Lakiery do paznokci dla dzieci ranking

Ostatnio aktualizowane: 21.04.19

 

Najlepszym lakierem do paznokci okazał się Bo-po 1PK. Po przeczytaniu opinii na temat wielu produktów dowiedzieliśmy się, że prezentowany kosmetyk jest zupełnie bezpieczny dla delikatnych paluszków dziecka. Ma on wszystkie odpowiednie atesty, które potwierdzają, że nawet kiedy maluch włoży rękę do buzi lub będzie oblizywał paluszki, to nie zachoruje. Skład produktu jest bardzo delikatny. Nie znajdziemy w nim toksycznych substancji, a jedynie wodę i barwniki. Produkt nie wymaga użycia zmywacza. Wystarczy, że podważymy lakier, a potem go pociągniemy. Specjalna buteleczka jest zaprojektowana w taki sposób, że lakier nie wylewa się z środka. Na drugim miejscu znajduje się Snails Make A Wish. Prezentowany kosmetyk spełnia jedne z najbardziej rygorystycznych wymogów, co oznacza, że aplikowanie go na paznokcie dziecka jest zupełnie bezpieczne i preparat nie zrobi mu krzywdy. Warto również dodać, że kosmetyk jest łatwo zmywalny, więc jeżeli wyleje się na dywan lub ubranie, to pozbycie się plamy nie będzie uciążliwe.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki lakier do paznokci dla dzieci kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dla małej dziewczynki mama to prawdziwy autorytet, dlatego stara się ją naśladować nawet podczas takich czynności jak malowanie paznokci. Dla dzieci to doskonała zabawa, która dostarcza im wiele radości. Chcemy Ci podpowiedzieć, który z produktów możesz kupić w prezencie swojej małej księżniczce i nie obawiać się o jej bezpieczeństwo. Nasz poradnik o tym, jaki lakier do paznokci dla dzieci wybrać, rozwieje Twoje wątpliwości.

Skład

Nie powinniśmy dawać maluchom do zabawy swoich lakierów do paznokci, ponieważ są w nich substancje, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie pociech. Również produkty dla dzieci powinniśmy dokładnie sprawdzać pod względem składu, aby upewnić się, że np. dziewczynka nie jest uczulona na żaden składnik.

 

Najlepszy lakier do paznokci dla dzieci nie może mieć w składzie:

formaldehydu – ma alergizujące właściwości, prowadzi do wysuszenia skórek, a nawet onycholizy (oddzielenia płytki paznokcia od łożyska);

fosforanu trifenylu – zaburza gospodarkę hormonalną organizmu, często też hamuje jego rozwój;

toluenu – podrażnia skórę i oczy, działa toksycznie na układ nerwowy, krwionośny i oddechowy.

Preparaty do malowania paznokci dla maluchów przeważnie powstają na bazie wody i pigmentów, dlatego nie trzeba stosować zmywacza z acetonem. Zazwyczaj lakier sam znika z płytki po umyciu rąk.

 

Zapach

Produkty do malowania paznokci większości z nas kojarzą się z charakterystycznym, nie do końca przyjemnym zapachem. Lakiery dla dzieci najczęściej są bezzapachowe, dlatego maluchy nie wdychają toksycznych i niebezpiecznych dla nich oparów. My za to nie musimy wietrzyć mieszkania za każdym razem, gdy pociecha odkręci buteleczkę.

 

Opakowanie

Dziecięce lakiery do paznokci sprzedawane są w szklanych, niewielkich buteleczkach. Ich pojemność wynosi od 5 ml do 10 ml. Zadbajmy o to, żeby wybrany produkt nie miał żadnych małych elementów, które pociecha mogłaby przypadkowo połknąć. Należy też sprawdzić, czy buteleczka została wykonana z solidnego szkła odpornego na stłuczenia, inaczej maluch może się skaleczyć, gdy lakier spadnie przypadkowo na podłogę.

 

Łatwe zmywanie

Bawiące się dzieci zwykle nie dbają o to, czy ich ubrania i przestrzeń wokół nich są czyste. Z tego powodu zabawa ze zwykłym lakierem do paznokci może źle się skończyć, np. plamami na bluzce czy meblach, których nie można się pozbyć. Preparaty dla małych dziewczynek powinny zmywać się z paznokci, skóry i tkanin przy użyciu wody. Nie możemy w tym celu używać zmywacza, ponieważ także może być niebezpieczny dla dziecka (nawet jeżeli nie ma w składzie acetonu).

 

Atesty i certyfikaty

Jeśli wahamy się, czy dany preparat jest odpowiedni dla pociechy, sprawdźmy, czy posiada certyfikaty, np. CE. Dobry lakier dla dzieci ma też atesty organizacji, które zajmują się kontrolowaniem jakości produktów przeznaczonych dla maluchów. Mowa tu m.in. o Instytucie Matki i Dziecka, który przyznaje pozytywną opinię wszystkim bezpiecznym kosmetykom, zabawkom, żywności i przedmiotom użytkowym dla dzieci.

 

Lakiery utrwalające

Poza zwykłymi, kolorowymi lakierami producenci oferują nam też top coaty, czyli preparaty nawierzchniowe. Tego typu produkty przedłużają trwałość koloru na płytkach paznokci na kilka dni, dlatego pociecha może cieszyć się pięknym manicure bez obaw o zniszczenie go podczas mycia rąk. Co ważne, top coat także nie ma w składzie toksycznych substancji.

Lakiery-pisaki

Nie każda pociecha potrafi starannie pomalować paznokcie przy pomocy lakieru z pędzelkiem. Żeby dziecko nie wybrudziło się podczas zabawy, możemy więc kupić produkt w wygodnym i poręcznym pisaku. Precyzyjna końcówka pozwala na malowanie płytki lub tworzenie efektownych zdobień.

 

Wiek dziecka

Większość lakierów do paznokci jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3. roku życia, ale są też takie, którymi mogą bawić się wyłącznie starsze maluchy, po ukończeniu 6. roku życia. Dużo zależy od tego, czy do preparatu dołączono przykładowo akcesoria w postaci sypkiego brokatu bądź niewielkich ozdób (im młodsza jest pociecha, tym większe prawdopodobieństwo połknięcia tych elementów). Wpływ na to, jaki lakier do paznokci dla dzieci jest najlepszy, ma więc kilka różnych czynników, a nie np. tylko skład.

 

Preparat przeciw obgryzaniu paznokci

Wśród lakierów dla dzieci wyróżnia się także te zapobiegające obgryzaniu paznokci. Nawyk ten może doprowadzić do poważnych uszkodzeń płytki, a także przyczynić się do wad zgryzu. Jeśli więc zauważymy, że nasza pociecha zaczęła obgryzać paznokcie, powinniśmy jak najszybciej zareagować i kupić przezroczysty, gorzki w smaku lakier. Produkt ten jest bezpieczny dla maluchów już od 3. roku życia. Na specyficzny posmak preparatu wpływają dobrze dobrane, bezpieczne dla naszego organizmu substancje, takie jak np. Benzoesan Denatonium.

 

Lakiery do paznokci dla dzieci w dobrych cenach

Cena za pojedyncze lakiery do paznokci (o pojemności do 10 ml) wynosi od 10 zł do 25 zł. Zestawy, w których znajdziemy kilka buteleczek, kosztują ok. 50 zł. Nie są to drogie produkty, ale mogą uszczęśliwić naszą pociechę i pozwolić jej choć przez chwilę poczuć się jak by była dorosła.

 

 

Najlepsze lakiery do paznokci dla dzieci w 2019 roku

 

Ta część artykułu zawiera ranking lakierów do paznokci dla dzieci. Możliwe, że któryś z opisanych produktów okaże się idealnym prezentem dla Twojego malucha, który chce Cię naśladować we wszystkim, co robisz.

 

Nasze zalecenia

 

Bo-po 1PK 

 

Bo-po 1PK to specjalny lakier do paznokci dla dzieci, do którego zmycia nie trzeba używać zmywacza. Technologia brush on peel off sprawia, że warstwę lakieru wystarczy podważyć, a potem oderwać. Nie musimy więc używać dodatkowych chemikaliów na paluszki dziecka. Sam produkt nie jest toksyczny, więc maluchowi nic się nie stanie, jeżeli włoży palce do buzi.

Kosmetyk jest wyprodukowany na bazie wody. Warto zaznaczyć, że bardzo szybko wysycha, więc nawet niecierpliwe dziecko będzie miało szansę mieć ładnie pomalowane paznokcie. Produkt jest atestowany, więc mamy pewność, że jest on również bezpieczny dla skóry dziecka. Buteleczka jest zabezpieczona przed wylaniem, więc nie narażamy się na dodatkowe porządki.

Ten dobry i tani lakier dla dzieci może być używany już od 3 roku życia. Jest on dostępny w wielu ciekawych kolorach. Rodzicom podoba się najbardziej bezpieczny skład produktu, który nie ma wpływu na zdrowie malucha. Rodzice cenią lakier za możliwość zdjęcia go bez potrzeby używania zmywacza do paznokci.

 

 

 

 

Snails Make A Wish

 

Chcielibyśmy zaprezentować lakier do paznokci Snails Make A Wish. Jest to bardzo bezpieczny kosmetyk, który nie uszkadza skóry ani paznokci dziecka. Nie zagraża również jego zdrowiu. Lakier ma bardzo prosty skład, w którym znajdziemy jedynie wodę, polimery oraz składniki barwiące, niezawierające toksyn.

Prezentowany kosmetyk jest bezzapachowy. Nie musisz martwić się, jeżeli dziecko przypadkowo rozleje lakier. Bardzo łatwo spiera się go z każdej powierzchni i nie zostają po nim ślady. Lakieru pozbywamy się z pomocą samej wody z mydłem. Nie potrzebujemy do tego celu zmywacza, który może podrażnić paluszki dziecka. Pojemność buteleczki wynosi 10,5 ml.

Jeżeli chodzi o flakonik, to jest on wykonany z bezołowiowego szkła. Warto również zaznaczyć, że całe opakowanie lakieru nadaje się do recyklingu. Kosmetyk spełnia wszystkie wymogi europejskie, więc możemy być pewni, że jest on bezpieczny. Dziecko może używać produktu od 3 roku życia. Rodzice uważają, że lakier łatwo się aplikuje i nie podrażnia delikatnej skóry malucha.

 

 

 

 

Snails Top Coat

 

Snails Top Coat to lakier, który utwierdza inny kosmetyk znajdujący się pod nim. Nie ma on żadnego koloru, więc lakier pozostanie taki sam. Za sprawą kosmetyku paznokcie dziecka nie stracą barwy przez około 2 dni. Produkt nie zawiera żadnych toksycznych substancji, w tym BPA.

Kosmetyk ma prosty skład – na bazie wody. Pojemność buteleczki wynosi 10 ml. Produkt jest również bezpieczny dla środowiska. Każdy jego element można poddać recyklingowi, a buteleczka nie zawiera ołowiu. Kosmetyk można łatwo zmyć szorując paznokcie wodą z mydłem. Produkt nie pozostawia plam na ubraniach lub tapicerkach. Pamiętaj, aby wstrząsnąć buteleczką przed otwarciem. Lakier nie był testowany na zwierzętach.

Ma on wszystkie atesty, które potwierdzają jego bezpieczeństwo. Opinie o lakierze do paznokci dla dzieci tej marki są pozytywne. Rodzicom najbardziej podoba się fakt, że lakier utrzymuje się przez długi czas na paluszkach.

 

 

 

 

Disney Z Kopciuszkiem 

 

Disney Z Kopciuszkiem to zestaw trzech lakierów w różnych kolorach. Dzięki temu nie musimy kupować kilku kolorów osobno, a dziecko może poczuć się jak w prawdziwym salonie kosmetycznym. Na jednym z lakierów znajduje się figurka Kopciuszka. Produkt z pewnością ucieszy każdego małego fana znanej Disnejowskiej bajki.

W zestawie znajdziemy lakier w kolorze granatowym, niebieskim oraz złotym. Każdy z nich zawiera w świecący brokat, który dzieci bardzo lubią. Prezentowane lakiery nie zawierają toksycznych substancji, więc mogą być spokojnie używane przez dzieci. Produkt nie podrażnia delikatnej skóry malucha.

Kosmetyk jest odpowiedni dla wszystkich dzieci po ukończeniu 5 roku życia. Produkt łatwo się aplikuje, a także łatwo zmywa. Lakier zazwyczaj sam schodzi po około dwóch dniach, więc nie potrzebujemy zmywacza. Małe buteleczki można łatwo przenosić lub zabrać ze sobą na wyjazd. Rodzice zauważyli, że ładnie udekorowane flakoniki interesują malucha, więc często po niego sięga.

 

 

 

 

Snails Nail Art Pen Popcorn

 

Snails Nail Art Pen Popcorn to lakier, który jest bardzo łatwy w użyciu. Nie jest on umieszczony tradycyjnie we flakoniku, lecz w pisaku.

Pojemność produktu wynosi 3 ml. Warto również wspomnieć, że jest on zupełnie bezpieczny dla dziecka ze względu na nietoksyczny skład. Pisak można również używać na pomalowaną płytkę paznokcia i traktować go jako narzędzie do robienia ozdób. Lakier nie sprawia problemów podczas próby usunięcia (z każdej powierzchni). Wystarczy użyć mydła lub innego produktu czyszczącego.

Zatyczka pisaka jest szczelnie umocowana. Lakier szybko wysycha, więc nawet energiczne dziecko może mieć ładny wzorek lub kolor na swoich paznokciach. Rodzicom podoba się łatwa aplikacja lakieru na paznokcie malucha oraz fakt, że kosmetyk bardzo łatwo się zmywa.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...