Kierownice do komputera ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.04.19

 

Poszukujesz kierownicy do komputera? Jeśli tak, dobrze trafiłeś – na tej stronie zapoznasz się ze wskazówkami, które pomogą Ci w zakupie odpowiedniego modelu. Co więcej, stworzyliśmy zestawienie najlepszych urządzeń. Powstało ono w oparciu o opinie, którymi podzielili się z nami konsumenci. Na pierwszym miejscu prezentujemy produkt Thrustmaster Ferrari 458 Italia. Sprzęt charakteryzuje się ciekawym wykonaniem – kierownica została profesjonalnie wykończona. Dzięki temu ładnie się prezentuje i jest wygodna w użyciu. Model dobrze reaguje na dotyk i niewielkie ruchy. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i instalacji. Na uwagę zasługuje też sprzęt z drugiego miejsca. Znalazł się na nim sprzęt Logitech G29 – jest on kompatybilny z komputerem oraz z konsolą. Urządzenie wyposażone jest w system, dzięki któremu rozgrywka jest bardziej rzeczywista. To sprawia, że uderzenie w przeszkodę będzie fizycznie odczuwalne na kierownicy. Produkt pokryty jest materiałem wodoodpornym, więc nie ślizga się w dłoni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką kierownicę do komputera kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kierownica do komputera z pewnością przyda się miłośnikom gier, a zwłaszcza uczestnikom wyścigów samochodowych. Dzięki niej można poczuć się jak w prawdziwym aucie. Ponadto jest to o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż korzystanie ze zwykłej klawiatury. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych na rynku produktów tego typu, wiele osób może mieć problem ze znalezieniem właściwego modelu. Nasz poradnik podpowie Ci, jaką kierownicę do komputera wybrać i na czym się skupić, robiąc zakupy.

 

 

Sposób mocowania

Aby użytkowanie kierownicy było komfortowe, powinna stabilnie stać na blacie biurka (lub innym podłożu). Z tego względu konieczne jest sprawdzenie sposobu mocowania produktu. Większość modeli jest wyposażona w przyssawki, za sprawą których możliwe jest doczepienie do wybranej, gładkiej powierzchni. Niemniej jednak, tego typu rozwiązanie nie zawsze dobrze się sprawdza, gdyż przyssawki mają tendencję do zsuwania się. To powoduje, że konsumenci coraz chętniej sięgają po modele ze specjalnymi uchwytami. Takie mechaniczne mocowanie zapewnia większą stabilność oraz sprawia, że kierownica nie przesuwa się (tym samym nie utrudnia prowadzenia wirtualnego pojazdu). Ciekawą alternatywą dla uchwytów jest stojak. Zwykle wyposażony jest on w regulację wysokości i można do niego przykręcić pedały.

 

Kąt obrotu

Kierownice do komputera zwykle różnią się nie tylko sposobem mocowania, ale też kątem obrotu. Produkty o profesjonalnym charakterze mogą obracać się nawet o ok. 900 stopni, choć wiele osób uważa, że jest to zbyt dużo. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydaje się być zakup modelu z kątem obrotu wynoszącym od 300 stopni do ok. 360 stopni. Ma to związek z tym, że samochód, którym jedziemy w grze, staje się bardziej zwrotny. Jednocześnie nie musimy zbyt długo kręcić kierownicą, aby skręcić czy zawrócić (co mogłoby przyczynić się do szybkiego zmęczenia rąk).

 

Materiał wykonania

Pokrycie kierownicy do komputera zazwyczaj stanowi tworzywo sztuczne lub guma. Pierwsze rozwiązanie nie sprawdza się zbyt dobrze, gdyż produkt wyślizguje się z dłoni, a to obniża komfort użytkowania. Poza tym tworzywo sztuczne jest narażone na uszkodzenia mechaniczne powstające w wyniku częstej eksploatacji. To powoduje, że większą popularnością cieszą się obecnie kierownice pokryte gumą. Ma ona antypoślizgowe właściwości i jest przyjemna w dotyku. Co więcej, za sprawą wspomnianego materiału, produkt bardziej estetycznie się prezentuje.

Osobom, którym zależy na eleganckiej i jednocześnie praktycznej kierownicy, polecamy natomiast modele ze skóry. Wykazują one zwiększoną odporność na zadrapania i powstające na powierzchni pęknięcia. Warto również pamiętać, że skórzane produkty można pewnie i mocno chwycić, co często ułatwia odniesienie zwycięstwa w komputerowym wyścigu.

 

Sposób sterowania

Jeśli po sprawdzeniu sposobu mocowania i materiału wykonania nadal zastanawiamy się, jaka kierownica do komputera jest najlepsza, upewnijmy się też, że wybranym modelem można w łatwy sposób sterować. Ustawienia dotyczące jazdy wirtualnym samochodem zmienia się głównie przy pomocy umieszczonych na produkcie przycisków.  Często można je zaprogramować według własnych preferencji, aby mieć szybki dostęp do najważniejszych opcji.

W zestawie poza kierownicą powinna znaleźć się również manetka służąca do zmiany biegów (na niej także znajdują się przyciski). Ten element swoim wyglądem przypomina tradycyjną gałkę skrzyni biegów, co znacząco ułatwia obsługę. W przypadku bardziej nowoczesnych produktów, manetkę zastępują przymocowane do kierownicy łopatki. Aby zmienić bieg na wyższy lub niższy, należy jedną z nich pociągnąć do siebie.

 

Pedały

Osoby uwielbiające gry wyścigowe przekonują, że najlepsza kierownica do komputera jest wyposażona w pedały. Na co zwrócić uwagę w przypadku pedałów? Pamiętaj, że jeżeli będą miały one wspólną oś, wówczas przy jednoczesnym wciśnięciu gazu i hamulca nie będziemy mogli w pełni wykorzystać ich mocy. Ten problem nie dotyczy pedałów, które są podłączone do oddzielnych osi, ale te znajdziemy w zestawie wyłącznie z droższymi kierownicami.

 

 

Kompatybilność

Kierownica może być kompatybilna nie tylko z komputerem, ale i z innymi urządzeniami. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli posiadamy w domu również konsolę i często z niej korzystamy. W sklepach bez problemu znajdziemy modele współpracujące z PlayStation (2,3 i 4), a także sprzętami Xbox.

Czasem do podłączenia kierownicy do danej konsoli będziemy potrzebować specjalnego adaptera. Aby uniknąć konieczności jego zakupu oraz ciągłego odplątywania kabli, możemy zdecydować się na model łączący się z urządzeniami w sposób bezprzewodowy, z wykorzystaniem modułu Bluetooth.

 

Dodatkowe funkcje

Niektóre kierownice wyposażone są dodatkowo w system sprzężenia zwrotnego. Dzięki niemu, podczas wirtualnej jazdy po nierównej powierzchni, będziemy odczuwać wstrząsy i drgania. Daje to niezwykle realistyczny efekt i sprawia, że gra staje się ciekawsza. Taka funkcja jest jednak dostępna głównie w droższych modelach. Tańsze produkty wyposażone są w opcję generującą delikatne wibracje, jednak nie są one tak intensywnie odczuwane jak te generowane przez wspomniany system.

 

Kierownice do komputera w dobrych cenach

Kierownice do komputera kosztują od 90 zł do 3500 zł. Jeśli mamy taką możliwość, zainwestujmy w nieco droższy model, gdyż z pewnością okaże się on bardziej funkcjonalny i wytrzymały. Produkty znanych marek są bardziej zaawansowane technologicznie i czulsze, w efekcie czego szybciej reagują na ruch. Gra jest więc przyjemniejsza.

 

Najlepsze kierownice do komputera w 2019 roku

 

Poniższe zestawienie zawiera modele, które wybraliśmy zgodnie z opiniami konsumentów. Ten ranking kierownic do komputera pomoże Ci znaleźć najlepszy dla Ciebie sprzęt.

 

Nasze zalecenia

 

Thrustmaster Ferrari 458 Italia 

 

Model Thrustmaster Ferrari 458 Italia został zaprojektowany z myślą o osobach, które w domowym zaciszu chcą się poczuć, jak kierowcy Ferrari. Produkt wzorowany jest na oryginalnej kierownicy. Sprzęt można używać do gier zainstalowanych zarówno na komputerze, jak i na konsoli.

Kierownica ma średnicę 28 cm, więc jest wygodna w codziennym użytku. Co istotne, istnieje możliwość jej obrotu o 270 st. W przypadku puszczenia kierownicy, wraca ona do naturalnej pozycji. Urządzenie daje nam możliwość zmiany biegów. Odbywa się to za pomocą przycisków znajdujących się na podstawie obudowy. Ustawienia można zmieniać w trakcie rozgrywki.

Do zestawu dołączone są pedały odpowiadające za hamulec i gaz, co sprawia, że gra dostarcza rzeczywistych wrażeń. Sprzęt podłącza się do komputera za pomocą złącza USB. Obudowa kierownicy wykonana jest z gumy, dlatego można wygodnie trzymać sprzęt i ten nie ślizga się w dłoni. Konsumenci, którzy próbowali grać z pomocą tego urządzenia, uważają, że jest bardzo czułe i dobrze reaguje na niewielkie ruchy.

 

 

 

 

Logitech G29 

 

Amatorzy wyścigów cenią sobie model Logitech G29, gdyż zapewnia realistyczne odczucia w trakcie gry. Produkt jest kompatybilny z PlayStation oraz komputerem. Kierownica charakteryzuje się cichą pracą, więc w trakcie wyścigów nie będziesz przeszkadzać domownikom. Model działa płynnie i nie zacina się.

Przyciski pozwalające na zmianę biegów znajdują się na obudowie, więc z łatwością dosięgniesz do nich w trakcie jazdy. Co więcej, na kierownicy zamontowano także inne przyciski umożliwiające sterowanie. Przyrząd wyposażony jest w 3 pedały wygodnie usytułowanych. W produkcie zastosowano mechanizm Force Feedback. Dzięki niemu użytkownik odczuwa warunki, jakie panują na realnej drodze, w tym poślizg czy ostry zakręt.

Model wykonano z wysokiej jakości materiałów – kierownica pokryta jest skórą, w związku z tym powierzchnia zewnętrzna jest wodoodporna i ręka nie ślizga się podczas skrętów. Natomiast podzespoły zrobiono ze stali nierdzewnej. To sprawia, że są one wytrzymałe. Użytkownicy zwrócili szczególną uwagę na wyprofilowanie kierownicy. Twierdzą oni, że dobrze trzyma się ją w dłoni i jest wygodna.

 

 

 

 

Tracer Zonda 

 

Tracer Zonda to model, który jest kompatybilny z komputerami oraz PlayStation. Można go podłączyć za pomocą USB. Urządzenie wyposażone jest w funkcję wibracji, a także system Force Feedback. Dzięki tym opcjom, gdy zjedziemy z trasy lub uderzymy w innego uczestnika ruchu, odczujemy drgania na kierownicy.

Produkt wykonany jest z wytrzymałych materiałów. Kierownicę pokryto tworzywem antypoślizgowym, co daje wygodę szczególnie podczas ekscytujących rozgrywek. Sprzęt umożliwia skręcanie o 270 st. Biegi w tym produkcie zmienia się przy pomocy wygodnego drążka.

Przyrząd wyposażony jest w 2 pedały – gaz i hamulec. Są one czułe i dobrze reagują na dotyk. Na modelu znajduje się 12 przycisków, które odpowiadają za sterowanie w trakcie gry. Są one wytrzymałe i nie przecierają się. Produkt daje możliwość regulacji czułości i dostosowania jej do naszych potrzeb. Ta funkcja szczególnie spodobała się użytkownikom kierownicy.

 

 

 

 

Thrustmaster Ferrari Red Legend Edition 

 

Wyjątkowym modelem kierownicy jest Thrustmaster Ferrari Red Legend Edition, gdyż został stworzony przez specjalistów z firmy Ferrari. Urządzenie przeznaczone jest do wykorzystania w trakcie najbardziej wymagających gier. Z produktu mogą korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Sprzęt jest kompatybilny z komputerem oraz PlayStation.

Model podłącza się do gniazda USB. Kierownica wykonana została w taki sposób, aby wywierać jak najbardziej realistyczne wrażenie. Jednocześnie odczucia w wirtualnym świecie są także bardzo rzeczywiste.

Sprzęt wyposażony jest w 2 pedały, które odpowiadają za gaz i hamulec. Co więcej, na kierownicy znajdują się przyciski umożliwiające sterowanie. Urządzenie przeznaczone jest do montowania na biurku i jest stabilne. Model jest wygodny w użyciu i dobrze dopasowuje się do ręki. Jednocześnie wykorzystanie czerwono-czarnej obudowy przyciąga wzrok i podoba się graczom. Jednakże konsumentom najbardziej przypadła do gustu wytrzymałość sprzętu. Zauważają oni, że model wykonano w taki sposób, aby sprawdził się w domach najbardziej wymagających osób.

 

 

 

 

Esperanza Vibration Force EG103 

 

Kierownicą, która dobrze współpracuje z komputerami i PlayStation, jest Esperanza Vibration Force EG103. Urządzenie wyposażone jest w wibracje, które włączają się w trakcie różnych zdarzeń na drodze. Takie rozwiązanie zwiększa realność i odczucia podczas rozgrywki. Sprzęt ma 13 przycisków, z pomocą których granie staje się bardziej ekscytujące.

Ta dobra i tania kierownica do komputera wyposażona jest w łopatki, które przeznaczone są do zmiany biegów. Co więcej, za zwiększenie prędkości i zatrzymanie się odpowiadają pedały gazu i hamulca. Produkt montuje się na biurku – ustawienie go jest proste, a sprzęt trzyma się blatu za pomocą przyssawek.

Model ten ciekawie się prezentuje. Ma on obudowę w kolorze czarno-czerwonym. Opinie o kierownicach do komputera producenta Esperanza są bardzo pozytywne. Bardzo dobre reakcje wywołuje również produkt Vibration Force EG103. Przyrząd doceniany jest za cichą pracę, a także stabilny chwyt, co jest zasługą zastosowania materiału na kole.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...