Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów Oral-B

Ostatnio aktualizowane: 23.02.20

 

Szczoteczka soniczna do zębów Oral-B – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2020

 

Jaka jest najlepsza soniczna szczoteczka do zębów Oral-B w 2020 roku?

 

Mycie zębów to czynność, jaką wykonujemy wielokrotnie, ale czy kiedykolwiek zastanawiamy się, jak prawidłowo czyścić zęby? Czy może w tej czynności pomóc nam szczoteczka soniczna? Śmiemy postawić tezę, że tak. Bowiem szczoteczka soniczna czyści zęby z częstotliwością do 45 tysięcy drgań na minutę, więc w ciągu dwuminutowego czyszczenia zębów wykona ona więcej ruchów niż wykonamy szczoteczką tradycyjną w ciągu miesiąca.

Soniczne szczoteczki do zębów Oral-B działają w ten sposób, że wytwarzane przez nie fale dźwiękowe rozchodząc się w ustach generują powstawanie dużej ilości bąbelków, które docierają do trudnodostępnych miejsc i metodą kawitacji oczyszczają je. Bąbelki te, uderzając o powierzchnię zębów i dziąseł oczyszczają je z wszelkich osadów. Dzięki bardzo szybkim ruchom szczoteczki bąbelki są równomiernie rozprowadzane na całej przestrzeni jamy ustnej usuwając nie tylko osady, ale także wpływając na usunięcie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie próchnicy.

Soniczne ruchy wymiatające szczoteczki dodatkowo podczas czyszczenia zębów masują również dziąsła, dzięki czemu pobudzają w nich krążenie, a także wpływają na usunięcie płytki nazębnej przy linii dziąseł.

Dodatkową cechą dobrej i taniej sonicznej szczoteczki do zębów Oral-B jest to, że jest ona polecana dla osób o nadwrażliwych dziąsłach i osób ze skłonnością do paradontozy. Ponieważ działanie szczoteczki sonicznej jest delikatne, a dodatkowo ma ona ruch wymiatający, co nie tylko masuje dziąsła i łagodzi stany zapalne, ale też wpływa na nasunięcie dziąseł na odsłonięte szyjki zębowe. Dodatkowo, jeśli Twoja szczoteczka będzie wyposażona również w irygator, to będziesz w stanie właściwie pielęgnować nadwrażliwe zęby i dziąsła, a także łagodzić objawy chorób przyzębia. Ze względu na trudność czyszczenia zębów osobom noszącym stałe aparaty ortodontyczne, szczoteczki soniczne z irygatorem są zalecane również tym osobom.

Natomiast dla osób często podróżujących zalecane są modele turystyczne szczoteczek sonicznych. Są one małe i składane, a ich działanie jest równie skuteczne.

Niezależnie, jaki model szczoteczki sonicznej wybierzesz, jest to wybór na długie lata. Sprawiają to wymienne końcówki. Dodatkowo jedno urządzenie może służyć całej rodzinie. Po prostu podczas czyszczenia każdy domownik zakłada na mechanizm swoją końcówkę. I choć koszt zakupu szczoteczki sonicznej przekracza znacznie koszt tradycyjnej szczoteczki, gdy weźmiemy pod uwagę lepszą i skuteczniejszą pielęgnację zębów, oraz rzadsze wizyty u dentysty, to z pewnością taki zakup na dłuższą metę może się opłacać.

 

 

Oral-B Pro 750

Najważniejsze zalety

Szczoteczka do zębów Oral-B Pro 750 jest modelem bezprzewodowym, dzięki temu czyszczeniu zębów nie przeszkadza przewód i można bez problemu manipulować urządzeniem.

Szczoteczka do zębów Oral-B Pro 750 została zaopatrzona w specjalną końcówkę CrossAction, która pozwala na szczotkowanie zębów innowacyjną metodą 3D.

 

Najważniejsze wady

Model szczoteczki jest sprzedawany wyłącznie z jedną końcówką, zatem jeśli ma być ona wykorzystywana przez kilka osób, od razu trzeba dokupić zapasowe końcówki.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Prezentowany model szczoteczki sonicznej Oral-B Pro 750 oferuje 10 tysięcy ruchów pulsacyjnych w ciągu jednej minuty, natomiast w trybie oscylacyjnym liczba ta wynosi 8800. Gwarantuje to nadzwyczaj skuteczne czyszczenie płytki nazębnej, oraz wszelkich osadów z zębów, a także skutecznego oczyszczania przestrzeni zębowych i skutecznego masażu dziąseł. Szczoteczka szczególnie dobrze spisuje się, gdy użytkownik ma na zębach aparat ortodontyczny, czy też mosty dentystyczne. Dzieje się tak, ponieważ soniczne ruchy pulsacyjne wytwarzają w ustach wiele bąbelków penetrujących najtrudniej dostępne miejsca. Miejsca te w ten sposób zostają dobrze oczyszczone, a wprowadzona tam pasta do zębów dodatkowo działa dezynfekująco i usuwa bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy.

 

 

Szczoteczka ta również jest modelem bezprzewodowym i pozwala na 28 minut pracy na w pełni naładowanej baterii. Oznacza to, że jeśli szczotkujesz zęby według zaleceń lekarzy dentystów, to starczy Ci baterii na 2 tygodnie szczotkowania bez doładowywania urządzenia. Mamy tu również wbudowany czasomierz, który wyznacza użytkownikowi 30 sekundowe odstępy czasu, na czyszczenie jednej z partii zębów. Po minięciu 30 sekund, sygnał dźwiękowy informuje użytkownika o tym, że należy przejść do czyszczenia kolejnej partii jamy ustnej. Natomiast specjalna końcówka CrossAction pozwala na czyszczenie zębów innowacyjną metodą 3D. Końcówka CrossAction jest wyposażona w okrągłą główkę i w niej włókna szczoteczki są rozmieszczone pod kątem, dlatego może ona precyzyjnie usuwać płytkę nazębną.

 

Model ten jest również wyposażony w czujnik nacisku, który sygnalizuje użytkownikowi, że szczoteczka jest zbyt mocno dociskana do zębów i należy zmniejszyć nacisk. Dodatkowo mamy tu wskaźnik ładowania akumulatora, oraz wskaźnik poziomu naładowania baterii, zatem nigdy nie staniesz przed niespodziewanie rozładowanym urządzeniem, bo w porę o ładowaniu przypomni Ci wskaźnik.

Aby szczoteczkę trzymało się wygodnie w dłoni, ma ona ergonomiczny kształt, a także uchwyt antypoślizgowy, który pozwala na pewne jej utrzymanie nawet wilgotna dłonią.

 

Szczoteczka jest przeznaczona do codziennego użytku i została wyposażona w jeden tryb pracy. A przy zakupie użytkownik otrzymuje urządzenie wraz z jedną końcówką czyszczącą, jedną końcówkę CrossAction, oraz ładowarkę, a także etui, w które całość jest zapakowana.

Budowa szczoteczki umożliwia dokupienie do niej innych końcówek produkowanych przez firmę Oral-B, a jest ich dostępnych wiele różnych rodzajów, które specjalizują się w czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych, są polecane do mostów, skutecznie czyszczą płytkę nazębną, lub mają jeszcze inne specjalizacje.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status