Termoloki efekty

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Na naszej stronie zamieściliśmy ranking termoloków, a w nim modele cieszące się największym uznaniem ze strony użytkowników. Możesz mieć pewność, że decydując się na zakup któregokolwiek z wymienionych w zestawieniu produktów, dokonujesz dobrego wyboru. Najlepsze termoloki to BaByliss BAB3021E. Te wałki termiczne mają różną średnicę, dzięki czemu przy ich użyciu można wykonać zarówno mocno skręcone loki, jak i delikatnie pofalować włosy. Jakość wykonania sprzętu jest bardzo dobra. Zarówno obudowa, jak i same wałki wykazują sporą odporność na uszkodzenia. Termoloki są pokryte welurową powłoką, która jest delikatna dla włosów. Model sprzedawany jest w zestawie z klipsami, które pozwalają utrzymać wałki w jednej pozycji i przydają się podczas wydzielania pasm. Zapewne jesteś ciekawy, jakie jeszcze produkty znalazły się w zestawieniu. Drugie miejsce w rankingu należy do termoloków Babyliss 3060E. Wałki pozwalają uzyskać na włosach trwały efekt, jednocześnie nie niszcząc kosmyków. W zestawie znajduje się grzebień, który umożliwia sprawne wydzielanie pasm.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie termoloki wybrać?

 

Dzisiejszy poradnik, jest dla pań, które lubią stylizację na włosach. W tym poradniku postaramy się znaleźć najlepsze termoloki, za pomocą których osiągniesz taką stylizację, o jakiej marzysz. Termoloki są dostępne na rynku w dwóch wersjach, w wersji amatorskiej i profesjonalnej. W opakowaniu też znajdują się wałki o trzech grubościach. Te profesjonalne zwykle zawierają 8 grubych wałków, 6 średnich i 6 małych. Niektóre też z wałków są wyposażone w funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy po stylizacji się nie elektryzują. Wałki termoloków mocuje się na głowie przy pomocy spinek lub tak zwanych motylków.

Aby za pomocą stylizacji termolokami otrzymać luźne fale w stylu lat dwudziestych, powinno się do stylizacji wybrać loki o największej średnicy. Luźne fale jest stosunkowo trudno uzyskać, bo zbyt długo trzymane termoloki na głowie spowodują efekt mokrej włoszki, bo skręt będzie zbyt duży. Najlepiej jest wykonywać fryzurę dwuetapowo, aby włosy odpowiednio najpierw unieść, a następnie zakręcić. Pierwszy etap to nałożenie grubych wałków na włosy usztywnione pianką stylizującą od ich nasady wyciągając je do góry. Końce na razie pozostawiamy wolne. W drugim etapie zakręcamy jednorazowo grube pasma włosów zaczynając od ich końców, kończąc na 3 cm od nasady głowy. Pasma należy nawijać stosunkowo luźno, wtedy efekt będzie najbardziej trafiony. Po około 7 minutach termoloki ściągamy. Jeśli masz zbyt mało czasu na dwuetapowe nakręcanie włosów, to nakręcaj je od razu od samej skóry głowy. Efektem tej stylizacji będą luźne fale.

Gdy natomiast Twoim celem jest osiągnięcie sprężystych loków, to będą Ci potrzebne wałki o różnej grubości. Stosując wałki o różnej grubości powodujemy, że włosy będą wyglądały bardziej naturalnie. Dużo też zależy od podatności Twoich włosów na kręcenie. Włosy, które trudno przyjmują stylizacje, muszą pozostać z zakręconymi wałkami dłużej niż włosy podatne na nią. Wałki nakładamy warstwami i zaczynamy od najgrubszych wałków, które umieszczamy na górze głowy. Potem wykorzystujemy wałki średnie, umieszczając je po bokach głowy. Najmniejsze wałki umieszczamy z tyłu głowy. Wszystkie wałki zakręcamy tak, aby ściśle przylegały do głowy. Po upływie 20 minut termoloki można ściągać. Jeśli nie jesteś pewna, czy skręt jest właściwy, sprawdź jedno pasmo włosów, czy skręt Ci odpowiada. Jeśli jest odpowiedni, to ściągamy wszystkie wałki i fryzura złożona ze sprężystych loków jest gotowa.

Dodatkowo należy przestrzegać kilku zasad. Termoloków bezwzględnie należy używać na czystych i suchych włosach. Przed użyciem termoloków można włosy spryskać kosmetykami do stylizacji włosów. Dobrze jest też użyć preparatów ochronnych w postaci sprayu, pianki lub olejku. Natomiast, gdy włosy będą wilgotne, to działanie termoloków będzie je nadmiernie wysuszać (strukturę włosa), co w konsekwencji prowadzi do ich łamliwości. Pamiętaj, aby stylizacja była skuteczna, dobrze jest włosy podzielić na trzy części: górną i dwie po bokach głowy, a następnie, by otrzymać naturalny wygląd, na górę zastosować duże wałki, po bokach średnie, a z tyłu najmniejsze. Dodatkowo termoloki nie powinny być na włosach dłużej niż 15 -20 minut.

 

 

Termoloki – ranking

 

 

BaByliss BAB3021E 

 

Termoloki BaByliss BAB3021E zawierają 20 wałków w trzech grubościach. Znajdziemy tu 8 wałków o średnicy 32 cm, 6 wałków o średnicy 25 mm i kolejne 6 o średnicy 19 mm. Wszystkie termoloki są pokryte aksamitną welurową powłoką, powodując, że włosy lepiej do nich przywierają.

Wałki przytwierdzamy za pomocą dołączonych spinek lub 20 klipsów, również dołączonych do zestawu. Wałki nagrzewają się przez około 5 minut, co sygnalizuje lampka kontrolna umieszczona w jednym z wałków.

Gdy wałki są gotowe do użycia światło, które początkowo świeci czerwonym światłem, zmienia swoją barwę na białą, sygnalizując gotowość urządzenia do pracy. Ciepło termoloki utrzymują przez około 15 min, co wystarcza na wykonanie stylizacji i skręcenie nawet włosów mało podatnych na kręcenie. Moc termoloków wynosi 400 Wat.

Konsumentki potwierdzają, że produkt nagrzewa się w ciągu 5 minut i wskazują także, że wystarczy 5-cio minutowe kręcenie, aby otrzymać stylizację z lokami. Ponadto klientki uważają, że jest to produkt dobrze wykonany i że termoloki są w dobrej cenie.

Wałki termiczne BaByliss BAB3021E sprzedawane są w zestawie z klipsami motylkowymi. Baza jest zasilana sieciowo, a moc urządzenia jest równa 400 W.

Zalety
Włosy uniesione od nasady:

Przy użyciu prezentowanych termoloków możemy unieść włosy aż od nasady, niezależnie od tego, czy nasze kosmyki są cienkie, czy wręcz przeciwnie - bardzo gęste. Uzyskany przy pomocy sprzętu efekt jest bardzo ładny.

Jakość wykonania:

Zarówno baza, jak i same termoloki zostały zrobione z dobrej jakości tworzyw. Wałki pokryte są welurową powłoką, co zabezpiecza przed zniszczeniem kosmyków.

Dodatkowe akcesoria:

W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria, które okazują się przydatne podczas kręcenia loków. Zalicza się do nich klipsy motylkowe (do spinania włosów) i metalowe (do utrzymania wałków).

Wskaźnik gotowości do użycia:

Na obudowie znajduje się praktyczny wskaźnik, który informuje, kiedy termoloki są gotowe do użycia.

Wałki o różnej średnicy:

Komplet obejmuje wałki o różnej średnicy, dzięki czemu możemy uzyskać na włosach efekt mocnego skręcenia, jak i delikatnych fal.

Wady
Duże wymiary:

Model ma duże wymiary, dlatego zabranie go w podróż może okazać się trudne, szczególnie jeśli mamy ograniczone miejsce w bagażu.

 

 

 

 

Babyliss 3060E 

 

Babyliss 3060E to wałki termiczne, które są polecane zarówno do cienkich, jak i grubych włosów. W rezultacie urządzenie uznawane jest za uniwersalne. Model z pewnością spełni oczekiwania wymagających użytkowników, którzy oczekują trwałych i przyjemnych dla oka efektów.

W skład zestawu wchodzi 20 wałków o wymiarach: 19 mm (6 sztuk), 25 mm (6 sztuk) i 32 mm (8 sztuk). Komplet obejmuje także 20 klipsów, które ułatwiają proces stylizacji włosów. Termoloki mogą być stosowane zarówno na suche, jak i mokre kosmyki. Temperatura maksymalna sprzętu wynosi 115 st. C. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantują nienagrzewające się końcówki wałków. Na obudowie modelu znajduje się wskaźnik gotowości do pracy.

Użytkownicy wskazują, że uzyskane przy pomocy wałków termicznych loki wyglądają naturalnie. Nawet regularne stosowanie Babyliss 3060E nie powoduje nadmiernego przesuszenia kosmyków, co jest istotną zaletą prezentowanego urządzenia. Wśród atutów wyróżnić należy także trwałość fryzury.

Babyliss 3060E to bardzo dobre termoloki do 150 zł. W komplecie otrzymujemy klipsy i grzebień. Maksymalna temperatura urządzenia wynosi 115 st. C.

Zalety
Trwały efekt:

Uzyskany przy pomocy wałków efekt długo utrzymuje się na włosach. W związku z tym stylizując kosmyki rano, mamy pewność, że będą one dobrze wyglądały także wieczorem.

Delikatne dla włosów:

Prezentowane termoloki są delikatne dla włosów. Nie ma obaw o to, że jeśli będziemy często z nich korzystać, nasze kosmyki staną się mocno przesuszone. Niemniej jednak należy pamiętać o odpowiednim nawilżaniu włosów.

Grzebień:

Dołączony do kompletu grzebień jest solidnie wykonany. Wydzielanie pasm włosów z jego użyciem jest proste. Należy dodać, że pielęgnacja grzebienia nie jest czasochłonna.

Baza do podgrzewania:

Kompaktowe wymiary bazy do podgrzewania sprawiają, że jej przechowywanie jest proste. Dodatkową zaletą jest także jej solidne wykonanie.

Wady
Obsługa:

Przy pierwszym użytkowaniu nawijanie włosów na wałki może być trudne. Z czasem jednak czynność ta okazuje się bardzo prosta.

 

 

 

 

Remington Jumbo H5670

 

Na zakup termoloków Remington Jumbo H5670 decyduje się sporo osób, co stanowi potwierdzenie, że jest to produkt godny uwagi. Wykonanie urządzenia zostało dobrze przemyślane. Obudowa modelu jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i ma płynnie działającą pokrywę. Wałki z nienagrzewającymi się końcówkami są bezpieczne w użyciu.

W zestawie znajduje się 12 wałków o średnicy 40 mm (4 sztuki) i 35 mm (8 sztuk). Termoloki pokryte są welurową powłoką, która znacznie ułatwia nawijanie kosmyków (lepsza przyczepność). Urządzenie ma funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy podczas zabiegu i po jego wykonaniu się nie elektryzują. Komplet zawiera szpilki do mocowania wałków i klipsy do rozdzielania pasm.

Opinie na temat Remington Jumbo H5670 są pozytywne, co bez wątpienia zachęca do zakupu tych termoloków. Urządzenie szybko się nagrzewa, co pozwala skrócić czas potrzebny na wystylizowanie włosów. Baza została zrobiona z dobrej jakości tworzyw i jest odporna na działanie wysokiej temperatury.

Wałki termiczne Remington Jumbo H5670 sprzedawane są w komplecie z 12 kolorowymi klipsami i szpilkami do mocowania wałków.

Zalety
Funkcja jonizacji:

Termoloki mają funkcję jonizacji, która, jak powszechnie wiadomo, skutecznie ogranicza elektryzowanie się włosów, a tym samym ułatwia ich układanie. Warto dodać, że wałki mają ceramiczną powłokę, która jest delikatna dla kosmyków.

Czas nagrzewania:

Baza szybko się nagrzewa, dlatego czas oczekiwania na to, aż urządzenie Remington Jumbo H5670 będzie gotowe do pracy, jest krótki.

Nienagrzewające się końcówki:

Chcąc zapewnić użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo, producent do wykonania termoloków wykorzystał nienagrzewające się końcówki. W efekcie ryzyko poparzenia dłoni w trakcie zakręcania pasm jest niewielkie.

Wady
Nie dla grubych włosów:

W pojedynczych komentarzach można przeczytać, że urządzenie nie gwarantuje bardzo dobrego skrętu dla grubych i gęstych włosów.

 

 

 

 

Jak działają termoloki?

 

Jeżeli jesteś na tej stronie, to z pewnością już kupiłaś termoloki lub właśnie się do tego zabierasz. Lubimy być świadomi używanych przez nas sprzętów, więc pewnie szukasz jak najwięcej informacji na temat termoloków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się dokładnie, jak działają termoloki, to przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny artykuł.

 

 

Co to są termoloki?

Termoloki można nazwać nowoczesnymi wałkami do włosów. Korzystamy z nich prawie zupełnie tak samo. Wyjątkiem jest to, że przed nałożeniem podgrzewamy akcesorium w specjalnym pudełku (kiedyś wiele osób gotowało swoje zwykłe wałki, aby były gorące i aby fryzura utrzymała się przez dłuższy czas, co było inspiracją do stworzenia takiego produktu). Gorące wałki trzymało się na głowie przez kilka godzin, a nawet przez całą noc. Termoloki zazwyczaj trzyma się na włosach maksymalnie 15 minut.

 

Jak dokładnie działają termoloki?

Zestaw termoloków zazwyczaj znajduje się w specjalnym pojemniku, gdzie każdy element ma swoje miejsce. To właśnie pudełko podłącza się do prądu i następuje podgrzanie akcesorium. Na tym etapie trzeba pamiętać, aby każdy z wałków był dobrze włożony w swoje miejsce, ponieważ w przeciwnym razie się nie nagrzeje. Czas oczekiwania na nagrzanie termoloków jest różny i zazwyczaj zależy od tego, jaką moc ma dane urządzenie. Im większa moc, tym szybciej wałki się nagrzeją i szybciej będzie można je nałożyć na włosy. Większość modeli potrzebuje około 10 minut na nagrzanie. Niektóre z nich mają w środku wosk, co przyspiesza cały proces.

 

Pudełko na loki

Wielkość pudełka na termoloki zależy od ich ilości. Jeżeli wybraliśmy zestaw 10 termoloków, to trzeba się mentalnie przygotować na to, że pudełko będzie duże. Aby pudełko zaczęło nagrzewać wałki, wystarczy je zamknąć, a następnie włączyć odpowiedni przycisk. Zazwyczaj znajduje się on w widocznym miejscu. Następnie należy obserwować lampkę kontrolną. Można ją znaleźć na pudełku lub na jednym z termoloków. Na początku nagrzewania ma ona kolor czerwony. Jednak po pewnym czasie zmienia kolor na biały lub zielony. Pojawienie się takiej barwy oznacza, że termoloki są gotowe do użycia.

 

 

Jak działają termoloki na włosach?

Działanie termoloków jest bardzo proste. Działają one na włosy zupełnie tak samo, jak inne sprzęty, które nadają kosmykom kształtu. Oznacza to, że wykorzystują ono ciepło. Nagrzane wałki należy od razu nakładać na włosy, bo właśnie wtedy działają one najlepiej. Kosmyki należy wcześniej  wydzielić i na każde pasmo nałożyć jeden termolok. Sprzęt tego typu zawija się dokładnie tak samo, jak zwykłe wałki, czyli należy rozpocząć nawijanie od dołu, a następnie zawijać włosy ku górze. Można dokręcić włosy do samej głowy, jeżeli zależy nam na lokach od samej nasady. Większość kobiet preferuje jednak zatrzymać się w okolicach ucha. Następnie wystarczy przyczepić do włosów i termoloków specjalne klipsy, aby te się nie rozwinęły. Termoloki działają na włosy swoim ciepłem i formują ładne fale (lub loki, zależy od średnicy wałka).

 

Bezpieczeństwo termoloków

Jak to się dzieje, że podczas zakładania termoloków na włosy się nimi nie parzymy? Większość modeli tego typu ma specjalne końcówki, które nie ulegają procesowi nagrzewania. Takie właśnie termoloki są polecane, bo korzystanie z nich bezpieczne i nie powoduje oparzeń rąk przy ich obsłudze. W rezultacie, kiedy za nie chwycimy, nic złego się nam nie stanie. Zaleca się jednak zachować ostrożność i nie nakładać ich gołymi rękoma.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Remington H 0747 Jumbo Curls 

 

Drugi produkt, został wykonany przez markę Remington z myślą o kobietach marzących o lokach pełnej objętości. Wałki termiczne Remington H 0747 Jumbo Curls właśnie to umożliwiają. Każda z pań znajdzie tu 12 welurowych wałków w dwóch rozmiarach. Większe to średnica 43 mm i jest ich 4 w zestawie, mniejszych, o średnicy 38 mm w zestawie jest 8 sztuk.

Termoloki wewnątrz są wypełnione woskiem, dzięki któremu szybko się nagrzewają i długo utrzymują wysoką temperaturę. Technologia jonizacji, którą tu producent zastosował pozwala natomiast na to, aby po skończonej stylizacji włosy się nie elektryzowały i zachowały się w dobrej kondycji.

Producent do zestawu dołącza 12 kolorowych zapinek i 12 szpilek, które służą do umocowania wałków podczas stylizacji. Ponadto w opisie znajdujemy informację, że wałki posiadają nienagrzewające się końcówki, dzięki czemu łatwiej je założymy na włosy bez oparzenia dłoni.

Klientki w swoich opiniach piszą, że termoloki dają ładny skręt włosów i ich nie palą. Uważają również, że zestaw posiada dobrze dobrane grubości wałków i między innymi z tego powodu określają je, jako najlepsze termoloki w 2020 roku.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status