Papiery do drukarek ranking

Ostatnio aktualizowane: 18.01.20

 

Wiele osób zastanawia się, jaki jest najlepszy papier do drukarek, jednak niewiele z nich zna odpowiedź na to pytanie. My włożyliśmy bardzo wiele pracy, aby dowiedzieć się, że International Paper Polspeed 80g/m2 to jeden z najlepszych produktów dostępnych na rynku. Produkt można używać do każdego urządzenia dostępnego w biurze. W każdym działa on tak samo szybko, a co najważniejsze nie zacina się. W produkcji papieru użyto specjalnej technologii, która sprawia, że druk schnie bardzo szybko, a czarny kolor jest bardziej intensywny. Dlatego druki wyglądają bardzo elegancko. Z kolei drugie miejsce zajął International Paper Pollux 80 g. Wybierz ten produkt, jeżeli często drukujesz wykresy lub tabelki, ponieważ takie druki wyglądają na prezentowanym papierze bardzo dobrze.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki papier do drukarek kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Źle dobrany papier do drukarki negatywnie wpływa na jakość drukowanych dokumentów, może również doprowadzić do awarii urządzenia. Z tego powodu musimy kupić produkt dostosowany do rodzaju sprzętu oraz naszych potrzeb. Wszystkich konsumentów mających zamiar kupić papier do drukarki zachęcamy do przeczytania umieszczonego poniżej poradnika. Zawarte w nim informacje mogą rozwiać wszystkie wątpliwości.

Papier do użytku codziennego

Papier do użytku codziennego, inaczej biurowy, jest przeznaczony do drukowania różnego rodzaju dokumentów – umów, faktur, pism itp. Kartki nie są powlekane, mogą za to mieć różną gramaturę. Najważniejsze jest to, aby tego typu produkt był dopasowany do drukarki, jakiej używamy – atramentowej, laserowej albo igłowej. Możemy też kupić papier uniwersalny, ale jakość wydruku nie zawsze okazuje się zadowalająca. Pamiętajmy również, że nie wszystkie produkty są zoptymalizowane pod kątem drukowania w kolorze, niektóre z nich pozwalają na otrzymanie dokumentów głównie w odcieniach szarości.

 

Papier fotograficzny

Do samodzielnego drukowania zdjęć potrzebujemy papieru fotograficznego, który zwykle jest powlekany i ma wykończenie błyszczące, matowe lub półbłyszczące. W tym przypadku możemy wyróżnić głównie produkty do druku atramentowego i laserowego. Producenci oferują nam też arkusze termosublimacyjne, do których dołączona jest taśma barwiąca w trzech kolorach, czyli niebieskim, różowym i żółtym. Są one przenoszone na kartkę pod wpływem wysokiej temperatury. Wydruki na papierze termosublimacyjnym wyglądają bardzo podobnie do zdjęć wywoływanych w profesjonalnym laboratorium fotograficznym.

Dobry papier fotograficzny wyróżnia się zastosowaniem technologii ColorLok, za sprawą której druk wysycha bardzo szybko, a odcienie czerni są wyraźnie podkreślone. To daje nam pewność, że zdjęcia się nie rozmażą, a kolory będą doskonale odwzorowane.

 

Pozostałe rodzaje papieru

Poza biurowymi i fotograficznymi arkuszami wyróżniamy też kilka innych rodzajów takich produktów. Jaki papier do drukarek wybrać? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest w dużym stopniu od tego, co zamierzamy drukować. Jeżeli potrzebujemy nalepek, np. na opakowania, musimy znaleźć kartki samoprzylepne. Do przygotowywania naprasowanek na ubrania przyda się papier termotransferowy, a do wydrukowania reprodukcji swojego ulubionego obrazu – artystyczny. Z pomocą arkuszy wizytówkowych wykonamy sami efektowne wizytówki, a własne zdjęcia w formie pocztówek można przygotować dzięki produktom pocztówkowym.

 

Format

Najpopularniejszy format papieru biurowego to A4, gdyż jest odpowiedni do większości drukarek i kserokopiarek. Arkusze przeznaczone do wydruku zdjęć zazwyczaj mają wielkość standardowych fotografii wywoływanych w laboratoriach, czyli 10 cm x 15 cm (format A6). W razie konieczności z pewnością szybko znajdziemy też nieco mniejsze (przypominające rozmiarem kartę kredytową) lub większe, wielkoformatowe kartki do ploterów. Format ma wyjątkowo istotny wpływ na to, jaki papier do drukarek jest dla nas najlepszy.

 

Gramatura

Przeważnie grubość kartek używanych do drukowania albo kserowania dokumentów wynosi od 0,08 mm do 0,10 mm, co odpowiada gramaturze 80 g/m2. Za minimum w przypadku korespondencji firmowej czy ofert uważa się 90 g/m2. Do drukarki laserowej najlepiej używać papieru o gramaturze od 90 g/m2 do 120 g/m2, a do drukowania fotografii – minimum 160 g/m2.

Czasami zamiast gramatury na opakowaniu produktu podana jest grubość kartki mierzona w mikronach. Jeśli jest to papier biurowy, będzie to ok. 110 mikronów, arkusze fotograficzne są nieco grubsze.

 

Gładkość

Im gładszy papier do drukarki wybierzemy, tym dokładniejsze będzie odwzorowanie detali na drukowanych dokumentach. Do określenia gładkości arkuszy stosuje się skalę Bendtsena (kartki niepowlekane) lub PPS (karki powlekane). Obie dają informację o tym, jak dużo powietrza przedostaje się przez powierzchnię papieru w określonym czasie (zazwyczaj jest to od 50 ml/min do 1200 ml/min).

 

Arkusze powlekane są znacznie gładsze niż te niepowlekane, za najmniej szorstkie uznawane są produkty o wykończeniu satynowym, które zapewniają świetne odwzorowanie barw.

 

Nieprzezroczystość

Nieprzezroczystość kartek wyrażana jest w procentach. To inaczej zdolność do odbijania i pochłaniania światła. Najlepszy papier do drukarek to taki, na którym wydrukowane obrazki czy teksty nie przebijają na drugą stronę. Z tego względu zalecana nieprzezroczystość arkuszy wynosi od 90% do 100%.

 

Jasność

Jasność papieru ma istotne znaczenie, jeśli chodzi o odpowiedni kontrast kolorów wydruku. Najtańsze produkty często mają beżowo-szary odcień, dlatego obrazki nie wyglądają tak, jak powinny i nie można dostrzec na nich wszystkich szczegółów. Odpowiednio wyraźne i estetyczne dokumenty zapewniają arkusze o wysokim stopniu jasności (trzeba jednak zapłacić za nie znacznie więcej).

Białość

Białość arkuszy wyraża się w skali CIE, od niej zależy wyrazistość wydruku i kontrast kolorów. Papier biurowy zwykle ma wskaźnik ok. 146 CIE, a to w zupełności wystarcza, żeby wydrukować dobrej jakości, estetycznie wyglądające dokumenty. Białość kartek powinna wynosić ponad 160 CIE, jeśli mamy drukarkę laserową.

 

Ilość arkuszy

Papier do użytku codziennego sprzedawany jest w opakowaniach mieszczących od 100 do 500 arkuszy, dlatego wystarcza na dłuższy czas. Produkty do drukowania fotografii dostępne są w nieco mniejszych opakowaniach, mieszczących kilkadziesiąt kartek. Zawsze należy sprawdzić ilość arkuszy, aby nie zbrakło nam papieru w najmniej spodziewanym momencie.

 

Papiery do drukarek w dobrych cenach

Papier biurowy w ilości 250 arkuszy kosztuje od 10 zł do 50 zł. Cena za takie produkty zależy od marki, gramatury, jasności i typu drukarki, do której są przeznaczone. Arkusze fotograficzne, termotransferowe i inne, bardziej specjalistyczne, są droższe. Średnio za 25 kartek w formacie A4 (lub mniejszym) zapłacimy ponad 20 zł, co przy częstym drukowaniu np. fotografii oznacza stosunkowo duży wydatek.

 

 

Najlepszy papier do drukarek w 2020 roku

 

Po przeczytaniu poradnika zapewne wiesz, co jest istotne podczas wyboru papieru. Dlatego w tej części artykułu umieściliśmy ranking papieru do drukarek, dzięki któremu możesz porównać jedne z najlepszych produktów na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

International Paper Polspeed 80g/m2 

 

International Paper Polspeed 80g/m2 to papier do drukarki. Jest on wystarczająco sztywny, dlatego wciągnięcie go przez maszynę nie stanowi problemu. Białość papieru jest określona jako CIE 153, czyli inaczej ma on przyznane 3 gwiazdki, gdzie maksimum wynosi 5. Czarny druk wygląda na nim bardzo wyraźnie i dokument można łatwo odczytać.

Format tego papieru to A4. W opakowaniu znajduje się 500 kartek. Jego gramatura wynosi 80 g/m2. Papier jest wyprodukowany przy użyciu specjalnej technologii ColorLok. Oznacza to, że czarny druk jest pogłębiony i zwiększa się kontrast pomiędzy tekstem a kartką papieru. Oprócz tego technologia zapewnia bardzo szybkie schnięcie druku, więc nie musimy martwić się, że się rozmaże.

Jest to papier, który możemy używać zarówno do kopiarki, jak i drukarki. Użytkownicy uważają, że jest on na tyle sztywny, że maszyny bardzo szybko go wciągają i dzięki temu praca przebiega bardzo sprawnie.

 

 

 

 

International Paper Pollux 80 g 

 

Format papieru International Paper Pollux 80 g to A3. Jest to produkt przeznaczony do każdego urządzenia, które jest używane w biurze lub w szkole, czyli drukarki, kopiarki, faksu oraz innych. Jeżeli chodzi o biel, to papier zdobył 4 z 5 gwiazdek. Oznacza to, że nie tylko wydruki czarne, ale także kolorowe i szare wyglądają na nim bardzo elegancko.

Dzięki specjalnej technologii kolory wydrukowane na prezentowanym papierze są zawsze jednolite oraz bardzo intensywne. Druk schnie już po kilku sekundach od pojawienia się na papierze. Odcień czerni jest bardzo głęboki. Papier jest najczęściej wybierany do drukowania grafik, tabel oraz wykresów.

Gramatura opisywanego produktu wynosi 80 g. W ryzie znajdziemy 500 kartek papieru. Jest to produkt, który bardzo często jest wybierany do biur. Opinie o papierze do drukarek tej marki są bardzo pozytywne. Osoby, które już zaopatrzyły się w papier, uważają, że druki wyglądają bardzo profesjonalnie, głównie ze względu na wysoki poziom bieli.

 

 

 

 

Canon RP-108 

 

Papier Canon RP-108 ma wymiary kartki pocztowej. Jest to więc 100 mm x 148 mm. W opakowaniu znajdziemy 108 kartek. Jest to papier fotograficzny, na którym w domowych warunkach możemy wydrukować wyraźne zdjęcia, a potem umieścić je w albumie. Efekt drukowania jest zbliżony do tego, który zapewniają osoby profesjonalnie zajmujące się nanoszeniem druku na papier fotograficzny.

Wykończenie papieru to połysk, czyli taki, który jest typowy dla profesjonalnego papieru fotograficznego. Jest to produkt, który najlepiej pasuje do drukarek termosublimacyjnych odpowiednio nakładających kolory na powierzchnię papieru.

Do zestawu dołączono 2 folie barwiące. Każda z nich pozwala na wydrukowanie 54 zdjęć. Jest to papier wybierany głównie ze względu na niską cenę. Wiele osób wspomina również o długotrwałym trzymaniu się koloru na jego powierzchni. Musimy jednak uważać, aby drukować zdjęcia jedynie w drukarkach firmy Canon.

 

 

 

 

Mondi Color Copi 200G 

 

Jeżeli dbasz o środowisko, to koniecznie wybierz papier do drukarki Mondi Color Copi 200G. W procesie produkcji emitowanie CO2 zostało bardzo zmniejszone, więc środowisko jest czystsze. Oznacza to, że jest to produkt węglowo neutralny. Certyfikat FSC potwierdza, że papier powstał z legalnego źródła drewna.

Jest to papier przeznaczony do drukarek laserowych. Gwarantuje on bardzo intensywne kolory, a wydruki wyglądają estetycznie. Gramatura papieru wynosi 200 g/m2. Z kolei jego rozmiar to A4. Opakowanie zawiera 250 kartek. Jakość zadruku na papierze jest bardzo wysoka, więc możemy na nim drukować ważne dokumenty. Jeżeli chodzi o biel, to jest to CIE 160, czyli produktowi przyznano 3 gwiazdki.

Jest to produkt, który możemy również używać do kserokopiarek oraz zwykłych, czarno białych drukarek. Konsumentom najbardziej podoba się fakt, że papier jest produkowany w ekologiczny sposób. Uważają również, że wydruki wyglądają na nim bardzo profesjonalnie, a on sam dobrze się prezentuje.

 

 

 

 

Star Office 80G 

 

Chcielibyśmy zaprezentować dobry i tani papier do drukarek, który nadaje się również do użytku w innych urządzeniach dostępnych w biurze, czyli faksu czy kserokopiarki. Jest to Star Office 80G, czyli produkt bardzo dobrze spełniający swoje zadanie, jako papier codziennego użytku. Żadna z maszyn nie ma problemów, aby go szybko wciągać i na nim drukować.

Białość wynosząca 146 CIE oznacza, że czarne oraz kolorowe druki stwarzają odpowiedni kontrast. Dlatego dokumenty wyglądają bardzo estetycznie. Ryza 500 kartek to odpowiedni wybór dla biur. Jest to papier w formacie A5, a jego gramatura wynosi 80 g/m2.

Prezentowany produkt nie wytwarza pyłu podczas drukowania na nim. W jego składzie nie znajdziemy również chloru, który uczula wiele osób. Uważają one, że jest to papier, na którym możemy łatwo wydrukować potrzebny tekst. Właśnie dlatego jest to  często wybierany produkt.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status