Ranking 3 najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów dla dzieci w 2023

Ostatnio aktualizowane: 29.09.23

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Po dokładnej analizie umieszczonych w Internecie recenzji doszliśmy do wniosku, że najlepszą, soniczną szczoteczką do zębów dla dzieci jest Philips Sonicare HX6311/07. Dlatego też postanowiliśmy umieścić ten model na pierwszym miejscu w naszym rankingu. Produkt wyróżnia solidne wykonanie, jak również łatwy system obsługi. Zaletą okazał się także timer, który ułatwia dokładne czyszczenie jamy ustnej. Dzięki niemu nie musimy się obawiać, że nasza pociecha zbyt krótko szczotkuje swoje zęby. Wspomniany model ma wskaźnik ładowania, co pozwala uniknąć sytuacji, w której sprzęt rozładuje się i nie będzie można z niego skorzystać. Dołączone do zestawu naklejki pozwalają przyozdobić produkt tak, aby podobał się dziecku. W efekcie pociecha chętniej sięga po szczoteczkę. Warto poznać także nasze pozostałe propozycje. Philips Sonicare HX6322/04 to szczoteczka soniczna dla dzieci, która znalazła się na drugim miejscu w zestawieniu. Model jest kompatybilny z aplikacją ułatwiającą naukę prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szczoteczka dzięki drganiom znacznie lepiej czyści zęby dziecka. W zestawie dostępne są dwie główki, przez co dziecko będzie mogło korzystać ze szczoteczki również gdy trochę podrośnie. Urządzenie odtwarza muzykę w trakcie czyszczenia. To bardzo zachęca maluchów do korzystania z niej.

Wady

Osobom, które preferują okrągłe zakończenia szczoteczek elektrycznych, model ten nie przypadnie do gustu. Niektórym dzieciom nie odpowiada grubość rączki.

Podsumowanie

Model ma dwie prędkości, dzięki którym maluch przyzwyczaja się do drgań. Szczoteczka jest prosta w obsłudze oraz pozwala dokładnie czyścić zęby. Antypoślizgowy uchwyt pomaga utrzymać szczoteczkę w ręce. Cena urządzenia również jest bardzo przystępna.

Drugi wybór

Zalety

Bardzo nowoczesne urządzenie, które pozwala na łączenie się z aplikacją Philips Sonicare for Kids. Dzięki niej maluchy zdobywają wiedzę na temat pielęgnacji i higieny jamy ustnej. Dzięki funkcji KidPacer możliwe jest podłączenie urządzenia mobilnego w celu obejrzenia filmików instruktażowych na temat mycia zębów.

Wady

Niektórym dzieciom nie odpowiada natężenie drgań szczoteczki. Poza tym naładowane elektroniką urządzenie jest dość awaryjne. Niektóre dzieci mają kłopot z utrzymaniem szczoteczki w rączce.

Podsumowanie

Produkt można spersonalizować z pomocą dostępnych w zestawie naklejek. Rączka szczoteczki jest pokryta antypoślizgowym tworzywem. Poza tym szczoteczka ma dwie prędkości pracy, dzięki czemu dziecko może wybrać tę odpowiednią niego. To bardzo innowacyjny produkt.

Rozważ też

Zalety

Miękkie włosie szczoteczki nie podrażnia nawet najbardziej wrażliwych dziąseł dziecka. Wbudowany timer co 30 sekund informuje malca o konieczności rozpoczęcia czyszczenia kolejnej ćwiartki łuku zębowego. Pomaga to w wyrabianiu dobrych nawyków higienicznych. Podświetlenie pozwala lepiej kontrolować szczotkowanie.

Wady

Baterie urządzenia wyczerpują się w niej dość często z powodu wielu oferowanych przez produkt funkcji. Początkowo dzieciom trudno przyzwyczaić się do czasu szczotkowania zębów.

Podsumowanie

Urządzenie jest jednym z najchętniej wybieranych przez rodziców dzieci, które dopiero zaczynają swoja przygodę z myciem zębów. 2 tryby pracy pozwalają maluszkowi oswoić się z ruchami sonicznymi. Model nadaje się do bycia pierwszym elektrycznym akcesorium do mycia zębów.

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką soniczną szczoteczkę do zębów dla dzieci wybrać?

 

Aby skutecznie walczyć z próchnicą, niezbędne jest regularne mycie zębów. Musisz jednak wiedzieć, że wiele osób wykonuje tę czynność niewłaściwie. Jednym z podstawowych problemów jest brak odpowiedniej szczoteczki, która pomoże Ci w efektywnej pielęgnacji jamy ustnej. Z tego powodu, jeśli posiadasz zwykłą, tanią szczoteczkę, radzimy Ci jej wymianę na bardziej zaawansowany model. Aby ułatwić Ci zakup, przygotowaliśmy ten oto poradnik, gdzie znajdziesz przydatne informacje o tym, na co zwrócić uwagę przed dokonaniem zakupu. Co więcej, na jego końcu umieściliśmy niewielki ranking zawierający najlepsze soniczne szczoteczki do zębów dla dzieci.

 

 

Modele soniczne czyszczą zęby poprzez emitowanie drgań oraz fal dźwiękowych, których praca pomaga efektywniej usunąć resztki jedzenia, nawet z trudno dostępnych miejsc. W głowicy szczoteczki umieszczony został niewielkiej wielkości generator. Po uruchomieniu sprzęt ten emituje fale dźwiękowe, które sprawiają, że włosie szczoteczki drga. Wielu dentystów i stomatologów jest zdania, że to właśnie takie modele są najbardziej efektywne w walce z próchnicą i bakteriami w jamie ustnej.

Jedną z pierwszych rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę przed wyborem szczoteczki sonicznej, jest twardość włosia. Palacze i osoby, które spożywają dużo kawy powinny zainwestować w najtwardsze modele. Z kolei urządzenie o średniej miękkości włosia jest najbardziej standardowe i uniwersalne, co sprawia, że możę być używane przez wszystkie osoby ze zdrowymi dziąsłami. Miękkie sprzęty są skierowane dla tych użytkowników, którzy borykają się z krwawieniem dziąseł i odsłoniętymi szyjkami zębowymi.

Kolejnym parametrem, który powinieneś wziąć pod uwagę jest wielkość urządzenia. Wiedz, że gabaryty szczoteczki są silnie związane z wiekiem użytkownika. Co więcej, należy pamiętać, że główka interesującego Cię modelu swoją wielkością nie powinna przekraczać szerokości 2 lub maksymalnie 3 zębów. W przypadku dzieci całkowita długość szczoteczki musi zmieścić się między 7,5 mm a 15 mm. Bowiem tylko wtedy zapewni właściwy komfort użytkowania. W przypadku dorosłych wielkość modelu powinna wahać się od 20 do 30 mm.

 

 

3 najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów dla dzieci. Opinie w 2023 roku

 

1. Szczoteczka soniczna Philips HX6311/07 Sonicare For Kids

 

Model Philips Sonicare HX6311/07 to najlepsza soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci w 2023 roku. Zdaniem wielu specjalistów zakup tego produktu, pomaga w lepszym dbaniu o właściwą higienę jamy ustnej. Dzięki swoim drganiom pozwala on na efektywną walkę z próchnicą oraz na niemal całkowite usunięcie resztek jedzenia, które utknęły między zębami.

Wielu rodziców na pewno ucieszy fakt, że przy zakupie prezentowanego urządzenia, otrzymają w zestawie 2 różnej wielkości główki. Dzięki temu ich pociechy będą mogły używać szczoteczki na różnych etapach swojego rozwoju.

Dużym atutem produktu jest KidPacer, czyli opcja odtwarzania dziecięcej muzyki w czasie szczotkowania. Miłe dla ucha piosenki sprawią, że codzienne mycie zębów stanie się dla dzieci zabawą. To z kolei zaowocuje ich większą dbałością o dokładną pielęgnację jamy ustnej.

Aby pomóc maluchom oswoić się z pracą szczoteczki sonicznej, prezentowany model posiada dwie prędkości. Na początku dziecko może używać wolniejszego trybu, by przyzwyczaić się do uczucia drgania. Z kolei, gdy podrośnie będzie mogło korzystać z nieco szybszej prędkości.

Opinie konsumentów o tym produkcie są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup tej szczoteczki ze względu na jej niską cenę, efektywna pracę oraz prostą obsługę. Co więcej, model ten posiada ergonomiczny kształt i wyprofilowany, antypoślizgowy uchwyt.

Philips Sonicare HX6311/07 to soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci od 4. roku życia. Produkt jest zasilany akumulatorowo. Użytkownik ma do wyboru 2 prędkości pracy.

Zalety
Kompatybilność:

Prezentowana szczoteczka soniczna jest kompatybilna ze wszystkim końcówkami z serii Sonicare For Kids. W związku z tym możemy mieć pewność, że nie będziemy mieć problemu z zakupem nowych końcówek.

Naklejki:

W zestawie otrzymujemy naklejki. Dzięki nim dziecko może spersonalizować produkt, co z pewnością zachęci do regularnego użytkowania szczoteczki, a tym samym będzie służyć utrzymaniu wysokiego poziomu higieny jamy ustnej.

Timer:

Model ma funkcję timera. W efekcie maluch będzie wiedział, ile czasu musi poświęcić, aby dokładnie umyć zęby.

Wskaźnik naładowania:

Na obudowie produktu znajduje się wskaźnik poziomu naładowania baterii. W związku z tym wiemy, kiedy podłączyć akumulator do zasilania.

Zabawne dźwięki:

Podczas użytkowania modelu słyszymy przyjazne i zabawne dźwięki, które sprawiają, że dzieci nie nudzą się podczas czyszczenia zębów.

Wady
Uchwyt:

Część osób uważa, że znajdująca się na uchwycie powłoka antypoślizgowa nie najlepiej spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

2. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare For Kids HX6322/04

 

Urządzenie typu Philips Sonicare HX6322/04 to bardzo nowoczesna soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci w dobrej cenie. Jedną z największych zalet modelu jest jego możliwość połączenia z aplikacją Philips Sonicare For Kids, która edukuje maluchy w zakresie higieny jamy ustnej. Co więcej, takie funkcje jak KidTimer czy KidPacer pozwalają na podłączenie urządzenia do innego sprzętu mobilnego w celu wyświetlania filmików instruktażowych dla dzieci. Są one pełne kolorowych postaci i przyjemnych dla ucha piosenek, co na pewno przykuje uwagę dziecka. W czasie odtwarzania filmików, dziecko powinno naśladować postacie, które pokażą mu, jak poprawnie zadbać o czystość swoich zębów.

Kolejną zaletą prezentowanego modelu jest ergonomiczny kształt urządzenia, co sprawia, że jego utrzymanie w dłoni jest wygodne. Co więcej, uchwyt został wyłożony gumową, antypoślizgową warstwą, co pomoże maluchom utrzymać szczoteczkę w dłoni.

Przy zakupie otrzymujemy dwie, różnej wielkości główki, które dziecko będzie mogło użyć na różnym etapie swojego życia. Dużym udogodnieniem ze strony producenta jest wyposażenie urządzenia w dwa tryby prędkości. Wiele maluchów z początku używa tego wolniejszego, by przyzwyczaić się do drgań. Gdy już się z nimi oswoją, zalecane jest korzystanie z szybszej prędkości, bowiem pomoże ona efektywnie wyszczotkować zęby.

Opinie konsumentów są bardzo pozytywne. Wielu rodziców zdecydowało się na zakup właśnie tego modelu, gdyż posiada on wymienne naklejki, które pozwalają na spersonalizowanie wyglądu szczoteczki. Zachęci do maluchy do regularnego dbania o własne zęby.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare HX6322/04 jest sprzedawana w zestawie z 2 końcówkami. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci od 4. roku życia. Model ma 2 tryby pracy.

Zalety
Aplikacja:

Kupując prezentowaną szczoteczkę soniczną możemy skorzystać z aplikacji mającej na celu naukę prawidłowego mycia zębów. Odtwarzając przygotowane przez producenta filmiki podczas szczotkowania dziecko zdobywa cenne umiejętności.

Moduł Bluetooth:

Produkt wyposażono w moduł Bluetooth. Dzięki niemu na smartfonie zapisywane są dane na temat ostatnich sesji szczotkowania. Za dobrze wykonane i systematyczne mycie zębów dzieci otrzymują wirtualne nagrody.

Rozmiary główek:

Do zestawu dołączono końcówkę w standardowym rozmiarze. Istnieje jednak możliwość zakupu szczoteczki w mniejszym rozmiarze. W rezultacie możemy być pewni, że model Philips Sonicare HX6322/04 okaże się odpowiedni dla każdego dziecka.

Wybierany przez dentystów:

Producent przeprowadził badania, które wskazują, że produkt jest polecany przez dentystów. Dowodzi to, że jakość wykonania modelu i skuteczność jego działania są bardzo dobre.

Wady
Naklejki:

Pewna grupa Internautów twierdzi, że dołączone do zestawu naklejki szybko tracą swoje intensywne kolory.

 

 

 

 

3. Brush-Baby KidzSonic szczotka soniczna 3-6 lat

 

Soniczna szczoteczka Brush-Baby Kidzsonic to jeden z najczęściej wybieranych modeli na rynku. Cechuje się on bowiem niską cena, jak i dużą skutecznością podczas walki z próchnicą.

Prezentowany model posiada miękkie włosie, dzięki czemu nie podrażnia dziąseł maluchów. W czasie pracy, w delikatny sposób pozwala dzieciom na usunięcie resztek jedzenia i zachowania optymalnej higieny jamy ustnej.

Dużą zaletą sprzętu jest wbudowany, dwuminutowy timer, który co 30 sekund informuje dziecko, że powinno zacząć szczotkować kolejną ćwiartkę łuku zębowego. Takie rozwiązanie wyrabia u najmłodszych dobre nawyki higieniczne.

Prezentowany produkt posiada 2 tryby pracy. Pierwszy z nich cechuje się podświetleniem, co pozwala na lepszą kontrolę szczotkowania. Wiedz, że ten tryb pozbawiony jest ruchów sonicznych i drgających, bowiem przewidziany jest on dla najmłodszych dzieci. Jednak z czasem, gdy przyzwyczają się do korzystania z urządzenia, zalecane jest użytkowanie trybu 2, który charakteryzuje się emisją kolorowych świateł. To właśnie w tym trybie pracy, użyte są ruchy soniczne.

Opinie konsumentów o tym urządzeniu są bardzo pochlebne. Wielu rodziców zdecydowało się na jego zakup, gdyż wyrabia w dzieciach dobre nawyki higieniczne. Co więcej, miękkie włosie o różnej długości pozwala usunąć płytkę nazębną, bez podrażniania dziąseł.

Brush-Baby Kidzsonic to dobra soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci do 100 zł. Produkt przeznaczony jest dla maluchów od 3. do 6. roku życia. Model jest zasilany bateriami.

Zalety
30-sekundowy timer:

Szczoteczka ma 30-sekundowy timer z efektami świetlnymi, które informują, kiedy należy rozpocząć czyszczenie kolejnej części łuku zębowego. To daje pewność odpowiedniego dbania o higienę jamy ustnej.

Delikatne wibracje:

Konsumenci zapewniają, że drgania w trakcie użytkowania produktu nie są zbyt intensywne. W rezultacie maluch ma zapewniony komfort i może łatwo utrzymać szczoteczkę w dłoni.

Końcówki:

Do zestawu dołączone zostały 3 końcówki czyszczące. W związku z tym przez długi czas nie musisz się martwić zakupem dodatkowych akcesoriów.

Wady
Włosie:

Niektórzy uważają, że szczoteczka powinna mieć nieco bardziej miękkie włosie.

 

 

 

 

Jak myć zęby szczoteczką soniczną dla dziecka?

 

Wiesz już, jaka szczoteczka soniczna jest polecana, ale pewnie interesuje Cię również jak używać takiego rodzaju sprzętu. Mycie zębów szczoteczką soniczną jest bardzo proste i przyjemne, żadne dziecko nie będzie miało z tym problemu. Producenci przywiązują dużą wagę do tego, aby maluch poprzez zabawę nauczył się i wpoił sobie odpowiednią higienę jamy ustnej. Każdy rodzić wie, że odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo ważna. Wystarczy tylko na końcówkę, która czyści uzębienie, nałożyć niewielką ilość pasty, a następnie włożyć do jamy ustnej i nacisnąć przycisk uruchamiający, znajdujący się na szczoteczce. Należy delikatnie i powolnymi ruchami przesuwać nią po zębach.

Nie ma konieczności mocnego przyciskania końcówki szczoteczki do linii zębów, jak również nie ma potrzeby wykonywania ruchów okrężnych. Podczas codziennej higieny jamy ustnej malec nie musi pilnować długości czasu szczotkowania, gdyż po 2-minutowym myciu zębów, zaprogramowane urządzenie samo się wyłączy. Natomiast antypoślizgowy uchwyt, ułatwia utrzymanie szczoteczki podczas mycia każdej części zębowego łuku i zmiany strony linii zębów po każdorazowym upływie 30 sekund. Przy tak prostym działaniu, rodzic nie musi kontrolować tej czynności, a pociecha uczy się samodzielności.

 

 

Jak działa szczoteczka soniczna dla dzieci?

Szczoteczki soniczne wykonują od 30 do 60 tysięcy obrotów na minutę, co sprawia, że perfekcyjnie czyszczą zęby od strony języka i warg, a tzw. ruchy wymiatająco-pulsacyjne likwidują zabrudzenia i przebarwienia, przy tym nie uszkadzając delikatnego szkliwa i dziąseł dziecięcych. Szczoteczka wytwarza fale dźwiękowe, wzbudzające drgania we włóknach przez co cząsteczki śliny zmieszanej z pastą są wprawiane w ruch.  

 

Jakie jest wyposażenie dziecięcej szczoteczki sonicznej?

W większości szczoteczki soniczne są zasilane baterią akumulatorową, którą wystarczy naładować raz na kilka tygodni. Producenci wychodząc naprzeciw wymaganiom konsumentów, wyposażyli niektóre modele w dodatkowe funkcje takie jak: Smarttimer (polega on na automatycznym wyłączaniu się szczoteczki po zalecanych dwóch minutach szczotkowania zębów, co u dzieci ma bardzo duże znaczenie). Użytkownicy mają przeważnie do wyboru kilka trybów czyszczenia. Jest to tryb tradycyjny charakteryzujący się dużą siłą nacisku na zęby. Tryb soft w szczególności skierowany jest dla dzieci, gdyż siła nacisku jest zdecydowanie mniejsza, oraz tryb pulsujący pozwalający na masaż dziąseł. Udogodnieniem dla młodszych konsumentów jest w wielu modelach czerwona lampka ostrzegawcza, która zapala się na skutek zbyt mocnego dociskania końcówki szczoteczki do linii zębów.

Ciekawym wyposażeniem jest też system Bluetooth umożliwiający lokalizację położenia główki i rozpoznawania twarzy, co pozwala na podejrzenie na ekranie czy szczoteczka dotarła tam, gdzie powinna, oraz czy wszystkie zęby zostały dokładnie umyte. Aplikacja uczy dzieci technik szczotkowania, oraz cierpliwości poprzez wydłużanie czasu mycia zębów, a efekty dźwiękowe sugerują, w którym momencie zacząć czyszczenie kolejnego fragmentu jamy ustnej.

 

 

Jak czyścić szczoteczkę soniczną dla dzieci?

Po każdym szczotkowaniu zębów z główki szczoteczki sonicznej należy usunąć pastę do zębów i resztki jedzenia. Średnio raz na tydzień powinno się zdjąć końcówkę z trzonka i przepłukać ją pod bieżącą wodą, natomiast górną część z pozostałości pasty.

 

Jak często wymieniać końcówkę szczoteczki sonicznej dla dzieci?

Producenci zalecają, aby część szczotkującą wymieniać co trzy miesiące, czyli podobnie jak ma to miejsce przy używaniu szczoteczek manualnych. Zdarza się, że potrzeba wymiany główki następuje wcześniej, gdy włoski nie tworzą już zwartej całości i odchylają się na boki, czym mogą uszkodzić zęby i dziąsła, w szczególności u dzieci. Producenci niektórych modeli umieścili na szczoteczkach specjalne wskaźniki zużycia mające ułatwić określenie, kiedy końcówka nie nadaje się do użycia.  

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir