Wózki inwalidzkie ranking

Ostatnio aktualizowane: 04.12.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Najlepsze wózki inwalidzkie w 2021 roku

 

Niepełnosprawności nikt nie wybiera. Sama się pojawia i trzeba się z nią zmierzyć. Dla osób, które potrzebują zakupić wózek inwalidzki przedstawiamy ranking wózków inwalidzkich. Zaprezentujemy tu cechy kilku wózków, porównamy z innymi i przekażemy opinie użytkowników. Zapraszamy do lektury.

 

 

Antar Karma Ergolite KM-2501

 

1.Antar Karma Ergolite KM-2501Pierwszy z prezentowanych, Antar Karma Ergolite KM-2501, to wózek podróżny. Producent podaje, że jest to jeden z najlżejszych produktów tego typu na rynku. Jego masa całkowita to 8 kg. Taką niewielką wagę producent osiągnął dzięki zastosowaniu aluminium, jako element konstrukcyjny. Siedzisko i oparcie zostało wyprofilowane tak, aby przyjęło jak najbardziej ergonomiczne kształty, przyjazne osobie siedzącej. Dostępne szerokości siedziska to 41 albo 46 cm. Tkanina zaś została pokryta systemem antybakteryjnym AEGIS, dzięki temu nie gromadzą się na jej powierzchni mikroorganizmy. Wózek jest dedykowany dla osób nie cięższych niż 100 kg. Dzięki zastosowaniu podwójnego krzyżaka, wózek składa się łatwo, zarówno siedzisko jak i oparcie. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia osobom niepełnosprawnym przemieszczanie się, gdyż nawet osoba niepełnosprawna przesiadając się do samochodu, jest w stanie samodzielnie wózek złożyć i schować do auta. Klienci, którzy zakupili ten produkt potwierdzają jego wysoką jakość i trwałość. Uwagę konsumentów także zwrócił wygląd wózka, który oceniają wysoko. Doceniona również została najważniejsza sprawa, jaką jest łatwość składania i rozkładania, a także to, że wózek zajmuje mało miejsca w bagażniku samochodu.

 

 

 

Karma KP 25.2

 

2.3Karma KP 25.2Karma KP 25.2 to zdecydowanie najbardziej zaawansowane urządzenia w naszym zestawieniu. Jest to wózek z własnym napędem elektrycznym, który jednak można zdemontować w razie potrzeby i używać wózek, jako ręczny.  Zasięg na jednym ładowaniu baterii to 30 km. I możemy rozwinąć prędkość do 6 km na godzinę. Urządzenia posiada wielofunkcyjny sterownik oraz odchylane podłokietniki z możliwością ustawienia ich wysokości. Są tu również zamontowane dodatkowe hamulce ręczne kół tylnych, oraz system zwalniania kół napędowych. Producent pomyślał również o osobach całkowicie niepanujących nad własnym ciałem i dołączył również pasy bezpieczeństwa, które mogą okazać się niezbędne przy obsłudze takich osób. Cały wózek wraz z bateriami waży 58,6 kg, a maksymalne obciążenie, jakie może przenieść to 115 kg. Natomiast wymiary wynoszą: długość 104 cm, szerokość 59,5 cm i wysokość 95,5 cm. Szerokość siedziska to 40,6 cm. W razie potrzeby transportu wózka, ma on składane tylne oparcie, co znacznie zmniejsza jego gabaryty. Ze względu na możliwość samodzielnego poruszania się osoby niepełnosprawnej może się okazać, że jest to najlepszy wózek inwalidzki dla osób, które na tradycyjnym wózku nie mogą samodzielnie wybrać się do miasta czy na spacer.. Według użytkowników, właśnie taki sprzęt pozwala na samodzielność osoby ze schorzeniami narządu ruchu. Dodatkowo jest on atrakcyjny wizualnie, a koła mają wystarczającą wielkość, aby pokonać każdą przeszkodę.

 

 

 

 

Antar Karma S-ERGO 115

 

3.Antar Karma S-ERGO 115Ergonomiczny kształt, oddychająca tkanina siedziska pokryta antyalergiczna tkaniną AEGIS i anatomiczne wyprofilowanie siedziska to cechy produktu Antar Karma S-ERGO 115. Jest to wózek ręczny, który może być obsługiwany bezpośrednio przez osobę na wózku, lub przez opiekuna. Szerokość siedziska zamontowanego w tym modelu to 46 cm, która po złożeniu zmniejsza się do 32 cm, a wysokość oparcia wynosi 42 cm. Całkowita wysokość to 97 cm i waga 13 kg. Natomiast maksymalna waga osoby użytkującej ten sprzęt nie może przekroczyć 115 kg. Ponadto dla wygody użytkownika model ten posiada odczepiane nóżki, wygodne podłokietniki, oraz hamulec zarówno dla osoby siedzącej, jak i opiekuna pchającego wózek. Został on też zabezpieczony przed wywróceniem się do tyłu, a cała konstrukcja jest wyważona tak, że manewrowanie nim nie przedstawia problemu. Opinie o tych wózkach inwalidzkich przekazują, że mają one atrakcyjną cenę przy zachowanej wysokiej jakości. Ponadto klienci podkreślają trwałość tego modelu, jego przyjemny wygląd, oraz to, że daje się go złożyć do transportu.

 

 

 

 

MDH VCWK4T

 

4.MDH VCWK4TJedyny w naszym rankingu, wózek z funkcją toalety to MDH VCWK4T. Jest on wykonany ze stali i ekoskóry, ułatwiającej utrzymanie wózka w czystości. Wymiary tego modelu wynoszą: wysokość 89 cm, szerokość 66 cm i długość 82 cm. Po złożeniu szerokość zmniejsza się do 31 cm. Natomiast siedzisko to rozmiar 45 cm x 42 cm. Waga wózka wynosi 20 kg, a maksymalne obciążenie, jakie uniesie to 110 kg. Siedzisko w tym modelu, ze względu na pełnienie funkcji sanitarnej, jest dzielone i posiada demontowany element umożliwiający odsłonięcie otworu sanitarnego, pod którym umieszczony został zbiornik. Ponadto w modelu tym znajdziemy długie podłokietniki mozliwe do odczepienia, oraz podnóżki z regulowaną wysokością. Tylne koła pneumatyczne maja rozmiar 24″, przednie, małe są bezobsługowe. Producent w zestawie dołącza pompkę do kół tylnych. Na wózek ten, osoba niepełnosprawna może uzyskać dofinansowanie z NFZ. Użytkownicy tego modelu oceniają go, jako wózek, który z powodzeniem pełni funkcje spacerową i higieniczną. Ponadto model ten charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, co gwarantuje długie bezawaryjne użytkowanie. Jednym słowem jest to dobry i tani wózek inwalidzki.

 

 

 

 

MDH Active Sport VCWK9AS

5.MDH Active Sport VCWK9ASKolejny i ostatni model, MDH Active Sport VCWK9AS, charakteryzują nowoczesne kształty. Jest to wózek spacerowy ręczny, posiadający szereg regulacji i udogodnień. Jest on produkowany w kilku wersjach rozmiarowych. Wymiary siedziska zatem, w zależności od modelu maja szerokość od 38 do 46 cm, a  głębokość wszystkich wersji 39 cm. Waga waha się od 14 do 15 kg, w zależności od wielkości modelu i jest to wartość, która plasuje go w czołówce lekkich wózków dla niepełnosprawnych. Produkt ten ma możliwość regulacji wysokości podłokietników, podnóżków, a także regulacji kół tylnych i przednich względem ramy. Podnóżki można też zdemontować całkowicie lub wyposażyć w pasy na stopy. Model ten posiada też system zabezpieczający przed wywróceniem się wózka w tył. Ponadto znajdziemy tu również poduszkę przeciwodleżynową, oraz oparcie wykonane na bazie taśm Velco, które umożliwiają regulacje głębokości. Również, dla wielu, użytecznym może być pas biodrowy, którego użycie zabezpiecza siedzącego przed upadkiem. Osoby, które zakupiły ten model, w swoich komentarzach doceniają wysoką jakość wózka. Przekazują oni, że model ten jest lekki, bardzo zwrotny i łatwy w transporcie. A jakość wykonania czyni ten produkt godnym polecenia.

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir