Termoloki efekty

Ostatnio aktualizowane: 20.10.18

 

Jakie termoloki wybrać?

 

Dzisiejszy poradnik, jest dla pań, które lubią stylizację na włosach. W tym poradniku postaramy się znaleźć najlepsze termoloki, za pomocą których osiągniesz taką stylizację, o jakiej marzysz. Termoloki są dostępne na rynku w dwóch wersjach, w wersji amatorskiej i profesjonalnej. W opakowaniu też znajdują się wałki o trzech grubościach. Te profesjonalne zwykle zawierają 8 grubych wałków, 6 średnich i 6 małych. Niektóre też z wałków są wyposażone w funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy po stylizacji się nie elektryzują. Wałki termoloków mocuje się na głowie przy pomocy spinek lub tak zwanych motylków.

Aby za pomocą stylizacji termolokami otrzymać luźne fale w stylu lat dwudziestych, powinno się do stylizacji wybrać loki o największej średnicy. Luźne fale jest stosunkowo trudno uzyskać, bo zbyt długo trzymane termoloki na głowie spowodują efekt mokrej włoszki, bo skręt będzie zbyt duży. Najlepiej jest wykonywać fryzurę dwuetapowo, aby włosy odpowiednio najpierw unieść, a następnie zakręcić. Pierwszy etap to nałożenie grubych wałków na włosy usztywnione pianką stylizującą od ich nasady wyciągając je do góry. Końce na razie pozostawiamy wolne. W drugim etapie zakręcamy jednorazowo grube pasma włosów zaczynając od ich końców, kończąc na 3 cm od nasady głowy. Pasma należy nawijać stosunkowo luźno, wtedy efekt będzie najbardziej trafiony. Po około 7 minutach termoloki ściągamy. Jeśli masz zbyt mało czasu na dwuetapowe nakręcanie włosów, to nakręcaj je od razu od samej skóry głowy. Efektem tej stylizacji będą luźne fale.

Gdy natomiast Twoim celem jest osiągnięcie sprężystych loków, to będą Ci potrzebne wałki o różnej grubości. Stosując wałki o różnej grubości powodujemy, że włosy będą wyglądały bardziej naturalnie. Dużo też zależy od podatności Twoich włosów na kręcenie. Włosy, które trudno przyjmują stylizacje, muszą pozostać z zakręconymi wałkami dłużej niż włosy podatne na nią. Wałki nakładamy warstwami i zaczynamy od najgrubszych wałków, które umieszczamy na górze głowy. Potem wykorzystujemy wałki średnie, umieszczając je po bokach głowy. Najmniejsze wałki umieszczamy z tyłu głowy. Wszystkie wałki zakręcamy tak, aby ściśle przylegały do głowy. Po upływie 20 minut termoloki można ściągać. Jeśli nie jesteś pewna, czy skręt jest właściwy, sprawdź jedno pasmo włosów, czy skręt Ci odpowiada. Jeśli jest odpowiedni, to ściągamy wszystkie wałki i fryzura złożona ze sprężystych loków jest gotowa.

Dodatkowo należy przestrzegać kilku zasad. Termoloków bezwzględnie należy używać na czystych i suchych włosach. Przed użyciem termoloków można włosy spryskać kosmetykami do stylizacji włosów. Dobrze jest też użyć preparatów ochronnych w postaci sprayu, pianki lub olejku. Natomiast, gdy włosy będą wilgotne, to działanie termoloków będzie je nadmiernie wysuszać (strukturę włosa), co w konsekwencji prowadzi do ich łamliwości. Pamiętaj, aby stylizacja była skuteczna, dobrze jest włosy podzielić na trzy części: górną i dwie po bokach głowy, a następnie, by otrzymać naturalny wygląd, na górę zastosować duże wałki, po bokach średnie, a z tyłu najmniejsze. Dodatkowo termoloki nie powinny być na włosach dłużej niż 15 -20 minut.

 

 

 

BaByliss BAB3021E 

 

Termoloki BaByliss BAB3021E zawierają 20 wałków w trzech grubościach. Znajdziemy tu 8 wałków o średnicy 32 cm, 6 wałków o średnicy 25 mm i kolejne 6 o średnicy 19 mm. Wszystkie termoloki są pokryte aksamitną welurową powłoką, powodując, że włosy lepiej do nich przywierają.

Wałki przytwierdzamy za pomocą dołączonych spinek lub 20 klipsów, również dołączonych do zestawu. Wałki nagrzewają się przez około 5 minut, co sygnalizuje lampka kontrolna umieszczona w jednym z wałków.

Gdy wałki są gotowe do użycia światło, które początkowo świeci czerwonym światłem, zmienia swoją barwę na białą, sygnalizując gotowość urządzenia do pracy. Ciepło termoloki utrzymują przez około 15 min, co wystarcza na wykonanie stylizacji i skręcenie nawet włosów mało podatnych na kręcenie. Moc termoloków wynosi 400 Wat.

Konsumentki potwierdzają, że produkt nagrzewa się w ciągu 5 minut i wskazują także, że wystarczy 5-cio minutowe kręcenie, aby otrzymać stylizację z lokami. Ponadto klientki uważają, że jest to produkt dobrze wykonany i że termoloki są w dobrej cenie.

 

 

 

Remington H 0747 Jumbo Curls 

 

Drugi produkt, został wykonany przez markę Remington z myślą o kobietach marzących o lokach pełnej objętości. Wałki termiczne Remington H 0747 Jumbo Curls właśnie to umożliwiają. Każda z pań znajdzie tu 12 welurowych wałków w dwóch rozmiarach. Większe to średnica 43 mm i jest ich 4 w zestawie, mniejszych, o średnicy 38 mm w zestawie jest 8 sztuk.

Termoloki wewnątrz są wypełnione woskiem, dzięki któremu szybko się nagrzewają i długo utrzymują wysoką temperaturę. Technologia jonizacji, którą tu producent zastosował pozwala natomiast na to, aby po skończonej stylizacji włosy się nie elektryzowały i zachowały się w dobrej kondycji.

Producent do zestawu dołącza 12 kolorowych zapinek i 12 szpilek, które służą do umocowania wałków podczas stylizacji. Ponadto w opisie znajdujemy informację, że wałki posiadają nienagrzewające się końcówki, dzięki czemu łatwiej je założymy na włosy bez oparzenia dłoni.

Klientki w swoich opiniach piszą, że termoloki dają ładny skręt włosów i ich nie palą. Uważają również, że zestaw posiada dobrze dobrane grubości wałków i między innymi z tego powodu określają je, jako najlepsze termoloki w 2018 roku.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...