Ranking 10 najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów w 2023

Ostatnio aktualizowane: 04.02.23

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Szczoteczka soniczna do zębów – przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Ciekawi Cię, które szczoteczki soniczne wśród wszystkich dostępnych obecnie na rynku są szczególnie godne uwagi? Sprawdziliśmy to poprzez analizę zakupowych trendów, a także opinii opublikowanych przez konsumentów. Sprzętem cieszącym się bardzo dużą popularnością jest Philips Sonicare EasyClean HX6511/50. To model z 2-minutowym timerem i jednym trybem pracy (codzienne czyszczenie). Poleca się go osobom, które nie miały do tej pory styczności ze szczoteczką soniczną, gdyż został wyposażony w program łatwego startu. Kupujący dobrze ocenili także urządzenie Seysso Carbon Basic z 3 trybami pracy do wyboru. Wyróżnia się ono eleganckim designem, w dodatku może być używane nie tylko przez dorosłych, ale i dzieci.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Szczoteczka skutecznie czyści zęby i pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków, ma lekko wygiętą szyjkę główki. Sprzęt wyposażono w program łatwego startu, więc przyzwyczajenie się do sposobu jego działania jest łatwiejsze.

Wady

Model ma tylko jeden tryb pracy: Czyszczenie codzienne. Są osoby, którym brakuje innych programów, przykładowo wybielania zębów lub masażu dziąseł.

Podsumowanie

Sprzęt po naładowaniu działa do 84 minut. Ma on wbudowany 2-minutowy timer z powiadomieniami co 30 sekund, to ułatwia kontrolowanie czasu poświęcanego na szczotkowanie zębów. Urządzenie ma w komplecie jedną końcówkę.

Drugi wybór

Zalety

Szczoteczka bardzo elegancko się prezentuje ze względu na czarną obudowę i ładowarkę. Ma ona 2-minutowy timer, jak również trzy tryby pracy do wyboru. Za pomocą urządzenia możemy wyczyścić zęby i wymasować dziąsła.

Wady

Nie jest to cicho działający sprzęt. Jak przyznają konsumenci, przyzwyczajenie się do hałasu generowanego przez szczoteczkę czasami zajmuje dużo czasu.

Podsumowanie

Urządzenie działa z prędkością 62 000 – 82 000 drgań na minutę, w zależności od włączonego trybu. Po naładowaniu akumulatora działa ono nawet do 6 tygodni. Szczoteczka nadaje się dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Rozważ też

Zalety

Sprzęt jest lekki i można go pewnie chwycić, a w dodatku umożliwia staranne wyczyszczenie nawet trudno dostępnych miejsc. Do wyboru mamy 3 tryby pracy, a timer ułatwia kontrolowanie czasu, jaki poświęcamy na codzienne mycie zębów.

Wady

Urządzenie nie zostało wyposażone we wskaźnik naładowania baterii. Z tego powodu trudno jest czasami ocenić, czy wymaga ono już podłączenia do ładowarki.

Podsumowanie

Szczoteczka wytwarza 31 000 drgań na minutę. Dostępne tryby pracy to: Codzienne czyszczenie, wybielanie oraz delikatne czyszczenie. Model jest przeznaczony dla dorosłych. Na rączce umieszczono diody LED ułatwiające obsługę sprzętu, m.in. wybór właściwego programu.

 

 

10 najlepszych szczoteczek sonicznych do zębów. Opinie w 2023 roku

 

Ranking szczoteczek sonicznych do zębów, który znajdziesz poniżej, przedstawia godne uwagi sprzęty do higieny jamy ustnej. Wśród nich znalazły się modele odpowiednie dla dorosłych, jak również dla dzieci, więc wybór właściwego urządzenia powinien być łatwiejszy, niezależnie od jego przeznaczenia. Przekonaj się, które z dostępnych na rynku sprzętów konsumenci uznali za najlepsze szczoteczki soniczne do zębów.

 

1. Elektryczna szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 jest odpowiednia dla osób, które do tej pory nie używały tego typu urządzeń. Wyposażono ją w program łatwego startu, co oznacza, że moc działania jest stopniowo zwiększana przez 14 pierwszych szczotkowań. Pozwala to na oswojenie się ze sposobem działania sprzętu.

Urządzenie ma jeden program czyszczenia (clean) i jeden poziom intensywności. Nie trzeba zastanawiać się, czy poświęcamy wystarczająco dużo czasu na mycie zębów, ponieważ szczoteczka soniczna Philips ma wbudowany timer. Co 30 sekund sprzęt delikatnie wibruje, a to sygnał, że należy przejść do kolejnej części łuku zębowego, po 2 minutach automatycznie się wyłącza.

Wśród konsumentów przeprowadzono test szczoteczek sonicznych do zębów i okazało się, że prezentowany model działa bardzo skutecznie. Usuwa on do 10 razy więcej płytki bakteryjnej w porównaniu do manualnej szczoteczki, a jednocześnie jest delikatny dla dziąseł. Ponadto urządzenie ma lekko wygiętą główkę, a to ułatwia mycie trudno dostępnych miejsc.

Sprzęt Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 zasila akumulator, który po naładowaniu zapewnia do 84 minut działania. Wymiary szczoteczki to: 18,8 cm x 13,7 cm x 7,6 cm.

Zalety
Program łatwego startu:

Urządzenie ma program łatwego startu, dlatego jego moc jest stopniowo zwiększana w ciągu 14 pierwszych szczotkowań. Nie ma ryzyka, że już na samym początku działanie sprzętu okaże się za intensywne, co mogłoby wywołać dyskomfort.

Wygięta szyjka końcówki:

Lekko wygięta szyjka główki sprawia, że z łatwością można wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca.

Wbudowany timer:

Szczoteczkę wyposażono w timer, który co 30 sekund informuje o konieczności wyczyszczenia kolejnej części łuku zębowego.

Cicha praca:

Sprzęt nie generuje dużego hałasu w czasie pracy, co pozytywnie wpływa na jego komfort użytkowania.

Pewny chwyt:

Rączka szczoteczki została dobrze wyprofilowana, dlatego można ją pewnie chwycić.

Wady
Tylko jeden tryb pracy:

Niektórym osobom przeszkadza, że urządzenie ma jeden tryb pracy. Brakuje im takich funkcji jak np. masaż dziąseł.

 

 

 

 

2. Szczoteczka soniczna Seysso Carbon Basic

 

Sprzęt Seysso Carbon Basic ma trzy tryby pracy: Clean do codziennego mycia, soft zmniejszający intensywność mycia oraz massage służący do masażu dziąseł. W zależności od tego, który wybierzemy, szczoteczka będzie działać z prędkością 82 000 lub 62 000 drgań na minutę. Urządzenie zasila akumulator, który po naładowaniu zapewnia do 6 tygodni działania.

Cechą wyróżniającą model jest elegancki design. Ma on czarny kolor i niewielką podstawę ładującą. Szczoteczka soniczna Seysso jest dobrym wyborem dla dorosłych, a także dla dzieci. Wyposażono ją w 2-minutowy timer i po upływie tego czasu automatycznie się wyłącza.

Kupujący docenili sprzęt głównie za możliwość dostosowania sposobu jego działania do własnych potrzeb. Opisywana szczoteczka soniczna do zębów wykorzystuje zaawansowaną technologię DTC, dlatego gwarantuje skuteczne, ale i łagodne czyszczenie jamy ustnej (także trudno dostępnych miejsc).

Urządzenie Seysso Carbon Basic zostało wyposażone w akumulator gwarantujący mu do 336 minut działania. Wysokość sprzętu (z ładowarką) to 28 cm, a długość przewodu zasilającego wynosi 131 cm.

Zalety
3 programy pracy:

Szczoteczka ma 3 programy pracy do wyboru. Są to: Codzienne czyszczenie, masaż dziąseł i soft (zmniejszona intensywność działania).

Dla dorosłych i dzieci:

Urządzenie jest dobrym wyborem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sposób jego działania bez trudu można dopasować do swoich potrzeb.

Dynamic Cleaning Technology:

Sprzęt wykorzystuje technologię DCT, za sprawą której skutecznie i jednocześnie łagodnie czyści zęby, również w najtrudniej dostępnych miejscach.

Efektowny design:

Szczoteczka elegancko prezentuje się na półce. Ma ona czarną obudowę ze srebrnymi elementami, w tym samym kolorze jest też ładowarka.

Wady
Generuje duży hałas:

Część konsumentów przyznaje, że w porównaniu do innych szczoteczek sonicznych ten model generuje stosunkowo duży hałas. Trzeba się do tego przyzwyczaić, co może potrwać kilka dni.

 

 

 

 

3. Szczoteczka soniczna Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 

 

Model Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 działa z prędkością 31 000 drgań na minutę i ma 2-minutowy timer, który co 30 sekund informuje o konieczności przejścia do kolejnej części łuku zębowego. Sprzęt ma trzy tryby pracy do wyboru: Codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie oraz tryb wybielania.

Szczoteczka soniczna Oral-B jest zasilana akumulatorowo i po naładowaniu działa do 14 dni. To odpowiedni model dla dorosłych, którzy chcą lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Urządzenie jest poręczne i lekkie, a w razie potrzeby można dokupić do niego specjalne etui podróżne.

Wielu konsumentów uważa, że sprzęt marki Oral-B to odpowiedni wybór dla osób marzących o ładnym, białym uśmiechu. Skutecznie usuwa ona płytkę bakteryjną i osad, co sprawia, że szkliwo staje się jaśniejsze. Ponadto model jest łatwy w obsłudze, na co wpływają m.in. diody LED na rączce. Z tego powodu często poleca się go osobom, które wahają się, jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna do zębów.

Model Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4200 ma w komplecie jedną końcówkę. Czas ładowania sprzętu to ok. 17 godzin.

Zalety
2-minutowy timer:

Za sprawą wbudowanego timera nie trzeba się obawiać, że nie poświęcamy na mycie zębów odpowiednio dużo czasu. Co 30 sekund odczuwalne są wibracje informujące o konieczności przejścia do kolejnej części łuku zębowego.

Wygoda użytkowania:

Szczoteczka jest lekka i poręczna. Można ją pewnie chwycić i bez trudu wyczyścić trudno dostępne miejsca.

3 tryby do wyboru:

Urządzenie ma trzy tryby pracy: Delikatne czyszczenie, codzienne czyszczenie oraz wybielanie. To odpowiedni model m.in. dla osób narzekających na wrażliwe, krwawiące podczas szczotkowania dziąsła.

Skutecznie usuwa płytkę bakteryjną:

Szczoteczka skutecznie usuwa płytkę bakteryjną oraz osad, a to zapobiega rozwojowi próchnicy. Już po kilku tygodniach regularnego używania urządzenia szkliwo staje się jaśniejsze.

Wady
Brak wskaźnika poziomu naładowania baterii:

Istnieje ryzyko, że sprzęt niespodziewanie się rozładuje, gdyż nie ma wskaźnika poziomu naładowania baterii.

 

 

 

 

4. Elektryczna szczoteczka soniczna Vitammy Pear+

 

Szczoteczka soniczna Vitammy Pear+, która wykonuje do 82 000 ruchów na minutę. Została ona wyposażona w 3 tryby: Codzienne czyszczenie, wybielanie oraz pielęgnacja dziąseł. Sprzęt ma główkę z miękką częścią, a także kołnierzem do czyszczenia języka, dlatego ułatwia dbanie o higienę całej jamy ustnej.

Za sprawą 2-minutowego timera nie trzeba się zastanawiać, czy poświęcamy odpowiednio dużo czasu na mycie zębów. Szczoteczka może być używana w domu, jak i w czasie podróży, w zestawie jest etui pozwalające na jej bezpieczne przewożenie. Po 24-godzinnym ładowaniu może ona działać do 45 dni.

Urządzenie znalazło się w zestawieniu, gdyż jest popularne i często polecane osobom wahającym się, jaką szczoteczkę soniczną do zębów wybrać. Ma ono kilka istotnych zalet: Pozwala na wyczyszczenie trudno dostępnych miejsc, nie wymaga częstego ładowania i do tego ciekawie się prezentuje. Co więcej, do kompletu dołączono wymienną końcówkę.

Vitammy Pear+ to sprzęt z dwiema końcówkami w zestawie. Dołączono do niego również praktyczne etui do przechowywania.

Zalety
Nie wymaga częstego ładowania:

Po naładowaniu akumulatora (co trwa 24 godziny) szczoteczka działa nawet do 45 dni.

Ma kilka trybów pracy:

Sprzęt ma 3 różne tryby pracy: Codzienne czyszczenie, wybielanie i pielęgnacja dziąseł. Końcówka z włóknem DuPont pozwala na dotarcie do wszystkich zakamarków, a specjalny kołnierz umożliwia wyczyszczenie języka.

Wodoodporna obudowa:

Urządzenie ma elegancko wyglądającą, czarną obudowę, która nie jest podatna na działanie wilgoci (jej klasa wodoodporności to IPX7).

Czyści i wybiela zęby:

Szczoteczka dokładnie usuwa płytkę bakteryjną i daje możliwość rozjaśnienia szkliwa, w efekcie czego możemy cieszyć się bielszym uśmiechem. Ponadto sprzęt można wykorzystać do masażu dziąseł, nadaje się dla osób noszących aparat ortodontyczny.

Wady
Nie ma czujnika siły nacisku:

Konsumenci, którzy dotychczas używali szczoteczki manualnej, narzekają na brak czujnika siły nacisku. To ułatwiłoby korzystanie z urządzenia.

 

 

 

 

5. Szczoteczka soniczna dla dzieci Philips Sonicare for kids HX6322/04

 

Philips Sonicare for kids HX6322/04 to chętnie kupowana szczoteczka soniczna dla dzieci. Prędkość jej pracy wynosi 62 000 ruchów na minutę, a dostępne tryby to: Codzienny i delikatne czyszczenie. Urządzenie jest kolorowe, co ma zachęcać maluchy do regularnego mycia zębów.

Czas działania sprzętu po naładowaniu to 21 dni, a wskaźnik informuje, kiedy ponownie trzeba podłączyć go do ładowarki. Szczoteczka jest wyposażona w timer, jak również moduł Bluetooth. Może ona połączyć się ze specjalną aplikacją na smartfonie, która daje dzieciom dostęp do wielu informacji dotyczących prawidłowej higieny jamy ustnej.

Kupujący uważają, że model marki Philips to dobra szczoteczka soniczna do zębów dla maluchów, gdyż jest łatwa w obsłudze i mało hałaśliwa. W zestawie znajduje się 8 wymiennych naklejek, więc dzieci mogą dowolnie zmieniać wygląd urządzenia. Co ciekawe, sprzęt można ustawić w pozycji pionowej, a także położyć na półce, gdyż ma odpowiednio wyprofilowaną rączkę.

Model Philips Sonicare for kids HX6322/04 ma 2 końcówki w zestawie. Zasila go akumulator zapewniający do 21 dni działania po naładowaniu (co trwa 12 godzin).

Zalety
Łączność z aplikacją:

Szczoteczka jest wyposażona w moduł Bluetooth i można połączyć ją ze specjalną aplikacją na smartfony. Za każde szczotkowanie maluchom przyznawana jest nagroda, ponadto zyskują one dostęp do cennych wskazówek, jak prawidłowo myć zęby.

Wskaźnik poziomu naładowania baterii:

Ponieważ sprzęt ma wskaźnik informujący o poziomie naładowania baterii, nie trzeba się zastanawiać, kiedy należy podłączyć go do ładowarki.

Możliwość zmiany wyglądu:

Pociechy mogą dowolnie zmieniać wygląd swojej szczoteczki, gdyż w komplecie są pozwalające na to naklejki (jest ich 8). Tym samym będą one chętniej sięgać po urządzenie i szczotkować zęby.

Wady
Za krótki kabel ładowarki:

Pojawiają się opinie, że kabel ładowarki jest nieco za krótki, dlatego czasami konieczne okazuje się przestawienie szczoteczki w inne miejsce na czas ładowania.

 

 

 

 

6. Szczoteczka soniczna Teesa Sonic Pro TSA8011 

 

Osobom szukającym urządzenia z kilkoma trybami pracy do wyboru powinna spodobać się szczoteczka soniczna Teesa Sonic Pro TSA8011. Dostępne programy to: Czyszczenie, wybielanie, polerowanie, masaż i delikatne mycie. Sprzęt nadaje się dla osób marzących o śnieżnobiałym uśmiechu i tych mających problem z wrażliwymi dziąsłami.

Szczoteczkę zasila akumulator, który po naładowaniu zapewnia jej do 6 tygodni pracy. Aby sprawdzić, czy wymaga ona podłączenia do ładowarki, wystarczy spojrzeć na wskaźnik. W zależności od wybranego trybu urządzenie działa z prędkością od 31 000 do 48 000 ruchów na minutę. W komplecie otrzymujemy dwie wymienne główki.

Dlaczego sprzęt trafił do rankingu? Zdaniem konsumentów to najlepsza szczoteczka soniczna do zębów dla osób chcących kupić nowoczesny i cicho działający model. Co istotne, urządzenie wyposażono w 2-minutowy timer z powiadomieniami co 30 sekund.

Teesa Sonic Pro TSA8011 to sprzęt z akumulatorem gwarantującym mu do 180 minut pracy. W komplecie znajdują się 2 końcówki.

Zalety
Dostosowanie działania do własnych potrzeb:

Sposób działania urządzenia można dostosować do indywidualnych potrzeb, gdyż ma 5 różnych trybów. Są to: Wybielanie, czyszczenie, polerowanie, delikatne mycie oraz masaż.

Wygodne i skuteczne szczotkowanie zębów:

Szczoteczka jest komfortowa w użyciu, ponieważ cicho pracuje, można ją pewnie chwycić, a w dodatku została wyposażona w 2-minutowy timer. Główka jest wyprofilowana i umożliwia dotarcie do wszystkich zakamarków.

Brak potrzeby częstego ładowania:

Sprzęt nie wymaga częstego podłączania do ładowarki. Aby sprawdzić poziom naładowania akumulatora, wystarczy spojrzeć na wskaźnik, to bardzo wygodne rozwiązanie.

Wady
Kłopotliwa wymiana końcówek:

Część kupujących twierdzi, że nieco kłopotliwa jest wymiana końcówki. Odłączenie jej od rączki wymaga czasami użycia dużej siły i trzeba przy tym uważać, aby urządzenie przypadkowo nie wyślizgnęło się z dłoni.

 

 

 

 

7. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9392/39 

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare DiamondClean HX9392/39 ma w zestawie dwie wymienne główki, etui podróżne, a także szklankę do ładowania akumulatora. To model z 5 trybami pracy, są to: Czyszczenie, ochrona dziąseł, głębokie czyszczenie, delikatne czyszczenie oraz wybielanie. Za sprawą timera zachowanie zalecanego czasu mycia zębów nie stanowi problemu.

Po urządzenie mogą bez obaw sięgnąć osoby, które dotychczas używały manualnej szczoteczki. Ma ono program łatwego startu i delikatnie zwiększa intensywność szczotkowania podczas 14 pierwszych użyć. Rączka została wygięta w taki sposób, aby sprzęt umożliwiał dokładne wyczyszczenie nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Prędkość jego pracy to 31 000 ruchów na minutę.

Do atutów modelu należy zaliczyć: Ciekawy design, wskaźnik poziomu naładowania baterii i lekkość. Przeanalizowane opinie o szczoteczkach sonicznych do zębów producenta Philips pokazały, że przedstawiony sprzęt wyróżnia się wśród innych także pojemnym akumulatorem.

Urządzenie Philips Sonicare DiamondClean HX9392/39 ma w zestawie 2 końcówki. To model, który po naładowaniu akumulatora działa do 3 tygodni.

Zalety
Program Easy Start:

Ze względu na program łatwego startu sprzęt jest dobrym wyborem dla osób, które dotychczas używały zwykłej szczoteczki. Moc sprzętu jest zwiększana stopniowo w ciągu 14 pierwszych szczotkowań.

Sygnalizator czasu mycia:

Urządzenie informuje o upływie zalecanego czasu szczotkowania zębów (2 minuty). Sygnalizuje ono również o tym, aby przejść do czyszczenia kolejnej części łuku zębowego.

Skuteczne, ale delikatne czyszczenie:

Za pomocą szczoteczki możemy skutecznie usunąć płytkę bakteryjną, resztki jedzenia i osad, ale bez ryzyka podrażnienia dziąseł i uczucia dyskomfortu.

Wady
Za głośna:

Niektórzy konsumenci przyznają, że szczoteczka pracuje nieco za głośno, przyzwyczajenie się do tego czasami zajmuje dużo czasu.

Niepewny chwyt:

Nie wszystkim osobom spodobał się sposób wyprofilowania rączki. Część z nich uważa, że trudno jest pewnie chwycić sprzęt.

 

 

 

 

8. Elektryczna szczoteczka soniczna Panasonic DentaCare EW 1031 S 

 

Szczoteczka soniczna Panasonic DentaCare EW 1031 S jest dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: Różowej, srebrnej i niebieskiej. Jej prędkość pracy to 26 000 drgań na minutę, a czas pracy ok. 40 minut po naładowaniu. Poza ładowarką sprzęt ma w zestawie dwie końcówki.

Ponieważ urządzenie ma wskaźnik naładowania baterii, nie trzeba się obawiać, że niespodziewanie się rozładuje w trakcie mycia zębów. Nie ma również ryzyka, że za mocno przyciśniemy główkę, ponieważ sprzęt wyposażono w funkcję zapobiegającą nadmiernemu naciskowi. Nie tylko usuwa on płytkę bakteryjną, ale dodatkowo masuje dziąsła.

Zdaniem kupujących z zakupu modelu Panasonic powinny być zadowolone osoby, które chcą znaleźć efektywnie działające szczoteczki soniczne do zębów w dobrych cenach. Urządzenie cicho pracuje, jest łatwe w obsłudze, a dołączoną do niego ładowarkę w razie potrzeby można zamontować na ścianie.

Szczoteczka Panasonic DentaCare EW 1031 S pracuje do 40 minut po naładowaniu akumulatora (trwa to 15 godzin). Dołączono do niej 2 końcówki.

Zalety
Czujnik siły nacisku:

Urządzenie jest wyposażone w czujnik siły nacisku i jeśli dociśniemy za mocno końcówkę do zębów, zostaniemy o tym poinformowani. To przydatna funkcja dla osób początkujących.

Możliwość zamontowania ładowarki na ścianie:

Sprzęt dobrze sprawdzi się w niewielkiej łazience, gdzie problemem jest brak miejsca do przechowywania. W razie potrzeby ładowarkę można zamocować na ścianie.

Dobrze wyprofilowana końcówka:

Końcówka szczoteczki została dobrze wyprofilowana i daje możliwość dotarcia do wszystkich zakamarków. To pozwala na zmniejszenie ryzyka rozwoju próchnicy.

Wady
Brakuje timera:

Sprzęt nie został wyposażony w timer, dlatego sami musimy kontrolować, ile czasu poświęcamy na szczotkowanie zębów.

Nie ma trybu wybielania:

Jak zauważyli konsumenci, szczoteczka nie ma kilku różnych trybów do wyboru. Brakuje im m.in. programu wybielania zębów.

 

 

 

 

9. Szczoteczka soniczna Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 

 

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 to model z 2 trybami pracy (codziennym i delikatnym), który czyści zęby z prędkością 31 000 ruchów na minutę. Ma on wodoodporną obudowę, dlatego nie ulegnie awarii w wyniku zachlapania wodą. Urządzenie zostało wyposażone we wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz czujnik siły nacisku.

Szczoteczka soniczna Xiaomi znacząco ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej. Po połączeniu jej z aplikacją mobilną możemy analizować wiele różnych danych, np. kąt nachylenia główki czy czas szczotkowania każdego zęba. Naładowany akumulator zapewnia urządzeniu do 18 dni działania.

Sprzęt został uznany za zaawansowany technologicznie, komfortowy w użyciu i mało hałaśliwy. Konsumenci przekonują, że szczoteczka skutecznie usuwa płytkę bakteryjną i osad, a dodatkowo można ją pewnie utrzymać w dłoni.

Xiaomi Mi Electric Toothbrush T500 to urządzenie o wymiarach: 18,75 cm x 2,83 cm x 2,81 cm. Ma ono w komplecie jedną końcówkę.

Zalety
Łączy się z aplikacją:

Szczoteczkę można połączyć ze specjalną aplikacją na smartfony, która daje dostęp do wielu przydatnych danych. To np. czas szczotkowania każdego zęba, kąt nachylenia główki i liczba dociśnięć. Informacje są przedstawiane w formie codziennych lub tygodniowych raportów.

Kontrola czasu szczotkowania:

Ze względu na wbudowany timer nie musimy samodzielnie kontrolować czasu, jaki poświęcamy na szczotkowanie zębów.

Wady
Tylko dla dorosłych:

Nie jest to model odpowiedni dla osób szukających szczoteczki sonicznej, która może być używana przez wszystkich domowników. Urządzenie jest przeznaczone tylko dla dorosłych.

Brak funkcji masażu dziąseł:

Konsumenci mający problem z krwawiącymi, podrażnionymi dziąsłami narzekają, że sprzęt nie ma funkcji ich masowania. Dostępne tryby pracy to codzienne i delikatne czyszczenie.

 

 

 

 

10. Elektryczna szczoteczka soniczna AEG EZS 5664

 

Szczoteczka soniczna AEG EZS 5664 to sprzęt z 3 trybami do wyboru: Czyste, masaż i wrażliwe, który pracuje z prędkością 30 000 drgań na minutę. Model ma w zestawie praktyczny stojak, w którym jest miejsce do przechowywania końcówek.

Urządzenie wyposażono w zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem, a kiedy będzie wymagać podłączenia do ładowarki, zostaniemy o tym poinformowani poprzez migającą na czerwono diodę. Szczoteczka ma końcówkę z zaokrąglonym włosiem, jest ono delikatne dla dziąseł i nie podrażnia ich.

Kupujący uznali sprzęt za godny uwagi, ponieważ umożliwia dokładne umycie zębów. Dużym ułatwieniem jest timer z 30-sekundowymi interwałami, który po upływie 2 minut automatycznie wyłącza urządzenie. Ta dobra i tania szczoteczka soniczna do zębów ma wodoodporną obudowę (w klasie IPX7) oraz odpowiednio wyprofilowaną rączkę, zapewniającą pewny chwyt.

Sprzęt AEG EZS 5664 zasila akumulator o pojemności 260 mAh. Wymiary szczoteczki to: 23 cm x 3 cm. W zestawie znajdują się dwie końcówki.

Zalety
Czyści zęby i masuje dziąsła:

Urządzenie ma 3 różne tryby pracy: Czyste, wrażliwe oraz masaż. To sprawia, że sposób działania szczoteczki możemy dostosować do swoich potrzeb i zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej bez odczuwania dyskomfortu.

Brak potrzeby częstego ładowania:

Przy 2-minutowym szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie urządzenie wymaga ładowania średnio co 2 lub nawet 3 tygodnie. Nie powinno to być bardzo uciążliwe.

Wady
Nieestetyczna podstawka:

Pojawiają się opinie, że podstawka, pełniąca jednocześnie funkcję ładowarki i schowka na zapasową końcówkę, nie prezentuje się estetycznie.

Jest hałaśliwa:

Nie jest to cicho działająca szczoteczka, a przyzwyczajenie się do poziomu generowanego przez nią hałasu nierzadko zajmuje kilka lub czasami kilkanaście dni.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

8 KOMENTARZ

Jaxon

December 10, 2019 at 4:59 pm

szczoteczka soniczna to jak najbardziej dla mnie, na stronie teesy są bardzo dobre polecam.

Odpowiadać
Zespół NR

December 13, 2019 at 11:13 am

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz i rekomendację.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
Marta

July 15, 2019 at 1:38 pm

Mialam kilka szczoteczek sonicznych. Aktualnie mam firmy Tessa i jestem z niej najbardziej zadowolona. Ma sporo fajnych opcji- różne tryby m.in masażu,wyłącza się sama po 2min.

Odpowiadać
Kaszubska

August 17, 2019 at 5:28 pm

ja mam od nich tą Sonic Black i świetnie mi sie sprawdza 🙂 używam jakoś od 2msc i widać że zęby są bielsze

Odpowiadać
Oliwka

October 4, 2019 at 9:08 am

też się nad nią zastanawiałam i chyba na nią się skuszę, bo widziałam sporo dobrych opinii o tej firmie 😉

Odpowiadać
Zespół NR

July 17, 2019 at 12:24 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za komentarz.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
Nastka

May 25, 2019 at 1:53 pm

Próbowałam różnych szczoteczek, zarówno tych klasycznych jak i sonicznych, z różnym efektem. Od kilu miesięcy zdecydowanie najlepiej się szczoteczka soniczna oral b.

Odpowiadać
Zespół NR

May 27, 2019 at 2:09 pm

Dzień dobry,

Dziękujemy za podzielenie się swoją opinią.

Pozdrawiamy,
Zespół NajlepszeRankingi.pl

Odpowiadać
DMCA.com Protection Status
film indir film indirme full program indir