Tunery TV ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.04.19

 

Jeżeli poszukujesz dobrej jakości tunera, który pozwala na skuteczne oglądanie telewizji w cyfrowej jakości, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie stworzyliśmy ranking najpopularniejszych produktów, na podstawie opinii użytkowników. Pierwsze miejsce w zestawieniu zajął model Media-Tech MT4171, który pozwala na dostarczenie wysokiej jakości obrazu. Sprzęt ten podłącza się do komputera za pomocą wejścia USB. Następnie należy go zainstalować. Ponadto do zestawu dołączona jest antena magnetyczna. Po ustawieniu jej w odpowiednim miejscu powinna odbierać silny sygnał. Produkt ten jest bardzo łatwy w obsłudze i instalacji. Automatycznie znajduje programy i pozwala na odczytywanie informacji na ich temat. Ponadto urządzenie umożliwia nagrywanie wybranych programów na dysku, które możesz obejrzeć później. Sprzęt charakteryzuje się niską wagą i niewielkim rozmiarem. To sprawia, że można zabrać go ze sobą. Dzięki temu możesz cieszyć się programami telewizji cyfrowej w podróży, które są oferowane bezpłatnie. Jeżeli model ten nie przypadł Ci do gustu, warto zwrócić uwagę na produkt AVerMedia 61A835DV00AC, który zajął drugie miejsce.

 

 

Jaki tuner TV kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tuner tv jest urządzeniem, które używamy do odbioru sygnału cyfrowego nadawanego naziemnie. Obecnie nie możemy już odbierać telewizji analogowej, dlatego każdy, kto posiada telewizor musi kupić nowy odbiornik lub zaopatrzyć się w takie urządzenie. Na rynku znajdziemy wiele modeli tego sprzętu. Osobom niezaznajomionym z tym tematem, może się wydawać, że się między sobą niczym nie różnią. Zakup takiego urządzenia może być zatem dość trudny. Dlatego, przygotowaliśmy poradnik, który podpowie Ci, jak tuner TV wybrać.

 

 

Dlaczego warto kupić tuner TV?

Jak powszechnie wiadomo, bez tunera TV lub dekodera, nie możemy już odbierać telewizji analogowej. Wspomniane urządzenia zostały zaprojektowane tak, aby odkodowywać sygnał cyfrowy. Tuner TV przeznaczony jest do starszych modeli telewizorów, które nie mają wmontowanego żadnego z tych urządzeń. Taki sprzęt potrafi poradzić sobie z odkodowaniem sygnału nawet w przypadku najstarszych telewizorów, podczas gdy dekoder tego już nie zrobi.

Nie zapominajmy o tym, że oprócz tunera TV potrzebna nam będzie jeszcze antena, która będzie wyłapywać sygnał. Dla starszych modeli anteny oraz telewizora polecamy zakup wzmacniacza regulowanego, który pomoże sprzętowi ściągnąć sygnał cyfrowy.

 

Wejście AUDIO – VIDEO

Od wejścia AUDIO – VIDEO zależy, jaki rodzaj tunera potrzebujemy. Sprzęt podłączamy do wejścia, które obecne jest na naszym odbiorniku. Istnieje kilka rodzajów wejść. Pośród nich znajdziemy:

Component video – jest to wejście, którego używa się do ściągania analogowego sygnału. Dzięki tunerowi TV będziemy mogli przekształcić go na odkodowanie sygnału cyfrowego z obrazem w wysokiej rozdzielczości.

HDMI –zapewnia nam obraz i dźwięk w najwyższej jakości. Większość tunerów obsługuje to wejście.

RCA Cinch – wejście to posiada tylko jedno gniazdko obrazu. Jednak posiada dwa złącza dźwięku stereo i jeden, jeżeli jest mono. Spotykane tylko w najstarszych telewizorach, rzadko obsługiwane przez tunery.

SCART – inaczej nazwane euro złączami. Jest to wejście, które obsługuje złącze analogowe. Jest to rozwiązanie, które bardzo często spotkamy w starych typach telewizorów. Na szczęście większość tunerów posiada takie złącza.  

Zdarza się, że niektóre telewizory nie posiadają żadnego z wymienionych wejść. W tym wypadku będziesz musiał zaopatrzyć się w modulator. Urządzenie to potrafi zamienić sygnał AUDIO – VIDEO na sygnał PAL.

 

SD czy HD – jaki jest najlepszy tuner TV?

Większość programów w naszej telewizji jest nadawana w systemie HD. Dlatego też, decydując się na tuner SD uniemożliwiamy odebranie wspomnianych programów. Pamiętaj, że nie musisz posiadać telewizora HD, aby odbierać programy nadawane w systemie HD.

 

Nagrywanie

Tunery TV zwykle wyposażone są w funkcję nagrywania. Zapisują filmy i programy na zewnętrznej pamięci USB, czyli na dysku twardym lub pendrivie. Musimy jednak uważać, ponieważ większość urządzeń tego typu nagrywa tylko kanał, który w danym momencie oglądamy lub kanał, który znajduje się w tym samym multipleksie. Jeżeli chcesz nagrywać programy, podczas gdy nie ma Ciebie w domu lub film, który znajduje się w zupełnie innym multipleksie, to polecamy Ci zakup tunera z twin tunerem. Jest to funkcja, która nam to umożliwi.

 

Dźwięk w tunerach

Zazwyczaj dźwięk przesyłany jest z tunera do telewizora przez to samo wejście, co obraz. Pamiętajmy jednak, aby wybrać model, który posiada funkcję odbioru przestrzennego dźwięku AC-3, jak i E-AC-3. Umożliwi nam to konwertowanie dźwięku przestrzennego na dźwięk stereofoniczny, który przesyłany jest przez wejścia analogowe. Niektórzy w ogóle nie używają wejścia tego typu, lecz jest to polecane, ponieważ dzięki temu możemy odbierać dźwięk lepszej jakości, np. Dolby Digital. Zwróć uwagę no to, jakie dokładnie posiadasz wejście i bazując na nim, wybierz odpowiedni tuner TV. Urządzenia te zazwyczaj mają 5 najbardziej popularnych wejść, a pośród nich znajdziemy:

Cinch – jest to analogowe wejście starego typu, które charakteryzują dwa gniazda, po jednym dla kanałów prawego i lewego.

Jack – jest to wejście, które łączy w sobie odbieranie sygnału analogowego i stereofonicznego. Oprócz tego, przy posiadaniu odpowiedniego kabla, możemy przekształcić je w wejście cinch lub RCA cinch.

RCA Cinch – rozpoznamy je po tym, że jest czarne lub pomarańczowe. Nie różni się pod względem wyglądu od zwykłego wejścia cinch. Działa ono na zasadzie przesyłania sygnału cyfrowego audio, czyli S/PDIF.

SCART – czyli inaczej nazywane euro złącze. Jest to wejście starego typu analogowego. Jednak przy użyciu odpowiedniego kabla, możemy sprawić, że wejście to będzie działało w podobny sposób, jak jack, czy cinch.

TOSLINK – jest to wejście, które do przesyłania sygnału cyfrowego audio używa kabel światłowodowy.

 

 

Kodowanie

Najlepszy tuner TV potrafi odkodowywać MPEG-4. W ten sposób dostaniemy dźwięk i obraz w najlepszej jakości. Problemem mogą być starsze telewizory, które odbierają jedynie MPEG-2. W tym wypadku to nie jest wina tunera, lecz konstrukcji naszego telewizora. Możemy temu zaradzić, kupując model tunera, który potrafi przekształcić MPEG-2 w MPEG-4.

 

Tunery TV w dobrych cenach

Zwykłe urządzenia tego typu znajdziemy już za około 60 zł. Jeżeli jednak wybierzemy tuner z nowoczesnymi wejściami, a także z funkcją nagrywania, to możemy zapłacić nawet do 400 zł.

 

 

Najlepsze tunery TV w 2019 roku

 

Chcąc odbierać cyfrową telewizję naziemną możemy wyposażyć się w tuner TV. Dobrze dobrany osprzęt pozwoli nam na odbieranie kanałów telewizji naziemnej, które są bezpłatne. Nasz ranking tunerów TV zawiera modele, które cieszą się dużą popularnością wśród konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Media-Tech MT4171

 

Warto zwrócić uwagę na model Media-Tech MT4171, gdyż pozwala on na korzystanie z bogatej oferty programów. Ten dobry i tani tuner TV umożliwia nam oglądanie telewizji w jakości cyfrowej.

Model ten jest bardzo kompaktowy. Jego wymiary to: 42 mm x 18 mm x 13 mm. Natomiast waga wynosi jedynie 6 g. Dlatego też można z niego korzystać zarówno w domowym zaciszu, jak i w trakcie podróży. Nie wpływa to negatywnie na odbiór kanałów. Format kodowania sprzętu to MPEG 4. Model ten pozwala na odbieranie kanałów telewizji naziemnej, które są dostępne bezpłatnie. Urządzenie wyposażone jest w funkcję nagrywania, umożliwiającą nam zapisanie wybranych filmów na dysku.

Tuner ten jest bardzo łatwy w obsłudze i instalacji. Ponadto automatycznie wyszukuje kanały, więc nie trzeba ich samemu ustawiać. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne dla osób, które mają trudności z obsługą urządzeń elektrycznych. Użytkownicy doceniają ten model za jakość odbioru programów. Ponadto twierdzą oni, że dużym jego plusem są niewielkie gabaryty.

 

 

 

 

AVerMedia 61A835DV00AC

 

Dużym zainteresowaniem konsumentów cieszy się tuner AVerMedia 61A835DV00AC, gdyż pozwala na oglądanie telewizji cyfrowej w dobrej jakości. Konstrukcja tego modelu została tak zrobiona, aby zabezpieczyć przed uszkodzeniem.

Produkt wyposażony jest w wejście USB, które pozwala na korzystanie z niego na komputerze lub telewizorze. To sprawia, że możesz zabrać go ze sobą w podróż i oglądać telewizję na laptopie. Tuner nie pobiera dużo prądu. Niewielka waga (13,6 g) sprawia, że przenoszenie go nie sprawia kłopotu. Ponadto produkt ten wyposażony jest w funkcję nagrywania. Nawet gdy musisz pilnie wyjść z domu, możesz zapisać swój ulubiony program. Jeśli komputer jest uśpiony, tuner wybudza go, by wybrany przez Ciebie film znalazł się na dysku.

Produkt obsługuje format kodowania H.264, MPEG-2 i MPEG-4. Do zestawu dołączony jest pilot, co ułatwia obsługę sprzętu. Ponadto konsument ma do dyspozycji antenę, która jest bardzo czuła i dobrze odbiera sygnał. Użytkownicy doceniają ten model za dobrą jakość odbioru kanałów.

 

 

 

 

Omega 41398 

 

Omega 41398 to model, który służy do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T. Dekoduje on sygnały w formacie kodowania MPEG-2 and MPEG-4 H.264 AVC. Ten dobry  tuner TV pozwala na nagrywanie wybranych programów. To sprawia, że możesz obejrzeć wybrany film, gdy będziesz mieć na to czas.

Model ten wyposażony jest w pilot, który ułatwia jego obsługę. Sprzęt zasilany jest na baterię. Do zestawu dołączona jest także przenośna, zewnętrzna antenka, która ma magnetyczną podstawę. Produkt ten charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, które sprawiają, że można z niego korzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Niewielka konstrukcja sprawdzi się także w podróży, gdzie możesz obejrzeć swoje ulubione programy na komputerze przenośnym lub telewizorze.

Sprzęt ten charakteryzuje się łatwością montażu i obsługi. Podłączenie do komputera/telewizora odbywa się za pomocą USB. Użytkownicy doceniają ten model za odbiór programów w wysokiej jakości.

 

 

 

 

Technaxx S4 TE1669

 

Wartym uwagi produktem jest tuner Technaxx S4 TE1669. Model ten przeznaczony jest do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T. Dodatkowo wyposażony jest on w funkcję nagrywania. Dlatego też możesz wybrać, które programy chcesz obejrzeć, a nie miałeś takiej możliwości. Ponadto w urządzeniu wykorzystano technologię EPG, która pozwala na przegląd dostępnych kanałów i sprawdzenie, jakie programy są w danej chwili nadawane i ich opisy.

Do zestawu dołączony jest pilot. Sprzęt można podłączyć do przenośnej anteny, która jest dołączona do wyposażenia. Model ten ma wymiary 20 cm x 20 cm x 6,5 cm, a jego waga to 48 g.

Kompaktowe rozmiary sprawiają, że produkt można z łatwością zabrać ze sobą w podróż. Sprzęt można podłączyć do komputera lub telewizora m.in. za pomocą wejścia USB. W ten sposób wszystkie ulubione programy obejrzysz na jego monitorze. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość obsługi i niewielkie rozmiary.

 

 

 

 

Only LV5TDELUX

 

Modelem, który spełnia oczekiwania wielu konsumentów, jest Only LV5TDELUX. Produkt ten można przenosić w kieszeni, gdyż charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i niską wagą. Sprzęt pozwala na odbieranie naziemnego sygnału cyfrowego. Model ten przesyła sygnał wysokiej jakości, a więc możliwe jest oglądanie programów o wysokiej rozdzielczości.

Urządzenie można połączyć z komputerem lub telewizorem za pomocą złącza USB. To sprawia, że możesz oglądać swoje ulubione programy, gdziekolwiek się znajdziesz. Korzystanie z tego produktu w podróży zapewni Ci dostęp do programów telewizyjnych. Sprzęt wyposażony jest w możliwość ustawienia nagrywania wybranych programów. Dzięki czemu możesz obejrzeć wybrane filmy po powrocie do domu.

Do zestawu dołączona jest przenośna antena, która pozwala na odbieranie zarówno telewizji naziemnej, jak i radia. Ponadto konsument ma do dyspozycji pilot. Opinie o tunerach TV producenta Only są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za dobry sygnał. Twierdzą także, że jest łatwy w obsłudze i instalacji.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...