Poduszki do spania ranking  

Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Gdy szybko chcesz coś zmienić w swoim życiu, a źle się wysypiasz, to zacznij od poduszki. Gdy wstajemy rano bez bólu karku i ramion nasz dzień zaczyna się całkiem inaczej. My zaś wybraliśmy poduszkę, która taki miły poranek Ci zagwarantuje. Wyboru dokonaliśmy na podstawie przekazanych opinii klientów na temat różnych modeli poduszek i ich wygody i funkcjonalności. W taki sposób dowiedzieliśmy się, że najlepszą obecnie poduszką, która cieszy się dużym powodzeniem jest model Perdormire Moore. Wypełnienie wnętrza tego modelu jest wykonane z tak zwanej leniwej pianki Mindfoam. Jest to wysokoelastyczna pianka poliuretanowa, która zapewnia podparcie dla karku i głowy w najbardziej optymalny sposób. Poduszka dopasowuje się do kształtu osoby śpiącej i pomaga się w pełni zrelaksować podczas snu. Na wierzchu mamy bawełniany pokrowiec, który zamykany jest na zamek błyskawiczny, można go zdjąć i wyprać. Model ten jest również przeznaczony dla alergików, gdyż materiały, z jakich jest poduszka wykonana, ogranicza rozwój roztoczy. Natomiast gdy akurat przydałaby Ci się wygodna poduszka dla ciężarnych, to zainteresuj się najlepszym modelem z takim przeznaczeniem, którym jest Supermami SUPER MAMI.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką poduszkę do spania kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Poduszki do spania to bardzo szeroki temat. Możemy go rozpatrywać analizując ich przeznaczenie lub materiał, z którego są wykonane. Wszystkim niezdecydowanym, co do swoich preferencji w tym temacie, a jednak chcącym coś zmienić, bo obecny stan im nie bardzo odpowiada, dedykujemy ten właśnie poradnik. To, czy wskażemy, jaka jest najlepsza poduszka do spania zależy od tego, czy trafimy w Twoje zapotrzebowanie. Nie mniej celem naszym jest wskazanie jak najwięcej ich rodzajów i wariantów. Być może uda nam się trafić w Twoje potrzeby.

Jaką poduszkę do spania wybrać – rodzaj wypełnienia.

Poduszki bywają wypełnione najróżniejszymi materiałami, z których każdy ma nieco inne właściwości, a także spełnia potrzeby i oczekiwania innych grup osób. Najczęściej spotykane wypełnienie to poliester, puch, albo pierze, pianka termoelastyczna, oraz lateks.

Najtańsze poduszki poliestrowe są niezwykle puszyste, gdy je kupujemy, jednak pod naciskiem osoby śpiącej tracą bardzo szybko swoje właściwości. Takie poduszki kupimy już na 15 – 30 złotych. Droższe modele poliestrowe zawierają dodatki silikonowe, które podnoszą trwałość sprężystości takiej poduszki. Wyrób poliestrowo-silikonowy zachowuje długo swoje pierwotne właściwości, dodatkowo materiały takie są nieuczulające, a także wyrób taki można wyprać w pralce, bez utraty właściwości.

Puch i pierze – wypełnienie, kiedyś jedyne, dziś stanowi alternatywę dla innych wypełnień. Jest to stosunkowo drogi materiał, ale bardzo lekki, zwłaszcza puch, a także znakomicie odprowadza wilgoć. Na rynku można dostać różnej jakości poduszki z pierza i puchu. Lepsze właściwości ma pierze i puch gęsi niż kaczy. Często, aby nieco obniżyć cenę puchowej poduszki, jest do niej dokładane pierze. Jednak poduszki takie mogą niekorzystnie wpływać na alergików, więc osoby uczulone powinny jednak wybierać inne wypełnienia. To, czy poduszka puchowa nadaje się do prania w pralce trzeba sprawdzić na metce wyrobu. Jedni producenci pozwalają na pranie, inni nie.

Pianka termoelastyczna, to wypełnienie, które kształtem dopasowuje się do ciała osoby śpiącej. Poduszka taka ma dobrą sprężystość i jest miękka. Najczęściej z tego materiału są produkowane poduszki ortopedyczne, które mają wspomagać wszystkie dysfunkcje karku, ramion i kręgosłupa. Pianka termoelastyczna może być o różnym stopniu miękkości, w zależności od wymagań pacjenta. Taką poduszkę w większości wypadków można prać w pralce, nastawiając pranie na delikatny program.

Lateks to materiał, który ma zastosowanie zarówno w poduszkach tradycyjnych, jak i ortopedycznych. Jest to materiał trwały i podobnie jak pianka termoelastyczna, dostosowuje się do kształtu ciała. Dodatkowo lateks to materiał, który nie przyjmuje kurzu, więc jest polecany dla alergików. Poduszki z takiego materiału również można prać w pralce.

Poduszki z wypełnieniem z jedwabiu to ekskluzywny rodzaj poduszek. Jedwab nie przyciąga kurzu, więc nadaje się dla alergików. Również wpływa korzystnie na układ nerwowy i jest antystatyczny.

Podobnie nie przyciąga kurzu wełniane wypełnienie poduszki. Najbardziej cenione odmiany wełny do poduszek to wełna wielbłądzia, kaszmir i wełna z merynosów australijskich. Poduszki wełniane mają właściwości grzania zimą i odprowadzania ciepła latem nadają się, więc na każdą porę roku.

Panuje opinia, że poduszki wypełnione orkiszem zapobiegają bólom głowy, mięśniom i stawom, a także poprawiają wygląd skóry. Ziarna orkiszu mają zdolność dopasowania się do kształtu osoby śpiącej na takiej poduszce. Poduszkę tę można również podgrzać i przykładać w miejsce, które potrzebuje ogrzania. Poduszka długo utrzymuje ciepło, przez co doskonale można za jej pomocą rozgrzać ciało.

Wypełnienie z gryki, a właściwie łusek gryczanych daje właściwe podparcie dla karku. Taka poduszka również dopasowuje się dobrze do kształtu ciała, a do tego dobrze odprowadza ciepło i wilgoć, a także jest przewiewna.

Na rynku można również spotkać poduszki z wypełnieniem z naturalnego lnu. Len również nie przyciąga kurzu, jest więc odpowiedni dla alergików, pozwala też skórze oddychać i utrzymuje przyjemne uczucie chłodu.

Poduszki z wypełnieniem z prosa są polecane na okres zimowy, ponieważ proso zapewnia ciepło. Ponadto poduszka taka jest miękka i delikatna. Natomiast modele wypełnione włóknem miąższu bambusa charakteryzują się właściwościami antybakteryjnymi i antystatycznymi. Włókna takie zapewniają też przyjemną miękkość, pozwalają skórze oddychać. Dodatkowo włókna te przepuszczają i odparowują wilgoć i utrzymują stałą temperaturę.

Pewnie niewiele osób słyszało o poduszkach wypełnionych zieloną herbatą, która działa na człowieka relaksująco, kojąco i bakteriobójczo. Zielona herbata jest znana z wielu dobroczynnych właściwości, więc również warto zwrócić uwagę na jej wykorzystanie w poduszkach.  

 

Najlepsza poduszka do spania – podział ze względu na przeznaczenie

Poduszki do spania w dobrych cenach  również możemy podzielić ze względu na ich przeznaczenie. Część z nich z powodu innego przeznaczenia, różni się od pozostały dość znacznie. Przy czym omówimy tu wyłącznie poduszki specjalnego zastosowania, pomijając poduszki tak zwane „zwykłe”.

Największą grupą poduszek specjalnych są poduszki ortopedyczne. Ich zadaniem jest utrzymanie kręgosłupa, barków i ramion w pozycji naturalnej, tak, aby rano obudzić się bez bólów i nieprzyjemnych naprężeń. Generalnie rzecz biorąc spanie na takiej poduszce zaszkodzić nikomu nie może, nawet jeśli dolegliwości bólowych się nie ma. Natomiast, jeśli się ma, to można się ich skutecznie pozbyć. Jedynie nie zaleca się ich stosowania u dzieci do ukończenia drugiego roku życia. Aby dobrać dla siebie odpowiednią poduszkę trzeba zadać sobie parę pytań dotyczących pozycji przybieranej podczas snu, szerokości barków, czy wzrostu i wagi. Od wzrostu i wagi zależeć będą twardość i rozmiar poduszki, który szczegółowo dobierzesz z lekarzem ortopedą. Natomiast pozycja spania definiuje, za jakim kształtem poduszki powinniśmy się rozglądać.

 

 

Gdy śpisz na boku dobrym wyborem będzie poduszka z wyprofilowaniem w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego. Pozwala ona dobrze ułożyć głowę, w taki sposób, że kręgosłup zachowuje swój naturalny kształt. Gdy preferujesz sen na placach, to dobra będzie poduszka, która w dolnej części w środku posiada dodatkowe wcięcie profilowe ułatwiające przybranie wygodnej pozycji na plecach. Natomiast dla osób śpiących na brzuchu są przeznaczone poduszki w kształcie czterokątnej gwiazdy. Kształt taki pozwala na prawidłowe ułożenie ciała zachowując również możliwość swobodnego oddechu.  

Inną kategorią poduszek są poduszki dla niemowląt i małych dzieci. Generalnie noworodki powinny spać bez poduszki, ale dla grupy dzieci, które mają tendencje do ulewania pokarmu są poduszki zalecane. Poduszki dla niemowląt są poduszkami małymi i płaskimi. Wysokość takiej poduszki nie powinna przekraczać 2 – 5 cm. Często są to poduszki o kształcie klina, które nieznacznie unoszą główkę dziecka.

Olbrzymią grupą poduszek są poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Ze względu na to, że ciało kobiety bardzo szybko zmienia swoje rozmiary, a także nabywa ona rozmaite dolegliwości występujące podczas ciąży, spowodowały, że kobiety sięgają po różnego rodzaju poduszki, aby lepiej odprężyć się na leżąco. Poduszki te mają różne kształty, w zależności od występującej dolegliwości, czy chęci wsparcia wybranej części ciała. Możemy tu wybierać pomiędzy długą poduszką w kształcie litery „I”, którą kobieta układa wzdłuż całego ciała, albo poduszką w kształcie litery „C”, gdzie można się nieco poduszką „owinąć” przyjmując dogodną pozycję. Są też poduszki w kształcie cyfry „9”, „7”, litery „L”, czy litery „U”. Każdy kształt skupia się na podpieraniu innej części ciała. Jedna pani bowiem preferuje ułożenie nóg wysoko, druga natomiast potrzebuje wsparcia dla brzucha, a kolejnej doskwiera kręgosłup, gdy nie jest odpowiednio wsparty.

 

 

Najlepsze poduszki do spania w 2021 roku

 

Poniżej prezentujemy kilka wybranych, czołowych poduszek, które funkcjonują na naszym rynku. Wybierz jedną z nich dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Perdormire Moore

 

Poduszka Perdormire Moore jest przeznaczona dla wszystkich, którzy dbają o swoją wygodę podczas snu, a zwłaszcza osób, które odczuwają dyskomfort w okolicach karku i budzą się z bólem głowy. Wymiary tego modelu to szerokość 72 cm i długość 42 cm, a producent daje na swój produkt 5 lat gwarancji, zatem możemy mieć pewność, że długo nie zmieni ona swoich właściwości.

Poduszka wykonana jest z pianki Visco-elastic Mindfoam, która dopasowuje się kształtem do osoby śpiącej, co z kolei wpływa na poprawę krążenia krwi, w rezultacie czego rano obudzisz się zrelaksowany i wypoczęty, a przede wszystkim bez uciążliwego bólu karku czy głowy. Bawełniany pokrowiec, który jest na wierzchu, jest zamykany na zamek błyskawiczny, więc łatwo można go zdjąć i wyprać.

Dodatkowo materiały, z których model ten jest wykonany nie sprzyjają rozwojowi roztoczy, zatem produkt może być wykorzystywany przez alergików. Opinie o poduszkach do spania Perdormire Moore przekazują, że model ten doskonale podtrzymuje kark, a także dopasowuje się do śpiącej osoby w różnych pozycjach.

Perdormire Moore to poduszka do spania o wymiarach: szerokość – 72 cm, długość – 42 cm i wysokość – 11 cm. Model jest zrobiony z pianki Visco-elastic Mindfoam.

Zalety
Zdejmowany pokrowiec:

Do kompletu dołączono zdejmowany pokrowiec, który można prać w pralce w temperaturze do 30 st. C. Utrzymanie poduszki w czystości i zapewnienie sobie tym samym odpowiedniego poziomu higieny nie jest trudne.

Pianka Mindfoam:

Wykorzystana do produkcji pianka Mindfoam ma dobre właściwości - idealnie dopasowuje się do kształtu ciała, a ponadto zapewnia odpowiednie podparcie karku. Nie trzeba się więc martwić o ból pleców.

Atest Medyczny:

Prezentowana poduszka ma atest medyczny. Stanowi to potwierdzenie na to, że jej użytkowanie jest w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia.

Dla alergików:

Jak wskazuje producent, model jest wykonany z materiałów, które nie nasilają objawów alergii. W związku z tym poduszka jest polecana dla osób walczących z tą przypadłością.

Jakość:

Nawet po wielu miesiącach użytkowania produkt nie traci swojego początkowego kształtu.

Wady
Wysokość:

Nieliczne osoby uważają, że poduszka jest zbyt wysoka, a przez to mało wygodna. Należy podkreślić jednak, że są to indywidualne upodobania.

 

 

 

 

Supermami SUPER MAMI

 

Dla kobiet w ciąży jest przeznaczona jest poduszka Supermami SUPER MAMI. Jest do duża, puchata poduszka o długości 112 cm, do wykorzystania przez kobiety w trzecim trymestrze ciąży, kiedy to spanie zaczyna być utrudnione przez rosnący brzuch i kobieta ma trudności w znalezieniu wygodnej pozycji. Poduszka jest szczególnie polecana dla pań, które ze względu na stan ciąży mają zalecenia, aby dużo leżały i odpoczywały.

Poduszka zapewnia ergonomiczną postawę i dobre odciążenie stawu biodrowego, dzięki możliwości uniesienia kolana, a także pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji dla kręgosłupa. Elastyczne wypełnienie wnętrza powoduje, że każda kobieta znajdzie pozycję dopasowaną do swoich potrzeb. Poduszka też doskonale sprawdza się przy karmieniu malucha w początkowych miesiącach po porodzie.

Dzięki tej poduszce zarówno mama, jak i maluszek ułożą się wygodnie. Zewnętrzny materiał jest wykonany ze 100% bawełny, więc jest przyjemny i miły w dotyku, natomiast wypełnienie to włókno silikonowe certyfikowane antyalergicznie. Panie przekazują nam, że produkt ten jest wykonany starannie i pozwala na wygodne ułożenie brzucha, co zapewnia wygodę podczas spania i dziennego wypoczynku.

Poduszka do spania Super Mami C przeznaczona jest dla kobiet w ciąży. Model wykonano m.in. z bawełny. Wymiary produktu to: 115 cm x 55 cm.

Zalety
Certyfikat:

Potwierdzeniem na to, że poduszka została zrobiona z dobrej jakości tworzyw, jest certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Możemy być pewni, że wykorzystane do produkcji materiały nie zawierają szkodliwych dla zdrowia substancji.

Przeznaczenie:

Super Mami C będzie odpowiednia nie tylko w trakcie ciąży. Poduszka znajdzie zastosowanie do karmienia niemowlaka czy nauki siedzenia. Wiele osób wykorzystuje także model jako kojec, który chroni malucha przed ześlizgnięciem się z łóżka.

Poszewka:

Wykonana w 100% z bawełny poszewka zapewnia odpowiedni przepływ powietrza. Co więcej, jest bardzo delikatna dla skóry, co zmniejsza ryzyko wystąpienia podrażnień.

Antyalergiczne wypełnienie:

Model spełni oczekiwania alergików. Wszystko dlatego, że wypełnienie stanowią włókna silikonowe FILLBALL. Mają one antyalergiczne właściwości.

Wady
Nie dla wysokich kobiet:

Część osób uważa, że produkt z uwagi na swoje wymiary nie będzie odpowiedni dla wysokich kobiet.

 

 

 

 

Sensillo Klin

 

Dla naszych najmłodszych jest przeznaczona poduszka Sensillo Klin. Dziecko może jej używać od dnia narodzin. Poduszka została tak zaprojektowana, aby zapewniać dziecku bezpieczny i komfortowy sen, a jej klinowy kształt ułatwia dziecku oddychanie, natomiast wykonanie z pianki z perforacjami na całej powierzchni zapobiega poceniu się główki dziecka podczas snu, czy wypoczynku.

Prezentowana poduszeczka ma wymiary 38 x 60 cm i jest przeznaczona do wykorzystania w łóżeczku. Producent udostępnia jeszcze drugi rozmiar do wykorzystania w gondoli. Zewnętrzne poszycie, wykonane z miękkiego poliestru jest zdejmowane, więc łatwo utrzymasz je w czystości. Produkt jest szczególnie polecany maluchom, które mają problemy z ulewaniem pokarmu, bo klinowy kształt poduszki zapobiega ulewaniu, a także minimalizuje niebezpieczeństwo zakrztuszenia się dziecka.

Ponadto klinowy kształt poduszki sprzyja przyjęciu przez dziecko najbardziej optymalnej dla niego pozycji snu, czyli na plecach z lekko uniesionymi ramionami i główką. Osoby, które zakupiły tę poduszeczkę dla swojej pociechy, przekazują, że jest to dobra i tania poduszka do spania dla niemowląt, która dodatkowo umożliwia karmienie dziecka w łóżeczku.

Sensillo Klin to dobra poduszka do spania do 30 zł. Jest to model przeznaczony do łóżeczek dziecięcych. Produkt ma następujące wymiary: 59 cm x 37 cm x 7 cm.

Zalety
Ułatwia oddychanie i gwarantuje bezpieczeństwo:

Z uwagi na odpowiednio dobrany kształt poduszka ułatwia maluszkowi oddychanie i znacznie minimalizuje ryzyko zadławienia się pokarmem. Rodzice polecają Sensillo Klin dla niemowląt, które mają problem z ulewaniem mleczka.

Odpowiedni przepływ powietrza:

Model wykonano z perforowanej pianki, która dobrze przepuszcza powietrze. Nie ma więc obaw o to, że główka naszej pociechy będzie się nadmiernie pocić, co mogłoby zakłócić spokojny sen.

Pokrowiec:

W zestawie znajduje się łatwo zdejmowany pokrowiec, który ułatwia utrzymanie produktu w czystości. Warto podkreślić, że pokrowiec jest przyjemny w dotyku i nie powoduje podrażnień.

Wady
Zamek błyskawiczny:

Niektórzy sugerują, że jakość wykonania zamka błyskawicznego mogłaby być nieco lepsza (czasami element ten się zacina).

 

 

 

 

MDH Slim Qmed

 

Anatomiczna poduszka profilowana, której nasz ranking poduszek do spania nie mógł pominąć to model o wymiarach 58 x 46 x 10 / 6 cm o nazwie MDH Slim Qmed. Ma ona bardzo ciekawy kształt profilowanego prostokąta, który sprzyja dobremu ułożeniu ciała podczas snu. Dzięki tej poduszce ułożysz się do snu w taki sposób, aby wyeliminować napięcie mięśni w odcinku szyjnym kręgosłupa, a także pleców.

Model ten jest wykonany z tak zwanej leniwej pianki inaczej nazywanej pianką z pamięcią, która dostosowuje się do kształtu ludzkiego ciała. Gęstość pianki producent określa, jako „miękka”, a wynosi ona 50 kg/m3. Poduszka jest szczególnie polecana osobom lubiącym spać na brzuchu, a jej kształt pozwala na zarówno wygodne ułożenie ciała bez naprężeń kręgosłupa, jak i swobodne oddychanie w tej pozycji.

Producent również udziela 24 miesięcznej gwarancji na swój produkt. A użytkownicy tego modelu chwalą jego jakość, trwałość i wygląd. Przekazują również, że jest ona duża i wygodna i podpiera doskonale cały tułów podczas snu, a także, ze względu na swój nietypowy kształt ułatwia oddychanie podczas snu na brzuchu.

Poduszka do spania Qmed Slim Pillow ma wymiary: 56 cm x 48 cm x 10 cm. Model wypełniony jest pianką wiskoelastyczną.

Zalety
Ułatwia oddychanie:

Poduszka z pewnością spełni oczekiwania osób, które lubią spać na brzuchu. Model podpiera cały tułów i ułatwia oddychanie.

Wypełnienie:

Produkt wypełniony został pianką wiskoelastyczną. Ma ona dobre właściwości - pod wpływem ciepła dostosowuje się do kształtu ciała, co zmniejsza ryzyko pojawienia się uciążliwego bólu pleców.

Opakowanie:

Model sprzedawany jest w solidnie wykonanym opakowaniu. Może nam ono służyć do bezpiecznego przechowywania Qmed Slim Pillow. Warto wspomnieć, że opakowanie ma praktyczny uchwyt.

Wady
Czyszczenie:

Z racji tego, że poduszka ma jasne poszycie, jeśli chcemy utrzymać ją w idealnej czystości, musimy poświęcić sporo czasu na jej regularną pielęgnację.

Nieregularny kształt:

Model ma nieregularny kształt, dlatego ciężko dobrać do niego pasującą poszewkę.

 

 

 

 

Sissel Plus

 

 

Sissel Plus to poduszka ortopedyczna, dzięki której można skutecznie pozbyć się codziennego bólu karku tuż po przebudzeniu. Jest ona wykonana z antyalergicznych materiałów, bez toksycznych substancji w składzie (takich jak fluoro-węglowodory). Poszewka jest welurowa, a zastosowane wypełnienie to sprężysta pianka poliuretanowa.

Wymiary prezentowanego modelu są równe: wysokość – 14 cm, szerokość – 47 cm oraz długość – 33 cm. Zaleca się, aby prać poduszkę ręcznie, ale nie dotyczy to samej poszewki (można wyprać ją w pralce, w temperaturze do 40 st. C). Znajdujące się w piance otwory zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Konsumenci, którzy zdecydowali się na zakup poduszki, nie żałują dokonanego wyboru. Zapewnia ona odpowiednie podparcie karku, w efekcie czego mięśnie się rozluźniają. Co więcej, w razie potrzeby możemy wyjąć część wypełnienia, jeśli uznamy, że model jest zbyt wysoki. Produkt jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które śpią na boku.

Poduszka ortopedyczna Sissel Plus jest wypełniona poliuretanową pianką. Wymiary produktu to: 14 cm x 47 cm x 33 cm.

Zalety
Stała cyrkulacja powietrza:

Pianka, którą wypełniono model, zapewnia stałą cyrkulację powietrza, a jest to możliwe za sprawą niewielkich kanalików. Tym samym w nocy nie jest nam zbyt gorąco, także latem. Takie rozwiązanie docenią też osoby, które ze względu na stan zdrowia rzadko wstają z łóżka.

Stabilne podparcie karku:

Ta jednostronnie wyprofilowana poduszka gwarantuje odpowiednie podparcie karku i pleców. Ponieważ mięśnie nie są napięte, budzimy się wypoczęci, bez nieprzyjemnego bólu.

Wady
Biała poszewka:

Mimo że poszewka jest przyjemna w dotyku, nie wszystkim kupującym przypadła do gustu. Jest ona biała, a to powoduje, że stosunkowo szybko się brudzi.

Nie jest uniwersalna:

Poduszka jest odpowiednia dla osób, które śpią na boku. Te lubiące leżeć na brzuchu czy plecach powinny rozejrzeć się za innym modelem.

 

 

 

 

Kiedy dać dziecku poduszkę do spania?

 

Przygotowując wyprawkę dla nowo narodzonego dziecka rodzice skupiają dużą uwagę na tym, aby wybrane produkty były najwyższej jakości. Dlatego też wiele osób zastanawia się nad tym, jaka poduszka do spania jest polecana dla maluszka. Pojawia się też sporo pytań na temat tego, od kiedy należy stosować tego typu produkt. Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, przygotowany przez nas tekst powinien Cię zainteresować.

 

 

Czy należy korzystać z poduszki do spania od pierwszych dni życia dziecka?

Poduszka do spania to produkt, który nie jest potrzebny maluszkowi od pierwszych chwil życia. Wręcz przeciwnie – należy unikać tego typu dodatków w łóżeczku, ponieważ mogą one stanowić zagrożenie dla życia pociechy. Może być to mylące, ponieważ zwykle w zestawie z kolorową pościelą, otrzymujemy także poszewkę na małą poduszkę. Pediatrzy są jednak zgodni, co do tego, że należy unikać używania poduszek w łóżeczkach niemowlaków.

 

Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w łóżeczku?

Pojawia się więc pytanie – jak zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo w łóżeczku? W poprzednim akapicie zostało podkreślone, że w pierwszych miesiącach życia nie zaleca się układania w łóżku niemowlaka poduszki. Należy także zrezygnować z innych dodatków np. kolorowych pluszaków. Choć bez wątpienia sprawiłyby one, że pokój malucha stałby się bardziej przytulny, niemniej jednak istnieje ryzyko, że zabawka przewróci się na niemowlaka, co mogłoby mieć przykre konsekwencje (szczególnie jeśli pluszak byłby spory). Jeśli chcemy zapewnić dziecku rozrywkę w łóżeczku, lepiej zdecydować się na zakup karuzeli grającej. Nie należy także kupować zbyt grubej kołderki – wystarczy cienki kocyk, a nawet tetrowa pielucha (w zależności od pory roku i temperatury w pomieszczeniu). Jeśli wybierzemy cienkie, niezbyt duże przykrycie, mamy pewność, że pociecha nie naciągnie kołderki na głowę w trakcie snu.

 

Czy poduszka do spania dobrze wpływa na rozwój pociechy?

Dla dorosłych poduszka do spania wydaje się podstawowym wyposażeniem łóżka – takim, bez którego sen nie jest komfortowy. Trzeba jednak podkreślić, że potrzeby starszej osoby, znacznie różnią się od tego, co wymaga maluch. Ciało niemowlaka nie jest odpowiednio ukształtowane. Malutkie dziecko powinno mieć ułożoną głowę równo z kręgosłupem. Jeśli położylibyśmy ją na poduszkę, wspomniany układ nie zostałby zachowany. Mogłoby to doprowadzić do nieodwracalnych zmian w rozwoju naszego maluszka np. odkształcenia główki. Poduszka stanowi także spore utrudnienie, jeśli dziecko chce się przekręcić na inną stronę. Puszysty materiał ogranicza ruchy malucha utrudniając zmianę pozycji, a tym samym jego prawidłowy rozwój.

 

 

Poduszka niemowlęca

Przy okazji analizowania tematu przydatności poduszek w łóżeczku dziecka warto wspomnieć o dostępnych na rynku poduszkach niemowlęcych. Są one bardzo cienkie, dlatego nie zagrażają zdrowiu maluszka. Warto wspomnieć, że tego typu produkt może okazać się bardzo pomocny np. wtedy, kiedy nasze dziecko męczy uporczywy katar (poduszka ułatwia usunięcie zalegającej w nosie wydzieliny). Jeśli jednak nie ma takiej potrzeby, lepiej ograniczyć ich zakup.

 

Kiedy kupić maluszkowi poduszkę?

Choć poduszka nie jest potrzebna niemowlakowi, po osiągnięciu przez naszą pociechę określonego wieku staje się bardzo przydatnym produktem. Skąd wiedzieć, kiedy nasze dziecko potrzebuje tego typu produktu? Lekarze zaznaczają, że maluch może spać na poduszce od około 12. – 18, miesiąca życia. Jest to jednak sprawa indywidualna. Konieczne jest, aby dziecko potrafiło samodzielnie zmieniać pozycje.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Lulando 120X40

 

Poduszka LULANDO 120X40 jest przeznaczona do spania na boku. Jej wymiary to 120 cm x 40 cm, a waga wynosi 1,3 kg. Może ona również służyć kobietom w ciąży, do ułożenie się do snu, na zalecanym podczas ciąży, lewym boku. Producent oferuje ten model w dwóch wariantach wykonania. Zewnętrzna powłoczka może ona być wykonana z 100% bawełny lub z mikrofibry.

Powłoczka jest zapinana na zamek błyskawiczny, więc można ją zdjąć z poduszki i wyprać. Wyprać również można i samą poduszkę, która jest wypełniona poliestrem. Pranie nie zmienia właściwości poduszki, a pozwala zachować higienę użytkowania. Wnętrze poliestrowe, uszlachetnione silikonem jest trwałe i przez długi okres zachowuje puszystość i miękkość przyrównywaną do puchu. Oba materiały, poszewka i wnętrze, posiadają certyfikat Oeko-Tex Standard 100 – Klasa I, który pozwala na kontakt tych materiałów z wrażliwą skórą małych dzieci.

A osoby, które zakupiły ten model przekazują, że jest on użyteczny dla wszystkich, którzy mają problem z wygodnym ułożeniem ciała do snu. Model ten bowiem zapewnia podparcie na całej długości śpiącej osoby.

Lulando to poduszka ciążowa ułatwiająca spanie na boku. Produkt ma wymiary: szerokość – 40 cm i wysokość – 120 cm. Model zrobiono z bawełny.

Zalety
Higiena:

Należy zwrócić uwagę, że można prać zarówno sam pokrowiec, jak i całą poduszkę. To pozwala zapewnić nam maksymalną higienę. Mamy pewność, że na produkcie nie będą rozwijać się bakterie.

Certyfikat:

Model ma certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który potwierdza, że poduszka jest bezpieczna dla zdrowia i nie stanowi zagrożenia dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Producent zapewnia, że produkt jest odpowiedni dla niemowląt.

Wady
Wypełnienie:

Część konsumentów zaznacza, że wypełnienie po pewnym czasie traci swój początkowy kształt.

Kształt:

Internauci uważają, że model mógłby mieć lepiej wyprofilowany kształt. Tego typu opinie nie zdarzają się jednak zbyt często.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status