony stosuje się przy zabudowie pisuarów.

Kolejnym miejscem, gdzie powinno się zamontować poręcz jest wanna. Dlaczego jest to takie ważne? Woda pozbawia osoby niepełnosprawne kontroli nad swoim ciałem. Z pewnością, każdy z nas chociaż raz w życiu poślizgnął się na mokrej powierzchni.  Z tego względu, należy zadbać o to, aby przy ścianie znajdowało się specjalne zabezpieczenie, dzięki któremu pacjent bez problemu podniesie się i ustabilizuje.

Najprostszym rozwiązaniem w tego typu zabezpieczeniach jest podłużna rurka zamontowana na ścianie równolegle do podłogi. Pomoże ona inwalidzie pokonać najgorszy odcinek, gdy musi unieść ciężar ciała z pozycji leżącej. Bardziej rozbudowany wariant produkowany jest w kształcie litery L. W tym wypadku osoba nie tylko znacznie szybciej się podniesie, ale również podciągnie się do całkowitego wyprostowania na prostopadłej części uchwytu.

W sklepach znajdziesz również elementy pofalowane. Tego typu sprzęt świetnie nadaje się dla osób z reumatyzmem lub problemami ze stawami.  Dzięki nieregularnemu kształtowi, niepełnosprawny będzie często przenosił ciężar ciała, dając jednocześnie upust obolałym wiązaniom kostnym.

Jeśli chcemy kompleksowo zadbać o najwyższy komfort chorego, pomyślmy o zamontowaniu poręczy przy umywalce i prysznicu. Pierwszy wariant ułatwi osobie niepełnosprawnej wykonywanie takich czynności, jak mycie rąk lub zębów, natomiast drugi pomoże utrzymać równowagę np.  trakcie wycierania się ręcznikiem.

 

Materiał

Najlepsza poręcz dla niepełnosprawnych to taka, która jest przede wszystkim bezpieczna dla chorego. Dlatego wybierając tego typu elementy do łazienki sprawdź, czy materiały, z jakich zostały wykonane są stabilne i mocne.

Najczęściej w produkcji podpór używa się stali. W związku z tym, że zamontowane są one zwykle w łazienkach, warto sprawdzić, czy metal dysponuje właściwościami nierdzewnymi. W przeciwnym razie szybko podda się działaniu korozji, co nie tylko wpłynie na to, że będzie wyglądał nieestetycznie, ale również stanie się słabszy.

Innym surowcem, z którego robi się poręcze jest plastik. Podstawową zaletą produktu jest to, że występuje w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujesz elementy do wystroju swojej łazienki. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie często przebywają niepełnosprawne dzieci. Podpory w wesołych barwach zamienią np. szpitalną łazienkę w piękne i przytulne pomieszczenie. Należy jednak pamiętać, że tworzywo sztuczne jest bardzo kruche i pod dużym naciskiem szybko może się połamać.

Montaż

Niektóre poręcze montowane są do ścian za pomocą specjalnych śrub. Inne natomiast trzymają się na kleju lub taśmach. To, jaki model wybierzesz powinno być uzależnione od tego, kto w głównej mierze będzie korzystał z udogodnienia. Im silniejsze mocowanie, tym bardziej wiarygodny i bezpieczny będzie dany uchwyt.

 

Poręcze dla niepełnosprawnych w dobrych cenach

Ceny poręczy dla niepełnosprawnych wahają się od 200 zł do nawet 1700 zł. Na wartość danego produktu wpływa przede wszystkim marka oraz jakość wykorzystanych w produkcji materiałów. Z tego względu warto dokładnie przemyśleć zakup. Tak, aby nie przepłacając, wybrać model najlepszy dla naszych potrzeb.

 

 

Najlepsze poręcze dla niepełnosprawnych w 2019 roku

 

Wybór odpowiedniego modelu jest bardzo trudny, dlatego przeczytaj nasz ranking poręczy dla niepełnosprawnych. W tekście poniżej znajdziesz dokładne opisy 5 sprzętów.

 

Nasze zalecenia

 

Bemeta Help 30110208

 

Model Bemeta Help 30110208 to wysokiej jakości uchwyt dla niepełnosprawnych, który może być zamontowany w dowolnej toalecie. Produkt wykonano ze stali nierdzewnej, która jest bardzo bezpieczna. Powłoka jest bowiem odporna na uszkodzenia mechaniczne i otarcia, więc poręcz będzie Ci służyła przez długi czas.

Długość modelu to 82,3 cm, co ułatwia komfortowe złapanie się i podciągnięcie. Największą zaletą sprzętu jest to, że posiada on wszystkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzają zgodność z polskimi normami prawnymi, dotyczącymi instalacji produktów w pomieszczeniach sanitarnych. Oznacza to, że jeśli jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego lub hotelu, możesz zainstalować prezentowany uchwyt w swojej toalecie.

Kolejną zaletą jest bardzo prosty montaż, do którego potrzebujesz jedynie dołączonych do zestawu śrub. Elementy te również wykonano ze stali nierdzewnej, gdyż jest to twardy i trwały materiał. Ich wielkość to 9 mm x 60 mm. Poręcz możesz zamontować na pełnych cegłach lub nawet betonie.

Osoby, które zakupiły prezentowany model są z niego zadowolone, gdyż zapewnia pełnię bezpieczeństwa w czasie użytkowania.

 

 

 

 

Gorgiel L-600

 

Poręcz Gorgiel L-600 to bardzo dobry uchwyt dla osób niepełnosprawnych i starszych, który powinien znajdować się w każdej ubikacji w lokalu gastronomicznym czy hotelu. Jeśli jednak członek Twojej rodziny jest osobą niepełnosprawną, polecamy zakup produktu.

Urządzenie cechuje się bardzo stabilną i trwałą konstrukcją, dlatego bez trudu możemy na nim oprzeć cały ciężar naszego ciała. Sprzęt wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest bardzo odporna na korozję. Co więcej, nie musisz się obawiać się, że model ulegnie zniszczeniu z powodu uszkodzenia mechanicznego czy otarcia.

Wymiary poręczy to: szerokość – 60 cm i głębokość – 13 cm. Take gabaryty zapewniają odpowiedni chwyt w czasie podciągania się. Do tego powierzchnia modelu jest bardzo gładka, co zwiększa komfort użytkowania. Tym, co przekonało wiele osób do zakupu produktu jest łatwy montaż. W tym celu musimy użyć jedynie śrub (również ze stali nierdzewnej), które dołączono do zestawu. Osoby, które wybrały właśnie ten uchwyt są z niego bardzo zadowolone, gdyż ładnie się prezentuje, a co więcej jest bardzo funkcjonalny.

 

 

 

 

Koło Lehnen L1061401 

 

Model Lehnen L1061401 to wysokiej jakości poręcz dla osób niepełnosprawnych marki Koło. Produkt ten przeznaczony jest do montażu w łazience w restauracjach i hotelach, jednak można go również umieścić w domu prywatnym. Urządzenie pomoże w korzystaniu z ubikacji nie tylko osobom poruszającym się na wózku, ale i ludziom w podeszłym wieku.

Tym, co wyróżnia produkt na tle innych jest sposób montażu. Nie umieszczamy go w ścianie, lecz w podłodze na specjalnej nodze. Z tego powodu, urządzenie dedykowane jest raczej do nieco większych pomieszczeń. Należy jednak podkreślić, że sposób montażu jest bardzo prosty, gdyż wymaga użycia tylko śrub i elementów znajdujących się w zestawie.

Wymiary produktu to: długość – 55 cm, średnica 3,2 cm i wysokość – 40 cm. Prezentowany model wykonano ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest bowiem nie tylko odporny na wilgoć i korozję, ale jest również bardzo trwały. Dzięki temu nie jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. To przekonało wielu konsumentów do zakupu uchwytu Koło Lehnen L1061401.

 

 

 

 

Bisk Masterline PRO 04787

 

Model Bisk Masterline PRO 04787 to bardzo dobry uchwyt łazienkowy, który przyda się w każdym lokalu gastronomicznym, ale również w domu. Urządzenie pomoże w swobodnym korzystaniu z toalety zarówno osobom niepełnosprawnym, które potrzebują asysty oraz ludziom starszym.

Materiałem, z którego wykonano prezentowany model jest stal nierdzewna. Materiał ten jest bardzo odporny na zniszczenia spowodowane preparatami chemicznymi. Powłoka nie jest również podatna na korozję, otarcia i uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu poręcz będzie Ci służyła przez bardzo długi czas. Powierzchnię pokryto chromowaną warstwą o wysokim połysku. Zapewnia to elegancki wygląd, a do tego ułatwia czyszczenie. Nie musisz bowiem używać ciężkich preparatów chemicznych, wystarczy woda.

Jest to bardzo bezpieczny produkt, gdyż posiada atesty PZH oraz spełnia wszystkie wymagania polskiego prawa, by znajdować się w pomieszczeniach sanitarnych. Jest to główny powód, dla którego tak wiele osób postanowiło kupić ten model. Ta dobra i tania poręcz dla niepełnosprawnych stanowi niezbędną pomoc dla starszych osób, które potrzebują asysty przy korzystaniu z ubikacji.

 

 

 

 

Lehnen CONCEPT L4012110 

 

Jeśli poszukujesz dobrej jakości poręczy dla osób niepełnosprawnych oraz starszych, to Lehnen CONCEPT L4012110 na pewno przypadnie Ci do gustu. Jest to wysokiej jakości uchwyt w kształcie litery „L”, który zgina się pod kątem 90 st. Urządzenie przeznaczone jest do zamontowania po prawej stronie od toalety.

Sprzęt wykonano z dobrej gatunkowo stali nierdzewnej, którą następnie pokryto chromowaną powłoką, by zapewnić jej wysoki połysk. Użyty materiał jest bardzo odporny na działanie wilgoci, dlatego nie wytrąca się na nim korozja. Z tego powodu, może być montowany zarówno obok ubikacji, jak i w sąsiedztwie wanny, by pomóc użytkownikowi wyjść z niej bez poślizgnięcia się. Poza tym stal jest bardzo twarda i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli poręcz zostanie zamontowana poprawnie, wytrzyma napór dużego ciężaru (do 160 kg).

Opinie o poręczach dla niepełnosprawnych tego producenta są bardzo pozytywne, gdyż wiele osób doceniło elegancki wygląd oraz łatwy montaż sprzętu. Poza tym użyty materiał jest w pełni bezpieczny i bardzo wytrzymały, co również docenili konsumenci.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...