Domki ogrodowe dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.06.18

 

Jeśli chcesz znaleźć idealny domek ogrodowy dla swojego dziecka, ale nie masz czasu na wielogodzinne zakupy i dokładne oglądanie produktów w sklepach, zapraszamy Cię na naszą stronę. Na podstawie analizy opinii konsumentów, którzy zdążyli już zrobić zakupy i wypróbowali wybrane przez siebie modele udało nam się wyłonić dwa najlepsze produkty tego typu w 2018 roku. Pierwszy z nich to Smoby 310209. Jest on wielofunkcyjnym modelem wykonanym z tworzyw sztucznych, a więc nie wymaga on specjalistycznej i czasochłonnej konserwacji. Ze względu na spore rozmiary swobodnie mogą się w nim bawić nawet dzieci, które ukończyły już 3. rok życia. Poza tym jest on odpowiednio zabezpieczony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeżeli ten produkt jest już z pewnych przyczyn niedostępny lub nie spełnia wszystkich Twoich oczekiwań, sprawdź dokładny opis drugiego najlepszego domku ogrodowego, czyli Mochtoys 10498. Z pewnością przypadnie Ci do gustu, jeśli interesuje Cię produkt z otwieranymi oknami, ciekawą kolorystyką oraz możliwością szybkiego montażu.

 

 

Jaki domek ogrodowy dla dzieci kupić ?

 

Przewodnik zakupowy

Domek ogrodowy może okazać się źródłem prawdziwej radości i niekończącej się wręcz zabawy naszych dzieci. To bardzo ciekawa alternatywa dla znanych z filmów, czy bajek domków na drzewie, które często są trudne do wykonania, bądź późniejszego montażu. W sklepach znajdziemy modele różniące się między sobą nie tylko ceną, ale także m.in. materiałem wykonania, czy poziomem bezpieczeństwa. Stworzony przez nas poradnik podpowiada, jaki domek ogrodowy dla dzieci wybrać, aby nie tylko dobrze wyglądał, ale również odpowiednio sprawował swoją funkcję.

 

 

Rodzaje domków ogrodowych

Domki ogrodowe dla dzieci są na tyle różnorodne, że możemy spośród nich wyróżnić kilka typów. Pierwszym z nich są produkty wolnostojące. To tradycyjne modele domków, które są idealne tak naprawdę dla dzieci w każdym wieku. Wyglądem przypominają one zwykłe domy mieszkalne, są wyposażone w okna i duże wejście. Niektóre z nich mają nawet taras, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność w oczach maluchów.

Kolejny typ to domki modułowe. To interesujące rozwiązanie, kiedy zależy nam na tym, by nasz zakup służył przez wiele lat. Można powiedzieć, że takie produkty „dorastają” i zmieniają się razem z naszą pociechą. Do ich konstrukcji możemy dołączać dodatkowe elementy lub się ich pozbywać. W ten sposób tworzymy miejsce do zabawy dostosowane do wieku dziecka. Choć zakup kolejnych modułów może generować dodatkowe koszty, to jednak czasami jest to lepszy wybór niż zwykły domek, z którego maluch może szybko wyrosnąć.

W sklepach możemy natknąć się również na domki na słupach. Są one swego rodzaju imitacją domków na drzewie i spodobają się z pewnością dzieciom nieco starszym. Ze względu na to, że od ziemi dzieli ich pewna odległość, w zestawie znajduje się specjalna drabinka umożliwiająca dostanie się do środka. Ich dużym plusem jest to, że powierzchnię znajdującą się pod nimi także można zagospodarować i np. posadzić rośliny wymagające cienia lub zbudować piaskownicę.

 

Materiał wykonania

Najczęściej domki ogrodowe dla naszych pociech wykonywane są z dwóch, podstawowych materiałów, czyli plastiku i drewna. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje plusy i minusy. Modele drewniane wyglądają bardzo estetycznie i klasycznie, mogą mieć też bardzo duże rozmiary, a mimo to pozostaną stabilne. Wymagają one jednak regularnej konserwacji, a więc impregnowania drewna, czyszczenia i malowania. Poza tym decydując się na zakup takiego domku musimy upewniać się, że nigdzie nie ma wystających drzazg, które mogą być dla naszych pociech niebezpieczne.

Produkty wykonane z plastiku często również mają bardzo atrakcyjny design i są kolorowe. Ich konstrukcja jest stabilna pod warunkiem, że wybrany przez nas model został wykonany z wysokiej jakości tworzywa. Takich domków nie trzeba konserwować, wystarczy ich regularne czyszczenie z osiadających pyłków. Ze względu na lekkość można je też przenosić w dowolne miejsce. Ich wadą jest natomiast to, że szybko nagrzewają się od słońca. To, jaki jest najlepszy domek ogrodowy dla dzieci, będzie więc zależeć w dużej mierze od preferencji naszych i naszych pociech.

 

Wymiary

Na zakupach powinniśmy zwracać uwagę na wymiary domku ogrodowego, aby nie kupić za małego lub zbyt dużego modelu, który ograniczy swobodę poruszania się w ogrodzie. Rozmiary produktu uzależnione będą też od wieku maluchów. Wiele osób uważa, że najlepszy domek ogrodowy dla dzieci w wieku do 3 lat powinien mieć minimum 100 cm x 100 cm x 100 cm. Dla dzieci starszych te minimalne wartości wzrastają i wynoszą 150 cm x 150 cm x 150 cm. Im starsze są nasze pociechy, tym większego modelu będziemy potrzebować.

 

 

Bezpieczeństwo

Wybrany przez nas domek do zabawy powinien przede wszystkim spełniać podstawowe normy bezpieczeństwa. Informacje o tym znajdziemy z łatwością na opakowaniu. Jeżeli nigdzie nie możemy znaleźć tych danych, lepiej rozejrzeć się za innym produktem.

Ponadto musimy też sprawdzać, czy na powierzchni domku nie ma żadnych wystających elementów, pęknięć oraz ostrych krawędzi. Wszystko to może być potencjalnym zagrożeniem dla dziecka i być źródłem groźnego wypadku. Przemyślmy też od razu, gdzie zakupiony przez nas model stanie. Najlepiej ustawić go tak, by zawsze był dla nas widoczny, nawet przez okno lub z tarasu. Dzięki temu nasze dzieci będą mogły się bawić, a my zachowamy jeszcze większy poziom bezpieczeństwa.

 

Domki ogrodowe dla dzieci w dobrych cenach

Ze względu na to, że domki ogrodowe będą służyć naszym dzieciom, nie powinniśmy za bardzo oszczędzać na zakupach. Zawsze starajmy się wybierać modele dobrej jakości, wykonane z solidnych i sprawdzonych materiałów. Będziemy mieć wtedy pewność, że nasze pociechy podczas wielogodzinnej zabawy na pewno będą bezpieczne.

Ceny za takie domki rozpoczynają się od kwoty ok. 300 zł. Im droższe będą produkty, tym najczęściej będą one większe i bardziej atrakcyjne wizualnie. Niektóre kosztują nawet powyżej 1000-2000 zł. Zwykle są to produkty drewniane, które dodatkowo mają np. zjeżdżalnię i ściankę do wspinaczki.

 

Najlepsze domki ogrodowe dla dzieci w 2018 roku

 

Domek ogrodowy dla dzieci to ciekawa alternatywa dla zwykłego namiotu z zabawkami. Dzięki niemu maluchy mogą spędzić znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu i zapomnieć choć na chwilę o telewizji, czy grach komputerowych. Przygotowaliśmy dziś ranking domków ogrodowych dla dzieci, w których uwzględniliśmy tylko produkty dobrej jakości w przystępnych cenach.

 

Nasze zalecenia

 

Smoby 310209

 

Domek ogrodowy o nazwie Smoby 310209 to model funkcjonalny, który ma otwierane drzwi i okna. W wyposażeniu znajdują się również doniczki na kwiatki, stolik z ławeczkami oraz ogródek. Prawdziwą gratką dla maluchów może być również obecność dzwonka umieszczonego przy drzwiach, który wydaje dźwięki, takie jak dzwonek znajdujący się przy drzwiach tradycyjnego domu mieszkalnego.

Wymiary tego produktu wynoszą: długość – 212 cm, szerokość – 157 cm i wysokość – 172 cm. Jest on idealny dla dzieci powyżej 3 roku życia. Materiał, z którego został on wykonany, jest pokryty powłoką anty UV. Oznacza to, że domek nie straci swoich żywych kolorów pod wpływem działania promieni słonecznych.

Konsumenci doceniają ten model przede wszystkim za bardzo atrakcyjny wygląd i wyposażenie. Dla wielu dużą zaletą jest również jego stabilna i wytrzymała konstrukcja. To sprawia, że dzieci mogą się w nim bezpiecznie bawić nawet całymi dniami, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i sprawność fizyczną.

 

 

 

 

Mochtoys 10498

 

Produkt Mochtoys 10498 jest domkiem wykonanym z wysokiej jakości plastiku. Jak zapewnia producent, jest on całkowicie bezpieczny dla maluchów, atestowany oraz spełnia normy CE. Model ten posiada cztery okna (w tym jedna para okien się otwiera), drzwi oraz specjalne wyjście do ogródka. Z zewnątrz został on udekorowany motywem z kwiatami i papugami, co zwiększa jego atrakcyjność w oczach dzieci.

Wymiary domku wynoszą: długość – 190 cm, wysokość – 118 cm i szerokość – 127 cm. Mogą się w nim bez przeszkód bawić maluchy, które ukończyły 1. rok życia. Ten produkt można nie tylko ustawić w ogródku, czy na tarasie, ale także w domu.

Z opinii konsumentów wynika, iż warto kupić opisywany domek ze względu na jego stabilną oraz wytrzymałą konstrukcję, która zwiększa bezpieczeństwo bawiących się w środku pociech. Dla wielu dodatkową zaletą jest też bogata kolorystyka oraz możliwość bardzo szybkiego montażu i demontażu.

 

 

 

 

Keter 228444

 

Jeżeli zależy Ci na tym, aby kupić dobry i tani domek ogrodowy dla dzieci, zwróć uwagę na ten o nazwie Keter 228444. To model stylizowany na tajemniczą chatkę, który został wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Oznacza to, że produkt nie wymaga specjalistycznej konserwacji, można go łatwo utrzymać w czystości, a ponadto jest całkowicie bezpieczny dla bawiących się w nim maluchów.

Wymiary opisywanego domku wynoszą: wysokość – 110,6 cm, szerokość – 89,7 cm i długość – 101,8 cm. Ze względu na to, że waży on jedynie 9,9 kg, można go swobodnie przenieść w inne miejsce. Produkt ten ma nie tylko stabilną konstrukcję, ale również zaokrąglone krawędzie, które eliminują ryzyko bolesnych skaleczeń, czy potłuczeń. Ze względu na jego rozmiary, można go umieścić nie tylko na zewnątrz, ale także w domu, np. w przypadku deszczowej pogody.

Jak twierdzą konsumenci, ten model domku jest wart uwagi, ponieważ bardzo szybko się go rozkłada, a następnie demontuje. Wszystko za sprawą specjalnego systemu rozkładania i składania, który nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.

 

 

 

 

Little Tikes 170621

 

Little Tikes 170621 to model piknikowy z patio, który umożliwia dzieciom bardzo kreatywną zabawę na wiele różnych sposobów. W środku znajduje się zabawka-kuchenka z palnikami, a także piekarnik, kominek i kredens. Na zewnątrz jest natomiast stolik z dwoma stołeczkami. Takie wyposażenie sprawia, że produkt ten z pewnością przypadnie do gustu maluchom.

Wymiary modelu wynoszą: 190 cm x 95 cm x 122 cm. Jest on odpowiedni dla dzieci w przedziale wiekowym od 1. roku życia do 2. roku życia. Do zestawu, poza zabawkowymi meblami, dołączany jest też komplet akcesoriów składający się aż z 19 elementów. W nim znajduje się m.in. telefon, zastawa kuchenna oraz różnego rodzaju zabawkowe produkty żywnościowe.

Konsumenci uważają, że ten domek dla dzieci to produkt bardzo dobrej jakości o stabilnej konstrukcji. Ze względu na to, że został on wykonany z tworzyw sztucznych, jest odporny na działanie warunków atmosferycznych i nie wymaga konserwacji.

 

 

 

 

Forest Winny

 

Forest Winny jest domkiem dla dzieci na słupkach. Został on wykonany z drewna, a więc prezentuje się bardzo stylowo i elegancko w ogrodzie. Poza tym jest on bardzo stabilny i może stanowić interesującą alternatywę dla tradycyjnego domku na drzewie.

Wymiary modelu wynoszą: szerokość – 175 cm, długość – 151 cm i wysokość – 210 cm. Do zestawu dołączana jest niewielka drabinka z trzema szczebelkami. W domku znajduje się duże wejście oraz okna.

Opinie o domkach ogrodowych dla dzieci tego producenta są zazwyczaj bardzo pozytywne i sytuacja wygląda podobnie w przypadku tego konkretnego modelu. Konsumenci doceniają w nim przede wszystkim fakt, że drewno, z którego został on wykonany, jest zaimpregnowane, a więc jest już odpowiednio zabezpieczone. Poza tym jego efektowny wygląd łączy się z funkcjonalnością i wieloma możliwościami zabawy.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...