Lampy uv do paznokci ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Beurer MPE 38 Ellie to niezaprzeczalny nr. 1 wśród lamp do paznokci UV. Dlaczego? Firma produkująca to urządzenie jest znana i ceniona na rynku produktów kosmetycznych. Dzięki tunelowej konstrukcji Beurer MPE 38 Ellie pozwala zarówno na utwardzanie pomalowanych paznokci u rąk i nóg. Pracę usprawniają zainstalowane 4 lampy UV, każda o mocy 9W. Małe wymiary (22 x 21 x 10 cm) oraz możliwość wysunięcia podstawy sprawia, że urządzenie jest bardzo wygodne zarówno w użytkowaniu, jak i przechowywaniu. Użytkowanie również ułatwia wbudowany timer, który automatycznie, po upłynięciu 120 sekund, wyłącza urządzenie. Także mobilna podstawa pozwoli łatwiej wyczyścić lampę, a wewnętrzna, szklana powłoka nie powinna przysporzyć problemów w myciu. Dodatkowo producent pokrył ją specjalną powłoką zewnętrzną, która chroni sprzęt i jest łatwa w czyszczeniu. Urządzenie zasilane jest sieciowo, a Beurer udziela na swój produkt aż 3 letniej gwarancji. Jeśli ta lampa UV nie spełnia Twoich wymagań to na pewno zadowoli Cię drugi produkt na naszej liście – Semilac 36W, który też jest godny polecenia.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką lampę uv kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Każda kobieta chce ładnie wyglądać. A doskonale pomalowane paznokcie dopełniają całości wyglądu. Niestety tradycyjne lakiery do paznokci nastręczają dużo problemów. Bardzo łatwo jest zadrzeć powierzchnię lakieru, gdy lakier się utwardza. Musimy wtedy być bardzo ostrożne, ponieważ jeden nieuważny ruch powoduje, że malowanie trzeba powtórzyć od początku.

Dodatkowo podczas codziennych czynności, tj. zmywanie naczyń, sprzątanie, gotowanie, lakier często odpryskuje i przez to traci estetyczny wygląd. Dlatego też Panie coraz częściej decydują się na wizyty u kosmetyczek i manicure żelowy lub hybrydowy, który utrzyma się na paznokciach aż do 14 dni. Niestety regularne wizyty u kosmetyczki to nie tylko duży koszt, lecz również czas, który musimy wygospodarować. Z tego powodu dużo z nas zastanawia się nad zakupem własnej lampy UV, która pozwoli na wykonanie perfekcyjnego manicure w zaciszu domowy.

I pojawia się pytanie:, jaką lampę UV do paznokci wybrać? Z powodu rosnącej popularności, takie urządzenia można kupić za przyzwoitą cenę. Lecz jak zwykle duża liczba modeli może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego przyglądnijmy się bliżej dostępnym lampom do paznokci. Sprawdźmy, jakie powinny mieć parametry, by w ogóle brać pod uwagę ich zakup.

1.Beurer MPE 38 Ellie

Odpowiednia moc urządzenia zapewni idealnie wykonany manicure

Obecnie na rynku dostępne są lampy o mocy 9 W oraz 36 W. Urządzenia z mocą 9 W są wyposażone tylko w jedną żarówkę. Takie wykonanie powoduje, że czas utwardzania żelu na paznokciu znacznie się wydłuża. Podczas utwardzania może okazać się, że światło nie dociera równomiernie do wszystkich palców. Możemy być więc zmuszone powtarzać proces naświetlania. Natomiast lampy 36 – watowe wyposażone w aż 4 żarówki, każda o mocy 9 W.

Nie tylko proces utwardzania się skróci, będziemy mogły naświetlać wszystkie paznokcie w tym samym czasie (urządzenia, które składają się tylko z jednej 9 – watowej żarówki, ze względu na mały rozmiar wymuszają osobne utwardzanie lakieru na kciuku). Takiej wielkości urządzenie jest odpowiednie dla domowych manicurzystek, zarówno tych posiadających doświadczenie w stylizacji paznokcia, jak i nowicjuszek. Jest na tyle duże, że komfortowo wykonamy manicure, i na tyle mały, że po skończonej pracy lampę schowamy do szuflady, lub odłożymy na półkę.

 

Wbudowany timer ułatwi wykonywanie manicure

Timer to jedna z najbardziej przydatnych funkcji dodatkowych, w jakie lampa UV może być wyposażona. Mając jedną rękę unieruchomioną poszukiwanie zegarka, telefonu, lub minutnika znacznie skomplikuje proces robienia manicure. A co jak zapomnimy, o której godzinie włożyłyśmy dłoń pod lampę? Każda lampa UV do paznokci w dobrej cenie będzie miała wbudowany timer. Dodatkowo urządzenia zazwyczaj mają wbudowane dwie, lub więcej opcji naświetlania: 90, 120 lub 180 sekund. Po upłynięciu ustalonego czasu lampa UV wyłączy się automatycznie.

Takie fabryczne zaprogramowanie może okazać się przydatne zwłaszcza dla początkujących osób, które nie są pewne ile czasu lakier powinien być utwardzany. Ale także doświadczone domowe manicurzystki będą zadowolone z czasomierza, bo zdejmuje on obowiązek ciągłego obserwowania czasu i pozwala na skupienie uwagi na bardziej przyjemnych zajęciach.

 

Wysuwane dno urządzenia podnosi komfort użytkowania

Zastanawiasz się, dlaczego wysuwane dno jest tak ważne? Zapewne kupując lampę UV będziesz chciała ją wykorzystać nie tylko to wykonania manicure, lecz również pedicure. Gdy spód jest przyczepiony na stałe do reszty urządzenia może okazać się trudnym wsunięcie pod lampę stopy, która jest znacznie wyższa od dłoni. Usuwając dno pozbywamy się bariery, która utrudniała wykonywanie pedicure. Dzięki zdejmowanemu spodowi możemy regulować własnoręcznie odległość lampy od podłoża. Dodatkowo zdjęcie spodu pozwoli łatwo wyczyścić urządzenie, jeśli nastąpi taka potrzeba.

Kolejnym ważnym powodem, dla którego lampa powinna mieć możliwość wysunięcia dna jest konieczność wymiany żarówek. Niestety, jak każde urządzanie i lampa do paznokci UV będzie zużywać się w miarę upływu czasu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że naprawa takiego sprzętu zazwyczaj ogranicza się do wymiany żarówki. Taka wymiana to szybka sprawa, pod warunkiem, że możemy na czas wymiany usunąć dno.

2.Sanitas SMA 38

Lustrzane wnętrze lampy rozprowadzi równomiernie światło

Odpowiednie działanie lampy zapewnia nie tylko jej moc i liczba zamontowanych żarówek, lecz również odpowiednia konstrukcja. Zdecydowanie powinniśmy wybierać modele, w których wewnętrzna strona została pokryta odblaskową folią. Takie wykonanie zapewnia równomierne rozprowadzenie światła podczas utwardzania lakieru na paznokciach. Jest to bardzo ważne, ponieważ paznokcie mają zaokrąglony kształt. Jeśli więc światło dochodzi do paznokcia tylko z góry, to nałożony lakier przy skórkach, czyli na obrzeżach paznokcia może nie zostać utwardzony prawidłowo.

W takim wypadku będziemy musiały powtórzyć zabieg, dodatkowo zmieniając kąt położenia dłoni pod lampą. Tylko w taki sposób możemy mieć pewność, że promienie UV dosięgną każdy milimetr paznokcia. Także, rozwiązanie stosujące lustrzane wnętrze powoduje, że czas naświetlania ulegnie skróceniu. A co za tym idzie, czas wykonywania manicure, czy pedicure. Zaoszczędzimy też energię, którą byśmy zużyli przy dłuższym użytkowaniu lampy oraz przedłużymy żywotność żarówek.

 

Odpowiednia obudowa to ułatwienie dla użytkownika

Większość lamp do paznokci UV ma obudowę wykonaną z plastiku, który jest odpowiednim dla tego typu sprzętu materiałem. Zapewnia on odpowiednią trwałość całości urządzenia i to przy utrzymaniu lekkiej jego wagi. Zdarzają się modele, których obudowa jest minimalna, a jej funkcja ogranicza się tylko do utrzymania żarówek w odpowiednim miejscu oraz zapewnienia stojącej pozycji urządzeniu. Taka konstrukcja powoduje, że światło rozchodzi się naokoło lampy. W takim przypadku nie powinnyśmy trzymać żadnych lakierów hybrydowych w polu działania urządzenia, ponieważ powoli spowoduje ono ich stwardnienie.

Promienie UV wytwarzane przez żarówki w lampie nie są też odpowiednie dla naszych oczu. Jak każde jasne światło, nie jest zalecane by wpatrywać się w nie przez dłuższy czas. Dlatego też zaleca się wybierać obudowane lampy, które ochronią nie tylko nasze wrażliwe oczy, lecz również specjalistyczne lakiery do paznokci. Do tego typu urządzeń zalicza się tunelowe lampy do paznokci UV, które obudowane są z każdej strony zapobiegając wydostaniu się światła poza strefę utwardzania lakierów.

 

Jaka więc jest najlepsza lampa UV do paznokci?

Wymienione przez nas cechy, to podstawowe parametry, które wybrana przez Was lampa powinna posiadać. Wszystkie te elementy sprawią, że komfortowo będziecie mogły zrobić manicure czy pedicure. A rezultaty zawsze będą zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Oczywiście istnieją modele z dodatkowymi funkcjami, są one jednak droższe od podstawowych urządzeń. A dodatkowe funkcje nie są niezbędne w użytkowaniu lampy. Jeśli więc dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure hybrydowym, lub poszukujesz lampy do paznokci w przystępnej cenie do sporadycznego użytkowania to podstawowa lampa UV powinna spełnić Twoje oczekiwania.

 

 

Najlepsy lampy uv do paznokci w 2020 roku

 

Chcesz stworzyć u siebie w mieszkaniu domowy salon kosmetyczny i zastanawiasz się jaka lampa UV do paznokci jest najlepsza? Poniżej przestawiamy ranking, który podpowie Ci jakie modele są warte uwagi i cieszą się dobrą opinią użytkowniczek.

 

Nasze zalecenia

 

Beurer MPE 38 Ellie

 

1. Beurer MPE 38 ElliePierwszy proponowany przez nas model to lampa UV firmy Beurer. Jest to niemiecka marka ciesząca się dużym uznaniem. Posiada kilkadziesiąt lat doświadczenia w produkcji różnego rodzaju sprzętów elektronicznych. Pozytywne opinie dotyczące lampy UV potwierdzają niezawodność tej firmy.

Opisywane urządzenie ma na celu utwardzenie naszych paznokci po nałożeniu żelu UV lub też lakieru hybrydowego. W lampie można utwardzać paznokcie u rąk, jak i u nóg. Konstrukcja urządzenia, mająca postać tunelu, sprawia, że lakier jest utwardzany równomiernie na całej powierzchni paznokcia.

Sprzęt dokładnie utwardza lakier na każdym paznokciu. Sprzyja temu podłoże lampy, które zostało pokryte specjalną folią odblaskową. Urządzenie został wyposażony w timer, który automatycznie wyłączy lampę po 2 minutach utwardzania. Możliwe jest także ustawienie timera na ciągłe działanie.

Dolna powierzchnia czyli spód lampki jest ruchomy i można go wyjąć. To ułatwia wymianę żarówek oraz oczyszczanie lampy z zbrudzeń. Wielu uważa, że to najlepsza lampa UV do paznokci hybrydowych. Wysokie noty jakie otrzymuje od użytkowniczek potwierdzają tę opinię.

Beurer MPE 38 Ellie to według konsumentek najlepsza lampa UV do paznokci w 2020 roku. Jest to produkt niemieckiej firmy, który odznacza się wysoką jakością.

Zalety
Ciągłe działanie:

Urządzenie ma możliwość ciągłego działania. Taka funkcja może być przydatna, gdy np. urządzamy babski wieczór i jest więcej chętnych do utwardzania lakieru.

Timer:

Lampa ma wbudowany timer, dzięki temu nie musimy same odmierzać czasu, który upłynął od włożenia dłoni do urządzenia. Sprzęt precyzyjnie to zrobi, a po upłynięciu wyznaczonego czasu automatycznie wyłączy się.

Ruchomy spód:

W lampie mamy możliwość zdemontowania spodu. Jest to znaczne ułatwienie, gdy chcemy utwardzać lakier na paznokciach u stóp. Może też okazać się przydatne, gdy chcemy sprzęt wyczyścić.

3 lata gwarancji:

Beurer oferuje na ten produkt aż 3 lata gwarancji.

Wysoka jakość wykonania:

Ta lampa UV do paznokci jest wykonana z wysokiej jakości materiałów, które są odporne na zadrapania oraz są łatwe w czyszczeniu.

Wady
Waga:

Niektóre konsumentki, jako wadę podają wagę urządzenia, która wynosi około 1700 gram.

 

 

 

 

Semilac 36W

 

SEMILAC Lampa UV 36W to bardzo dobra lampa UV do paznokci w przyzwoitej cenie. Możemy ją zakupić już za niecałe 100 zł. Model ten został wyposażony w cztery 9 Wattowe świetlówki, które zapewnią optymalne suszenie lakieru. Producent wbudował w tej lampie timer, który podczas użytkowania pozwoli nam na ustawienie trybu pracy dostosowanego do naszych potrzeb.

Mamy tu do dyspozycji pracę w trybie 120 sekund, 180 sekund lub pracę ciągłą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zwolni nas ze żmudnego obowiązku sprawdzania czasu przy każdorazowym włożeniu dłoni, lub stopy pod lampę. Dodatkowo model ten zapewni dobre utrwalenie lakieru dzięki zastosowaniu lustrzanej powierzchni wewnątrz urządzenia.

Taka konstrukcja powoduje, że promienie UV docierają do każdego zakamarka paznokcia, a my nie musimy obracać ręką podczas utwardzania lakieru, by uzyskać równomierny efekt. Panie, które zakupiły ten model mówią, że lampa jest bardzo dobrze wykonana. Ładnie się prezentuje oraz jest łatwa w użyciu. Bardzo dużo konsumentek też jest zadowolonych z ceny i jej stosunku do jakości produktu.  

Dobra lampa UV do paznokci do 100 zł to SEMILAC Lampa UV 36W. Urządzenie pozwoli utrwalić skutecznie lakier, a i samo urządzenie jest o dobrej jakości.

Zalety
Timer:

Model ten oferuje możliwość ustawienia minutnika w dwóch zakresach czasowych: 120 sekund i 180 sekund. Możemy więc dostosować czas utrwalania lakieru do jego grubości.

Praca ciągła:

Ta funkcja będzie przydatna jeśli mamy dużo paznokci do utrwalania, lub robimy skomplikowany wzór wymagający aplikacji kilku lakierów.

Budowa:

Wnętrze tej lampy UV do paznokci jest pokryte lustrzaną powierzchnią, dzięki której promienie dotrą do każdego zakamarka paznokcia. Użytkowniczka nie musi sama zmieniać pozycji dłoni w urządzeniu.

Cena:

Producent oferuje to urządzenie w bardzo przystępnej cenie. Możemy je nabyć za mniej niż 100 zł.

Łatwość użycia:

 Konsumentki podają, że urządzenie jest bardzo łatwe w obsłudze.

Wady
Spód:

Według tego, co podają osoby używające tę lampę, nie ma tutaj możliwości wysunięcia spodu lampy. Tym samym utrwalanie lakieru paznokci stóp jest trochę utrudnione.

 

 

 

 

Neonail 48W

 

Neonail 48W to profesjonalna lampa UV do paznokci. Model ten skierowany jest głównie do salonów kosmetycznych. Jeśli jednak bardzo często korzystasz z tego typu sprzętów i sama upiększasz swoje paznokcie i paznokcie koleżanek to warto przyjrzeć się temu urządzeniu. Producent podaje, że czas pracy 18 wbudowanych diod LED wynosi do 35000 godzin.

Oznacza to około 12 lat bezobsługowej pracy sprzętu. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu diod LED-owych jest to urządzenie energooszczędne. Użytkownik ma do dyspozycji timer i możliwość ustawienia 3 czasów pracy: 10 sekund, 30 sekund oraz 60 sekund. Lampa ma również ciągły tryb pracy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest sensor ruchu, który powoduje włączenie się lampy, gdy wsuniemy pod nią dłoń.

Dodatkowo producent przewidział możliwość ustawienia mocy pracy. Mamy do wyboru pięć ustawień. Wszystkie ustawienia widoczne są na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Konsumentom najbardziej przypadły do gustu funkcje regulacji czasu i mocy oraz możliwość zdemontowania spodu urządzenia. W swoich opiniach stwierdzają również, że produkt się ładnie prezentuje.

Neonail 48W to profesjonalna lampa do paznokci, która pozwoli wykonać każdy rodzaj manicure. Wyposażona jest w wiele przydatnych funkcji.

Zalety
Sensor ruchu:

Funkcja ta pozwala na łatwe włączenie urządzenia. W rezultacie jego obsługa jest jeszcze prostsza i sprowadza się wyłącznie do wsunięcia dłoni do wnętrza lampy. Włączy się ona automatycznie.

Wbudowany timer:

Model ten pozwala na ustawienie czasu pracy. Do dyspozycji mamy 10, 30 oraz 60 sekund. Dzięki wbudowaniu tej funkcji nie musimy skupiać się na pilnowaniu czasu, jaki upłynął od momentu włożenia dłoni pod lampę. Lampa może również pracować w trybie ciągłym.

Regulacja mocy:

Producent daje możliwość użytkownikowi regulacji mocy pracy urządzenia. Do dyspozycji mamy 6W, 12W, oraz 24W, 36W i 48W. Taka regulacja ustawień sprawia, że lampę będziemy mogli używać z każdym rodzajem lakierów i wykorzystać do każdego typu manicure.

Wady
Wysoka cena:

Niestety, by stać się właścicielem tego urządzenia trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 600 zł.

 

 

 

 

B & M Professional

 

4. B & M ProfessionalKolejna propozycja to urządzenie marki B&M. W przeciwieństwie do modelu opisywanego powyżej, jest to bardzo tania inwestycja. Jednocześnie jakość lampy pozostaje na wysokim poziomie.  Lampa posiada certyfikaty bezpieczeństwa.  Jest to urządzenie tunelowe, którego wnętrze zostało  pokryte charakterystyczną powłoką, która obija światło UV i podnosi jakość utwardzania paznokci.

Urządzenie posiada czasomierz, który odlicza 120 sekund czyli standardowy czas naświetlania. Lampa posiada także opcję ciągłego świecenia. Sprzęt został wyposażony w moc 36 W. Jest to moc oferowana przez większość producentów i idealnie nadaje się do utwardzania paznokci metodą żelową i akrylową.

Lampa umożliwia zdemontowanie dolnej podstawy, co ułatwia suszenie paznokci u stóp. Jest także niezwykle pomocne przy wymianie baterii lub czyszczeniu urządzenia. Do kompletu została dołączona instrukcja w języku polskim.

Przystępna cenowo lampa UV do paznokci. Tak można scharakteryzować B & M Professional. Model ten możemy zakupić za około 150 zł.

Zalety
Wbudowany timer:

Funkcja, która znacznie ułatwia wykonywanie manicure to timer. Model posiada możliwość ustawienia czasu. Do dyspozycji mamy jedną opcję, 120 sekund. Jest to czas, w którym będziemy w stanie utrwalić większość lakierów dostępnych na rynku.

Przystępna cena:

W porównaniu do innych lamp UV dostępnych na rynku, B & M Professional można zakupić w dosyć atrakcyjnej cenie. Jak już wspominaliśmy, za 150 zł możesz być właścicielką tego urządzenia.

Wady
Trwałość:

Niektóre konsumentki podają, że urządzenie nie wytrzymuje długotrwałej pracy i lepiej sprawuje się przy okazjonalnym użytkowaniu. Jeśli więc często wykonujesz różnego rodzaju manicure to zastanów się, czy nie zainwestować w droższy model.

Mało znany producent:

Mało znany producent tej lampy wywołuje u niektórych klientek brak zaufania do samego sprzętu oraz obaw, co do ewentualnej gwarancji posprzedażowej. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to bardzo subiektywna sprawa.

 

 

 

 

Activ Pro White 104064

 

5. Activ Pro White 104064Ostatnia lampa to również propozycja dla osób, które nie chcą inwestować zbyt dużej kwoty w lampę do utwardzania paznokci. Cena urządzenia jest bardzo niska i odpowiada praktycznie jednej wizycie w salonie kosmetycznym. Jeśli jesteście znudzone ciągłym chodzeniem do kosmetyczki, lub też chcecie zaoszczędzić parę groszy i zgłębić tajniki nakładania hybrydy czy akryli,  ta lampa na pewno spełni Wasze oczekiwania.

Środek lampy został wyłożony materiałem, który odbija promienie UV i podnosi skuteczność lampy UV. Należy także podkreślić, że urządzenie zostało wyposażone w cztery żarówki, każda z nich posiada moc 9 W. Żarówki posiadają przedłużoną moc działania i wystarczą na aż 800 godzin ciągłego świecenia.

Oznacza to, że powinny wystarczyć na kilka lat użytkowania i nie będziemy musiały martwić się ich częstą wymianą. Lampa posiada wbudowany czasomierz, który odmierza czas 90 lub 120 sekund. Jest to dobry, godny polecenia sprzęt w świetnej cenie.

Jeśli szukasz dobrej lampy UV do paznokci do 100 zł to powinnaś zapoznać się z opisem Activ Pro White 104064. Model ten oferuje dobrą jakość za przystępną cenę. A klasyczna biel obudowy będzie się ładnie prezentować na naszym „stanowisku pracy”.

Zalety
Wyjmowany dół:

Activ Pro White 104064 pozwala na wyjęcie spodu. Bez problemu więc wykorzystamy tę lampę do utrwalenia lakieru na paznokciach u nóg. Z łatwością wyczyścimy urządzenie wewnątrz, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Niska cena:

Jak wcześniej wspomnieliśmy, urządzenie to można zakupić już za niecałe 100 zł. Na rynku lamp UV do paznokci jest to bardzo atrakcyjna cena. Jeśli nie masz wygórowanych wymagań, jakie sprzęt tego typu powinien spełniać, to możliwe jest, że jest to produkt dla Ciebie.

Wady
Krótka gwarancja:

Producent tego modelu oferuje tylko 12 miesiące gwarancji posprzedażowej. Dla niektórych konsumentek jest to wskazanie kiepskiej jakości produktu.

Obudowa:

Niektóre Panie użytkujące ten model podają, że obudowa wykonana jest z plastiku o niezbyt wysokiej jakości.

 

 

 

 

Lampa UV czy LED?

 

Jeśli zapoznałeś się z poradnikiem i rankingiem, pewnie wiesz już, jaka lampa UV do paznokci jest polecana przez konsumentki. Niemniej jednak wiele kosmetyczek twierdzi, że sprzęty LED stanowią dla nich sporą konkurencję. Jak więc znaleźć odpowiednie urządzenie, z pomocą którego wykonamy piękny manicure hybrydowy? Który produkt jest lepszy – lampa UV czy LED-owa? Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

 

Czym wyróżnia się sprzęt UV i LED?

Lampy UV mogą mieć moc od 9 W do 48 W i są wyposażone w specjalne żarówki. To one emitują światło utwardzające lakiery hybrydowe i żelowe. Niemniej jednak użytkownicy takich urządzeń muszą pamiętać o tym, aby regularnie wymieniać żarówki, gdyż inaczej efektywność lampy obniży się, a wykonywanie manicure będzie zajmowało więcej czasu. W zależności od mocy lampy, utwardzanie hybrydowych kosmetyków do paznokci trwa średnio od 2 do 4 minut.

Natomiast lampy LED wyposażone są w diody. Wśród takich sprzętów również znajdziemy modele o różnej mocy: 6 W, 12 W, 24 W, 36 W i 48 W. Warto pamiętać, że urządzenia LED są przeznaczone tylko do robienia manicure hybrydowego, z utrwalaniem kosmetyków żelowych nie radzą sobie zbyt dobrze. Czas utwardzania w tym przypadku wynosi od 0,5 minuty do maksymalnie 2 minut. Okazuje się więc, że sprzęty LED pozwalają na skrócenie czasu malowania paznokci.

W sklepach spotkać możemy też urządzenia UV LED, które wyposażone są zarówno w zwykłą świetlówkę UV, jak i kilka diod. Takie połączenie zapewnia dużą moc utrwalania, także lakierów żelowych.

 

Lampa UV czy LED – hybryda

Miłośniczki hybrydowego manicure często mają wątpliwości, na jaką lampę się zdecydować. Sporo może zależeć od tego, w jaki sposób zamierzamy korzystać z urządzenia. Jeżeli ma to być produkt do użytku profesjonalnego, który będzie często eksploatowany, najlepszym wyborem jest lampa UV o dużej mocy. Mając w salonie kosmetycznym taki sprzęt, można bez przeszkód wykonywać manicure hybrydowy lub żelowy, w zależności od preferencji klientek. Polecane są także modele LED lub UV LED, głównie z uwagi na bardzo krótki czas utwardzania.

Do użytku domowego także nadaje się lampa UV, przy czym warto pamiętać, że utwardzanie lakierów w modelu 9 W może zająć zbyt dużo czasu. Wiele Pań przekonuje, że urządzenie LED może okazać się tak samo dobrym lub nawet lepszym wyborem, m.in. z uwagi na krótszy czas wykonywania manicure. Problem możemy jednak napotkać podczas utwardzania lakierów w kolorze białym i czarnym (może to potrwać kilkadziesiąt sekund dłużej niż przy innych barwach).

 

 

Lampa UV czy LED – która zdrowsza?

Z uwagi na rosnącą popularność manicure hybrydowego, zaczęto rozmawiać o negatywnych konsekwencjach użytkowania lamp UV i LED. Która z nich jest zdrowsza? Tak naprawdę na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oba sprzęty emitują promieniowanie UVA, które jest niezbędne do utrwalenia lakieru na paznokciach, a jednocześnie przyczynia się do szybszego starzenia skóry i rozwoju nowotworów. Niemniej jednak przeprowadzone do tej pory badania naukowe nie wykazały, że lampy do hybryd mogą mieć tak negatywny wpływ na nasze zdrowie. Za bardziej szkodliwe uznaje się częste odwiedzanie solarium, a także przebywanie na słońcu bez stosowania kosmetyków z filtrem UV.

 

Lampa UV czy LED do hybryd – którą więc wybrać?

Przed zakupem lampy do hybryd musimy się zastanowić, które urządzenie bardziej odpowiada naszym preferencjom. Jeżeli zależy nam głównie na krótkim czasie utwardzania kosmetyków, wybierzmy model z diodami LED. Jeśli jednak wolimy bardziej uniwersalny sprzęt i nie przeszkadza nam konieczność regularnej wymiany żarówek, możemy bez przeszkód sięgnąć po lampę UV (najlepiej o dużej mocy) lub UV LED, która staje się coraz bardziej popularna.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Sanitas SMA 38

 

2. Sanitas SMA 38Następny model godny polecenia to lampa UV marki Sanitas. To kolejna niemiecka  firma, która produkuje solidny sprzęt i to w przystępnej cenie. Jest to tańsze rozwiązanie niż model firmy Beurer, który został opisany powyżej. Jakość urządzenia Sanitas jest jednak porównywalna.

Lampa posiada dokładnie takie same wymiary. Wnętrze urządzenia jest lustrzane, dzięki czemu świetnie odbija światło UV i powoduje, że paznokcie są dokładnie utwardzane. Lampa służy do naświetlania zarówno lakierów żelowych jak i hybrydowych. Lampa jest bardzo prosta w użyciu.

Posiada także timer, który został ustawiony na standardowy czas utwardzania paznokci czyli 120 sekund. W lampie zostały zamontowane 4 lampy UV, z których każda posiada moc 9 W. Lampa jest zasilana sieciowo. Można jej używać zarówno do naświetlania paznokci u rąk i nóg. Konstrukcja lampy, która ma mobilny spód sprawia, że można ją łatwo oczyścić. Jest to bardzo dobra lampa uv do paznokci.

 

 

Beurer MPE 58

 

3. Beurer MPE 58Następny proponowany model to lampa UV firmy Beurer, w  tym przypadku model MPE 58 Elle.  Jest to urządzenie o bardzo nowoczesnym, miłym dla oka wyglądzie. Lampa ma bardzo elegancki design, który ozdobi wystrój zarówno salonu kosmetycznego, jak i naszej domowej toaletki.

Jej głównym zadaniem jest utwardzanie paznokci żelowych jak i hybrydowych. Dodatkową bardzo użyteczną funkcją jest możliwość suszenia w niej paznokci pomalowanych zwykłym lakierem. To znacznie przyspiesza proces schnięcia, który jak dobrze wiemy, w przypadku niektórych lakierów może być dość długi.

Jest to więc ciekawa alternatywa dla wszystkich niecierpliwych dziewczyn. Lampa UV posiada funkcję timera, którego można ustawić w dwojaki sposób: na 90 lub 120 sekund, w zależności od naszych potrzeb. Warto podkreślić, że lampa ta posiada silniejszą moc od dwóch opisywanych powyżej, która wynosi 40 W.

Jest to dobra lampa UV do paznokci. Opinie tę tezę potwierdzają. Jedynym minusem tego urządzenia jest dość wygórowana cena.

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status