Najlepsza waga niemowlaka 3 miesiące

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką wagę dla niemowląt od 3 miesięcy wybrać?

 

Wychowywanie pierwszego dziecka jest szczególnie trudne, gdyż rodzice nie mają doświadczenia. Najczęstszą zmorą opiekunów jest waga niemowlęcia, gdyż wielu z nas ciągle wydaje się, że pociecha nie rośnie odpowiednio szybko. Aby upewnić się, czy nasze obawy są zasadne, polecamy zainwestowanie w wagę dla niemowląt. Zakup takiego urządzenie nie jest jednak tak prosty, jakby mogło się wydawać, dlatego polecamy Ci lekturę naszego poradnika, w którym postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czym charakteryzuje się najlepsza waga dla niemowląt od 3 miesiąca życia.

Na początku chcemy Cię poinformować, że zakup takiego sprzętu jest bardzo ważny dla kontroli rozwoju malucha. Brak przybierania na wadze jest oznaką zaburzeń, które mogą mieć katastrofalne skutki dla naszej pociechy. Jednak tradycyjne urządzenia, do ważenia dorosłych, mogą być niedokładne, gdyż maluszki są bardzo ruchliwe. Podczas gdy najlepsze wagi dla niemowląt od 3 miesiąca są przystosowane dla dzieci i pozwalają dokonać pomiaru w pozycji siedzącej lub leżącej.

W pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę na dokładność pomiaru, czyli na skalę podziałki. Wagi dla dorosłych pokazują liczby co kilogram. Jednak w przypadku najmłodszych koniecznie wybierz model z 5 gramową podziałką, gdyż pozwoli to na dokładną kontrolę przyrostu wagi.

Drugą decyzją jest wybór między sprzętem mechanicznym oraz elektronicznym. Pierwszy rodzaj urządzeń często możemy spotkać w szpitalach oraz przychodniach. Chcielibyśmy jednak odradzić ich zakup, gdyż osoby bez doświadczenia mogą mieć problem z odczytaniem pomiaru. Poza tym wagi elektroniczne są znacznie prostsze w obsłudze. Do tego, nowoczesne produkty umożliwiają nam zapamiętanie wyniku oraz poddanie go analizie, jak choćby śledzeniu przyrostu masy.

Aby zapewnić niemowlakowi wygodę w czasie ważenia, zwróć uwagę jaki kształt ma waga. Szczególnie polecamy produkty z lekkim wgłębieniem, w którym umieszczamy malucha. Taki kształt sprawi, że nawet najbardziej ruchliwy malec nie wypadnie podczas wykonywania pomiaru. Dużym udogodnieniem są podwyższone boki, które zapewniają dziecku pełnię bezpieczeństwa.

Dodatkowo, chcemy polecić wagi, które pokryto specjalną frotką, ceratą lub bawełną, gdyż są miłe w dotyku. Wynika to z tego, że poprawny pomiar uzyskamy, gdy maluch będzie nago, więc tworzywo z jakiego wykonano szalę nie może podrażniać jego skóry.

 

 

Wagi dla niemowlaka 3 miesiące – ranking

 

 

Babyono 291

 

Model Babyono 291 to godna polecenia waga dla niemowląt, które ukończyły już 3 miesiąc życia. Urządzenie jest w pełni elektroniczne, co ułatwia odczytanie masy ciała.

Na uwagę zasługuje kształt produktu, który posiada niewielkie wgłębienie, tam umieszczamy maluszka. Sprawia to, że możemy dokonać pomiaru również wtedy, gdy malec leży. Co więcej, krawędzie są podwyższone, więc ruchliwy niemowlak nie wypadnie. Dużym udogodnieniem jest to, że waga może być stosowana przez dłuższy czas, gdyż wytrzyma ciężar do 50 kg. Ważną cechą jest automatyczna blokada wyniku ważenia. Dodatkowo, model zapamiętuje ostatni pomiar, więc szybko ocenimy czy nasz maluszek prawidłowo się rozwija. Sam wynik jest bardzo dokładny, co potwierdziły liczne testy kliniczne.

Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tego oto modelu, gdyż pozwala na ważenie dziecka zarówno w pozycji leżącej oraz stojącej. Co więcej, obsługa produktu jest prosta i intuicyjna, więc nie sprawi nam problemu. Udogodnieniem jest funkcja tarowania, zatem nie zawsze musimy ważyć malca, gdy jest nago.

 

 

 

 

Abakus Baby 1613

 

Jeśli poszukujesz odpowiedniej wagi dla swojego niemowlaka, to urządzenie Abakus Baby 1613 na pewno Ci się spodoba. Największą zaletą produktu jest to, że możemy na nim ważyć malca w pozycji leżącej, siedzącej lub nawet stojącej. Ostatni pomiar jest możliwy po zdjęciu tacki. Pamiętaj tylko, że jest to urządzenie przeznaczone dla dzieci o wadze do 30 kg.

Sprzęt jest elektroniczny, więc odczytanie pomiaru jest bardzo proste. Co więcej, zaraz po wyświetleniu wagi, następuje blokada wyniku. Wyświetlacz LCD jest podświetlany, co dodatkowo ułatwia odczytanie wagi. Na uwagę zasługuje to, że dokładność pomiaru została przetestowana klinicznie i wynosi +/- 1%. Sprzęt zasilany jest na baterie (4 x AA), dlatego aby przedłużyć żywotność baterii po 20 sekundach następuje automatyczne wyłączenie modelu.

Prosta obsługa to główna zaleta, którą chwalą konsumenci. Co więcej zdaniem rodziców ta waga dla niemowląt od 3 miesiąca w dobrej cenie, to urządzenie, które powinni mieć wszyscy młodzi rodzice.

 

 

 

 

Hi-Tech Medical KT-Baby 14026619

 

Wszystkim, którzy poszukują dziecięcej wagi, polecamy model Hi-Tech Medical KT-Baby 14026619. Jest to bardzo nowoczesne urządzenie elektryczne, z którego szybko odczytamy masę ciała. Tego typu sprzęty są znacznie bardziej dokładne w swoim pomiarze, gdyż przeszły niezbędne testy kliniczne. Pamiętaj, że maksymalna waga dziecka może wynosić 20 kg.

Waga została wyposażona w ergonomiczną podstawę, która zapewnia maluchowi pełnię wygody. Powierzchnia jest pokryta warstwą antypoślizgową, więc dziecko nie poślizgnie się. Co więcej, funkcja tarowania pozwoli nam zważyć malca w pieluszce lub ręczniku. Na uwagę zasługuje też duży wyświetlacz, z którego w bardzo prosty sposób odczytamy wynik. Zaraz po ukazaniu się liczb, ekran zostaje zablokowany na kilkanaście sekund. Poza tym obudowa wagi wykonana została z tworzywa sztucznego, które łatwo się czyści.

Zdaniem wielu rodziców, prezentowany sprzęt jest godny polecenia, gdyż pomiar jest bardzo dokładny. Jest to ważne, gdy sprawdzamy czy nasze maleństwo prawidłowo się rozwija. Wyświetlana wartość zostanie podana z dokładnością do 1 g.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir