Opinie o Flotis Smart Compact

Ostatnio aktualizowane: 27.01.22

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najważniejsze zalety:

Jak twierdzą kupujący, to bardzo precyzyjnie działający lokalizator GPS do samochodu. Dzięki niemu można sprawdzić, gdzie znajduje się auto, gdy zorientujemy się, że zostało skradzione. Co więcej, wydawane opinie o Flotis Smart Compact świadczą, że sprzęt pozwala także na kontrolowanie, w jaki sposób wykorzystywane są auta służbowe w firmie.

 

Najważniejsze wady:

Podczas montowania urządzenia w aucie trzeba zachować ostrożność, żeby przypadkowo go nie zniszczyć. Test Flotis Smart Compact wykazał, że obudowa nie została wykonana z odpowiednio solidnego materiału, przez co wykazuje podatność na uszkodzenia mechaniczne.

 

Werdykt: 9.8/10

Mimo że lokalizator ma pewne wady, warto zdecydować się na jego zakup. Można go zamaskować w taki sposób, aby był niemal całkowicie niewidoczny. To znacząco zmniejsza ryzyko, że sprzęt zostanie szybko znaleziony w przypadku kradzieży pojazdu. Jego wymiary są równe: 8,3 cm x 5,4 cm x 1,6 cm.

 

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Łatwy montaż

Zamontowanie lokalizatora w aucie nie jest problemem, dlatego możemy zrobić to samodzielnie (jeżeli mamy odpowiednie kwalifikacje). Na obudowie widoczne jest oznaczenie, która strona powinna być skierowana do góry. Poza tym do urządzenia przymocowany jest przewód, jego czarną część należy podłączyć do masy pojazdu, a czerwoną do zasilacza +12 VDC. Lokalizator na pewno będzie działał prawidłowo, jeśli w pobliżu nie znajdą się metalowe elementy, które mogą zakłócać jego pracę. Należy wspomnieć, że sprzętu nie powinno się umieszczać w komorze silnika ani innym miejscu, gdzie może być narażony na oddziaływanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, np. wysokiej temperatury. Pamiętajmy też, aby urządzenie było oddalone od odbiornika radiowego na co najmniej 16 cm.

 

Dużo możliwości

Co prawda sprzęt jest niewielki, ale daje dużo możliwości jego wykorzystania. Ma on wbudowaną antenę GPS i GSM, w efekcie czego przesyłane dane dotyczące lokalizacji danego samochodu na mapie są bardzo precyzyjne. Po zainstalowaniu na smartfonie specjalnej aplikacji możemy podglądać trasy, jakie pokonuje pojazd, tworzyć subkonta i grupować auta, a dodatkowo tworzyć raporty i otrzymywać alerty.

Lokalizator jest chętnie kupowany przez właścicieli firm udostępniających swoim pracownikom samochody służbowe. To małe urządzenie daje możliwość sprawdzenia, gdzie poszczególne osoby jeżdżą swoim autem, a tym samym mieć wgląd w realizację powierzonych im zadań. Co ważne, aplikacja służąca do zbierania i analizowania danych jest kompatybilna ze smartfonami z systemem iOS, jak i Android. Dodatkową zaletą urządzenia jest to, że jego zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Cena Flotis Smart Compact wynosi mniej niż 400 zł.

 

Możliwość sprawdzenia poprawności działania

Po zamontowaniu urządzenia możemy od razu sprawdzić, czy działa poprawnie. Aby to zrobić, wystarczy spojrzeć na trzy diody, które znajdują się na obudowie. Pierwsza informuje o sygnale GSM. Jeżeli miga, świadczy to o wyszukiwaniu sieci, a kiedy zacznie jednostajnie świecić na zielono, możemy mieć pewność, że lokalizator znalazł już sygnał. Druga dioda to zasilanie, gdy świeci na czerwono, urządzenie jest podłączone do źródła energii i działa. Ostatnia dioda to sygnał GPS. Jednostajne, zielone światło jest potwierdzeniem, że sprzęt zaczął już określać położenie samochodu na mapie.

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir