Grzejniki podłogowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Od wyboru grzejnika kanałowego w dużej mierze zależy efektywność systemu ogrzewania. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając podłogowy grzejnik kanałowy? Tego dowiesz się z poradnika poniżej. W poniższym rankingu zaprezentowaliśmy najlepsze produkty, które warto wybrać. Najchętniej kupowany przez konsumentów model to ND Plus Turbo V-8/30/280. Sprzęt współpracuje z każdym typem kotła do temperatury 100 st.C. Równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniu. Ponadto praca wentylatorów urządzenia jest cicha, a komfort użytkowania wysoki. Drugim co do popularności modelem jest REGULUS Duo 100/350/2800. Jest to sprzęt przystosowany do montażu w domu jednorodzinnym lub bloku. Model montowany jest ze względów estetycznych, gdyż nie ogranicza przestrzeni. Co więcej, jest to produkt łatwo sterowalny i energooszczędny.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki grzejnik podłogowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Uważa się, że grzejniki podłogowe są dobrą alternatywą dla mat grzewczych. Sprzęty te określa się mianem kanałowych, co wynika z ich specjalnego sposobu montażu. Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się, jaki grzejnik podłogowy wybrać. Może to być doskonały wybór zwłaszcza do wnętrz o bardzo dużym metrażu i z wieloma przeszkleniami, gdzie nie ma miejsca na montaż zwykłych kaloryferów ściennych.

 

 

Zalety grzejników podłogowych

Grzejniki kanałowe nadają się do montażu nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w budynkach użyteczności publicznej. Zazwyczaj umieszcza się je w pobliżu drzwi balkonowych lub tarasowych, aby zapobiec odczuwaniu chłodu przedostającego się przez szczeliny. Jak już wspomnieliśmy, sprzęty podłogowe mogą doskonale zastąpić tradycyjne grzejniki ścienne. W nowocześnie urządzonych wnętrzach nierzadko zdarza się, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na to, aby zainstalować na ścianach kaloryfery. Jednak bez nich w pomieszczeniu byłoby zbyt zimno, dlatego montaż grzejnika podłogowego pozwoli nam uniknąć odczuwania dyskomfortu przez chłód.

Za jedną z najważniejszych zalet kanałowych sprzętów uznaje się to, że można je zamontować zarówno na panelach, jak i deskach czy płytkach. Nie ma więc takich ograniczeń jak w przypadku klasycznego ogrzewania podłogowego. Poza tym nie ma zbyt dużego ryzyka, że sprzęt będzie negatywnie wpływał na wystrój pomieszczenia, ponieważ do wyboru mamy wiele różnych modeli.

 

Moc

Na moc grzejnika mają wpływ głównie jego wymiary. Wartość tego parametru należy dobrać tak, aby sprzęt mógł efektywnie ogrzać całe pomieszczenie. Do tego konieczne jest obliczenie jego kubatury, czyli pomnożenie powierzchni (wyrażonej w metrach kwadratowych) przez wysokość. Moc grzejnika może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy Watów. Im większy jest pokój, tym mocniejszego sprzętu będziemy potrzebować.

 

Wentylator

Jeżeli zdecydujemy się na zakup modelu z wentylatorem, wówczas jego moc może być nieco niższa. Ten dodatkowy element budowy może zagwarantować lepsze rozprowadzanie ciepła oraz dynamikę ogrzewania wnętrza. Kupując tego typu grzejnik, musimy się upewnić, że przy włączonym wentylatorze nie będzie generował zbyt dużego hałasu. Inaczej wydawane przez niego dźwięki szybko zaczną nas irytować i nam przeszkadzać.

 

Głębokość wanny

Wanna to część, w której jest osadzony grzejnik podłogowy. Jej materiałem wykonania jest ocynkowana blacha, pokryta dodatkowo warstwą farby w ciemnym kolorze. Wybierając odpowiedni sprzęt, musimy sprawdzić głębokość wanny, która przeważnie mieści się w zakresie od 8 cm do 70 cm. Płytsze modele są przeznaczone do montażu w mieszkaniach w bloku, natomiast głębsze w domach jednorodzinnych.

 

Podest

Podest (nazywany inaczej kratką) to jedyny element budowy kanałowych grzejników, który jest widoczny. Z tego względu musi on być dopasowany pod względem designu do wyposażenia wnętrza. Istotny jest m.in. materiał wykonania podestu, którym najczęściej jest aluminium lub drewno z widocznymi, poziomymi bądź pionowymi przetłoczeniami. Zazwyczaj kratkę musimy dokupić osobno, co daje nam więcej możliwości wyboru, choć są i tacy producenci, którzy dołączają ją do kompletu razem z grzejnikiem. Najważniejsze jest to, żeby podest ładnie się prezentował, był wytrzymały oraz łatwy do utrzymania w czystości. Jeżeli ogrzewanie jest zamontowane w pobliżu drzwi balkonowych, latem konieczne jest zabezpieczenie go przed zabrudzeniem przy pomocy tzw. podestu sezonowego. To specjalna nakładka pozwalająca na zakrycie kanałów grzewczych.

 

Wymiennik ciepła

Ważną rolę w kwestii, jaki grzejnik podłogowy jest najlepszy, odgrywa wymiennik ciepła. Najbardziej popularny jest ten wykonany z aluminium i miedzi, który montuje się bezpośrednio w wannie. To zapewnia dużą moc grzewczą. Są też modele z wymiennikiem z aluminiowych rurek i lameli, ale nie są tak chętnie kupowane.

 

 

Wymiary

Na podstawie wymiarów produktu możemy zdecydować, czy zmieści się w wybranym przez nas miejscu. Niektóre grzejniki są wąskie, inne z kolei bardzo szerokie, dlatego nie ma ryzyka, że nie uda nam się znaleźć tego właściwego. Wymiary sprzętu są uzależnione głównie od tego, gdzie chcemy go zamontować. Najczęściej spotykane są grzejniki o długości od 100 cm do 350 cm, ich szerokość może wynosić od 18 cm do 42 cm.

 

Sposób sterowania

Grzejnikami kanałowymi o prostej budowie przeważnie steruje się ręcznie, przy pomocy głowicy termostatycznej ukrytej w kanale. Dostęp do niej jest stosunkowo trudny, dlatego modele zapewniające większy komfort użytkowania są wyposażone w naścienne termostaty. Te niewielkie urządzenia gwarantują wygodniejszy sposób sterowania grzejnikiem. Godne uwagi są też sprzęty wykorzystujące komunikację radiową (dotyczy to tylko modeli bez wentylatora). Naszym zadaniem jest tylko ustalenie temperatury na sterowniku, wszystkie inne procesy zachodzą automatycznie po przesłaniu sygnału do sprzętów grzewczych. Mówi się, że najlepszy grzejnik podłogowy z wentylatorem to ten, który ma możliwość regulacji prędkości nawiewu. Jest do niego dołączony sterownik montowany na ścianie, który daje nam możliwość zachowania pełnej kontroli nad procesami grzewczymi.

 

Grzejniki podłogowe w dobrych cenach

Ile kosztuje dobry grzejnik podłogowy? Zakup sprzętu o mniejszej mocy to wydatek ok. 1000 zł. Jednak modele oferowane przez renomowanych producentów są o wiele droższe. Standardowo kosztują one ponad 4000 zł. Cena uzależnona nie tylko od mocy, ale i wymiarów oraz ilości elementów znajdujących się w zestawie.

 

 

Najlepsze grzejniki podłogowe w 2021 roku

 

Umieszczony poniżej ranking grzejników podłogowych podpowie Ci, które z dostępnych na rynku modeli są solidne i atrakcyjne.

 

Nasze zalecenia

 

ND Plus Turbo V-8/30/280

 

ND Plus Turbo V-8/30/280 to solidny grzejnik podłogowy. Można go wykorzystać zarówno jako podstawowe oraz dodatkowe źródło ogrzewania. Zastosowanie modelu jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przeszklonych pomieszczeniach. Ponadto urządzenie grzejne charakteryzuje się małą bezwładnością cieplną, co oznacza, że instalacja zapamiętuje bieżące parametry cieplne.

Produkt kanałowy jest wyposażony w wentylator o mocy 83 W. Sprzęt współpracuje z każdym typem kotła z maksymalną temperaturą 100 st.C. Grzejnik montujemy do instalacji grzewczej za pomocą dwóch rur przyłączeniowych. Dokładne wymiary produktu to: szerokość podestu – 300 mm, szerokość kanału – 250 mm, wysokość – 80 mm i długość – 2800 mm.

Sprzęt cieszy się dużym uznaniem konsumentów z uwagi na równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Użytkownicy, którzy wydają opinie o grzejnikach podłogowych tego producenta, twierdzą, że komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Ponadto chwalą sobie cichą pracę wentylatorów.

 

 

 

 

REGULUS Duo 100/350/2800

 

Wszystkim osobom, które planują montaż grzejników podłogowych, polecamy REGULUS Duo 100/350/2800. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względów estetycznych, ponieważ nie ogranicza przestrzeni mieszkania.

Model ma moc 1549 W i jest sprzedawany w zestawie razem z podestem i sterownikiem. Dokładne wymiary grzejnika podłogowego to: szerokość podestu – 350 mm, szerokość – 300 mm, głębokość – 100 mm i długość – 2800 mm. Sprzęt jest odporny na zmienne oraz wysokie ciśnienie. Dodatkowo grzejnik stanowi ochronę przeszkleń przed osadzaniem się wilgoci oraz zaparowaniem szyb.

Hydraulicy pozytywnie wypowiadają się na temat urządzenia grzewczego, gdyż jest lekkie, więc nie sprawi problemu przy montażu. Uważają, że produkt można łatwo umieścić we wnętrzu, które ma skomplikowany kształt. Konsumenci recenzują grzejnik jako energooszczędny i łatwo sterowalny.

 

 

 

 

AQUILO FMK 110x420x1000 

 

Wiele osób zdecydowało się na Purmo kanałowy AQUILO FMK 110x420x1000 może i Tobie przypadnie do gustu, gdy poznasz jego zalety. Grzejnik jest przeznaczony do montażu w podłogach ogrzewanych pomieszczeń.

Elementem grzejnym jest aluminiowo–miedziany wymiennik ciepła, który jest pomalowany na kolor czarny. Od góry grzejnik jest zabezpieczony podłużną bądź poprzeczną kratką, która ma funkcję maskującą. Dokładne wymiary modelu to 110 mm x 420 mm x 1000 mm.

Ten grzejnik podłogowy cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów z uwagi na solidność wykonania. Zarówno prezentowany model, jak również inne produkty tego producenta mają długi okres gwarancji, co kupujący chwalą w swoich opiniach. Ponadto osoby, które zdecydowały się na montaż grzejnika, twierdzą, że jego pielęgnacja nie stanowi problemu.

 

 

 

 

ND Plus Turbo V-8/30/2300 

 

Grzejnik ND Plus Turbo V-8/30/2300, tak samo, jak modele ścienne, ma dwa układy: wodny i oddawania ciepła. Pierwszy jest zbudowany z miedzianych rur grzejnych (równomiernie rozmieszczone i spięte na końcach miedzianymi kolektorami zbiorczymi).  Układ oddawania ciepła składa się z lamel wykonanych z blachy aluminiowej, które są osadzone pionowo na rurach grzejnych układu wodnego.

Produkt kanałowy ND Turbo jest pozytywnie oceniany przez konsumentów z uwagi na to, że współpracuje z każdym typem kotła grzewczego do temperatury 110 st. C. Ponadto do jego podłączenia możemy wykorzystać dowolny typ rury. Dokładne wymiary sprzętu to: 80 mm x 300 mm x 2300 mm.  Dzięki temu, że wanna (rynienka montażowa) nie jest głęboka, taki system ogrzewania kanałowego można instalować między kondygnacjami.

Model można wykorzystać zarówno jako dodatkowe źródło energii z innymi urządzeniami lub jako podstawowe źródło ciepła. Warto zaznaczyć, że producent zadbał o długi okres gwarancji, co świadczy o bezawaryjności sprzętu.

 

 

 

 

REGULUS Duo 100/350/1500

 

REGULUS Duo 100/350/1500 to produkt kanałowy, który można skompletować z podestem i sterownikiem. Grzejnik podłogowy chroni wszystkie przeszklenia przed zaparowaniem i osadzaniem się wilgoci. Stanowi bardzo dobrą ochroną przed przenikaniem zimnego powietrza w głąb pomieszczenia.

Ten dobry i tani grzejnik podłogowy wyróżnia się wysokim komfortem użytkowania. Efektywna praca gwarantuje dużo niższe koszty utrzymania. Konsumenci chwalą podest modelu, gdyż pasuje do każdego pomieszczenia. Poza tym uważają, że ogrzewanie kanałowe równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniu.

Dokładne wymiary produktu to 100 mm x 350 mm x 1500 mm.  Model ten charakteryzuje się dużą odpornością na korozję. Co więcej, grzejnik ma małą masę, więc cechuje je niska bezwładność cieplna, a co się z tym wiąże, szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło. W związku z tym, że jest lekki, łatwo jest go transportować i montować.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir