Stoł bilardowy ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.08.22

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Bilard to sport, który pozwoli Ci się zrelaksować po ciężkim dniu, a także trenować celowanie. Jeśli masz odpowiednio dużo miejsca warto rozważyć zakup stołu do domu. Ponieważ wybór ten nie jest prosty poniżej prezentujemy niewielkie zestawienie, które stworzyliśmy w oparciu o oferty popularnych sklepów. Na szczycie rankingu znajduje się Vita Winner 7Ft. Jest to bardzo dobry stół bilardowy, który sprawdzi się zarówno w domu, jak również pubie czy hotelu. Wykonano go z wytrzymałych materiałów, które są odporne na uszkodzenia i otarcia. Nogi sprzętu zostały wsparte dodatkową zabudową, przez co cała konstrukcja wytrzyma nacisk nawet 100 kg. Odpowiednio wyprofilowane brzegi nie stanowią zagrożenia dla graczy. Sprzęt posiada wymiary zgodne z amerykańskimi standardami. Na drugim miejscu w zestawieniu plasuje się Spensers VIP Extra. Produkt ten jest bardzo elegancki, więc dobrze dopasuje się do niemal każdego wnętrza. Powłoka jest odporna na zniszczenia, dlatego będzie się dobrze prezentować przez wiele lat. Konstrukcja jest wytrzymała, gdyż wykonano ją z wysokiej jakości drewna.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Przy zakupie konsument otrzymuje kompletny zestaw akcesoriów (koje, trójkąt, bilet oraz szczotkę, która pomaga utrzymać sprzęt w czystości) do gry dla 2 osób. Materiały użyte do wykonania modelu są bardzo wytrzymałe, więc urządzenie będzie Ci służyć przez kilkanaście lat.

Wady

Waga produktu to aż 101 kg, przez co jego przesuwanie i przenoszenie są bardzo trudne.

Podsumowanie

Prezentowany model dobrze sprawdzi się zarówno w domu, jak i pubie. Przy zakupie otrzymasz komplet wszystkich niezbędnych akcesoriów. Poza tym konstrukcja jest bardzo stabilna.

Drugi wybór

Zalety

Model jest dostosowany do amerykańskich standardów gry, przez co łatwiej będzie Ci trenować do międzynarodowych zawodów. Sukno wykonano z ekologicznej skóry, co gwarantuje lepszy poślizg i rotację bili. Obicie zrobiono z dobrej jakości drewna, które nie tylko jest wytrzymałe, ale również estetycznie wygląda.

Wady

Waga modelu jest duża. Do tego, spore wymiary pola gry sprawiają, że sprzęt nie zmieści się w niektórych pomieszczeniach.

Podsumowanie

Stół jest nie tylko funkcjonalny, ale również elegancki. Wszystkie elementy zostały wykonane z dobrych materiałów, które odpowiednio chronią obudowę i wpływają pozytywnie na dynamikę gry.

Rozważ też

Zalety

Koszt zakupu stołu wynosi jedynie 340 zł. Jest to zatem jeden z najtańszych produktów na rynku. Za tę cenę otrzymujemy również 16 bil i 2 kije. Drewno, z którego wykonano sprzęt jest oczyszczone, co minimalizuje ryzyko skaleczenia. Do tego materiał odpowiednio wyprofilowano, przez co bile dobrze się rozpędzają.

Wady

Produkt jest stosunkowo mały, przez co łatwo go wstawić do pomieszczenia. Niestety wymiary nie są dostosowane do międzynarodowych wytycznych.

Podsumowanie

Zalety sprzętu zdecydowanie przewyższają jego wady. Stosunek ceny do jakości wykonania jest bardzo dobry. Poza tym stół jest dostosowany do potrzeb dzieci, więc może z niego korzystać cała rodzina.

 

 

Jaki stół bilardowy kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bilard to popularna gra rozrywkowa, dzięki której spędzisz miło czas np. w gronie znajomych. Grać możesz samodzielnie (trenowanie celności), z jedną osobą lub w większej grupie. W poniższym tekście, do którego lektury zachęcamy, podpowiemy Ci, jak zakupić stół bilardowy. Istnieje wiele gier bilardowych, które wymagają odmiennych rozmiarów stołów. Dzięki poradnikowi dowiesz się, na co zwrócić uwagę będąc w sklepie.

 

 

Typy stołów

Wiele osób nie wie, jaki stół bilardowy wybrać, dlatego najpierw zastanów się, jaki typ gry preferujesz. Tego typu produkty są na ogół prostokątne, a stosunek boków wynosi 1:2. Wybierając model do użytku domowego możemy zakupić dowolny produkt, którego wymiary pozwolą się zmieścić w pomieszczeniu. Specjalną odmianą są stoły o gabarytach turniejowych, których używa się na zawodach. Wymiary takich produktów są ściśle określone, są to: 9 stóp, czyli 2,54 m x 1,27 m lub też 8 stóp, czyli 2,33 m x 1,16 m. Takie modele będą odpowiednie do klubów sportowych, gdzie zainteresowani mogą ćwiczyć swoje umiejętności.

 

Rozmiar

Pole do gry w bilard jest zawsze prostokątne i podawane w jednostce nazywanej stopami (oznaczonej skrótem „ft.”). Poszukując odpowiedniego stołu do bilarda na pewno trafisz na określenie, że ma on 12 ft. Liczba ta odnosi się do dłuższego z boków, który zawsze ma 2 razy większą długość od drugiego. Produkty na rynku liczą od 6 ft. do 12 ft. Największy stół liczy 12 ft. x 6 ft. (czyli 3,66 m x 1,83 m), a najmniejszy 6 ft. x 3 ft. (czyli 1,82 m x 0,91 m). Do innych wielkości zaliczamy 7 ft. x 3,5 ft., 10 ft. x 5 ft. oraz modele turniejowe (9 ft. x 4,5 ft. i 8 ft. x 4 ft.).

 

Materiał

Tym, co wpływa na to, jaki stół bilardowy jest najlepszy jest materiał, z jakiego go wykonano. Na rynku znajdziesz produkty kamienne i drewniane, które różnią się głównie ceną, ale również wytrzymałością oraz trwałością konstrukcji. Pierwszy typ dedykowany jest głównie do profesjonalnych rozgrywek. Jest to spowodowane bardzo wytrzymałą budową i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wyszczerbienia. Nawet codzienna gra nie powinna wpłynąć na konstrukcję, gdyż materiał jest odporny na wykruszenia, które często są powodowane przez bile. Niestety za taką konstrukcję musimy stosunkowo dużo zapłacić, dlatego w takie stoły inwestują najczęściej właściciele pubów i hoteli.

Tańszą alternatywą jest model wykonany z płyty MDF. Jest to średniej gęstości włókno drzewne. Swoim wyglądem materiał nieco przypomina kamień, gdyż jest gładki. Jednak waga produktu jest znacznie mniejsza, przez co transport jest wygodniejszy, a tym samym mniej kosztowny. Drewniane stoły polecane są osobom, które pragną trenować bilard w domowym zaciszu. Dobrze, by powierzchnia była odpowiednio gładka, a konstrukcja wyważona. Dzięki temu gra jest bardzo przyjemna.

 

Szkielet

Bardzo ważnym elementem konstrukcji jest sam szkielet stołu. To jego zadaniem jest utrzymanie całego ciężaru płyty. Jeśli wybierzesz zbyt delikatny model, może on szybko ulec zniszczeniu. Pamiętaj, że w celu zapewniania sobie precyzyjnego strzału często opieramy się swoim ciałem o stół. To wywiera dodatkowe obciążenie na szkielet.

W zależności od modelu produkt może mieć od 4 do 8 nóg. Im jest ich więcej, tym lepsze rozłożenie ciężaru. Jeśli zdecydujesz się na model z kamienną płytą upewnij się, że wszystkie łączenia są metalowe. Sprawi to, że konstrukcja będzie bardziej wytrzymała i odporna na duże obciążenie. W drewnianych stołach najczęściej stosuje się szkielet wykonany z tego samego tworzywa.

 

Sukno

Koniecznie zwróć uwagę na materiał, którym pokryty jest stół. Powinien być on wytrzymały, by nie ulec zniszczeniu. Zwłaszcza początkującym graczom na pewno zdarzy się zahaczyć kijem o sukno. Najlepsze stoły bilardowe mają płytę pokrytą filcem. Drugim popularnym materiałem jest wełna z domieszką nylonu. W zależności od modelu kolor sukna jest zielony, niebieski lub nawet czerwony. Wybór barwy jest indywidualną decyzją kupującego i nie ma przełożenia na cenę.

Dokonując decyzji koniecznie upewnij się, że powierzchnia stołu jest płaska. W przeciwnym razie szybkość toczenia się bili będzie mniejsza. Sukno wpływa również na jej rotację.

 

 

Bandy

Ważnym elementem konstrukcji są bandy, czyli boki stołu. Ich zadaniem jest uchronienie bili przed upadkiem na podłogę. Element ten najczęściej wykonuje się z elastycznego materiału, przez co jest odporny na zbicia i uszkodzenia mechaniczne. W tym poradniku chcielibyśmy szczególnie polecić wulkanizowaną gumę. Jest ona wytrzymała i zapewnia dobre odbicie bili, przez co nie tracisz siły uderzenia. Zwiększa to szanse trafienie do łuzy, jak i samą dynamikę gry. Bandy, podobnie jak sama płyta stołu, pokryte są suknem.

 

Koszty zakupu – stoły bilardowe w dobrych cenach

Ostatnią rzeczą, którą musisz sprawdzić są koszty zakupu stołu bilardowego. Tym, co ma największy wpływ na cenę modelu jest płyta. Wybierając produkt wykonany z kamienia, musisz przygotować się na wydanie minimum 5000 zł. Eleganckie sprzęty, które są stylizowane na meble z poprzednich epok mogą kosztować nawet 40000 zł. Znacznie tańsze są modele drewniane. Koszt takiego stołu waha się między 1000 zł a 5000 zł.

 

 

Najlepsze stoły bilardowe w 2021 roku

 

Gdy już wiesz, jaki model najbardziej Ci odpowiada zachęcamy do przeczytania poniższego zestawienia. Stworzyliśmy ranking stołów bilardowych, w którym opisaliśmy 5 produktów. Polecamy zapoznać się z ich opisami zanim udasz się do sklepu.

 

Nasze zalecenia

 

Vita Winner 7Ft 

 

Jeśli poszukujesz dobrego stołu do bilardu, to polecamy Ci zainteresowanie się modelem Vita Winner 7Ft. Jest to produkt, którego wymiary wynoszą 7 stóp x 3,5 stopy, gabaryty zewnętrzne to: 121 cm x 214 cm x 80 cm, a samego pola: 99 cm x 190 cm.

Płyta została wykonana z materiału MDF. Jest on bardzo wytrzymały, a do tego odpowiednio gładki. Sprawia to, że bila nie traci prędkości, przez co szanse trafienia do łuzy rosną. Również zielone sukno jest odpowiednio dopasowane. Dzięki temu stół może być używany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Dużym atutem są chromowane stopki samopoziomujące. Przy zakupie otrzymasz 2 kije o długości 145 cm i jeden komplet bil, jak również trójkąt plastikowy, 2 kostki kredy i szczotkę do pielęgnacji sukna.

Cena prezentowanego modelu może wydawać się nieco wygórowana. Spowodowane jest to wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów do budowy stołu. Są one bardzo wytrzymałe, przez co produkt będzie Ci służył przez wiele lat. Opinie konsumentów o sprzęcie są pochlebne, uważany jest on za solidny.

 

 

 

 

Spensers VIP Extra 

 

Model Spensers VIP Extra jest eleganckim stołem bilardowym. Produkt zapewni nie tylko odpowiednią zabawę, ale również będzie się dobrze prezentować we wnętrzu. Wymiary sprzętu to 8 stóp x 4 stopy, co oznacza, że może być on używany podczas profesjonalnych turniejów.

Prezentowany model jest dobrze wyważony, przez co bila w czasie lotu nie traci prędkości, a gra jest dynamiczna. Czerwone sukno zostało wykonane z eko skóry. Materiał ten gwarantuje znacznie lepszą rotację. Poza tym jest odporny na przetarcia i obicia, które mogą powstać w czasie intensywnej gry. Narożniki stołu zostały zabezpieczone przy pomocy trwałego tworzywa, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu. Samo pole zrobiono z płyty MDF o grubości 18 mm. Z kolei nogi wykonano z mocnej płyty wiórowej. Mają one śruby, przy pomocy których dopasujesz wysokość.

Wysoka cena sprzętu spowodowana jest użyciem wytrzymałych i trwałych materiałów.  Wielu zawodowych graczy twierdzi, że odczuwa znaczącą różnicę podczas gry na prezentowanym modelu.  Konsumenci są zdania, że stół został dobrze wyprofilowany, przez co gra w bilard jest bardziej dynamiczna.

 

 

 

 

Neo-Sport NS-466

 

Model Neo-Sport NS-466 to dobry i tani stół bilardowy, który dedykowany jest dla osób uczących się gry. Jego niewielkie wymiary sprawią, że wstawisz go do dowolnego pokoju, nawet w mieszkaniu. Producent zapewnia, że nawet dzieci nie będą miały trudności w używaniu produktu.

Wymiary modelu to: 126,5 cm x 68 cm x 65 cm. Z kolei waga stołu nie przekracza 11 kg, więc bez trudu go przestawisz. Blat został wykonany z płyty MDF, która jest odporna na uszkodzenia. Drewniany stelaż dobrze utrzymuje wagę pola do gry. Zielone sukno jest bardzo gładkie, dlatego bila osiąga duże prędkości. Poza tym przy zakupie otrzymasz komplet akcesoriów, czyli 16 bil, 2 kije, trójkąt, kredę oraz szczotkę by trzymać stół w czystości.

Wielu konsumentów poleca ten sprzęt. Wykonano go z dobrych materiałów, a co więcej dzięki niewielkim gabarytom będziesz mógł ustawić produkt nawet w mieszkaniu w bloku. Wysokość dostosowana jest do potrzeb dzieci, które będą mogły od najmłodszych lat uczyć się gry w bilard.

 

 

 

 

Buffalo Hustler Rookie 

 

Model Buffalo Hustler Rookie to bardzo dobry stół bilardowy, który dedykowany jest dla osób w każdym wieku. Sprzęt został wyprodukowany przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, przez co masz pewność, że jest on odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wymiary zewnętrzne to: 114 cm x 79 cm x 208 cm, a wymiary pola gry wynoszą: 188 cm x 94 cm.

Tym, co wyróżnia stół na tle innych modeli na rynku jest możliwość jego złożenia i rozłożenia bez użycia narzędzi. Producent zadbał o to, by czynność tę można było wykonać w kilka minut.  Pole gry zostało wykonane z wodoodpornej płyty MDF. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, więc nie ulegnie uszkodzeniu nawet mimo częstego używania. Sukno jest gładkie, więc bila zachowuje swoją prędkość i odpowiednio rotuje.

Choć nie jest to najtańszy model na rynku cieszy się on dużą popularnością. Jest to dobry produkt, który zajmie czas osobom w każdym wieku, bez względu na umiejętności.  Poza tym stół wykonano z wytrzymałych materiałów, więc będzie Ci służył przez wiele lat.

 

 

 

 

Insportline 9W1 Worker Funtastick

 

Wszystkim, którzy poszukują wielofunkcyjnego modelu do gier, polecamy Insportline 9W1 Worker Funtastick. Jest to stół do bilardu, który może być również wykorzystany do innych rozrywek. W zestawie znajduje się 9 nakładek, które pozwalają zagrać w ulubioną grę. Do wyboru użytkownik ma warcaby karty, dama, tenis stołowy, mini kręgle, szachy i airhockey.

Wymiary całego produktu: 81 cm x 61 cm x 122 cm, pola do bilardu: 55 cm x 116 cm, stołu do tenisa: 51 cm x 105 cm, airhockey’a: 47 cm x 84 cm i innych pól: 43 cm x 80 cm.

Największym atutem prezentowanego sprzętu jest to, że przy zakupie otrzymasz kompletny zestaw akcesoriów do poszczególnych gier. Stół wykonano z bardzo dobrego materiału, który jest odporny na uszkodzenia. Stelaż i płyta (grubość – 18 mm) zostały zrobione z płyty MDF. Tworzywo jest bardzo wytrzymałe.

Opinie o stołach bilardowych tego producenta są bardzo pozytywne. Wielu konsumentów doceniło wielofunkcyjność modelu, który pozwala na granie w wiele typów gier, co dobrze wypełnia czas całej rodzinie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 KOMENTARZ

DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir