Najlepszy klimatyzator do mieszkania w bloku

Ostatnio aktualizowane: 24.11.20

 

Jaki klimatyzator do mieszkania w bloku wybrać?

 

Klimatyzator to urządzenie, które doskonale sprawdza się podczas letnich upałów, zapewniając przyjemny chłód. Zapotrzebowanie na taki sprzęt widoczny jest szczególnie wśród mieszkańców bloków, którzy dotkliwie odczuwają gorąco nagrzewających się wnętrz budynku. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, w którym znajdziesz wskazówki przydatne podczas wyboru odpowiedniego urządzenia.

 

 

Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje klimatyzatorów: przenośne, typu split i typu multisplit. Pierwszy typ jest najprostszy i jak sama nazwa wskazuje, urządzenie można przenosić i ustawić w dowolnym pomieszczeniu mieszkania. Warto jednak pamiętać, że sprzęt jest hałaśliwy i mniej wydajny od dwóch pozostałych rodzajów klimatyzatorów. Model typu split składa się z panelu wewnętrznego, montowanego w pomieszczeniu, oraz jednostki zewnętrznej, umieszczanej poza mieszkaniem. Sprzęt jest wydajny i doskonale sprawdza się podczas codziennego chłodzenia pomieszczeń. Klimatyzatory typu multisplit składają się z minimum dwóch jednostek wewnętrznych, które współpracują z jednym panelem zewnętrznym. Tego typu urządzenie najczęściej wybierane jest przez właścicieli hoteli czy restauracji.

Nabywając nowy sprzęt, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na jego moc, która powinna być dostosowana do powierzchni pomieszczenia. Z reguły przyjmuje się, że 1 kW mocy wystarcza na schłodzenie około 10 m kw. Jednak pod uwagę trzeba wziąć również liczbę osób w mieszkaniu – im więcej domowników, tym istnieje potrzeba mocniejszego chłodzenia.

Istotny jest również poziom hałasu, jaki generuje produkt. Najlepszy klimatyzator do mieszkania w bloku w 2020 roku pracuje cicho i nie przeszkadza domownikom i sąsiadom. Przed zakupem warto dopytać sprzedawcę lub sprawdzić w karcie technicznej ten parametr – nie powinien on przekraczać 35 dB. Jego wartość mierzona jest w odległości 1 m od klimatyzatora.

Najlepsze klimatyzatory do mieszkania w bloku są również energooszczędne. Podczas zakupu zwróćmy uwagę na klasę energetyczną urządzenia, która mówi nam o tym, ile prądu zużywa przyrząd. Najwyższa klasa to A+++, która gwarantuje nam oszczędności. Bardzo istotna jest także funkcja regulacji temperatury, dzięki której możemy dostosować ją do swoich preferencji.

 

 

Klimatyzatory do mieszkania w bloku – Ranking

 

 

Mitsubishi Electric Economy MSZ-HJ35VA 

 

Klimatyzator Mitsubishi Electric Economy MSZ-HJ35VA to produkt przeznaczony do niewielkich pomieszczeń biurowych lub mieszkań w bloku. Urządzenie wyposażone jest w zaawansowany system sterowania oraz wysokiej jakości filtry.

Do produkcji przyrządu wykorzystano katechinę – ekstrakt botaniczny zawarty w zielonej herbacie – i umieszczono ją w filtrach. Substancja ta usuwa nieprzyjemne zapachy oraz zapobiega rozwojowi wirusów i bakterii. Gwarantuje również łatwe utrzymanie urządzenia w czystości.

Moc modelu wynosi 1,04 kW i emituje on 35 dB hałasu. Jest wyposażony w funkcje dodatkowe, które ułatwiają użytkowanie. Opcja automatycznego restartu przywraca pracę urządzenia po przerwie w dostawie prądu. Z kolei tryb automatycznej prędkości wentylatora dostosowuje obroty do warunków panujących w pomieszczeniu.

Klimatyzator doskonale sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Zgodnie z opinią konsumentów, zapewnia on przyjemny chłód w upalne dni. Wskazują oni także dodatkowe zalety, takie jak łatwość montażu i obsługi czy solidne wykonanie.

 

 

 

 

Saunier Duval SDH 17-035 

 

Saunier Duval SDH 17-035 to klimatyzator do mieszkania w bloku w dobrej cenie, składający się z panelu wewnętrznego oraz jednostki zewnętrznej (typ split). Urządzenie doskonale sprawuje się w domach jednorodzinnych, mieszkaniach w bloku czy biurowcach.

Produkt można łatwo i szybko zamontować. Oprócz funkcji chłodzenia, wyposażony jest on również w opcję grzania. Dzięki temu przyrząd możemy używać cały rok, zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach.

Klimatyzator wyposażony jest w szereg przydatnych funkcji. Na uwagę zasługują między innymi automatyczny wybór trybu ogrzewania lub chłodzenia w zależności od temperatury czy funkcja oszczędnościowa.

Wymiary jednostki wewnętrznej to 27,5 cm x 79 cm x 20 cm. W zestawie otrzymujemy pilot zdalnego sterowania. Użytkownicy zgodnie uznają, że klimatyzator Saunier Duval SDH 17-035 to godny polecenia produkt, który dobrze spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Daikin Easy ATXB25C 

 

Model Daikin Easy ATXB25C to klimatyzator typu split, wyposażony w możliwość chłodzenia i grzania. Urządzenie składa się z eleganckiego panelu wewnętrznego, który bardzo dobrze komponuje się z wystrojem wnętrza pomieszczenia, a także jednostki zewnętrznej.

Klimatyzator wyposażony jest w funkcję 24-godzinnego zegara, dzięki której rozpoczyna grzanie lub chłodzenie o wyznaczonej przez nas porze. Za sprawą opcji Turbo użytkownik ma możliwość natychmiastowej zmiany poziomu temperatury w pomieszczeniu. Z kolei wybór automatycznego ruchu pionowego sprawia, że klapy przesuwają się w górę i w dół, zapewniając równomierne rozprowadzenie powietrza.

Moc urządzenia to 1,3 kW i generuje on hałas na poziomie 35 dB. Wymiary jednostki wewnętrznej to 28,3 cm x 77 cm x 21,6 cm. Konsumenci wysoko oceniają model Daikin Easy ATXB25C. Jak twierdzą, można go zamontować w mieszkaniu w bloku czy w biurze. Sprzęt jest energooszczędny, łatwy w obsłudze i czyszczeniu, a także jest bezawaryjny.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status