Drony dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 05.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Nowoczesne gadżety podbijają rynek, stając się nie tylko rozrywką dla wielbicieli oryginalnych rozwiązań, ale także trendem wśród młodych użytkowników. Zainteresowanie dzisiejszych nastolatków wzbudzają zyskujące na popularności drony i to właśnie one będą tematem naszego testu. Aby pomóc rodzicom w wyborze odpowiedniego prezentu dla swojej pociechy, przygotowaliśmy ranking. Wybrane przez nas produkty są najlepiej oceniane przez Internautów. Na pierwszym miejscu znalazł się sprzęt DJI Phantom 4 PRO – półprofesjonalny dron wyposażony w szereg nowych technologii, pozwalających dziecku na wykonywanie akrobacji drona w powietrzu. Poza tym urządzenie daje nam możliwość nagrania wideo lub robienia zdjęć w wysokiej jakości. Jeśli ten model nie przypadł Ci do gustu, Twojej uwadze polecamy równie ciekawy sprzęt, którym jest Syma X5SW. Ten wytrzymały model zapewni Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia. Jeśli uważasz, że poszukujesz czegoś innego, sięgnij do naszego rankingu i poradnika, w którym odpowiadamy między innymi na pytanie: co jest istotne podczas zakupu drona.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Produkt to przede wszystkim nowinka technologiczna, wyposażona w ogromną ilość nowoczesnych rozwiązań. Posiada wiele funkcji wspierających sterowanie i ma dość długi czas działania. Dodatkowo producent zastosował dobrą kamerkę, pozwalającą nam na wykonanie zdjęć w całkiem niezłej jakości.

Wady

Niektórzy kupujący twierdzą, że przy dalszych odległościach kamera nie przesyła do kontrolera wyraźnego obrazu. Inni zauważają, że przesył informacji bywa utrudniony i nie zawsze jest płynny.

Podsumowanie

Dron jest produktem idealnym dla tych, którzy są już obyci z podobnym sprzętem, ale jednocześnie jego obsługa jest dość łatwa, nawet dla dzieci. Model ten jest jednym z najlepszych sprzętów na rynku w swojej kategorii cenowej.

Drugi wybór

Zalety

Dron korzysta z technologii mających ułatwić sterowanie. Może służyć do nauki, gdyż jest prosty i wygodny w obsłudze. Sprzętem steruje się przy pomocy wygodnego kontrolera. Ważne jest to, że użytkownik możne odbierać przesyłany przez urządzenie obraz bezpośrednio na telefonie.

Wady

Część początkujących użytkowników zauważa nieznaczne problemy ze sterowaniem. Konsumenci skarżą się na konieczność dokonania osobnego zakupu baterii do kontrolera, których brakuje w zestawie.

Podsumowanie

Produkt ma bardzo dużo zalet i jedynie kilka niewiele znaczących wad. Zdaniem konsumentów jest świetnym pomysłem na prezent – nie tylko dla dziecka. Jednocześnie naprawdę atrakcyjna cena zachęca do zakupu.

Rozważ też

Zalety

Model korzysta z wielu funkcji wspierających kontrolowanie lotu. Został wykonany z solidnych i odpornych na zniszczenia materiałów. Posiada dobrą kamerę z dodatkowym stabilizatorem obrazu. Dzięki kontrolerowi jest prosty i wygodny w obsłudze.

Wady

Niektórzy posiadacze tego drona uznają, że model mimo zmiennych prędkości jest zbyt szybki, ciężko go zatrzymać i odpowiednio skalibrować ustawienia. Zdarzają się też problemy ze zdalnym sterowaniem kamerą poprzez kontroler.

Podsumowanie

Overmax X-Bee 7.2 to dobre rozwiązanie dla każdego dziecka. Maluch z pewnością nauczy się obsługi drona, będzie się cieszyć jego różnymi funkcjami, a do tego szybko go nie zniszczy. Warto wspomnieć o tym, że w stosunku do możliwości produkt ma naprawdę dobrą cenę.

 

 

Jakiego drona dla dziecka kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Marzeniem niejednego dziecka jest posiadanie własnego drona. Te niewielkich rozmiarów urządzenia zyskują na popularności, przyciągając uwagę zarówno młodszych, jak i starszych użytkowników. Z uwagi na to, że propozycji na rynku jest wiele, ciężko wybrać tę jedną, która przypadnie do gustu pociesze i równocześnie będzie dla niej odpowiednia. Postanowiliśmy więc przygotować poradnik, który wskaże Ci, na co powinieneś zwracać uwagę podczas przeglądania parametrów poszczególnych modeli. Na końcu artykułu znajdziesz też ranking produktów uznawanych przez użytkowników za godne uwagi. Wśród nich i Ty możesz znaleźć najlepszy dron dla dzieci.

 

 

Zastosowanie – jakiego drona dla dzieci wybrać?

Przede wszystkim należy rozważyć podstawową kwestię – do czego właściwie dziecku potrzebny jest dron. Tu musimy zaznaczyć, że istnieją modele o różnych stopniach zaawansowania i to na nie rodzic powinien zwrócić uwagę na samym początku.

Jeśli dziecko nie miało wcześniej do czynienia z podobnymi produktami najlepiej będzie, gdy wybierzesz jak najprostsze rozwiązanie. To pozwoli Twojemu maluchowi zapoznać się z mechaniką działania tego typu sprzętów, dzięki czemu nauczy się ona ich obsługi i zrozumie funkcjonowanie. W przypadku, gdy potencjalny użytkownik ma już pewne pojęcie o dronach lub innych, przypominających je urządzeniach, możesz postawić na coś bardziej skomplikowanego. Część dostępnych na rynku produktów wykorzystuje nieco bardziej zaawansowaną technologię lub posiada funkcje, których nie mają podstawowe modele. Osobę obytą w temacie z pewnością zainteresują one w większym stopniu. Nie kupuj jednak bardzo drogich sprzętów z dalece rozwiniętą mechaniką – najczęściej są one przeznaczone dla profesjonalnych użytkowników i z pewnością nie przydadzą się dziecku.

Producenci proponują kilka podstawowych typów dronów, czym również powinieneś kierować się podczas wyboru. Mamy multikoptery, czyli modele latające. Mają one cztery lub więcej śmigieł, które zapewniają nośność. Dostępne są też produkty jeżdżące/skaczące, wyposażone w niewielkie koła i kamerkę. Ponadto istnieją drony pływające, będące hybrydą multikoptera z łodzią. W tym przypadku, po odpięciu części pływającej drugą częścią można swobodnie latać.

 

Sterowanie dronem

Bardzo ważne jest, by Twoje dziecko było w stanie nauczyć się właściwie sterować dronem – w przeciwnym razie nie będzie miało pożytku z zakupionego produktu. Modele dostępne na rynku najczęściej posiadają autonomiczny system sterowania, przy pomocy którego użytkownik kieruje lotem. Wiele osób twierdzi, że taki sposób kontroli nad danym urządzeniem jest najprostszy z punktu widzenia początkujących.

Bardziej zaawansowane modele często pozwalają na zsynchronizowanie obsługi drona z aplikacją telefoniczną, co jest wygodne dla posiadaczy smartfonów. Wtedy przy użyciu telefonu można bezpośrednio dowodzić kierunkiem i sposobem lotu, ale również wyświetlić na jego ekranie to, co produkt ma aktualnie pod/przed sobą.  Ten sposób sterowania wykorzystuje się przeważnie w tych modelach, które zostały przez producenta wyposażone w kamerkę.

 

Zasilanie i czas użytkowania produktu

Zapewne zastanawiasz się, jaki dron jest najlepszy w przypadku zasilania i czasu pracy. Zacznijmy od tego, że takie urządzenia są najczęściej wyposażone w system zasilania oparty na wbudowanej baterii. Czas pracy poszczególnych modeli jest raczej krótki, choć różni się nieznacznie w zależności od rozwiązań proponowanych przez różnych producentów. Dzieje się tak ze względu na dużą ilość wykorzystywanej przez urządzenie energii oraz  użycie elementów o dużej mocy. Na chwilę obecną szacunkowy zakres działania różnych dronów mieści się w czasie od mniej więcej 5 min do 40 min, z nieznacznymi wahaniami przy najbardziej zaawansowanych produktach. Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku jak najdłuższą zabawę, koniecznie sprawdź na opakowaniu, jak długo dany model będzie w stanie działać.

 

Materiał wykonania

To, jak długo dany przedmiot będzie służył Twojemu dziecku, zależy przede wszystkim od materiałów, z których został wykonany. Wymagający tryb pracy dronów wymusza na producentach stosowanie takich tworzyw, które w dużym stopniu będą odporne na zniszczenia. Powinny one być jak najbardziej wytrzymałe i w miarę możliwości znosić pomniejsze upadki, na które wszystkie modele są narażone z racji swojego zastosowania.

Na rynku można znaleźć sprzęty wykonane z różnych materiałów. Większość z nich powstała z plastiku. Jest to dobre i lekkie rozwiązanie, jednak bez odpowiednich wzmocnień może okazać się podatne na różnego rodzaju zniszczenia. Dlatego producenci coraz częściej dodają elementy wykonane ze stali lub tytanu, zwiększające stopień odporności dronów. Staraj się stawiać na jak najmocniejsze tworzywa po to, by w krótkim czasie nie musieć kupować kolejnego urządzenia. Jednocześnie musisz pamiętać, o tym, że urządzenie nie może być zbyt ciężkie.

 

 

Stabilność lotu

Każdy dron powinien być odpowiednio wyważony. Mowa tu przede wszystkim o odpowiedniej budowie. Każda jego część powinna być tak przemyślana, by nie tylko nadawać się do akrobacji, ale również – w razie potrzeby – wspierać użytkownika w osiągnięciu równomiernego lotu. Pomocne jest nie tylko dobre rozmieszczenie poszczególnych elementów modelu, ale także środek ciężkości umiejscowiony we właściwym punkcie.

Poza samą budową istotne są również technologie, w które urządzenie jest wyposażone. Duże znaczenie może mieć żyroskop, który pomaga odpowiednio wypoziomować lot w stosunku do powierzchni, którą uzna za miernik. W niektórych dronach stosuje się rozwiązania mogące, chociażby, wpływać na utrzymywanie stałej wysokości lotu czy jego prędkości.

 

Drony dla dzieci w dobrych cenach

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami, na rynku znajdziemy naprawdę wiele różnego rodzaju urządzeń. Ich ceny zależne są od stopnia zaawansowania wykorzystanych w nich technologii. Z przeprowadzonej przez nas analizy wynika, że drona można dostać już w cenie ok. 100 zł, natomiast górna granica kwotowa to nawet kilka tysięcy złotych. W przypadku chęci kupna modelu dla dziecka, zwłaszcza dla malucha, który jeszcze nie miał do czynienia z podobnymi urządzeniami, proponujemy zacząć od czegoś dość taniego.

 

 

Najlepsze drony dla dzieci w 2021 roku

 

Jeżeli wciąż nie wiesz, za czym się rozglądasz, przejrzyj nasz ranking dronów dla dzieci. Nie tylko wskaże Ci on przedmioty wybierane przez innych użytkowników, ale również raz jeszcze wypunktuje istotne cechy opisywanych urządzeń. Mamy nadzieję, że nasz tekst będzie pomocny i już wkrótce Twoje dziecko będzie szczęśliwym posiadaczem drona.

 

Nasze zalecenia

 

DJI Phantom 4 PRO

 

DJI Phantom 4 PRO to produkt bardzo zaawansowany pod względem wykorzystanych w nim rozwiązań technologicznych. Jego główną zaletą jest dołożenie do standardowego produktu wysokiej jakości kamery, która nie tylko umożliwia nagrywanie wideo, ale posiada również dodatkowe funkcje, jak na przykład robienie serii zdjęć. Stąd też liczne, pozytywne opinie użytkowników, którzy cieszą się z dokonanego zakupu.

Kadłub drona został wykonany z bardzo wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Główne tworzywa, które wykorzystano przy jego produkcji to tytan i magnez. Zapewniają one duży poziom stabilności modelu, a równocześnie jego optymalną wagę. Sterowanie produktem możliwe jest dzięki wykorzystaniu kontrolera połączonego z systemem transmisji obrazu, pozwalającego na przekaz obrazu nawet w odległości do 7 km.

W produkcie wykorzystano system FlightAutonomy, pozwalający na automatyczne wykrycie i ominięcie przeszkód. Wbudowano także żyroskop, ułatwiający utrzymanie przez niego stabilnej pozycji oraz użyto technologii pozwalającej modelowi na utrzymanie stałej prędkości lotu. Dzięki funkcji Active Track produkt może śledzić nawet do 4 obiektów, aktywnie za nimi podążając. Czas lotu drona to maksymalnie 30 minut.

DJI Phantom 4 PRO to profesjonalny dron, którego maksymalny zasięg wynosi 3,5 km. Model jest wyposażony w pojemną baterię. Produkt waży 1,3 kg.

Zalety
Różne tryby pracy:

Użytkownik ma do wyboru 3 tryby pracy urządzenia: trace, czyli śledzenie obiektu z możliwością jednoczesnego unikania przeszkód, profile - lot wokół obiektu w celu uzyskania jak największej ilości ujęć profilowych i spotlight - latania w dowolnym kierunku.

Jakość nagrywanego wideo:

Prezentowany dron został wyposażony w kamerę o bardzo dobrych parametrach. Ma ona 20 megapikselowy obiektyw, który umożliwia nagrywanie filmów w jakości 4K.

Tryb powrotu do domu:

Model ma tryb powrotu do domu (Return to Home). Urządzenie automatycznie wybiera najbardziej odpowiednią drogę, tak aby możliwe było bezpieczne i stosunkowo szybkie dotarcie do miejsca docelowego.

Sprzęt na lata:

DJI Phantom 4 PRO jest stosunkowo drogi, jednak jeśli zdecydujemy się go kupić np. w prezencie dla swojego dziecka, mamy pewność, że dron będzie mu służył przez wiele lat.

Wykonanie:

Urządzenie zrobiono ze stopu tytanu i magnezu, co oznacza, że cechuje je bardzo dobra wytrzymałość.

Wady
Obsługa:

Z uwagi na ilość dostępnych funkcji, obsługa sprzętu jest skomplikowana.

 

 

 

 

Syma X5SW 

 

Model X5SW marki Syma to produkt, po który bardzo chętnie sięgnęło wielu użytkowników. Należy on do dronów latających z kamerą, przy których użyciu można uzyskać obraz powierzchni znajdującej się pod kadłubem unoszącego się urządzenia. Ponadto obraz ze sprzętu można przesłać bezpośrednio na telefon, co z pewnością spodoba się wielu osobom.

Dron został zbudowany z wytrzymałych i solidnych materiałów. Gwarantują one jego dużą odporność na upadki, zniszczenia czy warunki atmosferyczne. W produkcie Symy wykorzystano specjalne silniki, które bardzo dobrze radzą sobie na wietrze. Urządzenie korzysta z technologii wspierających jego właściwe działanie. Ma 6-cio osiowy żyroskop wpływający na stabilizację podczas lotu, a także tryb inteligentnej orientacji lotu ułatwiający sterowanie oraz wykonywanie powietrznych akrobacji.

Konsumenci bardzo cenią sobie ten konkretny model. Przede wszystkim zauważają, że pomimo świetnego wykonania i zastosowania wielu nowoczesnych rozwiązań, cena drona jest naprawdę bardzo niska. Jako jeden z nielicznych takich produktów, Syma X5SW może zostać uznany za dobry i tani dron dla dzieci.,

Dron dla dzieci Syma X5SW ma wymiary ok.: 31,5 cm x 31,5 cm x 10,5 cm. Maksymalna wysokość lotu wynosi do 70 m. Nadajnik jest zasilany 4 bateriami AA.

Zalety
Aplikacja na telefon:

Użytkownik może pobrać na telefon aplikację (jest ona zgodna z systemem iOS i Android), która pozwala na sterowanie kamerą z poziomu smartfona, a także umożliwia oglądanie na żywo tego, co rejestruje kamera.

Łatwe nagrywanie:

Urządzenie ma 6-osiowy żyroskop, dzięki któremu utrzymuje odpowiednią stabilność w trakcie lotu. Dużym ułatwieniem jest także Tryb Inteligentnej Orientacji Lotu, dzięki któremu wykonywanie efektownych akrobacji nie jest zbyt dużym wyzwaniem.

Śmigła:

Konsumenci doceniają to, że budowa sprzętu została odpowiednio przemyślana. Na śmigłach znajdują się specjalne osłony, które zmniejszają ryzyko uszkodzenia sprzętu.

Kompletny zestaw:

Jeśli zdecydujemy się zainwestować w Syma X5SW, nie musimy wydawać pieniędzy na zakup dodatkowych akcesoriów. Jedyne, co musimy kupić, aby móc rozpocząć użytkowanie sprzętu, to baterie do nadajnika.

Wady
Jakość kamery:

Choć sprzęt ma kamerę, pojedyncze osoby wskazują, że jakość nagrywanego wideo jest słaba.

 

 

 

 

Overmax X-Bee 7.2

 

Przy poszukiwaniach dobrego drona nie sposób nie trafić na model Overmax X-Bee 7.2. Ten dobrze przemyślany produkt z pewnością ucieszy niejednego użytkownika. Został on wykonany z materiałów, zapewniających solidną konstrukcję, przez co niełatwo go zniszczyć.

Model został wyposażony w kamerę 2 MP, wzmocnioną poprzez dodanie do niej uchwytu ze stabilizatorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu konsument może uzyskać dobrą jakość przechwyconego obrazu, niezależnie od tego, czy będzie to zdjęcie czy film. Widok z kamery można obserwować przy użyciu kontrolera z niewielką matrycą wyświetlającą.

Produkt ma kilka ciekawych funkcji, stanowiących wsparcie dla lotu, między innymi Headless mode oraz Back Home – opcje, które pomagają w sterowaniu modelem poprzez jego stabilizację i ułatwienie powrotu do poprzedniej pozycji. Użytkownicy chętnie wybierają ten sprzęt ze względu na jego dodatkowe udogodnienia  – osoba obsługująca dron może wybrać jedną z 3 prędkości lotu, ustawić autolądowanie, autokalibrację czy skorzystać z ustawień decydujących o dłuższym czasie pracy baterii.

Overmax X-Bee 7.2 to dron, z którego mogą korzystać dzieci. Model waży ok. 2 kg. Sprzęt ma 6-osiowy stabilizator.

Zalety
Jakość wykonania:

W przypadku zakupu drona dla dzieci, ważne jest to, aby był on wytrzymały. Jak wiadomo, na początku nasza pociecha będzie uczyła się, jak używać sprzętu i nie zawsze będzie to jej wychodzić. Dlatego też model został zrobiony z elastycznego plastiku i metalu. Oba materiały cechuje wytrzymałość.

Funkcjonalność:

Dron ma funkcję Back Home, czyli powrotu do miejsca rozpoczęcia lotu. Przydatna jest także opcja Altitude Hold, która pozwala na łatwe utrzymanie stałej wysokości.

Zmiana czułości sterowania:

Użytkownik ma możliwość regulacji czułości sterowania. To oznacza, że każda osoba może ustawić sprzęt w taki sposób, aby było on dostosowany do poziomu jej zaawansowania.

Wady
Wydajność baterii:

Producent zapewnia, że urządzenie działa do 25 minut od naładowania baterii. Użytkownicy mają inne zdanie na ten temat. Według ich opinii sprzęt jest rozładowany już po kilkunastu minutach lotu.

 

 

 

 

Parrot A.R 2.0 Desert Edition Sand 

 

Do najbardziej specyficznych rozwiązań w naszym zestawieniu należy quadricopter Parrot A.R 2.0 Desert Edition Sand. Jest to dron nowej generacji, którym można sterować przy wykorzystaniu posiadanego przez użytkownika smartfonu lub tabletu. Wbudowana w urządzenie kamera pozwala na nagrywanie wysokiej jakości filmów i wykonywanie dobrych zdjęć oraz przesyłanie ich bezpośrednio do urządzenia konsumenta.

Zastosowane w dronie technologie zapewniają kontrolę użytkownika nad produktem oraz gwarantują jego automatyczną stabilizację. Dbają o to takie elementy modelu jak 3 osiowy żyroskop, 3 osiowy akcelerometr, 3 osiowy magnetometr czy czujnik ciśnienia. Urządzenie ma także czujniki ultradźwiękowe do pomiaru powierzchni geograficznej. Produkt można połączyć z innymi sprzętami poprzez wejście USB lub funkcję Wi-Fi. Prezentowany sprzęt posiada szybki procesor, sporą pamięć własną, a przy tym pozostaje dość łatwy w obsłudze, którą posiadacze określają jako niezwykle intuicyjną.

Opinie o dronach dla dzieci Parrot A.R 2.0 są bardzo dobre. Konsumentom podoba się wyjątkowy design produktu, a także mnogość posiadanych przez niego funkcji. Chętnie polecają go innym użytkownikom, szukającym drona dla swojego dziecka.

Dron dla dzieci Parrot A.R 2.0 Edition Sand waży 420 g. Model ma 3-osiowy żyroskop. Maksymalna wysokość lotu wynosi do 200 m.

Zalety
Automatyczna stabilizacja lotu:

Dron ma opcję automatycznej stabilizacji lotu, która działa efektywnie. Urządzenie jest wyposażone w żyroskop, akcelerometr i magnetometr.

Jakość wykonania:

Produkt zrobiono z wytrzymałych materiałów - włókna węglowego i plastiku. Warto dodać, że czujniki ultradźwiękowe pokryto specjalną powłoką, która zabezpiecza materiał przed działaniem wilgoci.

Sterowanie:

Użytkownicy podkreślają, że sterowanie dronem jest wygodne i z tym zadaniem radzą sobie nawet małe dzieci.

Wady
Krótki czas pracy na baterii:

Z informacji podanych na opakowaniu wynika, że urządzenie po pełnym naładowaniu działa do 12 minut. Nie jest to zachwycający wynik.

Aplikacja mobilna:

Istnieje możliwość obsługi urządzenia z poziomu telefonu, jednak aplikacja mobilna okazuje się mało czytelna.

 

 

 

 

JJRC H31

 

Produkt, który cieszy się uznaniem wielu rodziców to JJRC H31. Dron ten cechuje się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne. Jego konstrukcja zapewnia wysoką tolerancję na upadki i zderzenia, w czym pomaga zastosowane przy jego produkcji elastyczne tworzywo. Dodatkowo model jest odporny na działanie nawet bardzo intensywnego wiatru.

Z uwagi na te właściwości rodzice uznają go za sprzęt nadający się dla dzieci, gdyż nie jest on podatny na zniszczenia. Urządzenie zostało wyposażone w niewielką kamerę o przyzwoitej rozdzielczości 2 MPx, pozwalającą na robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów. Prezentowany model ma 6-cio osiowy system stabilizacji, wspierający zachowanie stałej pozycji sprzętu podczas lotu.

Prostota zastosowanego w produkcie systemu sterowania – za pomocą nieskomplikowanego kontrolera – sprawia, że każdy, nawet kilkuletnie dziecko, bez trudu nauczy się jego obsługi i nabierze w tym zakresie doświadczenia, zanim zdąży się zniechęcić.. Model jest bardzo zwinny i można przy jego pomocy wykonywać efektowne akrobacje. Szacowany czas jego pracy wynosi około 10 minut.

JJRC H31 to dobry dron dla dzieci do 150 zł. Model wykonano z wodoodpornych materiałów. Zasięg działania sprzętu wynosi do 80 m.

Zalety
Zapasowe śmigła:

W zestawie znajdują się 4 zapasowe śmigła. Jeśli taki element się uszkodzi, można szybko go wymienić (bez ponoszenia dodatkowych kosztów).

Wytrzymałość:

W niektórych komentarzach można przeczytać, że sprzęt nawet po kilku upadkach na betonową powierzchnię zachowuje sprawność. Jest to dowód na to, że wykonano go z dobrej jakości materiałów.

Wady
Czas pracy:

Dron może latać do 7 minut po pełnym naładowaniu. Trzeba często ładować akumulator, co bywa uciążliwe.

Pilot zdalnego sterowania:

Nieliczna grupa konsumentów zauważyła, że umieszczone na pilocie zdalnego sterowania przyciski czasami się zacinają, co utrudnia szybką reakcję.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir