Najlepsza prostownica z jonizacją

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Prostownica Philips HP8372/00 to urządzenie, które w 2021 roku zyskało ogromne uznanie konsumentów. Zgodnie uznali oni, że jest to produkt godny uwagi i wart swojej ceny. Dlatego też znalazł się na szczycie naszego zestawienia prostownic z jonizacją. Ma on ceramiczne płytki, które zabezpieczają nasze włosy przed uszkodzeniami. Wiele osób zdecydowało się na zakup prezentowanego modelu, gdyż zastosowano w nim specjalną technologię Moisture Protect. Jest to innowacyjne rozwiązanie stosowane w prostownicach. Specjalne czujniki nawilżają włosy, aby nie doszło do ich przesuszenia. Płynna regulacja temperatury pozwoli Ci dostosować sprzęt do potrzeb Twoich włosów. Nie jest to jednak tani produkt, więc jeśli szukasz czegoś nieco tańszego, do 250 zł, to wybierz Babyliss i-pro ST395E. Ceramiczno-tytanowe podłogi zabezpieczają Twoje włosy przed uszkodzeniem. Urządzenie to ma regulację temperatury. Maksymalnie osiąga 230 st. C. Bardzo ciekawe jest to, że prezentowany model może być używany zarówno na suchych, jak i mokrych włosach, więc nie musisz obawiać się, że prostując lekko wilgotne końcówki, uszkodzisz je.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką prostownicę z jonizacją wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Zapewne wielu z nas marzy o pięknych, prostych włosach. Ci, którzy urodzili się z lokami, muszą używać prostownicy. Choć prostowanie włosów to głównie domena kobiet, ze względu na powrót mody na długie włosy, coraz więcej mężczyzn ich używa. Niestety, tanie urządzenia takiego typu bardzo osłabiają strukturę włosa. Dlatego, aby właściwie o nie zadbać należy kupić możliwie najlepszy sprzęt na rynku. Aby pomóc Ci w wyborze przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się na co zwrócić uwagę. Na jego końcu umieściliśmy niewielkie zestawienie, w którym znalazły się trzy najlepsze prostownice z jonizacją.

W pierwszej kolejności trzeba wyjaśnić, czym jest i jak działa jonizacja. Podczas suszenia mokrych włosów, na ich powierzchni powstają elektrony naładowane ujemnie – kationy. To właśnie one są powodem, że nasze włosy się nadmiernie elektryzują. Niestety, wpływa to negatywnie na ich wygląd. Dlatego, aby lepiej je okiełznać, zaczęto dystrybucję urządzeń z jonizacją. Jej zadaniem jest bowiem rozładowanie tych ładunków. Sprawia to, że włosy lepiej się układają.

Ważną funkcją, którą powinna mieć interesującą Cię prostownica, jest regulacja temperatury. Niestety, wiele słabej jakości modeli nie posiada tej opcji, to przy częstym użytkowaniu wysusza i niszczy włosy. Z tego powodu lepiej wybrać sprzęt, który posiada taką opcję. Bowiem osoby z cienkimi włosami powinny używać zdecydowanie mniejszych temperatur niż osoby z lokami.

Najbardziej istotnym elementem każdej prostownicy są płytki. Jeszcze kilka lat temu na rynku można było dostać modele teflonowe. Niestety nie gwarantują one równomiernego rozłożenia temperatury. W efekcie, niektóre kosmyki nagrzewają się mocniej, a inne słabiej. Co gorsza, może czasem dojść do przypalenie cienkich włosów. Obecnie ich liczba się zmniejszyła, jednak osoby, które chcą zaoszczędzić na pewno je znajdą.

Najpopularniejszym rodzajem płytek są modele ceramiczne. Najczęściej wykonane są z mieszanki tego materiału z tytanem lub aluminium, co gwarantuje im większą wytrzymałość. Przy zakupie należy upewnić się, że płytka ceramiczna nie jest zbyt cienka, bo to grozi szybkiemu zużyciu. Modele ceramiczne gwarantują równomierne rozprowadzenie ciepła, co pozwala w szybki sposób wyprostować pasemko.

Na rynku możemy dostać również modele z płytkami na podczerwień, gdzie ciepło fazowo wnika w głąb włosa. Takie rozwiązanie nie niszczy jego struktury. Innym rodzajem są modele tytanowe. Wiele osób decyduje się na ich zakup, gdyż są bardzo wytrzymałe i solidne.

 

 

Prostownice z jonizacją – Ranking

 

 

Philips HP8372/00

 

Model Philips HP8372/00 to świetna i bardzo solidna prostownica z jonizacją w dobrej cenie. Jest to niezwykle wydajne urządzenie, które pomoże Ci osiągnąć proste włosy w kilka minut. Spowodowane jest to bardzo krótkim czasem nagrzewania, bowiem prezentowane urządzenie jest gotowe do użytku po 15 sekundach.

Ta najlepsza prostownica z jonizacją w 2021 roku ma ceramiczne powłoki. Dzięki nim temperatura rozkłada się równomiernie na całej długości włosów. Nie musisz się zatem obawiać spalonych końcówek.

Co więcej, obie płytki znajdujące się w tym modelu są ruchome. Taka opcja została wprowadzona z myślą o osobach, które mają grube i długie włosy. Również jonizacja w modelu jest bardzo efektywna. Wytwarzane ujemne jony, poprawiają kondycję włosów oraz ich wygląd w ciągu dnia.

Nowe technologie pozwoliły na wyposażenie prostownicy w specjalny czujnik, który przez cały czas działania kontroluje stan włosów użytkownika i sam dobiera do ich kondycji temperaturę. Redukuje to ryzyko przesuszenia włosów i spalenia końcówek. Naturalnie, urządzenie ma również manualną regulację temperatury.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pozytywne. Wielu użytkowników pochwaliło urządzenie za jego efektywną pracę i solidne wykonanie.

Prostownica Philips HP8372/00 to nowoczesny model z jonizacją o maksymalnej temperaturze pracy 200 st. C. Płytki zostały wykonane z wysokiej jakości ceramiki. Długość przewodu wynosi 2,5m.

Zalety
Regulacja ciepła:

Prostownica została wyposażona w regulację na jednym z 3 poziomów: 150 st. C, 170 st. C oraz 200 st. C. Pierwsza wartość przeznaczona jest do włosów cienkich z tendencją do łamania. Z kolei najwyższy poziom na pewno okaże się pomocny osobom o grubych i gęstych puklach.

Wydajność:

Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości grzałkę, która już w 15 sekund może osiągnąć temperaturę 200 st. C. Jest to duże udogodnienie dla osób, które stylizują swoje fryzury rano przed wyjściem do pracy.

Ruchome płytki:

W czasie prostowania zostaje zmniejszona siła nacisku płytek na pasma włosów. Sprawia to, że końcówki są mniej łamliwe, podatne na przegrzanie i spalenie. Zbyt mocne zaciśnięcie sprzętu na włosach może doprowadzić do uszkodzenia ich struktury, zadaniem ruchomych płytek jest zniwelowanie tego niebezpieczeństwa.

Technologia Moisture Protect:

Dużym udogodnieniem jest specjalny czujnik, który sprawdza nawilżenie włosów. W czasie pracy, 30 razy na sekundę sprawdzany jest stan fryzury, by zminimalizować ryzyko przesuszenia. Dzięki temu nawet częste prostowanie, nie wpływa negatywnie na stan końcówek.

Design:

Urządzenie cechuje się ciekawym i bardzo ładnym wyglądem, dzięki czemu na pewno przypadnie do gustu wielu konsumentom.

Wady
Cena:

Koszt zakupu urządzenia przekracza 290 zł, co dla wielu konsumentów może okazać się dużą przeszkodą.

 

 

 

 

Babyliss i-pro ST395E

 

Urządzenie o nazwie Babyliss i-pro ST395E to kolejna propozycja w naszym zestawieniu. Jest to bardzo wydajny i nowoczesny sprzęt, który może być stosowany zarówno do cienkich, jak i grubych oraz kręconych włosów.

Ceramiczna powłoka gwarantuje, że temperatura rozkłada się na włosie równomiernie. Dzięki czemu nie musisz się martwić o popalone końcówki. Co więcej, materiał ten jest bardzo wytrzymały, dlatego zakup tego urządzenia to dobra inwestycja.

Jonizacja, w którą jest wyposażone urządzenie gwarantuje poprawę kondycji Twoich włosów. Powszechnie wiadomo, że wysoka temperatura w prostownicy bardzo wysusza fryzurę. Jednak efekt jonizacji nadaje pasemkom zdrowia i miękkości.

Prezentowane urządzenie nagrzewa się bardzo szybko, zajmuje to kilka sekund. Dzięki temu proces układania fryzury, trwa kilka minut. Jest to duża oszczędność czasu dla osób żyjących w biegu.

Opinie konsumentów o tym modelu są bardzo pochlebne. Wielu użytkowników doceniło to, że jest to bardzo bezpieczne urządzenie. Jeśli zdarzy Ci się zapomnieć o wyłączeniu prostownicy przed wyjściem z domu, nie musisz obawiać się wybuchu pożaru. Prezentowany produkt sam wyłączy się po kilku minutach.

Urządzenie Babyliss i-pro ST395E to prostownica z jonizacją, która gwarantuje szybką i efektywną pracą,i równocześnie ochronę włosów. Płytki o szerokości 3,8 cm zostały pokryte ceramiczno-tytanową powłoką.

Zalety
Regulacja ciepła:

Prezentowane urządzenie daje nam możliwość regulacji grzania na jednym z 5 poziomów - w zakresie od 170 st. C do 230 st. C. Dzięki temu szybko dostosujesz poziom ciepła do stanu Twoich włosów. Mniejsza wartość przeznaczona jest do cienkich końcówek, które są podatne na przegrzanie. Z kolei najwyższy poziom przeznaczony jest do grubych i gęstych loków, które wymagają użycia dużej temperatury.

Nowa technologia:

Za sprawą innowacyjnych zmian, prostownica może być używana zarówno do suchych, jak i mokrych włosów. W czasie używania sprzętu zaraz po umyciu, wysoka temperatura pomoże je wysuszyć.

Para:

W czasie pracy emitowana jest para, która wnika w strukturę włosa. Dzięki temu fryzura zostaje odpowiednio nawilżona, a do tego nie elektryzuje się.

Rozłożenie temperatury:

Za sprawą ceramiczno-tytanowej powłoki, temperatura na całej powierzchni urządzenia jest rozkładana równomiernie. W efekcie każde pasemko jest prostowane w równym stopniu, co zapewnia elegancki efekt.

Wady
Cena:

Wybranie prezentowanego modelu wiąże się z wydaniem kwoty powyżej 230 zł.

 

 

 

 

Rowenta Respectissim 7/7 SF7420

 

Rowenta Respectissim 7/7 SF7420 jest jedną z najlepszych prostownic dostępnych na rynku. Dzięki miedziano – krzemowej powłoce model ten jest bardzo bezpieczny dla Twoich włosów. Temperatura jest równomiernie rozprowadzana po całej długości włosa, co sprawia, że nie musisz obawiać się o popalone końcówki. Wiedz, że maksymalna temperatura, jaką jest w stanie wygenerować urządzenie to 23o st. C.

Niestety, regularne używanie prostownicy może osłabić strukturę włosa. Aby temu zapobiec prostownica ta wyposażona jest w efekt jonizacji. Odżywia on włosy, dzięki czemu stają się one bardziej miękkie.

Obsługa prostownicy odbywa się za pośrednictwem wyświetlacza LCD. To na nim możesz zwiększać i zmniejszać temperaturę tak, by odpowiadała ona Twoim potrzebom, była dostosowana do struktury włosa. Spowodowane jest to tym, że nie każdy typ fryzury może być traktowany dużym ciepłem. Cienkie włosy nie powinny być poddawane działaniu wysokich temperatur, bo powoduje to ich przesuszenie.

Opinie o tym modelu są bardzo pozytywne. Wiele konsumentów w swoich recenzjach podkreśliło, że jest to bardzo trwały i efektywny sprzęt, który nie niszczy włosów.

Nowoczesna prostownica Rowenta Respectissim 7/7 SF7420 to urządzenie wyposażone w jonizację, która minimalizuje elektryzowanie się włosów. Płytki posiadają powłokę miedziowo-krzemową.

Zalety
Czas nagrzewania:

Za sprawą innowacyjnej technologii, czas potrzebny na nagrzanie płytki wynosi nie więcej niż 25 sekund. Sprawia to, że sprzęt dobrze sprawdza się w czasie prostowania włosów tuż przed wyjściem do pracy.

Regulacja temperatury:

Urządzenie wyposażone jest w elektroniczną (płynną) regulację ciepła. Dzięki temu każdy użytkownik bardzo szybko ustawi optymalną wartość dla swoich włosów. Maksymalna temperatura wynosi 230 st. C.

Cena:

Prezentowany model to dobra prostownica z jonizacją do 150 zł. Według licznych specjalistów stosunek kosztu zakupu do jakości wykonania jest bardzo atrakcyjny.

Wady
Szerokość:

Płytki w tym urządzeniu mają szerokość 3,5 cm, co pozwala na prostowanie niewielkich pasemek w jednym momencie. W konsekwencji, czas potrzebny na wykonanie czynności zostaje wydłużony.

Design:

Model ma klasyczną, białą obudowę, co może nie spodobać się niektórym konsumentom.

 

 

 

 

Prostownica z jonizacją czy bez?

 

W naszym poradniku pokazaliśmy, jaka prostownica z jonizacją jest polecana przez konsumentów i specjalistów. W tej części chcielibyśmy zwrócić się do osób, które wciąż mają wątpliwości, czy taki model będzie bezpieczny dla włosów. Urządzenia z jonizacją mają wielu zwolenników, ale grupa osób, która ma wątpliwości, czy taka funkcja na pewno jest bezpieczna, też jest liczna. W poniższym artykule wyjaśnimy, czym jest jonizacja oraz czy warto inwestować w sprzęt, który ma taką opcję.

 

 

Czy wszystkie prostownice mają opcję jonizacji?

Choć urządzenia z jonizacją zyskują popularność wciąż wiele prostownic jej nie posiada. Najprostszą odpowiedzią na pytanie dlaczego, jest cena. Sprzęty, które wytwarzają jony ujemne są o kilkadziesiąt złotych droższe o tych bez. Wiele osób wciąż myśli, że rzadkie korzystanie z prostownicy to powód, dla którego nie opłaca się inwestować w droższe modele. Jednak nasz artykuł pokaże Ci, że zalety urządzeń z jonizacją zdecydowanie przewyższają wady.

 

Czym jest jonizacja?

W czasie prostowania włosów przy pomocy wysokiej temperatury na powierzchni pasemek powstają ładunki elektryczne naładowane dodatnio. Pojawianie się ich prowadzi do puszenia się i elektryzowania fryzury, przez co trudniej ją ułożyć. Elektryzowania możemy nie zauważyć od razu, a po kilku godzinach od wyprostowania włosów – na przykład pod wpływem wilgoci. Jeśli urządzenie używa funkcji jonizacji podczas prostowania, emitowane są ujemne ładunki, czyli jony. Neutralizują one działanie tych dodatnich. Dzięki temu włosy nie elektryzują się, a efekt po wyprostowaniu utrzymuje się przez wiele godzin, mimo niesprzyjającej pogody.

 

Co się dzieje z włosami, gdy użyjemy jonizacji?

Brak elektryzowania się i puszenia to nie jedyne zalety prostownic z jonizacją. Po wyprostowaniu pasemka są miękkie i miłe w dotyku. Fryzura jest też gładsza, a co ważniejsze wygląda na zdrowszą. Dzięki temu włosy zawsze dobrze się prezentują, co jest szczególnie ważne podczas oficjalnych przyjęć.  Warto też podkreślić, że efekt prostych pasemek utrzymuje się znacznie dłużej. Największym atutem jonizacji jest jednak to, że włosy zachowują się naturalnie na wietrze, czy gdy je przeczesujemy palcami. Jest to bardzo ważne, bo wiele preparatów usztywnia fryzurę, co powoduje powstanie efektu „hełmu”, czyli pasemka zostają sklejone. Dlatego, gdy zawieje wiatr pasemka nie poruszają się naturalnie, czyli każde pojedynczo, a sklejone włosy przesuszają się w grupach.

 

 

Jak rozpocząć prostowanie jonizacją?

W większości prostownic znajdziesz specjalny guzik. Po jego naciśnięciu następuje natychmiastowe uwolnienie ujemnych jonów. Niektórym osobom może się wydawać, że takie rozwiązanie nie jest zbyt poręczne, jednak nie wymaga użycia zbyt dużej siły. W kilku modelach jednorazowe przyciśnięcie guzika wystarczy, by rozpocząć proces jonizacji. Jednak w sklepach są też sprzęty, które wymagają ciągłe naciskania przycisku. Przerwanie czynności natychmiast zatrzymuje emisję ujemnych jonów.

 

Czy prostownice z jonizacją mają wady?

Największą niedogodnością prostownic z jonizacją jest to, że włączeniu emisji ujemnych jonów nie towarzyszy dodatkowy hałas, zapach czy efekty wizualne. Jonizacja jest całkowicie niezauważalnym procesem, którego tylko efekty możemy obserwować. Niektórzy Internauci martwią się, że nie zauważą działania prostownicy, co uczyni ich inwestycję zbędną. Dlatego przed zakupem polecamy zapoznać się z opiniami o urządzeniach, które nas interesują. Osoby, które przetestowały sprzęt, na pewno podzielą się wrażeniami.

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status