Grzejniki podłogowe ranking
Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.
Od wyboru grzejnika kanałowego w dużej mierze zależy efektywność systemu ogrzewania. Co należy wziąć pod uwagę, wybierając podłogowy grzejnik kanałowy? Tego dowiesz się z poradnika poniżej. W poniższym rankingu zaprezentowaliśmy najlepsze produkty, które warto wybrać. Najchętniej kupowany przez konsumentów model to ND Plus Turbo V-8/30/280. Sprzęt współpracuje z każdym typem kotła do temperatury 100 st.C. Równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniu. Ponadto praca wentylatorów urządzenia jest cicha, a komfort użytkowania wysoki. Drugim co do popularności modelem jest REGULUS Duo 100/350/2800. Jest to sprzęt przystosowany do montażu w domu jednorodzinnym lub bloku. Model montowany jest ze względów estetycznych, gdyż nie ogranicza przestrzeni. Co więcej, jest to produkt łatwo sterowalny i energooszczędny.
Tabela porównawcza
Najlepszy produkt
Model równomiernie rozprowadza ciepło po całym pomieszczeniu. Praca jest efektywniejsza, więc komfort użytkowania takiego produktu jest wysoki. Grzejnik kanałowy jest dobrym izolatorem, więc nawet przy dużych przeszkleniach zimne powietrze nie będzie odczuwalne w pomieszczeniach.
Wymagane jest dość częste i regularne czyszczenie kratek. W związku z tym, że produkt jest zlokalizowany na podłodze, szybko dostaje się do niego kurz oraz drobne zabrudzenia.
Model jest odporny na korozję. Wymiary grzejnika to 100 mm x 350 mm x 2800 mm. Moc urządzenia to 1549 W. Grzejnik oraz wannę kanału pokryto czarną farbą proszkową, a dekoracyjny podest wykonano z aluminium.
Drugi wybór
Produkt cieszy się dużą popularnością z uwagi na to, że można go używać zarówno jako podstawowe oraz jako dodatkowe źródło ogrzewania. Model ma długi okres gwarancyjny, co świadczy o jego bezawaryjności. Sprzęt można montować między kondygnacjami.
Niestety instalacja grzejnika powinna być przewidziana już na etapie projektowania budynku. Natomiast w istniejących już budynkach taka instalacja wymaga od nas wykonania wielu przeróbek.
Grzejnik ma wentylator o mocy 83 W. Dokładne wymiary produktu to: szerokość podestu – 300 mm, szerokość kanału – 250 mm, wysokość – 80 mm, długość – 2800 mm. Model składa się z dwóch układów: wodnego i oddawania ciepła.
Rozważ też
Grzejnik jest lekki, niewielki, więc nie ma problemu z transportem. Co więcej, w związku z tym, że nie jest ciężki łatwo go zamontować. Poza tym model jest wytrzymały i odporny na korozję, dlatego posłuży na długi czas.
Produkt wymaga częstej konserwacji, gdyż lokalizacja na podłodze powoduje to, że pod kratkę dostaje się kurz i inne drobne zabrudzenia.
Wymiary grzejnika kanałowego to 100 mm x 350 mm x 1500 mm. Sprzęt szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło. Kaloryfer ogrzewa pomieszczenie samodzielnie, nie ma konieczności instalacji modeli ściennych.
Jaki grzejnik podłogowy kupić?
Przewodnik zakupowy
Uważa się, że grzejniki podłogowe są dobrą alternatywą dla mat grzewczych. Sprzęty te określa się mianem kanałowych, co wynika z ich specjalnego sposobu montażu. Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się, jaki grzejnik podłogowy wybrać. Może to być doskonały wybór zwłaszcza do wnętrz o bardzo dużym metrażu i z wieloma przeszkleniami, gdzie nie ma miejsca na montaż zwykłych kaloryferów ściennych.
Zalety grzejników podłogowych
Grzejniki kanałowe nadają się do montażu nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w budynkach użyteczności publicznej. Zazwyczaj umieszcza się je w pobliżu drzwi balkonowych lub tarasowych, aby zapobiec odczuwaniu chłodu przedostającego się przez szczeliny. Jak już wspomnieliśmy, sprzęty podłogowe mogą doskonale zastąpić tradycyjne grzejniki ścienne. W nowocześnie urządzonych wnętrzach nierzadko zdarza się, że nie ma wystarczająco dużo miejsca na to, aby zainstalować na ścianach kaloryfery. Jednak bez nich w pomieszczeniu byłoby zbyt zimno, dlatego montaż grzejnika podłogowego pozwoli nam uniknąć odczuwania dyskomfortu przez chłód.
Za jedną z najważniejszych zalet kanałowych sprzętów uznaje się to, że można je zamontować zarówno na panelach, jak i deskach czy płytkach. Nie ma więc takich ograniczeń jak w przypadku klasycznego ogrzewania podłogowego. Poza tym nie ma zbyt dużego ryzyka, że sprzęt będzie negatywnie wpływał na wystrój pomieszczenia, ponieważ do wyboru mamy wiele różnych modeli.
Moc
Na moc grzejnika mają wpływ głównie jego wymiary. Wartość tego parametru należy dobrać tak, aby sprzęt mógł efektywnie ogrzać całe pomieszczenie. Do tego konieczne jest obliczenie jego kubatury, czyli pomnożenie powierzchni (wyrażonej w metrach kwadratowych) przez wysokość. Moc grzejnika może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy Watów. Im większy jest pokój, tym mocniejszego sprzętu będziemy potrzebować.
Wentylator
Jeżeli zdecydujemy się na zakup modelu z wentylatorem, wówczas jego moc może być nieco niższa. Ten dodatkowy element budowy może zagwarantować lepsze rozprowadzanie ciepła oraz dynamikę ogrzewania wnętrza. Kupując tego typu grzejnik, musimy się upewnić, że przy włączonym wentylatorze nie będzie generował zbyt dużego hałasu. Inaczej wydawane przez niego dźwięki szybko zaczną nas irytować i nam przeszkadzać.
Głębokość wanny
Wanna to część, w której jest osadzony grzejnik podłogowy. Jej materiałem wykonania jest ocynkowana blacha, pokryta dodatkowo warstwą farby w ciemnym kolorze. Wybierając odpowiedni sprzęt, musimy sprawdzić głębokość wanny, która przeważnie mieści się w zakresie od 8 cm do 70 cm. Płytsze modele są przeznaczone do montażu w mieszkaniach w bloku, natomiast głębsze w domach jednorodzinnych.
Podest
Podest (nazywany inaczej kratką) to jedyny element budowy kanałowych grzejników, który jest widoczny. Z tego względu musi on być dopasowany pod względem designu do wyposażenia wnętrza. Istotny jest m.in. materiał wykonania podestu, którym najczęściej jest aluminium lub drewno z widocznymi, poziomymi bądź pionowymi przetłoczeniami. Zazwyczaj kratkę musimy dokupić osobno, co daje nam więcej możliwości wyboru, choć są i tacy producenci, którzy dołączają ją do kompletu razem z grzejnikiem. Najważniejsze jest to, żeby podest ładnie się prezentował, był wytrzymały oraz łatwy do utrzymania w czystości. Jeżeli ogrzewanie jest zamontowane w pobliżu drzwi balkonowych, latem konieczne jest zabezpieczenie go przed zabrudzeniem przy pomocy tzw. podestu sezonowego. To specjalna nakładka pozwalająca na zakrycie kanałów grzewczych.
Wymiennik ciepła
Ważną rolę w kwestii, jaki grzejnik podłogowy jest najlepszy, odgrywa wymiennik ciepła. Najbardziej popularny jest ten wykonany z aluminium i miedzi, który montuje się bezpośrednio w wannie. To zapewnia dużą moc grzewczą. Są też modele z wymiennikiem z aluminiowych rurek i lameli, ale nie są tak chętnie kupowane.
Wymiary
Na podstawie wymiarów produktu możemy zdecydować, czy zmieści się w wybranym przez nas miejscu. Niektóre grzejniki są wąskie, inne z kolei bardzo szerokie, dlatego nie ma ryzyka, że nie uda nam się znaleźć tego właściwego. Wymiary sprzętu są uzależnione głównie od tego, gdzie chcemy go zamontować. Najczęściej spotykane są grzejniki o długości od 100 cm do 350 cm, ich szerokość może wynosić od 18 cm do 42 cm.
Sposób sterowania
Grzejnikami kanałowymi o prostej budowie przeważnie steruje się ręcznie, przy pomocy głowicy termostatycznej ukrytej w kanale. Dostęp do niej jest stosunkowo trudny, dlatego modele zapewniające większy komfort użytkowania są wyposażone w naścienne termostaty. Te niewielkie urządzenia gwarantują wygodniejszy sposób sterowania grzejnikiem. Godne uwagi są też sprzęty wykorzystujące komunikację radiową (dotyczy to tylko modeli bez wentylatora). Naszym zadaniem jest tylko ustalenie temperatury na sterowniku, wszystkie inne procesy zachodzą automatycznie po przesłaniu sygnału do sprzętów grzewczych. Mówi się, że najlepszy grzejnik podłogowy z wentylatorem to ten, który ma możliwość regulacji prędkości nawiewu. Jest do niego dołączony sterownik montowany na ścianie, który daje nam możliwość zachowania pełnej kontroli nad procesami grzewczymi.
Grzejniki podłogowe w dobrych cenach
Ile kosztuje dobry grzejnik podłogowy? Zakup sprzętu o mniejszej mocy to wydatek ok. 1000 zł. Jednak modele oferowane przez renomowanych producentów są o wiele droższe. Standardowo kosztują one ponad 4000 zł. Cena uzależnona nie tylko od mocy, ale i wymiarów oraz ilości elementów znajdujących się w zestawie.
Najlepsze grzejniki podłogowe w 2021 roku
Umieszczony poniżej ranking grzejników podłogowych podpowie Ci, które z dostępnych na rynku modeli są solidne i atrakcyjne.
Nasze zalecenia
ND Plus Turbo V-8/30/280
ND Plus Turbo V-8/30/280 to solidny grzejnik podłogowy. Można go wykorzystać zarówno jako podstawowe oraz dodatkowe źródło ogrzewania. Zastosowanie modelu jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przeszklonych pomieszczeniach. Ponadto urządzenie grzejne charakteryzuje się małą bezwładnością cieplną, co oznacza, że instalacja zapamiętuje bieżące parametry cieplne.
Produkt kanałowy jest wyposażony w wentylator o mocy 83 W. Sprzęt współpracuje z każdym typem kotła z maksymalną temperaturą 100 st.C. Grzejnik montujemy do instalacji grzewczej za pomocą dwóch rur przyłączeniowych. Dokładne wymiary produktu to: szerokość podestu – 300 mm, szerokość kanału – 250 mm, wysokość – 80 mm i długość – 2800 mm.
Sprzęt cieszy się dużym uznaniem konsumentów z uwagi na równomierne rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu. Użytkownicy, którzy wydają opinie o grzejnikach podłogowych tego producenta, twierdzą, że komfort ich użytkowania jest bardzo wysoki. Ponadto chwalą sobie cichą pracę wentylatorów.
REGULUS Duo 100/350/2800
Wszystkim osobom, które planują montaż grzejników podłogowych, polecamy REGULUS Duo 100/350/2800. Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim ze względów estetycznych, ponieważ nie ogranicza przestrzeni mieszkania.
Model ma moc 1549 W i jest sprzedawany w zestawie razem z podestem i sterownikiem. Dokładne wymiary grzejnika podłogowego to: szerokość podestu – 350 mm, szerokość – 300 mm, głębokość – 100 mm i długość – 2800 mm. Sprzęt jest odporny na zmienne oraz wysokie ciśnienie. Dodatkowo grzejnik stanowi ochronę przeszkleń przed osadzaniem się wilgoci oraz zaparowaniem szyb.
Hydraulicy pozytywnie wypowiadają się na temat urządzenia grzewczego, gdyż jest lekkie, więc nie sprawi problemu przy montażu. Uważają, że produkt można łatwo umieścić we wnętrzu, które ma skomplikowany kształt. Konsumenci recenzują grzejnik jako energooszczędny i łatwo sterowalny.
AQUILO FMK 110x420x1000
Wiele osób zdecydowało się na Purmo kanałowy AQUILO FMK 110x420x1000 może i Tobie przypadnie do gustu, gdy poznasz jego zalety. Grzejnik jest przeznaczony do montażu w podłogach ogrzewanych pomieszczeń.
Elementem grzejnym jest aluminiowo–miedziany wymiennik ciepła, który jest pomalowany na kolor czarny. Od góry grzejnik jest zabezpieczony podłużną bądź poprzeczną kratką, która ma funkcję maskującą. Dokładne wymiary modelu to 110 mm x 420 mm x 1000 mm.
Ten grzejnik podłogowy cieszy się dużą popularnością wśród konsumentów z uwagi na solidność wykonania. Zarówno prezentowany model, jak również inne produkty tego producenta mają długi okres gwarancji, co kupujący chwalą w swoich opiniach. Ponadto osoby, które zdecydowały się na montaż grzejnika, twierdzą, że jego pielęgnacja nie stanowi problemu.
ND Plus Turbo V-8/30/2300
Grzejnik ND Plus Turbo V-8/30/2300, tak samo, jak modele ścienne, ma dwa układy: wodny i oddawania ciepła. Pierwszy jest zbudowany z miedzianych rur grzejnych (równomiernie rozmieszczone i spięte na końcach miedzianymi kolektorami zbiorczymi). Układ oddawania ciepła składa się z lamel wykonanych z blachy aluminiowej, które są osadzone pionowo na rurach grzejnych układu wodnego.
Produkt kanałowy ND Turbo jest pozytywnie oceniany przez konsumentów z uwagi na to, że współpracuje z każdym typem kotła grzewczego do temperatury 110 st. C. Ponadto do jego podłączenia możemy wykorzystać dowolny typ rury. Dokładne wymiary sprzętu to: 80 mm x 300 mm x 2300 mm. Dzięki temu, że wanna (rynienka montażowa) nie jest głęboka, taki system ogrzewania kanałowego można instalować między kondygnacjami.
Model można wykorzystać zarówno jako dodatkowe źródło energii z innymi urządzeniami lub jako podstawowe źródło ciepła. Warto zaznaczyć, że producent zadbał o długi okres gwarancji, co świadczy o bezawaryjności sprzętu.
REGULUS Duo 100/350/1500
REGULUS Duo 100/350/1500 to produkt kanałowy, który można skompletować z podestem i sterownikiem. Grzejnik podłogowy chroni wszystkie przeszklenia przed zaparowaniem i osadzaniem się wilgoci. Stanowi bardzo dobrą ochroną przed przenikaniem zimnego powietrza w głąb pomieszczenia.
Ten dobry i tani grzejnik podłogowy wyróżnia się wysokim komfortem użytkowania. Efektywna praca gwarantuje dużo niższe koszty utrzymania. Konsumenci chwalą podest modelu, gdyż pasuje do każdego pomieszczenia. Poza tym uważają, że ogrzewanie kanałowe równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniu.
Dokładne wymiary produktu to 100 mm x 350 mm x 1500 mm. Model ten charakteryzuje się dużą odpornością na korozję. Co więcej, grzejnik ma małą masę, więc cechuje je niska bezwładność cieplna, a co się z tym wiąże, szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło. W związku z tym, że jest lekki, łatwo jest go transportować i montować.