Najlepsza szlifierka kątowa akumulatorowa DeWalt

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaką szlifierkę kątową akumulatorową DeWalt wybrać?

 

Szlifierki kątowe służą do cięcia i polerowania różnego rodzaju materiałów. Są to urządzenia bardzo uniwersalne, które sprawdzą się na każdej budowie i w każdym garażu. W sklepach znajdziemy różne modele nadające się do prac profesjonalnych lub tych bardziej amatorskich. W naszym poradniku dowiesz się, który sprzęt wybrać, a w rankingu znajdziesz szlifierki firmy DeWalt.

Firma DeWalt została założona w Stanach Zjednoczonych i zajmuje się produkcją sprzętu konstrukcyjnego oraz odzieży ochronnej. Marka słynie z zastosowania najnowszych technologii usprawniających prace na budowie. Sprzęt DeWalt gwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo.

Jakość wykonywanej pracy zależy przede wszystkim od mocy urządzenia. Im wyższa jest ta wartość, tym twardsze materiały możemy szlifować, a samo urządzenie będzie w stanie wydajniej pracować. Produkt genialnie sprawdzi się na budowie, w takim przypadku wybierz model o mocy ponad 1500 W. Do prac domowych lepsze są szlifierki o niższej mocy i mniejszym poborze energii, czyli od 600 W do 1000 W.

Najlepsza szlifierka kątowa DeWalt w 2020 roku generuje dużą ilość obrotów na minutę. Parametr ten nie powinien być mniejszy niż 7000 obr/min. To sprawia, że pracuje się bardzo szybko i precyzyjnie.

Istotnym aspektem jest średnica tarczy sprzętu, która wpływa na efektywność naszej pracy. Te większe urządzenia wykorzystuje się najczęściej do profesjonalnych prac na budowie. Zwykle średnica sprzętu wynosi od 180 mm do 230 mm. Drobniejsze prace domowe nie wymagają użycia tak dużej tarczy, dlatego lepiej zdecydować się na modele o średnicy od 115 mm do 125 mm. Same tarcze mają również określoną grubość. Od niej zależy, jakie materiały będziemy w stanie obrabiać. Im grubsza tarcza, tym jest ona mocniejsza. Grubość waha się od 1 mm do 3 mm, choć znajdziesz i modele 5 mm.

Najlepsze akumulatorowe szlifierki kątowe DeWalt to urządzenia wielofunkcyjne, które sprawdzą się podczas obróbki większości materiałów. Mają one dodatkowe funkcje, takie jak regulacja obrotów czy system antywibracyjny zwiększający komfort naszej pracy. Istotna jest również sama rękojeść oraz jej wyprofilowanie, które wpływa na precyzję w trakcie szlifowania.

 

 

Szlifierki kątowe akumulatorowe DeWalt – ranking

 

 

Dewalt DCG412N 

 

Godnym polecenia produktem jest akumulatorowa szlifierka kątowa DeWalt DCG412N. Produkt wyróżnia się wysokimi obrotami wynoszącymi 7000 obr/min. To oznacza, że praca z urządzeniem jest bardzo szybka. Wymiary tego modelu to: wysokość – 125 mm i głębokość – 390 mm.

Elementem charakterystycznym dla sprzętu DeWalt DCG412N jest dobrze wyprofilowana rękojeść. Gwarantuje nam ona komfort pracy oraz precyzyjność podczas szlifowania. Produkt zasilany jest akumulatorami, które ładuje się za pomocą ładowarki. Szlifierka znajdzie swoje zastosowanie w profesjonalnym budownictwie, jak i w garażu.

Obudowa produktu została wykonana z wysokiej jakości tworzywa odpornego na uszkodzenia mechaniczne – pęknięcia czy zarysowania. Według opinii konsumentów jest to wyjątkowy produkt przeznaczony do zastosowania w profesjonalnym budownictwie, jak i przeprowadzenia mniejszych poprawek w domu. Został doceniony ze względu na komfort użytkowania oraz precyzję pracy.

 

 

 

 

DeWalt DCG412M2 

 

Godnym uwagi modelem szlifierki jest DeWalt DCG412M2 charakteryzujący się wysokimi obrotami oraz wygodą użycia. Produkt wyposażono w akumulatory XR-Li-IOn, które są bardzo wydajne i mają dłuższy czas pracy aniżeli podobne modele dostępne aktualnie na rynku. Napięcie tego urządzenia wynosi 18 V, a moc użyteczna to 405 W.

Szlifierka kątowa generuje 7000 obrotów na minutę, co jest gwarancją na szybką pracę. Za precyzję szlifowania odpowiadają odpowiednio wyprofilowane uchwyty, które dobrze leżą w dłoni. Wymiary tego produktu to: długość – 400 mm i wysokość – 125 mm. Waga DeWalt DCG412M2 to 2,9 kg.

Model jest dostępny w zestawie z dodatkowymi tarczami oraz wygodną skrzynką do przechowywania sprzętu. Konsumenci docenili akumulatorową szlifierkę kątową DeWalt za wygodę użytkowania oraz precyzję, jaką zapewnia w trakcie pracy.

 

 

 

 

DeWalt DCG412NT

 

DeWalt DCG412NT to akumulatorowa szlifierka najnowszej generacji, czego dowodem jest nowoczesny silnik oraz dodatkowe funkcje urządzenia. Produkt ma silnik litowo-jonowy, co oznacza, że gwarantuje nam wydajną pracę przy niskim zużyciu energii. Dodatkowo jest on chłodzony wentylatorem, dzięki czemu możemy używać tego urządzenia przez długi czas bez obawy, że się przegrzeje.

Wymienne szczotki oraz obroty do 7000/min są gwarancją efektywnego szlifowania. Dodatkowym udogodnieniem jest obudowa wyprofilowana w taki sposób, by móc pracować nawet w trudnodostępnych miejscach. Specjalna rękojeść boczna daje nam komfort w trakcie pracy oraz zapewnia precyzję szlifowania. Napięcie urządzenia wynosi 18 V, a moc użyteczna to 405 W. Wymiary to: długość – 400 mm i wysokość – 125 mm.

Jest to wysokiej jakości, akumulatorowa szlifierka kątowa DeWalt w dobrej cenie, która gwarantuje nam wygodę i precyzję w trakcie szlifowania. Zgodnie z opinią konsumentów możemy stwierdzić, że sprzęt sprawdzi się w każdym domu i warsztacie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status