Kamery IP wifi ranking

Ostatnio aktualizowane: 28.11.20

 

Kamery IP Wi-Fi dają Ci kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim najbliższym otoczeniu. W sklepach znajdziemy wiele modeli, stąd podjęcie decyzji o zakupie nie jest proste i rodzi wątpliwości. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć ranking kamer. Powstał on po dokładnej analizie dostępnych na rynku modeli. Wzięliśmy pod uwagę ich cenę, jakość wykonania i wbudowane funkcje. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się model Xiaomi Yi YHS113IRPL. To prosty w obsłudze sprzęt przeznaczony do umieszczenia w domu. Przy jego pomocy można monitorować to, co dzieje się np. w pokoju u naszego małego dziecka. Model ten wyposażony został w szerokokątny obiektyw oraz czujnik podczerwieni zapewniający dokładny obraz nawet po zmroku. Do jego obsługi potrzebujemy jedynie zainstalowanej w telefonie, bezpłatnej aplikacji. Jeśli jednak szukasz czegoś innego, poznaj nasze inne propozycje. Na drugim miejscu uplasował się Tp-Link NC200. Kamera rejestruje obraz w rozdzielczości 640 x 480 px. Jej obudowa wykazuje dużą odporność na uszkodzenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie kamery IP Wi-Fi kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Kamera IP z wbudowanym Wi-Fi służy jako sprzęt do monitoringu w domu, jak i miejscach publicznych, jak np. restauracje czy kawiarnie. Taki produkt charakteryzuje się bardzo wysoką jakością obrazu, który można bezpośrednio przesyłać do komputera, tabletu lub telefonu. To pozwala nam na kontrolowanie sytuacji w każdej chwili, dlatego wielu konsumentów decyduje się na zakup takiego sprzętu w charakterze video niani. Aby ułatwić Ci zakupy przygotowaliśmy poradnik, który odpowie Ci na pytanie, jaką kamerę IP Wi-Fi wybrać.

 

 

Rodzaje

Kamery monitoringowe różnią się od siebie pod względem wielu parametrów. Najbardziej ogólny podział pozwala nam wyróżnić wspomniane już wcześniej sprzęty IP i znane od lata analogowe. Czym się różnią i dlaczego warto zdecydować się na urządzenia IP?

Analogowe kamery monitoringowe wykorzystują obraz analogowy, który charakteryzuje się dość niską rozdzielczością, co wpływa na jakość obrazu oraz brak szczegółów. Co więcej, urządzenia te skanują międzyliniowo, czego efektem jest doprowadzenie do zjawiska migotania obrazu. Z drugiej strony, taki sprzęt zdecydowanie lepiej sobie radzi w warunkach słabego oświetlenia.

Natomiast kamery IP to urządzenia, które nagrywają w wysokiej rozdzielczości i cechują się szerokim kątem widzenia, co pozwala na zarejestrowanie nawet najdrobniejszych szczegółów. Obraz cyfrowy uzyskiwany jest dzięki skanowaniu progresywnemu, co oznacza, że odbywa się to w całości. Niestety, taka kamera nie zawsze radzi sobie dobrze z nagrywaniem w gorszym świetle. Dlatego należy dokładnie sprawdzić, czy posiada funkcję podczerwieni i podświetlenia.

 

Obiektyw

W zależności od tego, co nas bardziej interesuje i na jakiej jakości obrazu nam bardziej zależy, trzeba dobrać odpowiedni obiektyw. W sklepach znajdziemy modele kamer IP z wbudowanymi obiektywami, co pozwoli nam zaoszczędzić sporo pieniędzy oraz czasu na poszukiwanie dodatkowego sprzętu. Jeżeli natomiast oczekujemy lepszego obrazu, warto wybrać samo body kamery. Wówczas obiektyw należy dobrać samodzielnie.

Takie rozwiązanie pozwala nam na szeroką konfigurację urządzenia i dopasowanie ustawień do otoczenia, które miałoby być monitorowane. Zaawansowane obiektywy posiadają również przesłony AUTO IRIS – AI, których zadaniem jest dostosowanie ustawień kamery do warunków panujących na zewnątrz.

 

Przetwornik – jaka kamera IP Wi-Fi jest najlepsza?

W przypadku kamer IP większość modeli posiada matrycę CMOS, która cieszy się uznaniem wśród konsumentów przede wszystkim z powodu tego, że pracuje bardzo wydajnie w ciągu dnia. Takie urządzenie posiada również przetworniki, które występują w trzech rozmiarach: ¼”, ⅓” oraz ½”. Im mniejszy mianownik, tym lepsza jakość obrazu naszej kamerki. Rozmiar matrycy ma duży wpływ na pracę w gorszym świetle czy odwzorowywanie rzeczywistych kolorów.

 

Miejsce instalacji

Zanim zdecydujesz się na zakup kamery IP z Wi-Fi, należy wybrać dokładne miejsce instalacji takiego sprzętu: na zewnątrz czy wewnątrz budynku. Jeżeli wybierzemy model przeznaczony do montażu na zewnątrz, a sami ulokujemy go w garażu lub innym pomieszczeniu, jakość nagrywanego obrazu może się okazać bardzo rozczarowująca. Dlatego najlepiej jest dokładnie zapoznać się z konkretnym modelem oraz zaleceniami samego producenta.

 

Obudowa

Obudowa kamery IP jest oznaczana za pomocą klasy szczelności, a opisywana jest ona dwiema cyframi. Pierwsza z nich oznacza pyłoszczelność, natomiast druga to wodoszczelność. Dlatego im większe są cyfry, tym bardziej odporna jest dana obudowa. Jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku modeli, które przeznaczone są do instalacji na zewnątrz budynku.

Przykładem takiej klasy szczelności mogą być kamery opisane jako IP00, z obudową nie zapewniającą jakiejkolwiek ochrony – odpowiednia do instalacji wewnątrz budynku oraz IP36 – kamera z obudową pyło- i wodoszczelną. Chroni ona przed wniknięciem zanieczyszczeń, których średnica przekracza 2,5 mm, jednocześnie zapewniając ochronę przed dość silnym strumieniem wody.

 

Konfiguracja

Kamery IP nie należą do łatwych w konfiguracji, ponieważ należy to zrobić zdalnie, za pomocą przeglądarki. Trzeba wpisać wszystkie informacje dotyczące sieci oraz dostosować ustawienia dotyczące jakości nagrywanego obrazu oraz miejsca zapisu.

 

Podłączenie

Kamery IP z Wi-Fi to urządzenia bezprzewodowe. To oznacza, że nie musimy martwić się problematyczną instalacją sprzętu czy zwisającymi z sufitu przewodami. Sprzęt tego typu doskonale sprawdzi się, jeżeli zależy nam na estetyce lub mamy utrudniony dostęp do podłączenia kabla. Z drugiej strony, montaż bezprzewodowego sprzętu często bywa dużo bardziej kosztowny, aniżeli w przypadku modeli przewodowych.

 

 

Dodatkowe funkcje

Najlepsza kamera IP Wi-Fi to sprzęt, który oprócz podstawowych opcji, został wyposażony w dodatkowe funkcje i udogodnienia. Do nich zaliczamy przede wszystkim promiennik podczerwieni, którego zadaniem jest rejestrowanie obrazu w kompletnych ciemnościach. Uruchamia się on zaraz po zapadnięciu zmroku. Innym, ciekawym rozwiązaniem są kamery IP z detekcją ruchu. Takie urządzenie inteligentnie skanuje obraz poprzez nagrywanie klatek, a w sytuacji rozpoznania ruchu, automatycznie wysyła wiadomość do właściciela.

Oprócz tego, dostępne są również modele z systemem BLC oraz HLC, których zadaniem jest zminimalizowanie efektu oślepienia. Dobra kamera to również taka, która posiada kartę SD. Dzięki niej obraz będzie się automatycznie zapisywał na karcie pamięci.

 

Kamery IP Wi-Fi w dobrych cenach

Koszt zakupu kamery IP z Wi-Fi wzrasta wraz z dodatkowymi funkcjami oraz wyższymi parametrami urządzenia. Cena takiego sprzętu waha się od 100 złotych do 850 złotych.

 

 

Najlepsze kamery IP wifi w 2020 roku

 

Aby pomóc Ci w wyborze urządzenia, stworzyliśmy ranking kamer IP Wi-Fi. Znalazły się w nim wysokiej jakości modele, które są doceniane przez konsumentów i mają przystępną cenę.

 

Nasze zalecenia

 

Xiaomi Yi YHS113IRPL

 

Xiaomi Yi YHS113IRPL to prosta w obsłudze kamera wewnętrzna. Przeznaczona jest do monitorowania zamkniętej przestrzeni np. domu, garażu czy biura. Urządzenie nagrywa obraz w wysokiej rozdzielczości 1280 x 720 px.

Sprzęt wyposażony jest w szerokokątny obiektyw z kątem widzenia aż 111 st oraz detektor ruchu. Posiada także nieinwazyjny czujnik podczerwieni 940 mm, który umożliwia podgląd obrazu zarówno w dzień, jak i w nocy. Model ten sterowany jest przy pomocy telefonu za jednym dotknięciem palca. Wystarczy ściągnąć na swojego smartfona aplikację. Cechuje ją intuicyjna obsługa, z którą poradzi sobie każdy. Istnieje możliwość obsługiwania kilku kamer jednocześnie. Użytkownik może także przeglądać dzienniki zdarzeń, czyli zapisy z monitoringu ułożone chronologicznie.

Opinie o kamerach IP Wi-Fi tego producenta są pochlebne. Użytkownicy doceniają solidne wykonanie i dużą funkcjonalność urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku modelu Xiaomi Yi YHS113IRPL. Trwała obudowa w kolorze białym przypada do gustu wielu konsumentom. Twierdzą oni także, że rejestrowany obraz uchwyca wszystkie detale i ma zadowalającą jakość.

 

 

 

 

TP-Link NC200

 

Jeśli interesuje Cię dobra i tania kamera IP Wi-Fi, polecamy Ci zapoznać się z opisem modelu Tp-Link NC200. Urządzenie cechuje szybka transmisja bezprzewodowa na poziomie 300 Mb/s.

Przetwarzany obraz ma rozdzielczość 640 x 480 px. Jak podają konsumenci jest on zadowalającej jakości i pozwala dostrzec istotne elementy. Obiektyw w tym modelu to F: 2,8, f: 3,85 mm. Pole widzenia wynosi 64 st. Sprzęt wyposażony jest w 4-krotny zoom cyfrowy, który umożliwia podgląd przy dużym zbliżeniu oraz wbudowany mikrofon ułatwiający komunikację. Progresywny przetwornik ¼ cala (Progressive scan CMOS) daje wyraźny obraz. Urządzenie jest łatwe w instalacji, konfiguracji i przeglądaniu. Wszystkie te czynności odbywają się za pomocą aplikacji tpCamera dostępnej dla systemów iOS i Android.

W sieci można znaleźć wiele pozytywnych recenzji prezentowanego urządzenie. Jest ono cenione przede wszystkim za łatwą, intuicyjną obsługę. Dużym plusem jest możliwość zamontowania modelu w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Za pomocą podkładek samoprzylepnych lub wkrętów można umieścić kamerę na ścianie, suficie lub stole.

 

 

 

 

Media-Tech MT4052

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu Media-Tech MT4052. To wysokiej klasy kamera zewnętrzna. Wyposażona została w 2 silne diody podczerwone typu HIGH POWER, które zapewniają dobrą widoczność w nocy, nawet do 15 metrów.

Urządzenie nagrywa w jakości HD (720 p). Posiada obiektyw szklany f: 3.6 mm, F2.4. Model ten jest wyposażony w filtr podczerwieni IR Cut odpowiadający za wyraźny obraz i dokładne odwzorowanie kolorów w przypadku nagrywania dziennego. Technologia Motion Detection umożliwia wysłanie powiadomienia na smartfona, skrzynkę e-mail lub rozpoczęcie nagrywania w momencie wykrycia ruchu. Obudowa kamery jest solidnie wykonana. Wykazuje dużą odporność na trudne warunki atmosferyczne, takie jak np. silny wiatr, mróz czy intensywne słońce.  

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup tego sprzętu chwalą to, że istnieje możliwość podglądu obrazu nawet na pięciu urządzeniach mobilnych jednocześnie. Podkreślają także, że sprzęt jest łatwy w obsłudze, a jego konfiguracja nie zajmuje więcej niż kilka minut.

 

 

 

 

Withings Home NET-SMH-WIS-001

 

Jeśli chcesz wyposażyć się w funkcjonalną kamerę o ciekawym designie, Twojej uwadze polecamy Withings Home NET-SMH-WIS-001. Sprzęt przeznaczony jest do używania w domu. Przy jego pomocy możesz m.in. zadbać o bezpieczeństwo dzieci oraz przypilnować pupila. Warto podkreślić, że model ten pozwala kontrolować jakość powietrza w domu.

Urządzenie ma następujące wymiary: wysokość – 87 mm i szerokość – 75 mm. Jego waga wynosi zaledwie 0,226 kg. Produkt nagrywa obraz w jakości HD. Obiektyw ma szeroki kąt (135 st.). Obszerne pole widzenia oraz funkcja automatycznej korekcji zniekształceń obrazu sprawia, że użytkownik otrzymuje wysokiej jakości nagranie uwzględniające wszystkie detale. 12-krotne zbliżenie pozwala przesuwać, nachylać, przybliżać i oddalać nagranie, dzięki czemu możesz dokładnie zobaczyć, co dzieje się w Twoim domu. Po zapadnięciu zmroku nie musisz się martwić o to, że jakość obrazu będzie kiepska. Urządzenie automatycznie przełącza się w tryb nocny wyposażony w mechaniczny filtr podczerwieni.

Withings Home NET-SMH-WIS-001 to polecane przez użytkowników urządzenie. Posiada ono solidną i wytrzymałą na uszkodzenia obudowę. Poza tym sprzęt współpracuje z popularnymi oprogramowaniami.

 

 

 

 

NETGEAR Arlo VMS3430-100EUS

 

NETGEAR Arlo VMS3430-100EUS to profesjonalny sprzęt. W zestawie znajdują się 4 kamery zasilane są za pomocą baterii litowych CR123. Ze względu na brak przewodów można je umieścić w dowolnym miejscu.

Urządzenie nagrywa w jakości HD. Kąt widzenia wynosi 110 st., dzięki czemu uzyskany obraz jest szeroki i uwzględnia wszystkie detale. Model ten wyposażono w podświetlenie LED o długości fali 850 nm i filtry podczerwieni pozwalające na pracę w nocy. Produkt rejestruje obraz i generuje alerty tylko w momencie wykrycia ruchu, co znacznie oszczędza energię baterii. System monitoringu Arlo Wire-Free zawiera wszystkie niezbędne do działania elementy. Należy jedynie podłączyć stację bazową routera do Wi-Fi, zsynchronizować kamery i uruchomić bezpłatną aplikację Arlo. Jak podają użytkownicy zajmuje to tylko kilka minut i nie jest problematyczne.

Użytkownicy doceniają to, że kamerę można umieścić na zewnątrz, bez względu na to, czy jest sucho czy mokro. Urządzenia wykazują dużą odporność na ekstremalne warunki pogodowe (od -10 st. C do +50 st. C.) .

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status