Najlepsze rolki damskie Rollerblade

Ostatnio aktualizowane: 26.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jakie rolki damskie Rollerblade wybrać?

 

Podobno pierwowzór rolek powstał już w XVIII wieku w Holandii. Jednak ten pomysł nie zyskał wielu zwolenników. Co jakiś czas zamysł powracał, ale szerszą popularność rolki (a właściwie wrotki) zdobyły dopiero w latach 30-tych poprzedniego stulecia. W roku 1959 rozpoczęto masową produkcję wrotek. Wprowadzane innowacje spowodowały duże zainteresowanie tym sportem.

 

 

Rollerblade to firma założona w 1980 roku przez dwóch hokeistów z Minnesoty, których zainspirowały stare rolki znalezione w sklepie sportowym. Zaczęli montować rolki i sprzedawać je jako sprzęt do posezonowych treningów dla hokeistów. Od tej pory ciągle wzrastało zainteresowanie tym sportem. W kolejnych latach firma opracowała wiele nowatorskich rozwiązań. Zaczęto wykonywać je z lżejszych i mocniejszych materiałów. Równocześnie obniżono ceny tak, aby produkty były dostępne dla szerszej rzeszy odbiorców. Obecnie jest to chyba najpopularniejsza forma sportu i rekreacji, a na rynku pojawili się także inni producenci. Jednak rolki marki Rollerblade nadal uważane są za jedne z najlepszych.

Najlepsze damskie rolki Rollerblade w 2021 roku mają nowatorski system hamowania ABT – autorski patent firmy. Montowany jest on m. in. w modelu Macroblade. Wystarczy wysunąć nogę do przodu, nie odrywając jej od powierzchni, a cholewka buta przesuwa się w tył. Następuje obniżenie hamulca i hamowanie ciężarem ciała. Taki system hamowania nie sprawia trudności nawet osobom, które dopiero uczą się jeździć. Najlepsze damskie rolki Rollerblade są wyprofilowane specjalnie do anatomicznej budowy kobiecej stopy, a wkładki Training podczas jazdy dopasowują się indywidualnie do kształtu stopy. Sprawia to, że są one niezwykle wygodne. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej niektórym modelom rolek marki Rollerblade, jeśli zamierzacie wymienić swój sprzęt na nowy lub dopiero zamierzacie rozpocząć przygodę z łyżworolkami.

 

 

Rolki damskie Rollerblade – ranking

 

 

Rollerblade Sirio Comp W

 

Rolki damskie Rollerblade Sirio Comp W to łyżworolki przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Polecane są dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Konstrukcja buta przystosowana jest do damskiej stopy. Rolki Sirio Comp W wyposażone są w płozę kompozytową pochłaniającą drgania i cztery kauczukowe kółka o średnicy 8 cm.

Zastosowano tu jedne z najlepszych, silikonowo-żelowe łożyska SG5. Ten model posiada tylny hamulec. But zewnętrzny – Sirio – wykonany jest z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa. But wewnętrzny – Liner Training 5 Star Fit, wyjmowany, miękko wyściełany, zapewnia wysoki komfort dzięki systemowi wentylacji. Sirio Comp W posiada trójstopniowe mocowanie do nogi: klamra powyżej kostki, pasek zapinany na rzep umieszczony pod kątem 45 stopni oraz sznurowanie. Trójstopniowe mocowanie idealnie stabilizuje stopę i zapewnia bezpieczną jazdę. Rolki Sirio Comp W mają atrakcyjny, nowoczesny wygląd. Oferowane są w kolorze czarnym z białymi i fioletowymi akcentami. Dostępne są w rozmiarach od 37 do 42,5.

Użytkowniczki polecają rolki damskie Rollerblade Sirio Comp W jako bardzo wygodne i bezpieczne oraz zapewniają, że jazda w nich jest przyjemnością. Uważają także, że to rolki damskie Rollerblade w dobrej cenie.

 

 

 

 

Rollerblade Zetrablade Cyan

 

Rolki damskie Rollerblade Zetrablade Cyan przeznaczone są do jazdy rekreacyjnej dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Konstrukcja buta dostosowana jest do anatomicznej budowy kobiecej stopy. Rolki Zetrablade Cyan posiadają płozę kompozytową tłumiącą wszelkie wstrząsy i zapewniającą komfort jazdy nawet na mniej równych powierzchniach. Rolki wyposażone są w cztery kauczukowe kółka o średnicy 8 cm oraz wysokiej jakości silikonowo-żelowe łożyska SG5 zapewniające płynną jazdę.

Posiadają także tylny hamulec.  But zewnętrzny – Zetrablade – jest wytrzymały i dobrze opina stopę. But wewnętrzny – Taining 5 Star Fit posiada miękką, oddychającą wyściółkę, która zapewnia dobrą wentylację. Można go wyjąć do osuszenia i wyczyszczenia. Model Zetrablade Cyan posiada trójstopniowe mocowanie do nogi: górna klamra ponad kostką, pasek na rzep zapinany pod kątem 45 stopni oraz sznurowanie. Taki system wiązania zapewnia stabilność i bezpieczną jazdę.

Rolki Zetrablade Cyan w ofercie dostępne są w kolorze czarnym z niebieskimi elementami. Produkowane są w rozmiarach od 37 do 42,5. Użytkowniczki uważają, że rolki damskie Rollerblade Zetrablade Cyan dają wysoki komfort jazdy i duże poczucie bezpieczeństwa, dzięki idealnemu wyprofilowaniu.

 

 

 

 

Rollerblade Macroblade 84 W 

 

Rolki damskie Rollerblade Macroblade 84 W dedykowane są osobom średnio zaawansowanym do jazdy rekreacyjnej. Zastosowano w nich szybkie, silikonowo-żelowe łożyska SG7 pozwalające osiągać większe prędkości. Rolki te posiadają aluminiową, lekką płozę, bardziej wytrzymałą w porównaniu do płozy kompozytowej oraz cztery kauczukowe koła o średnicy 8,4 cm. But zewnętrzny – Macroblade – wykonany jest z odpornego na uszkodzenia materiału. Na tylnej części buta zamocowany jest system hamowania ABT.

But wewnętrzny – Liner Performance – wykonany jest z materiału dopasowującego się do kształtu stopy. Ta technologia podnosi komfort jazdy. But wewnętrzny jest wyjmowany i wyposażony w system wentylacji. W tym modelu zastosowano potrójne mocowanie: sznurowanie, pasek umieszczony pod kątem 45 stopni i zapinany na rzep oraz klamrę powyżej kostki. System potrójnego wiązania zapewnia niezawodną stabilność podczas jazdy. Rolki damskie Macroblade 84 W dostępne są w rozmiarach od 35 do 42,5.

Użytkowniczki, które mają rolki damskie Rollerblade Macroblade 84 W jako zaletę wymieniają zastosowaną w tym modelu technologię Liner Performance i wkładkę Training umieszczonej pod stopą. Dzięki dostosowaniu się wkładki do kształtu stopy jazda w nich jest komfortowa i przyjemna, więc nawet pokonanie długiej trasy nie powoduje uczucia zmęczenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status