Najlepsza poduszka ortopedyczna dla dziecka

Ostatnio aktualizowane: 21.06.24

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaką poduszkę ortopedyczną dla dziecka wybrać?

 

Dziecko to największy skarb i troszczymy się o nie już od pierwszych chwil jego życia. Już od pierwszych dni życia warto dbać o kręgosłup i odpowiedni komfort snu maluszka, gdyż wpływa to na jego rozwój i zdrowie. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup poduszki ortopedycznej, która jako produkt zdrowotny cieszy się coraz większą popularnością. Jednak takie akcesorium do snu musi być właściwie dobrane. Jak wybrać poduszkę? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Zanim zakupimy produkt dla naszego dziecka upewnijmy się, że dany model jest w pełni bezpieczny. Sprawdźmy, czy ma wszystkie niezbędne atesty. Wielu specjalistów zajmujących się snem podkreśla, że najlepsze poduszki ortopedyczne dla dzieci są wykonane z materiału, który zapewnia cyrkulację powietrza, co zmniejsza ryzyko rozwoju grzybów i pleśni. Poza tym zainwestujmy w model, który ma wielowarstwową konstrukcję, umożliwi to rozłożenie nacisku na główkę dziecka. Poprawi to zdecydowanie komfort snu maluszka.

Interesujący nas model powinien mieć odpowiednie wgłębienie na kark. Wówczas podczas snu główka pociechy będzie nieruchoma. Równie ważnym elementem jest wielkość produktu. Z racji tego, że umieszczamy poduszki zarówno w łóżeczkach, jak i wózkach, gdzie spełniają funkcję dodatkowej amortyzacji, powinny być niewielkie. Warto upewnić się, że gabaryty poduszki pozwolą na jej ulokowanie w obu miejscach, a jednocześnie będzie dopasowana do potrzeb dziecka.

Najlepsza poduszka ortopedyczna dla dziecka w 2024 roku ma dobre wypełnienie. Możemy wyróżnić dwa materiały: piankę termoplastyczną i poliuretanową. Pierwsza polecana jest w przypadku profilaktyki chorób kręgosłupa, ponieważ materiał zachowuje sprężystość oraz nie ulega odkształceniom. Natomiast drugi materiał, czyli pianka poliuretanowa, reaguje na temperaturę ciała, a co się z tym wiąże, dopasowuje się do pozycji podczas snu. Ponadto gwarantuje równomierne rozłożenie nacisku na poduszkę.

Higiena produktu też jest bardzo ważnym aspektem. Zainwestujmy w taki model, który, ma zdejmowaną poszewkę, będziemy mogli ją wyprać w pralce. Pozbędziemy się wówczas wszystkich groźnych bakterii.

 

 

Poduszki ortopedyczne dla dzieci – Ranking

 

 

Baby Dream MFP-4026 

 

Wielu rodziców zdecydowało się na Baby Dream MFP-4026, być może i Tobie przypadnie do gustu. Idealnie dopasowuje się do kształtów ciała dziecka, niezależnie, w jakiej pozycji śpi. Dodatkowo poduszka ma wyprofilowane miejsce pod główkę, które gwarantuje prawidłowe ułożenie naszej pociechy.

Wymiary tego produktu to 40 cm x 26 cm x 7 cm. Innowacyjna pianka, z której jest wykonany uniemożliwia rozwój alergenów, mikroorganizmów, a także chłonięcie drobinek kurzu. Otwory wentylacyjne zapewniają ciągłą cyrkulację powietrza.

Produkt ma miękką poszewkę z mikrofibry zapinaną na zamek. Doceniają to wszyscy rodzice, którzy zdecydowali się na zakup tej poduszki, gdyż dzięki temu istnieje możliwość jej prania. Dlatego przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd. Ponadto konsumenci docenili, że to akcesorium do spania spełnia kilka funkcji, a mianowicie: gwarantuje prawidłową pozycję snu od najmłodszych lat, spokojny i zdrowy sen, rehabilitację kręgosłupa oraz dbanie o jego prawidłowy rozwój.

 

 

 

 

CoolMed 25 x 23 x 3,5cm 

 

Chcemy zwrócić Twoją uwagę na CoolMed 25 x 23 x 3,5 cm. Jest to poduszka ortopedyczna przeznaczona dla niemowląt. Zapobiega powstawaniu zniekształceń głowy. Od zwykłej poduszki odróżnia się tym, że wykonana jest z wysoko elastycznej pianki poliuretanowej. Jej właściwości sprawiają, że reaguje na temperaturę oraz ciężar ciała, idealnie się do niego dopasowując. Ponadto produkt pozbawiony jest szkodliwych substancji.

Ta poduszka ortopedyczna dla dzieci w dobrej cenie znajduje zastosowanie zarówno w łóżeczku, jak i wózku. Jest niewielka, więc można ją zabierać wszędzie, co doceniają w komentarzach rodzice. Wymiary tego modelu to: 25 cm x 23 cm x 3,5 cm. Podszewka jest wykonana w 100% z poliestru, natomiast materiał poszewki składa się w 75% z bambusa i 25% z poliestru.

Wielowarstwowa budowa poduszki oraz wyprofilowane miejsce na główkę sprawiają, że ten ortopedyczny produkt zapewnia dobre warunki do snu i utrzymuje prawidłową pozycję głowy. Te rozwiązania pochlebnie opiniują konsumenci.

 

 

 

 

Valde Barnkudde B8D 

 

Czy warto kupić Valde Barnkudde B8D? Zdecydowanie tak. Jest to poduszka ortopedyczna zaprojektowana specjalnie dla dzieci. Zaletą modelu jest delikatność pianki. Specjaliści zalecają ten produkt, aby pomóc dzieciom w prawidłowym rozwoju odcinka szyjnego.

Większość rodziców zdecydowała się na zakup poduszki ze względu na liczbę poszewek dostępnych w wielu wzorach przyciągających wzrok i uwagę pociech. Użytkownicy doceniają również delikatną piankę zapamiętującą ułożenie ciała. Oznacza to, że akcesorium zapamiętuje kształt głowy i się do niego dostosowuje.

Wymiary poduszki to: 38 cm x 26 cm x 8,5 cm. Model jest odpowiedni dla dzieci od 2. roku do 5. roku życia. Produkt ma odpowiedni stopień twardości. Nie jest zbyt miękki, więc główka dziecka się nie zapada. Z drugiej strony materiał nie jest też twardy, więc nie powoduje dyskomfortu.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir