ᐅ Suszarka do włosów. Opinie i recenzje

Ranking 6 najlepszych suszarek do włosów w 2019

Ostatnio aktualizowane: 19.11.19

 

Suszarka do włosów – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Analizując wiele funkcji i typów suszarek wyodrębniliśmy model, który jest najchętniej kupowany przez klientów. Jest to suszarka Philips HP8232/00. Wymiary tego modelu to 30.5 cm x 10 cm x 22 cm, a waga wynosi zaledwie 566 gram. Moc natomiast to 2200 W. Produkt ten jest dostępny w kolorze białym błyszczącym lub matowym. Mamy tu wiele różnych ustawień zakresu temperatury suszenia, jak i szybkości. Najciekawszą funkcją jest ThermoProtect, która pozwala suszyć włosy w łagodnej temperaturze, przy jednocześnie szybkim procesie suszenia. Za pomocą tej funkcji włosy podlegają również pielęgnacji jonowej, dzięki czemu nie elektryzują się, a także stają się zdrowsze i bardziej lśniące. Ponadto model ten, obok ustawień temperatury i prędkości nawiewu, posiada przydatne elementy wyposażenia. Na przykład korpus suszarki ma uchwyt do zawieszenia. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy koncentrator, pomocny przy chęci szybkiego suszenia włosów, a także dyfuzor, który z kolei powoduje uniesienie włosów i dodaje im objętości. Suszarka została również wyposażona w nawiew zimnego powietrza, który dobrze utrwala fryzurę. Gdybyś, z jakiś przyczyn nie mógł, lub nie chciał kupić suszarki Philips HP8232/00, to polecanym modelem w drugiej kolejności jest Remington D5215, który również jest oceniany bardzo wysoko.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką suszarkę do włosów kupić?

 

Znakomita większość współczesnych kobiet nie wyobraża sobie życia bez suszarki do włosów. Jednak wyszukać dobrą suszarkę w gąszczu ofert różnych urządzeń łatwo nie jest. Aby odpowiedzieć na pytanie: Jaką suszarkę do włosów wybrać, postanowiliśmy przedstawić główne cechy tego urządzenia. Sprawdzić, co powoduje, że jeden model jest lepszy od drugiego.

Mimo, że współczesne suszarki znacznie różnią się od swego prototypu z lat dwudziestych 20 wieku, który był urządzeniem przeszło dwukilogramowym, to nadal ma znaczenie ich waga, wielkość, moc, dodatkowe funkcje i końcówki. Dla osób, których suszenie włosów jest jedynie czynnością wykonywaną po kąpieli, bo trudno iść do pracy z mokrą głową, wystarczy prosty model wyposażony w standardowe funkcje. Ale wiele kobiet używa suszarki również do stylizacji włosów. W takim wypadku należy się przyjrzeć oferowanym przez producentów dodatkom.

Na przykład dyfuzor nada włosom puszystości, a koncentrator z wąskim i silnym strumieniem powietrza może nadać włosom „rozwiany” charakter, albo przyda się w stylizacji fryzury. Dzisiejsze suszarki są też wyposażone w ziemnozwarciowy przerywacz obwodu, co dokładnie znaczy, że jak w trakcie kąpieli wpadnie nam włączona suszarka do wanny, to nie porazi nas prądem.  Suszarka do włosów w dobrej cenie jest w zasięgu ręki. Przeczytaj jak ją wybrać i dobierz model dla siebie.

1.Philips HP8232-00

Moc suszarki

Jaka jest najlepsza suszarka do włosów? Generalnie zasada jest taka – im większa moc suszarki, tym szybciej wysuszy włosy. Jednak czy zawsze jest to jedyne kryterium dobrej suszarki? Duża moc, to również większe zużycie energii. Kupując, zatem sprzęt oceń grubość swoich włosów. Do włosów krótkich, cienkich i rzadkich zapewne wystarczająca będzie moc 1400 W. Gdy Twoje włosy są grube, gęste i długie nie wybieraj suszarki poniżej 1600 W mocy. Na rynku dostępne są urządzenia od 1000 do 2300 W mocy. Wybierz, więc rozsądnie.

 

Regulacja temperatury i zimny nawiew

Na pewno przydatną funkcją suszarki będzie możliwość regulacji temperatury. Jest to szczególnie ważne dla włosów zniszczonych i przesuszonych, aby temperatura była tak dobrana, by dodatkowo nie przyczyniała się do kolejnych zniszczeń. Na rynku można spotkać suszarki całkowicie bez regulacji temperatury lub z regulacją dwu – do czterostopniowej.

Ważne jest, aby suszarka była wyposażona w taką temperaturę, która nie parzy dłoni, bowiem taka temperatura jest przyjazna dla włosów słabych i suchych. Również taka ciepłota jest zalecana do stylizacji włosów. Dla posiadaczy grubych i silnych włosów może być istotna najwyższa temperatura, pozwalająca w szybki sposób wysuszyć bardzo mokre i długie włosy.

Również zimny nawiew jest przydatny w pielęgnacji. Jak się okazuje, gdy każde suszenie włosów zakończone jest zimnym strumieniem powietrza, to stają się one bardziej gładkie i błyszczące. Zimny powiew powietrza korzystnie wpływa na strukturę i kondycję włosów. Także nawiew zimnego, lub chłodnego powietrza, lepiej utrwala fryzurę.

 

Siła nawiewu

Nowoczesne suszarki są zazwyczaj wyposażone w siłę nawiewu regulowaną dwu – do czterostopniowej skali. Słabszy nawiew sprawdza się w przypadku modelowania włosów za pomocą suszarki, zwłaszcza przy użyciu dodatkowego wyposażenia takiego jak np. dyfuzor. W przypadku potrzeby szybkiego wysuszenia świeżo umytych długich włosów sprawdzi się najwyższy stopień regulacji.

W połączeniu również z regulowaną temperaturą suszenia można uzyskać szereg wariantów odpowiednich dla każdego rodzaju włosów i sytuacji. Dodatkowo, część suszarek jest wyposażona w funkcję „turbo”, po włączeniu której suszenie skraca się o 30%.

 

Jonizacja

Funkcja, której warto się przyjrzeć, a potem zadbać, aby nasza suszarka była w nią wyposażona to jonizacja. Funkcja ta nie jest jeszcze we wszystkich suszarkach. Nasze włosy podczas „normalnego” suszenia stają się naelektryzowane dodatnio. Z tego powodu elektryzują się, jest to również powód, dlaczego stają się łamliwe i słabe.

Jony dodatnie przyczyniają się do otwierania się łusek włosa, co z kolei powoduje, ze stają się one napuszone, szorstkie i bez połysku. Jony ujemne zaś przeciwdziałają niszczeniu włosów. Dzięki generatorowi jonów, suszarka podczas pracy wytwarza jony ujemne. Jony te powodują zamykanie się łusek włosa, co wpływa pozytywnie na ich wygląd. Dzięki jonizacji włosy się nie elektryzują, są bardziej wygładzone i lśniące. Po zamknięciu łuski włosa, jest on również bardziej podatny na stylizację.

2.Remington Shine Pro-Air 2200 D5215

Wygoda użytkowania, czyli rozmiar, ciężar i kabel

Suszenie i modelowanie włosów, to nie jest czynność, którą wykonamy w 5 min. Trzymając suszarkę ponad głową 20 -30 min poczujemy zapewne jej ciężar. Dlatego bardzo ważne jest, aby nie była ona za ciężka, bo zwyczajnie nie damy rady jej tak długo nad głową trzymać. Również istotne są uchwyty.

Zwróć uwagę, aby uchwyt był antypoślizgowy, bo dzięki niemu będziesz przykładać strumień powietrza dokładnie tam gdzie zamierzasz.  Również bardziej zalecane są suszarki, które mają długi korpus. Zanim więc powietrze opuści wylot suszarki, we wnętrzu zmiesza się z zimnym i takim sposobem zbyt gorące powietrze nie uszkodzi włosa.

Krótkie i małe suszarki lepiej stosować wyłącznie jako podróżne. Kolejną sprawą, na którą należy zwrócić uwagę to długość przewodu elektrycznego. Standardowo suszarka jest wyposażona w 1,8 – 2 m kabel elektryczny.  W przypadku posiadania gniazdka tuż obok lustra w łazience, taka długość wystarczy. Jeśli jednak używamy ten sprzęt w innym miejscu, może się okazać, że kabel jest za krótki. Niektórzy producenci oferują przewód o długości 3 m. Zatem zastanów się jaka długość będzie odpowiednia dla Ciebie.

 

Wyposażenie dodatkowe

Bogactwo wyposażenia dodatkowego współczesnych suszarek może zadziwić. Jednak producenci wychodzą naprzeciw potrzebom kobiet, które chcą włosy stylizować na wiele różnych sposobów. Najczęściej w wyposażeniu otrzymamy koncentrator. Jest to nakładka ze szczeliną, koncentrująca wydmuchiwane powietrze na niewielkim obszarze.

Im węższa szczelina tym lepiej zostanie nakierowany strumień powietrza na aktualnie modelowane pasmo włosów. Kolejnym, bardzo popularnym dodatkiem jest dyfuzor. Są dyfuzory z długimi końcówkami i krótkimi. Długie potrafią podczas suszenia unieść włosy u nasady, a krótkie końcówki nadadzą włosom więcej objętości. Krótkie końcówki również się przydadzą przy włosach kręcących i „puszących” się, nad którymi dyfuzor jest w stanie zapanować i ułożyć je w zamierzony sposób. Dla osób, które maja kłopoty ze zbyt skręconymi włosami, zapewne przyda się nasadka prostująca.

Nasadka wyglądem przypomina grzebyk, jest wykonana z płytki ceramicznej, która równomiernie rozkłada temperaturę na powierzchni nasadki. Stosowanie takiej nasadki może być alternatywne do prostownicy, bo rezultaty są podobne. Z kolei dla tych, którzy marzą o pięknych lokach, a natura obdarzyła ich włosami prostymi, proponujemy zastosować suszarkę z okrągła szczotką, jako nasadkę, lub końcówkę spin curl dostępną w marce Remington. Za pomocą tych dodatków, proste włosy można zamienić w fale lub loki.

 

 

6 najlepszych suszarek do włosów. Opinie w 2019 roku

 

Jeśli jesteście na etapie poszukiwania suszarki do włosów to świetnie trafiliście. Przedstawiamy Wam ranking suszarek do włosów z 2019, który zawiera modele wysoko ocenione przez osoby, które dokonały ich zakupu.

 

1. Suszarka do włosów Philips HP8232/00 Dyfuzor 

 

1.Philips HP8232-00Pierwsza godna uwagi suszarka to model firmy Philips. Z pewnością zachwyci on swoim niebanalnym i eleganckim wyglądem każdą kobietę. Suszarka będzie świetnym elementem wystroju naszej łazienki. Oprócz walorów estetycznych, sprzęt ma także bardzo dobre parametry techniczne.

Duża moc suszarki, równa  2200W, przyczynia się do szybkiego suszenia włosów.  Jest ona porównywalna do mocy profesjonalnych suszarek używanych w salonach fryzjerskich. Suszarka jest wyposażona w technologię Thermo Protect, która pozwala na automatyczny dobór temperatury suszenia i jednocześnie pełni funkcją ochronną.

Dzięki temu nie musimy obawiać się przegrzania naszych włosów, co skutkuje ich zniszczeniem.  Suszarka pozwala także na manualne dostosowanie temperatury do naszych potrzeb. Urządzenie dysponuje także systemem jonizacji, który ma za zadanie zapobiec elektryzowaniu się naszej fryzury i pozostawić ją gładką i lśniącą.

Suszarka jest bardzo praktyczna w użytkowaniu. Posiada długi kabel i dwie nakładki ( koncentrator i dyfuzor). Ta profesjonalna suszarka do włosów zbiera same pozytywne opinie. Wiele osób podkreśla, ze sprzęt jest bardzo lekki i poręczny. Duża moc sprawia, że włosy suszą się błyskawicznie.

Każda kobieta, która przed pracą, co rano układa włosy, przyzna rację, że bez dobrej suszarki do włosów nie da się tego zrobić. Produktem, który okazał się najlepiej postrzeganym przez klientów, oraz najchętniej kupowanym okazał Philips HP8232 / 00. Według rankingów jest to najlepsza suszarka do włosów w 2019 roku.

Zalety
Duża moc i funkcja jonizacji:

Największą zaletą tego modelu jest moc 2200 W, dzięki której suszarka suszy włosy szybko, a dodatkowo wyposażona w pielęgnację jonową, nie niszczy włosów. Dzięki jonom Twoje włosy podczas suszenia stają się lśniące, gładkie i nie elektryzują się.

Funkcja ThermoProtec:

Dodatkowo model ten jest wyposażony w funkcję ThermoProtect, dzięki której można ustawić urządzenie tak, aby pracowało w stałej temperaturze i stałej prędkości nadmuchu. Jest to szczególnie ważne przy włosach wrażliwych, gdzie wyższa temperatura może je zniszczyć.

Ustawienia:

Ponadto, niezależnie od funkcji ThermoProtect, suszarka posiada możliwość ustawienia kilku opcji temperatury oraz prędkości nadmuchu. Jednym z ustawień jest zimny nadmuch, przydatny w utrwalaniu fryzury.

Nasadki:

Efekty modelowania podnosi specjalna wąska nasadka. A aby zwiększyć objętość włosów, a także unieść je u nasady należy użyć nasadkę modelującą 14 mm z dyfuzorem.

Przechowywanie i czyszczenie:

Gdy dodamy do tego, że urządzenia posiada wygodny zaczep do zawieszania, oraz zdejmowany filtr wlotowy ułatwiający czyszczenie, otrzymamy całość obrazu, jaki prezentuje sobą ten model.

Wady
Głośność pracy:

Niestety nawet najlepszy model spotka się z krytyką części użytkowników. Przy tym urządzeniu, jako wadę wymienia się głośność pracy, które jest o zbyt dużym natężeniu.  

 

 

 

 

2. Remington Suszarka do włosów Pro-Air Shine D5215

 

2.Remington Shine Pro-Air 2200 D5215Kolejna bardzo dobra suszarka to model wyprodukowany przez markę Remington. Jej ogromnym atutem jest bardzo niska cena i jednocześnie wysoka jakość. Suszarka posiada bardzo wysoką moc, która wynosi 2300 W. Przy tak dobrych parametrach szybko wysuszymy nawet te najdłuższe i najgęstsze włosy.

Urządzenie wyposażone jest także w funkcję jonizacji, która zadba o tym by nasze włosy się nieelektryzowany – nawet zimą gdy nosimy czapkę. Jest to bardzo pożyteczna funkcja, szczególnie dla osób posiadających przesuszone włosy. Co więcej suszarka posiada także generator zimnego nawiewu, który zadba o kondycję naszej fryzury i dodatkowa ją utrwali. Sprzęt posiada trzystopniowy regulator temperatury oraz siły nawiewu.

Pozwala to na dobrowolne dopasowanie tych parametrów do stanu i rodzaju naszych włosów. Suszarka została wyposażona w dyfuzor, który uniesie nasze włosy u nasady i lekko je pofaluje. Według wielu opinii to najlepsza suszarka do włosów z jonizacją. Jest oceniana bardzo wysoko przez osoby, które dokonały jej zakupu. Na plus oceniana jest siła nawiewu. Proces suszenia jest bardzo szybki i sprawny.

Drugi w kolejności model, Remington Shine Pro-Air 2200 D5215, to dobra suszarka do włosów do 100 zł. Uzyskała ona również wysokie notowania użytkowników, jako odpowiednia do wysuszenia dużej ilości, grubych i długich włosów. Sprawdźmy, dlaczego uzyskała taką aprobatę użytkowniczek.

Zalety
Duża moc:

Olbrzymia moc 2300 W zapewnia silny nadmuch i odpowiednio ustawioną temperaturę.

Generator jonów:

Suszarka posiada generator jonów, który według producenta, uwalnia 90% więcej jonów od innych modeli.

Ustawienia:

Sprzęt ten także posiada dużą ilość kombinacji ustawień. Dzięki możliwościom regulacji trzech poziomów temperatury i dwóm prędkościom nawiewu powietrza, oraz dodatkowego – zimnego nawiewu do utrwalania fryzury. Przy czym za wyjątkowe należy uznać, że model ten można ustawić na szybki strumień powietrza wynoszący 85 km/h.  

Konserwacja:

Aby urządzenie mogło służyć długo i bezawaryjnie, dobrze jest czasem je oczyścić, aby zrobić to sprawnie mamy tu wyjmowaną tylną kratkę, która ułatwia czyszczenie.

Dodatki:

Dla pełnej funkcjonalności i łatwości układania fryzury, producent dołącza do zestawu dyfuzor i koncentrator.

Wady
Zarządzanie funkcjami:

Jako wadę tego modelu użytkowniczki wskazują mało praktyczne przyciski do zarządzania funkcjami suszarki.

 

 

 

 

3. Suszarka do włosów Bosch PHD1151 Styles to Go

 

3.Bosch Styles to Go PHD1151 (turystyczna)Następna propozycja to turystyczna suszarka firmy Bosch. Idealnie sprawdzi się w podróży, na siłowni czy na wakacjach. Suszarka posiada moc 1200 W. Nie jest to imponująca moc, jednakże jest to przyzwoity wynik, który pozwoli nam na skuteczne wysuszenie włosów poza domem.

Kompaktowa wielkość suszarki sprawia, że zmieści się ona w torebce lub małej torbie podróżnej. Składana rączka powoduje, że sprzęt jest jeszcze bardziej ergonomiczny i praktyczny. Uniwersalna końcówka kabla jest dużą zaletą, można ją podłączyć praktycznie w każdym miejscu na globie. Urządzenie dysponuje dwustopniowym regulatorem temperatury oraz siły nawiewu.

Miejsce wlotu powietrza jest zabezpieczone specjalną kratką, która powoduje, że nasze włosy się nie wkręcają do środka urządzenia.  Jeśli często podróżujesz i zastanawiasz się jaką suszarkę do włosów kupić, model Boscha to dobry wybór. Sprzęt ten jest dobrze oceniany. Idealnie sprawdza się podczas wyjazdów. Mimo niedużej mocy dość sprawnie suszy nasze włosy. Dużym atutem jest też stosunkowo niska cena.

Najlepszą suszarką małych rozmiarów, która może służyć, jako turystyczna, okazała się Bosch Styles to Go PHD1151. Taki rodzaj suszarek podlega nieco odrębnej klasyfikacji, bo pierwszą i naczelną cechą takiego modelu musi być jego mały rozmiar. W przeciwnym razie nie mogłaby być identyfikowana, jako turystyczna. Czy taki mały model, niezawierający akcesoriów do stylizacji włosów ma zalety? Sprawdźmy.

Zalety
Małe rozmiary:

Bardzo małe rozmiary, oraz składana rączka, która umożliwia łatwiejsze schowanie jej w bagażu podróżnym.

Ustawienia:

Mimo małych rozmiarów ma 2 stopniową regulację temperatury, oraz również 2 stopniową prędkość nawiewu. Bardzo praktyczna w podróży może się okazać możliwość przełączenia napięcia z 230 V na 110 V.

Wygoda:

Ponadto mamy tu paski antypoślizgowe, dzięki którym suszarka nie wyślizguje się z dłoni, a uchwyt do zawieszenia sprawia, że suszarkę zawsze można mieć pod ręką w łazience.

Funkcja modelowania:

Producent zadbał również, aby model ten nadał się dla pań potrzebujących w podróży ułożyć fryzurę i wyposażył model w koncentrator.

Wady
NIska moc:

Jako wadę można wymienić moc, która wynosi jedynie 1200 W.

Brak jonizacji:

Model ten również nie posiada funkcji jonizacji.

 

 

 

 

4. Suszarka do włosów BaByliss 6614E Le Pro Silence 2200W

 

5.Babyliss iPro Silence 6614 (profesjonalna)Kolejne urządzenie, które polecamy to model firmy Babyliss. Jest to profesjonalna suszarka firmy Babyliss, która poradzi sobie nawet z długimi i grubymi włosami.

Moc suszarki jest bardzo duża, dzięki czemu błyskawicznie suszy włosy. Jest idealna do codziennego użytkowania i znacznie przyspiesza proces suszenia i modelowania fryzury. Suszarka daje nam szerokie pole manewru, jeśli chodzi o dobór regulacji temperatury.

Do wyboru mamy aż sześć stopni gorąca, dzięki czemu idealnie dopasujemy temperaturę do grubości, długości i struktury naszego włosa. Dodatkowo możemy także regulować siłę nadmuchu powietrza. Suszarka dysponuje bardzo użyteczną funkcją zimnego nawiewu, która sprawia, że fryzura jest utrwalona.  Dodatkowo zimny nawiew sprawia, że głowa nie poci się, a włosy pozostają w dobrej kondycji.

Także i ta suszarka została wyposażona w  funkcję jonizacji, która wygładza nasze włosy i zapobiega ich elektryzowaniu. Suszarka jest również bardzo cicha, dlatego przyjemnie się nią suszy włosy. Opinie są pozytywne. Podkreśla się, że sprzęt jest lekki i wytrzymały.

Babyliss to znany producent sprzętów do włosów. Jest to firma, do której wielu klientów ma zaufanie. Dzięki temu suszarka jej produkcji znalazła się wśród najlepszych suszarek 2019 roku. Model Babyliss iPro Silence 6614 to suszarka, która jest nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale także posiada dużo funkcji przydatnych w profesjonalnej pielęgnacji włosów.

Zalety
Profesjonalny silnik:

Suszarka posiada profesjonalny silnik AC, bardzo trwały, oraz wydajny, może pracować do 1000 godzin.  Ponadto model ten ma bardzo silny nadmuch do 120 km/h, którym suszarka może błyskawicznie wysuszyć grube włosy.  Jest to moc przekraczająca pięciokrotnie żywotność innych suszarek.

Model odpowiedni dla salonów:

Jest to rodzaj suszarki, który chętnie jest używany w salonach fryzjerskich, bo moc 2300 W zapewnia dużą wydajność. Również bardzo długi kabel 2,7 m jest tym, co ułatwia pracę fryzjerów.

Ustawienia i wyposażenie:

Ponadto model ten ma 6 ustawień prędkości i temperatury, oraz chłodny nawiew. A 2 cienkie koncentratory 6 x 90 mm i 6 x 75 mm pozwolą na szybkie ułożenie fryzury.

Wady
Osadzenie koncentratora:

Klienci jednak przekazują, że koncentratory w suszarce są osadzone w niewygodny sposób, co obniża wartość użytkową suszarki.

 

 

 

 

5. Remington Suszarka do włosów Compact 1800W ECO D5000

 

6.Remington Compact 1800 D5000 (mała)Remington Compact to propozycja dla osób, które cenią sobie małe kształty.  Suszarka jest mała, leciutka i możemy być pewni, że podczas suszenia nie zaboli nas ręka od nadmiernego ciężaru. Jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

Co więcej, dzięki swoim niewielkim gabarytom urządzenie świetnie spełni się w podróży, na wyjeździe czy na basenie. Jak na kompaktową suszarkę posiada bardzo dużą moc, równą 1800 W stopni. Urządzenie dysponuje technologią Eco, która dba o nasze portfele.

Funkcja Eco sprawia, że sprzęt pobiera znacznie mniej prądu. Suszarka posiada regulację temperatury oraz siły nawiewu.  Jeśli chodzi o temperaturę, to mamy do wyboru 3 ustawienia. Siła nawiewu jest regulowana dwustopniowo. Suszarka została wyposażona w wygodny uchwyt dzięki czemu z łatwością znajdziemy dla niej miejsce w łazience. Suszarka jest dobrze oceniania.

Podkreśla się świetną relację ceny do jakości. Sprzęt możemy bowiem zakupić w bardzo korzystnej cenie. Suszarka jest chwalona za lekkość i szybkość suszenia. Podkreśla się, że urządzenie bardzo dobrze spełnia się w podróży.

Mała i tania suszarka Remington Compact 1800 D5000 ze względu na cechy, jakie posiada została zauważona przez dużą ilość klientów. Dodatkowo marka Remington wzbudza zaufanie i czyni ten model popularnym. Jest to sprzęt dla osób dbających o środowisko, gdyż posiada funkcję ECO pozwalającą na oszczędzanie energii.

Zalety
Małe wymiary:

Małe wymiary i mała waga suszarki powoduje, że nawet długie suszenie i układanie włosów nie powoduje zmęczenia ręki.

Regulacja temperatury:

Regulacja temperatury w trzech zakresach, oraz prędkości w 2 zakresach pozwala na dopasowanie ustawień do kondycji włosów.

Koncentrator:

Koncentrator powietrza, dzięki wąskiemu wylotowi skupia nadmuch powietrza kierując go w stronę modelowanych kosmyków.

Wady
Brak jonizacji:

Niestety suszarka nie posiada jonizatora, więc użytkowniczki, które borykają się z naelektryzowanymi włosami, mogą być z tego modelu niezadowolone.

Brak dyfuzora:

Nie ma tu również dyfuzora do uniesienia włosów u nasady i powiększenia ich objętość, a także nawiewu zimnego powietrza, utrwalającego fryzurę.

 

 

 

 

6. Valera SP4DRC Power4Ever suszarka do włosów ultra 2400W

 

7.Valera SP4DRCOstatnia  nasza propozycja to sprzęt profesjonalny. Jest to fryzjerska suszarka, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających włosomaniaków. Suszarka została wyposażona w niezwykle wytrzymały silnik, który jakością znacząco odbiega od standardowych suszarek dostępnych na rynki.

Należy także podkreślić , że mimo rozmiarów urządzenia silnik jest bardzo lekki. W związku z tym suszarka Valera nie obciąży nadmiernie naszych rąk.  Dzięki specjalnie zastosowanych technologiom  suszarka suszy szybciej nawet o 50%. To bardzo dobra informacja dla osób, które codziennie rano w pośpiechu suszą włosy spiesząc się do pracy.

Wygodę użytkowania podnosi także 3 metrowy , obrotowy kabel. Jego długość sprawia, że nie musimy szukać gniazdka tuż obok miejsca suszenia. Suszarka pozwala nam na sześciostopniowe regulowanie wysokości temperatury oraz siły nawiewu.

Do zestawu producent dołączył dwie nasadki – koncentratory o różnej szerokości oraz nasadkę, która się nie nagrzewa. Suszarka zbiera bardzo wysokie noty. Jest bardzo solidnie wykonana a do jej produkcji użyto najlepszych materiałów.

Ostatnim przedstawianym produktem jest suszarka rodem z Szwajcarii, Valera SP4DRC. Jest to w pełni profesjonalny produkt do użytku w zakładach fryzjerskich. Charakteryzuje się on bardzo wysoką trwałością na poziomie 10 tysięcy godzin pracy. Producent uzyskał taki wynik, dzięki innowacyjnemu silnikowi ENDURO Brushless. Innowacja polega na tym, że jest to silnik bezszczotkowy.

Zalety
Duża moc:

Dużą zaletą tego modelu jest jego moc 2400 W, oraz wysoka prędkość przepływu powietrza sięgająca do 155 km/h. Te parametry skracają czas suszenia nawet do 50% w stosunku do innych modeli.

Temperatura i prędkość nawiewu:

Urządzenie to ma 6 kombinacji prędkości nawiewu i temperatury powietrza, oraz oddzielny przycisk zimnego nawiewu.

Nasadki:

Dwie ultra wąskie koncentratory z nienagrzewającą się dyszą ułatwiają ułożenie włosów.

Długi kabel:

Bezsprzeczną zaletą jest też 3 metrowy kabel zasilający z mocowaniem obrotowym 360 stopni.

Wady
Wysoka cena:

Niestety profesjonalny typ suszarki niesie za sobą również wysoka cenę, co niewątpliwie jest wadą tego modelu.

Głośna praca:

Również głośna praca tej suszarki nie jest jej mocną stroną i używanie jej jako domowy sprzęt może stanowić sporą wadę.

 

 

 

 

Jak działa suszarka do włosów?

 

Suszarki do włosów używamy kilka razy w tygodniu, czasem codziennie, ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak obsługuje się taki sprzęt? Czy wiesz, z czego zbudowane jest takie urządzenie? Przygotowaliśmy krótki artykuł na ten temat. Nasz tekst wyjaśni Ci, w jaki sposób suszarka pozwala na suszenie i układanie włosów. Dowiesz się również, co wpływa na efektywność pracy urządzenia.

 

 

Budowa i działanie suszarki do włosów

Podstawowe elementy budowy suszarki to: silnik, turbina, przewody, spirala grzewcza i termostat. Wszystkie wymienione części umieszczone są wewnątrz obudowy. Na zewnątrz znajdziemy przyciski odpowiadające za dobór siły oraz temperatury strumienia powietrza.

Po włączeniu suszarki uruchamiają się silnik i turbina, w efekcie czego z urządzenia wydmuchiwane jest powietrze. Umieszczona w dyszy sprzętu spirala nagrzewa się do wysokiej temperatury, dlatego docierający do naszych włosów strumień jest gorący. W momencie, gdy przepływ powietrza zostaje zahamowany, urządzenie automatycznie się wyłącza (jest to możliwe za sprawą wbudowanego termostatu), co zapobiega awarii silnika.

Temperaturę oraz siłę wydmuchiwanego powietrza możemy samodzielnie regulować i tym samym dostosować pracę suszarki do swoich potrzeb. Standardowo do wyboru mamy 3 prędkości strumienia oraz 2 poziomy temperatury, choć sporo zależy od tego, jak zaawansowany technologicznie model wybierzemy.

 

Czy suszarka niszczy włosy?

Panuje przekonanie, że częste użytkowanie suszarki negatywnie wpływa na kondycję i wygląd włosów. Często słyszy się, że gorący strumień powietrza przyczynia się do nadmiernego przesuszenia pasm. Czy rzeczywiście tak jest, skoro nowoczesne urządzenia pozwalają nam na samodzielną zmianę temperatury grzania spirali? Jak się okazuje, suszarka może przyczynić się do zniszczenia włosów, jeśli używamy jej w niewłaściwy sposób. Należy pamiętać, aby sprzęt trzymać w odpowiedniej odległości od głowy (ok. 30 cm). Jeżeli włosy są jedynie lekko wilgotne, nie ustawiajmy maksymalnej temperatury strumienia, ponieważ nie ma takiej potrzeby. W takiej sytuacji warto wykorzystać opcję chłodnego nawiewu.

Dobrze dobrana i właściwie używana suszarka pozwala na efektowne ułożenie fryzury i pozbycie się takich problemów, jak brak objętości czy elektryzowanie się pasm (pod warunkiem, że produkt wyposażono w funkcję jonizacji). Istotne jest, aby dobrać temperaturę i siłę strumienia powietrza do kondycji włosów. Pamiętajmy, że zniszczone pasma są bardziej narażone na działanie suszarki, dlatego warto zadbać o ich prawidłową pielęgnację oraz stosować specjalne kosmetyki zapewniające termoochronę.

 

Co wpływa na sposób działania suszarki?

Na efektywność pracy suszarki wpływa kilka czynników, jednak najważniejszym z nich jest silnik. Element ten powinien być bezawaryjny, aby urządzenie mogło nam służyć przez długi czas. Większość dostępnych w sklepach suszarek jest wyposażona w silnik AC, który jest zasilany przez prąd zmienny i wytwarza duże ciśnienie powietrza. Nowoczesne modele mają natomiast silnik bezszczotkowy, który generuje bardzo dużą siłę nawiewu i tym samym zapewnia wydajność.

 

 

Cechy funkcjonalnej suszarki

Suszarka do włosów powinna mieć dużą moc, ponieważ to od niej zależy szybkość suszenia. Uważa się, że minimum to 1000 W. Na wygodę użytkowania znaczący wpływ mają natomiast: waga produktu, sposób wyprofilowania rączki oraz długość przewodu zasilającego. Jaka suszarka do włosów jest polecana przez fryzjerów? Osoby użytkujące taki sprzęt codziennie przekonują, że robiąc zakupy powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko wymienione wcześniej kwestie, ale też ilość dołączonych do kompletu nakładek. Wymienne końcówki umożliwiają idealne ułożenie fryzury. Zwykle w zestawie otrzymujemy koncentrator i dyfuzor, a niekiedy również nakładkę prostującą.

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Rowenta Respectissim Silence CV7671D0

 

4.Rowenta Respectissim Silence CV7671D0 (cicha)Godnym uwagi produktem jest także suszarka firmy Rowenta. Suszarka ma bardzo elegancki wygląd i została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Największym jej atutem jest niezwykle cichy tryb pracy.

Dzięki temu możemy suszyć włosy w środku nocy, nie martwiąc się, że obudzimy sąsiadów i  śpiące dzieci.  Suszarka została wyposażona w specjalnie skonstruowany silnik AC, którego praca jest nieporównywalnie bardziej cicha, niż praca  standardowych suszarek dostępnych na rynku.

Urządzenie dysponuje funkcją jonizacji, która zadba o to by fryzura była gładka, nie puszyła się i nie elektryzowała. Kolejną bardzo użyteczną funkcją, jest technologia RESPECT, która dba kondycję naszych włosów. Nie musimy obawiać się, że fryzura zostanie przesuszona. Funkcja ochrania nasze włosy przed działaniem nadmiernej temperatury. W zestawie od producenta znajdziemy także dołączony dyfuzor, który pozwoli nadać objętości naszym włosom.

Rowenta produkuje dość tanie i dobre  suszarki do włosów z dyfuzorem. Rowenta Respectissim Silence  to bardzo solidna suszarka, która zbiera dobre opinie. Suszarka jest ładna, cicha i dba o kondycję włosa.

Rowenta Respectissim Silence CV7671D0, to następny model suszarki, który jest na górze listy najlepszych suszarek do włosów. Ma dużo różnorodnych funkcji ułatwiających codzienną pielęgnację włosów. Dodatkowo jest to model o bardzo przyjemnym designie i dużej mocy.

Zalety
Funkcja RESPECT:

Model ten ma ciekawą funkcję RESPECT, która dba o to, aby włosy podczas suszenia nie zostały przegrzane. Jest to ważne dla tych użytkowniczek, które mają włosy farbowane, albo słabe. Funkcja ta automatycznie ustawia kombinację temperatury i siły nadmuchu zapewniając włosom odpowiednie nawilżenie, a także zachowując ich zdrowy wygląd.

Powłoka ceramiczna:

Efekty suszenia podnosi również powłoka ceramiczna dodatkowo zabezpieczająca włosy przed przesuszeniem

Cicha praca:

Kolejną dużą zaletą tego modelu jest to, że jest znacznie cichszy od innych sprzętów.  Nie tylko cichy, ale także zaawansowany technicznie silnik AC gwarantuje długą żywotność tego modelu, a zdejmowana kratka zapobiegająca wplątywaniu się włosów, ułatwia czyszczenie.

Regulacja:

Do zalet można również zaliczyć trzy stopnie regulacji temperatury, oraz trzy stopnie regulacji siły nawiewu. Oczywiście model ten również posiada jonizację wygładzającą łuski włosów.

Wady
Duża waga:

Rowenta Respectissim Silence CV7671D0 jest niestety dość ciężka. Dla pań o długich, gęstych włosach, może być problemem utrzymać ją nad głową do ukończenia fryzury.

 

 

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
mila Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
mila
Guest
mila

Ja zakupiłam w tym miesiącu suszarkę od teesy. Jestem bardzo zadowolona bo bardzo wolno się nagrzewa i szybko suszy

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 4.65 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status