Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów z irygatorem

Ostatnio aktualizowane: 12.08.20

 

Szczoteczki soniczne do zębów z irygatorem – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaką soniczną szczoteczkę do zębów z irygatorem wybrać?

 

Era zwykłych szczoteczek powoli się kończy. Pomimo że i takie modele mają wciąż swoich wielbicieli, to coraz częściej wybierane są szczoteczki elektryczne oraz soniczne, zwłaszcza że polecają je lekarze stomatolodzy. W tym artykule skupimy się na modelach sonicznych z irygatorem. Co je wyróżnia? Sprzęty soniczne bardzo skutecznie usuwają przebarwienia, resztki jedzenia oraz kamień nazębny, do tego generują bardzo dużą liczbę drgań, co w rezultacie czyni je najbardziej skutecznymi spośród wszystkich szczoteczek dostępnych na rynku. Dlaczego do zestawienia wybraliśmy modele z irygatorem? Jest to specjalne urządzenie, które bardzo dobrze czyści przestrzenie międzyzębowe. Dzięki temu masz szansę na bardzo dokładne wyczyszczenie zębów.

 

 

Wygoda użytkowania jest bardzo ważna. Najlepsze szczoteczki soniczne do zębów z irygatorem można komfortowo używać codziennie. Koniecznie sprawdź, czy model ma opływowy kształt i czy nic nie przeszkadza w operowaniu nim. Na obudowie nie powinny znajdować się masywne przyciski. Szczoteczka nie może być też zbyt duża, aby łatwo mieściła się w dłoni.

Istotne jest to, aby wybrany model był skonstruowany w taki sposób, by wymiana główki była możliwa, a czynność ta nie sprawiała większych problemów. Jednocześnie sprawdź cenę końcówek, aby eksploatacja akcesorium nie obciążała domowego budżetu. Warto też zweryfikować dostępność główek. Często okazuje się, że w przypadku bardzo tanich modeli szczoteczek wymiana końcówek czyszczących jest nieopłacalna lub trudna, bo ich dostępność jest ograniczona.

Wiele osób uważa również, że najlepsza szczoteczka soniczna do zębów z irygatorem w 2020 roku musi być łatwa w obsłudze. Bardzo często producent pozwala użytkownikowi regulować szybkość pracy, a różne programy mogą skupiać się na dziąsłach lub zębach. Użytkownik decyduje również o ruchach, jakie wykonuje głowica. Dużym ułatwieniem jest możliwość zmiany ustawień z pomocą telefonu. Nie jest to jednak rozwiązanie stosowane we wszystkich sprzętach i jest to raczej dodatkowa funkcja.

Przyjrzyj się dokładnie każdemu z elementów szczoteczki. Na przykład włókna czyszczące muszą być dostatecznie miękkie, aby nie raniły dziąseł lub języka podczas intensywnych obrotów. Z kolei uchwyt jest elementem, który musi być solidnie wykonany. Najlepiej, aby był on pokryty gumą lub innym antypoślizgowym materiałem. Zapobiegnie to ślizganiu się szczoteczki w ręce.

Szczoteczki soniczne zazwyczaj są zasilane akumulatorem Sprawdź, jak długo po naładowaniu mogą one pracować. Taka informacja okazuje się konieczna, kiedy zamierzamy wyjechać na wakacje pod namiot, gdzie nie ma gniazdka.

Z kolei irygator dołączony do kompletu musi być skonstruowany w taki sposób, aby skutecznie oczyszczać przestrzeń międzyzębową. Strumień wody powinien być stosunkowo mocny, ale najważniejsza jest jego regulacja.

 

 

Soniczne szczoteczki do zębów z irygatorem – Ranking

 

 

Philips Sonicare Diamond Clean Pink + Air Floss Ultra Pink HX8391/02

 

Philips Sonicare Diamond Clean Pink + Air Floss Ultra Pink HX8391/02 to szczoteczka soniczna, która codziennie zadba o kondycję Twoich zębów i dziąseł. Co znajduje się w komplecie? Jest to szczoteczka z główką, którą można zdemontować, w zestawie z etui, irygatorem oraz specjalną szklanką. Na początku warto powiedzieć coś o dwóch ostatnich elementach, ponieważ może nie słyszałeś o nich zbyt wiele. Irygator jest narzędziem, które bardzo skutecznie oczyszcza przestrzenie międzyzębowe, więc nie musisz już używać nici dentystycznych. Z kolei szklanka jest jednocześnie ładowarką. Wystarczy, że po umyciu zębów włożysz szczoteczkę do szklanki, za pomocą której sprzęt automatycznie się naładuje.

Szczoteczka działa na wielu płaszczyznach. Bardzo dobrze usuwa płytkę nazębną oraz delikatnie oczyszcza dziąsła z zanieczyszczeń. Oprócz tego model wybiela przebarwienia, dzięki czemu zęby wyglądają estetyczniej. Włosie głowicy ma kształt rombu, co według specjalistów sprawia, że mycie zębów jest szybsze, a na efekty nie trzeba długo czekać. Oprócz tego szczoteczka wygląda bardzo ładnie, a stosowanie jej, ze względu na opływowy kształt, jest łatwe.

Przyciski pozwalają na ustawienie szybkości obrotów. Możemy je zmienić również podczas szczotkowania, wystarczy je na chwilę przerwać. Irygator można również ustawiać, zmieniając intensywność cieczy wypływającej z urządzenia. Użytkownicy bardzo często komplementują profesjonalne wykonanie tego urządzenia oraz to, że efekty bielszych zębów i zdrowszych dziąseł widać już po tygodniu.

 

 

 

 

Philips SONICARE HX8492/48 + AirFloss 

 

Philips SONICARE HX8492/48 + AirFloss to sprzęt z irygatorem. Oba urządzenia doskonale czyszczą zęby i poprawiają ich kondycję. Z pomocą szczoteczki usuwa się płytkę nazębną oraz zanieczyszczenia. Z kolei irygator pomoże Ci pozbyć się zanieczyszczeń z przestrzeni pomiędzy zębami. W zestawie znajduje się specjalna końcówka, z pomocą której możesz wybielić zęby.

Ta soniczna szczoteczka do zębów z irygatorem w dobrej cenie delikatnie masuje dziąsła, dzięki czemu ukrwienie w nich znacznie się poprawia. Model ma 3 tryby pracy. Wybierz ten, który odpowiada Ci najbardziej. Bez problemu możesz decydować też o intensywności szczotkowania, więc z pewnością nie zranisz się podczas tej czynności.

Irygator jest wykonany w taki sposób, że z dużą mocą wyrzuca ciecz oraz pęcherzyki. Właśnie dlatego przestrzenie międzyzębowe są zupełnie czyste i nie powstają w nich żadne ubytki. Oba urządzenia mają opływowy kształt, a korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Szczoteczka może być zasilana sieciowo lub akumulatorowo. Jedno ładowanie wystarcza na około 10 godzin pracy, co zadowala wielu użytkowników. Chwalą oni też bardzo dobre wykonanie obu produktów oraz to, że skuteczność oczyszczania całej jamy ustnej jest bardzo wysoka. W rezultacie zęby są zdrowe.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status