Najlepszy aparat cyfrowy lustrzanka

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

Jaki aparat cyfrowy lustrzanka wybrać?

 

Choć jakość aparatów w smartfonach jest bardzo dobra, popularność lustrzanek cyfrowych nadal nie słabnie. Spora grupa konsumentów myśli o zakupie takiego sprzętu. Chcąc zaspokoić potrzeby użytkowników producenci dostarczają na rynek coraz to nowsze modele. Wybór konkretnego urządzenia wydaje się przez to bardziej skomplikowany. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie ranking, w którym znajdziesz najlepsze aparaty cyfrowe typu lustrzanka.

 

 

Na co zwracać uwagę podczas zakupu takiego sprzętu? Takie pytanie zadaje wiele osób. W tym krótkim poradniku postaramy się na nie odpowiedzieć. Ważną kwestią jest to, aby określić, do czego będziemy używali naszego aparatu. Jakie zdjęcia chcemy wykonywać? Czy mamy zamiar nagrywać filmy? Jakie są nasze plany w związku z fotografią? Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że większość sprzętów sprzedawana jest w zestawie z obiektywami kitowymi. Są to tzw. obiektywy uniwersalne, które mają duży zakres regulacji ogniskowej (najczęściej od 18 mm do 55 mm czy nawet ponad 100 mm). Przy ich użyciu możemy wykonywać zarówno zdjęcia makro, jak i portretowe czy krajobrazowe. Należy jednak podkreślić, że jakość fotografii nie będzie tak dobra, jak przy użyciu obiektywów przeznaczonych do danego rodzaju zdjęć. Aparaty z obiektywem kitowym będą odpowiednie szczególnie dla osób, które lubią od czasu do czasu wykonać kilka zdjęć, ale nie chcą zostać profesjonalnymi fotografami. Jeśli mamy większe aspiracje, lepszym wyborem będzie zakup samego body i dobranie do niego odpowiedniego obiektywu.

Nie ulega wątpliwościom, że najlepszy aparat cyfrowy typu lustrzanka w 2020 roku ma duży zakres regulacji czułości, czyli tzw. ISO. Wartość ta powinna się wahać w przedziale od 100 ISO do ponad 50000 ISO. Dzięki temu będziemy mogli wykonywać ładne zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych. Duże znaczenie mają także dodatkowe funkcje sprzętu np. Wi-Fi. Opcja ta pozwala na łatwe przesyłanie zdjęć z aparatu bezpośrednio na smartfona. Nie trzeba wgrywać fotografii na komputer, a następnie przesyłać ich na telefon.

 

 

Aparaty cyfrowe lustrzanki – ranking

 

 

Nikon D5300 + 18-55 mm 

 

Spora grupa użytkowników wybiera lustrzankę cyfrową Nikon D5300 + 18-55 mm. Jest to model z matrycą CMOS o rozdzielczości 24,2 mln pikseli. Oznacza to, że rejestrowany przez urządzenie obraz zawiera wszystkie, nawet najdrobniejsze szczegóły. Poszczególne elementy mają zachowaną odpowiednią ostrość, co ma ogromne znaczenie bez względu na to, jaki rodzaj zdjęć chcemy wykonywać.

Czułość można ustawić w zakresie od 100 ISO do 12800 ISO (z możliwością zwiększenia do 25600 ISO). W efekcie użytkownik może wykonywać zdjęcia nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Model ma tryb zdjęć seryjnych, pozwalający na wykonywanie fotografii z prędkością 5 kl./s. Opcja ta przydaje się podczas robienia zdjęć np. na różnego rodzaju imprezach sportowych.

Wśród najważniejszych zalet konsumenci wymieniają ruchomy wyświetlacz. Jest on przydanty, kiedy chcemy wykonać sobie wspólnie zdjęcie ze znajomymi (korzystając z samowyzwalacza) i wiedzieć, jak wyglądamy. Dużym ułatwieniem jest także możliwość przesyłania fotografii z urządzenia bezpośrednio na smartfona.

 

 

 

 

Canon EOS 4000D + 18-55 mm 

 

Canon EOS 4000D + 18-55 mm to aparat cyfrowy typu lustrzanka w dobrej cenie. Z racji tego, że prezentowany sprzęt jest stosunkowo tani, na jego zakup z chęcią decydują się osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotografią. Model ma matrycę APS-C (wymiary: 22,3 mm x 14,9 mm) o rozdzielczości 18 MP. Przy pomocy tego sprzętu możemy zrobić zdjęcie z rozmazanym tłem (efekt bokeh), które pięknie prezentuje się na zdjęciach portretowych.

W zestawie znajduje się obiektyw o ogniskowej 18 mm do 55 mm i świetle f/3.5-5.6. Model waży niecałe pół kilograma, dzięki czemu można go zabrać z powodzeniem w podróż. Urządzenie ma 9 punktów ostrości. Tryb auto pozwala na wykonywanie ostrych fotografii bez konieczności samodzielnego wybierania ustawień. Lustrzanką cyfrową możemy sterować zdalnie.

Opinie o tym aparacie są pozytywne i z pewnością zachęcają do tego, aby w niego zainwestować. Model jest przeznaczony szczególnie dla amatorów fotografii. Urządzenie wyróżnia łatwa obsługa.

 

 

 

 

Pentax K-S2 + 18-50 mm

 

Godną polecania lustrzanką cyfrową jest Pentax K-S2 + 18-50 mm. Model jest zasilany akumulatorem litowo-jonowym, który dołączono do zestawu. W komplecie znajduje się także dobrej jakości ładowarka, kabel AC, zestaw zaślepek chroniących poszczególne części urządzenia, jak również pasek. Obiektyw kitowy 18-50 mm jest uniwersalny, więc będzie odpowiedni do robienia różnego rodzaju zdjęć.

Matryca CMOS ma rozdzielczość 20,12 MP. Czułość można ustawić w zakresie od 100 ISO do 51200 ISO. Model ma 11-punktowy autofokus i 9-punktowy autofokus krzyżowy, dlatego wykonywanie ostrych zdjęć nie stanowi problemu. Aparat umożliwia nagrywanie filmów w jakości Full HD. Urządzenie ma odchylany wyświetlacz.

Użytkownicy, którzy kupili Pentax K-S2 + 18-50 mm są zadowoleni z wyboru tego urządzenia. Zdaniem konsumentów jakość zdjęć, jakie można wykonać z użyciem tego aparatu, jest bardzo dobra. Fotografie mają żywe kolory i są idealnie ostre.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status