Poduszki ciążowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 22.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Gdy jesteś w ciąży i pilnie potrzebujesz dobrej poduszki ciążowej, to możemy polecić sprawdzony przez wiele użytkowniczek model. Model ten nie tylko jest najczęściej kupowanym, ale też zbiera najwięcej pozytywnych opinii. Zatem zachęcamy do kupna produktu SUPERMAMI PODUSZKA DLA KOBIET W CIĄŻY SUPER MAMI TYP C. Jest to duży model, w którym układasz wygodnie całe ciało i dzięki temu możesz przybrać wygodną i polecaną dla ciężarnych pozycję do spania na boku. Produkt ten zarówno wspiera głowę, jak i plecy, a umieszczając między kolanami dolną część zapobiegamy bólom kręgosłupa. Poduszka ta również z powodzeniem służy po porodzie, do przybrania wygodnej pozycji podczas karmienia dziecka. Model ten został wypełniony certyfikowanymi i antyalergicznymi włóknami silikonowymi i posiada zdejmowaną poszewkę wykonaną ze 100% bawełny. Wypełnienie włóknem silikonowym pozwala na idealne dopasowanie poduszki do wymogów własnego ciała, a dając mu doskonałe wsparcie pomaga ciężarnej odprężyć zmęczone i obolałe plecy, dać wsparcie opuchniętym nogom, czy rosnącemu brzuszkowi. Gdybyś miała trudności w nabyciu wskazanego modelu, to zapoznaj się z parametrami poduszki Motherhood Niebieskie Gałązki. Jest ona niemal tak dobra, jak wcześniej opisywana.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką poduszkę ciążową kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ciąża, to często stan, który kobiety ciężko przechodzą. Są bardziej zmęczone, trudno znaleźć im wygodne miejsce do wypoczynku nocnego w łóżku, ze względu na dynamiczne zmiany zachodzące w ich organizmach. Aby ułatwić przejście tego okresu można zaopatrzyć się w poduszkę ciążową, która może w nocy podtrzymać brzuch, albo kojąco działać na kręgosłup, złagodzić ból stóp, kolan, ramion czy szyi. By dowiedzieć się, jaką poduszkę ciążową wybrać, zapraszamy do przeczytania naszego przewodnika, w którym postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania i przekazać, na jakie cechy poduszki ciążowej należy zawracać uwagę przy jej zakupie.

Jaka jest najlepsza poduszka ciążowa – kształt

W zależności, którą partię ciała chciałybyśmy wspomóc poduszką, mają one różne kształty. Najczęściej wybierane poduszki to tzw. kojec. Są to modele w kształcie litery „J”, „L”, „C” „U”. Takie kształty powodują, że ciężarna może dać dodatkowe oparcie plecom, głowie, udom oraz wciąż powiększającemu się brzuchowi. Po porodzie takie poduszki mogą służyć również, jako pomoc w karmieniu, albo pomoc przy nauce dziecka w siadaniu.

Poduszka w kształcie litery „I”, zwykle plastyczna, jest używana, jako podpora pod brzuch, między uda, albo pod głowę. Ta o kształcie liczby „9” wspomaga spanie na lewym boku, taka pozycja odciąża wszystkie organy wewnętrzne.  Podstawki elewacyjne są wskazane przy bólach i obrzękach nóg i powodują, że w trakcie snu kobieta ma nogi ułożone nieco wyżej niż resztę ciała. Natomiast anatomiczne poduszki, tzw. „kliny” odciążają stawy biodrowe, kręgosłup, lub są stosowane między kolanami.

Każda z Pań musi sama dobrać do swoich potrzeb kształt poduszki, tak aby spełniał on jej wymagania i przynosił ulgę w dolegliwościach, a także aby noce były przespane i stanowiły dla przyszłej mamy dobry wypoczynek.

 

Jakość poduszki ciążowej – wypełnienie

Pierwsza sprawa, przy zakupie poduszki ciążowej, która może mieć przecież najróżniejsze kształty, sprawdź czy ma odpowiednią, zdejmowaną poszewkę z włókna naturalnego, np. z bawełny. Dokupić poszewkę do tak dziwnego kształtu, to sprawa całkiem niemożliwa, a przecież musisz mieć możliwość zdjęcia i wyprania poszewki. Kolejna sprawa to rodzaj wypełnienia poduszki. Obecnie na rynku można spotkać cztery rodzaje wypełnień takich poduszek: styropianowe, silikonowe, poliestrowe i piankowe.

Wypełnienie styropianowe – to na ogół najtańsze wypełnienie, więc i poduszka będzie w dolnym zakresie cenowym. Wśród takich poduszek da się wybrać różne stopnie twardości. Jednak kulki styropianowe mają tendencję do przemieszczania się i w nocy może okazać się (zwłaszcza po pewnym okresie użytkowania poduszki), że w jednym miejscu jest nadmiar styropianu a w innym mogłoby go być więcej. Przy zakupie takiej poduszki trzeba też mieć świadomość, że styropian przy przemieszczaniu się wydaje charakterystyczny szelest, który może być dla niektórych mam denerwujący.

Wypełnienie silikonowe może przybrać postać granulatu lub włókien z kanalikami powietrznymi. Włókna z kanalikami zapewniają bardzo dobrą sprężystość i przepuszczają powietrze. Jest to materiał o bardzo dobrych parametrach zapewniający trwałość, odpowiednią sprężystość, a co za tym idzie – wygodę.

Wypełnienie poliestrowe jest stosowane w formie granulatu lub włókien. Dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Ponadto wypełnienie tym materiałem daje poduszce sprężystość i odpowiednią elastyczność, a także wymaganą twardość.

Zatem, jak widać, najlepszym wypełnieniem, jest silikon lub poliester. Włókna te nie ulegają szybkiemu zużyciu, więc poduszka taka długo posłuży (nawet do kilku ciąż). Również oba materiały są hipoalergiczne, więc przyjazne wszystkim alergikom. Dobrze jest też, aby poduszka ciążowa miała różną twardość w różnych jej partiach. Poduszka powinna być nieco twardsza w miejscach, gdzie podpiera nogi czy biodra, a miękka w pozostałych miejscach.

2-poduski-ciaznowe

Zalety używania poduszki ciążowej

Pozornie mogłoby się wydawać, że używanie poduszki ciążowej to raczej uciążliwość dla kobiety, niż pomoc. Bowiem poduszka ciążowa utrudnia zmianę pozycji kobiety podczas snu. Ale zostało udowodnione naukowo, że dla ciężarnej kobiety najzdrowsza pozycja do spania to ułożenie na lewym boku. Kobieta wówczas nie uciska żadnych ważnych organów, a jej dziecko otrzymuje właściwą ilość krwi i tlenu. Spanie na prawym boku, przy ciążach zagrożonych, może wręcz być niebezpieczne dla dziecka, gdyż może ono otrzymać zbyt małą porcję krwi.  Ponadto wszystkie poduszki ciążowe w dobrych cenach mają za zadanie ulżyć dolegliwościom ciążowym.

W zależności od kształtu, twardości i przeznaczenia, poduszki odciążają plecy matki, zmniejszając ich ból, zmniejsza lub nawet usuwa ból karku, oraz bóle ramion. Często podczas ciąży występują obrzęki i bóle nóg. Użycie odpowiedniej poduszki może zapobiec dolegliwościom bólowym, a także ograniczyć obrzęki. Na koniec, gdy ciężarna przechodzi ciążę bez specjalnych dolegliwości, to poduszka po prostu pozwala na ułożenie ciała w łóżku w wygodnej pozycji, dzięki czemu mniej kobiet ma problemy ze snem w czasie ciąży. Poduszka także daje oparcie na wciąż powiększającemu się brzuchowi.

W poduszkę warto, zatem się zaopatrzyć już około 16 tygodnia ciąży, w takim okresie większość kobiet zaczyna odczuwać dyskomfort w związku ze zmieniającymi się wymiarami ciała.

 

 

Najlepsze poduszki ciążowe w 2021 roku

 

Poduszki ciążowe stają się w naszym kraju coraz bardziej popularne. Komfort, który zapewniają jest nieoceniony w trakcie długich i ciężkich miesięcy ciąży. Jaka poduszka ciążowa jest najlepsza? Jeśli chcesz otrzymać wskazówki jak wybrać najlepszy produkt to przeczytaj nasz ranking, w którym poduszka dla ciężarnych gra pierwsze skrzypce.

 

Nasze zalecenia

 

Supermani Typ C

 

Supermani Typ C to zupełna nowość na rynku, jednak od razu zdobyła grupę wiernych fanek i dlatego zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu poduszek ciążowych. Jest to dobry produkt, który zapewni komfort każdej, przyszłej mamie. Powstał z myślą o kobietach w trzecim trymestrze ciąży. Ze względu na swój kształt, stanowi on nieocenione wsparcie dla kobiecych pleców.

Spanie lub odpoczywanie na nim zaowocuje zmniejszeniem bólów kręgosłupa. Poduszka wykonana jest ze 100% bawełny, dzięki czemu jest miękka. Jej wnętrze wypełnione jest certyfikowanym, antyalergicznym włóknem silikonowym, który posiada wszystkie niezbędne atesty.

Produkt jest zatem bezpieczny. Poza tym łatwo utrzymać go w czystości, wystarczy zdjąć odpinaną na zamek poszewkę i włożyć do pralki. Długość tego modelu to 115 cm. Ta najlepsza poduszka zyskała wiele pozytywnych ocen. Przyszłe mamy pochwaliły jejwygodę, estetykę i funkcjonalność. 

Ciąża bywa dla kobiet bardzo trudnym okresem w życiu. Mimo zmęczenia, często ciężko jest im odpowiednio wypocząć. Przede wszystkim dlatego, że trudno jest znaleźć odpowiednią pozycję odciążającą kręgosłup i zapewniającą komfort  Aby łatwiej przejść ten niełatwy moment, warto zakupić poduszkę ciążową. W nocy może ona podtrzymać brzuch lub przynieść ukojenie dla kręgosłupa, stóp, ramion i szyi. Najlepsza poduszka ciążowa w 2021 roku to produkt marki Supermani, który zyskał uznanie wielu konsumentów.

Zalety
Bezpieczeństwo:

Zarówno materiał, z którego została wykonana poduszka, jak i jej wypełnienie, posiadają wszelkie możliwe atesty alergiczne, dzięki czemu są bezpieczne dla przyszłych mam. Poza tym tkanina zewnętrzna jest bardzo miła w dotyku.

Utrzymanie czystość:

Poduszka posiada pokrowiec z zamkiem, który można zdjąć i wyprać w pralce, zatem utrzymanie produktu w czystość jest bardzo proste.

Wygoda:

Ze względu na swój kształt oraz miękkie wypełnienie, poduszka jest niezwykle wygodna.

Cena:

Jest to dobra poduszka ciążowa do 100 zł. Trudno znaleźć na rynku równie dobrą i tanią propozycję, która cieszyłaby się takim uznaniem konsumentek.

Wygląd:

Poduszka występuje w kilku kolorach i wzorach, dzięki czemu jest miłym dla oka dodatkiem we wnętrzach.

Wielkość:

Model ten ma długość aż 115 cm, a więc spanie na takiej poduszce jest dla kobiet w ciąży bardzo komfortowe.

Wady

 

 

 

 

Motherhood Niebieskie Gałązki

 

Motherhood Niebieskie Gałązki to poduszka ciążowa, która zyskała odznakę „Złoty Brzuszek 2009” w kategorii “Akcesoria i odzież dla kobiet w ciąży”. Zapewne produkt ten zyskał uznanie dzięki swojemu kształtowi, który pozwala na wygodne ułożenie ciała ciężarnej podczas odpoczynku. Model posiada budowę dwukomorową, co wpływa na jakość wsparcia ciała podczas snu, czy karmienia maleństwa piersią.

Materiał, z jakiego została poduszka wykonana to wypełnienie Lentex Ball, na które składają się włókna uformowane w drobne kuleczki o średnicy 0,5 cm dodatkowo skrętnie kalibrowane i posiadające kanał powietrzny. Taka budowa zapewnia poduszce puszystość i sprężystość.  Materiał ten posiada także wymagane atesty. Na zewnątrz mamy bawełnianą poszewkę, którą można zdjąć z poduszki do prania.

Rozmiar tego modelu zamyka się w 55 x 25 x 130 cm. Poszewka jest zamykana na suwak. Panie, które używały, bądź używają tego modelu uważają, że to udany zakup, bo pozwala na prawdziwy wypoczynek, gdy ułożenie ciała nie jest łatwe.

Wśród poduszek ciążowych, wyróżnionym modelem jest Motherhood Niebieskie Gałązki. Sprawdźmy czy zasłużenie cieszy się popularnością.

Zalety
Kształt litery „C”:

Poduszka w tym kształcie zapobiega spaniu na plecach, co podczas ciąży nie jest wskazane i pozwala na wygodne ułożenie ciała na boku, podpierając zarówno kręgosłup, jak i rosnący brzuch, a także nogi.

Wypełnienie:

Wypełnienie dwukomorowe zapobiega przesunięciu się wkładu. Wkład natomiast wykonany z atestowanego wypełniania poliestrowego o nazwie Lentex Ball zapewnia puszystość i sprężystość poduszki.

Zdejmowana poszewka:

Model został zaopatrzony w wykonaną z bawełny poszewkę zewnętrzną. Poszewka jest zamykana na zamek błyskawiczny, co umożliwia zdjęcie jej do prania.

Przydatna po porodzie:

W okresie połogu i później, gdy kobieta chce przybrać wygodną pozycję podczas karmienia piersią poduszka pozwoli na to.

Funkcja kojca:

Niektóre z pań chwalą również wykorzystanie poduszki, jako kojca dla dziecka, co znakomicie się sprawdza ograniczając mobilność dziecka w początkowej fazie jego ruchliwości.

Wady
Krótki zamek poszewki:

Poduszka ma spore rozmiary, natomiast zamek pozwalający na wymianę poszewki już nie. Dlatego trzeba się sporo namocować, aby poduszkę z poszewki wyjąć i włożyć.

Brak zapasowej poszewki:

Producent nie pomyślał, aby do zestawu dołączyć zapasową poszewkę. Zatem na czas prania poduszka pozostaje bez poszewki, a zakup drugiego egzemplarza to stosunkowo niemały wydatek.  

 

 

 

 

Proofi

 

2. ProofiKolejny produkt wyprodukowany przez polską markę, która dba o komfort kobiet w ciąży. Poduszka ma kształt „dziewiątki”, który został zaprojektowany z myślą podparcia całej linii ciała – także pleców. Produkt wykonany jest z bardzo dobrych materiałów, które gwarantują wytrzymałość. Poduszka dysponuje dwoma obszarami twardości. Pierwsza strefa jest twarda i przeznaczona dla odciążenia nóg i stawów biodrowych.

Druga strefa jest miękka i służy jako oparcie pod brzuch, plecy i głowę. Dzięki temu komfort i wygoda snu znacząco się podnoszą.  Dwa obszary twardości są od siebie odseparowane specjalnym zabezpieczeniem, które uniemożliwia przesuwanie się i mieszanie wypełnienia z poszczególnych stref.

Poduszka jest zaprojektowana do wypoczynku na lewym boku, który jest tak bardzo wskazany dla kobiet, które spodziewają się dziecka. Odpoczywanie na lewym boku zapewnia maluszkowi w brzuszku łatwiejszy dopływ krwi z organizmu matki. Dużym ułatwieniem jest fakt, że poduszkę (pokrowiec) można prać w pralce automatycznej.

Poduszka zbiera wysokie noty. Kobiety, które ją posiadają podkreślają fakt, że świetnie sprawdza się w trakcie, jak i po ciąży. Produkt oceniany jest jako super wygodny. To bardzo dobra poduszka dla kobiety ciężarnej.

Następnym produktem w naszym zestawieniu jest wyjątkowa poduszka ciążowa, wyprodukowana przez polską firmę Proofi.

Zalety
Kształt:

Większość produktów ciążowych posiada kształt litery C, jednak prezentowany model jest wyprofilowany na wzór „dziewiątki”. Dzięki temu podpiera całą linię ciała, w tym pleców.

Wykonanie:

Model został wykonany z materiałów najwyższej jakości, w efekcie jest miękki i nie wywoła alergii u przyszłej mamy.

Twardość:

Poduszka posiada dwa osobne obszary twardości. Pierwszy z nich jest twardy i odciąża nogi oraz stawy biodrowe. Drugi jest miękki i przeznaczony jest do podparcia brzucha, pleców i głowy. Znacząco podnosi to komfort podczas snu.

Zaprojektowana dla lewego boku:

Poduszka jest specjalnie zaprojektowana do wypoczynku na lewym boku. Jest to wskazane dla kobiet w ciąży. Taki odpoczynek zapewnia maluszkowi w brzuszku łatwiejszy dopływ krwi z organizmu matki.

Wady
Cena:

Jest to jedna z droższych poduszek w naszym rankingu. Powodem tego jest wysoka jakość produktu oraz jego duża funkcjonalność, a także ergonomiczny kształt opracowany we współpracy z lekarzami położnikami.

Design:

Poduszka występuje jedynie w kolorze białym, co czyni ją najmniej kolorową opcją z naszego zestawieniu.

 

 

 

 

Motherhood Playpen Premium

 

4.Motherhood Playpen PremiumKolejny model renomowanej firmy Motherhood, której produkty rekomendowane są przez położne. Poduszka Premium została zaprojektowana na kształt litery C.  Zapewni on komfortowy odpoczynek kobietom w ciąży, które mają problemy ze znalezieniem odpowiedniej i wygodnej pozy ciała podczas snu i relaksu.

Kojec ten, w przeciwieństwie do standardowej wersji,  posiada poszewkę, która została wykonana z bawełnianego weluru. Jest on niezwykle przyjemny w dotyku. Komora główna kojca, została tak zaprojektowana, by w jeszcze lepszy sposób oferować wsparcie dla brzucha i pleców.

Wszystkie materiały, które zostały użyte do produkcji kojca spełniają normy Oeko-Tex standard 100 i są całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka.  Do zestawu został załączony pokrowiec, który ułatwia transport i przechowywanie kojca. Kojec będzie pomagał przetrwać trudy ciąży, oraz równie bardzo dobrze sprawdzi się gdy dziecko przyjdzie już na świat.

To produkt, który znacząco ułatwia karmienie, zwłaszcza w przypadku kobiet, które po raz pierwszy zostały mamą i nie mają w tej kwestii doświadczenia. Umożliwia karmienie w pozycji siedzącej oraz leżącej.

Jednym z ostatnich produktów jest kojec marki Motherhood, poduszka polskiej firmy skierowana do kobiet w ciąży. Rekomendowana jest przez położne.

Zalety
Funkcjonalność:

Choć poduszka skierowana jest głównie do kobiet, które cierpią na bóle pleców i nóg w czasie ciąży, idealnie sprawdzi się również w czasie okresu karmienia piersią.

Wygoda:

Produkt cechuje się wygodą i ułatwia kobietom w ciąży zaśnięcie. Odciąża kręgosłup i pozwala na chwilę relaksu.

Bezpieczeństwo:

Prezentowana poduszka została wykonana tylko z przetestowanych i antyalergicznych materiałów, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla przyszłej mamy.

Wady
Design:

Poduszka występuje tylko w jednym kolorze i niestety nie będzie stanowiła kolorowego dodatku do wnętrz.

 

 

 

 

Lulando 130×60

 

Poduszka dla kobiet w ciąży Lulando 130×60 przydaje się szczególnie w 2 i 3 trymestrze, kiedy trudno znaleźć wygodną pozycję do spania. Produkt ma kształt litery C, co pozwala na odpowiednie ułożenie całego ciała. Model może się przydać nawet po urodzeniu malucha, przy karmieniu lub do zabezpieczenia maluszka przed upadkiem z kanapy.

Wiele kobiet korzysta z poduszki przy problemach ze snem i w momencie wystąpienia bólu kręgosłupa. Poszewka jest dostępna w kilkunastu kolorach, dlatego można dobrać wersję pasującą do swojego gustu. Tkanina jest ściągalna, zapinana na zamek błyskawiczny i można ją prać w pralce. Istnieje także możliwość prania poduszki, którą wypełniono kuleczkami zrobionymi z włókna poliestrowego.

Materiały użyte do uszycia modelu są bezpieczne dla najmłodszych, ponieważ nie zawierają substancji szkodzących zdrowiu dzieci. Wymiary produktu są równe 130 cm x 60 cm. Konsumenci doceniają model za dużą miękkość i delikatność w dotyku.

Model Lulando 130×60 to poduszka przeznaczona dla kobiet w ciąży oraz młodych matek. Produkt ma kształt litery C. Wypełnienie jest wykonane z poliestru w kształcie kuleczek, a poszewkę uszyto z bawełny. Wymiary produktu są równe 130 cm x 60 cm.

Zalety
Elastyczność:

Wypełnienie z włókien poliestrowych jest bardzo elastyczne, dlatego po użyciu poduszka wraca do pierwotnego kształtu. Nawet po praniu nie traci swoich właściwości.

Odpowiednie ustawienie kręgosłupa:

Akcesorium ma kształt litery C, dlatego można odpowiednio ustawić głowę, ręce i nogi, aby kręgosłup był w jednej pozycji. To umożliwia szybkie zaśnięcie, ogranicza bóle kręgosłupa i zapewnia przyjemny relaks.

Wady
Jasne materiały:

W ofercie producenta dostępne są głównie poszewki wykonane z materiałów w jasnych kolorach, które łatwo się brudzą.

Uniwersalny rozmiar:

Produkt jest elastyczny, więc można go ustawiać pod siebie, jednak zarówno bardzo drobnym, jak i masywniejszym kobietom może być niewygodnie podczas spania z tą poduszką.

 

 

 

 

Jak spać na poduszce ciążowej?

 

Z uwagi na lepsze dostarczanie składników odżywczych do łożyska, zaleca się, aby kobiety w ciąży spały na lewym boku. Jednak leżenie w jednej pozycji przez całą noc dla wielu przyszłych mam jest trudne, dlatego na popularności wciąż zyskują specjalne poduszki ciążowe. Jak spać na takich produktach, aby rano obudzić się wypoczętym i pełnym sił? Czy jest to dobry wybór dla wszystkich kobiet spodziewających się dziecka?

 

 

Poduszka typu „7”

Jeśli chodzi o poduszki ciążowe, to do wyboru mamy kilka rodzajów takich produktów. Pierwszy z nich to modele typu „7” – przypominają swoim kształtem cyfrę 7 i są niezwykle wygodne dla ciężarnych kobiet. Taką poduszkę należy położyć na materacu tak, aby jej krótszy koniec znalazł się za plecami (kładziemy się zawsze na lewym boku). Prawą rękę powinniśmy przełożyć pod poduszką i wygodnie ją chwycić, a lekko zgiętą, lewą nogę ułożyć na niej. W tej pozycji z pewnością będzie nam wygodnie, niezależnie od rozmiaru brzuszka.

 

Poduszka typu „C”

Poduszki ciążowe typu „C” cieszą się największą popularnością wśród ciężarnych Pań. Aby prawidłowo ułożyć się na takim produkcie, należy odgiąć jeden z jego końców, wejść do środka, a następnie położyć na wierzchu lewą nogę, lekko ugiętą w kolanie. Prawa ręka powinna znaleźć się pod poduszką. Spanie w takiej pozycji jest niezwykle wygodne, gdyż szyja i głowa są odpowiednio podparte, a tym samym zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa. Ponieważ leżymy na lewym boku, tak jak zalecają lekarze, ryzyko dostarczenia dziecku zbyt małej ilości tlenu i krwi jest zmniejszone do minimum.

 

Poduszka typu „I”

Poduszki ciążowe typu „I” są długie, dlatego z pewnością przypadną do gustu wysokim użytkowniczkom. Podobnie jak w innych przypadkach, musimy położyć się tak, aby prawa ręka znalazła się pod produktem. Z kolei lewa łydka powinna leżeć na poduszce, w efekcie czego dobrze podparte będą nie tylko plecy, ale i nogi oraz brzuch.

 

Poduszka typu „U”

Poduszkę wyglądającą jak litera „U” kładziemy w taki sposób, aby dolny łuk znalazł się pod naszą głową. Jedno ramię powinno być za plecami, a drugie możemy swobodnie włożyć pomiędzy kolana. Modele typu „C” są największymi poduszkami wśród wszystkich produktów dedykowanych kobietom w ciąży i według specjalistów zapewniają najlepsze podparcie całego ciała.

 

 

Poduszka typu „J”

W przypadku poduszki typu „J” oba końce są pogrubione (tak samo, jak w modelu typu „I”). To powoduje, że dobrze podparta jest nie tylko głowa, ale i nogi. Dłuższe ramię produktu możemy zagiąć, aby minimalnie zmienić swoją pozycję w czasie snu. Prawa ręka powinna znaleźć się pod jednym końcem poduszki, a drugi należy umieścić pomiędzy udami.

 

Dlaczego prawidłowe użytkowanie poduszki ciążowej jest ważne?

W ciąży ciało kobiety przechodzi wiele zmian, a powiększający się zwłaszcza w trzecim trymestrze brzuch znacząco utrudnia chodzenie, wstawanie i leżenie. Kupując poduszkę ciążową, należy przeczytać dołączoną do kompletu instrukcję użytkowania. Dzięki temu dowiemy się, jak się położyć, aby spokojnie przespać całą noc. Ważne jest, aby leżeć na lewym boku, ponieważ w ten sposób zmniejszamy ryzyko wystąpienia dokuczliwych objawów choroby żylnej – m.in. skurczów łydek, uczucia osłabienia mięśni nóg oraz opuchlizny.

To naturalne, że każda przyszła mama chce się dowiedzieć, jaka poduszka ciążowa jest polecana przez specjalistów. Równie ważne jest zdobycie informacji o tym, jak taki produkt należy użytkować. Jeżeli właściwie położymy się na poduszce ciążowej, bez wątpienia wyśpimy się każdego dnia.

 

 

Mamy WIECEJ! Sprawdz artykuly ponizej:

Zatyczki do uszu do spania

Poduszka ortopedyczna

Materace dla dzieci

Wózki parasolki

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Produkty te nie są już dostępne

 

 

Poofi Forest Friends Sowy 7012

 

Kolejna poduszka ciążowa polskiej firmy Poofi. Ten model przeznaczony jest do karmienia niemowlaka. Jest to bardzo przydatny gadżet, który ułatwi  mamie i dziecku funkcjonowanie w pierwszych miesięcach życia maluszka. Kształt poduszki jest zaprojektowany tak, by ramiona poduszki przywierały do talii mamy. Uniemożliwi to przemieszczanie się poduszki, nawet podczas ruchów mamy czy dziecka.

Stosowanie produktu pozwala na stabilne karmienie dziecka zapewniając mu stosowane oparcie. Pogrubienie środkowej części poduszki sprawia, że niemowlę będzie zawsze leżało na odpowiedniej wysokości, która usprawni proces karmienia. Do wypełnienia poduszki zastosowano specjalne materiały – sprężyste włókna silikonowe są bardzo trwałe i wytrzymałe, przez co minimalizują prawdopodobieństwo odkształcenia się poduszki.

Należy podkreślić, że wszystkie tworzywa wykorzystane w produkcji poduszki zostały przetestowane i są całkowicie bezpieczne dla maluchów. Warto wspomnieć, że poduszka może posłużyć jako leżaczek. Może być także pomocna przy raczkowaniu oraz przy pierwszych doświadczeniach z siadaniem malucha.

Powłoka poduszki jest  bawełniana. Tkanina pokryta jest bardzo słodkimi wzorkami. Produkt jest rekomendowany przez Fundację Mleko Mamy.

Ostatnim produktem w naszym rankingu jest poduszka polskiej firmy Poofi. Model ten przeznaczony jest do karmienia niemowlaka. Co więcej, jest on rekomendowany przez Fundację Mleko Mamy.

Zalety
Funkcjonalność:

Jest to bardzo przydatny gadżet, który na pewno ułatwi funkcjonowanie zarówno mamie, jak i dziecku. Stosowanie produktu pozwala na stabilne karmienie dziecka, gdyż zapewnia odpowiednie oparcie. Co więcej, poduszka może posłużyć jako leżaczek dla niemowlaka.

Wygląd:

Poduszka pokryta jest wyjątkowo kolorowymi i słodkimi wzorami, które zdecydowanie przypadną maluszkowi do gustu.

Wygoda:

Model ten został skonstruowany w taki sposób, by jego ramiona przywierały do talii mamy. Uniemożliwi to przemieszczanie się poduszki, nawet podczas ruchów malucha. Ponadto, dzięki pogrubieniu środkowej części, niemowlę będzie zawsze leżało na odpowiedniej wysokości.

Wady
Cena:

Nie jest to najdroższy produkt w naszym zestawieniu, jednak nie jest on również na każdą kieszeń.

Niewielki rozmiar:

Ze względu na swój niewielki rozmiar, jest to poduszka odpowiednia jedynie na początku życia dziecka. Jej wymiary to: 50 cm × 60 cm.

 

 

Motherhood Rozowe Listki

 

Produkt Motherhood Różowe Listki stanowi nowość na rynku. Jest to bardzo dobra poduszka ciążowa. Już dwukrotnie zdobyła nagrodę „Złoty brzuszek” magazynu „M jak mama”. Jak niemal wszystkie modele tego typu, posiada kształt litery C.

Sprawia to, że dopasowuje się do ciała od stóp do głów. Dzięki temu dużo łatwiej jest się na niej położyć, tak by nie obciążać pleców oraz chronić swój brzuch. Co ważne, jej przydatność nie kończy się wraz z porodem, będzie ona nieocenioną pomocą w okresie karmienia piersią. Jak potwierdzają zadowolone konsumentki, efektywnie zmniejsza dolegliwości bioder i kręgosłupa.

Wykonana jest ze 100% bawełny, z kolei wypełnienie składa się z najwyższej jakości poliestru. Należy podkreślić, że produkt spełnia wszelkie normy Oeko-Tex Standard. Do zestawu dołączony jest pokrowiec z folii PCV, który ułatwia transport poduszki. Opinie o tym modelu są bardzo pochlebne. Doceniony został zarówno za jakość wykonania oraz design.

Kolejnym produktem w naszym rankingu jest Motherhood Różowe Listki. Mimo, że jest to nowość na rynku, już dwukrotnie zdobyła nagrodę „Złoty Brzuszek” magazynu “M jak Mama”.

Zalety
Komfort:

Dzięki odpowiednio dobranym materiałom, a także budowie, poduszka skutecznie poprawia komfort snu u przyszłych mam. Pozwala na odpowiednie podparcie kręgosłupa i brzuszka. Używana do karmienia również poprawia nasz komfort i minimalizuje bóle kręgosłupa.

Wygląd:

Poduszka posiada interesujący design, dzięki czemu będzie stanowiła estetyczny dodatek, nawet w salonie.

Wykonanie:

Produkt został wykonany z wysokiej jakości 100% bawełny. Z kolei jego wypełnienie to poliester. Przeszedł on wszystkie możliwe atesty i jest antyalergiczny. Dzięki temu nie stanowi zagrożenia zdrowia dla kobiet w ciąży.

Funkcjonalność:

Poduszkę można używać nie tylko w okresie ciąży, dobrze sprawuje się też w czasie karmienia piersią. Dzięki temu jest to inwestycja długoterminowa.

Wady
Cena:

Ponieważ jakość produktu jest na bardzo wysokim poziomie, jego cena jest stosunkowo wysoka. Niestety, dla niektórych kobiet koszt zakupu takiego modelu jest za duży.

 

 

Blanca F16

 

Poduszka ciążowej polskiej firmy Blanca. Mierzy 190 cm. Podobnie jak w przypadku poduszek opisanych powyżej, jej głównym zadaniem jest podniesienie jakości snu i wypoczynku przyszłej mamy. Poduszka nadaje się także do karmienia maluszka w pozycji leżącej i siedzącej. Kojec umożliwia także karmienie bliźniaków w tym samym czasie. Może także posłużyć jako wałek pod odcinek lędźwiowy podczas oglądania TV.

Ze względu na swoją długość poduszka może pełnić rolę wałka ochronnego do łóżeczka. Dla starszych dzieci może posłużyć jako element zabawy. Wielofunkcyjność to ogromny atut tego produktu. Materiały z których została stworzona poduszka są w 100% bezpieczne dla matki i dziecka oraz ciągle poddawane kontroli.

Wszystkie materiały są antyalergiczne. Poduszka gwarantuje spokojny sen. Pomaga w uzyskaniu wygodnej pozycji i jednocześnie gwarantuje przyszłej mamie, że nie „przygniecie” maluszka swoim ciężarem.

Dużym atutem produktu, jest jego cena, które jest bardzo niska.  Ten tani produkt zdecydowanie ułatwi życie przyszłej mamie i będzie dla niej gwarancją wygody i komfortu.

 

 

Motherhood Kojec Niebieski Kwiatowy

 

Kojec firmy Motherhood to pierwszy na polskim rynku tego typu produkt, który cieszy się tak ogromną popularnością. Został wyprodukowany przez polską firmę Motherhood, która tworzy wysokiej jakości produkty przeznaczone dla kobiet w ciąży i dzieci. Rekomendowana przez położne. Opisywana poduszka  może być zbawieniem dla kobiet w ciąży, które mają problemy ze znalezieniem wygodnej pozycji do snu.

Poduszka ułatwia zaśnięcie i sprawia, że sen trwa dłużej, gdyż komfort leżenia jest zdecydowanie wyższy. Jest wskazana dla kobiet, które mają problem z bolącymi plecami i skurczami nóg. Poduszka idealnie sprawdza się podczas karmienia maleństwa, gdyż zapewnia odpowiednie wsparcie.

Co więcej używanie poduszki jest całkowicie bezpieczne, gdyż została stworzona tylko i wyłącznie z atestowanych materiałów o wysokiej jakości. Poszewka wykonana jest z bawełny. Można ją zdjąć i wyprać.

Opinie mówią same za siebie. Według wielu osób firma Motherhood tworzy najlepsze poduszki ciążowe. Kobiety w ciąży potwierdzają fakt, iż poduszka ułatwia znalezienie odpowiedniej pozycji i zapewnia spokojny sen. Ma zastosowanie wielofunkcyjne, można ją wykorzystać także podczas karmienia. Łatwo się ją czyści.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Majka
Majka
1 year ago

Ja miałam poduszkę z superMami C i byłam z niej bardzo zadowolona. Wygodna, dobrze dopasowana, fajnie odciążała kręgosłup i brzuszek;)

DMCA.com Protection Status