Ranking 5 najlepszych biurek narożnych w 2020

Ostatnio aktualizowane: 03.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Biurko narożne – Poradnik zakupowy, ranking i test

 

Szukając niedrogiego i praktycznego modelu biurka narożnego, warto zwrócić uwagę na model bardzo popularny wśród klientów, czyli IKEA BRUSALI Biurko Narożne. Biurko wykonane z płyty wiórowej pokrytej folią i płyty ABS zachowuje elegancki wygląd przez wiele lat. Atutem tego modelu jest również jego pojemność. Biurko, po obu stronach siedzącej osoby ma przestrzeń z czterema pojemnymi półkami, których wysokość może być regulowana przez użytkownika.  Popularności meblowi dodaje też fakt, że jest on dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: praktycznej – brązowej, pasującej do wielu wnętrz, a także eleganckiej – białej, nadającej pomieszczeniu wytwornego charakteru. Gdy Twoim celem jest znalezienie mebla, który pomieści dużo dokumentów, polecamy biurko komputerowe Raul. Jest to model składany z dwóch elementów: blatu biurka i szafek, które można w dowolny sposób ze sobą zestawiać.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Biurko narożne – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Biurko narożne to praktyczny mebel do wielu wnętrz. Stąd postanowiliśmy się przyjrzeć temu jakie rodzaje takich mebli są obecnie produkowane i jakie są ich cechy. Warto przed decyzją o zakupie zapoznać się z dostępnymi wariantami, aby wybrać ten, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Bowiem to, jakie jest najlepsze biurko narożne zależy właśnie od oczekiwań jakie przed nim stawiamy.

Materiał

Najważniejszym pytaniem, na które należy sobie odpowiedzieć jest to, z jakiego materiału chcielibyśmy mebel posiadać. Każdy z materiałów ma różne zalety, ale też i wady:

Drewno – to najstarszy materiał do produkcji mebli i jednocześnie niezwykle wytrzymały. Najsolidniejsze i najlepsze biurko narożne jest wykonane z drewna dębowego i bukowego. Tańsze odmiany mebli drewnianych to te, wykonane z sosny lub świerku (inne rodzaje drewna, choć rzadziej również są wykorzystywane). Biurko drewniane, zwłaszcza wykonane z dębu będzie meblem na lata, ale też będzie kosztowne.

Płyty meblowe – są to materiały imitujące drewno, ale znacznie od niego tańsze. Mają wytrzymałość zbliżoną do tej, jaka ma drewno. Materiały te stosunkowo łatwo dają się obrabiać (choć zależy to też od rodzaju płyty meblowej) i powstają z nich meble podobne do drewnianych.

Metal – to materiał często wykorzystywany do elementów konstrukcyjnych biurka, rzadko spotyka się blaty wykonane z metalu. Najczęściej będzie to stelaż połączony z blatem z drewna lub płyty, albo szkła hartowanego.

Szkło – to materiał, który daje się obrabiać na różne sposoby. Coraz chętniej wybierane są meble ze szkła giętego. Jednak w segmencie biurek ze szkła hartowanego najczęściej wykonane są jedynie blaty. Takie biurka cechuje ponadczasowy design i elegancja. Biurka takie są również drogie.

 

Wielkość

To kolejne kryterium, bardzo ważne, ze względu nie tylko na posiadane miejsce, ale oczekiwań dotyczących zadań, jakie ma spełniać mebel i jaki efekt wizualny chcemy osiągnąć, a także dla kogo biurko ma być przeznaczone.

Gdy wybieramy meble do pokoju dziecinnego, to dużą wagę przywiązujemy do wielkości mebla i przeważnie wybieramy dla mniejszych dzieci mniejsze modele. Często też w pokoju dziecka dysponujemy mniejszym metrażem i to do niego musimy dostosować nasz mebel. W tym wypadku zastosowanie znajdą wszytskie małe biureczka mieszczące się na 1 m2.

Jakie biurko narożne wybrać, gdy dysponujemy sporą przestrzestrzenią. Wówczas skupiamy się na funkcjonalności, bądź designie mebla – w zależności od tego, co jest w tym wypadku priorytetem. Domowe meble zwykle są bardziej funkcjonalne, gdy są zaopatrzone w rozmaite półki i szafki, a ich ilość uzależniona powinna być od ilości przedmiotów jakie chcemy w biurku przechowywać.

Inaczej sprawa wygląda, gdy kupujemy mebel do przestronnego biura, gdzie elegancja jest priorytetem. Tu często wybierane są modele nowoczesne, zaopatrzone jedynie w obszerny blat. Do tych mebli dokupuje się zwykle kontenerki czy wolnostojące szafki, które uzupełniają biurko.

 

Modułowość

W przypadku zakupu mebla narożnego (zwłaszcza większego), dobrze jest, aby miał on możliwość różnorodnego składania i rozkładania. Do jednego wnętrza będzie pasował lewy bok dłuższy, do innego prawy. Osoba leworęczna chętniej będzie miała dokumenty z lewej strony, praworęczna z prawej. Ponadto mebel taki można złożyć i używać jako biurko dla jednej osoby, lub rozdzielić i pozwolić pracować przy takim meblu dwóm osobom.

Dodatkowe funkcjonalności

Jako dodatkowe elementy, które mogą współistnieć w biurku bądź nie, należy wymienić na przykład możliwość regulacji wysokości blatu. Jest to istotne w szczególności, gdy mebel kupujemy dla dziecka. Gdy podrośnie, nadal będzie mogło korzystać, po regulacji wysokości, z tego samego biurka. Inne elementy mile widziane przez użytkowników to podstawka pod monitor (zwłaszcza osoby spędzające długie godziny przed monitorem docenią brak konieczności nadwyrężania kręgosłupa), wysuwany blat do umieszczenia klawiatury, a także miejsce przeznaczone do ustawienia jednostki centralnej, w przypadku używania komputera stacjonarnego. W takim przypadku cenne jest też to, aby blat biurka był wyposażony w otwór do poprowadzenia kabli.

 

Biurka narożne w dobrych cenach

Biurko, w zależności od materiału z jakiego zostało wykonane, wielkości, przeznaczenia i popularności producenta, może kosztować od 200 zł do nawet kilku tysięcy. Najpopularniejsze modele wykonane z płyt meblowych, wyposażone w pewną ilość szafek i półek, zwykle średnio kosztują kilkaset złotych, najczęściej od 300 do 500 zł.

 

5 najlepszych biurek narożnych. Opinie w 2020 roku

 

1. IKEA BRUSALI Biurko Narożne

 

Biurkiem narożnym, cieszącym się sporym zainteresowaniem klientów jest IKEA BRUSALI biurko narożne.Model jest dostępny w wersji kolorystycznej brązowej i białej, a jego wymiary wynoszą: szerokość – 120 cm, głębokość – 73 cm i wysokość – 73 cm. Obie wersje mają matowe wykończenie. Biurko jest tak skonstruowane, aby jednostkę centralną (jeśli mebel ma służyć jako biurko komputerowe) umieścić pod blatem w  narożniku.

Dzięki takiemu umieszczeniu zostaje wykorzystana przestrzeń, która zwykle w tego typu meblach nie pełni żadnej funkcji. Biurko wykonano z płyty wiórowej pokrytej folią i tworzywa ABS. Takie wykończenie sprawia, że powierzchnia blatu długo zachowuje atrakcyjny wygląd. Biurko, po zakupie, otrzymuje się w stanie do złożenia, ale czynność ta nie przysparza trudności, tak również wskazuje przeprowadzony tym zakresie test IKEA BRUSALI Biurko Narożne.

To co przyciąga klientów do tego modelu, to fakt, że biurko jest obszerne i ma wiele regulowanych półek. Jest to dobre biurko narożne do 350 zł. IKEA BRUSALI Biurko Narożne to model chętnie kupowany przez klientów, dlaczego tak się dzieje – co sprawia, że zwraca na siebie uwagę? Sprawdźmy.

Zalety
Solidne wykonanie.:

Mebel jest połączeniem takich materiałów jak płyta ABS i płyta wiórowa pokryta folią. Są to materiały zapewniające wysoką odporność na ścieranie, a więc trwałość na długi czas i niezmieniony wygląd mebla.

Znana marka:

Ikea, to marka, która wzbudza zaufanie klientów. Marka od lat przyzwyczaiła nas do atrakcyjnego designu, funkcjonalności, solidności i dbałości o detale.

Pojemność:

Biurko pozwala na schowanie wielu przedmiotów potrzebnych do pracy czy nauki. Po obu stronach siedzącej osoby przy biurku, znajdują się obszerne półki, które użytkownik może regulować według własnych potrzeb.

Atrakcyjna cena:

Mimo, że biurko jest pojemne i wykonane przez renomowanego producenta, jego cena jest niewysoka i dostępna dla niemal każdego z konsumentów.

Kolorystyka:

Dwa podstawowe kolory, w których biurko występuje (biały i brąz), sprawiają, że niemal każde wnętrze będzie dobrze wyglądać z jednym z nich. Biurko łatwo dopasować do pozostałego umeblowania.

Wady
Odkryte półki:

Część klientów zwraca uwagę, że niezamykane półki sprawiają, że zawartość nie tylko się kurzy, ale też jest wystawiona na oczy wszystkich osób odwiedzających biuro, czy domowy gabinet.

 

 

 

 

2. Biurko komputerowe Raul

 

Wielu klientów, szukając praktycznego biurka narożnego z przestrzenią do przechowywania dokumentów, jako atrakcyjne, wskazuje Biurko komputerowe Raul. Niewątpliwą zaletą tego mebla jest fakt, że składa się on z dwóch elementów: blatu biurka i oddzielnego elementu, jakim są szafki. Stwarza to możliwość wykonania dowolnej aranżacji.

Można ustawić obie części (prawo – lewo) narożnie, albo w jednym rzędzie. Biurko jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych: biały matowy, dąb sonoma, dąb sonoma z białymi elementami albo też kolor betonu z białymi elementami. Wymiary blatu biurka to szerokość: 136 cm, głębokość 68 cm, wysokość 75,5 cm. Natomiast szafka z półkami mierzy: szerokość 137 cm, głębokość 33,5 cm, wysokość 71,5 cm.

Oba elementy są wykonane z płyty MDF o grubości 16 mm. Producent wyposażył ten model w 3 duże półki i 3 szuflady do przechowywania dokumentów. Z opinii klientów wynika, że biurko dobrze spisuje się zarówno w warunkach domowych, jak i w biurze.

Biurko komputerowe Raul, to jeden z mebli dobrze odbieranych przez użytkowników, zwłaszcza tych, którzy cenią sobie wygodne przestrzenie do przechowywania dokumentów.

Zalety
Modułowa budowa:

Biurko składa się z dwóch elementów: blatu biurka, oraz szafki. Oba elementy można ustawiać w dowolnej konfiguracji względem siebie. Ułatwia to aranżację wnętrza i pozwala na wygodne ustawienie mebla.

Duża przestrzeń do przechowywania:

Szafka o wymiarach 137,5 x 33,5 x 71,5 cm to przestrzeń w całości przeznaczona do przechowywania dokumentów. Taka przestrzeń pozwoli na wygodne przechowywanie zarówno segregatorów z dokumentami, jak i uczniowskich podręczników.

Wersje kolorystyczne:

Dostępne wersje kolorystyczne: biały matowy, dąb sonoma, dąb sonoma z białymi elementami albo też kolor betonu z białymi elementami sprawią, że każdy użytkownik dopasuje mebel do swojego wnętrza.

Duża powierzchnia do pracy:

Blat biurka ma powierzchnię 136 x 68 cm. Jest to wystarczająca powierzchnia, aby wygodnie wykorzystać biurko do pracy, jak i nauki. Wszystkie potrzebne przybory znajdą na blacie miejsce dla siebie.

WAdy
Brak blatu pod klawiaturę:

Producent nie przewidział możliwości dołączenia dodatkowego blatu do klawiatury komputera. Zatem klawiatura to element, który musi się zmieścić na blacie podstawowym. Może to nieco utrudniać użytkowanie biurka do innych prac niż przy komputerze.

 

 

 

 

3. Dolmar Biurko Narożne G11 Gumi

 

Bardzo ciekawą i oryginalną jest konstrukcja mebla Dolmar Biurko Narożne G11 Gumi. Ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary wynoszące: szerokość i długość po 96,5 cm oraz wysokość 78,1 cm, mebel zmieści się nawet w niewielkiej przestrzeni w narożniku. Jest do dobry mebel do wykorzystania nieużywanego kąta, w którym praktycznie nic innego już się nie zmieści.

Również jego budowa sprawia, że pomieści sporo przedmiotów, bo konstrukcja zawiera kilka półek i schowków. Biurko jest utrzymane w kolorze dąb santana, a różne wersje mogą mieć uchwyty w odmiennych kolorach. Do wyboru jest popiel, czerwień i brąz. Klienci zwrócili uwagę, że właśnie te wstawki w odmiennym kolorze sprawiają, że mebel staje się atrakcyjny wizualnie.

Dodatkowo przestrzeń mebla została tak zaplanowana, że mimo niewielkiej powierzchni jest on pojemny i użyteczny. Klienci oceniają Dolmar Biurko Narożne G11 Gumi jako dobre i tanie biurko Dolmar Biurko Narożne G11 Gumi to mebel zaplanowany do niewielkich powierzchni, a mimo to jest ładnie wykonany i może stanowić ozdobę pomieszczenia.

Zalety
Niewielkie wymiary:

Biurko zaplanowano do pomieszczeń o niewielkiej przestrzeni. Wystarczy 1 m2 wolnej powierzchni, aby mebel znalazł tam swoje miejsce. Mimo niewielkich wymiarów wyposażone jest w kilka półek i szafek.

Ładne wykończenie:

Mebel jest dostępny w kolorze dąb santana. Jest to odcień pasujący do wielu wnętrz. Jako atrakcyjne dodatki jawią się uchwyty i narożniki wykonane w kontrastowych kolorach do wyboru: czerwony, popielaty lub brązowy.

Wysuwany blat:

Pod blatem biurka, jest dodatkowy blat wysuwany, przeznaczony na klawiaturę komputera. To wygodne rozwiązanie, biorąc pod uwagę to, że powierzchnia całości jest niewielka.

Wady
Mało miejsca na nogi:

Ze względu na niewielkie wymiary mebla, a także to, że pod blatem znajdują się szafki i półki do przechowywania dokumentów, biurko ma stosunkowo mało przestrzeni na nogi siedzącej przy nim osoby. 

 

 

 

 

4. Invicta Interior biurko narożne Big Deal

 

Osobom, które szukają elegancji i nowoczesności możemy polecić Invicta Interior biurko narożne Big Deal. Jest to biurko przeznaczone do obszernych pomieszczeń, bo zabierze łącznie przestrzeń 180 cm x 160 cm. Wysokość mebla to 75 cm. Klimat nowoczesności i elegancji tworzy tu materiał, z jakiego biurko zostało wykonane. Jest to czarne szkło hartowane o grubości 8 mm z nogami w formie metalowej ramy, wykończonej warstwą chromu o wysokim połysku.

Model ma budowę modułową, zatem od użytkownika zależy w jaki kształt ostatecznie poskłada biurko. Jedno ramię modułu ma wymiary 100 cm x 60 cm, a drugie 120 cm na 60 cm.

Opinie o biurku narożnym Big Deal mówią, że jest to model chętnie wybierany przez osoby, które posiadają przestronne biura i którym zależy na elegancji i nowoczesnym stylu. Często też klienci wskazują, że biurko można odłączyć i używać jako dwa oddzielne meble. Nasz ranking biurek narożnych przedstawił opis produktu, a teraz chcielibyśmy, na podstawie opinii klientów, opisać jakie zalety i wady dostrzegają w nim klienci.

Zalety
Elegancja:

Biurko jest zdecydowanie elementem biura, które będzie dodawać wnętrzu elegancji. Czarne, grube, hartowane szkło w połączeniu z chromowanymi nogami tworzą kanon nowoczesnego designu. Biuro z takim meblem jest nieco surowe, ale niezwykle szykowne.

Trwałość:

Blat z hartowanego szkła charakteryzuje duża twardość. Dzięki temu powierzchnia nie ulega ścieraniu, ani zarysowaniom. Mebel taki zachowuje swój idealny wygląd na długi czas.

Mobilność:

Modułowy charakter budowy biurka pozwala na jego dowolne ustawienie i konfigurację. Można używać je zestawiając dłuższy bok z dowolnej strony, a nawet oddzielić od siebie elementy i użyć jako 2 oddzielne biurka.

Wady
Brak miejsca na dokumenty:

Biurko nie zostało wyposażone w żaden kontenerek, czy jakiekolwiek półki do przechowywania dokumentów. W związku z tym, jeśli istnieje konieczność ich przechowywania, będzie to dodatkowy wydatek.

Nie do stacjonarnego komputera:

W przypadku wykorzystywania do pracy stacjonarnego komputera wszystkie podłączenia, przewody itp. Będą wyeksponowane na widok pracowników i odwiedzających biuro klientów. W takim przypadku elegancja takiego sprzętu będzie niezauważalna wśród plątaniny przewodów.

 

 

 

 

5. Biurko narożne MICHAŁ Dąb Sonoma

 

Dobre i tanie biurko narożne, to cel poszukiwań niejednego klienta. W tej kategorii polecić możemy biurko narożne MICHAŁ, dostępne w kilku wariantach kolorystycznych: dąb sonoma, dąb truflowy i białym. Wykonano je z płyty laminowanej 18 mm, oklejoną 0,6 mm warstwą PCV. Takie wykonanie wpływa na wysoką odpornośc na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowo biurko jest oklejone również od strony „pleców” więc można je ustawić również w taki sposób, że ta część jest widoczna. Wymiary mebla wynoszą: głębokość – 106 cm, szerokość – 132 cm i wysokość – 75 cm. Wystarczająca jest również przestrzeń na nogi osoby siedzącej przy biurku i wynosi: 50 cm –  szerokość i 62 cm – wysokość.

To co przypadło do gustu klientom, to fakt, że biurko wyposażono w wiele półek i schowków. Mamy tu nie tylko pojemną szafkę z półką, ale także miejsce na podręczne dokumenty oraz przestrzeń do umieszczenia jednostki centralnej. Dobre biurko narożne, to przede wszystkim takie, które odpowiada użytkownikowi. Jakie cechy ma biurko narożne MICHAŁ Dąb Sonoma?

Zalety
Duza przestrzen do przechowywania.:

Jedno skrzydło biurka służy do przechowywania dokumentów. Jest ono przestronne i wyposażone w wewnętrzną półkę. Jest również zamykane przesuwanymi drzwiami.

Dowolny układ:

Biurko jest dostępne w wersji z szafką po lewej stronie, lub jako lustrzane odbicie. Zatem każdy z użytkowników może je ustawić tak, jak najbardziej pasuje w pomieszczeniu.

Wersje kolorystyczne:

Dąb sonoma, dąb truflowy i biały, to kolory w których biurko można zamówić. Z dużą dozą prawdopodobieństwa, każdy z klientów będzie w stanie dobrać kolor do mebli już znajdujących się w pomieszczeniu.

Wady
Przestrzeń na dokumenty:

Biurko jest wyposażone w zasuwaną szafkę z półką do przechowywania dokumentów, jednak drzwiczki można przesunąć do połowy długości półek. Do przestrzeni położonej głębiej jest znacznie utrudniony dostęp.

Zabudowa „pleców”:

Producent podaje, że biurko jest okleinowane również od strony „pleców”, aby można było je wykorzystać np. jako biurko recepcji. Jednak miejsce przeznaczone na jednostkę centralną od strony „pleców” jest otwarte. Pozwala to na łatwiejsze podłączenie sprzętu, ale też sprawia, że wszystkie kable przyłączeniowe są poprowadzone na zewnątrz. Nie jest to estetyczne rozwiązanie.

 

 

 

Jak zrobić biurko narożne?

 

Wielu z nas, szukając mebla dla siebie, nie może znaleźć tego, który by dokładnie odpowiadał wymaganiom stawianym takiemu meblowi. Jeśli tak jest i w Twoim przypadku, zastanów się, czy nie lepiej byłoby zbudować mebel samodzielnie od podstaw, lub złożyć go z dostępnych w sklepach elementów. Jak to zrobić podpowiadamy poniżej.

Biurko narożne nowoczesne

Najprościej jest wykonać biurko nowoczesne. Takie meble z zasady są wyposażone wyłącznie w blat z nogami. Aby zaopatrzyć się w takie biurko, przede wszystkim należy zastanowić się z czego blat miałby być wykonany. A także, czy to ma być biurko narożne duże, czy może biurko narożne małe. Jeśli wybór padnie na materiały drewniane lub drewnopochodne, po wykonaniu pomiarów wielkości, wystarczy udać się do sklepu typu Castorama i tam wybrać rodzaj blatu i według dołączonych wymiarów zlecić w sklepie przycięcie.

Drewniany blat będzie wymagał obróbki szlifierskiej, a blat z płyty – wykończenia narożników. Kolejnym krokiem będzie zakup odpowiedniego stelaża, z którego wykonamy nogi. Wybór może też paść na gotowe „nogi”, które są dostępne w sklepach budowlanych. Po ich przymocowaniu biurko będzie gotowe do użycia.

 

Biurko składane z elementów

Jednak, gdy nie ma w Tobie tyle inwencji, aby zmagać się z obróbką drewna, proponujemy przyjrzeć się jakie biurko narożne może zaproponować sklep Ikea. Jest to firma znana z funkcjonalnych rozwiązań i tego, że poszczególne elementy można wiązać w jedną całość.

Być może znajdziesz w sklepie Ikea biurko narożne komputerowe, do którego skompletujesz kilka dodatków typu dodatkowy blat, szafka, czy kontenerek i w Twojej przestrzeni będą stanowiły zgraną całość. Tym sposobem możesz stworzyć biurko narożne z nadstawką, biurko narożne z regałem, czy biurko narożne prawe lub lewe.

 

Kolorystyka

Najchętniej wybieranym meblem pod względem kolorystycznym jest obecnie biurko narożne białe, biurko narożne czarne i biurko narożne dąb sonoma. I w tym kolorze znajdziemy wiele mebli w różnych sklepach stacjonarnych lub internetowych. Jeśli jednak masz inne preferencje, to możesz też brać pod uwagę indywidualne dopasowanie kolorystyki mebla do swojego wnętrza.

Nie koniecznie musi to być nowy mebel. Można wysłużone biurko odświeżyć nadając mu inną kolorystykę (farby kryjące akrylowe świetnie się do tego nadają), dołożyć parę nowych elementów w pasującym tonie i tym sposobem stworzyć mebel dostosowany do własnych wymagań użytkowych i estetycznych.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status