Siatki do trampoliny ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.09.18

 

Trampolina w ogrodzie to dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niestety, w czasie skakania może dojść do wypadku, dlatego warto zainwestować w siatkę ochronną. Poniżej przedstawiamy ranking dobrej jakości produktów, które wyselekcjonowaliśmy po analizie rynku. Na szczycie zestawienie znajduje się Insportline Basic 244 Cm. Siatka ta stanowi dodatkowe, bardziej wytrzymałe zabezpieczenie niż model, który znajdziemy w trampolinie. Wykonano ją z elastycznego materiału, który jest odporny na przedarcia i uszkodzenia. Dzięki temu wytrzyma nawet duży ciężar. Produkt jest odporny na promieniowanie UV oraz wilgoć. Zamknięcie siatki jest proste w obsłudze, przez co dzieci nie będą miały trudności, by wydostać się z trampoliny. Na drugim miejscu w rankingu znajdziesz Lazur 366 Cm. Produkt ten ma znacznie większą średnicę, dlatego może być montowany na dużych obiektach. Siatka jest bardzo wytrzymała, więc będzie Ci służyła przez długi czas. Poza tym produkt jest miękki, więc gdy dziecko odbije się od niego, nie wyrządzi sobie krzywdy. Przezroczysty materiał sprawia, że rodzice mogą bez trudu sprawdzać, co dzieje się z ich maluszkami w czasie zabawy.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką siatkę do trampoliny kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zabawa na trampolinie to nie tylko ciekawy sposób spędzenia czasu wolnego. Podczas skoków zaangażowanych jest wiele mięśni, co pozwala spalić maluchom zbędne kilogramy. Niestety, niekiedy podczas zabawy malec może się potknąć i wypaść poza trampolinę. Aby tego uniknąć polecamy zainwestować w dodatkową siatkę. Kolejna warstwa ochronna będzie zapobiegać skaleczeniom u dzieci. Ponieważ chcemy byś wybrał możliwie najlepszy model przygotowaliśmy poniższy poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, jaką siatkę do trampoliny wybrać.

 

 

Model wewnętrzny czy zewnętrzny?

Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć jest to, czy lepsza będzie siatka wewnętrzna czy zewnętrzna. Jak sugerują nazwy, tym co je od siebie odróżnia jest miejsce montażu. Produkty wewnętrzne umieszcza się na krańcach centralnej części, tuż przed sprężynami. Tego typu modele dedykowane są dla maluszków w wieku od 2 lat do 5 lat. Dzieci mają bowiem nieskoordynowane ruchy, przez co przez przypadek mogą nadepnąć na sprężynę i się skaleczyć. Zadaniem siatki wewnętrznej jest zabezpieczyć przestrzeń, gdzie malec wykonuje ruchy.

Produkty zewnętrzne dedykowane są dla nieco starszych dzieci. Po pierwsze takie trampoliny dają większą przestrzeń do zabawy, a ruchy dziecka nie są ograniczane. Pociechy, które skończyły już 5 rok życia mają większą świadomość niebezpieczeństwa, przez co unikają skoków blisko sprężyn.

 

Wysokość

Bardzo ważna jest wysokość siatki ochronnej, którą zamierzasz kupić. Jeśli wybierzesz zbyt niski produkt malec w czasie skakania może wypaść i się skaleczyć. Poza tym czasem ze sprzętu będą chciały skorzystać starsze osoby, jak nastolatki czy nawet rodzice opiekujący się malcami. Dlatego, jeśli chcesz zapewnić im wszystkim bezpieczną zabawę, zdecyduj się na najlepsze siatki do trampolin na rynku. Takie produkty powinny być nie niższe niż 150 cm (dedykowane dla dzieci) lub 170 cm (dla starszych użytkowników). Gorąco polecamy modele, których wysokość dochodzi do 200 cm, gdyż gwarantują pełnię bezpieczeństwa wszystkim skaczącym, bez względu na wiek.

 

Średnica

Poszukując dobrej jakości siatki, nie możesz zapomnieć o dopasowaniu jej do Twojej trampoliny. Największym problemem będzie zakup zbyt dużego produktu. Jeśli siatka nie zostanie dobrze naciągnięta nie ochroni skaczących dzieci przed skaleczeniem się. Niektórzy producenci podając średnicę używają zamiast centymetrów (cm) – stóp (ft.). Najpopularniejszymi rozmiarami są: 8 stóp (czyli 244 cm), 10 stóp (305 cm) i 12 stóp (366 cm).

 

Dopasowanie do ilości słupków

Jak pewnie wiesz, każda trampolina ma określoną ilość słupków – od 4 do 8. To na nich zawieszamy siatkę. Podczas szukania odpowiedniego modelu, koniecznie weź pod uwagę, na ilu haczykach musi być on zaczepiony. Jeśli wybierzesz siatkę dedykowaną dla 8 słupków, podczas gdy Twój sprzęt ma ich tylko 4, nie zostanie ona poprawnie naciągnięta.

 

Materiał

Jedną z najważniejszych rzecz, na które musisz zwrócić uwagę jest materiał, z którego wykonano siatkę. Koniecznie sprawdź, czy jest on wytrzymały i elastyczny. Do tego zdejmowanie i ponowne zamontowanie siatki są bardzo męczące, dlatego warto zdecydować się na produkt, który jest odporny na działanie promieni UV i wodę. Jeśli chcesz wiedzieć, jaka siatka do trampoliny jest najlepsza sprawdź gęstość splotu. Jeśli materiał ma duże dziurki, przez które wypadają przedmioty, nie kupuj go. Może to stanowić poważne zagrożenie, dla osób, które znajdują się przy trampolinie.

Szczególnie polecamy nylon, czyli wysokiej jakości tkaninę syntetyczną. Jest ona przyjemna w dotyku, a co ważniejsze wytrzymała. Do tego zaraz po zmoczeniu szybko wysycha, dlatego siatki nie muszą być zdejmowane w czasie deszczu. Poza tym nylon jest w pełni bezpieczny, gdyż na jego powierzchni nie rozwijają się grzyby i bakterie. Jest to bardzo ważne, gdyż z trampoliny najczęściej korzystają małe dzieci. Bardzo często dotykają materiału, a następnie biorą ręce do buzi.

 

 

 

 

Wyjście

Ważne są też następujące kwestie: wyjście musi być dobrze oznakowane, łatwe do otworzenia oraz posiadać zabezpieczenie, aby maluch nie wypadł podczas intensywnych skoków.

Jeśli siatka ma znajdować się na trampolinie dla dzieci, dobrze by otwór wejściowy był dobrze oznakowany. Dzięki temu malec wydostanie się w momencie, gdy zabawa go znudzi. Popularnym rozwiązaniem jest oznaczanie wyjścia ciemniejszym kolorem siatki.

Choć liczne, skomplikowane mechanizmy zabezpieczą malucha przed wypadnięciem, to niestety utrudniają mu wyjście. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest zamek błyskawiczny. Jego obsługa jest prosta, a co ważniejsze możesz go zablokować, by nie rozpiął się sam.

Wielu producentów stosuje również klamry, które dodatkowo ochraniają wyjście. Tego typu mechanizm jest szczególnie przydatny, jeśli z trampoliny korzysta duża grupa dzieci, które często uderzają o siatkę. Tak duże napięcie może sprawić, że wyjście samo się otworzy. Jeśli jednak wybierzesz model z klamrą zapewnisz swoim malcom więcej bezpieczeństwa.

 

Siatki do trampolin w dobrych cenach

W zależności od tego, jaka jest średnica siatki i ilości warstw ceny produktów wahają się od 50 zł do nawet 500 zł. Najtańsze są modele, których wielkość nie przekracza 240 cm. Są one dedykowane głównie dla dzieci. Jeśli jednak z trampoliny mają korzystać również dorośli lub po prostu większa grupa malców warto zainwestować większą kwotą na lepsze zabezpieczenie.

Na cenę wpływ ma również konstrukcja modelu. Wielowarstwowy materiał to dobre zabezpieczenie przed przerwaniem, dlatego za taką konstrukcję musisz zapłacić więcej. Koszty nie powinny jednak przekraczać kwoty 500 zł.

 

 

Najlepsze siatki do trampolin w 2018 roku

 

Skoro już zapoznałeś się z naszymi poradami polecamy przeczytać ranking siatek do trampolin. Opisaliśmy w nim 5 modeli, które zyskały uznanie konsumentów.

 

Nasze zalecenia

 

Insportline Basic 244 Cm

 

Siatka do trampoliny Insportline Basic 244 Cm to wysokiej jakości produkt, który montuje się na zewnątrz. Średnica modelu wynosi 244 cm, a wysokość to 200 cm.

Siatkę często montuje się, jako dodatkowe zabezpieczenie w trampolinie. Dzięki temu, gdy rozerwie się pierwsza warstwa malec zostanie uratowany przed upadkiem. Produkt został wykonany z dobrej jakości materiału o dużej elastyczności. Sprawia to, że nawet podczas intensywnej zabawy, gdy dziecko uderzy się w siatkę nie rozerwie jej. Warto dodać, że siatka może być na stałe przymocowana do trampoliny, gdyż jest odporna na promieniowanie UV oraz wilgoć. Aby zapewnić Twojemu maleństwu dodatkową ochronę, producent wyposażył wejście w zamek błyskawiczny. Jego obsługa jest szybka i prosta, a co ważniejsze element ten zapewnia malcowi bezpieczeństwo w czasie zabawy.

Opinie konsumentów o prezentowanym sprzęcie są bardzo pochlebne. Spora grupa osób, która zdecydowała się na tę inwestycję jest bardzo zadowolona z siatki. Produkt spełnia normy EN -71 i testroom ASTM International, co potwierdza jego niezawodność.

 

 

 

rel=”nofollow” target=”_blank”

Lazur 366 Cm

 

Model Lazur 366 Cm to siatka zewnętrzna do trampoliny. Wysokość produktu to 170 cm, a średnica – 366 cm. Stanowi to bardzo dobre zabezpieczenie dla małych dzieci przed wypadnięciem. Jednak model dedykowany jest głównie do trampolin o nieco większej powierzchni, gdzie znajduje się 8 stelaży.

Największą zaletą jest system zamknięcia, który uniemożliwia malcowi wypadnięcie. Od wewnętrznej strony znajdziesz zamek błyskawiczny, a od zewnątrz klamrę. Wyjście jest bardzo dobrze oznakowane, więc malec nie będzie miał problemu ze znalezieniem wyjścia. Materiał, z którego wykonano siatkę jest nie tylko trwały i elastyczny, ale też bardzo miękki. Dlatego, gdy dziecko uderzy się o zabezpieczenie nie skaleczy się. Produkt posiada certyfikaty TUV i GS, co potwierdza jego wytrzymałość i niezawodność.

Wielu konsumentów jest bardzo zadowolonych z wyboru produktu. Siatka jest wytrzymała, dlatego powinna znaleźć się na każdej trampolinie. Montuje się ją po zewnętrznej stronie, przez co nie ogranicza przestrzeni do zabawy.

 

 

 

 

Insportline Froggy Plus 

 

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie zabawy na trampolinie koniecznie zastanów się nad zakupem Insportline Froggy Plus. Siatka ma wysokość 154 cm i średnicę 183 cm. Może być ona używana samodzielnie lub jako dodatkowe zabezpieczenie na trampolinie, w której już znajduje się jedna warstwa ochronna.

Materiały, z których uszyto sprzęt są nie tylko wytrzymałe, ale również elastyczne. Dzięki temu, gdy maluszek uderzy w siatkę, nie pęknie ona. Dodatkowo, model jest odporny na działanie promieni UV i wilgoć, dlatego będzie Ci służył przez długi czas. Zanim produkt trafił do sklepów został poddany licznym testom, które potwierdziły jego niezawodność. Do tego spełnia on normy EN -71, TÜV NORD i Testroom ASTM International.

Opinie o siatkach do trampoliny tego producenta są bardzo pochlebne. Produkt stanowi dobre zabezpieczenie przed upadkiem. Wejście zamykane jest na zamek, więc szanse wypadnięcia są znikome. Do tego dziecko bez trudu otworzy go i wyjdzie w dowolnym momencie. Również montaż sprzętu jest prosty.

 

 

 

 

MultiStore 305 Cm 

 

Model MultiStore 305 Cm to dobrze wykonana siatka ochronna, którą montuje się po wewnętrznej stronie trampoliny. Aby tego dokonać, produkt należy naciągnąć i zamontować na 8 słupkach. Sprzęt ten powinien stanowić niezbędny element wyposażenia pola zabaw dedykowanego dla dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia.

Wysokość modelu to 180 cm, a średnica wynosi 305 cm. Producent zapewnia jednak, że siatka po naciągnięciu będzie również pasować do trampolin o średnicy 300 cm – 310 cm. Spowodowane jest to uniwersalnym systemem mocowania. Tym, co wyróżnia produkt jest nowa technologia splotu. Teraz jest on dużo gęstszy i twardszy, przez co jest w stanie wytrzymać silniejsze uderzenia. Poza tym wyjście zaprojektowano tak, by dzieci nie wypadły przez nie w czasie zabaw. Wejście jest zamykane na zamek błyskawiczny, który został podwójnie wszyty. Dodatkowym zabezpieczeniem są klamry. Siatka ochronna posiada niemieckie certyfikaty TUV i GS, które są gwarantem niezawodności.

Polecamy ten model wszystkim rodzicom, którzy martwią się o swoje pociechy podczas zabawy na trampolinie. Prezentowany sprzęt jest bardzo wytrzymały, co potwierdziły testy jakości. Wielu konsumentów, którzy zakupili siatkę jest z niej bardzo zadowolonych.

 

 

 

 

Home&Garden  365 Cm

 

Model Home&Garden 365 Cm to dobra i tania siatka do trampoliny. Produkt ten montowany jest od zewnętrznej strony poprzez zawieszenie na 8 słupach. Tylko taka konstrukcja zapewni poprawne napięcie materiału. Średnica sprzętu wynosi 365 cm, a wysokość to 170 cm.

Sposób montażu zapobiega nie tylko wypadnięciu, ale i uderzeniu się o słupki i sprężyny. Model został wykonany z bardzo wytrzymałego, a co ważniejsze miękkiego materiału nylonowego. Jest on odporny na przedarcia i pęknięcia. Producent zapewnia, że jest on w stanie ochronić malca, nawet gdy uderzy w siatkę z dużą siłą. Poza tym tkanina jest odporna na działanie promieni UV i wodę, przez co nie ma potrzeby jej zdejmować podczas niekorzystnych warunków.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup właśnie tego produktu. Jest on bowiem nie tylko tani, ale co ważniejsze wytrzymały. Trwała konstrukcja sprawia, że siatka będzie Ci służyła przez długi czas.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...