Suszarko – lokówki obrotowe ranking

Ostatnio aktualizowane: 01.06.20

 

Suszarko-lokówka to praktyczne urządzenie umożliwiające wysuszenie i ułożenie włosów w tym samym czasie. Zastanawiasz się, który sprzęt wybrać? Tego dowiesz się po przeczytaniu naszego rankingu. Pierwsze miejsce zajmuje model Rowenta CF9530F0 o mocy 1000 W. Ma on końcówkę grzewczą pokrytą ceramiczną powłoką, dlatego nie wpływa negatywnie na kondycję włosów. Suszarko-lokówka zapobiega elektryzowaniu się pasm, ponieważ ma funkcję jonizacji. Co więcej, do urządzenia dołączono dwie wymienne szczotki o średnicy 50 mm i 40 mm. Z uwagi na długi przewód zasilający (1,8 m) nie należy obawiać się obniżonego komfortu użytkowania sprzętu. Zdajemy sobie sprawę, że model marki Rowenta nie każdemu może przypaść do gustu. Z tego powodu wytypowaliśmy też kilka innych suszarko-lokówek. Drugie miejsce należy do produktu Braun SATIN HAIR AS110. To urządzenie, o mocy 200 W, które zostało wyposażone w szczotkę o średnicy 18 mm. Sprzęt równomiernie rozprowadza ciepło na powierzchni włosów. Umożliwia on wywinięcie końcówek, podniesienie pasm u nasady oraz stworzenie loczków.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką suszarkę – lokówkę wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Suszarko – lokówka obrotowa jest urządzeniem, które łączy w sobie funkcję suszarki i lokówki. Dzięki temu, możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu na codziennej stylizacji włosów. Producenci wciąż pracują nad ulepszaniem sprzętu dla kobiet. Dlatego też czasem ciężko nadążyć za obowiązującymi standardami. Aby Ci pomóc w zakupach, stworzyliśmy ranking, który podpowie Ci, jaką suszarko- lokówkę obrotową wybrać.

 

 

Końcówki

Najważniejszym elementem jest końcówka. Od tego zależy, jaką fryzurę chcemy zobaczyć na naszej głowie. Suszarko – lokówka obrotowa posiada 3 podstawowe końcówki:

Szczotka z włosiem – jest to końcówka, która pozwoli zaoszczędzić nam najwięcej czasu. Podczas, gdy suszymy włosy, szczotka rozczesuje je i umożliwia zakręcenie lekkich loków. Dzięki obrotowej rączce, włosy nie elektryzują się, a my sami nie musimy męczyć się z wyginaniem naszych rąk na wszystkie strony. Całą pracę robi za nas urządzenie. Włosie pomoże nam utrzymać cienkie i delikatne włosy w dobrej kondycji.

 Szczotka okrągła – cechuje ją niezwykła prostota użytku. Wystarczy, że przyłożymy urządzenie do naszych włosów, a ono je wysuszy, uczesze i podkręci. Nie musimy nadwyrężać naszych rąk, ponieważ obrotowa rączka zrobi to za nas. Ta końcówka przeznaczona jest raczej do grubych włosów.

Zwiększająca objętość – przyda się każdemu, kto narzeka na niewystarczającą objętość włosów. Nie potrzebujemy do niej osobnego dyfuzora, jak do tradycyjnej suszarki.

 

Moc – jaka suszarko – lokówka obrotowa jest najlepsza?

Im większa moc nawiewu, tym szybciej i efektywniej będzie działało urządzenie. Najlepiej nabyć takie o mocy 1000 W. Jeżeli jednak nie jesteśmy wymagający, to wystarczy nam moc od 300 W do 500 W.

 

Regulacja temperatury

Suszarko – lokówka obrotowa jest odpowiednia dla osób, które nie chcą niszczyć włosów wysoką temperaturą. Zwykle zakres temperatur jest węższy, skupiający się bardziej na niższych temperaturach. Dzięki temu, końcówki włosów nie rozdwajają się tak szybko, wyglądają zdrowo i lśniąco. Suszarko – lokówki obrotowe zwykle posiadają od 2 do 3 poziomów regulacji temperatury.

 

Obudowa

Nie zapominajmy o roli, jaką spełnia obudowa suszarko – lokówki obrotowej. Przyrząd powinien mieć ergonomiczny kształt – taki, który łatwo dopasuje się do naszej dłoni. Znacznie zwiększy to komfort jego użytkowania. Poza tym, sprzęt nie powinien być zbyt ciężki. Może skutecznie uniemożliwić to nam dłuższą stylizację naszych włosów i manewrowanie urządzeniem, szczególnie jeżeli pukle są długie. Przypatrzmy się także, czy produkt ma jakieś wypukłe elementy, które mogą ranić naszą dłoń podczas jego trzymania.

 

Rozmiar

Wybierając rozmiar produktu, musimy zastanowić się, gdzie będziemy go używać. Jeżeli zamierzamy dużo się przemieszczać to lepiej nabyć suszarko – lokówkę obrotową o bardziej kompaktowych wymiarach. Łatwo schowamy ją w torebce. Jeżeli jednak zamierzamy używać jej tylko w domu, to rozmiar nie powinien mieć większego znaczenia.

 

Funkcje

Aby zwiększyć komfort użytkowania suszarko – lokówki obrotowej, producenci zadbali o to, by były wyposażone w wiele użytecznych funkcji. Wśród nich znajdziemy:

Jonizacja – w trakcie tego procesu, jony ujemne uwalniają się i zamykają łuski naszych włosów. Sprawia to, że włosy wyglądają lśniąco i zdrowo. Dodatkowo, chronią je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur.

Para – dzięki niej zapobiegniemy przesuszaniu się włosów. Ponadto para rozkłada gorące powietrze równomiernie na włosy, co sprawia, że nie spalimy ich. Funkcja ta pozostawia włosy zdrowe i lśniące, a co więcej, łatwiej się rozczesują.

Zimne powietrze – dzięki takiemu nawiewowi jesteśmy pewni, że nie uszkodzimy swoich włosów. Poza tym, włosy lokowane układane zimnym powietrzem są bardziej miękkie i lśniące. Dodatkowo, podnosi je u nasady.

 

Uchwyt

Aby ułatwić korzystanie z suszarko – lokówki obrotowej powinniśmy przypatrzeć się jej uchwytowi. Jeżeli jest nałożona na niego guma, to możemy być spokojni, że urządzenie nie wyślizgnie się nam z ręki. Gdy jednak zamierzamy przenosić sprzęt z miejsca na miejsce, to polecamy takie, które wyposażone jest w składaną rączkę. Zaoszczędzi to nam wiele miejsca w torbie.

Kabel

Warto wybrać produkt o jak najdłuższym kablu. Dzięki temu, podczas układania naszych pukli, nie musimy siedzieć cały czas przy gniazdku. Dobrą opcją jest również kupno modelu bezprzewodowego. Będziemy mogli swobodnie używać go podczas podróżowania albo w miejscu, w którym nie mamy dostępu do gniazdka. Musimy jednak pamiętać o częstym ładowaniu lub wymianie baterii. Dobrym pomysłem jest wybór takiego modelu, w którym kabel może być schowany do jego wnętrza.

 

Dodatkowe akcesoria

Warto zainwestować w przyrząd, do którego dołączone zostało etui. Ochroni je przed ewentualnymi zniszczeniami lub zabrudzeniem. O wiele łatwiej będzie Ci przetransportować suszarko – lokówkę w pokrowcu. Możesz zaopatrzyć się również w dodatkowe końcówki, dzięki czemu wymodelujesz fryzurę zależnie od Twoich upodobań. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowo zabezpieczenie przed przegrzaniem. Pomoże nam ono zapobiec niebezpiecznemu wypadkowi.

 

Suszarko – lokówki obrotowe w dobrych cenach

Najtańsze suszarko – lokówki obrotowe możemy znaleźć w okolicach 50 zł. Nie możemy jednak liczyć na żadne dodatkowe opcje. Jeżeli chcemy bardziej zadbać o nasze włosy, to najlepszym wyborem będzie urządzenie w okolicach 200 zł.

 

 

Najlepsze suszarko – lokówki obrotowe w 2020 roku

 

Jeżeli chcesz osiągnąć efekt bujnych loków, takich jak w salonie fryzjerskim, możesz zainwestować w suszarko – lokówkę obrotową. W sklepach można znaleźć wiele modeli, zarówno tych profesjonalnych, jak i bardzo podstawowych. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę, czy sprzęt nie niszczy włosów. Nasz ranking suszarko – lokówek obrotowych ma na celu zaprezentować Ci najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Rowenta CF9530F0 

 

Osobom szukającym wygodnej w użytkowaniu suszarko-lokówki polecamy model Rowenta CF9530F0. Jego moc wynosi 1000 W. Urządzenie wyróżnia się zastosowaniem podwójnego systemu jonizacji, który zapobiega elektryzowaniu się pasm i dodaje im blasku. Końcówkę grzewczą sprzętu pokryto ceramiczną powłoką, dlatego codzienna stylizacja nie powinna negatywnie wpłynąć na kondycję włosów.

Urządzenie ma 2-stopniową regulację siły nawiewu i temperatury. Sami możemy zdecydować również o kierunku obrotów szczotki. Z tego względu działanie suszarko-lokówki bez wątpienia dopasujemy do indywidualnych potrzeb. Sprzęt ma w zestawie dwie ceramiczne szczotki o średnicy 50 mm (do włosów długich) i 40 mm (do włosów krótkich i średnich).

Z recenzji konsumentów wynika, że najważniejszymi zaletami suszarko-lokówki Rowenta są: kompaktowe wymiary, szybkie suszenie i układanie włosów oraz funkcja zimnego nawiewu (zapewniająca naturalne utrwalenie fryzury). Sprzęt jest lekki, a ponieważ ma długi kabel zasilający, użytkowanie go jest wyjątkowo komfortowe. To urządzenie, po które można bez przeszkód sięgać codziennie.

Sprzęt Rowenta CF9530F0 ma moc 1000 W. Do urządzenia dołączono dwie wymienne szczotki o średnicy 40 mm i 50 mm. Długość kabla zasilającego wynosi 1,8 m.

Zalety
Efektywne działanie:

Z uwagi na dużą moc sprzęt działa efektywnie. Pozwala on na szybkie wysuszenie, a jednocześnie ułożenie włosów.

Funkcja zimnego nawiewu:

Jeśli zależy nam na zachowaniu naturalnego efektu, nie musimy utrwalać fryzury przy pomocy lakieru lub innego kosmetyku. Wystarczy pod koniec stylizacji włączyć zimny nawiew.

Uchwyt do zawieszenia:

Suszarko-lokówka jest wygodna w przechowywaniu, gdyż na końcu rączki znajduje się praktyczny uchwyt do zawieszania.

Jonizacja:

Ponieważ to model z jonizacją, pozwala zapomnieć o problemie elektryzujących się i puszących pasm.

Wygodna rączka:

Rączka urządzenia została dobrze wyprofilowana i możemy pewnie ją chwycić.

Wady
Zbyt hałaśliwa:

Według większości Pań suszarko-lokówka jest zbyt hałaśliwa, w efekcie czego lepiej nie włączać jej wcześnie rano. Wydawane przez urządzenie dźwięki mogą obudzić domowników.

 

 

 

 

Braun SATIN HAIR AS110 

 

Suszarko-lokówka Braun SATIN HAIR AS110 ma moc 200 W. Sprzęt został wyposażony w okrągłą szczotkę o średnicy 18 mm, dlatego idealnie nadaje się dla posiadaczek krótkich włosów. Prezentowany model umożliwia regulację siły nawiewu i temperatury. Urządzenie ma obrotowy kabel zasilający o długości 2 m, który nie jest podatny na plątanie.

Sprzęt nie wpływa negatywnie na kondycję włosów, nawet jeśli jest użytkowany codziennie. Jest to możliwe za sprawą funkcji rozwijania pozwalającej na delikatne rozczesywanie i nawijanie pasm. Suszarko-lokówka równomiernie rozprowadza ciepło na powierzchni włosów. Została ona wyposażona w zabezpieczenie przed przegrzaniem, dlatego nie ma ryzyka pojawienia się awarii w wyniku długotrwałego użytkowania.

Panie, które zdecydowały się na zakup modelu marki Braun przekonują, że urządzenie jest lekkie i poręczne. Sprzęt można wziąć ze sobą w podróż, gdyż nie zajmuje dużo miejsca w walizce. Suszarko-lokówka cicho pracuje i umożliwia podniesienie włosów u nasady, aby dodać im objętości. Ponadto z pomocą sprzętu możemy stworzyć subtelne fale czy wywinąć końcówki.

Braun SATIN HAIR AS110 to urządzenie wyposażone w 2 m, obrotowy przewód zasilający. Sprzęt ma moc 200 W, a do tego 2-stopniową regulację temperatury i siły nawiewu.

Zalety
Równomierne rozprowadzanie ciepła:

Suszarko-lokówka równomiernie rozprowadza ciepło na powierzchni włosów. To zmniejsza ryzyko uszkodzenia pasm w wyniku częstego użytkowania sprzętu.

Kompaktowe wymiary:

Urządzenie jest niewielkie, dlatego na pewno zmieści się w torbie podróżnej. Szczotka o średnicy 18 mm sprawia, że jest to idealny model dla Pań mających krótkie włosy.

Obrotowy kabel:

Mimo że kabel zasilający ma długość 2 m, nie plącze się. Wszystko ze względu na to, że jest on obrotowy.

Uniwersalność:

Suszarko-lokówkę możemy wykorzystać do nadania fryzurze objętości, wywinięcia końcówek, a także stworzenia niesfornych loków bądź romantycznych fal.

Wady
Za mała szczotka:

Posiadaczki grubych i gęstych włosów narzekają, że z pomocą urządzenia trudno jest im w odpowiedni sposób ułożyć fryzurę. Szczotka jest za mała i trudno nawinąć na nią pasma.

 

 

 

 

Grundig HS 5522

 

Następnym produktem w naszym rankingu jest Grundig HS 5522. Urządzenie to służy do tworzenia wielu stylizacji. Ta dobra i tania suszarko – lokówka obrotowa jest bardzo wytrzymała i solidna. Ponadto jest to poręczny model.

Sprzęt ten ma 2 ustawienia temperatury oraz 2 siły nawiewu. Poza tym, można skorzystać z podmuchu zimnego powietrza, który służy do utrwalania stylizacji. Model ten ma moc równą 1100 W.

Do zestawu dołączone są 3 końcówki. Szczotki termiczne mają ceramiczną powłokę, która chroni włosy przed ich przesuszeniem. Ich średnica to 25 mm, 38 mm i 50 mm. Dzięki nim można wystylizować włosy na wiele różnych sposobów. Opinie o suszarko – lokówkach obrotowych producenta Grundig są bardzo pozytywne. Konsumenci twierdzą, że urządzenie to jest bardzo łatwe w obsłudze.

Grundig HS 55 22 z serii Glamstylers to dobra obrotowa suszarko-lokówka do 100 zł. Jest to sprzęt o mocy 1100 W, wyposażony w przycisk zimnego nawiewu i rotacyjny przegub kablowy. Model ma  wygodny haczyk do powieszenia produktu.

Zalety
Ceramiczna powłoka:

Produkt posiada specjalistyczną powłokę ceramiczną chroniącą nasze pasma przed zniszczeniem.

Wymienne końcówki:

3 wymienne końcówki o średnicach 25 mm, 38 mm i 50 mm dają nam możliwość wyboru pomiędzy sprężystymi lokami i naturalnymi falami. To ważna informacja dla stylistek, których klientki oczekują różnych efektów lub mają odmienną grubość włosów.

Obracany przegub kabla:

Rotacyjny przegub kabla sprawia, że ten nie będzie obracał się dookoła urządzenia czy naszego nadgarstka, co zapewnia komfort pracy.

Rozmiar:

Suszarko-lokówka Grundig jest bardzo mała i poręczna, co czyni ją idealną do zabrania ze sobą w podróż.

Wady
Niska trwałość:

Klienci są zadowoleni z efektów, które pozostawia na włosach lokówka, jednak często pojawiają się opinie o awaryjności urządzenia.

 

 

 

 

Philips Volumebrush HP8664/00

 

Kolejnym urządzeniem prezentowanym w naszym zestawieniu jest Philips Volumebrush HP8664/00. Produkt ten pozwala tworzyć różne stylizacje, pełne blasku. W lokówce zastosowano powłokę ceramiczno-turmalinową. Chroni ona włosy przed przesuszeniem i zniszczeniem.

Moc tego modelu to 1000 W. Szczotka może obracać się w dwie strony, zależnie od naszych potrzeb. Urządzenie jest wyposażone w funkcję care, która ma chronić nasze włosy. Ustawienia temperatury i nawiewu są w niej jak najbardziej optymalne, zatem nie musimy się martwić o ich przesuszenie. Ponadto model ten jest wyposażony w funkcję jonizacji, dzięki której włosy nie puszą się i są błyszczące.

Produkt ten ma w zestawie 50 mm szczotkę, która posiada naturalne włosie. Pozwala ona na dodanie fryzurze objętości. Druga wymienna szczotka z chowanym włosiem ma średnicę 30 mm. Dzięki niej można tworzyć piękne, naturalne loki, bez problemu z plątaniem włosów. Użytkownicy doceniają ten model za wytrzymałość i kompaktowość.

Philips Volumebrush HP 8664/00 posiada nasadkę lokówki o średnicy 50 mm, pokrytą powłoką ceramiczno-turmalinową oraz szczotkę z chowanym, naturalnym włosiem. Produkt ma  moc 1100 W i jest wyposażony w popularną obecnie funkcję jonizacji.

Zalety
Szczotka z naturalnego włosia:

Wymienna szczotka o średnicy 50 mm jest wykonana z naturalnego włosia, dzięki czemu możemy nadać naszej fryzurze maksimum objętości.

Powłoka ceramiczno-turmalinowa:

Zastosowanie powłoki ceramiczno-turmalinowej, która ma za zadanie chronić nasze włosy przed przesuszeniem i zniszczeniem, sprawiło, że sprzęt uważany jest za bezpieczny i wydajny.

Ustawienie „Care”:

Silny, stały nadmuch powietrza i łagodna temperatura, sprawiają, że włosy schną szybko, bez narażenia ich na przegrzanie.

Wady
Plącze długie włosy:

Produkt nie jest zalecany do układania  długich włosów, ze względu na możliwość ich splątania.

Brak zimnego nawiewu:

Mimo łagodnej temperatury powietrza wciąż brakuje funkcji zimnego nawiewu, która utrwaliłaby naszą fryzurę i nadała włosom blasku.

 

 

 

 

Remington AS7051

 

Nasz ranking zamyka model Remington AS7051. Produkt ten pozwala na tworzenie różnych, nowoczesnych fryzur każdego dnia. Suszarko – lokówka jest wysokiej jakości.

Moc tego urządzenia to 1000 W. Użytkownik może ustawić zimny nadmuch powietrza. Taka opcja pozwala na utrwalenie fryzury. W tym modelu są dwa ustawienia temperatury ciepłego nawiewu. Włosy stają się lśniące i przyjemne w dotyku.

Konsument ma do dyspozycji 4 wymienne końcówki. 3 szczotki termiczne mają objętości równe 50 mm, 30 mm i 21 mm oraz koncentrator. Włosie jest bardzo miękkie i przyjemne dla skóry głowy. W jednej z końcówek, można schować włosie, co pozwala na tworzenie fryzury bez plątania włosów. Dzięki tym elementom model ten sprawdza się przy włosach długich i krótkich.

Dodatkowo, w zestawie znajduje się wygodne etui, do którego można schować nawet rozgrzany sprzęt. Użytkownicy twierdzą, że jest to solidny i wytrzymały model, który posłuży przez wiele lat.

Produkt Remington AS7051 ma moc 1000 W. Zestaw zawiera 4 końcówki, w tym koncentrator nadmuchu powietrza i 3 wymienne szczotki termiczne z możliwością schowania włosia. W komplecie znajduje się także etui.

Zalety
Ochronna powłoka:

Aby zapewnić naszym włosom maksimum ochrony podczas stylizacji producent wyposażył model AS 70 51 w cztery różne powłoki: antystatyczną, turmalinową, ceramiczną oraz gładką powierzchnię.

4 wymienne końcówki:

Model posiada 4 wymienne elementy, między innymi nadającą objętość końcówkę o 50 mm średnicy oraz końcówkę termiczną wykonaną z mieszanego włosia o średnicy 21 mm.

Etui:

W skład zestawu wchodzi poręczne etui, które jest odporne na temperatury. Dzięki niemu już nie musimy czekać aż urządzenie wystygnie by móc je schować.

Wady
Szybkie nagrzewanie:

Wymienne końcówki przegrzewają się stosunkowo szybko, więc trzeba robić przerwy podczas stylizacji.

Głośność:

Według wielu konsumentów produkt działa wyjątkowo głośno.

 

 

 

 

Jak używać obrotowej suszarko-lokówki?

 

Obrotowa suszarko-lokówka jest bardzo łatwa w obsłudze i z jej pomocą możemy podnieść włosy u nasady, a także stworzyć efektowne loki. Masz wątpliwości, czy poradzisz sobie ze stylizacją fryzury takim urządzeniem? Podpowiedzieliśmy Ci, jaka obrotowa suszarko-lokówka jest polecana przez fryzjerów. Poniżej natomiast znalazły się porady, jak należy jej używać.

Przygotowanie włosów

Przed stylizacją musimy odpowiednio przygotować włosy. Po umyciu ich szamponem warto zastosować lekką odżywkę. Nie powinno się jednak sięgać po ciężkie maski, tłuste olejki i kosmetyki bez spłukiwania, gdyż w ten sposób niepotrzebnie obciążymy pasma, w efekcie czego będą mniej podatne na układanie. Lepszym wyborem jest zwykła odżywka do spłukiwania. Po użyciu wszystkich niezbędnych kosmetyków należy zawinąć włosy w ręcznik, który wchłonie nadmiar wilgoci.

Panie walczące z łamliwymi, przesuszonymi pasmami powinny dodatkowo sięgnąć po spray termoochronny, który ograniczy negatywny wpływ wysokiej temperatury na fryzurę. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli po lokówko-suszarkę sięgamy codziennie lub co kilka dni. Niezabezpieczenie włosów przyczynia się do uszkodzenia ich struktury, przez co wymagają bardziej intensywnej pielęgnacji, a czasami nawet profesjonalnych zabiegów fryzjerskich, takich jak rekonstrukcja lub keratynowe prostowanie włosów (wygładzenie pasm jest tak naprawdę efektem ubocznym).

 

Dobór właściwej temperatury

Obrotowe suszarko-lokówki umożliwiają nam samodzielny dobór temperatury suszenia, dlatego możemy zminimalizować negatywne skutki użytkowania sprzętu. Jak w odpowiedni sposób ustawić urządzenie? Pod uwagę musimy wziąć kondycję i wygląd swoich włosów. Jeżeli pasma są delikatne i cienkie, maksymalna temperatura nie powinna przekraczać 170 st. C. Na suszenie oraz stylizację w temperaturze do 200 st. C mogą pozwolić sobie Panie z grubszymi włosami, niezbyt podatnymi na układanie. Temperatura powyżej 200 st. C to optymalna wartość dla osób mających trudności ze stylizacją fryzury przez gęste i bardzo grube pasma.

Jak należy używać obrotowej suszarko-lokówki?

Obrotowej suszarko-lokówki najlepiej używać na podsuszonych, lekko wilgotnych włosach. Aby ułatwić sobie stylizację, możemy górne pasma związać lub przypiąć spinką tak, żeby nie przeszkadzały podczas układania dolnej części fryzury. Końcówkę urządzenia należy zbliżyć do włosów, wcisnąć przycisk kierunku obrotów (w lewo lub w prawo) i nawinąć włosy aż do nasady. Suszarko-lokówkę powinniśmy trzymać w tej pozycji do momentu, aż pasmo będzie całkowicie suche, co trwa przeważnie kilka lub kilkanaście sekund. Po upływie tego czasu wystarczy ponownie nacisnąć przycisk odpowiadający za obrót szczotki, ale tym razem wybrać przeciwny kierunek. W ten sam sposób postępujemy z pozostałymi wydzielonymi pasmami.

Aby wywinąć same końcówki, powinniśmy wcisnąć przycisk kierunku obrotów i zacząć szczotkować włosy na zewnątrz lub do wewnątrz (w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać), nie nawijając pasm całkowicie na szczotkę.

 

Wskazówki ułatwiające modelowanie

Czasem pojawiają się opinie, że układanie włosów suszarko-lokówką nie do końca jest bezpieczne, ponieważ może dojść do zaplątania się pasm. Żeby tego uniknąć, należy dokładnie rozczesać włosy i nawijać je na szczotkę powoli (można robić krótkie przerwy, jeśli jest to konieczne), aby równomiernie ułożyły się na końcówce sprzętu. Pamiętajmy, że im większe pasma będziemy nawijać na suszarko-lokówkę, tym bardziej delikatny efekt uzyskamy. Co więcej, każda z Pań może sięgnąć po takie urządzenie, niezależnie od długości włosów. Obrotowy model doskonale nadaje się do układania krótkich, jak i długich fryzur, a jeśli zadbamy o ustawienie optymalnej temperatury, na pewno nie doprowadzimy do poważnych uszkodzeń włosów.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Babyliss 2736E

 

Na początku naszego rankingu prezentujemy model Babyliss 2736E. Produkt ten przeznaczony jest do podkręcania i suszenia włosów. Urządzenie to ma bardzo ładny design. Jego obudowa jest w kolorze fioletowym.

Moc tego sprzętu to 1000 W. Użytkownik może korzystać z zimnego nawiewu w trakcie suszenia. Ponadto, urządzenie to ma 2 stopnie ustawienia temperatury i prędkości obrotu. Oprócz tego, szczotki mogą się obracać w dwie strony, dając tym samym możliwość zrobienia naturalnych loków. Model ten jest wyposażony w jonizację. To sprawia, że po wysuszeniu włosy są miękkie w dotyku i odżywione.

Użytkownik ma do dyspozycji 4 końcówki szczotek. Dwie duże przeznaczone są do modelowania włosów długich i podkręcania krótkich. Natomiast kolejne dwie służą do prostowania i ich suszenia. W szczotkach wykorzystano włosie dzika. Do zestawu dołączony jest kuferek, który pozwala na wygodny transport przyrządu. Ta najlepsza suszarko – lokówka obrotowa cieszy się pozytywnymi opiniami wśród konsumentów. Twierdzą oni, że z jej pomocą szybko można wymodelować włosy.

Model Babyliss 27 36 E został zaprojektowany z myślą o suszeniu i kręceniu włosów. Urządzenie ma moc  1000 W, możliwość wyboru temperatury nawiewu i funkcję jonizacji. Konsumenci mogą również zdecydować o prędkości i kierunku obrotu.

Zalety
Wymienne końcówki:

Aby spełnić wszystkie wymagania swoich klientów, producent wyposażył tę obrotową suszarko-lokówkę w cztery wymienne końcówki szczotek z wysokiej jakości włosia dzika. Pozwala nam to dopasować urządzenie do potrzeb naszych włosów.

Transport:

Do produktu marki Babyliss dołączono praktyczny kuferek, który pozwoli nam zabrać urządzenie i wszystkie dodatki ze sobą, gdziekolwiek byśmy nie jechali. To bardzo praktyczne rozwiązanie, często wybierane przez stylistki.

Jonizacja:

W celu uzyskania efektu włosów odżywionych i wyjątkowo miękkich w dotyku urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w funkcję jonizacji. Dzięki niej nasze pasma nie puszą się i są lśniące.

Kontrola temperatury:

Konsumenci mają możliwość dostosowania temperatury powietrza do potrzeb swoich włosów, przez co nie narażają ich na zniszczenie i  wysuszenie.

Kontrola kierunku obrotu:

W celu uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu fal i loków mamy możliwość wyboru kierunku, w którym obraca się szczotka.

Wady
Głośność pracy:

Część osób twierdzi, że prezentowany sprzęt jest głośny.

 

 

Rowenta CF9320

 

Rowenta CF9320 to kolejny model prezentowany w naszym rankingu. Produkt ten pozwala na suszenie i modelowanie włosów jednocześnie. Urządzenie to wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Obszar, który ma styczność z włosami jest ceramiczny. Zapobiega on przesuszaniu się włosów i chroni je przed zniszczeniem.

Model ten wyposażony jest w funkcję jonizacji. Dzięki temu, włosy są jedwabiście miękkie i ładnie się błyszczą. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji zarówno zimny, jak i ciepły nawiew. Dzięki nim można wymodelować, a także utrwalić fryzurę.

Do zestawu dołączone są dwie końcówki, o średnicy 30 mm i 50 mm. Pozwalają one na układanie krótkich i długich włosów. Dodatkowo, włosie jest tak zrobione, że nie plącze kosmyków. Szczotki mogą obracać się w obie strony, w 2 różnych prędkościach. Moc tego modelu to 1000 W.

Użytkownicy twierdzą, że produkt ten pozwala na bardzo szybkie ułożenie włosów. Ponadto twierdzą, że efekt jest taki, jak po wizycie u fryzjera.

Rowenta CF 93 20 to obrotowa suszarko-lokówka o mocy 1000 W z wbudowaną funkcją jonizacji. Ceramiczna powłoka pokrywająca powierzchnię styku urządzenia z włosami oraz dwie wymienne szczotki zapewniają nam łatwą stylizację.

Zalety
Ceramiczna powłoka:

Obszar styku włosów z urządzeniem został uzupełniony w ceramiczną powłokę, dzięki czemu chronimy nasze włosy przed przesuszeniem i zbędnym ich zniszczeniem. To ważne szczególnie dla osób, które każdego dnia układają fryzurę.

Wymienne końcówki:

Możemy dostosować sprzęt do grubości swoich włosów, wybierając między dwiema wymiennymi końcówkami o średnicy 50 mm i 30 mm.

Funkcja jonizacji:

Aby zapewnić naszym włosom jedwabisty połysk i miękkość w dotyku, urządzenie zostało wyposażone w nowoczesną funkcję jonizacji. Jest doskonała dla tych, których kosmyki elektryzują się i puszą.

Kontrola kierunku:

Dzięki kontroli kierunku obrotu i dwóch różnych prędkościach do wyboru, użytkownicy mogą szybko ułożyć wymarzoną fryzurę.

Wady
Brak zimnego nawiewu:

Ze względu na brak zimnego nawiewu, osoby o cienkich włosach muszą uważać i najlepiej by robiły przerwy podczas stylizacji.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status