Najlepsza poduszka ortopedyczna Dr Sapporo

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Interesuje Cię zakup poduszki ortopedycznej, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Z pewnością zainteresujesz się przygotowanym przez nas rankingiem, w którym prezentujemy produkty o sprawdzonej jakości. Są one solidnie wykonane, co daje nam pewność, że nie zniszczą się zbyt szybko. Pierwsze miejsce zajęła poduszka Dr Sapporo OPEN. Jest ona dostępna w dwóch rozmiarach do wyboru, więc z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Produkt został zrobiony z pianki visco-elastic, która dopasowuje się do kształtu ciała. Pokrywająca model tkanina jest delikatna dla skóry i łatwa w pielęgnacji. Pokrowiec można prać w pralce, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporo czasu. Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazła się poduszka Dr Sapporo NUVO. Do jej produkcji wykorzystano dobre gatunkowo tworzywa. Wykazują one dużą odporność na uszkodzenia. Konsumenci potwierdzają, że produkt ma odpowiednio wyprofilowany kształt. Jeśli wciąż nie wiesz, na jaki model się zdecydować zachęcamy do przeczytania dokładnych opisów wszystkich poduszek.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką poduszkę ortopedyczną dr Sapporo wybrać?

 

Firma Dr Sapporo jest jednym z czołowych producentów wysokiej jakości poduszek ortopedycznych, ale również materacy i innych produktów ortopedycznych dbających o prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Wypełnieniem poduszek są termoplastyczne pianki wysokoplastyczne, które dzięki swoim właściwościom dbają o prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas snu. Dzięki takiej poduszce możesz nie tylko zapobiegać zwyrodnieniom, ale też wspomagać ich leczenie. Z całą pewnością zaś, używanie takiej poduszki przy dolegliwościach bólowych, znacznie redukuje ten ból, lub nawet usuwa go całkowicie.

Poduszki produkowane przez firmę Dr Sapporo oznaczone są znakiem CE potwierdzającym, że jako wyrób medyczny I klasy, spełniają wymogi ochrony zdrowia zawarte w dyrektywie 93/42/EEC. Część swojej produkcji firma ma w Polsce i tak poduszki ortopedyczne Nuvo, Open, Twin Plus, Twin, Flex Plus, Flex, Jazz, Blues, Swing, Max Plus, Bossanova są produkowane w Polsce.

Zastanawiając się czy poduszka ortopedyczna jest dla Ciebie, można odpowiedzieć śmiało, że tak. Nie ma przeciwwskazań do używania takiej poduszki nawet, jeśli w tym momencie nic Ci nie dolega. Nie zaleca się ich jedynie dla dzieci przed osiągnięciem drugiego roku życia. Obowiązkowo taką poduszkę powinny używać osoby odczuwające bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego. Jest to uzupełnienie terapii manualnej i ćwiczeń wykonywanych w celu przyniesienia ulgi w cierpieniu. Jednak pamiętaj, że nawet najlepsze poduszki ortopedyczne dr Sapporo nie wyleczą Twojego kręgosłupa, mogą one jedynie działać wspomagająco przy leczeniu zwyrodnień. Gdy chcesz używać tego produktu profilaktycznie, to wiedz, że śpiąc na takiej poduszce zapobiegniesz kumulowaniu się nadmiernego napięcia i odwadnianiu dysków, które zwykle prowadzi do dyskopatii.

Aby dobrać odpowiednia poduszkę dla siebie koniecznie trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki, jak pozycja snu, wzrost i waga, szerokość barków. Jeśli zazwyczaj śpisz na boku, to wybierz model z dodatkowym, pełnym profilowaniem w kształcie wałka w okolicy kręgosłupa szyjnego. Dobierz również twardość poduszki do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli się nie umiesz zdecydować wybierz średnio-twardą.

Dla osób śpiących na plecach zalecane są poduszki bardziej miękkie, niższe i z dodatkowym wcięciem w profilowaniu. Głowa wówczas utrzymywana jest w prawidłowej pozycji, a kręgosłup nie jest wypchnięty do góry.

Najtrudniej jest osobom śpiącym na brzuchu, bo pozycja ta nie jest w ogóle dobra dla kręgosłupa. W takich przypadkach wybiera się mniejsze zło, czyli modele płaskie, zazwyczaj w kształcie gwiazdy. Niestety takie poduszki są zwykle droższe.

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to są one ustandaryzowane i na poduszce znajdziesz informację, do jakiej szerokości barków jest ona przeznaczona i do jakiej wagi użytkownika.

 

 

Poduszka ortopedyczna dr Sapporo – Ranking

 

 

Dr. Sapporo Open 

 

Poduszka Dr. Sapporo Open jest przeznaczona dla osób cierpiących na bóle karku oraz górnej części kręgosłupa. Poduszka poprzez odpowiednio dobrany poziom twardości, zapewnia dobre podparcie odcinka szyjnego kręgosłupa, a także likwiduje zjawisko kumulacji wagi, dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru ciała.

Model ten jest zalecany osobom, które pierwszy raz używają poduszki ortopedycznej, a także tym, które najczęściej śpią na plecach, oraz dla osób o wąskich ramionach. Dr. Sapporo Open występuje w dwóch rozmiarach. Rozmiar M jest dla osób o węższych ramionach, oraz osób śpiących na miękkim materacu.

Rozmiar M ma wymiary szerokość 50 cm, długość 35 cm, wysokość 9,5 cm. Rozmiar L o wymiarach: szerokość 50 cm, długość 35 cm, wysokość 11,5 cm, przeznaczony jest dla osób o przeciętnej szerokości ramion lub śpiących na twardszym materacu. Poduszka jest wykonana z pianki visco-elastic z oddychającą strukturą.

Ta termoplastyczna pianka pod wpływem ciepła ciała dopasowuje się do jego kształtu podpierając naturalne krzywizny kręgosłupa. Osoby, które kupiły ten produkt potwierdzają jego wysoka jakość i stopniową poprawę kondycji kręgosłupa.

Model OPEN to bardzo dobra poduszka ortopedyczna Dr Sapporo do 100 zł. Produkt dostępny jest w rozmiarze M (50 cm x 35 cm x 9,5 cm) i L (50 cm x 35 cm x 11,5 cm).

 

 

 

 

Dr. Sapporo Nuvo 

 

Dr. Sapporo Nuovo, to również produkt wykonany na bazie pianki z pamięcią Nuvo. Jest ona polecana przy bólach karku, szyi i głowy, zwyrodnieniach stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego, przy dyskopatiach i wspomagająco do leczenia chorób i urazów odcinka szyjnego.

Pianka Nuvo posiada tzw. otwarte komórki pozwalające na wentylację i swobodną cyrkulację powietrza, pozwala również na odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci, dzięki czemu skóra pozostaje sucha i nie poci się.

Dla większej wygody model ten ma lekkie wcięcie na szyję, dzięki czemu jeszcze dokładniej dopasowuje się do kształtu ciała. Dr. Sapporo Nuovo jest produkowana w dwóch rozmiarach: 53 cm x 32 cm z grubością 11 cm lub 8 cm, oraz 53 cm x 32 cm z grubością 13 cm lub 9,5 cm. Różną grubość zyskuje się dzięki dołożeniu do poszewki specjalnego klina podwyższającego poduszkę.

Model ten jest sprzedawany razem z powłoczką zamykaną na zamek błyskawiczny, która może być prana w pralce. Klienci, którzy skarżyli się na bóle karku przekazują, że gdy śpią na tej poduszce bóle te ustąpiły. Oceniają również ten model zgodnie, jako poduszkę ortopedyczną dr Sapporo w dobrej cenie.

Poduszka Dr Sapporo NUVO dostępna jest w rozmiarze M (53 cm x 32 cm 11 cm) i L (53 cm x 32 cm 13 cm). Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

Zalety
Pokrowiec:

Zdejmowany pokrowiec można prać w temperaturze do 40 st. C. Dzięki temu możemy zapewnić sobie odpowiedni poziom higieny. Umieszczony na pokrowcu zamek błyskawiczny się nie zacina.

Oddychający materiał:

Wiele osób zwraca uwagę na to, że użyty do produkcji poduszki materiał jest oddychający. To skutecznie chroni nas przed przegrzaniem i zwiększa komfort w trakcie snu.

Przyjemny dla skóry:

Opinie Internautów potwierdzają, że produkt jest wyjątkowo miękki i przyjemny w dotyku. Nie powoduje podrażnień.

Kształt:

Poduszka jest dobrze wyprofilowana, co gwarantuje wygodę w trakcie odpoczynku i skutecznie chroni przed nawracającym bólem pleców czy odcinka szyjnego.

Wady
Opakowanie:

Niektórzy są zdania, że opakowanie z tworzywa sztucznego nie jest najlepszej jakości. Znajdujący się na nim uchwyt szybko się niszczy.

 

 

 

 

Dr. Sapporo Max Plus 

 

Ostatni model poduszki tej firmy to Dr. Sapporo Max Plus. Używanie tego modelu pozwala na niezakłócony przepływ krwi podczas snu, co wpływa na likwidację przyczyny bólu karku, głowy i kręgosłupa. Produkt wpływa pozytywnie na samopoczucie przy zwyrodnieniach stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego, zmian dyskopatycznych i artretycznych bólach kręgosłupa szyjnego.

Podstawowy wymiar poduszki wynosi 60 cm x 40 cm. Natomiast grubość zależy od kupionego modelu. Występuje on w grubości 12 cm z możliwością powiększenia o 2,5 cm, kolejna grubość to 13 cm z klinem o grubości 3,5 cm i ostatni wymiar to 14 cm z możliwością zwiększenia grubości o 5,5 cm.

Cechą tej poduszki jest to, że pozwala ona na sen w wielu pozycjach. Zarówno na wznak, jak i na boku czy plecach. W zestawie klient otrzymuje poduszkę wraz z welurową poszewką zamykaną na zamek błyskawiczny. Poszewkę te można prać w pralce.

Dla klientów jest istotne, że model ten pozwala, jako jeden z nielicznych, na sen na brzuchu i nadal posiada właściwości lecznicze dla kręgosłupa odcinka szyjnego. Produkt ten został przez klientów określony, jako najlepsza poduszka ortopedyczna dr Sapporo w 2020 roku.

Poduszka Dr Sapporo MAX PLUS została wykonana z pianki visco-elastic. Produkt ma uniwersalny rozmiar – użytkownik może zmieniać wysokość modelu za pomocą wyjmowanych wkładek.

Zalety
Komfort:

Poduszka ma odpowiednio wyprofilowany kształt, dzięki czemu możemy dobrze wypocząć. Materiał użyty do jej produkcji jest miękki i delikatny dla skóry.

Trwałość:

Z uwagi na solidne wykonanie produktu możemy mieć pewność, że będzie nam on służył przez długi czas. Na powierzchni poduszki nie widać odstających nitek, co potwierdza, że jest ona dobrej jakości.

Regulacja:

Użytkownicy chwalą możliwość regulowania wysokości modelu - w ten sposób można łatwo dopasować go do naszych aktualnych potrzeb (gwarancja wygody).

Wady
Pielęgnacja:

Część osób twierdzi, że pielęgnacja poduszki nie jest łatwa. Choć pokrowiec można prać w pralce, usunięcie z niego zabrudzeń bywa problematyczne.

 

 

 

 

Jak spać na poduszce ortopedycznej dr Sapporo?

 

Zmiana zwykłej poduszki na model ortopedyczny może okazać się świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli często narzekasz na nieprzyjemny ból pleców czy karku. Jednak dobór odpowiedniego produktu to nie wszystko. Musisz również dowiedzieć się, jak prawidłowo spać na poduszce ortopedycznej. O tym jest poniższa część artykułu.

 

 

Kto powinien spać na poduszce ortopedycznej?

Kiedy śpimy na zwykłej poduszce, możemy nie zapewnić swojemu organizmowi odpowiedniej regeneracji. Wiąże się to z niewłaściwym ułożeniem ciała, a zwłaszcza kręgosłupa. Sprzyja to pojawianiu się uciążliwego bólu pleców oraz napięcia mięśni, w efekcie czego czujemy się zmęczeni mimo kilku godzin snu. Osoby, które po przebudzeniu skarżą się na bolący kark i kręgosłup, nie powinny zbyt długo zastanawiać się nad zmianą poduszki na ortopedyczną. To samo dotyczy problemów takich jak: zaburzenia senne, bezdech senny, chrapanie, dyskopatia, zespoły bólowe i przeciążeniowe kręgosłupa oraz migrenowe bóle głowy. Wszystkie wymienione dolegliwości są wskazaniem do tego, aby przekonać się do korzystania ze specjalnie wyprofilowanej poduszki. Dzięki niej samopoczucie i kondycja zdrowotna szybko się poprawią.

Tak naprawdę na poduszce ortopedycznej może spać każdy z nas. Wyjątkiem są osoby noszące gorset szyjny po doznaniu ciężkiego urazu, np. przy wypadku samochodowym. Również małe dzieci, przed ukończeniem 2. roku życia, powinny spać na zwykłych, przystosowanych do ich potrzeb poduszkach. Modele ortopedyczne mogą być używane w celach profilaktycznych, a więc do zapobiegania powstawaniu zbyt dużego napięcia i odwodnienia dysków. Może to zapobiec pojawieniu się dyskopatii.

 

Jak spać na poduszce ortopedycznej?

Nawet jeśli doskonale wiemy, jaka poduszka ortopedyczna dr Sapporo jest polecana przez lekarzy, możemy mieć problem z jej użytkowaniem. Aby móc wypocząć podczas snu, należy dowiedzieć się, jak ułożyć głowę i całe ciało. Zazwyczaj tego typu produkty mają wysoką krawędź i duże uwypuklenie na środku. Jak zalecają ortopedzi, musimy ułożyć swoją głowę i szyję w taki sposób, aby leżały w zagłębieniu. Wówczas szyjny odcinek kręgosłupa będzie miał odpowiednie podparcie. Przestrzeń między ramieniem a szyją musi być dobrze wypełniona przez profilowaną część poduszki.

 

 

Przyzwyczajenie do poduszki ortopedycznej

Początkowo używanie poduszki ortopedycznej może nie być zbyt łatwe. Bardzo często jest tak, że po kilku pierwszych nocach nie czuć żadnej różnicy i bóle pleców wciąż są tak samo uciążliwe. Wszystko ze względu na to, że musimy przyzwyczaić się do nowej poduszki, zwłaszcza gdy do tej pory leżeliśmy na takiej wypełnionej pierzem bądź miękkim puchem. Ortopedyczne poduszki zmuszają nas do ułożenia ciała w anatomicznej pozycji, nie możemy położyć się tak, jak lubimy najbardziej. Z tego względu na początku możemy odczuwać dyskomfort i dolegliwości ze strony szyjnego odcinka kręgosłupa lub mięśni pleców. Jak mówią specjaliści, wszystko to powinno minąć po upływie maksymalnie 14 dni.

 

Kiedy poduszka ortopedyczna jest źle dopasowana

Jeśli po upływie kilkunastu dni poduszka ortopedyczna wciąż wywołuje dyskomfort, najprawdopodobniej mamy źle dobrany model. Może to dotyczyć jego kształtu, rozmiaru bądź rodzaju wypełnienia. Niedopasowanie poduszki objawia się głównie wciąż nasilającym się, a nie malejącym bólem pleców. Zwykle dotyczy to szyjnego odcinka kręgosłupa. W takiej sytuacji lepiej zrezygnować z użytkowania poduszki. Najlepiej jak najszybciej kupić nowy, inny model. Zazwyczaj jest tak, że dyskomfort podczas snu wywołany jest przez zbyt niski lub wysoki profil poduszki. Pamiętajmy, aby dobierać produkt pod względem szerokości ramion.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status