Tunery TV ranking

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości tunera, który pozwala na skuteczne oglądanie telewizji w cyfrowej jakości, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie stworzyliśmy ranking najpopularniejszych produktów, na podstawie opinii użytkowników. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął model Media-Tech MT4171, który pozwala na dostarczenie wysokiej jakości obrazu. Sprzęt ten podłącza się do komputera za pomocą wejścia USB. Następnie należy go zainstalować. Ponadto do zestawu dołączona jest antena magnetyczna. Po ustawieniu jej w odpowiednim miejscu powinna odbierać silny sygnał. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze i instalacji. Automatycznie znajduje programy i pozwala na odczytywanie informacji na ich temat. Ponadto urządzenie umożliwia nagrywanie wybranych programów na dysku, które możesz obejrzeć później. Sprzęt charakteryzuje się niską wagą i niewielkim rozmiarem. To sprawia, że można zabrać go ze sobą. Dzięki temu możesz cieszyć się programami telewizji cyfrowej w podróży, które są oferowane bezpłatnie. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, warto zwrócić uwagę na produkt AVerMedia 61A835DV00AC, który zajął drugie miejsce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki tuner TV kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tuner tv jest urządzeniem, które używamy do odbioru sygnału cyfrowego nadawanego naziemnie. Obecnie nie możemy już odbierać telewizji analogowej, dlatego każdy, kto posiada telewizor musi kupić nowy odbiornik lub zaopatrzyć się w takie urządzenie. Na rynku znajdziemy wiele modeli tego sprzętu. Osobom niezaznajomionym z tym tematem, może się wydawać, że się między sobą niczym nie różnią. Zakup takiego urządzenia może być zatem dość trudny. Dlatego, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jak tuner TV wybrać.

 

 

Dlaczego warto kupić tuner TV?

Jak powszechnie wiadomo, bez tunera TV lub dekodera, nie możemy już odbierać telewizji analogowej. Wspomniane urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby odkodowywać sygnał cyfrowy. Tuner TV przeznaczony jest do starszych modeli telewizorów, które nie mają wmontowanego żadnego z tych urządzeń. Taki sprzęt potrafi poradzić sobie z odkodowaniem sygnału nawet w przypadku najstarszych telewizorów, podczas gdy dekoder tego już nie zrobi.

Nie zapominajmy o tym, że oprócz tunera TV potrzebna nam będzie jeszcze antena, która będzie wyłapywać sygnał. Dla starszych modeli anteny oraz telewizora polecamy zakup wzmacniacza regulowanego, który pomoże sprzętowi ściągnąć sygnał cyfrowy.

 

Wejście AUDIO – VIDEO

Od wejścia AUDIO – VIDEO zależy, jaki rodzaj tunera potrzebujemy. Sprzęt podłączamy do wejścia, które obecne jest na naszym odbiorniku. Istnieje kilka rodzajów wejść. Pośród nich znajdziemy:

Component video – jest to wejście, którego używa się do ściągania analogowego sygnału. Dzięki tunerowi TV będziemy mogli przekształcić go na odkodowanie sygnału cyfrowego z obrazem w wysokiej rozdzielczości.

HDMI –zapewnia nam obraz i dźwięk w najwyższej jakości. Większość tunerów obsługuje to wejście.

RCA Cinch – wejście to posiada tylko jedno gniazdko obrazu. Jednak posiada dwa złącza dźwięku stereo i jeden, jeżeli jest mono. Spotykane tylko w najstarszych telewizorach, rzadko obsługiwane przez tunery.

SCART – inaczej nazwane euro złączami. Jest to wejście, które obsługuje złącze analogowe. Jest to rozwiązanie, które bardzo często spotkamy w starych typach telewizorów. Na szczęście większość tunerów posiada takie złącza.  

Zdarza się, że niektóre telewizory nie posiadają żadnego z wymienionych wejść. W tym wypadku będziesz musiał zaopatrzyć się w modulator. Urządzenie to potrafi zamienić sygnał AUDIO – VIDEO na sygnał PAL.

 

SD czy HD – jaki jest najlepszy tuner TV?

Większość programów w naszej telewizji jest nadawana w systemie HD. Dlatego też, decydując się na tuner SD uniemożliwiamy odebranie wspomnianych programów. Pamiętaj, że nie musisz posiadać telewizora HD, aby odbierać programy nadawane w systemie HD.

 

Nagrywanie

Tunery TV zwykle wyposażone są w funkcję nagrywania. Zapisują filmy i programy na zewnętrznej pamięci USB, czyli na dysku twardym lub pendrivie. Musimy jednak uważać, ponieważ większość urządzeń tego typu nagrywa tylko kanał, który w danym momencie oglądamy lub kanał, który znajduje się w tym samym multipleksie. Jeżeli chcesz nagrywać programy, podczas gdy nie ma Ciebie w domu lub film, który znajduje się w zupełnie innym multipleksie, to polecamy Ci zakup tunera z twin tunerem. Jest to funkcja, która nam to umożliwi.

 

Dźwięk w tunerach

Zazwyczaj dźwięk przesyłany jest z tunera do telewizora przez to samo wejście, co obraz. Pamiętajmy jednak, aby wybrać model, który posiada funkcję odbioru przestrzennego dźwięku AC-3, jak i E-AC-3. Umożliwi nam to konwertowanie dźwięku przestrzennego na dźwięk stereofoniczny, który przesyłany jest przez wejścia analogowe. Niektórzy w ogóle nie używają wejścia tego typu, lecz jest to polecane, ponieważ dzięki temu możemy odbierać dźwięk lepszej jakości, np. Dolby Digital. Zwróć uwagę no to, jakie dokładnie posiadasz wejście i bazując na nim, wybierz odpowiedni tuner TV. Urządzenia te zazwyczaj mają 5 najbardziej popularnych wejść, a pośród nich znajdziemy:

Cinch – jest to analogowe wejście starego typu, które charakteryzują dwa gniazda, po jednym dla kanałów prawego i lewego.

Jack – jest to wejście, które łączy w sobie odbieranie sygnału analogowego i stereofonicznego. Oprócz tego, przy posiadaniu odpowiedniego kabla, możemy przekształcić je w wejście cinch lub RCA cinch.

RCA Cinch – rozpoznamy je po tym, że jest czarne lub pomarańczowe. Nie różni się pod względem wyglądu od zwykłego wejścia cinch. Działa ono na zasadzie przesyłania sygnału cyfrowego audio, czyli S/PDIF.

SCART – czyli inaczej nazywane euro złącze. Jest to wejście starego typu analogowego. Jednak przy użyciu odpowiedniego kabla, możemy sprawić, że wejście to będzie działało w podobny sposób, jak jack, czy cinch.

TOSLINK – jest to wejście, które do przesyłania sygnału cyfrowego audio używa kabel światłowodowy.

 

 

Kodowanie

Najlepszy tuner TV potrafi odkodowywać MPEG-4. W ten sposób dostaniemy dźwięk i obraz w najlepszej jakości. Problemem mogą być starsze telewizory, które odbierają jedynie MPEG-2. W tym wypadku to nie jest wina tunera, lecz konstrukcji naszego telewizora. Możemy temu zaradzić, kupując model tunera, który potrafi przekształcić MPEG-2 w MPEG-4.

 

Tunery TV w dobrych cenach

Zwykłe urządzenia tego typu znajdziemy już za około 60 zł. Jeżeli jednak wybierzemy tuner z nowoczesnymi wejściami, a także z funkcją nagrywania, to możemy zapłacić nawet do 400 zł.

 

 

Najlepsze tunery TV w 2020 roku

 

Chcąc odbierać cyfrową telewizję naziemną możemy wyposażyć się w tuner TV. Dobrze dobrany osprzęt pozwoli nam na odbieranie kanałów telewizji naziemnej, które są bezpłatne. Nasz ranking tunerów TV zawiera modele, które cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Media-Tech MT4171

 

Warto zwrócić uwagę na model Media-Tech MT4171, gdyż pozwala on na korzystanie z bogatej oferty programów. Ten dobry i tani tuner TV umożliwia nam oglądanie telewizji w jakości cyfrowej.

Model ten jest bardzo kompaktowy. Jego wymiary to: 42 mm x 18 mm x 13 mm. Natomiast waga wynosi jedynie 6 g. Dlatego też można z niego korzystać zarówno w domowym zaciszu, jak i w trakcie podróży. Nie wpływa to negatywnie na odbiór kanałów. Format kodowania sprzętu to MPEG 4. Model ten pozwala na odbieranie kanałów telewizji naziemnej, które są dostępne bezpłatnie. Urządzenie wyposażone jest w funkcję nagrywania, umożliwiającą nam zapisanie wybranych filmów na dysku.

Tuner ten jest bardzo łatwy w obsłudze i instalacji. Ponadto automatycznie wyszukuje kanały, więc nie trzeba ich samemu ustawiać. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób, które mają trudności z obsługą urządzeń elektrycznych. Użytkownicy doceniają ten model za jakość odbioru programów. Ponadto twierdzą oni, że dużym jego plusem są niewielkie gabaryty.

Media-Tech MT4171 to bardzo dobry tuner TV do 50 zł. Model ma wymiary: 42 mm x 18 mm x 13 mm, a jego waga wynosi 6 g.

Zalety
Dobrze odbiera sygnał:

Po przeczytaniu wielu opinii użytkowników nietrudno dojść do wniosku, że prezentowany sprzęt bardzo dobrze odbiera sygnał telewizyjny, nawet jeśli nadajnik nie znajduje się bardzo blisko miejsca, w którym się przebywa.

Pilot zdalnego sterowania:

W zestawie znajduje się pilot zdalnego sterowania pozwalający wygodnie zmieniać ustawienia tunera bez konieczności podchodzenia do niego.

Mobilność:

Z uwagi na to, że model ma kompaktowe wymiary można go ustawić w dowolnym miejscu. Jeśli wybieramy się na weekend za miasto czy do rodziny, możemy z powodzeniem zabrać urządzenie ze sobą.

Doceniony przez użytkowników:

W teście tunerów opublikowanym w miesięczniku PC Format prezentowany model zdobył wyróżnienie w kategorii Najlepsza Jakość/Cena.

Jakość wykonania:

Do wykonania produktu wykorzystano dobrej jakości materiały. W związku z tym sprzęt cechuje wytrzymałość.

Wady
Instalacja sterowników:

Nieliczni kupujący przyznają, że instalacja sterowników w komputerze niezbędnych do prawidłowego użytkowania Media-Tech MT4171 jest skomplikowana.

 

 

 

 

AVerMedia 61A835DV00AC

 

Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszy się tuner AVerMedia 61A835DV00AC, gdyż pozwala na oglądanie telewizji cyfrowej w dobrej jakości. Konstrukcja tego modelu została tak zrobiona, aby zabezpieczyć przed uszkodzeniem.

Produkt wyposażony jest w wejście USB, które pozwala na korzystanie z niego na komputerze lub telewizorze. To sprawia, że możesz zabrać go ze sobą w podróż i oglądać telewizję na laptopie. Tuner nie pobiera dużo prądu. Niewielka waga (13,6 g) sprawia, że przenoszenie go nie sprawia kłopotu. Ponadto produkt ten wyposażony jest w funkcję nagrywania. Nawet gdy musisz pilnie wyjść z domu, możesz zapisać swój ulubiony program. Jeśli komputer jest uśpiony, tuner wybudza go, by wybrany przez Ciebie film znalazł się na dysku.

Produkt obsługuje format kodowania H.264, MPEG-2 i MPEG-4. Do zestawu dołączony jest pilot, co ułatwia obsługę sprzętu. Ponadto konsument ma do dyspozycji antenę, która jest bardzo czuła i dobrze odbiera sygnał. Użytkownicy doceniają ten model za dobrą jakość odbioru kanałów.

Tuner TV AVerMedia 61A835DV00AC jest sprzedawany w zestawie z pilotem. Urządzenie jest podłączane za pomocą złącza USB.

Zalety
Dobrze odbiera sygnał:

Dołączona do zestawu antena dobrze odbiera sygnał telewizyjny. Oglądając ulubiony program nie musimy się obawiać o zakłócenia. Tuner nie trzeba ustawiać tam, gdzie jest lepszy zasięg (np. blisko okna), aby być zadowolonym z jego działania.

Kompatybilność z różnymi systemami operacyjnymi:

Urządzenie jest kompatybilne z różnymi systemami Windows, co czyni go bardziej uniwersalnym.

Kompaktowe wymiary:

Tuner zajmuje mało miejsca, więc nie powinniśmy mieć problemu z jego ustawieniem. W razie potrzeby sprzęt możemy zabrać ze sobą np. w delegację, aby niezależnie od miejsca przebywania mieć dostęp do telewizji.

Prosty design:

Konsumentom podoba się to, że sprzęt ma prosty design i dlatego pasuje do reszty znajdujących się w pobliżu urządzeń.

Wady
Aplikacja się zawiesza:

Test tunerów TV wykazał, że czasami przy zmianie kanałów model się zacina.

 

 

 

 

Omega 41398 

 

Omega 41398 to model, który służy do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T. Dekoduje on sygnały w formacie kodowania MPEG-2 and MPEG-4 H.264 AVC. Ten dobry  tuner TV pozwala na nagrywanie wybranych programów. To sprawia, że możesz obejrzeć wybrany film, gdy będziesz mieć na to czas.

Model ten wyposażony jest w pilot, który ułatwia jego obsługę. Sprzęt zasilany jest na baterię. Do zestawu dołączona jest także przenośna, zewnętrzna antenka, która ma magnetyczną podstawę. Produkt ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, które sprawiają, że można z niego korzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Niewielka konstrukcja sprawdzi się także w podróży, gdzie możesz obejrzeć swoje ulubione programy na komputerze przenośnym lub telewizorze.

Sprzęt ten charakteryzuje się łatwością montażu i obsługi. Podłączenie do komputera/telewizora odbywa się za pomocą USB. Użytkownicy doceniają ten model za odbiór programów w wysokiej jakości.

Omega 41398 to zewnętrzny tuner TV sprzedawany w komplecie z anteną z magnetyczną podstawą. Model jest podłączany poprzez złącze USB.

Zalety
Jakość wykonania:

Do produkcji urządzenia wykorzystano dobrej jakości materiały. Daje to gwarancję długiego czasu użytkowania. Wszystkie elementy wchodzące w skład zestawu wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Łatwa obsługa:

Korzystanie z tunera TV jest łatwe, więc nawet jeśli nigdy wcześniej nie używaliśmy takiego sprzętu, nie powinniśmy mieć z tym żadnych problemów.

Możliwość zabrania w podróż:

Z racji tego, że model zajmuje mało miejsca można go zabrać w podróż i swobodnie przenosić. Nawet jeśli przebywamy na tarasie czy w ogrodzie, możemy mieć dostęp do telewizji.

Wady
Pilot:

Umieszczone na pilocie przyciski czasami się zacinają. Trzeba wciskać je kilka razy, aby wybrać interesujące nas ustawienia. Może to być irytujące, szczególnie jeśli chcemy szybko zmienić kanał.

 

 

 

 

LogiLink VG0017

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne, gdybyśmy nie umieścili w nim opisu tunera TV LogiLink VG0017. Urządzenie jest przeznaczone do odbioru HDTV, więc jakość wyświetlanego na ekranie obrazu powinna nas zadowolić. Sprzęt jest wykorzystywany także do odbioru fal VKF oraz UKF. Model ma czarną obudowę, dlatego dobrze komponuje się z innymi urządzeniami.

Tuner TV cechuje cicha praca. Warto zaznaczyć, że do jego zasilania można używać dwa rodzaje kabli (zasilacz DC 12V/250mA lub DC 5V). Sprzęt zajmuje mało miejsca, dlatego, nawet jeśli będziemy z niego korzystać w niewielkim pomieszczeniu, nie odczujemy żadnego dyskomfortu. Model ma dobrze wyważoną podstawę.

Wiele osób decyduje się na zakup tego urządzenia, ponieważ jego cena nie jest wygórowana. Użytkownicy przyznają, że jakość odtwarzanego obrazu jest bardzo dobra (Full HD). To gwarantuje maksymalną przyjemność płynącą z oglądania ulubionych programów telewizyjnych.

Tuner TV LogiLink VG0017 jest przeznaczony do odbioru HDTV i fal VKF oraz UKF. Sprzęt ma czarną obudowę.

Zalety
Jakość obrazu:

Kupując urządzenie użytkownik otrzymuje dostęp do programów telewizyjnych w jakości HD. Ich oglądanie to prawdziwa przyjemność.

Dwie opcje zasilania:

Do sprzętu można podłączyć dwa rodzaje zasilacza (DC 12V/250mA lub DC 5V). W rezultacie model jest bardziej uniwersalny i łatwiej dopasować go do naszych potrzeb.

Design:

Tuner TV ma prosty design, co bez wątpienia stanowi zachętę do jego zakupu. Dodatkową zaletą jest to, że model zajmuje mało miejsca i można ustawić go, gdzie tylko chcemy.

Wady
Zarysowania:

Usuwając kurz ze sprzętu musimy pamiętać, aby używać do tego miękkich szmatek. W innym wypadku dojdzie do zarysowania obudowy.

Konfiguracja:

Część osób przyznaje, że konfiguracja urządzenia zajmuje trochę czasu.

 

 

 

 

Emtec ECLTVF400

 

Jeśli chcesz kupić dobrej jakości tuner TV, polecamy Twojej uwadze Emtec ECLTVF400. Jest to funkcjonalne urządzenie, które zaspokoi potrzeby nawet bardzo wymagających użytkowników. Model ma m.in. łączność bezprzewodową Wi-Fi. Sprzęt ma także inne, przydatne funkcje – nagrywanie i timeshift.

Tuner TV ma wymiary: 12,8 cm x 12,8 cm x 3,3 cm, a jego waga wynosi 505 g. Na obudowie znajduje się złącze RJ-45 (LAN) i USB 2.0. Urządzenie odtwarza wideo w różnym formacie (m.in.: MPEG-1, MPEG-2, XviD, MPEG-4 i AVI). W zestawie znajduje się solidnie zrobiony zasilacz i pilot zdalnego sterowania.

Opinie na temat tunera TV Emtec ECLTVF400 są pozytywne. Choć sprzęt jest stosunkowo drogi większość osób twierdzi, że warto w niego zainwestować. Godne uwagi jest to, że obsługa modelu, mimo jego wielu funkcji, nie jest skomplikowana nawet dla osób, które nigdy wcześniej nie miały w swoim domu tego typu urządzenia.

Emtec ECLTVF400 to tuner TV o wymiarach: 12,8 cm x 12,8 cm x 3,3 cm, a jego waga wynosi 505 g. Wbudowana pamięć RAM wynosi 1 GB.

Zalety
Uniwersalność:

Urządzenie odtwarza dźwięk i wideo w różnych formatach (m.in.: AVI, XVID, MPEG-4, WAV i WMA). Z tego też powodu zasługuje ono na miano uniwersalnego.

Łatwa obsługa:

W zestawie znajduje się skrócona instrukcja obsługi, z której szybko można dowiedzieć się, w jaki sposób należy poprawnie obsługiwać urządzenie.

Wady
Momentami słaby odbiór sygnału:

Czasami zdarza się, że jakość odbieranego sygnału jest słaba.

Obudowa:

Do wykonania obudowy nie wykorzystano najtrwalszych materiałów, dlatego po pewnym czasie na jej powierzchni widać pierwsze zarysowania.

 

 

 

 

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Technaxx S4 TE1669

 

Wartym uwagi produktem jest tuner Technaxx S4 TE1669. Model ten przeznaczony jest do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T. Dodatkowo wyposażony jest on w funkcję nagrywania. Dlatego też możesz wybrać, które programy chcesz obejrzeć, a nie miałeś takiej możliwości. Ponadto w urządzeniu wykorzystano technologię EPG, która pozwala na przegląd dostępnych kanałów i sprawdzenie, jakie programy są w danej chwili nadawane i ich opisy.

Do zestawu dołączony jest pilot. Sprzęt można podłączyć do przenośnej anteny, która jest dołączona do wyposażenia. Model ten ma wymiary 20 cm x 20 cm x 6,5 cm, a jego waga to 48 g.

Kompaktowe rozmiary sprawiają, że produkt można z łatwością zabrać ze sobą w podróż. Sprzęt można podłączyć do komputera lub telewizora m.in. za pomocą wejścia USB. W ten sposób wszystkie ulubione programy obejrzysz na jego monitorze. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi i niewielkie rozmiary.

 

 

Only LV5TDELUX

 

Modelem, który spełnia oczekiwania wielu konsumentów, jest Only LV5TDELUX. Produkt ten można przenosić w kieszeni, gdyż charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i niską wagą. Sprzęt pozwala na odbieranie naziemnego sygnału cyfrowego. Model ten przesyła sygnał wysokiej jakości, a więc możliwe jest oglądanie programów o wysokiej rozdzielczości.

Urządzenie można połączyć z komputerem lub telewizorem za pomocą złącza USB. To sprawia, że możesz oglądać swoje ulubione programy, gdziekolwiek się znajdziesz. Korzystanie z tego produktu w podróży zapewni Ci dostęp do programów telewizyjnych. Sprzęt wyposażony jest w możliwość ustawienia nagrywania wybranych programów. Dzięki czemu możesz obejrzeć wybrane filmy po powrocie do domu.

Do zestawu dołączona jest przenośna antena, która pozwala na odbieranie zarówno telewizji naziemnej, jak i radia. Ponadto konsument ma do dyspozycji pilot. Opinie o tunerach TV producenta Only są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dobry sygnał. Twierdzą także, że jest łatwy w obsłudze i instalacji.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status