Najlepsza lampa UV LED 48 W

Ostatnio aktualizowane: 29.10.20

 

Jeśli trafiłeś na tę stronę, z pewnością szukasz dobrej jakości lampy UV LED. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking tego typu produktów. W zestawieniu znalazły się modele, które zdobyły najwięcej pochlebnych komentarzy. Na pierwszym miejscu uplasowała się lampa UV LED SunOne Sun5. Jest to urządzenie wyposażone w elektroniczny wyświetlacz, który znacznie ułatwia pracę. Użytkownik może ustawić różny czas pracy sprzętu, a tym samym dostosować go do aktualnych potrzeb. Model ma zdejmowany spód, dzięki czemu jest prosty w pielęgnacji. Co więcej, wykonywanie pedicure przy użyciu tej lampy jest komfortowe. Produkt sprzedawany jest w zestawie z solidnie wykonanym zasilaczem. Warto, abyś poznała też inne modele, które znalazły się w naszym zestawieniu. Lampa do Paznokci Clavier 2w1 UV/LED 48W to urządzenie, które uplasowało się na drugim miejscu. Model wyposażono w trwałą żarówkę. Moc sprzętu wynosi 48 W, a czas utwardzania możemy regulować w zakresie od 5 do 120 sekund. Za sprawą wbudowanego sensora ruchu lampa sama się włącza po zbliżeniu do niej dłoni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę UV LED 48 W wybrać?

 

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się manicure hybrydowy, do którego utwardzenia niezbędna jest lampa UV lub LED. Nowością na polskim rynku są urządzenia, które łączą w sobie te dwa typy. Wybierając taki sprzęt, możemy być pewni, że lakier nałożony na nasze paznokcie zostanie utwardzony w stosunkowo krótkim czasie. Urządzenia cechują się różnymi parametrami i funkcjami. Aby się w nich nie pogubić, przygotowaliśmy ten poradnik. Na końcu umieściliśmy zestawienie, z którego dowiesz się jaka jest najlepsza lampa UV LED 48 W w 2020 roku.

 

 

Moc jest kluczowym parametrem podczas wybierania urządzenia tego typu. W przypadku modeli 2w1, 48 W jest najbardziej odpowiednią wartością. Przy użyciu tak wydajnego sprzętu, czas utwardzania lakieru może wynosić mniej niż 2 minuty.

Istotna jest także budowa lampy. Najbardziej popularne są modele tunelowe, posiadające lustrzany tył i dno, które odbijają światło. Dzięki temu cała energia skupia się na naszych paznokciach i trwale utwardza lakier lub żel. Ponadto, całkowita zabudowa zapobiega przedostaniu się wiązki światła na lakiery stojące w pobliżu i eliminuje ryzyko ich uszkodzenia. Używając modeli typu mostek narażamy się na rozproszenie światła na boki, przez co utwardzanie lakieru się wydłuża.

Warto sprawdzić, czy spód w urządzeniu jest wysuwany. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie można  wyczyścić przyrząd. Dobrym rozwiązaniem jest też zakup modelu wyposażonego w wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy informację o czasie pracy..

Nie bez znaczenia jest również wykonanie sprzętu. Najlepsze lampy UV LED 48 W powinny być odporne na wszelkiego rodzaju detergenty, szczególnie na aceton. Istotne są również funkcje dodatkowe. Bardzo przydatny jest timer, który automatycznie wyłącza urządzenie po ustawionym wcześniej czasie oraz dźwięk sygnalizujący zakończenie naświetlania. Niektóre modele posiadają także wentylator przyspieszający wysychanie lakieru. Dobrze sprawdza się również czujnik ruchu, który automatycznie włącza lampę po włożeniu dłoni i odlicza ustawiony czasu.

 

 

Lampy UV LED 48 W – Ranking

 

 

Sunone Sun5

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Sunone Sun5. Jest to lampa 2w1, zbudowana w oparciu o diody generacji LED i UV. Urządzenie emituje nieszkodliwe dla oczu białe światło o długościach fali 365 nm oraz 405 nm. Jest ono przeznaczone do utwardzenia wszystkich rodzajów żeli i lakierów hybrydowych.

Lampa wyposażona jest w timer, który umożliwia ustawienie czasu działania na 10, 30, 60 lub 99 sekund. Posiada ona także wbudowany sekundnik, funkcję autostartu oraz czujnik ruchu. Spód tego modelu mocowany jest na magnes, dzięki czemu można go łatwo zdjąć i wyczyścić. Moc przyrządu wynosi 48 W i wyposażony jest on w 24 diody. Wymiary tego modelu to 22 cm x 19,5 cm x 10,5 cm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu zgodnie twierdzą, że jest to przyzwoity produkt, dostępny za rozsądną cenę. Poza tym, użytkownikom przypadła do gustu solidna obudowa, wykonana z plastiku ABS, odpornego na działanie wysokich temperatur.

Lampa UV LED SunOne Sun5 ma następujące wymiary: długość – 20,5 cm, szerokość – 20,3 cm i wysokość – 9,3 cm. Produkt ma perłowo-biały kolor.

Zalety
Efektywność:

W sprzęcie zastosowano technologię dual LED. W rezultacie lampa szybko i równomiernie utwardza zarówno lakiery hybrydowe, jak i żele. Dzięki temu wykonanie manicure czy pedicure jest stosunkowo łatwe i nie zabiera dużo czasu.  

Zdejmowany spód:

Produkt ma montowany za pomocą magnesu spód. Można go z łatwością zdjąć, co przydaje się w trakcie utwardzania lakieru na paznokciach u stóp, jak również podczas czyszczenia lampy.

Różny czas pracy:

Użytkownik może wybrać następujący czas pracy: 10 s, 30 s, 60 s i 99 s. Możliwe jest więc dostosowanie pracy modelu do rodzaju lakieru i efektu, jaki chcemy uzyskać na paznokciach.

Elektroniczny wyświetlacz:

Znajdujący się na obudowie elektroniczny wyświetlacz ułatwia obsługę urządzenia.

Zasilacz:

Produkt sprzedawany jest w zestawie z zasilaczem. Przewód jest solidnie zrobiony, co minimalizuje ryzyko zwarcia.

Wady
Obudowa:

Część osób wskazuje, że na obudowie po jakimś czasie pojawiają się zarysowania. Nie wygląda to zbyt dobrze.

 

 

 

 

Clavier 2w1 UV/LED 48W

 

Lampa do Paznokci 2w1 UV/LED 48W to model tunelowy, ale nie zajmuje dużo miejsca na stole. Jest ona zasilana sieciowo. Urządzenie daje możliwość utwardzenia całej dłoni jednocześnie, w efekcie czego wykonanie manicure zajmuje mniej czasu. Spód jest mocowany na magnes, więc w razie potrzeby bez trudu go odepniemy.

Moc sprzętu wynosi 48 W, a trwałość źródła światła to ok. 50 000 godzin. Ponieważ lampa ma wbudowany sensor ruchu, automatycznie się włącza, kiedy zbliżymy do niej dłoń. Ważne jest, że sami ustawiamy czas utwardzania, może to być 5, 30, 60, a nawet 120 sekund.

Wiele kobiet uważa, że z pomocą lampy można z łatwością wykonać elegancko wyglądający manicure czy pedicure, który utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Urządzenie ładnie się prezentuje, jest łatwe w obsłudze i ponadto szybko utwardza lakiery hybrydowe, jak również żelowe.

Lampa do Paznokci 2w1 UV/LED 48W ma wymiary: 23,5 cm x 16,3 cm x 9,8 cm. Jej moc wynosi 48 W. Urządzenie emituje fale o długości 365 nm i 405 nm.

Zalety
Sensor ruchu:

Sprzęt ma wbudowany sensor ruchu, co oznacza, że po zbliżeniu do niego dłoni uruchamia się automatycznie. Nie musimy wciskać przycisku, żeby włączyć lampę.

Kilka czasów utwardzania:

Urządzenie daje możliwość samodzielnego ustawienia czasu utwardzania lakieru: 5, 30, 60 lub 120 sekund.

Odpinany spód:

Spód lampy jest mocowany na magnes, więc można go bez wysiłku odpiąć. To pozwala na wygodne wykonanie pedicure i szybkie wyczyszczenie sprzętu.

Trwałość:

Trwałość źródła światła jest określana na ok. 50 000 godzin, dlatego nie musimy pamiętać o regularnej wymianie żarówki.

Wady
Krótki przewód zasilający:

Przewód zasilający nie jest długi, co może utrudniać ustawienie urządzenia we wcześniej wybranym miejscu. Czasami konieczne jest np. przesunięcie stolika bliżej gniazdka.

 

 

 

 

Sun UVLED Dual

 

Chcielibyśmy zaprezentować lampę Sun UVLED Dual, która jest wyposażona w czujnik ruchu. To oznacza, że urządzenie włącza się samoczynnie, gdy do środka włożymy dłoń. Model ma trzy tryby pracy do wyboru: 5 sekund, 30 sekund oraz 60 sekund. Z uwagi na to, że dno sprzętu jest lustrzane emitowane światło odbija się i dobrze utwardza lakier na każdym paznokciu.

Lampa jest zasilana sieciowo. Wymiary produktu to: 15 cm x 8,5 cm x 19 cm. Urządzenie ma elegancko wyglądającą, białą obudowę, którą można łatwo wyczyścić w razie zabrudzenia. Opisywany model świetnie radzi sobie nie tylko z utwardzaniem lakierów hybrydowych, ale również żelowych. Trwałość zamontowanej lampy to ok. 50 000 godzin pracy.

Jak twierdzą konsumenci, sprzęt Sun UVLED Dual jest doskonałą propozycją dla Pań marzących o pięknym i jednocześnie trwałym manicure czy pedicure. Generowane przez urządzenie światło nie męczy oczu. Poza tym lampa umożliwia utwardzenie lakieru na paznokciach całej dłoni jednocześnie, łącznie z kciukiem.

Lampa Sun UVLED Dual ma 3 tryby utwardzania, czyli: 5 sekund, 30 sekund i 60 sekund. Wymiary modelu to: 15 cm x 8,5 cm x 19 cm. Sprzęt emituje fale UV o długości 365 nm i 405 nm.

Zalety
Wbudowany sensor ruchu:

Cechą wyróżniającą urządzenie jest wbudowany sensor ruchu. Nie musimy za każdym razem sami włączać lampy, gdy zechcemy utrwalić lakier na paznokciach. Urządzenie włączy się automatycznie, kiedy wykryje ruch dłoni.

Trwałe źródło światła:

Diody emitujące światło są trwałe i zapewniają do 50 000 godzin niezawodnego działania lampy.

Lustrzana podstawa:

Podstawa urządzenia jest lustrzana, dlatego dobrze odbija światło i rozprowadza je we wnętrzu obudowy. To gwarantuje odpowiednie utrwalenie lakieru na paznokciach. Podstawę można odpiąć, aby łatwiej można było wykonać pedicure.

Wady
Krótki kabel zasilający:

Konsumenci narzekają przede wszystkim na krótki przewód zasilający uniemożliwiający ustawienie lampy w dowolnym miejscu. Sprzęt musi znaleźć się blisko gniazdka.

 

 

 

 

Dlaczego lampa UV 48 W nie działa?

 

Manicure hybrydowy jest na tyle popularny, że potrzebne do jego wykonania akcesoria znajdziemy w wielu sklepach. Musimy mieć nie tylko specjalne lakiery do paznokci, ale i lampę, która je utwardza. Co zrobić, gdy nasze urządzenie nie działa tak, jak powinno, przez co jego użytkowanie jest utrudnione lub niemożliwe? Czy możemy samodzielnie naprawić swój sprzęt?

 

 

Kiedy lampa UV nie działa

Lampy UV to takie, które są wyposażone w specjalne świetlówki. Jeżeli po podłączeniu do prądu urządzenie nie chce się włączyć, przyczyną prawdopodobnie są źle założone lub niedopasowane żarówki. Należy więc sprawdzić, czy dobrze wkręciliśmy świetlówki, a jeżeli w ostatnim czasie wymienialiśmy je na nowe – czy mają taką samą moc, jak te stare. Jeśli jednak nie popełniliśmy żadnego błędu, wina leży po stronie zasilania. W tej sytuacji możemy odesłać sprzęt do producenta (jeżeli jest objęty gwarancją), to najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Gdy lampa nie włącza się po podłączeniu do prądu, przyczyną nierzadko jest niesprawny bezpiecznik topikowy. Może to być także problem związany z wyłącznikiem sieciowym. Czasami trudno jest określić, dlaczego urządzenie nie działa, zwłaszcza jeśli nie wiemy do końca, jak jest zbudowane.

 

Dlaczego lampa nie utwardza lakieru i żelu?

Panie, które dopiero uczą się, jak wykonywać manicure hybrydowy i żelowy, często narzekają na niedostateczne utwardzenie kosmetyku na płytce paznokcia. Nierzadko jest to spowodowane ustawieniem timera na zbyt krótki czas. Jeśli jednak mamy już doświadczenie w użytkowaniu takich sprzętów i nagle zauważymy, że efektywność naszej lampy spadła, należy to odczytać jako sygnał o konieczności wymiany świetlówek na nowe. Żarówki zamontowane w modelach UV po pewnym czasie przestają być skuteczne i ich moc się obniża. To z kolei powoduje, że lakier nie utwardza się całkowicie i manicure nie jest tak trwały, jak powinien.

Mając problem ze zbyt lepkim żelem czy lakierem na paznokciach warto też przeanalizować, czy nie nakładamy na płytkę zbyt grubej warstwy kosmetyku. To także może utrudniać utwardzanie, mimo przestrzegania zaleconego przez producenta czasu.

 

 

Uszkodzony timer

Lampy UV wyposażone są w timer, który steruje świetlówkami i wyłącza je w odpowiednim momencie (gdy lakier jest już utwardzony). Jeśli ta funkcja nie działa, odpowiedzialny może za to być zepsuty przycisk „Time start”. Wtedy po jego naciśnięciu nie będzie żadnej reakcji. Z kolei gdy świetlówki świecą cały czas i nie wyłączają się po ustawieniu określonego czasu, przyczyną jest zwarcie timera.

W przypadku, gdy lampa wyłącza się za wcześnie, awarii należy szukać w rezystorach, które wyznaczają stałą czasową. Jeśli stracą one część rezystancji bądź pojemności, automatycznie dochodzi do zmiany odmierzania czasu.

 

Co zrobić, kiedy żarówki w lampie migają?

Migające wciąż żarówki sygnalizują awarię transformatora. Takiej usterki pozbędziemy się poprzez wymianę zepsutej części na nową, zajmują się tym wyspecjalizowane serwisy. Czasami jest to jednak oznaka założenia niedopasowanych świetlówek. Gdy mamy pewność, że założyliśmy dobre żarówki, spróbujmy je wykręcić i przyjrzeć się ich gwintom. Być może podczas wymiany przypadkowo uszkodziliśmy świetlówkę i tego nie zauważyliśmy.

 

 

FAQ

 

P1: Lampa UV LED 48 W – ile utwardzać?

Standardowo czas utwardzania lakierów hybrydowych w lampie UV LED o mocy 48 W wynosi 30 sekund, choć niekiedy wynosi on nawet 5 sekund. Dotyczy to w szczególności mniej napigmentowanych kolorów. Jeżeli marzy nam się biały lub czarny manicure, konieczne jest wydłużenie czasu utwardzania do ok. 60 sekund. O tym trzeba też pamiętać, kiedy stosujemy np. preparaty 3 w 1, pełniące funkcję bazy, koloru i topu. Jeśli nie będziemy tego przestrzegać i nie utwardzimy dostatecznie lakieru, manicure z pewnością nie okaże się trwały i trzeba będzie wykonać go drugi raz.

P2: Gdzie kupić lampę UV LED 48 W?

Lampy UV LED 48 W wciąż zyskują na popularności, m.in. ze względu na krótki czas utwardzania lakierów. To sprawia, że możemy znaleźć je w wielu różnych sklepach, nie tylko specjalistycznych hurtowniach z produktami do pielęgnacji i stylizacji paznokci, ale i drogeriach kosmetycznych czy nawet hipermarketach. Jeśli nie mamy możliwości, aby wyjść na zakupy, możemy też sprawdzić ofertę sklepów internetowych. Ich asortyment jest na tyle szeroki, że każda z Pań może znaleźć urządzenie dobrze dopasowane do swoich potrzeb. Przy okazji możemy powiększyć swoją kolekcję lakierów lub dokupić zdobienia, za sprawą których manicure będzie efektowniej się prezentował.

 

P3: Ile kosztuje lampa UV LED 48 W?

Choć lampy UV LED 48 W znacząco skracają czas wykonywania manicure i znajdują zastosowanie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, nie są bardzo drogimi sprzętami. Tego typu urządzenie może kupić każda kobieta marząca o pięknych paznokciach i to bez obaw o nadwyrężenie swojego budżetu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kosztujących ok. 50 zł, a więc nie jest to wygórowana kwota. Oczywiście lampy renomowanych marek są nieco droższe, ale zwykle w ich przypadku cena mieści się w przedziale od 100 do 200 zł (nierzadko w zestawie dostajemy dodatkowe wyposażenie, przykładowo ozdoby do paznokci, pędzelki lub nawet lakiery).

P4: Jak działa lampa UV LED 48 W?

Wiele kobiet zastanawia się, na czym polega działanie lampy UV LED 48 W i jej skuteczność w utrwalaniu manicure hybrydowego. Jak sama nazwa wskazuje, należące do tej grupy urządzenia wykorzystują dwie technologie utwardzania lakierów, czyli zarówno UV, jak i LED. Lampa jest połączeniem zakresów obu rodzajów świateł, emituje ona fale o długości 365 nm oraz 465 nm. Niekiedy nie ma potrzeby wciskania przycisku, aby rozpocząć utwardzanie manicure. Jest to możliwe, gdyż sprzęty UV LED często są wyposażone w specjalny sensor. Kiedy wykryje on ruch dłoni, automatycznie włącza naświetlanie.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

RSC SUN 10

 

Lampa UV LED SUN 10 zdobyła wiele pozytywnych opinii konsumentów, dlatego też postanowiliśmy zaprezentować ją w naszym rankingu. Produkt ma wymiary: głębokość – 16,5 cm i szerokość – 22 cm. Jak widać, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, co z pewnością wpływa na komfort pracy.

Jak podaje producent, żywotność lamp szacowana jest na ok. 50 000 h. Warto wspomnieć, że diody dual LED cechuje mała awaryjność. Produkt jest uznawany za efektywny – dobrze radzi sobie z utwardzaniem każdego lakieru i żelu. Manicure utrzymuje się na dłoniach przez długi czas. Czas pracy sprzętu można ustawić na: 10 s, 30 s i 60 s, zależnie od potrzeb. Urządzenie jest dostępne w sklepach w kolorze fuksji, białym, czerwonym i złotym.  

Konsumenci chwalą stosunek jakości wykonania do ceny produktu. Internauci twierdzą, że lampa SUN 10 jest poręczna, solidnie wykonana, a co najważniejsze umożliwia szybkie utwardzenie lakierów hybrydowych.

SUN 10 to bardzo dobra lampa UV LED 48 W do 100 zł. Wymiary modelu są następujące: głębokość – 16,5 cm i szerokość – 22 cm. Produkt można kupić w kilku wersjach kolorystycznych.

Zalety
Czujnik ruchu:

Prezentowany sprzęt ma wbudowany czujnik ruchu. Lampa automatycznie włączy się po włożeniu dłoni do tunelu i wyłączy się po ich wyjęciu. Usprawnia to pracę, ponieważ nie musimy pamiętać o tym, aby za każdym razem nacisnąć odpowiedni przycisk.

Oznakowanie CE:

Produkt ma oznakowanie CE. Oznacza to, że sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, a do jego wykonania wykorzystano materiały o sprawdzonym pochodzeniu (brak szkodliwych substancji zagrażających życiu i środowisku).

Wymiary:

Lampa ma odpowiednio duży tunel, co pozwala za jednym razem utwardzić lakier na całej dłoni.

Skuteczność:

Urządzenie ma dużą moc, więc z pewnością spełni oczekiwania wielu osób. Przy pomocy lampy utwardzimy zarówno ciemny lakier, jak i żel, a wykonany manicure będzie się utrzymywał nawet do 3 tygodni.

Wady
Spód:

Nieliczna grupa Internautów wskazuje, że montowany na magnesy spód trudno ściągnąć.

 

 

5PLUS 48W

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć modelu 5PLUS 48W. Jest to lampa UV LED 48W w dobrej cenie, która idealnie sprawdza się zarówno w salonach kosmetycznych, jak i do użytku domowego.

Urządzenie zostało wyposażone w 24 diody emitujące światło o długości fali 365 nm – 405 nm, które pozwala na bardzo szybkie utwardzenie lakieru. Posiada ono timer, dzięki któremu możemy dobrać czas naświetlania do intensywności pigmentów.

Wbudowany sensor ruchu automatycznie uruchamia sprzęt po wsunięciu do niego ręki. Podstawa tego modelu jest zdejmowana, dzięki czemu można łatwo wyczyścić jej powierzchnię po użytkowaniu. Moc przyrządu wynosi 48 W, a jego wymiary to 22,5 cm x 13,7 cm x 10 cm.

Warto wziąć także pod uwagę bardzo pozytywne opinie na temat tego produktu, które przyczyniają się do tego, że sprzedaje się on bardzo szybko. Konsumenci twierdzą, że lampa ma atrakcyjny design, jest funkcjonalna i łatwa w użyciu.

Lampa 5PLUS 48W waży ok. 0,7 kg. Urządzenie jest zasilane sieciowo. Produkt ma białą obudowę.

Zalety
Przeznaczenie:

Model jest polecany zarówno do użytku profesjonalnego, jak i w domu. To daje pewność, że lampa dobrze radzi sobie z utwardzaniem lakierów, a przy tym jest łatwa w obsłudze.

Tryb niskiej emisji ciepła:

Użytkownik może skorzystać z trybu niskiej emisji ciepła. Opcja ta okazuje się przydatna szczególnie wtedy, kiedy mam delikatne dłonie (np. skłonność do pękania naczynek).

Pielęgnacja:

Dzięki temu, że lampa ma odczepiany spód jej czyszczenie nie stanowi problemu.

Wady
Wymiary:

Produkt ma duży tunel i daje możliwość utwardzania lakieru na 2 dłoniach jednocześnie. W związku z tym, jeśli szukasz modelu o kompaktowych wymiarach, może się okazać, że prezentowany sprzęt nie spełni Twoich oczekiwań.

 

 

Neess Lampado 2003

 

Jeśli szukasz efektywnego i ekonomicznego urządzenia, które szybko utwardza lakiery hybrydowe i żele do paznokci, lampa Neess Lampado 2003 powinna Cię zainteresować.

Model ten posiada 21 standardowych świetlówek UV i diod LED, które uruchamiają się automatycznie dzięki sensorowi ruchu. Wystarczy tylko włożyć dłoń pod lampę. Urządzenie wyposażone jest także w timer, który można ustawić na 30, 60 lub 99 sekund. Trzeci tryb to tzw. Low Heat Mode pozwalający uruchomić słabsze naświetlanie, które zapobiega uczuciu pieczenia podczas utwardzania lakieru na paznokciach.

Dużą zaletą sprzętu jest wyświetlacz LCD, który pokazuje upływający czas. Moc lampy wynosi 48 W, a jej wymiary to 22,5 cm x 13,7 cm x 8,5 cm. Prezentowana propozycja jest pozytywnie oceniana przez konsumentów. W swoich opiniach podkreślają oni, że spełnia ich oczekiwania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status