Folie do laminowania ranking

Ostatnio aktualizowane: 13.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Argo A4 216x303mm to zdaniem kupujących najlepsza folia do laminowania na rynku. Produkt bardzo dobrze sprawdzi się do zabezpieczania takich materiałów jak cenne zdjęcia, plakaty, ogłoszenia i instrukcje BHP. Po nałożeniu folii dokument jest dobrze zabezpieczony przed zabrudzeniem i zalaniem. Model wyróżnia się dużą trwałością, bo ciężko go uszkodzić. Sporym atutem folii są jej właściwości antystatyczne, dzięki którym nie elektryzuje się. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach, więc ma szerokie zastosowanie w biurze. Powodem, dla którego Internauci wskazali właśnie ten produkt jako najlepszy, jest jego estetyczny wygląd. Folia jest odporna na zagniecenia, dlatego zabezpiecza nawet te dokumenty, które są często używane. Kolejnym produktem, który również spodobał się kupującym, jest Nowy Styl A3. Folia nada dokumentom połysk, ale też sztywność, przez co zabezpieczy je przed zniszczeniem. Powłoka nie wpływa na czytelność tekstu na kartce, co jest często chwalone przez Klientów. Grubość folii została specjalnie dopasowana, by nie wpływać negatywnie na użyteczność dokumentu, a jednocześnie zagwarantować mu maksymalną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi czy zawilgoceniem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką folię do laminowania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Zalaminowane dokumenty są świetnie chronione przed kurzem oraz zniszczeniem w wyniku zalania wodą czy narażenia na działanie promieni UV. Do tego jest nam jednak potrzebna specjalna folia. Jak znaleźć produkt mający odpowiedni format, grubość i wykończenie? Jeżeli przeczytasz umieszczony niżej poradnik, poznasz odpowiedź na to pytanie.

Format

Folie do laminowania dostępne są w kilku formatach, a najpopularniejsze to A5, A4 i A3. Wybór produktu uzależniony jest od rozmiaru dokumentów, jakie chcemy zalaminować. Do zabezpieczenia pocztówek czy standardowych zdjęć o wymiarach: 10 cm x 15 cm wystarczają kieszonki A5. Te większe niezbędne są do laminacji umów, ofert reklamowych i innego rodzaju dokumentów, które przygotowywane są na arkuszach w formacie A4 lub większym.

 

Grubość – jaka folia do laminowania jest najlepsza?

Grubość folii określana jest w mikronach. Może ona wynosić od 80 mic do 250 mic. Grubsze kieszonki są sztywniejsze i mocniejsze, dlatego mogą lepiej zabezpieczać dokumenty. Dużo jednak zależy od tego, w jakim celu będziemy wykorzystywać zalaminowany arkusz. Jeśli jest to np. zdjęcie, które chcemy powiesić na tablicy korkowej, nie musimy używać grubej folii. Ponad 100-mikronowe produkty służą do ochrony dokumentów, z których planujemy często korzystać. Są to m.in. pomoce naukowe dla nas lub dzieci, służące do prezentacji materiały reklamowe czy karty menu.

 

Wykończenie

Pod względem wykończenia wyróżniamy folie błyszczące i matowe. Połysk może nadawać dokumentom bardziej estetycznego wyglądu, jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Nadmiernie błyszcząca kieszonka przyczynia się do powstawania refleksów świetlnych obniżających czytelność zalaminowanych materiałów. Czasami lepiej więc sięgnąć po produkt matowy.

 

Opakowanie

Osoby wahające się, jaką folię do laminowania wybrać, powinny sprawdzić ilość sztuk w opakowaniu. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku, gdy z laminatora korzystamy bardzo często. Przeważnie tego typu produkty sprzedawane są po ok. 100 sztuk w komplecie, ale w razie konieczności na pewno znajdziemy też mniejsze opakowanie.

Ochrona dokumentów

Folia do laminowania musi skutecznie chronić dokumenty przed osiadaniem cząsteczek kurzu, w czym pomaga powłoka o antystatycznych właściwościach. Funkcją kieszonki jest też zabezpieczenie papieru przed zamoczeniem i zabrudzeniem. Często tego typu produkty sprawiają dodatkowo, że kolory na zalaminowanych arkuszach stają się bardziej intensywne. Tym samym cały dokument jest czytelny oraz estetyczny.
Dopasowanie do laminatora
Kupując folię do laminowania, zawsze należy upewnić się, że będzie pasować do naszego laminatora. Inaczej nie będziemy mogli użyć produktu lub zabezpieczymy dokumenty w niewłaściwy sposób. Większość folii ma uniwersalny charakter, co oznacza, że są przeznaczone do użytku we wszystkich urządzeniach do laminowania, bez względu na markę czy parametry techniczne.

 

Łatwość laminowania

Laminowanie nie jest trudne, jednak niedoświadczone osoby nierzadko mają z tym problem. Jeśli obawiamy się, że będziemy mieć problem z obsługą sprzętu, wybierzmy folię ze specjalnymi oznaczeniami (to tzw. technologia UDT). Najczęściej są to niewielkie strzałki lub inne symbole wskazujące, jak trzeba włożyć kieszonkę do laminatora. Nie musimy się martwić, że oznaczenia te będą widoczne na dokumencie, gdyż przy prawidłowej laminacji znikają po wyjęciu dokumentu z urządzenia.
Co więcej, najlepsza folia do laminowania umożliwia nam precyzyjne włożenie do kieszonki kartki papieru i zabezpieczenie jej tak, aby nie powstały zacięcia ani nieestetyczne pofałdowania. Źle i niestarannie zalaminowany arkusz nie tylko nie prezentuje się zbyt dobrze, ale przeważnie nie jest też wystarczająco czytelny.

 

Folie do laminowania w dobrych cenach

Za małe opakowanie folii do laminowania (ok. 20 sztuk) zapłacimy mniej niż 30 zł. Opakowanie, w którym znajduje się 100 kieszonek, jest droższe i kosztuje średnio od 50 zł do 200 zł. Producent nie jest jedynym czynnikiem, który wpływa na cenę folii. Istotną rolę odgrywa również jej grubość oraz wykończenie. Laminowanie to jedna z najskuteczniejszych metod ochrony dokumentów przed zniszczeniem. Nie warto nadmiernie oszczędzać na zakupie kieszonek do laminatora, jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie materiałów, z których korzystamy w pracy lub w domu.

 

 

Najlepsze folie do laminowania w 2021 roku

 

Zachęcamy do lektury kolejnej części tekstu – jest to ranking folii do laminowania. Poniżej znajdziesz opisy 5 produktów, które wybraliśmy dzięki analizie ich popularności wśród Klientów.

 

Nasze zalecenia

 

Argo A4 216x303mm 

 

Wielu konsumentów zainteresowało się folią do laminowania Argo A4 216x303mm. Kieszonka ma wymiary: 21,6 cm x 30,3 cm (format A4), a jej grubość to 80 mikronów. Produkt cechuje się dużą wytrzymałością, dlatego znalazł zastosowanie w restauracjach i biurach. Zalaminowane dokumenty są chronione przed zalaniem, zakurzeniem oraz zniszczeniem.

Folia jest przezroczysta i dobrze przylega do kartki papieru. Dzięki temu napisy na dokumencie są czytelne. Poza tym znajdujący się pod powłoką dokument się nie przesuwa. Materiał folii jest odporny na rozerwanie, więc do papieru nie dostanie się powietrze czy kurz. Producent zapewnia, że powłoka nie tylko nie zniekształca obrazu, ale też poprawia jego kolorystykę. Z tego powodu kupujący często używają folii do laminowania plakatów, zdjęć, pocztówek czy rysunków dzieci. Kieszonka ma właściwości antystatyczne, a więc nie elektryzuje się. Poza tym nie przyciąga ona włosów, sierści zwierząt i kurzu, dlatego łatwo jest utrzymać laminat w czystości.

Opinie o foliach do laminowania marki Argo są pozytywne. Wielu klientów jest zadowolonych z zakupu, gdyż powłoka zabezpiecza dokumenty na lata. Ich zdaniem, zdjęcia i pocztówki lepiej się prezentują, gdyż kolory są bardziej wyraziste.

 

 

 

 

Nowy Styl A3 

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrej jakości folii do laminowania, polecamy Nowy Styl A3. Jest to wysokiej jakości powłoka w formacie A3, czyli jej wymiary wynoszą: 30,3 cm x 42,6 cm. Grubość produktu to 80 mikronów. W opakowaniu znajdziesz 100 sztuk kieszonek. Zostały one wykonane z najwyższej jakości materiałów, które cechują się dużą wytrzymałością.

Powłoka ma błyszczące wykończenie, dlatego zalaminowane dokumenty dobrze się prezentują. Warto zaznaczyć, że liczne testy potwierdziły, że folia nie wpływa negatywnie na ich czytelność. Ponieważ kieszonka jest w pełni przezroczysta, możesz obserwować obraz bez jego zniekształcenia. Powłoka chroni dokument przed wilgocią, a nawet zalaniem wodą. Dzięki sztywnej fakturze papier nie gniecie się.

Recenzje produktu są pełne pozytywnych komentarzy kupujących. Bardzo dużo osób zakupiło ten model, ze względu na dużą ilość kieszonek w zestawie. Poza tym folia bardzo dobrze zabezpiecza dokumenty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z inwestycji zadowoleni są głównie pracownicy biurowi i właściciele restauracji, którzy przy pomocy produktu zabezpieczają swoje menu.

 

 

 

 

Leitz A4 

 

Dużą popularnością wśród konsumentów cieczy się Leitz A4, czyli wysokiej jakości folia do laminowania. Format dokumentu, który możesz zalaminować to A4. W opakowaniu znajduje się 20 sztuk folii o wymiarach: 21,6 cm x 30,3 cm. Producent zapewnia, że produkt nadaje się do wszystkich rodzajów laminatorów.

Produkt wyróżnia się łatwą aplikacją. Zastosowano tu system UDT, który wykorzystuje specjalne strzałki kierunkowe, znikające po zakończeniu laminacji. Największym atutem folii jest to, że poprawia kolory dokumentu. Produkt ma błyszczące wykończenie i podkreśla barwy, przez co zalaminowana fotografia lepiej się prezentuje. Folia gwarantuje ochronę przed zalaniem, brudem, zagnieceniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki dużej sztywności dokument nie pogniecie się, mimo częstego używania.

Prezentowany model to wysokiej jakości dobra i tania folia do laminowania. Z zakupu produktu zadowolona jest duża grupa konsumentów. Folia jest wytrzymała, a do tego sprawia, że oprawiony dokument ładnie się prezentuje.

 

 

 

 

Fellowes A4/250

 

Model Fellowes A4/250 to folia do laminowania takich dokumentów jak notatki, zdjęcia, menu, dyplomy czy podarowane nam rysunki.  Format produktu to A4 (21,6 cm x 30,3 cm). W jednym opakowaniu znajduje się 100 sztuk folii. Jej grubość to 250 mikronów.

Prezentowana folia ma szerokie zastosowanie nie tylko w biurach, ale również w domu. Po zalaminowaniu dokument chroniony jest przed kurzem, zabrudzeniem oraz wilgocią. Wiele osób przy pomocy produktu zabezpiecza umowy, instrukcje BHP, menu w restauracji oraz paragony po zakupie sprzętów elektronicznych z gwarancją. Folia chroni również dokument przed zmienieniem jego treści. Zdaniem wielu osób laminowanie nie wpływa negatywnie na dokument, a co więcej poprawia jego kolorystykę.

Choć nie jest to najtańszy produkt, warto w niego zainwestować. Folia wyróżnia się dobrą jakością wykonania, dlatego nie wpływa negatywnie na kolor dokumentu, który chroni. Powierzchnia kieszonki jest przezroczysta i ma wysoki połysk. Internauci najczęściej chwalili produkt za skuteczną ochronę dokumentów.

 

 

 

 

Opus Matt/Matt A5/100U 

 

Zachęcamy do kupna folii do laminowania Opus Matt/Matt A5/100U. Model ma format A5 (15,4 cm x 21,6 cm), więc polecany jest do zabezpieczania niewielkich dokumentów, jak pocztówki czy zdjęcia. W opakowaniu znajdziesz 100 sztuk folii, przez co produkt może być używany w biurach. Grubość powłoki to 100 mikronów.

Kieszonka jest dwustronnie matowa, czyli nie odbija światła, dlatego odczytanie tekstu na dokumencie jest bardzo proste. Producent zapewnia, że folia nie wpływa negatywnie na czytelność, a równocześnie poprawia kolory zdjęć. Powłoka ciasno przylega do dokumentu, dlatego nie powstają żadne pofałdowania i zagięcia. Oprawione dokumenty są sztywne oraz zabezpieczone przed zalaniem, zakurzeniem i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Osoby, które zakupiły ten model, są z niego bardzo zadowolone. Folia jest wytrzymała i dobrze się prezentuje. Konsumenci pochwalili kieszonki również za wytrzymałość. Po zalaminowanym dokumencie możemy pisać, a potem szybko to zmazać. Dlatego folia znajduje zastosowanie w restauracjach i biurach.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir