fbpx

Najlepsza prostownica szczotka

Ostatnio aktualizowane: 17.06.19

 

Jaką prostownicę szczotkę wybrać?

 

Choć prostownice – szczotki pojawiły się w sklepach stosunkowo niedawno, to już zdobyły sympatię wielu kobiet na całym świecie. Są one mniejsze i bardziej poręczne niż tradycyjne sprzęty do prostowania, a do tego często okazują się znacznie tańsze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak znaleźć takie urządzenie, polecamy Ci nasz poradnik. Pomocny okaże się także umieszczony na jego końcu ranking przedstawiający 3 produkty tego typu.

 

 

Wbrew pozorom, prostownica – szczotka jest bardzo łatwa i komfortowa w użytkowaniu. Pozwala ona jednocześnie rozczesać pasma i je wyprostować, dlatego stylizacja fryzury trwa często znacznie krócej niż zwykle. Na płytce nagrzewającej się do wysokiej temperatury znajduje się wiele ząbków. Nie tylko delikatnie rozplątują one niesforne kosmyki bez ich niszczenia, ale też rozmieszczają włosy tak, by móc uzyskać jak najlepsze efekty już za jednym pociągnięciem.

Wiele osób uważa, że najlepsza prostownica – szczotka w 2019 roku ma dużą moc i możliwość ustawienia temperatury. Te parametry są bardzo istotne, gdyż to one w dużej mierze decydują o funkcjonalności sprzętu. Polecamy zakup modelu o jak największej mocy, najlepiej powyżej 50 W. Wówczas będzie się on szybko nagrzewać, więc nawet codzienna stylizacja włosów nie będzie zbyt uciążliwa, ani kłopotliwa. Samodzielne decydowanie o temperaturze nagrzewania pozwoli nam dostosować działanie prostownicy – szczotki do kondycji pasm. Zwróćmy uwagę również na maksymalną temperaturę pracy. Powinna ona wynosić ok. 200 st. C. Nagrzewający się do tak wysokich wartości sprzęt z pewnością wygładzi nie tylko delikatne włosy, ale i te bardziej oporne na stylizację, czyli grube i kręcone.

Większość dostępnych w sklepach modeli jest zasilana sieciowo. Oznacza to, że musimy mieć dostęp do prądu, aby móc odpowiednio ułożyć fryzurę. Jeśli zamierzamy korzystać z urządzenia głównie w domu, taki sposób zasilania nie będzie istotną wadą. Jednak użytkowanie go w podróży, lub np. na kempingu, może być utrudnione. W takim przypadku lepiej sprawdzi się sprzęt zasilany bateriami.

Najlepsze prostownice – szczotki nie tylko wygładzają włosy, ale i zapobiegają ich puszeniu. Są one wyposażone w funkcję jonizacji. Dzięki niej pasma nie elektryzują się, co bywa bardzo uciążliwe i często utrudnia ułożenie idealnej fryzury.

 

 

Prostownice szczotki – ranking

 

 

Scarlett SC HS60590 

 

Chcielibyśmy zaprezentować Scarlett SC HS60590, czyli prostownicę – szczotkę o mocy 60 W. Pokryto ją ceramiczną powłoką, w efekcie czego nagrzewa się równomiernie i w ten sposób zabezpiecza włosy przed spaleniem i zniszczeniem. Urządzenie ma specjalną lampkę kontrolną, która informuje o jego pracy i gotowości do użycia.

Sprzęt jest zasilany sieciowo, wyposażono go w obrotowy przewód. To sprawia, że kabel nie ogranicza naszych ruchów, więc stylizacja fryzury przebiega sprawniej i szybciej. Co więcej, znajdujące się na płytce ząbki nie tylko rozplątują pasma, ale też zapewniają delikatny masaż skóry głowy. To poprawia jej ukrwienie i przyczynia się do szybszego porostu włosów.

Na podstawie opinii wydawanych przez konsumentów można stwierdzić, że jednym z istotniejszych atutów modelu Scarlett SC HS60590 jest bezpieczeństwo stosowania. Ząbki szczotki są miękkie i odpowiednio elastyczne, dlatego nie wyrywają kosmyków. Zabezpieczenie przed przegrzaniem zapobiega z kolei poparzeniom skóry głowy i dłoni.

 

 

 

 

Camry CR 2313 

 

Przedstawiamy Camry CR 2313, czyli prostownicę szczotkę o mocy 80 W. Umożliwia ona dobór temperatury nagrzewania w zakresie od 100 st. C do 230 st. C. Poza tym powyższy model ma wyświetlacz LCD ułatwiający obsługę i automatyczny wyłącznik aktywujący się po 60 minutach bezczynności.

Urządzenie ma funkcję jonizacji, co pozwala zapomnieć o puszeniu się i elektryzowaniu włosów. Ochronne końcówki na ząbkach zapobiegają oparzeniom wrażliwej skóry głowy, a dodatkowo zapewniają jej delikatny, niezwykle przyjemny masaż. Obracający się o 360 st. przewód zasilający zwiększa natomiast komfort użytkowania i nie ogranicza swobody ruchów.

Konsumenci docenili opisane wyżej urządzenie przede wszystkim za skuteczność działania. Ze względu na to, że ta prostownica szczotka w dobrej cenie pozwala na swobodny dobór temperatury, z pewnością nie narazimy włosów na zniszczenie. Za jej atut można uznać też kompaktowe wymiary i lekkość.

 

 

 

 

Remington CB7480 

 

Model Remington CB7480 ma moc ok. 50 W i ceramiczne ząbki, które zapobiegają spaleniu włosów. Podczas prostowania włosów uwalnia się keratyna i olejek arganowy, czyli substancje odżywiające pasma i zapewniające im odpowiednie nawilżenie. Wspomniany model jest zasilany sieciowo, został wyposażony w obrotowy przewód o długości 3 m.

Sprzęt wzbogacono o generator jonów, w efekcie czego włosy nie puszą się i nie elektryzują. Krawędź szczotki jest płaska, a to umożliwia dotarcie do nasady pasm, by dodać im objętości. Co więcej, urządzenie ma 3 ustawienia temperatury: niskie (150 st. C), średnie (190 st. C) oraz wysokie (230 st. C). Takie rozwiązanie pozwala dostosować jego działanie do kondycji włosów.

Wydawane opinie na temat modelu marki Remington dowodzą, iż jest to sprzęt dobrej jakości. Nagrzewa się on w 30 sekund i ma wygodny wyłącznik ze wskaźnikiem LED. Na wysoki komfort użytkowania wpływ ma również specjalny kształt szczotki oraz jej antypoślizgowa rączka.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status