Najlepsza myjka parowa do samochodu

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką myjkę parową do samochodu wybrać?

 

Jeżeli masz już dosyć jeżdżenia po myjniach samochodowych, to polecamy Ci zakup myjki parowej. Jest to sprzęt, który pomoże Ci umyć samochód o wiele dokładniej niż z pomocą zwykłej gąbki i wody. Zazwyczaj urządzenia tego typu nie są skomplikowane w obsłudze, a stosowanie ich skraca czas mycia samochodu. Zastanawiasz się nad kupnem takiego urządzenia? Abyś nie musiał tracić czasu w sklepie, przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, w którym wypunktowaliśmy wszystkie cechy dobrej myjki parowej.

Najlepsza myjka parowa do samochodu w 2021 roku generuje duże ciśnienie. Abyśmy mogli bez problemu umyć cały samochód i pozbyć się trudnych zabrudzeń, to potrzebne jest nam ciśnienie co najmniej 100 barów. Kupując sprzęt generujący mniejsze ciśnienie, narażamy się na to, że nie będzie on zawsze w stanie pozbyć się każdego rodzaju zabrudzenia. Jednak nie zawsze taka intensywność jest potrzebna. Z ciśnieniem wiąże się moc produktu. Ta powinna wynosić co najmniej 900 W.

Ważna jest wygoda użytkowania. Urządzenia tego typu są zazwyczaj bardzo ciężkie. Dlatego najlepsze myjki parowe do samochodu są mobilne. Sprawdź, czy sprzęt jest wyposażony w kółka. Nie tylko ich obecność jest ważna. Przypatrz się, czy są one dobrze wykonane, a ciągnięcie sprzętu jest płynne. Powinien być on wyposażony również w dobrze wyprofilowany uchwyt, który ułatwi nam przemieszczanie myjki.

Aby operowanie sprzętem było łatwe, przypatrz się budowie myjki, a szczególnie jej wężowi. Wielu użytkowników myjek twierdzi, że im dłuższy jest wąż, tym łatwiej się nimi operuje. Z pomocą długiego węża możemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc w samochodzie, a także jest to łatwiejsze w przypadku ograniczających nas modeli sieciowych. Jeżeli natomiast nie chcesz mieć problemu z szukaniem przedłużacza, to zainwestuj w model akumulatorowy.

Pojemność zbiornika myjki również odgrywa niemałą rolę. Jeżeli nie jest on zbyt pojemny (np. 0,5 l), to możemy przygotować się na ciągłe ponowne napełnianie pojemnika, co przerywa naszą pracę i w rezultacie ją wydłuża. W przypadku myjek parowych standardem jest około 2 l – to wystarcza na umycie całego samochodu.

 

 

Myjki parowe do samochodu – ranking

 

 

Karcher HDS 6/14 C 

 

Karcher HDS 6/14 C to myjka parowa do samochodu w dobrej cenie, której moc wynosi 3,4 kW, co generuje ciśnienie od 14 bar do nawet 140 bar w zależności od naszych potrzeb. Taki zakres regulacji pozwala na swobodne dopasowanie ciśnienia do czyszczonej powierzchni. Specjalny system Easy Press sprawia, że nie musimy zbyt mocno naciskać na spust pistoletu, więc komfort pracy jest znacznie powiększony.

Obsługa produktu jest łatwa. Jedno pokrętło służy do regulacji temperatury, wyboru wody zimnej i gorącej, a także pozwala nam na regulację wydatku wody. Sprzęt jest dodatkowo wyposażony w filtr, który nie dopuszcza, aby do pompy dostały się jakieś zanieczyszczenia. W efekcie mamy możliwość dłuższej eksploatacji myjki.

Transport modelu również nie sprawi, że praca nim będzie uciążliwa. Jest on wyposażony w duże kółka oraz wygodny uchwyt. Dodatkowo urządzenie ma duży wlew, więc napełnianie zbiornika jest precyzyjne. Użytkownikom podoba się dobre wykończenie i łatwość użytkowania myjki, a w szczególności jej mobilności.

 

 

 

 

Kranzle Therm C 13/180 41.441


Chcielibyśmy zaprezentować Kranzle Therm C 13/180 41.441, myjkę parową, która zapewnia szybką oraz skuteczną pracę. Na początku przyjrzyjmy się dużym kółkom. Ze względu na rozmiar tych elementów bez problemu pokonamy wszystkie przeszkody na ziemi. Zbiornik paliwa ma pojemność aż 25 l, co starczy na umycie wielu samochodów.

Temperatura oraz ciśnienie myjki są regulowane. Ich dokładne dopasowanie nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli chodzi o ciśnienie, to mamy wybór – w zakresie od 30 bar do 180 bar. Duże, maksymalne ciśnienie jest generowane, dzięki dużej mocy wynoszącej 4,8 kW. Wąż urządzenia ma długość 10 m. Możemy więc umyć nim wszystkie trudno dostępne miejsca.

Sprzęt ma kilka ciekawych funkcji takich, jak kontrola przepływu wody, opóźnienie wyłączenia silnika, wyłączanie urządzenia po przekroczeniu 230 st. C. Jest to myjka ceniona głównie za bardzo dużą moc, a także za łatwe przenoszenie i wspomniane, liczne zabezpieczenia.

 

 

 

 

Nilfisk 107145010 

 

Nilfisk 107145010 to myjka parowa, z której większość użytkujących jest zadowolonych. Ten niewielki sprzęt nie będzie zabierał zbyt dużo miejsca w garażu lub w warsztacie. Maksymalne ciśnienie generowane przez sprzęt wynosi 170 bar. Jest to wystarczające, aby z pomocą urządzenia dokładnie umyć większość powierzchni.

Pojemność zbiornika na detergent myjki to 5 l. Z kolei pojemnik paliwa ma pojemność 17 l. Dlatego przez długi czas nie będziemy musieli go napełniać. Wąż jest zwijany na bębnie, dzięki czemu nie zabiera zbyt dużo miejsca, a jego długość to 15 m.

Funkcja opóźnionego startu oraz stopu sprawia, że ustawiony poprawnie sprzęt może pracować przez chwilę bez naszego udziału. Moc prezentowanego urządzenia wynosi 4,1 kW. Użytkownicy uważają, że opisywana myjka ma smukłą obudowę, dzięki czemu nie przeszkadza w miejscu jej przechowywania. Wspominają oni również o możliwości użycia detergentu, co ułatwia czyszczenie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir