ᐅ Domki ogrodowe dla dzieci. Opinie i recenzje

Domki ogrodowe dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jeśli chcesz znaleźć idealny domek ogrodowy dla swojego dziecka, ale nie masz czasu na wielogodzinne zakupy i dokładne oglądanie produktów w sklepach, zapraszamy Cię na naszą stronę. Na podstawie analizy opinii konsumentów, którzy zdążyli już zrobić zakupy i wypróbowali wybrane przez siebie modele udało nam się wyłonić dwa najlepsze produkty tego typu w 2019 roku. Pierwszy z nich to Smoby 310209. Jest on wielofunkcyjnym modelem wykonanym z tworzyw sztucznych, a więc nie wymaga on specjalistycznej i czasochłonnej konserwacji. Ze względu na spore rozmiary swobodnie mogą się w nim bawić nawet dzieci, które ukończyły już 3. rok życia. Poza tym jest on odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeżeli ten produkt jest już z pewnych przyczyn niedostępny lub nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań, sprawdź dokładny opis drugiego najlepszego domku ogrodowego, czyli Mochtoys 10498. Z pewnością przypadnie Ci do gustu, jeśli interesuje Cię produkt z otwieranymi oknami, ciekawą kolorystyką oraz możliwością szybkiego montażu.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki domek ogrodowy dla dzieci kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Domek ogrodowy może okazać się źródłem prawdziwej radości i niekończącej się wręcz zabawy naszych dzieci. To bardzo ciekawa alternatywa dla znanych z filmów, czy bajek domków na drzewie, które często są trudne do wykonania, bądź późniejszego montażu. W sklepach znajdziemy modele różniące się między sobą nie tylko ceną, ale także m.in. materiałem wykonania, czy poziomem bezpieczeństwa. Stworzony przez nas poradnik podpowiada, jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać, aby nie tylko dobrze wyglądał, ale również odpowiednio sprawował swoją funkcję.

 

 

Rodzaje domków ogrodowych

Domki ogrodowe dla dzieci są na tyle różnorodne, że możemy spośród nich wyróżnić kilka typów. Pierwszym z nich są produkty wolnostojące. To tradycyjne modele domków, które są idealne tak naprawdę dla dzieci w każdym wieku. Wyglądem przypominają one zwykłe domy mieszkalne, są wyposażone w okna i duże wejście. Niektóre z nich mają nawet taras, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność w oczach maluchów.

Kolejny typ to domki modułowe. To interesujące rozwiązanie, kiedy zależy nam na tym, by nasz zakup służył przez wiele lat. Można powiedzieć, że takie produkty „dorastają” i zmieniają się razem z naszą pociechą. Do ich konstrukcji możemy dołączać dodatkowe elementy lub się ich pozbywać. W ten sposób tworzymy miejsce do zabawy dostosowane do wieku dziecka. Choć zakup kolejnych modułów może generować dodatkowe koszty, to jednak czasami jest to lepszy wybór niż zwykły domek, z którego maluch może szybko wyrosnąć.

W sklepach możemy natknąć się również na domki na słupach. Są one swego rodzaju imitacją domków na drzewie i spodobają się z pewnością dzieciom nieco starszym. Ze względu na to, że od ziemi dzieli ich pewna odległość, w zestawie znajduje się specjalna drabinka umożliwiająca dostanie się do środka. Ich dużym plusem jest to, że powierzchnię znajdującą się pod nimi także można zagospodarować i np. posadzić rośliny wymagające cienia lub zbudować piaskownicę.

 

Materiał wykonania

Najczęściej domki ogrodowe dla naszych pociech wykonywane są z dwóch, podstawowych materiałów, czyli plastiku i drewna. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje plusy i minusy. Modele drewniane wyglądają bardzo estetycznie i klasycznie, mogą mieć też bardzo duże rozmiary, a mimo to pozostaną stabilne. Wymagają one jednak regularnej konserwacji, a więc impregnowania drewna, czyszczenia i malowania. Poza tym decydując się na zakup takiego domku musimy upewniać się, że nigdzie nie ma wystających drzazg, które mogą być dla naszych pociech niebezpieczne.

Produkty wykonane z plastiku często również mają bardzo atrakcyjny design i są kolorowe. Ich konstrukcja jest stabilna pod warunkiem, że wybrany przez nas model został wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Takich domków nie trzeba konserwować, wystarczy ich regularne czyszczenie z osiadających pyłków. Ze względu na lekkość można je też przenosić w dowolne miejsce. Ich wadą jest natomiast to, że szybko nagrzewają się od słońca. To, jaki jest najlepszy domek ogrodowy dla dzieci, będzie więc zależeć w dużej mierze od preferencji naszych i naszych pociech.

 

Wymiary

Na zakupach powinniśmy zwracać uwagę na wymiary domku ogrodowego, aby nie kupić za małego lub zbyt dużego modelu, który ograniczy swobodę poruszania się w ogrodzie. Rozmiary produktu uzależnione będą też od wieku maluchów. Wiele osób uważa, że najlepszy domek ogrodowy dla dzieci w wieku do 3 lat powinien mieć minimum 100 cm x 100 cm x 100 cm. Dla dzieci starszych te minimalne wartości wzrastają i wynoszą 150 cm x 150 cm x 150 cm. Im starsze są nasze pociechy, tym większego modelu będziemy potrzebować.

 

 

Bezpieczeństwo

Wybrany przez nas domek do zabawy powinien przede wszystkim spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa. Informacje o tym znajdziemy z łatwością na opakowaniu. Jeżeli nigdzie nie możemy znaleźć tych danych, lepiej rozejrzeć się za innym produktem.

Ponadto musimy też sprawdzać, czy na powierzchni domku nie ma żadnych wystających elementów, pęknięć oraz ostrych krawędzi. Wszystko to może być potencjalnym zagrożeniem dla dziecka i być źródłem groźnego wypadku. Przemyślmy też od razu, gdzie zakupiony przez nas model stanie. Najlepiej ustawić go tak, by zawsze był dla nas widoczny, nawet przez okno lub z tarasu. Dzięki temu nasze dzieci będą mogły się bawić, a my zachowamy jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.

 

Domki ogrodowe dla dzieci w dobrych cenach

Ze względu na to, że domki ogrodowe będą służyć naszym dzieciom, nie powinniśmy za bardzo oszczędzać na zakupach. Zawsze starajmy się wybierać modele dobrej jakości, wykonane z solidnych i sprawdzonych materiałów. Będziemy mieć wtedy pewność, że nasze pociechy podczas wielogodzinnej zabawy na pewno będą bezpieczne.

Ceny za takie domki rozpoczynają się od kwoty ok. 300 zł. Im droższe będą produkty, tym najczęściej będą one większe i bardziej atrakcyjne wizualnie. Niektóre kosztują nawet powyżej 1000-2000 zł. Zwykle są to produkty drewniane, które dodatkowo mają np. zjeżdżalnię i ściankę do wspinaczki.

 

Najlepsze domki ogrodowe dla dzieci w 2019 roku

 

Domek ogrodowy dla dzieci to ciekawa alternatywa dla zwykłego namiotu z zabawkami. Dzięki niemu maluchy mogą spędzić znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu i zapomnieć choć na chwilę o telewizji, czy grach komputerowych. Przygotowaliśmy dziś ranking domków ogrodowych dla dzieci, w których uwzględniliśmy tylko produkty dobrej jakości w przystępnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Smoby 310209

 

Domek ogrodowy o nazwie Smoby 310209 to model funkcjonalny, który ma otwierane drzwi i okna. W wyposażeniu znajdują się również doniczki na kwiatki, stolik z ławeczkami oraz ogródek. Prawdziwą gratką dla maluchów może być również obecność dzwonka umieszczonego przy drzwiach, który wydaje dźwięki, takie jak dzwonek znajdujący się przy drzwiach tradycyjnego domu mieszkalnego.

Wymiary tego produktu wynoszą: długość – 212 cm, szerokość – 157 cm i wysokość – 172 cm. Jest on idealny dla dzieci powyżej 3 roku życia. Materiał, z którego został on wykonany, jest pokryty powłoką anty UV. Oznacza to, że domek nie straci swoich żywych kolorów pod wpływem działania promieni słonecznych.

Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za bardzo atrakcyjny wygląd i wyposażenie. Dla wielu dużą zaletą jest również jego stabilna i wytrzymała konstrukcja. To sprawia, że dzieci mogą się w nim bezpiecznie bawić nawet całymi dniami, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i sprawność fizyczną.

Smoby 310209 to domek ogrodowy dla dzieci o wymiarach: długość – 171 cm, wysokość – 172 cm i szerokość – 217 cm. Produkt będzie odpowiedni dla maluchów od 3. roku życia.

Zalety
Jakość wykonania:

W procesie produkcji prezentowanego modelu wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa. W związku z tym domek ogrodowy jest odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Warto podkreślić, że produkt pokryty jest specjalną powłoką chroniącą przed negatywnym wpływem promieni słonecznych.

Elektroniczny dzwonek do drzwi:

Maluchom bardzo spodobał się dzwonek do drzwi. Element ten sprawia, że zabawa w domu staje się bardziej realna, co przynosi dzieciom mnóstwo radości. Dzwonek potrzebuje zasilania w postaci 2 baterii AAA.

Wymiary:

Z uwagi na to, że zabawka ma stosunkowo duże wymiary może z niej korzystać kilkoro dzieci jednocześnie.

Zestaw piknikowy:

Do modelu dołączono solidnie zrobiony zestaw piknikowy, na który składa się stolik z wygodnymi siedziskami. Dla maluchów jest to dodatkowa atrakcja urozmaicająca zabawę.

Montaż:

Produkt jest przeznaczony do samodzielnego montażu. Konsumenci zapewniają, że składanie zabawki jest łatwe.

Wady
Tylne drzwi:

Rodzice wskazują, że tylne drzwi otwierają się tylko w dolnej części, co utrudnia dziecku swobodne wyjście do domku.

 

 

 

 

Mochtoys 10498

 

Produkt Mochtoys 10498 jest domkiem wykonanym z wysokiej jakości plastiku. Jak zapewnia producent, jest on całkowicie bezpieczny dla maluchów, atestowany oraz spełnia normy CE. Model ten posiada cztery okna (w tym jedna para okien się otwiera), drzwi oraz specjalne wyjście do ogródka. Z zewnątrz został on udekorowany motywem z kwiatami i papugami, co zwiększa jego atrakcyjność w oczach dzieci.

Wymiary domku wynoszą: długość – 190 cm, wysokość – 118 cm i szerokość – 127 cm. Mogą się w nim bez przeszkód bawić maluchy, które ukończyły 1. rok życia. Ten produkt można nie tylko ustawić w ogródku, czy na tarasie, ale także w domu.

Z opinii konsumentów wynika, iż warto kupić opisywany domek ze względu na jego stabilną oraz wytrzymałą konstrukcję, która zwiększa bezpieczeństwo bawiących się w środku pociech. Dla wielu dodatkową zaletą jest też bogata kolorystyka oraz możliwość bardzo szybkiego montażu i demontażu.

Domek ogrodowy dla dzieci Mochtoys 10498 ma wymiary: długość – 190 cm, wysokość – 118 cm i szerokość – 127 cm. Model jest przeznaczony dla dzieci powyżej 1. roku życia.

Zalety
Kolory:

Domek ma intensywne kolory, które nie blakną z upływem czasu. Stanowi to dowód na to, że model zrobiono z wytrzymałych tworzyw wykazujących odporność na działanie promieni UV.

Konstrukcja:

Stabilna konstrukcja domu gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Produkt jest odpowiednio wyważony, dlatego nie przechyla się na boki. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku porywistych wiatrów konieczne jest złożenie zabawki.

Akcesoria:

Model sprzedawany jest w zestawie z płotkiem. Rodzice wskazują na to, że wydzielone pole między domkiem a ogrodzeniem może posłużyć dziecku jako miejsce do uprawy roślinek.

Design:

Produkt ma atrakcyjny design, czym zyskał spore uznanie zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Zabawka jest kolorowa, dobrze wygląda w ogrodzie i przyciąga uwagę maluchów.

Wady
Okienka:

W części opinii pojawia się informacja, że jakość wykonania okienek nie jest najlepsza.

 

 

 

 

Keter 228444

 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby kupić dobry i tani domek ogrodowy dla dzieci, zwróć uwagę na ten o nazwie Keter 228444. To model stylizowany na tajemniczą chatkę, który został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oznacza to, że produkt nie wymaga specjalistycznej konserwacji, można go łatwo utrzymać w czystości, a ponadto jest całkowicie bezpieczny dla bawiących się w nim maluchów.

Wymiary opisywanego domku wynoszą: wysokość – 110,6 cm, szerokość – 89,7 cm i długość – 101,8 cm. Ze względu na to, że waży on jedynie 9,9 kg, można go swobodnie przenieść w inne miejsce. Produkt ten ma nie tylko stabilną konstrukcję, ale również zaokrąglone krawędzie, które eliminują ryzyko bolesnych skaleczeń, czy potłuczeń. Ze względu na jego rozmiary, można go umieścić nie tylko na zewnątrz, ale także w domu, np. w przypadku deszczowej pogody.

Jak twierdzą konsumenci, ten model domku jest wart uwagi, ponieważ bardzo szybko się go rozkłada, a następnie demontuje. Wszystko za sprawą specjalnego systemu rozkładania i składania, który nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.

Keter 228444 to dobry domek ogrodowy dla dzieci do 300 zł. Wymiary modelu to: szerokość – 102 cm, długość – 90 cm i wysokość – 110 cm. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 2. roku życia.

Zalety
Łatwy montaż i demontaż:

Po przeczytaniu opinii na temat prezentowanego domku ogrodowego dla dzieci, można dojść do wniosku, że jest to produkt łatwy w montażu. Sporą zaletą okazuje się również fakt, że demontaż zabawki nie zajmuje dużo czasu, a model po złożeniu ma kompaktowe wymiary.

Materiał wykonania:

Domek został zrobiony z polipropylenu. Jest to materiał odporny na działanie niesprzyjających czynników zewnętrznych. Warto dodać, że wspomniane tworzywo łatwo się czyści.

Design:

Stonowane barwy i prosta konstrukcja sprawia, że zabawka podoba się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Wady
Brak uchwytu do przenoszenia:

Część osób wskazuje, że niewielkim minusem produktu jest to, że nie ma on uchwytu, który niewątpliwie ułatwiłby przenoszenie modelu po jego złożeniu.

 

 

 

 

Little Tikes 170621

 

Little Tikes 170621 to model piknikowy z patio, który umożliwia dzieciom bardzo kreatywną zabawę na wiele różnych sposobów. W środku znajduje się zabawka-kuchenka z palnikami, a także piekarnik, kominek i kredens. Na zewnątrz jest natomiast stolik z dwoma stołeczkami. Takie wyposażenie sprawia, że produkt ten z pewnością przypadnie do gustu maluchom.

Wymiary modelu wynoszą: 190 cm x 95 cm x 122 cm. Jest on odpowiedni dla dzieci w przedziale wiekowym od 1. roku życia do 2. roku życia. Do zestawu, poza zabawkowymi meblami, dołączany jest też komplet akcesoriów składający się aż z 19 elementów. W nim znajduje się m.in. telefon, zastawa kuchenna oraz różnego rodzaju zabawkowe produkty żywnościowe.

Konsumenci uważają, że ten domek dla dzieci to produkt bardzo dobrej jakości o stabilnej konstrukcji. Ze względu na to, że został on wykonany z tworzyw sztucznych, jest odporny na działanie warunków atmosferycznych i nie wymaga konserwacji.

Domek ogrodowy dla dzieci Little Tikes 170621 ma wymiary: 180 cm x 95 cm x 120 cm. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 18. miesiąca życia do ok. 5 lat.

Zalety
Dzwonek:

Produkt został wyposażony w dzwonek do drzwi. Wydobywa on z siebie kilka przyjemnych melodii, które umilają dzieciom czas zabawy.

Dodatkowe akcesoria:

W komplecie otrzymujemy 19-częściowy zestaw akcesoriów, a w nim zabawkowe jedzenie i naczynia do serwowania przygotowanych przez maluchów dań. To daje pewność, że dzieci nie znudzą się zabawką zbyt szybko.

Bezpieczeństwo:

Domek spełnia nakazane prawem normy, co daje pewność, że jego użytkowanie jest bezpieczne dla naszych pociech.

Wady
Przebarwienia:

W nielicznych komentarzach można przeczytać, że na powierzchni dachu pojawiają się niewielkie plamy. Najprawdopodobniej są to przebarwienia powstałe wskutek działania promieni słonecznych.

Montaż:

Część rodziców twierdzi, że montaż produktu zajmuje stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

4iQ Group Szymon 

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć opisu domku ogrodowego dla dzieci 4iQ Group Szymon. Jest to produkt, który z pewnością spodoba się nie tylko maluchom, ale także większym pociechom. Podstawa modelu ma wymiary: 1,7 m x 2,7 m, a wysokość jest równa 1,7 m. Oznacza to, że z domku będzie mogło korzystać kilka pociech jednocześnie.

Na uwagę zasługuje solidnie wykonanie produktu. Model zrobiono z drewna sosnowego. Trwałość, wysoka jakość, jak również pochodzenie wykorzystanego do produkcji materiału została potwierdzona certyfikatem FSC. Warto dodać, że cała powierzchnia domku została zaimpregnowana za pomocą specjalnego środka. Nie zawiera on szkodliwych dla zdrowia substancji.

Wiele osób potwierdza, że zakup domku dla dzieci 4iQ Group Szymon to inwestycja na długie lata. Odpowiednio dbając o produkt możemy być pewni, że będzie nam on służył przez długi czas. Model jest bezpieczny w użytkowaniu i ładnie prezentuje się w ogrodzie.

4iQ Group Szymon to drewniany domek dla dzieci przeznaczony do ogrodu. Podstawa produktu ma wymiary: 1,7 m x 2,7 m, a wysokość modelu to 1,7 m.

Zalety
Certyfikaty:

Domek ma certyfikat TÜV, jak również jest zgodny z normą EN 71. Oznacza to, że produkt jest solidnie wykonany, bezpieczny w użytkowaniu i nie wpływa negatywnie na zdrowie maluchów.

Wytrzymałość:

Prezentowany model cechuje duża wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne. Nie musimy się obawiać, że już po kilku tygodniach zabawka straci swój atrakcyjny wygląd.

Wady
Montaż:

Jak wskazują Internauci, montaż produktu jest skomplikowany i trudno złożyć domek bez pomocy drugiej osoby.  

Konserwacja:

Choć domek został zaimpregnowany, po upływie pewnego czasu trzeba na nowo pomalować powierzchnię zabawki, co jak wiadomo, zajmuje sporo czasu.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Forest Winny

 

Forest Winny jest domkiem dla dzieci na słupkach. Został on wykonany z drewna, a więc prezentuje się bardzo stylowo i elegancko w ogrodzie. Poza tym jest on bardzo stabilny i może stanowić interesującą alternatywę dla tradycyjnego domku na drzewie.

Wymiary modelu wynoszą: szerokość – 175 cm, długość – 151 cm i wysokość – 210 cm. Do zestawu dołączana jest niewielka drabinka z trzema szczebelkami. W domku znajduje się duże wejście oraz okna.

Opinie o domkach ogrodowych dla dzieci tego producenta są zazwyczaj bardzo pozytywne i sytuacja wygląda podobnie w przypadku tego konkretnego modelu. Konsumenci doceniają w nim przede wszystkim fakt, że drewno, z którego został on wykonany, jest zaimpregnowane, a więc jest już odpowiednio zabezpieczone. Poza tym jego efektowny wygląd łączy się z funkcjonalnością i wieloma możliwościami zabawy.

 

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany:

Najlepszy plecak szkolny

Namioty dla dzieci ranking

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4.80 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status