Najlepszy wertykulator Stiga

Ostatnio aktualizowane: 19.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki wertykulator Stiga wybrać?

 

Każdy posiadacz ogrodu, niezależnie od jego wielkości, stara się mieć zadbany, gęsty trawnik. Niestety, regularne koszenie i podlewanie, czy zraszanie nie są wystarczającymi zabiegami. Co więcej, resztki trawy pozostałe po koszeniu wysychają i tworzą warstwę filcu utrudniającą dostęp powietrza,  wody i substancji odżywczych do gleby. W rezultacie trawnik marnieje i nie prezentuje się świeżo.

 

 

Taka darń wymaga napowietrzenia. Ten zabieg można wykonać z pomocą wertykulatora. Jest to maszyna ogrodnicza służąca właśnie do napowietrzania trawników. Usuwa ona obumarłe warstwy trawy, zeschłych liści i porastający w nich mech. Warto więc wyposażyć się w taki sprzęt, który ułatwi Wam pielęgnację zielonego dywanu. Wertykulację przeprowadza się zwykle dwa razy w roku – wiosną oraz jesienią przed nadejściem przymrozków. Już po dwóch tygodniach od wertykulacji wiosennej widać różnicę w jakości darni!

Wśród uznanych firm produkujących wertykulatory jest szwedzka Stiga. To marka z wieloletnią tradycją, której produkty cechują się funkcjonalną konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Zaprezentowane przez nas modele różnią się parametrami. Dlatego też rozważając zakup maszyny trzeba zastanowić się, jaki model będzie najodpowiedniejszy do wielkości Waszego ogrodu.  Nie mamy wątpliwości, że polecamy najlepsze wertykulatory Stiga. Są one bardzo skuteczne i pomocne w utrzymaniu trawników.

Niektóre z nich są 2-funkcyjne. Dodatkowy wałek ze sprężynami służy do aeracji , czyli nakłuwania podłoża w celu dostarczenia powietrza. Jest to zabieg mniej inwazyjny od wertykulacji. Niekiedy wystarcza tylko aeracja, zwłaszcza jeśli trawnik jest systematycznie pielęgnowany.  Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi propozycjami zdecydujecie, które urządzenie zasługuje na miano „Najlepszy wertykulator Stiga w 2021 roku”.

 

 

Wertykulatory Stiga – ranking

 

 

Stiga SV415E

 

Wertykulator Stiga SV415E to maszyna ogrodnicza z napędem elektrycznym wyposażona w dwa wymienne wałki – z nożami – do wertykulacji lub sprężynami – do aeracji terenu. Wałki wymienia się prosto – poprzez odkręcenie dwóch śrub i dokręcenie ich po wymianie. Głębokość roboczą reguluje się pokrętłem umieszczonym na wierzchu obudowy urządzenia.

Rączkę można regulować dostosowując jej wysokość do wzrostu operatora. Można ją także złożyć, co ułatwia przechowywanie maszyny. Obudowa wykonana jest z wytrzymałego tworzywa oraz dzięki prostemu kształtowi,  łatwego do oczyszczenia. Kosz na odpadki powstałe podczas pracy ma pojemność 50 litrów. Łatwo się go wysuwa i opróżnia, co ma znaczenie podczas pracy na większym terenie.

Użytkownicy mają bardzo pozytywną opinie o tym wertykulatorze. Uważają, że Stiga SV415E pracuje skutecznie, a dzięki dużym kołom łatwo się nim operuje,  nawet na nierównym terenie.

 

 

 

 

Stiga SV 213 E

 

Wertykulator Stiga SV 213 E jest urządzeniem zasilanym energią elektryczną.  Jest to wertykulator Stiga w dobrej cenie i warto w niego zainwestować, ponieważ jest bardzo przydatny do pielęgnacji przydomowego trawnika. Ten model wyposażony jest w dwa wymienne wałki – z nożami lub sprężynami. Wymienia się je w zależności od efektu, jaki zamierzamy osiągnąć. Dzięki wałkowi ze sprężynami, wertykulator Stiga SV 213 E pełni także funkcję aeratora, można więc kompleksowo odświeżyć trawnik.

Urządzenie posiada czterostopniową regulację wysokości roboczej. Kosz na zebrane odpady ma pojemność 40 litrów. Wkłada się go w prosty sposób. Łatwo go wyjąć i opróżnić. Koła, większe z przodu i mniejsze z tyłu maszyny, umożliwiają jej łatwe prowadzenie. Uchwyt wertykulatora jest składany, co ułatwia przechowywanie. Obudowa maszyny wykonana jest z trwałego tworzywa. Dzięki swym prostym kształtom, łatwa do oczyszczenia.

Użytkownicy wertykulatora Stiga SV 213 E polecają to urządzenie jako proste w obsłudze i znacznie usprawniające pracę przy oczyszczaniu i napowietrzaniu darni.

 

 

 

 

Stiga SC 42 B

 

Wertykulator spalinowy Stiga SC 42 B to profesjonalna maszyna o dużej mocy niezastąpiona w pielęgnacji wielkopowierzchniowych ogrodów. Wyposażona jest w czterosuwowy silnik Briggs&Stratton, który jest gwarancją bezawaryjnej eksploatacji. Ten wertykulator umożliwia maksymalne dotlenienie gleby, dzięki funkcji 5-pozycyjnej regulacji  pracy do głębokości 2 cm. Urządzenie posiada stalową obudowę odporną na uszkodzenia i korozję. Elementem roboczym są noże osadzone na obrotowym wałku.

Stiga SC 42 B wyposażony jest w zbiornik paliwa o pojemności 0,9 litra. Orientacyjne zużycie paliwa to ok. 1,09 litra w ciągu godziny pracy przy pełnym obciążeniu. Sterowanie obrotami silnika odbywa się za pomocą dźwigni przy uchwycie. Koła o średnicy 18 cm, z łożyskami ślizgowymi, zapewniają zwrotność i łatwość przemieszczania się. Pojemny, 45-litrowy kosz na odpady umożliwia ciągłą pracę, bez konieczności częstego opróżniania. Wertykulator posiada ergonomiczny uchwyt, który na czas przechowywania maszyny można złożyć. Ten model polecany jest do stosowania w ogrodach o powierzchni do 1000 m2.

Klienci, którzy użytkują już wertykulator Stiga SC 42 B, polecają go jako  bardzo sprawne, łatwe w obsłudze i niezawodne urządzenie, dzięki któremu można pracować bez wysiłku nawet w ogrodzie o dużej powierzchni.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status